16:42 23/02/2026Մենք ընտրել ենք հաշտեցման դժվարին ուղի. Միրզոյանը՝ ՄԱԿ-ումՓետրվարի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է ՄԱԿ մարդու իրավունքների խորհրդի բարձրաստիճան հատվածին և հանդես է եկել ելույթով.
16:40 23/02/2026«Երիտասարդներ ջան, շտապեք գրանցվել, քանի որ տեղերը քիչ են մնում». Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետՓետրվարի 25-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ», «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Տաշիր Արենա»-ում հանդիպելու է երիտասարդների հետ։ Մասնակցությունը հաստատելու համար երիտասարդները...
16:20 23/02/2026Մովսես Շարբաթյանի տնային կալանքը վերացվեց18 արդարների գործով մեղադրյալի աթոռին հայտնված Մովսես Շարբաթյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված տնային կալանքը վերացվեց։ Հանրային մեղադրողը միջնորդել էր Շարբաթյանի տնային կալանքը երկարացնել ևս...
16:17 23/02/2026Իշխանությունը վախի մթնոլորտ ձևավորելու ճանապարհին ընտրովի քաղաքական հետապնդումներ է իրականացնում. Աբրահամյանը ՔԿՀ-ում տեսակցել է Սաղաթելյանին ու ԳալստյանինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցոթյան պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել է Խաչիկ Գալստյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի հետ: «Խաչիկ Գալստյանը համալսարանական լսարանում գտնվելու փոխարեն բանտում է...
14:41 23/02/2026Հարգելի դատարան, 8 ամիս ծնողներիս չեմ տեսել. Կարո Օկումուշյանի տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսովԿարո Օկումուշյանի տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսով։ Կգործեն տեսակցությունների սահմանափակումներ։ Այսօրվա նիստում նման որոշում կաացրեց դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը։ «18 արդարների գործով որևէ մեկը...
14:25 23/02/2026Երբ դու դուրս գաս, նոր լավ կլինենք. Խաչիկ Մանուկյանը՝ Բագրատ Սրբազանին18 արդարների գործով դատական նիստի մեկնարկին բազմաթիվ քաղաքացիներ, հոգևորականներ, հասարակական գործիչներ մոտենում են դահլիճում ապակուց այն կողմ՝ մեղադրյալի կարգավիճակում գտնվող Բագրատ Սրբազանին ու...
12:27 23/02/2026Իրանը տեքստ է պատրաստում ԱՄՆ-ի հետ հնարավոր գործարքի վերաբերյալ. Իրանի ԱԳՆՆա նաև ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների վերաբերյալ տարբեր հաղորդագրությունները որակել է որպես սպեկուլյացիա
11:49 23/02/2026Նախարարի հայտարարություններից թվում է՝ սինգապուրյան առողջապահություն ունենք, բայց մարդիկ անընդհատ խնդիրների են բախվում. Ա. Պողոսյան«Առողջապահական համայնքի ներկայացուցիչներն ակնկալում են կառուցողական քննարկում, անցած երկու ամսվա ընթացքում ի հայտ եկած խնդիրների գույքագրում, դրանց վերլուծություն, արդյունքների հիման վրա շտկումներ,...
11:30 23/02/2026Գյումրի-2, թե՞ Հայաստանի վերականգնումԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Իրականում լավ եղավ, որ իշխանությունը կիսաsms-ի ժանրով բացեց «Գյումրի-2» թեման։ Պետք է հասկանալ, թե վերջը ի´նչ է դա նշանակում։...
11:04 23/02/2026Մինչև հայրաքաղաքից հասա մայրաքաղաք, տեսա՝ մարդիկ ընկել են ցնցումների մեջ. Ալիկ Ալեքսանյան«Մեր Ձևով» շարժման անդամ Ալիկ Ալեքսանյանն արձագանքել է Գյումրիի մասին խոսելիս քաղաքաը «գյուղ» ներկայացնելուն հաջորդած քննադատություններին; Նա նշել է, որ երեկ եղել են Շիրակի մարզի Ախուրյան, Կամո...
10:56 23/02/2026«Բալահովիտ 1» ընկերությունը թող մի հատ իրեն կարգի բերի, էդ ո՞ր դարն է, որ բիտումի վրա երկու կոպեկ աշխատեն. Ավինյանը՝ առանց բիտում ասֆալտապատման մասինԲիտումի հետ կապված պատմությունը վերջը ի՞նչ էր
10:49 23/02/202620% էժան դեղորայքի մեր ծրագրի մասին հարցեր ունե՞ք«20% էժան դեղորայքի մեր ծրագրի մասին հարցեր ունե՞ք։ Գրե՛ք, ուրախ կլինեմ պատասխանել»,-գրել է «Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը; Հիշեցնենք, որ Սամվել Կարապետյանն առաջարկել է դեպի ուժեղ...
10:39 23/02/2026Արցախն ուրացել են, իսկ Գյումրին շփոթմամբ գյուղ ներկայացնելու համար վայնասուն են դրելԱրցախցի հայտնի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը, արձագանքելով «Մեր Ձևով» շարժման անդամ Ալիկ Ալեքսանյանի խոսքի արձագանքներին, գրում է.
09:04 23/02/2026Տիգրան Աբրահամյան. Առաջնագիծը, այնտեղ տարվող ծառայությունը, ամրաշինական կառույցները բաց են միայն իշխանական քարոզչության և ադրբեջանցիների համար«ՊՆ-ն իր «հրապարակայնությունը» փաստորեն միայն դրսի՝ ՀՀ-ի դեմ թշնամաբար տրամադրված երկրների համար է արտահայտում»,-գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը; Նա նշում է՝...
21:55 22/02/2026Սևանում այսօրվա պատարագին, Փաշինյանի ներկայությամբ, քահանաները և երգչախումբը հրաժարվել են զեղչել Վեհափառի անունը. Նարեկ ԿարապետյանՊառակտում սերմանողը կառերեսվի մեր ժողովրդի միասնական պատասխանին՝ Սևան քաղաքում և ամենուրեք
19:31 22/02/2026Գյուղացին այլևս բերքը հասնելուց հետո վաճառքի մասին չի մտածի. Նարեկ Կարապետյանգյուղացու հիմնական խնդիրը լինելու է որակյալ ապրանք արտադրելը
18:26 22/02/2026Այսօրվա Արտաքսման կիրակին պատմական օր է ՀՀ անփառունակ քաղաքացի ն.փ.-ի կյանքում. Ռուբեն Մելիքյան«նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից
17:29 22/02/2026Սիրելի երիտասարդներ, այս անգամ ուզում եմ անձամբ հրավիրել ձեզ մի հանդիպման. Տաթև ԿարապետյանՏեղի է ունենալու «Միստր ուժի» պաշտոնական շնորհանդեսը
15:22 22/02/2026Ավելի քան 30 տարի Հայաստանում այսքան մեծ թվով քաղբանտարկյալներ չեն եղել. Ռիտա ՏոնոյանԱվելի քան 30 տարի Մաշտոցյան գիրը մեր գլխին պատուհաս չի համարվել
15:01 22/02/2026«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետՈւտոպիա է ընդդիմության՝ մեկ ցուցակով ընտրություններին մասնակցելը

14:34 10/04/2024Kremlin: Putin, Pashinyan may personally discuss existing issues in countries’ relationsRussian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan may in the foreseeable future personally discuss all issues in relations between the two countries, Kremlin spokesman...
14:15 10/04/2024Pashinyan: Armenian-Russian relations experiencing difficult timesArmenian-Russian relations are going through a difficult period, however, they are of paramount importance for Armenia's statehood, economy and security, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said...
13:36 10/04/2024Political analyst: Pashinyan admits even unilateral concessions won’t guarantee peacePolitical analyst Suren Surenyants has reacted to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s latest statements on the start of the border delimitation and demarcation process in Tavush Province and a...
13:05 10/04/2024IDC-CDI calls for immediate release of opposition politician Armen AshotyanThe Centrist Democrat International (IDC-CDI) issued a statement on Tuesday condemning the political persecution of opposition politician Armen Ashotyan, deputy chair of the Republican Party of...
12:10 10/04/2024Pashinyan: Border delimitation in Tavush doesn't rule out new attack on ArmeniaArmenia does not stand against the start of border delimitation in the area of four villages in Armenia’s Tavush Province and Azerbaijan's Gazakh district, Prime Minister Nikol Pashinyan said on...
11:15 10/04/2024Armenia got funding and propaganda from EU and US, but not a single bulletBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com The highly anticipated meeting between high-ranking European, US officials and Prime Minister Nikol Pashinyan took place in Brussels last Friday.
11:00 10/04/2024Israel 'preparing to strike Iranian nuclear facilities'Israel is preparing to strike Iranian nuclear plants if faced with a revenge attack for the death of a top Tehran commander last week, The Sun reports.
17:12 09/04/2024Deputy PM: No final decision yet on start of border delimitation from TavushArmenia and Azerbaijan have not yet reached a final agreement to start the border delimitation process from Tavush Province, Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan says.
16:47 09/04/2024Large number of police forces deployed near Armenian parliamentArmenian authorities have deployed a large number of police forces near the National Assembly building in central Yerevan to tighten security ahead of a protest planned by the political movement...
16:25 09/04/2024Opposition MP: Large-scale Azeri attack on Armenia not ruled outArmenia-Azerbaijan talks lack a distinct format and some verbal communications are coupled with occasional border tensions, says opposition Hayastan faction MP Armen Rustamyan.
15:36 09/04/2024Edmon Marukyan: About 10 Armenians left in Artsakh now being harassedOnly about 10 Armenians are left in Artsakh (Nagorno-Karabakh), who are now being harassed, says Armenia’s former Ambassador-at-Large Edmon Marukyan.
14:33 09/04/2024Armenia denies Azerbaijan's claims about shootingAzerbaijan continues to falsely accuse Armenia of cross-border fire, the Armenian Defense Ministry reports.
13:35 09/04/2024Armenian opposition leader rejects claims about border delimitationOpposition Hayastan faction leader Seyran Ohanyan rejects as false the Armenian leadership’s claims that the delimitation and demarcation process of the border with Azerbaijan from Tavush Province...
11:34 09/04/2024U.S. 'happy' to play whatever role it can to facilitate Armenia-Azerbaijan dialogueThe United States is “happy” to play whatever role it can to facilitate the dialogue between Armenia and Azerbaijan, State Department spokesman Matthew Miller has said.
11:15 09/04/2024Azerbaijan fires at Armenian border positions in SyunikThe Armenian Defense Ministry has denied Azerbaijan’s reports that its troops opened fire on Azerbaijani combat positions in the southeastern part of the border on Monday night.
11:00 09/04/2024Artur Khachikyan: If this happened to Navalni, this would have been on CNN, BBC and Reuters every dayPolitical scientist Artur Khachikyan gave an interview on the occasion of CoE Security General Marija Buric's visit to Armenia during the protest held outside the Foreign Ministry on Monday.
17:06 08/04/2024Human rights activist: CoE's 'red lines' for Armenia non-existentThe "red lines" that the Council of Europe set for Armenia regarding undemocratic and unlawful actions, including brutal detentions of people for political reasons, are now non-existent, lawyer and...
16:32 08/04/2024Politician slams silence over attacks on free speech, dissent in ArmeniaOpposition politician and former RPA MP Arman Saghatelyan called out Europe’s silence over the Armenian government’s crackdown on free speech and dissent.
15:15 08/04/2024Expert calls Pashinyan 'a scion of the West'Information security expert Tigran Kocharyan claims the West turns a blind eye to persecution of opposition figures in Armenia because Prime Minister Nikol Pashinyan is its “scion”.
14:36 08/04/2024Letter to CoE chief raises awareness of persecution against political opponents in ArmeniaThe editorial staff of AntiFake.am and the board members of the Civic Consciousness NGO wrote a letter to Secretary General of the Council of Europe, Marija Pejčinović Burić.