16:42 23/02/2026Մենք ընտրել ենք հաշտեցման դժվարին ուղի. Միրզոյանը՝ ՄԱԿ-ումՓետրվարի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է ՄԱԿ մարդու իրավունքների խորհրդի բարձրաստիճան հատվածին և հանդես է եկել ելույթով.
16:40 23/02/2026«Երիտասարդներ ջան, շտապեք գրանցվել, քանի որ տեղերը քիչ են մնում». Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը կհանդիպի երիտասարդների հետՓետրվարի 25-ին «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ», «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Տաշիր Արենա»-ում հանդիպելու է երիտասարդների հետ։ Մասնակցությունը հաստատելու համար երիտասարդները...
16:20 23/02/2026Մովսես Շարբաթյանի տնային կալանքը վերացվեց18 արդարների գործով մեղադրյալի աթոռին հայտնված Մովսես Շարբաթյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված տնային կալանքը վերացվեց։ Հանրային մեղադրողը միջնորդել էր Շարբաթյանի տնային կալանքը երկարացնել ևս...
16:17 23/02/2026Իշխանությունը վախի մթնոլորտ ձևավորելու ճանապարհին ընտրովի քաղաքական հետապնդումներ է իրականացնում. Աբրահամյանը ՔԿՀ-ում տեսակցել է Սաղաթելյանին ու ԳալստյանինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցոթյան պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել է Խաչիկ Գալստյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի հետ: «Խաչիկ Գալստյանը համալսարանական լսարանում գտնվելու փոխարեն բանտում է...
14:41 23/02/2026Հարգելի դատարան, 8 ամիս ծնողներիս չեմ տեսել. Կարո Օկումուշյանի տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսովԿարո Օկումուշյանի տնային կալանքը երկարաձգվեց ևս 3 ամսով։ Կգործեն տեսակցությունների սահմանափակումներ։ Այսօրվա նիստում նման որոշում կաացրեց դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը։ «18 արդարների գործով որևէ մեկը...
14:25 23/02/2026Երբ դու դուրս գաս, նոր լավ կլինենք. Խաչիկ Մանուկյանը՝ Բագրատ Սրբազանին18 արդարների գործով դատական նիստի մեկնարկին բազմաթիվ քաղաքացիներ, հոգևորականներ, հասարակական գործիչներ մոտենում են դահլիճում ապակուց այն կողմ՝ մեղադրյալի կարգավիճակում գտնվող Բագրատ Սրբազանին ու...
12:27 23/02/2026Իրանը տեքստ է պատրաստում ԱՄՆ-ի հետ հնարավոր գործարքի վերաբերյալ. Իրանի ԱԳՆՆա նաև ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների վերաբերյալ տարբեր հաղորդագրությունները որակել է որպես սպեկուլյացիա
11:49 23/02/2026Նախարարի հայտարարություններից թվում է՝ սինգապուրյան առողջապահություն ունենք, բայց մարդիկ անընդհատ խնդիրների են բախվում. Ա. Պողոսյան«Առողջապահական համայնքի ներկայացուցիչներն ակնկալում են կառուցողական քննարկում, անցած երկու ամսվա ընթացքում ի հայտ եկած խնդիրների գույքագրում, դրանց վերլուծություն, արդյունքների հիման վրա շտկումներ,...
11:30 23/02/2026Գյումրի-2, թե՞ Հայաստանի վերականգնումԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Իրականում լավ եղավ, որ իշխանությունը կիսաsms-ի ժանրով բացեց «Գյումրի-2» թեման։ Պետք է հասկանալ, թե վերջը ի´նչ է դա նշանակում։...
11:04 23/02/2026Մինչև հայրաքաղաքից հասա մայրաքաղաք, տեսա՝ մարդիկ ընկել են ցնցումների մեջ. Ալիկ Ալեքսանյան«Մեր Ձևով» շարժման անդամ Ալիկ Ալեքսանյանն արձագանքել է Գյումրիի մասին խոսելիս քաղաքաը «գյուղ» ներկայացնելուն հաջորդած քննադատություններին; Նա նշել է, որ երեկ եղել են Շիրակի մարզի Ախուրյան, Կամո...
10:56 23/02/2026«Բալահովիտ 1» ընկերությունը թող մի հատ իրեն կարգի բերի, էդ ո՞ր դարն է, որ բիտումի վրա երկու կոպեկ աշխատեն. Ավինյանը՝ առանց բիտում ասֆալտապատման մասինԲիտումի հետ կապված պատմությունը վերջը ի՞նչ էր
10:49 23/02/202620% էժան դեղորայքի մեր ծրագրի մասին հարցեր ունե՞ք«20% էժան դեղորայքի մեր ծրագրի մասին հարցեր ունե՞ք։ Գրե՛ք, ուրախ կլինեմ պատասխանել»,-գրել է «Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը; Հիշեցնենք, որ Սամվել Կարապետյանն առաջարկել է դեպի ուժեղ...
10:39 23/02/2026Արցախն ուրացել են, իսկ Գյումրին շփոթմամբ գյուղ ներկայացնելու համար վայնասուն են դրելԱրցախցի հայտնի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը, արձագանքելով «Մեր Ձևով» շարժման անդամ Ալիկ Ալեքսանյանի խոսքի արձագանքներին, գրում է.
09:04 23/02/2026Տիգրան Աբրահամյան. Առաջնագիծը, այնտեղ տարվող ծառայությունը, ամրաշինական կառույցները բաց են միայն իշխանական քարոզչության և ադրբեջանցիների համար«ՊՆ-ն իր «հրապարակայնությունը» փաստորեն միայն դրսի՝ ՀՀ-ի դեմ թշնամաբար տրամադրված երկրների համար է արտահայտում»,-գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը; Նա նշում է՝...
21:55 22/02/2026Սևանում այսօրվա պատարագին, Փաշինյանի ներկայությամբ, քահանաները և երգչախումբը հրաժարվել են զեղչել Վեհափառի անունը. Նարեկ ԿարապետյանՊառակտում սերմանողը կառերեսվի մեր ժողովրդի միասնական պատասխանին՝ Սևան քաղաքում և ամենուրեք
19:31 22/02/2026Գյուղացին այլևս բերքը հասնելուց հետո վաճառքի մասին չի մտածի. Նարեկ Կարապետյանգյուղացու հիմնական խնդիրը լինելու է որակյալ ապրանք արտադրելը
18:26 22/02/2026Այսօրվա Արտաքսման կիրակին պատմական օր է ՀՀ անփառունակ քաղաքացի ն.փ.-ի կյանքում. Ռուբեն Մելիքյան«նիկոլի զեղչը» պետք է վերջնականապես արտաքսվի մեր հանրային օրակարգից
17:29 22/02/2026Սիրելի երիտասարդներ, այս անգամ ուզում եմ անձամբ հրավիրել ձեզ մի հանդիպման. Տաթև ԿարապետյանՏեղի է ունենալու «Միստր ուժի» պաշտոնական շնորհանդեսը
15:22 22/02/2026Ավելի քան 30 տարի Հայաստանում այսքան մեծ թվով քաղբանտարկյալներ չեն եղել. Ռիտա ՏոնոյանԱվելի քան 30 տարի Մաշտոցյան գիրը մեր գլխին պատուհաս չի համարվել
15:01 22/02/2026«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունն ընտրություններին կմասնակցի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետՈւտոպիա է ընդդիմության՝ մեկ ցուցակով ընտրություններին մասնակցելը

12:55 04/12/2024Тасмагамбетов: Неучастие Армении в работе ОДКБ не влияет на ее эффективностьНеучастие Армении в обсуждениях на площадке Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) не влияет на эффективность работы организации, Армения остается ее союзником.
12:44 04/12/2024Ишхан Сагателян встретился с экс-президентом Франции Франсуа ОлландомНаходящийся с рабочим визитом в Париже представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян в Национальном собрании Франции встретился с бывшим президентом Франции Франсуа Олландом.
12:32 04/12/2024Овик Агазарян: Покидаю фракцию «Гражданский договор» с большим сожалением3 декабря состоялось заседание правления партии «Гражданский договор»(ГД), которое провел председатель правления Никол Пашинян.
12:19 04/12/2024«Голос Армении»: Комендант режима ЧП, FLY ARNA, ANIF, билеты за $20 000… Авинян или Авирян?Газета «Голос Армении» пишет: «Вчерашняя забастовка водителей автобусов в Ереване ознаменовалась помимо всего прочего еще и открытыми угрозами в их адрес со стороны руководства мэрии.
12:07 04/12/2024Медведев назвал Макрона слабаком, а президента Грузии Зурабишвили – наглой дуройЗамглавы Совета безопасности РФ Дмитрий Медведев назвал президента Франции Эммануэля Макрона слабаком, который не справился с правительственным кризисом и должен уйти с поста главы государства.
11:45 04/12/2024«Это шокирует»: Илон Маск высказался о военном положении в Южной КорееАмериканский предприниматель и миллиардер Илон Маск назвал ситуацию в Южной Корее шокирующей. Об этом он написал в социальной сети X. "Да, это шокирует", — написал он, комментируя пост пользователя,...
17:22 03/12/2024Айк Мамиджанян: Публично высмеивают Никола Пашиняна, вот как нас воспринимает мир«Несколько часов назад с этой трибуны Никол Пашинян выступил с утверждением о том, что мир воспринимает нас как «нацию-мученика».
15:55 03/12/2024В мэрии Еревана представили, на каком основании уволили почти 20 объявивших забастовку водителей автобусовПресс-секретарь мэрии Еревана Айк Костанян представил, на каком основании 18 из объявивших забастовку водителей автобусов уволены с работы: «Основание для увольнения 18 водителей следующее: Статьи...
15:07 03/12/2024Ален Симонян: Московский друг Овика Агазаряна, мне кажется, что-то вроде Карлсона«Если премьер-министр Армении обратится ко мне с такой просьбой, я ни на секунду не буду противиться его просьбе», – заявил в беседе с журналистами в парламенте 3 декабря спикер Национального...
14:41 03/12/2024Метаксе Акопян: Никол, ты лжешь, фальсифицируешь и искажаешь прошлое, настоящее и реальность в целом«Никол, ты лжешь, фальсифицируешь и искажаешь прошлое, настоящее и реальность в целом. Ты у власти, ибо цели, желания и мечты нынешней Республики Армения, как государства, сформулированы в одном...
14:02 03/12/2024Никол Пашинян: Мир воспринимает нас как «нацию-мученика».«Очень важно, чтобы мы понимали, как мир воспринимает нас», – заявил 3 декабря Никол Пашинян, выступая на заседании Национального Собрания Армении во время обсуждения проекта госбюджета на 2025 год.
13:28 03/12/2024Тигран Авинян: Не поддадимся на шантаж и на компромисс не пойдемЗанимающий пост мэра Еревана Тигран Авинян обратился к ереванцам, которые с утра 3 декабря столкнулись с трудностями из-за объявленной водителями автобусов забастовки.
12:49 03/12/2024«Голос Армении»: Применение технологии «управляемого хаоса» сравнимо с применением оружия массового пораженияГазета «Голос Армении» пишет: ««Людей убивают духовно-психологически, а это даже больший грех, нежели физическое убийство», - говорит в интервью «ГА» директор Института сетевых исследований Гагик...
11:54 03/12/2024Центр Тбилиси в дыму от пиротехники и слезоточивого газа: пятая ночь протестовНесогласные с решением властей снять с повестки дня до 2028 года открытие переговоров о вступлении страны в ЕС остаются на проспекте Руставели в центре Тбилиси, окутанном дымом от используемой...
17:57 02/12/2024Оппозиционные депутаты в Армении потребовали восстановления своего права на ознакомление с проектом соглашения с АзербайджаномДепутат НС от фракции «Армения» Кристине Варданян совместно с коллегами Анной Григорян, Гегамом Манукяном и Артуром Хачатряном подала судебный иск против правительства и МИД.
17:39 02/12/2024Овик Агазарян ответил отказом на просьбу Никола Пашиняна сложить депутатский мандатДепутат Национального Собрания Армении от фракции правящей партии «Гражданский договор» Овик Агазарян ответил отказом на просьбу Никола Пашиняна сложить депутатский мандат.
16:58 02/12/2024Вольфович: Отсутствие Армении на саммите ОДКБ в Астане не делает ей положительного имиджаГоссекретарь Совета безопасности Беларуси Александр Вольфович заявил, что отсутствие Армении на саммите ОДКБ, прошедшем в Астане, не делает ей положительного имиджа.
15:35 02/12/2024Президент Грузии Зурабишвили призвала детей выйти на протестыПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили в соцсети X призвала школы вовлечься в акции протеста против действующего правительства.
15:20 02/12/2024Тигран Абрамян: Ряд формулировок концепции трансформации ВС ставят под угрозу территориальную целостность и нерушимость границ РАВ главе под названием «Видение о не подлежащих огласке компонентах» Концепции трансформации Вооруженных сил отмечается, что Республике Армения боеспособные и оснащенные современной техникой и...
15:00 02/12/2024Сергей Мелконян: Алиев раскручивает маховик войныКандидат исторических наук, аналитик, научный сотрудник Института прикладных политических исследований (APRI, Armenia) Сергей Мелконян в своем Telegram-канале написал: «По минимальным подсчетам, из...