15:30 10/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահի սոցցանցի էջից հանվել է Հայոց gեղաuպանnւթյան հուշահամալիր այցի մասին գրառումըՊաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը տիկնոջ՝ Ուշա Վենսի հետ այսօր այցելել էր Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, որից հետո գրառում արել և լուսանկարներ հրապարակել իր էջում։ Նա...
15:25 10/02/2026Ընտանեկան լոտո. Օգտատերերը՝ Միրզոյանի ու կնոջ հանդիպման մասինԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի տնտեսական հարցերով տեղակալ Ջեյքոբ Հելբերգի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳ նախարարությունն ու մանրամասնում, որ հանդիպմանը մասնակցել է...
15:01 10/02/2026Գալուզին. Ռուսական միջուկային նախագծերը Հայաստանի համար այլընտրանք չունեն«Հայաստանում նոր ատոմակայանի կառուցման վերաբերյալ ռուսական առաջարկներին իրական այլընտրանքներ չկա»,- «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։...
14:51 10/02/2026Կրեմլը Թուրքիային հիշեցրեց միջուկային զենքի չտարածման ռեժիմի մասինԹուրքիան ստիպված կլինի միանալ միջուկային սպառազինությունների մրցավազքին, եթե տարածաշրջանում որևէ մեկը ձեռք բերի միջուկային զենք
14:50 10/02/2026Մտե՞լ եք Չորրորդ գյուղի դպրոցի մյուս մասնաշենք, փոքր երեխաների կյանքին վտանգ է սպառնում. Արշակ Սարգսյանը՝ ՔՊ-ականին ավագանունԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Արշակ Սարգսյանն ավագանու այսօրվա նիստում կրկին անդրադարձավ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի՝ Հաղթանակ թաղամասի (Չորրորդ գյուղ) դպրոցի կիսակառույց...
14:24 10/02/2026Այսօրվա իշխանությունը շարունակում է ստի քարոզչությունը, մենք շարունակում են արդարության վերականգնումը. «Մեր Ձևով» շարժման անդամ«Վենսն ասել է՝ ենթադրվում է «նախական մոտ 5 միլիարդ դոլար ամերիկյան արտահանում», ոչ թե ներդրում, շարունակել է՝ «ևս 4 միլիարդ դոլար երկարաժամկետ սպասարկման պայմանագրեր», և ոչ թե ներդրում»։
14:07 10/02/2026Պարոն Ավինյան, չե՞ք կարծում՝ Երևանի խնդիրները լուծելու համար Ձեզ փոխարինենք ԱԲ-ով. ԶարուկյանԵրևանի ավագանու այսօրվա նիստում այսօր ավագանու ընդդիմադիր անդամն առաջարկեց Ավինյանին փոխարինել արհեստական բանականությամբ։ Երևան քաղաքի կայուն էներգետիկ զարգացման և կլիմայի գործողությունների ծրագիրը...
13:31 10/02/2026The Guardian. ԱՄՆ փոխնախագահի ինքնաթիռի առջև Երևանում փռվել է ապշեցուցիչ հայկական գորգՓետրվարի 9-ին բրիտանական The Guardian թերթի թղթակիցը գնահատել է Երևանի օդանավակայանում ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ.
13:16 10/02/2026Շատ դրական եմ գնահատում Ադրբեջանի հետ որդեգրած աշխատելաոճը. Ալեն Սիմոնյան«Շատ դրական եմ գնահատում այն աշխատելաոճը, որը մենք երկուստեք որդեգրել ենք Ադրբեջանի հետ և, կարծում եմ, այս ճանապարհով, որ շարունակենք առաջ ընթանալ, երկու երկրները մոտ ապագայում այլևս ոչ մի խնդիր չեն...
12:54 10/02/2026Անցած գիշեր թույլ առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը հայ ժողովրդի շահը վաճառքի հանեց Amazon-ում. Նարեկ Կարապետյան«Երեկ Հայաստանի քաղաքացիների շահը վաճառքի դրվեց Amazon-ում։ Մենք ունեցանք պատմական այցելություն ԱՄՆ փոխնախագահի կողմից։ Նրանք հայտարարությունով հանդես եկան։ Հայտարարության մեջ նա ներկայացրեց իր...
12:32 10/02/2026Պետական բարձր մակարդակի այցերի ժամանակ հագուստը պարզապես անձնական ընտրություն չէ. Աստղիկ Ավետիսյան«Պետական բարձր մակարդակի այցերի ժամանակ հագուստը պարզապես անձնական ընտրություն չէ․ դա դիվանագիտական հաղորդակցություն է և պետության ներկայացման լեզու։ Յուրաքանչյուր դետալ՝ մազից մինչև կոշիկ,...
12:23 10/02/2026Անջատե՛ք միկրոֆոնը, կառավարությունը թերացել է․ Բուռն քննարկում ԱԺ-ում՝ խաղային գործունեության ոլորտի փոփոխությունների վերաբերյալԱզգային ժողովում այսօր քննարկվում են խաղային գործունեության ոլորտում թվային նոր ենթակառուցվածքի ներդրման և օպերատորի ընտրության գործընթացին վերաբերող օրենսդրական փոփոխությունները։ Պետական եկամուտների...
11:47 10/02/2026ՌԴ-ն պատրաստ է Երևանի հետ քննարկել TRIPP նախագծին Մոսկվայի հնարավոր մասնակցության պարամետրերը. ԳալուզինՌուսաստանը պատրաստ է Երևանի հետ քննարկել TRIPP նախագծին Մոսկվայի հնարավոր մասնակցության պարամետրերը։ «Իզվեստիա»-ին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Թրամփի նախագծի վերաբերյալ մեր...
11:28 10/02/2026Դուք կհասկանաք, որ գեոքաղաքական առումով Վենսը իրականում այցելել է Բաքու, իսկ Հայաստանում նա իջևանել է. Վլադիմիր Մարտիրոսյան«Շատ կարճ ժամանակ հետո դուք կհասկանաք, որ գեոքաղաքական առումով Վենսը իրականում այցելել է Բաքու, իսկ Հայաստանում նա իջևանել է մինչ կհասնի Բաքու: Վենսի ԱՄՆ նախագահի հավակնությունների կոնտեքստում...
11:10 10/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը տիկնոջ հետ այցելել է Հայոց gեղաuպանnւթյան հուշահամալիր«Կորցրած կյանքերի հանդեպ խորին հարգանքի հիշատակով մենք պատվում ենք հայ ժողովրդի տոկունությունն ու անսասան ոգին։ Թող Ամերիկան և Հայաստանը միասին ձգտեն խաղաղության և փոխըմբռնման ապագայի»:
10:31 10/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՇուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
10:08 10/02/2026ՔՊ խմբակցությունը դեմ քվեարկեց Հայաստանում քաղբանտարկյալների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված հայտարարության տեքստինԴուք ուզո՞ւմ եք հավասարության նշան դնել Հայաստանի և այն երկրների միջև, որտեղ կան հազարավոր քաղբանտրակյալնե՞ր
09:36 10/02/2026Վենսի երեկվա հայտարարությունը Կառավարության թարգմանչի կողմից ՍԽԱԼ է թարգմանվել. Նարեկ Կարապետյան«Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը, արձագանքելով ԱՄՆ փոխնախագահի՝ երեկ Երևանում հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
09:30 10/02/2026Ամերիկյան կողմի ներդրումների չափը Ա. Ալեքսանյանին հիշեցրել է Արցախի դիմաց Լուկաշենկոյի բարձրաձայնած գինը«Այսօր մի տեղեկություն տարածվեց, որ ԹՐԻՓՓ-ի հիմնադրամի միջոցով Հայաստան է բերվելու 5 մլրդ դոլար։ Այս լուրը լսելուց հետո ակամայից հիշեցի տարիներ առաջ արված մի ձայնագրություն՝ Լուկաշենկայի և Սերժ...
23:06 09/02/2026Վենսը խոսել է 9 միլիարդ դոլարի տնտեսական գործունեության, այլ ոչ թե Հայաստանում կատարվելիք ներդրման մասին. Գոհար ՄելոյանԱնթույլատրելի է նրա խոսքի դիտավորյալ խեղաթյուրումը և հայ հանրության շրջանում անհիմն սպասելիքների ձևավորումը

17:00 26/02/2024Armenian, Azeri FMs to meet in Berlin in late FebruaryThe delegations led by Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov will meet in Berlin on February 28-29, the Armenian Foreign Ministry reported on...
16:36 26/02/2024MP Gevorg Papoyan steps downRuling Civil Contract faction MP Gevorg Papoyan has resigned his seat in the Armenian parliament. The deputy submitted his resignation to the parliament speaker on Monday. He is expected to be...
16:15 26/02/2024Pro-government MP comments on Zelensky's possible visit to ArmeniaMP Babken Tunyan, who represents Armenia’s ruling Civil Contract party, has reacted to reports of Ukrainian President Volodymyr Zelensky’s possible visit to the country.
15:35 26/02/2024Analyst names Pashinyan's main 'weapon' in possible snap electionsPolitical analyst Suren Surenyants believes outright anti-Russian policy and Armenia’s promised withdrawal from the CSTO will be Prime Minister Nikol Pashinyan’s main political “weapon” in the...
14:35 26/02/2024Kremlin insists on clarity from Armenia over CSTOKremlin spokesman Dmitry Peskov says that there is no clarity yet on Armenia's position on its withdrawal from the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO).
13:14 26/02/2024Opposition MP blames Armenian authorities for failure to counter Azeri propagandaOpposition MP Tigran Abrahamyan has blamed the Armenian authorities for failure to counter the false Azerbaijani propaganda narrative regarding the so-called “Khojaly massacre”.
12:33 26/02/2024Gisele Kapterian to run for Australian ParliamentThe Armenian National Committee of Australia (ANC-AU) has welcomed the pre-selection of one of its valued board members, Gisele Kapterian, who will be running in the next Federal election as the...
12:15 26/02/2024Bayramov: Armenia, Azerbaijan to hold fresh talks soonThe delegations of Azerbaijan and Armenia will hold fresh peace talks in the near future, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov has revealed.
11:00 26/02/2024Armenian FM to address UN Human Rights Council sessionArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will travel to Geneva on February 26-27. Mirzoyan will deliver remarks during the high-level segments of the 55th session of the UN Human Rights Council and...
18:15 24/02/2024Azerbaijani armed forces units discharged fire against Armenian combat positions near Verin ShorzhaThe Ministry of Defence of the Republic of Armenia refutes the statement by the Ministry of Defence of Azerbaijan, which claimed that on February 24th, around 12:45 p.m., Armenian Armed Forces units...
16:35 24/02/2024Gevorg Papoyan to be named Armenia's new economy ministerPrime Minister Nikol Pashinyan’s Civil Contract party has endorsed MP Gevorg Papoyan as new minister of economy.
16:15 24/02/2024Analyst: Pashinyan's CSTO message addressed to the WestRelations between Armenia and the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) have long been frozen, Yerevan-based political analyst Sergey Melkonyan said, referring to Prime Minister...
13:15 24/02/2024Armenian Foreign Ministry reacts to reports about Zelenskyy's possible visitThe Armenian Foreign Ministry has commented on the news that Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy is reportedly planning to visit Armenia.
13:02 24/02/2024Political analyst: Armenia-CSTO relations in crisisRelations between Armenia and the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) are basically in crisis, claims political analyst Alexander Iskandaryan, the head of the Yerevan-based...
12:33 24/02/2024U.S. State Dept: Russia not concerned about Armenia’s interestsThe U.S. Department of State has responded to an inquiry of the Voice of America’s Armenian Service regarding Prime Minister Nikol Pashinyan's latest statements on the suspension of Armenia's...
12:04 24/02/2024Opposition MP vows to push for Artsakh Armenians' repatriationOpposition Hayastan faction MP Levon Kocharyan vows to keep pushing for the repatriation of the Artsakh Armenians and their safe life in their homeland.
11:26 24/02/2024New Azerbaijani attack on Armenia 'highly likely', Pashinyan tells France 24A new Azerbaijani attack on Armenia is “highly likely,” Prime Minister Nikol Pashinyan warned in an interview with France 24 broadcast on Thursday.
17:00 23/02/2024Azeris destroy sculptures in Artsakh capitalAzerbaijan continues intentional destruction of Armenian cultural heritage in the occupied Artsakh Republic (Nagorno-Karabakh), warns Cultural Ombudsman of Hayk Hovik Avanesov.
15:56 23/02/2024Kremlin: Putin did not talk with Pashinyan about Armenia's CSTO membershipRussian President Vladimir Putin has not yet discussed statements about the suspension of Yerevan’s membership in the CSTO with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan - so far there are no plans for...
15:33 23/02/2024Armenian community of Jerusalem initiates legal action to protect Cows' GardenOn February 18, the Armenian community of Jerusalem's historic Armenian Quarter has officially filed a lawsuit to invalidate the lease between the Armenian Patriarchate and Xana Capital.