15:30 10/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահի սոցցանցի էջից հանվել է Հայոց gեղաuպանnւթյան հուշահամալիր այցի մասին գրառումըՊաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը տիկնոջ՝ Ուշա Վենսի հետ այսօր այցելել էր Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, որից հետո գրառում արել և լուսանկարներ հրապարակել իր էջում։ Նա...
15:25 10/02/2026Ընտանեկան լոտո. Օգտատերերը՝ Միրզոյանի ու կնոջ հանդիպման մասինԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի տնտեսական հարցերով տեղակալ Ջեյքոբ Հելբերգի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳ նախարարությունն ու մանրամասնում, որ հանդիպմանը մասնակցել է...
15:01 10/02/2026Գալուզին. Ռուսական միջուկային նախագծերը Հայաստանի համար այլընտրանք չունեն«Հայաստանում նոր ատոմակայանի կառուցման վերաբերյալ ռուսական առաջարկներին իրական այլընտրանքներ չկա»,- «Իզվեստիա»-ին տված հարցազրույցում ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։...
14:51 10/02/2026Կրեմլը Թուրքիային հիշեցրեց միջուկային զենքի չտարածման ռեժիմի մասինԹուրքիան ստիպված կլինի միանալ միջուկային սպառազինությունների մրցավազքին, եթե տարածաշրջանում որևէ մեկը ձեռք բերի միջուկային զենք
14:50 10/02/2026Մտե՞լ եք Չորրորդ գյուղի դպրոցի մյուս մասնաշենք, փոքր երեխաների կյանքին վտանգ է սպառնում. Արշակ Սարգսյանը՝ ՔՊ-ականին ավագանունԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Արշակ Սարգսյանն ավագանու այսօրվա նիստում կրկին անդրադարձավ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի՝ Հաղթանակ թաղամասի (Չորրորդ գյուղ) դպրոցի կիսակառույց...
14:24 10/02/2026Այսօրվա իշխանությունը շարունակում է ստի քարոզչությունը, մենք շարունակում են արդարության վերականգնումը. «Մեր Ձևով» շարժման անդամ«Վենսն ասել է՝ ենթադրվում է «նախական մոտ 5 միլիարդ դոլար ամերիկյան արտահանում», ոչ թե ներդրում, շարունակել է՝ «ևս 4 միլիարդ դոլար երկարաժամկետ սպասարկման պայմանագրեր», և ոչ թե ներդրում»։
14:07 10/02/2026Պարոն Ավինյան, չե՞ք կարծում՝ Երևանի խնդիրները լուծելու համար Ձեզ փոխարինենք ԱԲ-ով. ԶարուկյանԵրևանի ավագանու այսօրվա նիստում այսօր ավագանու ընդդիմադիր անդամն առաջարկեց Ավինյանին փոխարինել արհեստական բանականությամբ։ Երևան քաղաքի կայուն էներգետիկ զարգացման և կլիմայի գործողությունների ծրագիրը...
13:31 10/02/2026The Guardian. ԱՄՆ փոխնախագահի ինքնաթիռի առջև Երևանում փռվել է ապշեցուցիչ հայկական գորգՓետրվարի 9-ին բրիտանական The Guardian թերթի թղթակիցը գնահատել է Երևանի օդանավակայանում ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ.
13:16 10/02/2026Շատ դրական եմ գնահատում Ադրբեջանի հետ որդեգրած աշխատելաոճը. Ալեն Սիմոնյան«Շատ դրական եմ գնահատում այն աշխատելաոճը, որը մենք երկուստեք որդեգրել ենք Ադրբեջանի հետ և, կարծում եմ, այս ճանապարհով, որ շարունակենք առաջ ընթանալ, երկու երկրները մոտ ապագայում այլևս ոչ մի խնդիր չեն...
12:54 10/02/2026Անցած գիշեր թույլ առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը հայ ժողովրդի շահը վաճառքի հանեց Amazon-ում. Նարեկ Կարապետյան«Երեկ Հայաստանի քաղաքացիների շահը վաճառքի դրվեց Amazon-ում։ Մենք ունեցանք պատմական այցելություն ԱՄՆ փոխնախագահի կողմից։ Նրանք հայտարարությունով հանդես եկան։ Հայտարարության մեջ նա ներկայացրեց իր...
12:32 10/02/2026Պետական բարձր մակարդակի այցերի ժամանակ հագուստը պարզապես անձնական ընտրություն չէ. Աստղիկ Ավետիսյան«Պետական բարձր մակարդակի այցերի ժամանակ հագուստը պարզապես անձնական ընտրություն չէ․ դա դիվանագիտական հաղորդակցություն է և պետության ներկայացման լեզու։ Յուրաքանչյուր դետալ՝ մազից մինչև կոշիկ,...
12:23 10/02/2026Անջատե՛ք միկրոֆոնը, կառավարությունը թերացել է․ Բուռն քննարկում ԱԺ-ում՝ խաղային գործունեության ոլորտի փոփոխությունների վերաբերյալԱզգային ժողովում այսօր քննարկվում են խաղային գործունեության ոլորտում թվային նոր ենթակառուցվածքի ներդրման և օպերատորի ընտրության գործընթացին վերաբերող օրենսդրական փոփոխությունները։ Պետական եկամուտների...
11:47 10/02/2026ՌԴ-ն պատրաստ է Երևանի հետ քննարկել TRIPP նախագծին Մոսկվայի հնարավոր մասնակցության պարամետրերը. ԳալուզինՌուսաստանը պատրաստ է Երևանի հետ քննարկել TRIPP նախագծին Մոսկվայի հնարավոր մասնակցության պարամետրերը։ «Իզվեստիա»-ին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Թրամփի նախագծի վերաբերյալ մեր...
11:28 10/02/2026Դուք կհասկանաք, որ գեոքաղաքական առումով Վենսը իրականում այցելել է Բաքու, իսկ Հայաստանում նա իջևանել է. Վլադիմիր Մարտիրոսյան«Շատ կարճ ժամանակ հետո դուք կհասկանաք, որ գեոքաղաքական առումով Վենսը իրականում այցելել է Բաքու, իսկ Հայաստանում նա իջևանել է մինչ կհասնի Բաքու: Վենսի ԱՄՆ նախագահի հավակնությունների կոնտեքստում...
11:10 10/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը տիկնոջ հետ այցելել է Հայոց gեղաuպանnւթյան հուշահամալիր«Կորցրած կյանքերի հանդեպ խորին հարգանքի հիշատակով մենք պատվում ենք հայ ժողովրդի տոկունությունն ու անսասան ոգին։ Թող Ամերիկան և Հայաստանը միասին ձգտեն խաղաղության և փոխըմբռնման ապագայի»:
10:31 10/02/2026Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքերՇուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
10:08 10/02/2026ՔՊ խմբակցությունը դեմ քվեարկեց Հայաստանում քաղբանտարկյալների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված հայտարարության տեքստինԴուք ուզո՞ւմ եք հավասարության նշան դնել Հայաստանի և այն երկրների միջև, որտեղ կան հազարավոր քաղբանտրակյալնե՞ր
09:36 10/02/2026Վենսի երեկվա հայտարարությունը Կառավարության թարգմանչի կողմից ՍԽԱԼ է թարգմանվել. Նարեկ Կարապետյան«Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը, արձագանքելով ԱՄՆ փոխնախագահի՝ երեկ Երևանում հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
09:30 10/02/2026Ամերիկյան կողմի ներդրումների չափը Ա. Ալեքսանյանին հիշեցրել է Արցախի դիմաց Լուկաշենկոյի բարձրաձայնած գինը«Այսօր մի տեղեկություն տարածվեց, որ ԹՐԻՓՓ-ի հիմնադրամի միջոցով Հայաստան է բերվելու 5 մլրդ դոլար։ Այս լուրը լսելուց հետո ակամայից հիշեցի տարիներ առաջ արված մի ձայնագրություն՝ Լուկաշենկայի և Սերժ...
23:06 09/02/2026Վենսը խոսել է 9 միլիարդ դոլարի տնտեսական գործունեության, այլ ոչ թե Հայաստանում կատարվելիք ներդրման մասին. Գոհար ՄելոյանԱնթույլատրելի է նրա խոսքի դիտավորյալ խեղաթյուրումը և հայ հանրության շրջանում անհիմն սպասելիքների ձևավորումը

17:17 24/10/2024Что обсуждали Никол Пашинян и Ильхам Алиев в КазаниПремьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 24 октября 2024 года в городе Казань (РФ) провели встречу на полях 16-го саммита БРИКС.
16:58 24/10/2024Геворг Папоян: Такие фонды, как ANIF, нам не нужны«Если в ЗАО «Фонд государственных интересов Армении» (ANIF) имели место злоупотребления, то виновные обязательно должны нести ответственность, этот вопрос обсуждению не подлежит», – сказал министр...
16:39 24/10/2024Встреча Пашиняна и Алиева на полях саммита БРИКС в Казани завершиласьВстреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева на полях пленарного заседания XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» завершилась.
15:42 24/10/2024У города Сисиан в Сюникской области Армении новый мэрСовет старейшин города Сисиан Сюникской области Армении сегодня избрал главой общины члена фракции «Гражданский договор» Овсепа Аракеляна.
15:28 24/10/2024Пашинян и Алиев проводят встречу на полях саммита БРИКС в КазаниПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев проводят встречу на полях саммита БРИКС в Казани, сообщает в четверг пресс-служба правительства Армении.
15:22 24/10/2024От внимания Путина не ускользнула оживленная беседа Пашиняна и Алиева на саммите БРИКС+Президент России Владимир Путин обратил внимание на оживленную беседу, которую провели премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев на полях саммита БРИКС в формате...
15:10 24/10/2024Пашинян: Ереван предлагает Баку уже подписать договор о миреТема сегодняшней встречи – «БРИКС и глобальный Юг, совместное строительство лучшего мира», и в этот контекст как нельзя лучше вписывается анонсированный правительством Республики Армения...
14:09 24/10/2024Сергею Лаврову наступили на ногу на заседании саммита БРИКСВ столице Татарстана Казани 24 октября проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
13:55 24/10/2024Переговоры Пашиняна и Алиева на полях саммита БРИКС в Казани – в самом разгареВ столице Татарстана Казани 24 октября проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
13:37 24/10/2024«Голос Армении»: Вода на мельнице врагаГазета «Голос Армении» пишет: «С сожалением приходится констатировать, что лить воду на мельницу врагу стало обычным явлением среди представителей политического истеблишмента современной Армении.
13:02 24/10/2024Трамп: Харрис не сделала НИЧЕГО, когда 120 000 армян-христиан подверглись преследованиям и насильственному перемещению из АрцахаСегодня, примерно за 2 недели до выборов, кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп обвинил конкурентку от Демократической партии Камалу Харрис в бездействии, когда 120 000...
12:25 24/10/2024Казань: пока Путин говорит, Пашинян развлекает АлиеваВ Казани проходит пленарное заседание XVI саммита БРИКС в формате «аутрич» / «БРИКС плюс» под председательством президента России Владимира Путина.
12:12 24/10/2024Пашиняна в Казани встретили с чак-чаком: «Положить обратно?» – «Нет, можно доесть!»В Казань для участия в саммите БРИКС прилетел Никол Пашинян и уже провел встречу с президентом Исламской Республики Иран Масудом Пезешкианом.
11:57 24/10/2024В Казани состоялась встреча Никола Пашиняна и Масуда ПезешкианаВ Казани состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с президентом Исламской Республики Иран Масудом Пезешкианом.
18:05 23/10/2024Пашинян – Левону Кочаряну: Я понимаю, что, возможно, «Смерть Кикоса» – одна из немногих книг, которые вы прочиталиДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Левон Кочарян во время правительственного часа 23 октября назвал неверным шагом то, что депутаты от фракции партии Никола Пашиняна «Гражданский...
17:06 23/10/2024Лукашенко: Да, Оля, пойду на выборы президентаПрезидент Беларуси Александр Лукашенко заявил в интервью Ольге Скабеевой, что собирается участвовать в выборах президента страны в 2025 году.
17:04 23/10/2024Виген Кочарян и Айк Григорян избраны судьями Кассационного судаПредседатель Счетной комиссии НС восьмого созыва Нарек Бабаян представил итоги тайных выборов предложенных Высшим судебным советом (ВСС) кандидатов в судьи Гражданской палаты Кассационного суда.
16:50 23/10/2024Перед визитом Пашиняна в НС Армении протирают стол, собирают бутылки – News.amПеред правительственным часом в Национальном Собрании Армении – переполох: уборщицы парламента протирают стол, за которым, как правило, сидит Никол Пашинян, из зала убирают пластиковые бутылки с...
16:13 23/10/2024Степан Даниелян: Слова Алена Симоняна – заявление о тяжком преступленииЯвляющийся членом партии «Гражданский договор» спикер Национального Собрания сделал заявление о тяжком преступлении, пишет политолог Степан Даниелян, касаясь слов Алена Симоняна.