15:02 09/02/2026Հայաստանը գոյութենական մակարդակի խնդիրներ է ունենալու. Արթուր ԽաչատրյանՀայաստանը միշտ կարողացել է բալանսավորված, փոխլրացնող, կոմպլեմենտար քաղաքականություն վարել
14:08 09/02/2026Սա է Հայաստանում տնտեսական քաղաքականության մասշտաբը ու տրամաբանությունը. Հակոբ ԲադալյանՀայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտարարել է, թե այսուհետ Հայաստան տարեկան կհրավիրվի երկու համաշխարհային աստղ՝ համերգ տալու: Ըստ նրա, դա զբոսաշրջության զարգացման խթան է: «Շատ խոսուն...
13:56 09/02/2026TRIPP-ն արդեն գնացել է, այլևս ոչ ոք չի կարող խանգարել դրան. Գևորգ ՊապոյանՄենք պլանավորում ենք տարեկան երկու կամ երեք համաշխարհային աստղեր հրավիրել Հայաստան
13:48 09/02/2026Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի քաղաքապետարանը չի նկատում, որ պատուհանները անօրինական կերպով բացել են. Չախոյան«Եթե Տիգրան Ավինյանը կաշառք չի վերցնում, ապա ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի քաղաքապետարանը չի նկատում, որ պատուհանները անօրինական կերպով բացել են և ժամանակավորապես ծածկվել են տախտակներով, սակայն...
13:09 09/02/2026Խոսել Դիլիջանի ծրագրի մասին և չհիշատակել Ռուբեն Վարդանյանի անունը՝ ազնիվ չէ. Խաչատրյանը՝ ՊապոյանինՆշված գինու կլաստերների ստեղծումը, մի օր մնալը, կարծում եմ, որ լավ ժառանգություն եք ստացել և դրա վրա շարունակում եք աշխատել, շնորհավորում եմ
12:26 09/02/2026Գործընթացը չի սահմանափակվում միայն Իրան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերություններով«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը» ներկայացնում է Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր Արամ Շահնազարյանի վերլուծական հոդվածը: Իրան-ԱՄՆ բանակցություններն Օմանում.
12:18 09/02/2026Մանե Թանդիլյանը՝ Վենսին. 20 հայ բանտարկյալների անհապաղ ազատ արձակումը դարձնել Ձեր դիվանագիտական առաքելության առաջնահերթությունը«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը դիվանագիտական ճանապարհով նամակ է փոխանցել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյմս Դեյվիդ Վենսին՝ խնդրելով միջնորդել Բաքվի բանտերում պահվող հայերի ազատ արձակման...
11:56 09/02/2026Իրանում ձերբակալությունների հերթը հասավ բարեփոխականներինԻրանում ձերբակալել են «Բարեփոխումների ճակատ»-ի առաջնորդ Ազար Մանսուրիին և «ճակատի» ևս երեք անդամի: Թելագրամի «Իրանն այսօր» ալիքի փոխանցմամբ, նրանք մեղադրվում են երկրի ներքին մթնոլորտը սրելու, ազգային...
11:16 09/02/2026Այս տեքստը ձեզ հաստատ կհասնի, միսթր Վենս. Ռուբեն ՄխիթարյանՉլռելու պատճառով Հայաստանում կան քաղբանտարկյալներ, ուր այսօր այցելում է ԱՄՆ փոխնախագահը։
11:13 09/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահը տիկնոջ հետ է գալիս ՀայաստանԱմերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը տիկնոջ՝ Ուշա Վենսի հետ փետրվարի 9-10-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստանի Հանրապետություն։ ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ այսօր երեկոյան...
09:48 09/02/2026Լավրով. Եվրոպան փորձում է վնասել Ռուսաստանի և Անդրկովկասի միջև համագործակցությանըՆա նաև ընդգծել է, որ եվրոպացիները «բռնի կերպով ներխուժում են» Սևծովյան տարածաշրջան
09:04 09/02/2026Մեզ պետք է մարդ, որ սովոր չէ խաբելու. Նարեկ ԿարապետյանՈւժեղ Հայաստանի տեսլականով ու Հայաստանում իրական փոփոխությունների ծրագրով Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ուժը Երևանի Շենգավիթ համայնքում էր։ «Մեր ձևով» շարժման անդամները Շենգավիթ վարչական շրջանում...
08:51 09/02/2026Արցախի ՄԻՊ-երը դիմել են ԱՄՆ փոխնախագահին«Հորդորում ենք անհայտ կորածների ու հայ գերիների ազատ արձակման հարցը դարձնել Բաքվում քննարկումների առանցքային թեման»
08:43 09/02/2026Գոբլը բացահայտում է Վենսի այցի ռազմավարական ենթատեքստը. Քաղաքագետ«ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսն այսօր ժամանում է Երևան՝ մեկնարկելով իր տարածաշրջանային շրջագայությունը, որի հաջորդ հանգրվանը լինելու է Բաքուն: Ու մինչ մեր պսևդոարևմտամետները «վարդագույն» լեգենդներ են...
08:27 09/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահի՝ Երևան այցի ընթացքում այսօր տեղի կունենա հավաք Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայ գերիների ազատ արձակման պահանջովԱյսօր ժամը 17:00-ին, Հանրապետության հրապարակում՝ արտաքին գործերի նախարարության նախկին շենքի դիմաց, տեղի կունենա հավաք՝ Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայ գերիների ազատ արձակման պահանջով «Հավաքը...
23:21 08/02/2026Երրորդ հնարավորություն մի՛ տուր նրանց, ովքեր երկու անգամ ձախողել են. Նարեկ Կարապետյան«8 տարի առաջ մեր երկրում ղեկավար դարձավ մի մարդ, որը լավ խոստումներ էր մեզ տալիս։ Հիմնական խոստումը, որ Արցախն անվտանգ է լինելու։ Խոստում էր տալիս, որ աղքատությունը լրիվ հաղթահարելու է։ Խոստում էր...
22:56 08/02/2026Գոհար Մելոյան. Ինչպե՞ս է համատեղվում Ադրբեջանի և Նախիջևանի միջև հաղորդակցության «անխոչընդոտ» լինելը ՀՀ ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության հետ«Վաղը ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի սպասվող այցի առանցքում օգոստոսի 8-ի եռակողմ հայտարարությամբ նախատեսված Թրամփի ուղին է: Թրամփի ուղու և «ԹՐԻՓՓ» զարգացման ընկերության հետ կապված նրբությունները և...
21:46 08/02/2026Ու միայն քեզանից է կախված, թե ինչպիսի երկրում ես արթնանալու չորս ամիս անց այս օրը.Գոհար ՂումաշյանՈւժեղ Հայաստան լինելու է շատ շուտով` Սամվել Կարապետյանի հետ
21:37 08/02/2026Հայաստանը հրավիրված է Թրամփի գլխավորած Խաղաղության խորհրդի առաջին գագաթնաժողովինԸստ պարբերականի հանդիպումը նախատեսված է փետրվարի 19-ին
21:07 08/02/2026TRIPP-ի նպատակներից է նաև Սյունիքի ուրանի հանքավայրերի վերահսկումը. Վահե ԴավթյանTRIPP-ը փաստացի ապահովում է Վաշինգտոնի ներկայությունը Եվրոպա-Կովկաս-Ասիա միջազգային միջանցքում

15:15 21/10/2024СМИ: Президент Бразилии не сможет присутствовать на саммите БРИКС в Казани из-за травмыПрезидент Бразилии Луис Инасиу Лула да Силва не сможет присутствовать на саммите БРИКС из-за полученной накануне травмы.
14:46 21/10/2024Ваге Оганнисян: Искать союзников, в первую очередь, нужно внутри страныМы ошибочно полагаем, что главная угроза для нас исходит извне, из другой страны. Этим мы совершаем фатальную ошибку. Упускаем самый опасный процесс – развал государства изнутри, пишет эксперт группы...
14:26 21/10/2024М. Григорян: У меня нет опасений, что Азербайджан откажется ратифицировать регламент о деятельности комиссий по делимитации границыВице-премьер Армении Мгер Григорян считает, что процесс ратификации Регламента о совместной деятельности комиссий по делимитации государственной границы между Республикой Армения и Азербайджаном...
14:03 21/10/2024Майя Санду лидирует на выборах в Молдове, но будет второй турСогласно предварительным результатам голосования в Молдове, президент Майя Санду выходит во второй тур вместе с экс-генпрокурором Александром Стояногло, передает ВВС.
13:29 21/10/2024«Голос Армении»: Резолюции ООН и признание Симоняна: оправдывая Алиева, оправдать самих себяГазета «Голос Армении» пишет: «Очередное антиармянское заявление Алена Симоняна, откровенно говоря, уже не шокировало и даже не удивило.
12:52 21/10/2024Власти Армении не должны соглашаться с требованиями Баку: акция у МИД АрменииСегодня, 21 октября, в ходе акции у здания министерства иностранных дел Армении занимающему должность главы МИД РА Арарату Мирзояну была передана копия Обращения к Действующему председателю ОБСЕ Яну...
12:40 21/10/2024Тигран Абрамян: Власти Армении косвенно признают, что выполнение новых требований Азербайджана уже создает проблемы для суверенитета страныПодходы правящей элиты к сложившейся в переговорном процессе ситуации – крайне противоречивы, пишет секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в...
12:26 21/10/2024Рубен Варданян перестал быть совладельцем КамАЗаБизнесмен Рубен Варданян вышел из капитала ООО «Автоинвест», которое упоминается среди акционеров КамАЗа, следует из ЕГРЮЛ.
12:14 21/10/2024СМИ: В США умер оппонент Эрдогана Фетхуллах ГюленТурецкий общественный и религиозный деятель Фетхуллах Гюлен, который, по мнению Анкары, стоял за неудавшимся переворотом 2016 года, умер в США, где он жил с конца 1990-х годов, пишет euronews.
15:13 19/10/2024Замглавы Генштаба ВС Армении Артур Ероян принял участие в конференции Концепции оперативного потенциала НАТОДелегация, возглавляемая заместителем начальника ГШ ВС РА генерал-майором Артуром Ерояном, 13-17 октября в Касабланке (Марокко) приняла участие в ежегодной конференции Концепции оперативного...
14:00 19/10/2024Новый глава МИД Франции Барро прибыл в КиевМинистр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро прибыл в субботу, 19 октября, в столицу Украины Киев и уже встретился с главой МИД этой страны Андреем Сибигой, пишет Deutsche Welle.
13:56 19/10/2024Запрет Самвелу Алексаняну во въезде в РФ организовал азербайджанский олигарх Год Нисанов – 24newsБывшему депутату Национального Собрания Армении, предпринимателю Самвелу Алексаняну несколько дней назад отказали во въезде в РФ.
13:40 19/10/2024Представители инициативы «АйаКве» отправились с наблюдательской миссией в ЭрбильПредставители инициативы «АйаКве» («Армянский референдум», HayaVote – Прим. ред.) – Артем Мхитарян, Арам Петросян и Давид Саркисян – посетили столицу Курдского автономного района (Иракский Курдистан)...
13:05 19/10/2024Путин не приедет в Баку на климатический саммит ООН – ВВСПрезидент России Владимир Путин не приедет в Баку для участия в климатической конференции ООН в Баку COP29, которая состоится в ноябре, сообщил Би-би-си источник в правительстве Азербайджана.
12:35 19/10/2024«Голос Армении»: Международные террористы на службе у бакинского режимаГазета «Голос Армении» пишет: «Многочисленные свидетельства и факты говорят о том, что значительную роль в «победе» Азербайджана над Арцахом в «44-дневной войне» 2020 года, положившей начало полной...
12:00 19/10/2024Планируется ли на полях саммита БРИКС обсуждение отношений между Арменией и Азербайджаном? Ответил КопыркинНикол Пашин заявил о намерении принять участие в саммите БРИКС, который пройдет в Казани с 22 по 24 октября.
11:55 19/10/2024Сергей Копыркин: Если в Ереване созреет решение налаживать диалог с БРИКС, Москва может содействоватьРоссийская сторона может содействовать Армении, если в Ереване созреет решение наладить диалог с БРИКС, заявил в интервью РИА Новости посол РФ в Армении Сергей Копыркин.
17:42 18/10/2024Стало известно, что обсуждали главы МИД Армении и Турции в Стамбуле18 октября в Стамбуле «на полях» министерского заседания консультативной региональной платформы «3+3» состоялась встреча Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Турции Хаканом Фиданом.
17:17 18/10/2024ХАМАС официально признал гибель своего лидера Яхьи СинвараПалестинское движение ХАМАС подтвердило гибель главы организации Яхьи Синвара в секторе Газа. Как передает Вести.Ru, соответствующее заявление сделал замглавы политбюро движения Халиль аль-Хайя....
17:02 18/10/2024Лавров: Армянские коллеги считают, что сначала нужно им напрямую с турками пообщатьсяЕреван хочет напрямую общаться с Анкарой для нормализации отношений, заявил глава МИД России Сергей Лавров по итогам заседания платформы «3+3» (Азербайджан, Армения, Грузия - Россия, Турция, Иран) по...