23:01 30/01/2026Սփյուռքում արդեն հայորդիների արյունը եռում է. Տ. Սերոբ քահանա ԱզարյանՀերթական հարձակումը Հայի գոյության դէմ
22:49 30/01/2026Պուտինը հանդիպել է Իրանի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղարի հետԿրեմլը նախկինում չէր հայտարարել Լարիջանիի Մոսկվա այցի մասին
21:42 30/01/2026«Վարչաբենդ» դիսկոտեկ, հարվածային գործիքների մոտ Նիկոլ Փաշինյանն է՜՜՜նրանք անխնա տեսանյութեր են հրապարակում
21:22 30/01/2026ԶՈւ հոգևոր սպասավորությունը լուծարելը հարվածում է բանակին. Սամվել դպիր Գրիգորյանը՝ Պապիկյանի հրամանի մասինՀայ զինվորը հաղթել է նաև հավատով
20:31 30/01/2026Պետությունը զինվորից խլում է հոգևոր հենարանը, իսկ բանակը դարձնում՝ գաղափարական փորձադաշտ․ Դավիթ Անանյան«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության համահիմնադիր Դավիթ Անանյանը գրում է․ «2026թ. փետրվարի 1-ից ՀՀ բանակում դադարեցվում է Հոգևոր ծառայության գործունեությունը։ Պաշտպանության նախարարի հրամանով...
20:18 30/01/2026Սուրեն Պապիկյանը հրապարակել է Զինված ուժերում հոգևոր առաջնորդությունը լուծարելու մասին որոշումըՍուրեն Պապիկյանը հրապարակել է Զինված ուժերում հոգևոր առաջնորդությունը լուծարելու մասին որոշումը։ «Հարգելի՛ գործընկերներ, տարընթերցումներից զերծ մնալու նպատակով հրապարակում եմ հրամանը, որով...
20:06 30/01/2026Հետաքրքիր է՝ 2000թ․-ի հրամանը ստորագրած Նավասարդ Կճոյանն ասելիք չունի՞ Սուրեն Պապիկյանի այս որոշման վերաբերյալՀՀ պաշտպանության նախարարի թիվ 728 հրամանը, որը ՀՀ ԶՈՒ-ում Հայ Առաքելական եկեղեցու հոգևոր ծառայության մասին է և որով կանոնակարգվում են ՀՀ Զինված ուժերում հոգևոր ծառայությունն ու գնդերեցների...
19:47 30/01/2026Իրան-ԱՄՆ հարաբերությունների հնարավոր կարգավորման դեպքում Անկարան կկարողանա շոշափելի առավելություններ ստանալ․ ԻրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Թուրքական դիվանագիտական և քաղաքական ակտիվությունը Իրան-ԱՄՆ խիստ լարված հակամարտության համատեքստում հաջողությամբ պսակվելու դեպքում էրդողանական վարչախմբին,...
19:28 30/01/2026Ես չեմ հիշում, որ ԼՂ-ն իրավաբանորեն Հայաստանի մաս էր, բայց հիշում եմ՝ ինչպես էր Նիկոլ Փաշինյանն այնտեղ պարում․ Զախարովա«Ես չեմ հիշում, որ այդ տարածքը (խմբ․-Լեռնային Ղարաբաղի) իրավական առումով՝ Հայաստանի մաս լիներ։ Ես միայն հիշում եմ, թե ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը գնաց այնտեղ և պարեց։ Ես դա հիշում եմ։ Ինչ վերաբերում է...
19:01 30/01/2026Սուրեն Պապիկյանի որոշմամբ չեղարկվել է հանգուցյալ Վազգեն Սարգսյանի նախաձեռնությունը․ ԱԺ պատգամավոր«Մեր երկրում այնպիսի խելագարություն է, որ այլևս որևէ բանի վրա հնարավոր չէ զարմանալ»,- այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի միջոցով ասաց ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը՝ մանրամասնելով, որ Պաշտպանության...
18:19 30/01/2026Գեորգի Քոչարյանը նշանակվել է Ուզբեկստանում ՀՀ դեսպանՀՀ նախագահի հրամանագրով Գեորգի Քոչարյանը նշանակվել է Ուզբեկստանում ՀՀ դեսպան։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև...
17:46 30/01/2026Աշոտ Մինասյան անուն-ազգանունն ու բանտը անհամատեղելի են. Աբրահամյան«Չախալյանն, ինչպես միշտ, պինդ էր․ իր նկատմամբ ապօրինությունները, թեև անարդար է համարում՝ բոլոր առումներով օրենքից դուրս, սակայն արդեն սովոր է ռեժիմի նմանօրինակ վերաբերմունքին»։
17:36 30/01/2026Մոսկվան հաստատում է իր մասնակցության հնարավոր տարբերակները ուսումնասիրելու պատրաստակամությունը TRIPP նախագծի վերաբերյալ. Զախարովա«Թևամփի ուղու» նախագծի վերաբերյալ մենք հաստատում ենք մեր պատրաստակամությունը
16:13 30/01/2026ՀՀ-ն կորցրեց իր երաշխավորներին, որովհետև մինչև այսօր նա հստակ չի ասում, թե որն է իշխանության նպատակը՝ բացի ՀՀ-ին վնասելը. Արտակ ԶաքարյանԱյս վիճակում Արևմուտքը փորձում է մեզ ներքաշել քաղաքական ավանտյուրայի մեջ
15:56 30/01/2026Ծաղիկ ու թիթեռ նկարելուց բացի, այլ բան չկա. Գեղամ Մանուկյան«Իրականում հնարավոր է վերականգնել հայկական ցունամին»։
14:56 30/01/2026ՀԷՑ-ի գործընթացը լուրջ ազդակ է բոլոր հնարավոր ներդրողների համար, որովհետև իրենք իրենց պաշտպանված զգալու հնարավորություն չունեն. Էլինար Վարդանյան«Արտաքին անվտանգության ոլորտում կարելի է դիտարկել երեք խումբ սպառնալիքներ՝ նոր աշխարհակարգի ձևավորում, հիբրիդային պատերազմ, ռազմատեխնոլոգիական»,- «ՀՀ-ի և հայկական աշխարհի անվտանգությանը սպառնացող...
14:42 30/01/2026Ինչո՞ւ Մամիջանյանը ԵԽԽՎ-ում խոսելու փոխարեն, սկսեց պտտել ամուսնական մատանինԵԽԽՎ-ում նիստը նախագահողը ելույթի համար հնչեցրեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի անունը։ Ընդդիմադիր գործիչը ոտքի կանգնեց ու տևական ժամանակ լուռ մնաց՝ պտտելով մատնեմատի...
14:28 30/01/2026Եկեղեցու դեմ արշավը քանդում է հայկական աշխարհը, վերջնարդյունքում դա է լինելու. Վահե Հովհաննիսյան«Ցավոք սրտի, թե մեր հանրային էլիտաներում, թե հանրության զգալի մասում անվտանգությունը միայն ռազմական գործողություններ են։ Եթե չկա ռազմական գործողություն x պահին, ուրեմն կա անվտանգություն»,- «ՀՀ-ի...
13:40 30/01/2026Այդ պարն ընդամենը մեկ օր է բեմադրվելու.Սպառնում է Անահիտ ԱվանեսյանըՊարոն Սամսոնյանն իր անհրաժեշտ բժշկական օգնությունը ստանում է. ավելացնելու բան չունեմ

13:33 20/01/2024Azerbaijan returns sheep stolen from Armenian villageAzerbaijani forces have returned the flock of sheep stolen from Aravus, a border village in the Tegh community of Armenia’s Syunik Province.
12:57 20/01/2024Aliyev urged Armenia to adopt new constitution back in 2021After Prime Minister Nikol Pashinyan's statement that Armenia “needs a new constitution” on Friday, media outlets and social media were quick to recall Azerbaijani President Ilham Aliyev’s 2021...
12:30 20/01/2024Armenian FM visits Klovićevi Dvori Gallery in CroatiaAccompanied by Foreign Minister of Croatia Gordan Grlić-Radman, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Friday visited Klovićevi Dvori Gallery in Zagreb where the works of the famous Croatian...
11:32 20/01/2024EU envoy encouraged by 'substantive' contacts between Yerevan and BakuToivo Klaar, the EU's special representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, has completed his two-day trip in Armenia.
16:47 19/01/2024Armenian analyst warns new 'hotspots' may emerge in Middle EastYerevan-based political analyst Sergei Melkonian, a research fellow at APRI Armenia, has warned of a risk of new “hotspots” emerging in the Middle East after Iran’s direct involvement in the regional...
15:59 19/01/2024Putin takes icy dip to mark Epiphany, spokesman saysRussian President Vladimir Putin took a dip in icy waters to mark the Orthodox feast of Epiphany in the wee hours of January 19, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as telling reporters.
15:16 19/01/2024Armenia probing how sheep crossed into Azerbaijan: Defense MinistryArmenia is probing how sheep crossed into Azerbaijan from Aravus, a border village in the Tegh community of Armenia’s Syunik Province, the Defense Ministry said.
14:34 19/01/2024Time to hold Aliyev regime accountable for actions against Armenians, U.S. lawmakers sayCongressional Caucus on Armenian Issues Co-Chairs Congressman Frank Pallone, Jr. (NJ-06), Gus M. Bilirakis (FL-12), David G. Valadao (CA-21), and Adam B. Schiff (CA-30) released a statement on...
14:06 19/01/2024Foreign Ministry: No meeting of Armenian, Turkish envoys planned yetNo new meeting between the special representatives of Armenia and Turkey has been scheduled yet, the Armenian Foreign Ministry told RFE/L’s Armenian Service on Friday.
13:35 19/01/2024Azerbaijan destroys fallen heroes memorial in Artsakh villageAzerbaijani forces have destroyed a memorial honoring fallen war heroes in Hakaku, a village in the Hadrut region of Azerbaijani-occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Artsakh Monument Watch...
13:00 19/01/2024Armenian deputy FM: Azerbaijan hinders unblocking of regional infrastructuresArmenia's Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan on Thursday had a meeting with the delegation headed by Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia.
12:45 19/01/2024EU and Armenia hold 13th Human Rights Dialogue in YerevanOn 18 January, the European Union and Armenia held their 13th Human Rights Dialogue in Yerevan. Armenia and the EU are committed to strengthening their partnership, advancing the human rights agenda,...
12:29 19/01/2024U.S. welcomes work towards peace between Armenia, Azerbaijan – State DeptThe Unites States welcomes the work towards peace between Armenia and Azerbaijan, U.S. State Department spokesperson Matthew Miller has said. “We support the sovereignty and territorial integrity of...
11:15 19/01/2024Armenian FM: Azerbaijan's aggressive rhetoric doesn't indicate commitment to peaceArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who is in Zagreb on an official visit, had a meeting with Ante Sanader, Deputy Speaker of Croatia's Parliament.
17:15 18/01/2024Lavrov: Russia never initiated cooling of ties with ArmeniaRussia has never initiated any cooling of relations with Armenia, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said at a press conference on Thursday, in response to a question whether the problems in...
16:46 18/01/2024Opposition MP says 'false' peace promises weaken people's vigilanceOpposition Hayastan faction MP Gegham Manukyan accused the Armenian authorities of weakening the people’s vigilance with false promises of peace.
16:06 18/01/2024Ex-FM Vartan Oskanian to lead commission for repatriation of Artsakh peopleArmenia’s former Foreign Minister Vartan Oskanian will lead a commission tasked with ensuring the collective repatriation of the Artsakh people and the protection of their fundamental rights.
15:36 18/01/2024Lavrov: No logic in Pashinyan's remark on transit via ArmeniaRussia sees no reason in the recent statement by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan about the transit to Nakhichevan via Armenia, taking into account the agreements reached in 2020 on the...
15:05 18/01/2024EU remains committed to facilitating Armenia-Azerbaijan dialogueThe European Union welcomes the observations of Council of Europe Commissioner for Human Rights Dunja Mijatović following her visit to Armenia and Azerbaijan in October 2023.
14:36 18/01/2024Armenian diplomat expresses concern about latest statements from BakuArmenian Ambassador to Russia Vagharshak Harutyunyan has met with Russia’s Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin to express concern about statements from Azerbaijan.