17:50 02/02/2026«Հայաստանը հանձնել է սուվերենությունը. Ռուսաստանը TRIPP-ի հարցով կբանակցի Վաշինգտոնի հետ». քաղաքագետՌուսաստանը իրական բանակցություններ ունենալու է ոչ թե Երևանի, այլ Վաշինգտոնի հետ, քանի որ Հայաստանի իշխանությունը զգալիորեն նվազեցրել է երկրի սուվերենության աստիճանը։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ...
17:16 02/02/2026Թոշակները 10 հազար դրամով ավելացնելը միֆ է, դրանք բարձրացել են 3333 դրամով. Նաիրի ՍարգսյանԱղետը գալու է հունիսից հետո
16:17 02/02/2026Մենք փոքր բիզնեսին հարկելու կարիք չունենք. Նարեկ Կարապետյան«Ազատելու ենք փոքր բիզնեսին հարկերից, որպեսզի հնարավորություն տանք, այն զարգանա»,-հայտարարել «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանի երեկ Տաշիր Արենայում շարժման անդամների ու...
15:45 02/02/2026Կոչս ու հորդորս բոլորին՝ չհանձնվել, չհուսահատվել, չհամակերպվել. Խաչիկ Գալստյանի ուղերձըԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի ղեկավարած «Հայրենիք» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ, կալանավայրում գտնվող Խաչիկ Գալստյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանի միջոցով փոխանցել է հետևյալ ուղերձը.
14:20 02/02/2026Ռուսաստանը Իրանին առաջարկել է հարստացված ուրանը արտահանել իսլամական պետությունից. ՊեսկովՈրը կվերացնի մի շարք երկրների ավելորդ գրգռվածությունը
14:10 02/02/2026«Նիկոլի Հայաստանը» անբարոյականության հակառեկորդներով ինքն է վերածվել մի մեծ «Էպշտեյնի կղզու»«Էպշտեյնի գործին» առնչվող մոտ երեք միլիոն փաստաթղթերի հրապարակման քննարկումները հասել են նաեւ հայկական մեդիատիրույթ եւ սոցցանցեր։Դառը ժպիտով եմ հետեւում այդ աժիոտաժին։ «Նիկոլի Հայաստանը»...
12:49 02/02/2026Ադրբեջանից հայտարարում են, թե խաղաղության պայմանագիրը կստորագրվի մինչև Հայաստանի խորհրդարանական ընտրությունները«Մենք կարող ենք խաղաղության պայմանագիր ստորագրել մինչև Հայաստանում հաջորդ ընտրությունները, այսինքն՝ մինչև այս տարվա հունիսը»,-ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, այդ մասին այսօր Միլի Մեջլիսի նիստում...
12:00 02/02/2026Կառավարման էությունը՝ ներքին թշնամանքԱԺ պատգամավոր, Այլընտրանքային նախագծեր խմբի համահիմնադիր Էլինար Վարդանյանը գրում է. «Վերջին յոթ տարիների Հայաստանի կառավարման հիմքը բաժանումն է։ Այս իշխանության միակ թթվածինը ներքին կոնֆլիկն է։ Յոթ...
11:48 02/02/2026Նյու Դելիի համար Հայաստանի առնչությամբ գլխավոր հարցը շարունակում է լինել այն, թե Երևանը որքանով է սուբյեկտային. Քաղաքական վերլուծաբան«Հայաստանի է ժամանել Հնդկաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը: Հայ-հնդկական ռազմա-տեխնիկական գործակցությունն իհարկե հայտնի է, 2021 թվականից հետո Հնդկաստանը ըստ էության Հայաստանի այսպես ասած...
10:29 02/02/2026Սա արդեն կնշանակի իսկապես մեծ տարածաշրջանային պատերազմ, իսկ Փաշինյանը զբաղված է թմբուկ զարկելով, երգելով ու պարելով. Քաղաքագետ«Հետևանքները կարող են լինել ճակատագրական և՛ ամբողջ տարածաշրջանի, և՛ Հայաստանի, և՛ Ադրբեջանի համար»։
09:52 02/02/2026Միջազգային դերակատարները պարբերաբար ողջունում են ՀՀ–Ադրբեջան հարաբերությունների «դրական ընթացքը», բայց չնկատելու են տալիս արցախցիների խախտված իրավունքները. Աբրահամյան«Միջազգային դերակատարները, ովքեր պարբերաբար ողջունում են ՀՀ–Ադրբեջան հարաբերությունների «դրական ընթացքը», չեն նկատում ադրբեջանական զորքերի ներկայությունը ՀՀ ինքնիշխան տարածքում, «չեն նկատում»...
09:35 02/02/2026ՀՀ կառավարությունն աշխատանքներ է տանում ԱՀԿ հետ՝ Գազայից տասնյակ երեխաների բուժումը Հայաստանում կազմակերպելու նպատակով. Ժիրայր ԱնանյանՄԱԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Ժիրայր Անանյանը ելույթ է ունեցել «Իրավիճակը Միջին Արևելքում» խորագրով ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի բաց քննարկմանը` ներկայացնելով Հայաստանի...
09:22 02/02/2026Նարեկ Կարապետյանը 1700 հայրենակիցների ներկայացրել է Հայաստանը ուժեղացնելու տնտեսական 5 քայլերը«Շուրջ 1700 մեր հայրենակիցներին ներկայացրեցի Հայաստանը ուժեղացնելու մեր տնտեսական 5 քայլերը»,-տեղեկացնում է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ Նա ընդգծում է՝ կարևոր է, որ բացի անձերից,...
22:05 01/02/2026Եկել են զինվորական բարձրագույն սպաներից և գնդերեցներին առաջարկել դեմ դուրս գալ Վեհափառ Հայրապետին. Տեր ՎանանդՄեր վերջնական պատասխանը ոչ է եղել
21:52 01/02/2026Մեր անվտանգային սպառնալիքը պայմանավորված է նաև իշխանության ձևավորած քաղաքական ստի ինստիտուցիոնալացմամբ. ՍուրենյանցԱրդյունքում ձևավորվում է համակարգային խնդիր․ իշխանությունը պարտությունը նորմալացնում է, պատասխանատվությունը վերածում խոսքային մանիպուլյացիայի,
21:26 01/02/2026Իրանը ներկայացրել է ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների պայմաններըԹեհրանը և Վաշինգտոնը ներկայումս հաղորդագրություններ են փոխանակում միջնորդների միջոցով
20:59 01/02/2026Հայաստան է ժամանել Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետը. ՊՆԳեներալ Անիլ Չաուհանի գլխավորած պատվիրակություն
20:50 01/02/2026Հիմա ձեզ ներվայնացրեց իմ ձևակերպո՞ւմը, թե՞ այն, որ ես խոսում եմ խնդիրների մասին բարձրաձայն. Սարգիս ԿարապետյանՄենք քննարկել ենք այնպիսի թեմաներ, որոնք տաբու են Հայաստանում
19:20 01/02/2026Նիկոլը հասարակությանն առաջարկում է դառնալ գերի. Ստեփան ԴանիելյանՍկզբունքայնությունը ծայրահեղականություն է՝ ռևանշիզմ
18:46 01/02/2026ՀԷՑ-ը 50 %-ով կզեղչի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր Եկեղեցու հոսանքի վարձըՀԷՑ-ը 2025 թվականի դեկտեմբեր ու 2026 թվականի հունվար, փետրվար, մարտ ամիսներին կսուբսիդավորի

17:06 01/10/2024Минасян: КС пытается завуалировать уступки, которые могут быть сформулированы в будущем под видом мирного соглашения«Своим решением Конституционный суд прибег к манипуляции, искажению, ввел в заблуждение армянскую общественность, пытаясь сформулировать искусственное противоречие между Декларацией независимости и...
16:50 01/10/2024Никол Пашинян: Армения где-либо и когда-либо не соглашалась на какое-то ограничение своего суверенитетаАрмения не планирует делегировать третьим странам обеспечение безопасности транспортных коммуникаций на своей территории в случае их открытия.
16:35 01/10/2024Симонян: Если руководитель Азербайджана действительно стремится к миру, то мяч находится на их поле«Армения заинтересована в заключении мирного договора с Азербайджаном, и мы будем работать над тем, чтобы это стало реальностью», – сказал на брифинге в Национальном Собрании Армении 1 октября спикер...
15:22 01/10/2024Алиев назначил Рахмана Мустафаева послом Азербайджана в РоссииПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев назначил Рахмана Мустафаева новым послом страны в России. Об этом пишут азербайджанские СМИ. «Назначить Рахмана Сахиб оглу Мустафаева чрезвычайным и полномочным...
14:33 01/10/2024Карен Андреасян не намерен уходить в отставку вслед за Григором МинасяномДруг и коллега уже бывшего министра юстиции РА Григора Минасяна, занимающий должность председателя Высшего судебного совета (ВСС) Армении Карен Андреасян не намерен подавать в отставку.
14:16 01/10/2024«Голос Армении»: Массы требуют консолидации всех оппозиционных силГазета «Голос Армении» пишет: «Можно бесконечно шутить над утренними велосипедными прогулками Пашиняна (в бронежилете) и Анны Акопян в сопровождении большой группы телохранителей на автомобилях,...
13:12 01/10/2024Мишустин в Ереване предостерег страны ЕАЭС от введения «недружественных» цифровых решенийСтраны Евразийского экономического союза должны опираться на собственные разработки в цифровой сфере, применение решений из недружественных стран может создавать сложности для интеграционных...
12:20 01/10/2024Эдуард Шармазанов: Время показало, что Серж Саргсян принял правильное решение«1 октября стало переломным моментом в союзнических армяно-российских отношениях. 1 октября 1827 года под командованием генерала Ивана Федоровича Паскевича русские войска и армянские добровольцы...
11:57 01/10/2024Григор Минасян подал в отставку с поста главы Минюста АрменииМинистр юстиции Армении Григор Минасян подал в отставку. Об этом Григор Минасян сообщил на своей странице в соцсети Facebook. «Сегодня и я решил присоединиться к сбору подписей против моего...
11:40 01/10/2024Пашинян встретил Мишустина на Евразийском экономическом форумеВ Ереване сегодня, 1 октября, проходит заседание Евразийского межправительственного совета и пленарной сессии Евразийского экономического форума на тему «Цифровизация в современных реалиях -...
17:39 30/09/2024Путин наградил бывших послов Армении и Азербайджана в РФПрезидент России Владимир Путин наградил орденом дружбы бывшего посла Армении в РФ Вагаршака Арутюняна за заслуги в укреплении связей между двумя странами.
17:32 30/09/2024Мэр Тбилиси Каха Каладзе назвал президента Грузии мошенницейПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили является мошенницей и первой нарушительницей Конституции страны, которая своими заявлениями причиняет вред стране, заявил генсек правящей партии "Грузинская мечта...
13:38 30/09/2024«Голос Армении»: Пашинян все время кого-то «разоблачает»Газета «Голос Армении» пишет: «На Общественный телеканал депутата от правящей партии Армена Хачатряна пригласили с целью вытянуть из него фразу о том, что за подготовкой к вооруженному захвату власти...
13:08 30/09/2024Сурен Саркисян: Почему Пашинян проигнорировал «прощальный» прием Байдена?«У меня возник вопрос, почему Пашинян не принял участия в «прощальном» приеме, организованном Байденом в Нью-Йорке.
12:14 30/09/2024СМИ: Зеленского ждут серьезные проблемы в Украине после отказа западных стран подержать его «план победы»Президента Украины Владимира Зеленского ждут серьезные проблемы после отказа западных стран подержать его «план победы» во время его визита в США, пишет «Страна.ua» со ссылкой на источник в...
12:10 30/09/2024Тигран Абрамян: Происходящие на Ближнем Востоке события прямо и косвенно влияют на среду безопасности в Армении«Происходящие на Ближнем Востоке события прямо и косвенно влияют на среду безопасности в Армении», – такое мнение выразил секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян...
11:59 30/09/2024Тигран Авинян отправился в РимОфициальная делегация во главе с мэром Еревана Тиграном Авиняном с 29 сентября по 1 октября будет находиться в столице Италии Риме.
11:55 30/09/20241 октября Михаил Мишустин посетит с рабочим визитом Республику Армения1 октября 2024 года в Ереване Председатель Правительства Российской Федерации М.В.Мишустин примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета и пленарной сессии Евразийского...
18:09 28/09/2024Левон Кочарян: Меня и не интересует, кто здесь присутствует, церковь пригласила – я пришел«Не знаю, кто здесь присутствует. Я получил приглашение на свое имя и принимаю участие в чине освящения Пресветлого Мира», – сказал 28 сентября в беседе с журналистами депутат Национального Собрания...
17:59 28/09/2024Г.Парсян: Неркин Ханд в Сюникской области Армении с трех сторон окружен азербайджанцами«Населенный пункт Неркин Ханд общины Капан Сюникской области Армении с трех сторон окружен азербайджанцами вследствие боевых действий в сентябре 2022 года», – сказал в беседе с журналистами 28...