20:16 12/01/2026Հերթական անգամ տեսնում ենք, թե ինչպես է ՀՀ-ում շարունակվում ընտրովի արդարադատության ամոթալի պրակտիկան․ Ռուբեն ՄխիթարյանՓաստաբան Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է․ «Այսօր հերթական անգամ տեսնում ենք, թե ինչպես է ՀՀ-ում շարունակվում ընտրովի արդարադատության ամոթալի պրակտիկան։ Մի դեպքում՝ Սամվել Կարապետյանի վերաբերյալ...
19:40 12/01/2026Աշտարակի ավագանու անդամի ղեկավարած ընկերությունը 966 մլն դրամի պայմանագրեր է կնքել համայնքի հետ․ «Հետք»Աշտարակ համայնքի ավագանու անդամի ղեկավարած և նրա կնոջը ու ազգականներին պատկանող ընկերությունը մասնակցում և հաղթում է նույն համայնքի գնման մրցույթներին։ Աշտարակ համայնքի հետ ընկերությունը վերջին 4...
19:05 12/01/2026Դուք խնդիր չունեք արտաքին միջամտության հետ, դուք այդ միջամտության և՛ պատճառն եք․ Իշխան ՍաղաթելյանԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրում է․ «Մենք դատապարտում ենք Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության դեմ ուղղված ցանկացած խոսք կամ գործողություն՝ անկախ նրանից, թե որտեղից է այն հնչում։ Իսկ դուք...
18:35 12/01/2026Իրան-ԱՄն հարաբերություններում ռազմական սցենարը շրջանցելու դեռևս շատ թույլ, բայց որոշ հույսեր են ի հայտ գալիս․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Իրան-ԱՄն հարաբերություններում ռազմական սցենարը շրջանցելու դեռևս շատ թույլ, բայց որոշ հույսեր են ի հայտ գալիս։ Ակնհայտ է, որ Օմանի արտգործնախարարի այցը Թեհրան գրեթե...
18:34 12/01/2026ՄԻՊ-ը չի այցելել հացադուլ հայտարարած Սամսոնյանին, բայց գրավոր պարզաբանումներ է պահանջել պետական մարմիններիցՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը չի այցելել հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՄԻՊ գրասենյակից։ «Ազատությունից զրկված անձանց, այդ թվում՝ Նարեկ...
18:05 12/01/2026ԹՐԻՓՓ-ի քննարկում առանց Հայաստանի. ՄելոյանԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱՄՆ-ի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները քննարկել են TRIPP նախագծի զարգացման հեռանկարները։ Սահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը նշել է՝ սա...
17:57 12/01/2026Հայաստանում ՌԴ դեսպանը կանչվել է ՀՀ ԱԳՆՀայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը կանչվել է ՀՀ ԱԳՆ: Նրան հանձնվել է բողոքի հայտագիր, որում խորը վրդովմունք է արտահայտվել պետական հեռուստաընկերության մաս կազմող ծրագրի եթերում Վլադիմիր Սոլովյովի...
17:29 12/01/2026Իրանում հուղարկավորությունները վերածվում են պրոիշխանական ցույցերի. Ռոբերտ ԲեգլարյանԻրանում վերջին օրերին տեղի ունեցող ցույցերի և բախումների պայմաններում կապը հայ համայնքի հետ գրեթե ամբողջությամբ խզվել է։ Panorama.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Իրանի Մեջլիսի նախկին պատգամավոր...
16:58 12/01/2026Այդ եկեղեցականները Նիկոլ Փաշինյանին միացել են շանտաժի, կոմպրոմատների վախից. Տեր Վրթանես«Փառք Աստծո, մենք այս իրավիճակում Մասյացոտն թեմում ունենք նոր առաջնորդական տեղապահ։ Մեր լավագույն վարդապետներից Ռուբեն Զարգարյանը երեկ նշանակվել է թեմի առաջնորդական տեղապահ, և դա ժողովրդին շատ...
16:19 12/01/2026ՈՒՂԻՂ. Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթանում է Դավիթ Համբարձումյանի գործով նիստըՎերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավորներ Հարություն Պետրոսյանի, Մակար Կիրակոսյանի, Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ մեկնարկել է Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի գործով դատական նիստը։...
16:02 12/01/2026Իրանում թյուրքերի քաղաքական երևույթի հարցը չափազանց հրատապ է. Քաղաքագետ«Իրանական Ադրբեջանի թյուրքերը ներկայումս շատերի հետաքրքրությունն են ներկայացնում։ Իրանում տեղի ունեցող լայնածավալ բողոքի ցույցերի լույսի ներքո կարելի է լսել բազմաթիվ կարծիքներ այդ երկրի հնարավոր...
15:32 12/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով ՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենինՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենին, արտահայտման և կարծիքի ազատության հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուղոցին, դեսպանատներին, ինչպես նաև արտահայտման ազատության...
14:39 12/01/2026Ուրիշ բան, որ Հայաստանում սրիկաների վերջին հանգրվանը դարձել է ռուսոֆոբիան. Արմեն ԱշոտյանԲայց ո՞նց է ստացվում, որ ռուսաստանցի գործընկերները (կամա՞ թե՞ ակամա) սնուցում են այդ կուտոկին
12:45 12/01/20261992 թվականից մինչև 1994 թվականը Իրանը դարձավ ՀՀ–ին սննդամթերքի և նավթամթերքի գրեթե միակ մատակարարը. Արա ՊողոսյանԵրբեմն արժե հիշել, թե քո նեղ օրերին ովքեր են քեզ ձեռք մեկնել
11:27 12/01/2026ԹՐԻՓՓ-ի գործընթացի հետ կապված մեծագույն մտահոգությունը, մեր՝ հայկական կողմի ներկայացուցիչների սակավ պրոֆեսիոնալիզմի և պոպուլիզմով համեմված՝ հանցավոր ինքնավստահության մեջ է, Գոհար ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի՝ Թրամփի ուղու վերաբերյալ գրառմանը, հրապարակային կերպով մի շարք հարցեր է...
11:19 12/01/2026Այժմ առավել կարևոր է ԱՄՆ նախագահի՝ Իրանի նկատմամբ գործողությունների որոշումը. Իրանագետ«Չնայած այն հանգամանքին, որ երեկ գիշեր Իրանում նույնպես տեղի են ունեցել բողոքի գործողություններ, սակայն դրանց մասնակիցների թիվը և արձանագրված բռնությունն անհամեմատ ավելի նվազ է եղել։ Սա դեռևս ցուցիչ...
11:08 12/01/2026Ֆիդանի կարևոր բացահայտումները . ՍուրենյանցՍա «բաց քարտերով խաղի» փուլի սկիզբ է։ Թուրքիան այլևս չի թաքցնում, որ տարածաշրջանում գործում է որպես Արևմուտքի գործընկեր։
10:55 12/01/2026Ամերիկյան ԶԼՄ-ները հայտնում են Իրանում 544 զոհի մասինՀարևան Իրանում արդեն երրորդ շաբաթն է՝ շարունակվում են բողոքի ցույցերը։ CNN-ը, վկայակոչելով HRANA-ի նոր տվյալները, հայտնում է, որ վերջին 15 օրերի ընթացքում հակակառավարական ցույցերի ընթացքում զոհվել է...
10:18 12/01/2026Վերափոխել լռողների լռությունը. Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համհիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Հայաստանյան այս աննորմալ վիճակը պահվում է ոչ թե «ուխտաերթի» կազմակերպիչների կամ դրա մասնակիցների ուժի կամ պայքարողների ոչ բավարար...
10:05 12/01/2026Թրամփն Իրանին սպառնացել է աննախադեպ հարվածներովԴե, նրանք սկսում են դա անել, կարծես թե այդպես է

11:00 08/11/2023FBI investigates links between NYC mayor’s campaign and TurkeyBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Mayor of New York City Eric Adams seems to have a special affinity for Azerbaijan and Turkey.
16:05 07/11/2023Paris demands immediate release of Armenian prisoners held in AzerbaijanParis demands the immediate release of all Armenian prisoners held by Azerbaijan, Paris Mayor Anne Hidalgo insisted on Tuesday.
15:35 07/11/2023US attack submarine enters Persian Gulf in message to IranThe Pentagon deployed the nuclear-powered USS Florida attack submarine to the Persian Gulf region as the US makes a show of force as a deterrent to Iran, Bloomberg reported on Monday, citing US...
14:36 07/11/2023Azerbaijan again claims 8 Armenian villagesThe Azerbaijani Foreign Ministry issued a statement on the so-called 8 November “Victory Day” which actually marks Azerbaijan’s occupation of Artsakh (Nagorno-Karabakh) during the 44-day war in 2020.
14:06 07/11/2023Azerbaijan to hold military parade in empty Artsakh capitalAzerbaijan plans to hold a military parade in Stepanakert, the ghostly capital of Artsakh (Nagorno-Karabakh) which it ethnically cleansed just over a month ago.
12:35 07/11/2023Armenian security chief opts out of CIS meeting in MoscowSecretary of the Armenian Security Council Armen Grigoryan will not participate in the upcoming meeting of the CIS Security Council secretaries scheduled to take place on November 8 in Moscow,...
11:15 07/11/2023Netanyahu says 'no ceasefire' in Gaza without release of hostagesIsraeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said Monday that there will be “no ceasefire” in attacks on Gaza without the release of hostages, The Hill reported.
11:00 07/11/2023Rep. Pallone: Aliyev's potential attacks against southern Armenia requires U.S. actionCongressman Frank Pallone has reiterated the need for the U.S. to provide security and humanitarian assistance for Armenia following Azerbaijan’s invasion of Artsakh (Nagorno-Karabakh) in September....
16:50 06/11/2023Switzerland defines specific actions for extending humanitarian assistance in ArmeniaSwitzerland is stepping up its support for civilians in Armenia and the region through the immediate release of 1.5 million Swiss francs to be distributed among key humanitarian actors on the ground,...
16:40 06/11/2023European Parliament to host conference on ArtsakhA conference on Artsakh (Nagorno-Karabakh) will be held at the European Parliament on Tuesday 7 November.
14:36 06/11/2023Displaced Artsakh Armenians insist on refugee statusA group of people displaced from Artsakh (Nagorno-Karabakh) during the 2020 war held a protest outside the Armenian Ministry of Labor and Social Affairs on Monday, demanding that the government grant...
14:07 06/11/2023Putin to visit Kazakhstan on 9 NovKazakhstan expects Russian President Vladimir Putin to make an official visit to Astana on November 9, TASS reported on Monday, citing the office of Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev.
13:26 06/11/2023Political activist Jirair Sefilian summoned to NSSPolitical activist Jirair Sefilian has been summoned to Armenia’s National Security Service (NSS) for questioning over a “terror plot” foiled by the agency last week, his party reported on Monday.
12:35 06/11/2023Levon Kocharyan to take up parliament seatArmenia’s Central Electoral Commission (CEC) will grant a parliament seat to former President Robert Kocharyan’s younger son, Levon Kocharyan, who has been held in detention for around two months.
11:34 06/11/2023Displaced Artsakh Armenians to protest outside Labor MinistryA group of people displaced from Artsakh (Nagorno-Karabakh) during the 2020 war will stage a protest outside the Armenian Ministry of Labor and Social Affairs on Monday afternoon to demand their...
11:15 06/11/2023Blinken arrives in TurkeyU.S. Secretary of State Antony Blinken arrived in Ankara on Sunday, according to a Reuters eyewitness. He will hold talks with his Turkish counterpart Hakan Fidan on Monday amid the Israel-Hamas...
11:00 06/11/2023Foreign Ministry spox highlights objective int'l coverage of situation after Artsakh attackThe number of international news stories about Azerbaijan’s military offensive against Nagorno-Karabakh (Artsakh) surpassed 1,000 in September, the Armenian Foreign Ministry spokeswoman said.
17:05 04/11/2023Russia offered Armenia ways to circumvent Rome Statute – Foreign MinistryBefore Armenia ratified the Rome Statute of the International Criminal Court (ICC), Moscow had offered Yerevan ways to circumvent it, the Russian Foreign Ministry said in response to a request for...
16:36 04/11/2023Artur Vanetsyan dismisses“The mention of my name is solely aimed at making a fuss and political speculations. I urge you not to take it seriously. “I am sure that this sham case, too, will fail in the near future and the...
15:35 04/11/2023All prerequisites in place for signing of Yerevan-Baku peace deal, Russian official saysThere are all prerequisites for the signing of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, Russian Security Council Secretary Nikolai Patrushev said at a forum on Saturday.