20:16 12/01/2026Հերթական անգամ տեսնում ենք, թե ինչպես է ՀՀ-ում շարունակվում ընտրովի արդարադատության ամոթալի պրակտիկան․ Ռուբեն ՄխիթարյանՓաստաբան Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է․ «Այսօր հերթական անգամ տեսնում ենք, թե ինչպես է ՀՀ-ում շարունակվում ընտրովի արդարադատության ամոթալի պրակտիկան։ Մի դեպքում՝ Սամվել Կարապետյանի վերաբերյալ...
19:40 12/01/2026Աշտարակի ավագանու անդամի ղեկավարած ընկերությունը 966 մլն դրամի պայմանագրեր է կնքել համայնքի հետ․ «Հետք»Աշտարակ համայնքի ավագանու անդամի ղեկավարած և նրա կնոջը ու ազգականներին պատկանող ընկերությունը մասնակցում և հաղթում է նույն համայնքի գնման մրցույթներին։ Աշտարակ համայնքի հետ ընկերությունը վերջին 4...
19:05 12/01/2026Դուք խնդիր չունեք արտաքին միջամտության հետ, դուք այդ միջամտության և՛ պատճառն եք․ Իշխան ՍաղաթելյանԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրում է․ «Մենք դատապարտում ենք Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության դեմ ուղղված ցանկացած խոսք կամ գործողություն՝ անկախ նրանից, թե որտեղից է այն հնչում։ Իսկ դուք...
18:35 12/01/2026Իրան-ԱՄն հարաբերություններում ռազմական սցենարը շրջանցելու դեռևս շատ թույլ, բայց որոշ հույսեր են ի հայտ գալիս․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Իրան-ԱՄն հարաբերություններում ռազմական սցենարը շրջանցելու դեռևս շատ թույլ, բայց որոշ հույսեր են ի հայտ գալիս։ Ակնհայտ է, որ Օմանի արտգործնախարարի այցը Թեհրան գրեթե...
18:34 12/01/2026ՄԻՊ-ը չի այցելել հացադուլ հայտարարած Սամսոնյանին, բայց գրավոր պարզաբանումներ է պահանջել պետական մարմիններիցՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը չի այցելել հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՄԻՊ գրասենյակից։ «Ազատությունից զրկված անձանց, այդ թվում՝ Նարեկ...
18:05 12/01/2026ԹՐԻՓՓ-ի քննարկում առանց Հայաստանի. ՄելոյանԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱՄՆ-ի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները քննարկել են TRIPP նախագծի զարգացման հեռանկարները։ Սահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը նշել է՝ սա...
17:57 12/01/2026Հայաստանում ՌԴ դեսպանը կանչվել է ՀՀ ԱԳՆՀայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը կանչվել է ՀՀ ԱԳՆ: Նրան հանձնվել է բողոքի հայտագիր, որում խորը վրդովմունք է արտահայտվել պետական հեռուստաընկերության մաս կազմող ծրագրի եթերում Վլադիմիր Սոլովյովի...
17:29 12/01/2026Իրանում հուղարկավորությունները վերածվում են պրոիշխանական ցույցերի. Ռոբերտ ԲեգլարյանԻրանում վերջին օրերին տեղի ունեցող ցույցերի և բախումների պայմաններում կապը հայ համայնքի հետ գրեթե ամբողջությամբ խզվել է։ Panorama.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Իրանի Մեջլիսի նախկին պատգամավոր...
16:58 12/01/2026Այդ եկեղեցականները Նիկոլ Փաշինյանին միացել են շանտաժի, կոմպրոմատների վախից. Տեր Վրթանես«Փառք Աստծո, մենք այս իրավիճակում Մասյացոտն թեմում ունենք նոր առաջնորդական տեղապահ։ Մեր լավագույն վարդապետներից Ռուբեն Զարգարյանը երեկ նշանակվել է թեմի առաջնորդական տեղապահ, և դա ժողովրդին շատ...
16:19 12/01/2026ՈՒՂԻՂ. Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթանում է Դավիթ Համբարձումյանի գործով նիստըՎերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավորներ Հարություն Պետրոսյանի, Մակար Կիրակոսյանի, Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ մեկնարկել է Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի գործով դատական նիստը։...
16:02 12/01/2026Իրանում թյուրքերի քաղաքական երևույթի հարցը չափազանց հրատապ է. Քաղաքագետ«Իրանական Ադրբեջանի թյուրքերը ներկայումս շատերի հետաքրքրությունն են ներկայացնում։ Իրանում տեղի ունեցող լայնածավալ բողոքի ցույցերի լույսի ներքո կարելի է լսել բազմաթիվ կարծիքներ այդ երկրի հնարավոր...
15:32 12/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով ՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենինՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենին, արտահայտման և կարծիքի ազատության հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուղոցին, դեսպանատներին, ինչպես նաև արտահայտման ազատության...
14:39 12/01/2026Ուրիշ բան, որ Հայաստանում սրիկաների վերջին հանգրվանը դարձել է ռուսոֆոբիան. Արմեն ԱշոտյանԲայց ո՞նց է ստացվում, որ ռուսաստանցի գործընկերները (կամա՞ թե՞ ակամա) սնուցում են այդ կուտոկին
12:45 12/01/20261992 թվականից մինչև 1994 թվականը Իրանը դարձավ ՀՀ–ին սննդամթերքի և նավթամթերքի գրեթե միակ մատակարարը. Արա ՊողոսյանԵրբեմն արժե հիշել, թե քո նեղ օրերին ովքեր են քեզ ձեռք մեկնել
11:27 12/01/2026ԹՐԻՓՓ-ի գործընթացի հետ կապված մեծագույն մտահոգությունը, մեր՝ հայկական կողմի ներկայացուցիչների սակավ պրոֆեսիոնալիզմի և պոպուլիզմով համեմված՝ հանցավոր ինքնավստահության մեջ է, Գոհար ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի՝ Թրամփի ուղու վերաբերյալ գրառմանը, հրապարակային կերպով մի շարք հարցեր է...
11:19 12/01/2026Այժմ առավել կարևոր է ԱՄՆ նախագահի՝ Իրանի նկատմամբ գործողությունների որոշումը. Իրանագետ«Չնայած այն հանգամանքին, որ երեկ գիշեր Իրանում նույնպես տեղի են ունեցել բողոքի գործողություններ, սակայն դրանց մասնակիցների թիվը և արձանագրված բռնությունն անհամեմատ ավելի նվազ է եղել։ Սա դեռևս ցուցիչ...
11:08 12/01/2026Ֆիդանի կարևոր բացահայտումները . ՍուրենյանցՍա «բաց քարտերով խաղի» փուլի սկիզբ է։ Թուրքիան այլևս չի թաքցնում, որ տարածաշրջանում գործում է որպես Արևմուտքի գործընկեր։
10:55 12/01/2026Ամերիկյան ԶԼՄ-ները հայտնում են Իրանում 544 զոհի մասինՀարևան Իրանում արդեն երրորդ շաբաթն է՝ շարունակվում են բողոքի ցույցերը։ CNN-ը, վկայակոչելով HRANA-ի նոր տվյալները, հայտնում է, որ վերջին 15 օրերի ընթացքում հակակառավարական ցույցերի ընթացքում զոհվել է...
10:18 12/01/2026Վերափոխել լռողների լռությունը. Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համհիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Հայաստանյան այս աննորմալ վիճակը պահվում է ոչ թե «ուխտաերթի» կազմակերպիչների կամ դրա մասնակիցների ուժի կամ պայքարողների ոչ բավարար...
10:05 12/01/2026Թրամփն Իրանին սպառնացել է աննախադեպ հարվածներովԴե, նրանք սկսում են դա անել, կարծես թե այդպես է

12:59 18/07/2024Абрамян: Азербайджан не останавливается и, наряду со своими лживыми миролюбивыми заверениями, активно вооружается«Азербайджан продолжает крупномасштабные закупки вооружения, но, в отличие от предыдущих этапов, подробной информации о конкретной технике, модели, количестве в большинстве случаев не публикуется», –...
12:40 18/07/2024Байдена рано списывать со счетов из-за его заражения коронавирусом? Ответил Сурен Саркисян«В это «суматошное» для демократов время еще и президент США Джо Байден заразился коронавирусом. Конечно, не исключаю, что это может послужить поводом, чтобы Байден покинул предвыборную гонку», –...
12:02 18/07/2024Джо Байден заразился коронавирусом и останется на самоизоляции в резиденции в ДелавэреПрезидент США Джо Байден заразился коронавирусом и испытывает мягкие симптомы болезни, сообщил Белый дом.
16:50 17/07/2024Стало известно, кто сменит Тойво КлаараКомитет по политике и безопасности Евросоюза одобрил кандидатуру Магдалены Гроно на посту Специального представителя Европейского союза по Южному Кавказу и кризису в Грузии.
15:47 17/07/2024Арарат Мирзоян заявил о важности подписания мирного договора между Арменией и Азербайджаном в ближайшее время16 июля в Нью-Йорке министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Ливана Абдаллой Бу Хабибом.
15:42 17/07/2024Теванян: Пашинян не «лох», как СаутгейтПолитический деятель Андраник Теванян в своей записи в соцсети Facebook пишет: «Главный тренер сборной Англии по футболу Гарет Саутгейт подал в отставку, посчитав, что правильным после поражения...
14:32 17/07/2024«Голос Армении»: Ну не наигрался еще в октябре Пашинян в солдатики, чувствовал себя верховным главнокомандующимГазета «Голос Армении» пишет: «Эдмон Марукян выступил с очередным видеообращением, где рассказывает о первых днях 44-дневной войны.
13:55 17/07/2024Ваге Оганнисян: Кто и как должны снова сделать страну управляемой?В одной части Еревана нет света, в другой – воды, улицы в печальном состоянии, на самых оживленных перекрестках часами никакого регулирования дорожного движения.
12:54 17/07/2024Абрамян: Через пару недель после анонсирования войны имеющий статус главнокомандующего уходит в отпуск примерно на месяц«Месяц назад МИД Армении выступил с заявлением, в котором говорится о возможной агрессии со стороны Азербайджана после ноября.
12:45 17/07/2024Выборы в США: Байден назвал условие для выхода из президентской гонкиАмериканский лидер Джо Байден заявил в беседе с телеканалом BET, что он выйдет из президентской гонки, если врачи выявят у него проблемы со здоровьем, отрывок из интервью эксклюзивно приводит CBS...
12:26 17/07/2024Мэр Парижа Анн Идальго искупалась в Сене за девять дней до старта Олимпийских игрМэр Парижа Анн Идальго искупалась в реке Сене за девять дней до старта Олимпийских игр 2024 года, сообщает RMC Sport.
12:02 17/07/2024Пашинян с женой в ЛондонеНикол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 17-20 июля с рабочим визитом отбыл в Великобританию, Лондон, где примет участие в 4-м саммите Европейского политического сообщества.
17:27 16/07/2024Мамиджанян: Мамикон Асланян совершил «непростительный» поступок – он победил партию власти«Мамикон Асланян совершил «непростительный» поступок: он победил партию власти «Гражданский договор» в Ванадзоре и за это был наказан 2,7 годами лишения свободы, в статусе политзаключенного», –...
16:53 16/07/2024Теванян: США применяют в отношении Армении «демократический расизм»Политический деятель Андраник Теванян в своей записи в соцсети Facebook пишет: «Если из официального Вашингтона озвучивается мнение, что во имя мира Армения и Азербайджан должны идти на трудные...
16:35 16/07/2024Мамикон Асланян: Мои подходы не изменились, я не испугалсяЖурналисты поинтересовались у покинувшего немногим ранее уголовно-исполнительное учреждение «Вардашен» Мамикона Асланяна, набравшего наибольшее количество голосов на муниципальных выборах Ванадзора,...
15:38 16/07/2024Мамикон Асланян: Это полностью процесс политического преследования«Честно говоря, я отстал от происходящих в нашей стране изменений. Когда меня отправляли в уголовно-исполнительное учреждение, у нас была большая страна. Не знаю, что изменилось сейчас, быть может,...
14:52 16/07/2024Что означает в переводе с «дипломатического» заявление Миллера? Рассказал Карен ВртанесянВоенный эксперт Карен Вртанесян, коснувшись сделанного официальным представителем Госдепартамента США Мэтью Миллером на брифинге 15 июля заявления о переговорах между Арменией и Азербайджаном,...
14:26 16/07/2024«Голос Армении»: По-видимому, предложение Ильхама Алиева запало в душу Никола ПашинянаГазета «Голос Армении» пишет: «Очень полезная вещь статистика. И она говорит, что уровень безработицы в Армении самый высокий среди стран-членов ЕАЭС. В Армении он составляет 15,5%. В Беларуси, к...
14:17 16/07/2024Тигран Абрамян: Общественность в очередной раз, на этот раз устами международных акторов, готовят к новым уступкамСекретарь оппозиционной парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook коснулся сделанного официальным представителем Госдепартамента США Мэтью Миллером на...
13:24 16/07/2024Политолог: Мы еще заплатим очень высокую цену из-за авантюризма ПашинянаПолитолог Сурен Суренянц коснулся сделанного официальным представителем Госдепартамента США Мэтью Миллером на брифинге 15 июля заявления о переговорах между Арменией и Азербайджаном.