21:37 13/01/2026Մի շարք ծանր քրեորեն պատժելի հանցագործությունների կատարման մեջ կասկածվող Վլադիմիր Վարդանյանն այսօր որոշել է պատասխանել Վլադիմիր Սոլովյովին. ԴեմոյանՈւ՞ր էիր կորել, Վլադիմիր, երբ քո թիմակիցները Հայոց ցեղասպանության պատմական փաստն էին ժխտում
21:25 13/01/2026Գերմանիայում ԱՄՆ զինուժի գնացքի փոխարեն բեռնատար գնացք է գծերից դուրս եկել՝ հավանական դիվերսիայի հետևանքովԱՄՆ բանակի զինամթերք և ռազմական տեխնիկա տեղափոխող գնացքը պետք է անցներ նույն հատվածով
20:35 13/01/2026Գարեգին Բ-ն և Սերժ Սարգսյանը մասնակցել են Զավեն Սարգսյանի հոգեհանգստի արարողությանըԱրամ Սարգսյանը համբուրել է Վեհափառ Հայրապետի աջը։
20:23 13/01/2026Թրամփը Իրանի ցուցարարներին կոչ է արել գրավել կառավարական շենքերըՕգնությունը ճանապարհին է
19:47 13/01/2026Կենդանական աշխարհից շատ տարբեր ներկայացուցիչներ կան այն խցում, որտեղ Նարեկը մնում է. Ռուբեն Մելիքյանը՝ պատժախցի վերաբերյալՆարեկը իրեն պահում է, այս պահի դրությամբ ինքնազգացողությունը նորմալ է
19:19 13/01/2026Շարունակվում են հալածանքները. Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը դրա վառ ապացույցն են. Հրանտ Մելիք-ՇահնազարյանԱյստեղ մնում է հանրության , քաղաքական ուժերի և միաջազգային կառույցների արձագանքը
19:10 13/01/2026ՌԴ ԱԳՆ-ն Մեծ Բրիտանիային և ԵՄ-ին մեղադրել է Ուկրաինայում խաղաղության հաստատումը խաթարելու մեջԱմեն ինչ կարող էր լուծվել այդ ժամանակ և այդ վայրում՝ Ստամբուլում
18:15 13/01/2026Միջին միջանցքի զարգացումը կենսական նշանակություն ունի Վրաստանի համար. ԲոչորիշվիլիԱրտգործնախարարը նաև ընդգծել է համաժողովի շրջանակներում նախատեսված հանդիպումները տարբեր խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
17:55 13/01/2026Ի՞նչ պետք է աներ Նարեկ Սամսոնյանը, նայե՞ր, թե ոնց են քաղաքական ուժերը պատրաստվում հերթական ընտրություններին. Քաղաքագետ«Նարեկ Սամսոնյանի՝ անժամկետ հացադուլ հայտարարելը, կարծում եմ, ճարահատյալ քայլ է։ Ի՞նչ պետք է աներ։ Նստե՞ր-սպասե՞ր, որ հինգ ամիս հետո ընտրություններ լինեն, ինչ-որ բան փոխվե՞ր»,-ԵՄ ներկայացուցչության...
17:24 13/01/2026Պարոն դեսպան, տեղյա՞կ եք, որ հունվարի 8-ին իրավիճակը նոր շրջադարձ է ունեցել. AntiFake.am-ի խմբագիրը՝ Վասիլիս Մարագոսին«Մենք նոյեմբերի 28-ին այս հաստատության դիմաց ամենայն մանրամասնությամբ ներկայացրեցինք գործի հանգամանքները, պատմեցինք, թե ինչու են կալանավորված Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը»,-ԵՄ...
16:55 13/01/2026Դավիթ Ֆիդանյանը՝ Վասիլիս Մարագոսին. Չլսված, խայտառակ բան է, որ հացադուլ հայտարարած անձին տեղափոխել են պատժախուց«Մենք ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսի ուշադրությունն ենք հրավիրում այն փաստին, որ Հայաստանում բանտարկված են մեդիա դեմքեր, կան քաղբանտարկյալներ»,-ԵՄ պատվիրակության գրասենյակի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ...
16:33 13/01/2026ՈՒՂԻՂ. AntiFake.am-ի թիմը Հայաստանում ԵՄ դեսպանության մոտ պիկետ է իրականացնումAntiFake.am-ի թիմը Հայաստանում ԵՄ դեսպանության մոտ պիկետ է իրականացնում։ Նախատեսված է, որ նրանք ակցիայի ընթացքում հրատապ նամակ կհանձնեն ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսին՝ «Իմնեմնիմի» փոդքասթի հեղինակներ և...
15:50 13/01/2026Այսօր մեր տարածաշրջանում խաչվում են երեք հիմնական մեգածրագրեր, որոնք էապես կկանխորոշեն Հարավային Կովկասի երկրների դերակատարումը. Գագիկ Մինասյան«Եթե մեզ հաջողվի միանգամից մի քանի ծրագրերով մի քանի գերտերության կոմունիկացիաներ ապահովել մեր երկրով, կարելի է ասել՝ մեր անվտանգության խնդիրները շատ ավելի բարձր մակարդակով կլուծվեն»,- «Հայաստանը և...
15:49 13/01/2026«Ռոյթերզ». Իրանում զոհերի թիվը հասել է 2000-իԻրանում բողոքի ակցիաների ժամանակ զոհվել է 2000 մարդ, այդ թվում ուժային կառույցների ներկայացուցիչներ։ Այս մասին գրում է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով իրանցի պաշտոնյայի խոսքը։ «Սա առաջին դեպքն...
15:25 13/01/2026Փաշինյանի կողմից առաջ մղվող կեղծ օրակարգին, այդ թվում «խաղաղության խաչմերուկին», կա այլընտրանք. Աշոտյան«Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացները, այդ թվում ներքաղաքական, մեծապես կապում ենք գլոբալ քաղաքական փոփոխությունների լոկալ դրսևորումների հետ»,- «Հայաստանը և տրանսպորտային մեգածրագրերը» թեմայով...
15:20 13/01/2026Սիրիան Հալեպի նահանգի արևելյան մասը հայտարարել է փակ ռազմական գոտիՍիրիական բանակի հրամանատարությունը կոչ է արել նշված գոտում գտնվող բոլոր զինված ստորաբաժանումներին նահանջել Եփրատից արևելք
15:13 13/01/2026Հացադուլ, օր 5-րդ. Շանտաժի իշխանությունն ու Հայ Առաքելական եկեղեցին. Քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՎերջին մի քանի օրվա ընթացքում տարբեր քահանաներ հայտարարում են Նիկոլ Կճոյանի հակաեկեղեցական տիրադավությանը սատարելու մասին, և որքան միացող տիրադավների թիվը շատ փոքր է, այնուամենայնիվ, եղկելի է հետևել...
14:59 13/01/2026Մեզ չեն կարող նիկոլական խոսույթներով քաշել այդ բանավեճի մեջ. Սաղաթելյանը՝ Թաթոյանի հայտարարության մասին«Սամվել Կարապետյանը քաղբանտարկյալ է, հալածվում է այս իշխանության կողմից ամբողջությամբ ապօրինաբար, այն ինչ տեղի է ունենում նրա նկատմամբ, մեզ համար անընդունելի է, դատապարտելի է»,- ասուլիսում ասաց...
14:20 13/01/2026Մահացել է ՀՀԿ-ական Ռազմիկ ԶոհրաբյանըԿյանքից հեռացել է հայ քաղաքական գործիչ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) առանցքային ներկայացուցիչ Ռազմիկ Զոհրաբյանը։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից։ Ռազմիկ...
14:19 13/01/2026Ես սուտ չեմ խոսում. Մովսես Հակոբյանը գուցե ունենա ամոթ ու լռի. Սուրեն ՊապիկյանԿոռեկտությունն ինձ թույլ չի տալիս ես Մովսես Հակոբյանին արձագանքեմ նույն ոճով

13:35 24/07/2024Сасунян: В Армении надеются, что руководители страны останутся в отпуске пожизненно и не вернутся на свои постыАппарат премьер-министра Армении, вызвав всеобщее удивление, заявил, что Никол Пашинян уходит в длительный отпуск – с 15 июля по 12 августа.
17:33 23/07/2024Госдума приняла закон, который вводит миграционный режим высылки иностранцев из РФГосдума приняла во втором и третьем чтениях законопроект о новом миграционном режиме высылки иностранцев.
16:35 23/07/2024Сурен Суренянц: Думаю, теперь всем понятен новый блеф ПашинянаПолитолог Сурен Суренянц коснулся того, что уголовное дело в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна и других может быть возобновлено, поскольку КС переквалифицировал статью.
16:25 23/07/2024Эксперт: Из ничего, с нуля вокруг нас формируется новая уродливая повестка дня«Армения сейчас молчалива и совершенно не готова к предъявляемым ей требованиям и оказываемому на нее давлению», – написал эксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем...
15:41 23/07/2024Сурен Саркисян: Абсолютно не нужно спешить предрекать Трампу победу на выборах президента США«Абсолютно не нужно спешить в вопросе провозглашения Трампа президентом США. Абсолютно. Скажу больше: стоящие перед ним проблемы становятся серьезнее в случае выдвижения кандидатуры Харрис, чем это...
15:12 23/07/2024Тигран Абрамян: Местный управленец своей «велосипедной дипломатией» готовит общественность к новой катастрофеЕсли изначально целью введенной Баку в обращение темы «возвращения 300 тысяч беженцев» было уравновешивание вопроса возвращения арцахцев и их права на безопасную жизнь, то теперь, не встречая...
14:26 23/07/2024«Голос Армении»: Увидеть культурное наследие Арцаха – теперь только из космосаГазета «Голос Армении» пишет: «"Тысячелетнее наследие Нагорного Карабаха находится под угрозой. Это не только страх 100 000 армян, бежавших со своей земли в сентябре 2023 года после военной операции...
12:01 23/07/2024Госдеп США: Настало время для мира между Ереваном и БакуАрмения и Азербайджан продолжают добиваться значительного прогресса на пути к завершению работы над мирным соглашением, считает руководитель пресс-службы Госдепартамента США Мэттью Миллер.
11:46 23/07/2024Белый дом объявил о возвращении Байдена на рабочее место после изоляцииПрезидент США Джо Байден сегодня вернется на свое рабочее место в Белом доме после изоляции в его доме в штате Делавэр, где он лечился от коронавируса, следует из опубликованного расписания...
18:08 22/07/2024Суренянц: Какой мощный аргумент для проведения референдума по вопросу присоединения к ЕС«Псевдозападники говорят: мы – не Кавказ, мы – Юго-Западная Европа. Какой мощный аргумент для проведения референдума по вопросу присоединения к ЕС», – написал политолог Сурен Суренянц, коснувшись...
18:01 22/07/2024Сурен Папикян выразил благодарность ЕвросоюзуМинистр обороны Армении Сурен Папикян выразил благодарность Евросоюзу и странам-членам ЕС за решение оказать содействие Армении в рамках европейского инструментария мира.
16:36 22/07/2024Сурен Саркисян: Кандидатура Камалы Харрис на пост президента США – серьезная головная боль для Трампа«Байден предпринял очень мудрый шаг», – такую оценку озвучил политолог Сурен Саркисян, коснувшись решения Джо Байдена выйти из предвыборной президентской гонки в США.
16:20 22/07/2024Тигран Абрамян: Предпринимается попытка инициировать коренные изменения в Вооруженных СилахЗаявление заместителя госсекретаря США о намерении направить представителя американских вооруженных сил в Минобороны Армении так и не было разъяснено правительством РА, напоминает на своей странице в...
15:57 22/07/2024«Голос Армении»: Запад просто рад возможности использовать Армению в своих целяхГазета «Голос Армении» пишет: «В ходе 3-го саммита инициативы Европейского политического сообщества в Гранаде в начале октября 2023 года председатель Европейского совета Шарль Мишель, президент...
14:39 22/07/2024Аппарат премьера: Подтверждаем предложение о создании совместного с Баку механизма по расследованию случаев нарушений режима прекращения огняВ последние дни официальные источники Азербайджана возобновили публикации о нарушениях со стороны Вооруженных сил Республики Армения режима прекращения огня на армяно-азербайджанской государственной...
14:17 22/07/2024Зеленский – о выходе Байдена из президентской гонки: «Трудное, но сильное решение»Президент США Джо Байден принял трудное решение, заявив о выходе из гонки за пост главы государства, написал Владимир Зеленский в социальной сети Х.
14:08 22/07/2024Андраник Теванян: Европейский блеф в пользу николовской властиПолитический деятель Андраник Теванян в своей записи в соцсети Facebook пишет: «"Еврокомиссия начинает с Арменией диалог о либерализации визового режима".
12:33 22/07/2024Удерживаемых в плену в Азербайджане руководителей Арцаха посетили представители МКККВ июле сотрудники МККК вновь посетили удерживаемых в плену в Азербайджане бывших и действующих представителей военно- политического руководства Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
12:15 22/07/2024Арарат Мирзоян: Приветствуем историческое решение Совета ЕС о начале диалога по либерализации визового режимаВ связи с решениями Совета ЕС по международным вопросам министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян заявил: «Мы приветствуем исторические решения, принятые ЕС на уровне министров...
17:21 20/07/2024Андраник Теванян: Мгер Григорян – штатный палач Никола ПашинянаПолитический деятель Андраник Теванян в своей записи в соцсети Facebook пишет: «"Бархат" 2018-го имел место в том числе ради ликвидации банковского рэкета.