10:54 11/01/2026Ես երբևէ չեմ հանդիպել Գևորգ սրբազանին, կուզեի ճանաչել այդ մարդուն. Գևորգ Պապոյանը՝ կարգալույծ եղած թեմի առաջնորդի մասինՀայաստան պետության, եկեղեցու բարենորոգման օրակարգերի մասին մտքերն ինձ շատ դուր են գալիս
09:45 11/01/2026Անցյալ գիշեր Իրանում գրանցվել են վերջին երեք օրերի ամենաքիչ մասնակիցներով ցույցերը. Վարդան ՈսկանյանԼայնածավալ բախումներ ցուցարարների և անվտանգության ուժերի միջև նույնպես չեն գրանցվել
09:32 11/01/2026Ռումանիայի Հայոց թեմի քահանայից դասը Հայ Առաքելական եկեղեցու և Վեհափառի կողքին էմեր անսասան նվիրվածությունն ենք հայտնում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին և նրա գահակալին՝ ազգիս Վեհափառ Հայրապետին` Ն. Ս. Օ. Տ. Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
23:02 10/01/2026Թրամփը հայտարարել է՝ ԱՄՆ-ն «պատրաստ է օգնել» Իրանին, որը ձգտում է է ազատությանը, գուցե ինչպես երբեքԻրանում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերի ֆոնին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծիք է հայտնել, որ Իսլամական Հանրապետությունը ձգտում է ազատության, և որ ԱՄՆ-ն պատրաստ է «օգնել»։ Թրամփն ավելի վաղ բազմիցս...
22:53 10/01/2026Կուլ տվեցին Արցախը ու մարսեցին, այդ պատճառով էլ կանգ չեն առնում. Մետաքսե Հակոբյան«Եկեղեցու դեմ սկսված արշավն էլ պատահական չէ։ Դա ազգային դիմադրության վերջին բարոյական հենարանի թիրախավորումն է»։
21:36 10/01/2026AntiFake-ի կոչը. Ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ՝ ուղղված քաղբանտարկյալների ազատությանըAntiFake.am-ը հանդես է եկել քաղաքական կոչով՝ ուղղված ընդդիմադիր ուժերին, մեդիագործիչներին, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին և շահագրգիռ այլ կողմերին.
20:37 10/01/2026Նիկոլին միացած հոգևորականների պատկերացրած Եկեղեցու «նորոգումը» վարչապետի աշխատակազմում հաստիքային աշխատակից դառնալն է. Աբրահամյան«Նիկոլին միացած հոգևորականների երազանքն է եղել, որ վարչապետի կարգավիճակ ունեցողը որոշի/նշանակի հոգևորական, թեմի առաջնորդ կամ կաթողիկոս։ Այդ հոգևորականների պատկերացրած Եկեղեցու «նորոգումը» Աստծուց...
20:17 10/01/2026Հանցակից մի դարձեք Նիկոլ Փաշինյանին, նրա իշխանության վերջը մոտեցել է․ Արա ԶոհրաբյանՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը նշում է՝ ընտրություն կատարելու ժամանակն է, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ եկեղեցու դեմ իրականացվող գործողությունները վերջին հաշվով տանելու են աղետի: «ՀՀ Սահմանադրության և Հայաստանի...
15:31 10/01/2026Հայաստանում այլևս սահմանադրությունը չի գործում, կամ ավելի պարզ՝ հակասահմանադրական ռեժիմ է հաստատվել. Քաղաքագետ«Այս ամենից հետո, վարչախմբի պարագլուխը հայտարարում է, որ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսն այլևս կաթողիկոս չի: Սա հերթական անգամ Սահմանադրական կարգի տապալման հերթական դրվագն է»:
14:24 10/01/2026Թեև Գարեգին Երկրորդի տնօրինությամբ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանն ազատվել է Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնից, Փաշինյանն ասում ՝ շարունակում է թեմի առաջնորդՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հունվար 10 Հայրապետական տնօրինությամբ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ Գերշ․ Տ․ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը ազատվել է թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից։ Մայր Աթոռի...
13:38 10/01/2026Տիրադավ եպիսկոպոսներից մեկն ազատվեց թեմակալ առաջնորդի պաշտոնիցՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հունվար 10, 2026 թվակիր Հայրապետական տնօրինությամբ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ Գերշ․ Տ․ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը ազատվել է թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից։...
13:24 10/01/2026Հացադուլ օր 1-ին. Նարեկ Սամսոնյանը պատասխանում է արձագանքներին«Ջերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից մեր բոլոր համակիրներին, ընկերներին և գործընկերներին, որոնց ֆեյսբուքյան գրառումներին (տպագիր տարբերակով), ԶԼՄ-ներին տված մեկնաբանություններին և ինձ առանձնապես...
12:20 10/01/2026Իրավիճակն ընդհանուր առմամբ ունի ռիսկային տարրեր, սակայն մնում է Իրանի իշխանությունների կառավարելիության շրջանակում. Իրանագետ«Երեկ գիշեր նախորդի հետ համեմատությամբ ավելի պակաս ինտենսիվությամբ, բայց, այսուհանդերձ, շարունակվել են անկարգությունները և բախումները ցուցարարների և անվտանգության ուժերի միջև։ Կրկին երկու կողմից...
11:12 10/01/2026Հալեպում բախումները հայաշատ թաղամասերին մոտ ենԵրեկ բախումները դարձյալ սաստակցել են Հալեպում։ «Արևելք»-ի փոխանցմամբ, բախումներից զերծ չեն քաղաքի հայաշատ թաղամասերը։ Հրապարակած տեսանյութերում երևում է Հալեպի Վիլլաներ շրջանի Սուրբ Աստուածածին...
10:57 10/01/2026Ես չեղարկել եմ Վենեսուելայի վրա հարձակումների երկրորդ ալիքը. ԹրամփԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չեղարկել է Վենեսուելայի վրա «նախկինում սպասվող» հարձակումների երկրորդ ալիքը՝ երկրի և Միացյալ Նահանգների համագործակցության պատճառով։ Այս մասին գրում է CNN-ն...
10:14 10/01/2026Այդ քահանաներից մեկը մի քանի օր առաջ բազմամարդ սեղանի շուրջ ամենավերջին բառերով էր բնութագրում Փաշինյանին. Իշխան Սաղաթելյան«Այսօր հայտարարություն տարածած քահանաներից մեկն ընդամենը մի քանի օր առաջ բազմամարդ սեղանի շուրջ ամենավերջին բառերով էր բնութագրում Փաշինյանին ու տիրադավներին»,-գրում է ԱԺ պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ...
09:32 10/01/202616 քահանա հայտարարել է տիրադավներին միանալու մասինԵկեղեցու դեմ արշավ հայտարարած Նիկոլ Փաշինյանը հաշվել է՝ 16 քահանա անցել է տիրադավ որոկավորումը ստացած եպիսկոպոսների ու իր կողմը։ Տելեգրամի իր ալիքում նա գրել է.
09:21 10/01/2026Եկեղեցու դեմ արշավի համատեքստում հնարավոր են զարգացման երեք սցենարներ. Քաղաքագետ«Ամանորի տոներից անմիջապես հետո Նիկոլ Փաշինյանն ակնհայտորեն անցավ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ ուղղված հակասահմանադրական քաղաքական կամպանիայի նոր փուլին՝ այն տեղափոխելով համակարգված...
09:06 10/01/2026Այս ամենն անցնելու է, հետո ինչպե՞ս եք նայելու մեր բոլորի աչքերին. Վանեցյանը՝ տիրադավների կողմն անցած քահանային«Երբեք չէի մտածի, որ այս բառերով կդիմեմ ձեզ՝ ամոթ, շատ ամոթ»,-այսպես է արձագանքել ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ Շմավոն քահանա Ղևոնդյանի հայտարարությանը։...

17:07 01/11/2023Israel called up many ethnic Armenian reservists amid war with HamasThe situation remains tense in Israel amid the ongoing rocket strikes on the country’s central and southern parts by Hamas fighters, Artiom Chernamorian, editor-in-chief of the newspaper Israelahayer...
16:05 01/11/2023Limited Gaza evacuations to be allowed after Qatar brokers dealQatar has mediated an agreement between Egypt, Israel and Hamas, in coordination with the U.S., which will allow limited evacuations from besieged Gaza, a source briefed on the deal told Reuters on...
15:35 01/11/2023Uzay Bulut։ Pan-Turkism has received a boost through the 2020-23 Azeri-Turkish genocide against ArtsakhUzay Bulut is a Turkish journalist, political analyst, researcher of "The Philos Project" formerly based in Ankara.
15:15 01/11/2023Artsakh parliament speaker held in Baku contacted his family twice, son saysArtsakh National Assembly Speaker David Ishkhanyan held in Azerbaijan has contacted his family twice.
14:12 01/11/2023Opposition MP slams Artsakh teen’s arrestOpposition MPs Tigran Abrahamyan and Kristine Vardanyan have visited 16-year-old Artsakh activist Samvel Mirzoyan who was arrested for taking part in mass unrests in Yerevan on 19 September and taken...
12:30 01/11/2023Artsakh president meets with MEPs in YerevanArtsakh President Samvel Shahramanyan has received a delegation led by French Member of the European Parliament (MEP) Nicolas Bay, Italian MEP Vincenzo Sofo and French MP Marion Maréchal, who tops...
11:55 01/11/2023Lemkin Institute issues Red Flag Alert for Azerbaijan in ArmeniaThe Lemkin Institute for Genocide Prevention is issuing a Red Flag Alert for Azerbaijan in Armenia, due to the alarming potential for an invasion of Armenia by Azerbaijan in the coming days and weeks.
11:45 01/11/2023Blinken announces humanitarian aid to ArmeniaU.S. Secretary of State Antony Blinken announced on Tuesday that President Biden’s proposed $106 billion supplemental assistance package would include humanitarian assistance to Armenia, which is...
11:15 01/11/2023Azerbaijani Gaza hostage wrongly added in letter to Biden signed by celebritiesBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier We are all following the heartbreaking events that are taking place in Israel and Gaza where thousands of innocent people are killed, and...
17:02 31/10/2023Former Artsakh army commander held in Baku is alive, lawyer saysArtsakh’s military and political leaders are essentially facing persecution in Azerbaijan, lawyer Siranush Sahakyan, a legal representative of the Armenian prisoners of war at the European Court of...
16:04 31/10/2023U.S. ambassador speaks with displaced Karabakh people in KapanDuring her visit to Kapan, U.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien spoke with displaced people who fled from Nagorno-Karabakh to better understand the challenges they are currently facing. "We...
15:06 31/10/2023MP: Vanadzor mayor has been detained since 'Bronze Age'Tigran Abrahamyan, secretary of the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament, on Tuesday met with General Grigory Khachaturov and Vanadzor Mayor Mamikon Aslanyan held in the Vardashen...
14:35 31/10/2023Israeli ministry proposes transferring Gaza civilians to Egypt’s SinaiAn Israeli government ministry has drafted a wartime proposal to transfer the Gaza Strip’s 2.3 million people to Egypt’s Sinai peninsula, drawing condemnation from the Palestinians and worsening...
14:16 31/10/2023Political analyst reacts to Pashinyan's peace deal remarksPolitical analyst Sergey Markedonov, a leading researcher at the MGIMO Institute of International Studies, says it is “still early” to talk about the end of the conflict between Armenia and...
12:33 31/10/2023Canada, allies discussed sanctioning Azerbaijan over Nagorno-Karabakh incursionCanada and its allies have discussed sanctioning Azerbaijan over its military incursion last month into the breakaway region of Nagorno-Karabakh — which triggered a mass exodus of more than 100,000...
11:00 31/10/2023At least 64 reported dead during Artsakh exodusAt least 64 people died during last month’s mass exodus of Artsakh’s (Nagorno-Karabakh) population in the wake of a large-scale military offensive by Azerbaijan, Armenian Foreign Ministry spokeswoman...
15:58 30/10/2023Russia to simplify inward investment for 'friendly' countries, including ArmeniaPrime Minister Mikhail Mishustin said on Monday that Russia would create a simplified procedure for citizens and companies from "friendly" countries to invest there, Reuters reported.
15:36 30/10/2023Shushan Petrosyan: Current criminal leaders don't need knowledgeable, dignified ArmeniansFamous singer Shushan Petrosyan, an honored artist of Armenia, joined a rally in support of opposition politician Armen Ashotyan outside the Anti-Corruption Court in Yerevan on Monday.
15:08 30/10/2023Israeli diplomats leave TurkeyIsraeli diplomats, including Ambassador to Ankara Irit Lilian, left Turkey 10 days ago, a source in the Turkish Foreign Ministry said in response to a statement by Israeli Foreign Minister Eli Cohen.