10:54 11/01/2026Ես երբևէ չեմ հանդիպել Գևորգ սրբազանին, կուզեի ճանաչել այդ մարդուն. Գևորգ Պապոյանը՝ կարգալույծ եղած թեմի առաջնորդի մասինՀայաստան պետության, եկեղեցու բարենորոգման օրակարգերի մասին մտքերն ինձ շատ դուր են գալիս
09:45 11/01/2026Անցյալ գիշեր Իրանում գրանցվել են վերջին երեք օրերի ամենաքիչ մասնակիցներով ցույցերը. Վարդան ՈսկանյանԼայնածավալ բախումներ ցուցարարների և անվտանգության ուժերի միջև նույնպես չեն գրանցվել
09:32 11/01/2026Ռումանիայի Հայոց թեմի քահանայից դասը Հայ Առաքելական եկեղեցու և Վեհափառի կողքին էմեր անսասան նվիրվածությունն ենք հայտնում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին և նրա գահակալին՝ ազգիս Վեհափառ Հայրապետին` Ն. Ս. Օ. Տ. Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
23:02 10/01/2026Թրամփը հայտարարել է՝ ԱՄՆ-ն «պատրաստ է օգնել» Իրանին, որը ձգտում է է ազատությանը, գուցե ինչպես երբեքԻրանում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերի ֆոնին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծիք է հայտնել, որ Իսլամական Հանրապետությունը ձգտում է ազատության, և որ ԱՄՆ-ն պատրաստ է «օգնել»։ Թրամփն ավելի վաղ բազմիցս...
22:53 10/01/2026Կուլ տվեցին Արցախը ու մարսեցին, այդ պատճառով էլ կանգ չեն առնում. Մետաքսե Հակոբյան«Եկեղեցու դեմ սկսված արշավն էլ պատահական չէ։ Դա ազգային դիմադրության վերջին բարոյական հենարանի թիրախավորումն է»։
21:36 10/01/2026AntiFake-ի կոչը. Ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ՝ ուղղված քաղբանտարկյալների ազատությանըAntiFake.am-ը հանդես է եկել քաղաքական կոչով՝ ուղղված ընդդիմադիր ուժերին, մեդիագործիչներին, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին և շահագրգիռ այլ կողմերին.
20:37 10/01/2026Նիկոլին միացած հոգևորականների պատկերացրած Եկեղեցու «նորոգումը» վարչապետի աշխատակազմում հաստիքային աշխատակից դառնալն է. Աբրահամյան«Նիկոլին միացած հոգևորականների երազանքն է եղել, որ վարչապետի կարգավիճակ ունեցողը որոշի/նշանակի հոգևորական, թեմի առաջնորդ կամ կաթողիկոս։ Այդ հոգևորականների պատկերացրած Եկեղեցու «նորոգումը» Աստծուց...
20:17 10/01/2026Հանցակից մի դարձեք Նիկոլ Փաշինյանին, նրա իշխանության վերջը մոտեցել է․ Արա ԶոհրաբյանՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը նշում է՝ ընտրություն կատարելու ժամանակն է, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ եկեղեցու դեմ իրականացվող գործողությունները վերջին հաշվով տանելու են աղետի: «ՀՀ Սահմանադրության և Հայաստանի...
15:31 10/01/2026Հայաստանում այլևս սահմանադրությունը չի գործում, կամ ավելի պարզ՝ հակասահմանադրական ռեժիմ է հաստատվել. Քաղաքագետ«Այս ամենից հետո, վարչախմբի պարագլուխը հայտարարում է, որ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսն այլևս կաթողիկոս չի: Սա հերթական անգամ Սահմանադրական կարգի տապալման հերթական դրվագն է»:
14:24 10/01/2026Թեև Գարեգին Երկրորդի տնօրինությամբ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանն ազատվել է Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնից, Փաշինյանն ասում ՝ շարունակում է թեմի առաջնորդՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հունվար 10 Հայրապետական տնօրինությամբ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ Գերշ․ Տ․ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը ազատվել է թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից։ Մայր Աթոռի...
13:38 10/01/2026Տիրադավ եպիսկոպոսներից մեկն ազատվեց թեմակալ առաջնորդի պաշտոնիցՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հունվար 10, 2026 թվակիր Հայրապետական տնօրինությամբ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ Գերշ․ Տ․ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը ազատվել է թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից։...
13:24 10/01/2026Հացադուլ օր 1-ին. Նարեկ Սամսոնյանը պատասխանում է արձագանքներին«Ջերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից մեր բոլոր համակիրներին, ընկերներին և գործընկերներին, որոնց ֆեյսբուքյան գրառումներին (տպագիր տարբերակով), ԶԼՄ-ներին տված մեկնաբանություններին և ինձ առանձնապես...
12:20 10/01/2026Իրավիճակն ընդհանուր առմամբ ունի ռիսկային տարրեր, սակայն մնում է Իրանի իշխանությունների կառավարելիության շրջանակում. Իրանագետ«Երեկ գիշեր նախորդի հետ համեմատությամբ ավելի պակաս ինտենսիվությամբ, բայց, այսուհանդերձ, շարունակվել են անկարգությունները և բախումները ցուցարարների և անվտանգության ուժերի միջև։ Կրկին երկու կողմից...
11:12 10/01/2026Հալեպում բախումները հայաշատ թաղամասերին մոտ ենԵրեկ բախումները դարձյալ սաստակցել են Հալեպում։ «Արևելք»-ի փոխանցմամբ, բախումներից զերծ չեն քաղաքի հայաշատ թաղամասերը։ Հրապարակած տեսանյութերում երևում է Հալեպի Վիլլաներ շրջանի Սուրբ Աստուածածին...
10:57 10/01/2026Ես չեղարկել եմ Վենեսուելայի վրա հարձակումների երկրորդ ալիքը. ԹրամփԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ չեղարկել է Վենեսուելայի վրա «նախկինում սպասվող» հարձակումների երկրորդ ալիքը՝ երկրի և Միացյալ Նահանգների համագործակցության պատճառով։ Այս մասին գրում է CNN-ն...
10:14 10/01/2026Այդ քահանաներից մեկը մի քանի օր առաջ բազմամարդ սեղանի շուրջ ամենավերջին բառերով էր բնութագրում Փաշինյանին. Իշխան Սաղաթելյան«Այսօր հայտարարություն տարածած քահանաներից մեկն ընդամենը մի քանի օր առաջ բազմամարդ սեղանի շուրջ ամենավերջին բառերով էր բնութագրում Փաշինյանին ու տիրադավներին»,-գրում է ԱԺ պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ...
09:32 10/01/202616 քահանա հայտարարել է տիրադավներին միանալու մասինԵկեղեցու դեմ արշավ հայտարարած Նիկոլ Փաշինյանը հաշվել է՝ 16 քահանա անցել է տիրադավ որոկավորումը ստացած եպիսկոպոսների ու իր կողմը։ Տելեգրամի իր ալիքում նա գրել է.
09:21 10/01/2026Եկեղեցու դեմ արշավի համատեքստում հնարավոր են զարգացման երեք սցենարներ. Քաղաքագետ«Ամանորի տոներից անմիջապես հետո Նիկոլ Փաշինյանն ակնհայտորեն անցավ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ ուղղված հակասահմանադրական քաղաքական կամպանիայի նոր փուլին՝ այն տեղափոխելով համակարգված...
09:06 10/01/2026Այս ամենն անցնելու է, հետո ինչպե՞ս եք նայելու մեր բոլորի աչքերին. Վանեցյանը՝ տիրադավների կողմն անցած քահանային«Երբեք չէի մտածի, որ այս բառերով կդիմեմ ձեզ՝ ամոթ, շատ ամոթ»,-այսպես է արձագանքել ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ Շմավոն քահանա Ղևոնդյանի հայտարարությանը։...

13:18 13/07/2024Пашинян: Армения заинтересована в углублении и развитии многопрофильного сотрудничества с ГрузиейНикол Пашинян принял министра обороны Грузии Ираклия Чиковани. Подробности приводит пресс-служба правительства Армении. Согласно информации, Пашинян отметил, что отношения между Арменией и Грузией...
13:05 13/07/2024Постпред России Васильев: Армении начислят взнос в ОДКБ за 2025 годВопрос корректировки бюджета ОДКБ в связи с заморозкой Арменией части взноса согласован внутри организации, сообщил РИА Новости постпред России при этой организации Виктор Васильев.
12:41 13/07/2024Спецпредставитель генсека НАТО: Решительно поддерживаем процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном«Решительно поддерживаем процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, переговоры, направленные на установление мира и заключение долгосрочного мирного соглашения между ними», –...
12:14 13/07/2024Постпред РФ при ОДКБ: Запад пытается оттянуть Армению от ее союзниковЗапад пытается оттянуть Армению от союзников, хотя на примере других стран видно, к чему это приводит, заявил в интервью РИА Новости постпред РФ при ОДКБ Виктор Васильев.
12:07 13/07/2024Вардан Восканян: Посол Ирана в Армении сделал чрезвычайно примечательные заявленияПосол Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани сделал чрезвычайно примечательные заявления касательно возвращения армян в Арцах, обращает внимание заведующий кафедрой иранистики...
18:09 12/07/2024Захарова о решении Армении: Россия никогда не ставила своих друзей, союзников, партнеров перед выборомОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 12 июля прокомментировала решение Армении поднять уровень отношений с США до стратегического партнерства.
18:02 12/07/2024Мария Захарова: Совместные армяно-американские учения «EAGLE PARTNER 2024» не вызывают ничего, кроме сожаленияОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 12 июля коснулась запланированных с 15 по 24 июля в Армении совместных армяно-американских учений «EAGLE PARTNER 2024» в рамках подготовки...
16:52 12/07/2024Акоп Аршакян: В отношениях с Россией есть вопросыЯ являюсь сопредседателем Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием Республики Армения и Федеральным Собранием Российской Федерации, у нас есть формат контактов,...
16:25 12/07/2024Главы Минобороны Армении и Грузии подписали План сотрудничества на 2024 годПосле торжественной церемонии встречи в административном комплексе министерства обороны Республики Армения состоялась беседа министра обороны РА Сурена Папикяна с министром обороны Грузии Ираклием...
15:20 12/07/2024Аршакян: Суть процесса делимитации в том, чтобы территории РА были возвращены Армении, а принадлежащие Азербайджану – АзербайджануВся суть процесса делимитации границы заключается именно в том, чтобы принадлежащие Армении территории были возвращены Армении, а принадлежащие Азербайджану территории – Азербайджану.
14:09 12/07/2024Судебный фарс в Баку: 62-летний Рашид Бегларян приговорен к 15 годам лишения свободыВ Сабунчинском районном суде Баку сегодня проходило очередное судилище – в этот раз над 62-летним арцахцем Рашидом Бегларяном по сфабрикованному уголовному делу.
13:52 12/07/2024«Голос Армении»: После таких результатов соцопроса говорить о доверии граждан к правящей команде просто смешноГазета «Голос Армении» пишет: «Власти Армении не устают повторять, что не принимают требования оппозиции по отставке Пашиняна, поскольку граждане Пашиняну и его команде доверяют… Очередная ложь, что...
13:36 12/07/2024Макрон на встрече с Эрдоганом подтвердил поддержку Парижем продолжающегося диалога между Арменией и АзербайджаномПрезидент Франции Эммануэль Макрон 11 июля на полях саммита НАТО в Вашингтоне встретился с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
12:29 12/07/2024Тигран Абрамян: Да, армия – священна!«Гибель каждого военнослужащего для меня – личная трагедия. Я до сих пор в смятении после сообщений о трех вчерашних инцидентах», – написал на своей странице в соцсети Facebook секретарь...
12:12 12/07/2024Замглавы МИД РФ: Есть все основания полагать, что миссия ЕС в Армении ведет сбор разведданных в отношении российских объектовРоссия обеспокоена расширением деятельности миссии ЕС в Армении, а участие в ней представителей Канады говорит о ползучем проникновении НАТО на Южный Кавказ, заявил РИА Новости заместитель главы МИД...
11:53 12/07/2024Эрдоган похвалил ПашинянаПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел пресс-конференцию после завершения саммита глав государств и правительств НАТО в Вашингтоне, передает TRT.
17:15 11/07/2024Призываем Блинкена уделить приоритетное внимание немедленному освобождению армянских заключенных – Free Armenian PrisonersВ то время как дипломаты встречаются в Вашингтоне на армяно-азербайджанские переговоры при посредничестве США, армянские заключённые томятся в азербайджанских тюрьмах.
17:04 11/07/2024Эдуард Шармазанов: Цель встречи Мирзоян-Блинкен-Байрамов – придать цивилизованный вид азербайджанизации Армении«Сегодня в Армении происходит тотальная азербайджанизация. Но, к сожалению, это происходит под песни и пляски», – сказал в беседе с журналистами представитель Исполнительного органа Республиканской...
16:24 11/07/2024Посол США в Армении вместе с гражданской миссией ЕС понаблюдала за ситуацией на границеПосол США в Армении Кристина Квин вместе с членами гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении в Капане понаблюдала за ситуацией на границе.
16:10 11/07/2024Шармазанов: Никол не является ни пророссийским, ни прозападным, его интересует только его кресло«Если бы в стране было правосудие, Армен Ашотян не только не должен был сидеть на скамье подсудимых, но и подобного дела вообще не должно было быть», – заявил представитель Исполнительного органа...