10:05 12/01/2026Թրամփն Իրանին սպառնացել է աննախադեպ հարվածներովԴե, նրանք սկսում են դա անել, կարծես թե այդպես է
09:35 12/01/2026Դատախազությունը Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու պահանջ է ներկայացրել. ՓաստաբանՀայտնի գործարար, բարերար, այս պահին տնայինկալանքում գտնվող Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեղեկացնում է.
22:36 11/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ծախսերն ավելին են, քան Իսպանիայի, Դանիայի, Շվեդիայի և Բելգիայի թագավորական ընտանիքների ծախսերը միասին վերցված. Մեր ձևով24 միլիարդ 365 միլիոն դրամի փոխարեն է դարձրել 25 միլիարդ 800 մլն դրամ, ինչը համարժեք է 65, 5 միլիոն ԱՄՆ դոկարի
22:10 11/01/2026Մահացել է Հայ Արիական Միաբանության առաջնորդ Արմեն ԱվետիսյանըՄարդ, ով ապրեց ու գործեց հանուն իր երկրի, իր Հայրենիքի ու մշտապես հավատաց Մեծ երազանքին
21:54 11/01/2026Հարցը հանգում է մեկ հիմնարար ընտրության՝ պետությունը կառավարվելու է օրենքո՞վ, թե՞ «բեսպրեդելով». Սուրեն ՍուրնյանցԱմենավտանգավոր հետևանքը լեգիտիմության միասնական համակարգի քայքայումն է
20:59 11/01/2026Տիրադավը կամ դավաճանն անգամ շիրմաքարիդ է դաջվելու. Տեր Զարեհ ԱշուրյանԴՈՒ ՀԻՄԱ ԳԵՐԻ ԵՍ, մեր կալանավորված ՍՐԲԱԶԱՆՆԵՐԸ ավելի ազատ են քան դու
19:55 11/01/2026Սամսոնյանը հացադուլ է հայտարարում, քանի որ այս երկրում իրավաբանությունը դառնում է ֆարս. Ռուբեն ՄելիքյանՈրովհետև ինչ-որ մի հակահայ օկուպացիոն ռեժիմի ներկայացուցիչներ խնդիր են դրել ամեն գնով իրենց աթոռները պահել
19:30 11/01/2026Բռնատիրական ռեժիմների դեմ պայքարում, անձնազոհությունը հաղթանակի հասնելու ամենակարևոր բաղադրիչներից մեկն է. Ֆիդանյանը՝ Նարեկ Սամսոնյանի մասինՆարեկ Սամսոնյանը հացադուլի միջոցով ընտրեց հենց այդ ճանապարհը
19:22 11/01/2026Նարեկ Սամսոնյանը հացադուլով տագնապի զանգ է խփում, ասում է` միաբանվե´ք. Վարազդատ ՀարությունյանՄի՞թե դիտորդի պես պիտի նայեք, թե ինչպես են հալածում հայ եկեղեցականներին ու այլախոհներին
18:00 11/01/2026Իմ պահանջը չի, ես ուղղակի միացել եմ իմ առաջնորդին. Տեր ՇմավոնԵրուսաղեմի օդանավակայանում սակայն առգրավվել են մաքսանենգ ապրանքը ու կանխել դրա իրացումը
16:49 11/01/2026Արշակ Սրբազանի կալանքի որոշման դեմ իմ վերաքննիչ բողոքը կքննվի գրավոր ընթացակարգով. Արսեն ԲաբայանԱյսինքն վաղը երեկոյան վերաքննիչ դատարանից հեռախոսազանգով կտեղեկանամ կայացված որոշման մասին եւ կհայտնեմ այստեղ
16:37 11/01/2026Փորձություններով լի այս օրերին մենք՝ անսասան մեր հավատի մեջ, հաստատում ենք մեր հավատարմությունը Ամենայն Հայոց Վեահափառ Հայրապետին. Վիրահայոց թեմՄենք՝ Վիրահայոց պատմական թեմի պաշտոնատար աշխատակիցներս, անհանգստությամբ հետևում ենք
16:13 11/01/2026Եկել էր վարչապետը, թող լսեր մի հատ գյուղացուն, ոչ թե գար գաղտնի, ախրաննիկներով ու փախնի ժողովրդից. Լարված իրավիճակ՝ Փաշինյանի կողմնակիցների միջևԵս էլ եմ վարչապետի կողմից, բայց 3 անգամ գնացել եմ Կառավարություն, բողոքս արտահայտում, բայց բողոքս վարչապետին չի հասնում
15:17 11/01/2026Հացադուլ հայտարարած Նարեկ Սամսոնյանին տեղափոխել են պատժախուց. ՓաստաբանՔԿՀ-ում բացակայել է հացադուլ անցկացնելու համար նախատեսված մեկ այլ խուց
14:23 11/01/2026Իսլամական Հանրապետությունը իշխանության է եկել հարյուր հազարավոր ազնիվ մարդկանց արյան գնով. Այաթոլլահ ԽամենեիԵրեկ երեկոյան Թեհրանում վանդալների մի խումբ եկավ և ավերեց շենքը՝ Միացյալ Նահանգների նախագահին հաճոյանալու համար
13:44 11/01/2026Գարեգին Երկրորդը թերագնահատում է մեր հոգևոր ուժը և հավատի զորությունը. Աննա ՀակոբյանՀայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցիներում մատուցվող Սուրբ եւ Անմահ Պատարագները չքնաղ են
12:37 11/01/2026Այսօր իմ կյանքում, ինչպես Տիրոջ կյանքի այդ դրվագում, զգուշացում կա՝ գնում ես, որ քարկոծվե՞ս. Մասյացոտնի նոր տեղապահՍիրելիներ, եկել եմ ծառայելու և ակնկալում եմ ձեր անկեղծ աղոթքը
12:01 11/01/2026Իր նկատմամբ ագրեսիայի դեպքում Իրանը սպառնում է հարվածել Իսրայելին և ԱՄՆ-ինՉի սահմանափակվի իր դեմ կատարված գործողություններին օրինական պաշտպանության շրջանակներում պատասխանելու հարցում
11:41 11/01/2026Մասյացոտնի նորանշանակ տեղապահ Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանը Սուրբ Հակոբ եկեղեցում քարոզ է կարդումԱյս պահին եկել եմ պատարագի մասնակցեմ
11:13 11/01/2026Վարչապետն ինքը չի որոշում և այդպես անում. Գարիկ ՍարգսյանԻնչ-որ տեղ տեսե՞լ եք վարչապետի որոշում

13:00 16/07/2024Трамп появился на съезде с повязкой на ухе и объявил кандидата на пост вице-президентаДональд Трамп впервые появился на публике после покушения. Он пришел на национальный съезд Республиканской партии в городе Милуоки, штат Висконсин, где его официально выдвинули в качестве кандидата в...
12:28 16/07/2024Миллер: Для достижения окончательного соглашения Еревану и Баку придется сделать сложный выбор и пойти на трудные компромиссыСоединенные Штаты Америки считают, что Армения и Азербайджан добились невероятного прогресса и прошли долгий путь в переговорах, однако достижение мирного соглашения потребует от обеих сторон...
12:19 16/07/2024Азербайджанские пограничники уже на территории села КиранцАзербайджанские пограничники появились на территории села Киранц в Тавуше, написал на странице в соцсети Facebook житель соседнего села Ачаркут Карен Казарян.
12:12 16/07/2024Мирзоян: Народ занимает центральное место в усилиях нашего правительства по продвижению Повестки на период до 2030 годаАрарат Мирзоян 15 июля в Нью-Йорке принял участие в министерском сегменте Политического форума высокого уровня по устойчивому развитию.
17:47 15/07/2024Пашинян прокатился на велосипеде по БерлинуВелосипедные прогулки Никола Пашиняна продолжаются. Так, в Tik Tok Пашинян опубликовал кадры с велопроменада в столице Германии Берлине. «Сегодня проехал на велосипеде 30 км в Берлине. Да...
17:06 15/07/2024Гурген Арсенян: Надеюсь изменить алгоритм отношений между Арменией и РоссиейЯ надеюсь изменить алгоритм переговоров, отношений между Арменией и Россией, заявил в беседе с "ФактИнфо" депутат Национального Собрания Армении Гурген Арсенян, который в сентябре будет назначен...
16:26 15/07/2024Власти Армении не предоставляют координаты установленных в Тавуше пограничных столбовОфис вице-премьера Армении Мгера Григоряна не предоставляет координаты установленных в Тавуше пограничных столбов.
16:11 15/07/2024Принадлежащие Трампу акции взлетели до 77% после покушенияАкции компании Trump Media & Technology Group взлетели вверх на 77,6% после известий о покушении на жизнь экс-президента США Дональда Трампа.
15:41 15/07/2024В Ереване стартовали совместные армяно-американские учения «Eagle Partner 2024»15 июля в Военной академии имени Вазгена Саргсяна МО РА было объявлено о начале совместных армяно-американских учений «Eagle Partner 2024».
14:20 15/07/2024Арарат Мирзоян отправился в Нью-Йорк с рабочим визитом15-16 июля министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян будет находиться в Нью-Йорке с рабочим визитом.
14:11 15/07/2024Замгоссекретаря США Узру Зею никто из должностных лиц Армении не сопровождал при посещении «Цицернакаберда»Заместитель главы Госдепартамента США по вопросам гражданской безопасности, демократии и прав человека Узра Зея посетила мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в Ереване – воздать дань памяти жертв...
13:59 15/07/2024«Голос Армении»: Алиева и Пашиняна кем угодно можно назвать, но только не джентльменамиГазета «Голос Армении» пишет: «"Мирный договор" с Азербайджаном в том виде, в котором его собирается подписать Пашинян, подавляющее большинство граждан в гробу видели изначально.
13:25 15/07/2024Ваге Оганнисян: А сможет ли отказавшаяся прекратить войну власть принести мир?«Публикация отрывка из мемуаров бывшего министра иностранных дел Ирана Зарифа, согласно которым Армения отклонила иранское предложение остановить войну достойным образом и на более выгодном для нас...
12:19 15/07/2024Абрамян: Никто уже не помнит о том, что Армения также должна была получить открытые дороги во внешний мирВ свое время, когда активно ввели в обращение тему разблокировки коммуникаций, речь шла об открытии всех региональных дорог, напоминает секретарь оппозиционной парламентской фракции «Честь имею»...
12:00 15/07/2024Трамп: Байден был очень мил во время разговора после покушения на митингеКандидат в президенты США Дональд Трамп заявил, что действующий глава государства Джо Байден был «очень мил» с ним во время телефонного разговора после попытки покушения.
13:20 14/07/2024Фицо назвал покушение на Трампа выполненным «как под копирку»Премьер-министр Словакии Роберт Фицо, в мае переживший покушение, назвал сценарий нападения на экс-президента США Дональда Трампа выполненным «как под копирку».
13:00 14/07/2024Пашинян — Макрону: Подтверждаю свое приглашение принять Вас в Армении с государственным визитом в сентябреНикол Пашинян направил поздравительное послание президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону по случаю Национального праздника страны.
12:54 14/07/2024Покушение на Трампа на предвыборном митинге: подозреваемый убит, один из участников митинга погибБывший президент США Дональд Трамп был ранен во время предвыборного митинга в городе Батлер в Пенсильвании.
14:29 13/07/2024«Голос Армении»: «Мы, Никол первый» и Андреасян в придачуГазета «Голос Армении» пишет: «Сейчас уже мало кто вспоминает о том, как Пашинян 6 лет назад сам себя нарек «народным варчапетом», как вдохновенно врал о том, что «в Армении 3 миллиона варчапетов», и...
14:00 13/07/2024Тигран Абрамян: Напоминание из Турции – на фоне оптимистичных посланий«На фоне оптимистичных посланий различных международных акторов относительно заключения мирного договора между Арменией и Азербайджаном из Турции напоминают, что документ также предполагает...