10:05 12/01/2026Թրամփն Իրանին սպառնացել է աննախադեպ հարվածներովԴե, նրանք սկսում են դա անել, կարծես թե այդպես է
09:35 12/01/2026Դատախազությունը Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու պահանջ է ներկայացրել. ՓաստաբանՀայտնի գործարար, բարերար, այս պահին տնայինկալանքում գտնվող Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեղեկացնում է.
22:36 11/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի ծախսերն ավելին են, քան Իսպանիայի, Դանիայի, Շվեդիայի և Բելգիայի թագավորական ընտանիքների ծախսերը միասին վերցված. Մեր ձևով24 միլիարդ 365 միլիոն դրամի փոխարեն է դարձրել 25 միլիարդ 800 մլն դրամ, ինչը համարժեք է 65, 5 միլիոն ԱՄՆ դոկարի
22:10 11/01/2026Մահացել է Հայ Արիական Միաբանության առաջնորդ Արմեն ԱվետիսյանըՄարդ, ով ապրեց ու գործեց հանուն իր երկրի, իր Հայրենիքի ու մշտապես հավատաց Մեծ երազանքին
21:54 11/01/2026Հարցը հանգում է մեկ հիմնարար ընտրության՝ պետությունը կառավարվելու է օրենքո՞վ, թե՞ «բեսպրեդելով». Սուրեն ՍուրնյանցԱմենավտանգավոր հետևանքը լեգիտիմության միասնական համակարգի քայքայումն է
20:59 11/01/2026Տիրադավը կամ դավաճանն անգամ շիրմաքարիդ է դաջվելու. Տեր Զարեհ ԱշուրյանԴՈՒ ՀԻՄԱ ԳԵՐԻ ԵՍ, մեր կալանավորված ՍՐԲԱԶԱՆՆԵՐԸ ավելի ազատ են քան դու
19:55 11/01/2026Սամսոնյանը հացադուլ է հայտարարում, քանի որ այս երկրում իրավաբանությունը դառնում է ֆարս. Ռուբեն ՄելիքյանՈրովհետև ինչ-որ մի հակահայ օկուպացիոն ռեժիմի ներկայացուցիչներ խնդիր են դրել ամեն գնով իրենց աթոռները պահել
19:30 11/01/2026Բռնատիրական ռեժիմների դեմ պայքարում, անձնազոհությունը հաղթանակի հասնելու ամենակարևոր բաղադրիչներից մեկն է. Ֆիդանյանը՝ Նարեկ Սամսոնյանի մասինՆարեկ Սամսոնյանը հացադուլի միջոցով ընտրեց հենց այդ ճանապարհը
19:22 11/01/2026Նարեկ Սամսոնյանը հացադուլով տագնապի զանգ է խփում, ասում է` միաբանվե´ք. Վարազդատ ՀարությունյանՄի՞թե դիտորդի պես պիտի նայեք, թե ինչպես են հալածում հայ եկեղեցականներին ու այլախոհներին
18:00 11/01/2026Իմ պահանջը չի, ես ուղղակի միացել եմ իմ առաջնորդին. Տեր ՇմավոնԵրուսաղեմի օդանավակայանում սակայն առգրավվել են մաքսանենգ ապրանքը ու կանխել դրա իրացումը
16:49 11/01/2026Արշակ Սրբազանի կալանքի որոշման դեմ իմ վերաքննիչ բողոքը կքննվի գրավոր ընթացակարգով. Արսեն ԲաբայանԱյսինքն վաղը երեկոյան վերաքննիչ դատարանից հեռախոսազանգով կտեղեկանամ կայացված որոշման մասին եւ կհայտնեմ այստեղ
16:37 11/01/2026Փորձություններով լի այս օրերին մենք՝ անսասան մեր հավատի մեջ, հաստատում ենք մեր հավատարմությունը Ամենայն Հայոց Վեահափառ Հայրապետին. Վիրահայոց թեմՄենք՝ Վիրահայոց պատմական թեմի պաշտոնատար աշխատակիցներս, անհանգստությամբ հետևում ենք
16:13 11/01/2026Եկել էր վարչապետը, թող լսեր մի հատ գյուղացուն, ոչ թե գար գաղտնի, ախրաննիկներով ու փախնի ժողովրդից. Լարված իրավիճակ՝ Փաշինյանի կողմնակիցների միջևԵս էլ եմ վարչապետի կողմից, բայց 3 անգամ գնացել եմ Կառավարություն, բողոքս արտահայտում, բայց բողոքս վարչապետին չի հասնում
15:17 11/01/2026Հացադուլ հայտարարած Նարեկ Սամսոնյանին տեղափոխել են պատժախուց. ՓաստաբանՔԿՀ-ում բացակայել է հացադուլ անցկացնելու համար նախատեսված մեկ այլ խուց
14:23 11/01/2026Իսլամական Հանրապետությունը իշխանության է եկել հարյուր հազարավոր ազնիվ մարդկանց արյան գնով. Այաթոլլահ ԽամենեիԵրեկ երեկոյան Թեհրանում վանդալների մի խումբ եկավ և ավերեց շենքը՝ Միացյալ Նահանգների նախագահին հաճոյանալու համար
13:44 11/01/2026Գարեգին Երկրորդը թերագնահատում է մեր հոգևոր ուժը և հավատի զորությունը. Աննա ՀակոբյանՀայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցիներում մատուցվող Սուրբ եւ Անմահ Պատարագները չքնաղ են
12:37 11/01/2026Այսօր իմ կյանքում, ինչպես Տիրոջ կյանքի այդ դրվագում, զգուշացում կա՝ գնում ես, որ քարկոծվե՞ս. Մասյացոտնի նոր տեղապահՍիրելիներ, եկել եմ ծառայելու և ակնկալում եմ ձեր անկեղծ աղոթքը
12:01 11/01/2026Իր նկատմամբ ագրեսիայի դեպքում Իրանը սպառնում է հարվածել Իսրայելին և ԱՄՆ-ինՉի սահմանափակվի իր դեմ կատարված գործողություններին օրինական պաշտպանության շրջանակներում պատասխանելու հարցում
11:41 11/01/2026Մասյացոտնի նորանշանակ տեղապահ Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանը Սուրբ Հակոբ եկեղեցում քարոզ է կարդումԱյս պահին եկել եմ պատարագի մասնակցեմ
11:13 11/01/2026Վարչապետն ինքը չի որոշում և այդպես անում. Գարիկ ՍարգսյանԻնչ-որ տեղ տեսե՞լ եք վարչապետի որոշում

13:50 04/11/2023Six MPs offer personal guarantees for activist Tatev Virabyan's releaseSix female lawmakers from the largest opposition Hayastan faction in the Armenian parliament have offered personal guarantees for the release of Artsakh activist Tatev Virabyan, her lawyer, Arsen...
13:08 04/11/2023Rep. Pallone stresses urgent need for U.S. humanitarian aid to Karabakh refugeesCongressman Frank Pallone, Jr. (NJ-06) submitted the following testimony to the House Committee on Foreign Affairs during the annual Member Day Hearing on Friday: “Chairman McCaul and Ranking Member...
12:34 04/11/2023EU mission briefs German FM on border situation in YeraskhGerman Foreign Minister Annalena Baerbock visited Yeraskh on the second day of her Armenia trip on Saturday, ARMENPRESS reported.
11:16 04/11/2023UN chief 'horrified' by deadly Israeli strike on Gaza ambulanceThe head of the United Nations was "horrified" by a strike by Israeli forces on a convoy of ambulances in Gaza on Friday, he said in a statement, adding that the conflict "must stop." The Palestinian...
17:05 03/11/2023Kremlin oligarch & Pashinyan: no promised investments, miscarried infrastructure projectsThe report was originally published by Aravot.am Pastinfo.am. Two years have passed since the shady and potentially corrupt business deal arranged by the Armenian Government. The investment pledges...
16:42 03/11/2023Opposition MP: Armenia is ruled by 'a group of marginal people'Armenia is actually ruled by a “group of marginal people who are trying to pretend to be the majority”, MP Hayk Mamijanyan, a member of the Republican Party of Armenia (RPA) and head of the...
15:21 03/11/2023Armenia seeks expansion of EU mission, says deputy ministerArmenia seeks the expansion of the European Union Mission in Armenia (EUMA), Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan said on Friday.
14:36 03/11/2023Mirzoyan: The year has not been going the way we wanted it to"The current year has been going the way we wanted it to, and it primarily concerns the recent ethnic cleansing in Nagorno-Karabakh, a process as a result of which the Nagorno-Karabakh people had no...
13:04 03/11/2023Some 200 sq. km of Armenian territory under Azeri control, FM saysApproximately 200 square kilometers of Armenian territory are under Azerbaijani control, Foreign Minister Ararat Mirzoyan said on Friday.
12:32 03/11/2023German FM to visit reception center for Nagorno-Karabakh refugeesGerman Foreign Minister Annalena Baerbock will arrive in Armenia on Friday. She is expected to meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Foreign Minister Ararat Mirzoyan during her visit....
11:15 03/11/2023Israel’s military says Gaza City under total siegeIsrael’s military says it has “completed the encirclement of Gaza City” and has been attacking outposts, headquarters and other Hamas infrastructure, the BBC reports.
11:00 03/11/2023PACE co-rapporteurs to make monitoring visit to Armenia, meet Karabakh refugeesKimmo Kiljunen (Finland, SOC) and Boriana Åberg (Sweden, EPP/CD), co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) for the monitoring of obligations and commitments by...
16:36 02/11/2023Armenian army ready to repel any aggression, MP saysAny aggression against Armenia’s sovereign territory gets adequate response, Hakob Arshakyan, a deputy parliament speaker, said on Thursday.
16:05 02/11/2023Russia reaffirms readiness to host meeting of Armenian, Azeri FMsRussia welcomes any engagements that contribute to normalization between Armenia and Azerbaijan, Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova said on Thursday, referring to the October 27...
14:31 02/11/2023Azerbaijan arrests another elderly Artsakh manThe State Security Service of Azerbaijan on Thursday announced the arrest of another elderly Artsakh man identified as Madat Babayan.
13:05 02/11/2023Pashinyan: Many Artsakh refugees apply for Armenian citizenshipA large number of forcibly displaced people from Artsakh (Nagorno-Karabakh) have applied for Armenian citizenship, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Thursday.
12:06 02/11/2023Moderna co-founder Noubar Afeyan sounds the alarm on ArtsakhNoubar Afeyan, co-founder of Moderna, engages in a conversation with CNN's Christiane Amanpour, highlighting the mass exodus of ethnic Armenians from Artsakh (Nagorno-Karabakh) and the unjust...
11:15 02/11/2023U.S. reaffirms strong support for Armenia's territorial integrityThe United States has reaffirmed its unwavering support for Armenia’s sovereignty and territorial integrity following the Lemkin Institute’s latest Red Flag Alert for Azerbaijan in Armenia.
11:00 02/11/2023Blinken to travel to Turkey on SundayU.S. Secretary of State Antony Blinken will visit Turkey on Sunday, Reuters reported, citing a Turkish diplomatic source. Blinken will be in the Turkish capital of Ankara on Nov. 5, the source said.