09:01 20/07/2024«Հրապարակ». Ինչու է տապալվել Լոնդոնում Ալիև–Փաշինյան հանդիպումը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական կուլիսներում խոսում են, որ Լոնդոնում Ալիև–Փաշինյան հանդիպումը տապալվել է, քանի որ Փաշինյանը որոշել է ատամ ցույց տալ իրեն «ծանր զիջումների» դրդող հավաքական...
08:59 20/07/2024«Փաստ». Քպականները հարձակում են գործել մի դատավորի վրա, որին ժամանակին ծափահարում էին, գրառումներ նվիրում«Փաստ» թերթը գրում է. ««Շատ մի սիրիր, ատել կա» հայկական ասացվածքը լիովին համապատասխանում է ՔՊ-Աննա Դանիբեկյան ներկա հարաբերություններին։ Ինչպես հայտնի է, ԲԴԽ-ն հուլիսի 16-ին դադարեցրեց դատավոր Աննա...
08:56 20/07/2024«Հրապարակ». Մեր ուշադրությունը գրավեց «Ռոսսելխոզնադզորի» որոշմանը ՍԱՏՄ-ի պատասխանի նախաբան«Հրապարակ». ՍԱՏՄ-ի պատասխանը «Ռոսսելխոզնադզորի» որոշմանը «Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք հուլիսի 17-ին հրապարակել էինք «Ռոսսելխոզնադզորի» նամակը ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնին, որով...
08:53 20/07/2024«Փաստ». Տիգրան Ավինյանը էլեկտրական մեքենաների «սիրահար» է«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես երևում է, Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը էլեկտրական մեքենաների «սիրահար» է: Բանն այն է, որ վերջերս քաղաքապետարանը ձեռք է բերել 20 նոր էլեկտրական մեքենա: Ավելին, մեր...
09:02 19/07/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավոր Սոնա Ղազարյանի քաղաքական կարիերան սկսվել է հենց հեղափոխությունից հետո, որը բարենպաստ է եղել իր համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը խորհրդարան է եկել 2021 թվականի հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական...
09:01 19/07/2024«Ժողովուրդ». «Սարգիս Կարոլինա» ընկերության հիմնադիրը 10 մլն դրամի նվիրատվություն է արել Աննա Հակոբյանի հիմնադրամին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Սարգիս Կարոլինա» ընկերության հիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Սարգիս Թարվերդյանը երեկ՝ հուլիսի 18-ին, վարչապետի տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի «Իմ քայլը» հիմնադրամի նամակ-պահանջով 10...
09:00 19/07/2024«Հրապարակ». Ավելի ակտիվ պրոցես կսկսեն արդեն աշնան շեմին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանի և քաղաքական ուժերի վերջին հանդիպումից 2 շաբաթ է անցել, սակայն, խոստման համաձայն, դեռ նոր հավաք չեն նախաձեռնել,...
08:58 19/07/2024«Հրապարակ». Արցախի ներկայացուցչությունում փակ հանդիպում է կայացել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օր առաջ Արցախի ներկայացուցչությունում նախագահ Սամվել Շահրամանյանի նախաձեռնությամբ, Արցախի քաղաքական խավի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ փակ հանդիպում է կայացել։...
08:56 19/07/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք և ֆինանսական միջոցներ է հայտարարագրել Գնել Սանոսյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը պաշտոնին նշանակվել է 2021 թվականի օգոստոսի 2-ին։ Գնել Սանոսյանը մինչև 2018 թվականի հեղափոխությունը որևէ...
08:55 19/07/2024«Հրապարակ». Բոլորի հետ հանդիպել է, բացի Ալիևից, ում հետ պատրաստվում է պայմանագիր կնքել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընտանյոք հանդերձ Լոնդոն՝ հանգստանալու մեկնած Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցում է Եվրոպական քաղաքական համայնքի 4-րդ գագաթնաժողովին։ Նա մի շարք հանդիպումներ է ունեցել տարբեր...
08:54 19/07/2024«Ժողովուրդ». Ընդդիմադիր դաշտը պատրաստվում է սեպտեմբերյան եռուզեռին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քաղաքական ընդդիմադիր դաշտը պատրաստվում է սեպտեմբերյան եռուզեռին: Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ Բագրատ Սրբազանի գլխավորած շարժումը պատրաստվում է աշնանը նոր թափով վերսկսելու...
08:52 19/07/2024«Հրապարակ». Ալիևը պահանջում է, Փաշինյանը ընդառաջ է գնում պահանջին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նոր սահմանադրություն գրելու նպատակով ձևավորված Սահմանադրական խորհուրդը, ինչպես տեղեկացրել էինք, նախօրեին, տևական դադարից հետո, հերթական նիստն է հրավիրել ու քննարկել նոր...
09:10 18/07/2024«Փաստ». «Քվանտ» վարժարանում իսկապես եղել են ստուգումներ«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախորդ համարում մենք, հղում անելով մեր աղբյուրներին, տեղեկացրել էինք, որ կառավարությունը որոշել է ճնշումներ իրականացնել «Քվանտ» վարժարանի վրա: Նաև նշել էինք, որ «ըստ մեր...
09:09 18/07/2024«Հրապարակ». Պետությունը հիվանդանոցներին խոշոր պարտքեր է կուտակել Անահիտ Ավանեսյանի հռչակած օֆերտայի պատճառով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հռչակած օֆերտան (գործարք կնքելու գրավոր առաջարկություն) պատուհաս է դարձել բուժհաստատությունների և պետբյուջեի համար։ Դեռ 23-ի...
09:08 18/07/2024«Ժողովուրդ». Նախկին նախագահ Արմեն Սարգսյանի օգնական Վազգեն Պողոսյանի ընկերությունը շուրջ 1 միլիարդ 800 միլիոնի գործարք է կնքել պետության հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2024 թվականի մայիսի 14-16-ը Երևանում անցկացված «Վերակառուցման և զարգացման Եվրոպական բանկ»-ի կառավարիչների խորհրդի` 2024 թվականի տարեկան հանդիպման կազմակերպման համար ՀՀ...
09:07 18/07/2024«Ժողովուրդ». Նոր Սահմանադրության նախագծի շուրջ ակտիվ քննարկումները շարունակվում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ նոր Սահմանադրության նախագծի շուրջ ակտիվ քննարկումները շարունակվում են: Երեկ Սահմանադրական բարեփոխումների խորհուրդը հերթական նիստն է արել, որին մասնակցել են...
09:05 18/07/2024«Հրապարակ». Վաղը Փաշինյանը կարող է «Կեցցե հեծանիվի» փոխարեն գրել. «Կեցցե ցուցարար ծեծող ոստիկանը»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը բարձր աշխատավարձ է սահմանում, պարգևավճարներ տալիս կարմիր ու սև բերետավորներին, իսկ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանն անձամբ է այցելում և շնորհակալություն հայտնում...
09:03 18/07/2024«Փաստ». Ռուսաստանը վերականգնելու է իր աշխարհաքաղաքական հեգեմոնիան և ավելի լրջորեն է զբաղվելու Հարավային Կովկասով«Փաստ» թերթը գրում է. «ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների «դեբատի» ժամանակ նախկին նախագահ, նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ ընտրվելու դեպքում, «դեռ աշխատասենյակ չմտած», կխաղաղեցնի...

11:18 02/09/2017«Грапарак»: 21 сентября амнистия не будет объявленаАмнистия, которую ждут уже четыре года, возможно, не будет объявлена 21 сентября по случаю Дня независимости Армении, а затянется еще на несколько месяцев – до конца года, пишет газета «Грапарак».
11:17 02/09/2017«Айкакан жаманак»: Сотрудники «Наирита» считают ответ правительства «смешным»Бывшие сотрудники химического завода «Наирит» прекратили сидячую акцию протеста перед зданием правительства Армении по той причине, что получили ответ на интересующий их вопрос.
11:15 02/09/2017«Голос Армении»: Налбандян и Захарова уточняют ХогландаГазета «Голос Армении» в номере от 2 сентября пишет: «В минувший четверг спикер МИД РФ Мария Захарова и глава МИД Армении Эдвард Налбандян сделали несколько новых заявлений по урегулированию...
11:35 31/08/2017«Аравот»: Лингвист против переименования улицы ЛенинградянЛингвист, член профессиональной комиссии по наименованию и переименованию географических объектов Лаврентий Мирзоян против переименования улицы Ленинградян, пишет газета «Аравот».
11:34 31/08/2017«Грапарак»: В Комитете госдоходов произошло очередное увольнениеГазета «Грапарак» пишет, что глава Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян избавляется от служащих-бухгалтеров налоговой.
11:33 31/08/2017«Грапарак»: Давид Тоноян перешел из Минобороны в МЧС со своим «войском»Газета «Грапарак» пишет, что Давид Тоноян, став министром по чрезвычайным ситуациям Армении, привел с собой из министерства обороны в МЧС столько кадров, что уже говорят о создании «параллельного МО».
11:31 31/08/2017«Айкакан жаманак»: По вопросу армянских водительских прав с РФ достигнуто согласиеПресс-секретарь премьер-министра Карена Карапетяна в ответ на запрос газеты «Айкакан жаманак» отметил, что по вопросу признания армянских водительских прав на территории РФ с российской стороной...
12:59 29/08/2017«Жоховурд»: В ближайшее время хлеб подорожает или снизится его весПо всей видимости, в ближайшее время в Армении хлеб подорожает на 20 драмов или производители хлеба снизят его вес, пишет газета «Жоховурд».
12:58 29/08/2017«Грапарак»: Над головой начальника Государственной инспекции образования сгустились черные тучиГазета «Грапарак» пишет, что над головой начальника Государственной инспекции образования министерства образования и науки Армении Арама Карапетяна уже давно сгустились черные тучи.
12:55 29/08/2017«Голос Армении»: Американский инструментГазета «Голос Армении» в номере от 29 августа пишет: «Армения проводит хорошую работу, балансируя отношения со всеми своими соседями, в том числе и с Россией, Ираном, США и ЕС.
14:07 26/08/2017«Грапарак»: Сайт Компартии Армении рекламирует казино«Кто бы мог ожидать, что Коммунистическая партия Армении будет рекламировать на своем сайте казино. Если написать в поисковой системе Google «Коммунистическая партия Армении», как первым на экране...
13:59 26/08/2017«Грапарак»: Входящие в состав блока «Елк» партии отделилисьВходящие в состав блока «Елк» политические силы, обещавшие в предвыборный период стать одной партией, поскольку предвыборные блоки, как правило, распадаются в поствыборный период, не предприняли в...
13:15 26/08/2017«Айкакан жаманак»: Для импорта автомобилей с правым рулем создаются проблемыГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время будут созданы проблемы для ввоза в страну автомобилей с правосторонним расположением рулевого управления.
12:28 26/08/2017«Аравот»: Задолженность по зарплате перед сотрудниками завода «Ванадзор-Химпром» не погашенаБывшие работники принадлежащей предприятию «Ванадзор-Химпром» теплоэлектростанции продолжают требовать невыплаченную задолженность по зарплате.
11:23 26/08/2017«Голос Армении»: «Первая жертва любой войны – правда». За что уволили Диляну Гайтанджиеву?Газета «Голос Армении» в номере от 26 августа пишет: «В начале июля на сайте болгарской газеты "Труд" появилась сенсационная статья-расследование известной журналистки Диляны Гайтанджиевой о...
13:03 24/08/2017«Голос Армении»: Минфин смотрит одним глазомГазета «Голос Армении» в номере от 24 августа пишет: «Министерство финансов РА предложило новую философию налогообложения недвижимости.
11:04 24/08/2017«Айкакан жаманак»: Принадлежащее брату Абраамяна песчаное месторождение также проданоГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что принадлежащее брату бывшего премьер-министра Овика Абраамяна песчаное месторождение также продано другому лицу.
11:02 24/08/2017«Грапарак»: Бывший посол Армении в Дании оскорблен отношением армянских властейНакануне вечером Александр Арзуманян отбыл в Данию, чтобы приступить к выполнению взятых на себя обязательств нового посла Армении в этой стране, что будет нелегко, пишет газета «Грапарак».
11:01 24/08/2017«Аравот»: Газозаправочные станции Овика Абраамяна приобрел Ювеци КароГазета «Аравот» пишет со ссылкой на свои источники, что экс-премьер Овик Абраамян продолжает распродавать свое имущество.
10:59 24/08/2017«Айкакан жаманак»: Более 100 адвокатов Армении объявят 13 сентября забастовкуГазета «Айкакан жаманак» пишет, что несколько десятков адвокатов Армении 13 сентября объявят забастовку из-за личных обысков при входе в здания суда.