09:10 26/09/2023«Փաստ». Իրականում ով ինչ է արել Արցախի համար«Փաստ» թերթը գրում է. ««Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը հայտնել է, թե ինքն ու Մեսրոպ Առաքելյանը, ի պաշտոնե ու նաև այլ հանգամանքներից ելնելով, տիրապետում են բացառիկ...
09:08 26/09/2023«Ժողովուրդ». Հովիկ Աղազարյանի կեղծ ցուցմունք է տվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, սեպտեմբերի 21-ին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին հայհոյած՝ 44-օրյա պատերազմի հերոս Լևոն Գալստյանի հորը՝ Արմեն Գալստյանին, կալանավորել են։ «Ժողովուրդ»...
09:06 26/09/2023«Հրապարակ». Ադրբեջանի հետ սինխրոն տեղեկատվական աշխատանքներ տանող օպերատորներն ազգությամբ ռուսներ են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՌԴ-ն, պարզվում է, ոչ միայն քաղաքական և անվտանգության հարցերում է աջակցում Ադրբեջանին, այլև` տեղեկատվական: Ուրբաթ օրը Հանրապետության հրապարակում իրականացված խաղաղ ակցիաները...
09:04 26/09/2023«Փաստ». Փաշինյանի ուղիղ ցուցումով ոստիկանները բավական «սոլիդ» պարգևավճարներ են ստացել«Փաստ» թերթը գրում է. «Շարունակվում են անհնազանդության ակցիաներն ու հանրահավաքները՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի ու նրա իշխանության հեռացման պահանջով: Այս օրերին ոստիկանությունը անընդհատ բերման է...
09:01 26/09/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները հանդարտվել են, իսկ խուճապն անցել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները հայտնում են, որ վերջին օրերին ՔՊ-ականները ներքին քննարկումներ են ունեցել երկրում ստեղծված իրավիճակի, ընդդիմադիրների կազմակերպած...
08:59 26/09/2023«Հրապարակ». Որոշում կա, որ պետական բոլոր կառույցները պետք է աշխատեն` տեղավորեն արցախցիներին Հայաստանում, բայց ոչ մի դեպքում՝ Երևանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ խմբակցության ղեկավարությունը պատգամավորներին օրերս հրահանգել է Երևանից չբացակայել, թեև հարկ չեն համարել բացատրել, թե ինչու: Ասել են` նման հրահանգ կա վերևից։ Իշխանության...
09:33 23/09/2023«Փաստ». Կան քպականները, որոնք ուզում են դուրս գալ կուսակցությունից, ասում են, որ ամաչում են մարդամեջ դուրս գալ«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթն այս օրերին անընդհատ տեղեկություններ է ստանում, որ այն, ինչ անում է Նիկոլ Փաշինյանը, ոչ միայն ժողովրդի, այլև մի շարք քպականների ու պետական կառույցների պաշտոնյաների...
09:30 23/09/2023«Ժողովուրդ». Պարզվում է՝ ոչ բոլոր ոստիկաններն են պարգևավճար ստացել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանության ստացած ու բաշխած աստղաբաշխական պարգևավճարները այլևս որևէ մեկի համար նորություն չեն ու զարմանալի էլ չեն, սակայն բանից պարզվում է, որ իրավական համակարգն էլ չի...
09:28 23/09/2023«Հրապարակ». Արցախում հումանիտար աղետ է և սով. Ամենածանրը Մարտունու շրջանից տեղահանվածների վիճակն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախում հումանիտար աղետ է և սով: Մեզ պատմեցին, որ մեծ թվով մարդիկ 3 օր է՝ ցամաք հացի երես չեն տեսել, հազարավոր մարդիկ գիշերում են բաց երկնքի տակ՝ անձրևին ու ցրտին...
09:26 23/09/2023«Փաստ». Հրահանգ է տրվել, թե հատկապես ում թիրախավորեն, ում բերման ենթարկեն, ում առավել շատ վնասվածք հասցնեն«Փաստ» թերթը գրում է. «Անհնար է չնկատել այն հակամարդկային, գազանաբարո վայրագությունը, որ այս օրերին դրսևորում են խաղաղ ցուցարարների դեմ, այսպես կոչված, ոստիկանները, հատկապես՝ կարմիր ու սև...
09:24 23/09/2023«Ժողովուրդ». Վաչագան Ղազարյանը մի քանի օրից ԱԱԾ մեկուսարանից ազատ կարձակվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ երրորդ նախագահի անվտանգության նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանը մի քանի օրից ԱԱԾ մեկուսարանից ազատ կարձակվի: Նրան կալանավորել...
09:22 23/09/2023«Հրապարակ». Երևանը եռում էր դասադուլից, գործադուլից, փակ փողոցներից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Երևանը եռում էր` դասադուլ, գործադուլ, փակ փողոցներ։ Մարզերում սկսեցին ակցիաներ անել: Երեկոյան՝ հանրահավաք ու երթեր: Իշխանությունը փորձում էր հանդարտեցնել` մի կողմից...
09:20 23/09/2023«Փաստ». Ո՞ւմ վերջին հանգրվանն է «հայրենասիրական պաթոսը»«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ու երեկ, երբ Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա քպական թիմակիցների վարած «քաղաքականության» հետևանքով արդեն Ստեփանակերտ հասած բարբարոս թշնամին հայերին կոտորում ու կրակի տակ էր...
09:18 23/09/2023«Ժողովուրդ». Այդպես էլ կառավարության նիստի ժամանակ ոչ մեկ ոտքի չկանգնեց ու մեկ րոպե լռությամբ չհարգեց զոհված արցախցիների հիշատակը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ կառավարության անդամները երեկ՝ նիստի մեկնարկին, հոտնկայս էին «մեծարգո վարչապետին» դիմավորելիս, սակայն զոհերի հիշատակը նույնքան կազմակերպված չհարգեցին։ «Ժողովուրդ»...
09:16 23/09/2023«Հրապարակ». Ինչն է է պատճառը, որ իշխանության հրահրմամբ, քանի օր է՝ ակցիաներ են իրականացվում Ռուսաստանի դեսպանության մոտ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած երեկ ողջ օրը լուրեր տարածվեցին, թե կառավարությունը մտադիր է երկրում ստեղծված իրավիճակը լիցաքաթափելու նպատակով պարետային ժամ մտցնել, սակայն իշխանական մեր աղբյուրները...
09:14 23/09/2023«Փաստ». ՔՊականները հանձնարարություն են ստացել ներքին թշնամանք տարածելու նոր ալիք նախաձեռնել«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին, երբ Նիկոլ Փաշինյանն ու նրա գլխավորած իշխանությունը Արցախին ամբողջովին միայնակ են թողել հանցագործ, ահաբեկիչ թշնամու երախում, երբ Արցախը հանձնել են վերջնականապես, իսկ...
09:12 23/09/2023«Ժողովուրդ». Ո՞վ է դատավոր Ֆարխոյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը այն դատավորն է, որը հանուն Արցախի պայքարող և անհնազանդություններ իրականացնող...
09:10 23/09/2023«Հրապարակ». Ով է իշխանության Գեբելսը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ ֆրակցիայի քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանին իշխանական որոշ պատգամավորներ «իշխանության Գեբելս» մականունն են տվել։ Տեղեկատվական և քարոզչական կեղծիքների տարածման ծանր բեռը...
08:53 22/09/2023«Ժողովուրդ». ՀՀ իշխանությունները շարունակում են հակառակ գործելաոճը որդեգրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Թափանցիկ աշխատելու մասին բարձրաձայնող և այն կարևոր համարող ՀՀ իշխանությունները շարունակում են հակառակ գործելաոճը որդեգրել։ Օրինակ՝ կառավարության այսօրվա նիստում այս պահի...
08:47 22/09/2023«Ժողովուրդ». Հարուստ կենսագրական տվյալներ ունեցող փոխնախարարը բնակարաններ է գնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ բարձր տեխնոլոգիաների և արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը պաշտոնի նշանակվել է 2021 թվականի մայիսի 7-ին։ Հարուստ կենսագրական ունեցող Սահակյանը 2018 և...

10:52 01/08/2015«Голос Армении»: Второй прецедент, или что сказала Бельгия?Газета «Голос Армении» в номере от 1 августа пишет: «Палата представителей Бельгии 23 июля приняла резолюцию о признании Геноцида армян.
10:48 01/08/2015«Айкакан жаманак»: Санитарно-гигиенические условия в лагерях никем не контролируютсяВ летнем лагере близ села Цовинар Гегаркуникской области Армении, который организован Собзом добровольцев «Еркрапа», зарегистрирована кишечная инфекция.
11:22 31/07/2015«Жоховурд»: Арестованный сын губернатора Сюника награжден медалью Союза добровольцев «Еркрапа»По сведениям газеты «Жоховурд», сын губернатора Сюника Сурика Хачатряна Тигран Хачатрян, который 25 июля был арестован, недавно был награжден медалью Союза добровольцев «Еркрапа».
11:18 31/07/2015«Айкакан жаманак»: Четыре музыканта исключены из Национального филармонического оркестра Армении«Недавно 4 музыканта были исключены из Национального филармонического оркестра Армении. По их словам, реальной причиной этого является их нежелание отказаться от параллельной работы в Молодежном...
10:53 31/07/2015«Жаманак»: Степан Демирчян вступит в сформированное А.Багдасаряном общественно-политическое объединениеГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Народная партия Армении (НПА) может вступить в ближайшее время в созданное Артуром Багдасаряном общественно-политическое объединение...
10:39 31/07/2015«Жоховурд»: Информационный сайт Civilnet испытывает финансовые трудностиГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что принадлежащий депутату парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардану Осканяну информационный сайт «Сивилнет» испытывает в последнее...
11:15 30/07/2015«Жоховурд»: Проект новой Конституции 1 августа будет представлен президентуСпециализированная комиссия по конституционным преобразованиям 1 августа представит президенту Армении Сержу Саргсяну проект новой Конституции Армении, пишет газета «Жоховурд».
11:11 30/07/2015«Жоховурд»: Собственники «Гранд Кенди» опровергают слухи о продаже бизнесаПосле смерти собственника компании «Гранд Кенди» Гранта Варданяна экономическое положение компании ощутимо изменилось.
10:35 30/07/2015«Жоховурд»: Чиновники начали получать накопленные за годы пакеты актов о нарушениях ПДДГазета «Жоховурд» пишет, что с 2011 высокопоставленные чиновники Армении не получали акты о нарушении ПДД, хотя правонарушения фиксировались.
10:26 30/07/2015«Айкакан жаманак»: Чем больше монополисты зарабатывают, тем меньше платят налоговГазета «Айкакан жаманак» пишет, что из опубликованной Комитетом государственных доходов справки о 1000 налогоплательщиках и выплаченных ими налогах становится ясно, что чем выше доходы монополистов,...
10:19 30/07/2015«Жаманак»: Владелец «Элсетей Армении» сменится до октябряГазета «Жаманак» пишет, что обещанный властями почти месяц назад аудит в ЗАО «Электрические сети Армении» так и не организовывается, однако правительство решило дальнейшую судьбу компании.
10:50 29/07/2015«Айкакан жаманак»: Пост министра юстиции остается вакантным уже 15 днейГазета «Айкакан жаманак» пишет, что пост министра юстиции остается вакантным уже 15 дней, хотя в кулуарах парламента уверены, что на эту должность будет назначен депутат НС, председатель постоянной...
11:12 28/07/2015«Айкакан жаманак»: Компания «ЭСА» продолжает пускать деньги на ветерНесмотря на недовольство и критику общественности компания «Электрические сети Армении» продолжает транжирить деньги, платя за несуществующие услуги, пишет газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на свои...
11:09 28/07/2015«Жоховурд»: Галуст Саакян занят обеспечением «явки» депутатов в парламентВ Национальном Собрании Армении сегодня будет представлен доклад о результатах исследования относительно дальнейшей эксплуатации, технической и финансовой жизнеспособности ЗАО «Завод Наирит».
10:29 28/07/2015«Голос Армении»: Окруженные бредомГазета «Голос Армении» в номере от 28 июля пишет: «25 июля передовой сайт азербайджанской пропаганды хаккин.аз опубликовал сообщение, смысл которого нормальному человеку понять очень сложно.
10:17 25/07/2015С кем и зачем встречался Уорлик?Агентство АрмИнфо 20 июля сообщило, что в микроблоге Посольства США в Армении в Твиттер появилась запись следующего содержания: "Джеймс Уорлик в Ереване провел встречу с представителями...
11:33 23/07/2015«Голос Армении»: Зачем Уорлику лишний раз ездить в Баку?Газета «Голос Армении» в номере от 23 июля пишет: «Американский сопредседатель МГ ОБСЕ Джеймс Уорлик, подводя итоги своего визита в Ереван, еще раз подчеркнул, что без уточнения статуса Нагорного...
11:28 23/07/2015«Жоховурд»: Арцвик Минасян опроверг слухи о своем назначении на пост главы МинюстаДепутат парламента от АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян, по сведениям газеты «Жоховурд», заявил в узком кругу, что власти намерены передать вакантный портфель министра юстиции партии «Дашнакцутюн».
11:22 23/07/2015«Жоховурд»: Процесс передачи Грачьи Арутюняна Армении близится к завершениюГазета «Жоховурд» пишет, что процесс передачи виновника крупного ДТП в Подмосковье Грачьи Арутюняна армянскому правосудию близится к завершению.
11:17 23/07/2015«Айкакан жаманак»: Снижение цен на нефть и медь отрицательно влияет на социально-экономическую жизнь АрмениюГазета «Айкакан жаманак» пишет, что цена за баррель нефти и медь вчера вечером на Лондонской фондовой бирже снизилась.