14:35 18/01/2024Ռուսաստանը երբեք չի եղել Հայաստանի հետ հարաբերությունների սառեցման նախաձեռնողը. ԼավրովՌուսաստանը երբեք Հայաստանի հետ հարաբերությունների սառեցման նախաձեռնողը չի եղել։ Այս մասին հունվարի 18-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ ի պատասխան այն...
14:18 18/01/2024Լավրով. «Զանգեզուրի միջանցքը» երբեք չի քննարկվել ՌԴ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020 թ.-ի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության շրջանակումՎերջին օրերին Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներն իրենց հրապարակային մեկնաբանություններում անդրադարձել են Ադրբեջանի հիմնական մասի և Նախիջևանի միջև կապեր հաստատելու թեմային։ Ավելին, վարչապետ Փաշինյանը...
13:10 18/01/2024Հարությունյանն Ալիևի հայտարարությունների վերաբերյալ մտահոգություն է հայտնել ԳալուզինինՀայկական կողմի նախաձեռնությամբ հունվարի 17-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխաիլ Գալուզինն ընդունել է ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին։ ՌԴ-ում...
09:55 18/01/2024Պակիստանի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ հասցնելիս մտել են Իրանի օդային տարածքՊակիստանի ռազմաօդային ուժերը մտել են հանրապետության օդային տարածք՝ գիշերը հրթիռային հարվածներ հասցնելով Իրանի թիրախներին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Reuters գործակալությունը՝ հղում...
23:01 17/01/2024Հնդկաստանն արձագանքել է, որ ըմբռնումով է մոտենում Պակիստանի տարածքում ահաբեկչական խմբավորմանը հարվածներին.Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Հնդկաստանը պաշտոնապես արձագանքել է, որ ըմբռնումով է մոտենում Պակիստանի տարածքում ահաբեկչական «Ջեյշ ալ-Ադլ» խմբավորմանը հրթիռների և ԱԹՍ-ների միջոցով հասցված...
22:48 17/01/2024ԵԽ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը ներկայացրել է Ադրբեջանի ղեկավարության վերջին հայտարարություններըՔաղաքական հարցերի քննարկման ժամանակ ԵԽ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արման Խաչատրյանը Նախարարների կոմիտեին ներկայացրել է Ադրբեջանի բարձրագույն քաղաքական ղեկավարության վերջին...
22:10 17/01/2024Պակիստանի ԱԳՆ ղեկավարը հայտարարել է, որ Իսլամաբադն իրավունք ունի պատասխանել Իրանի հարվածինԻսլամաբադն իրեն իրավունք է վերապահում պատասխանել Պակիստանի տարածքում Իրանի ռազմական հարվածին։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին Պակիստանի ժամանակավոր կառավարությունում ԱԳ նախարար Ջալիլ Աբբաս Ջիլանին...
21:52 17/01/2024Առաջիկա հանդիպման ժամանակ պետք է քննարկենք հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի նախագիծը. Մհեր Գրիգորյան«Մեր նախնական պայմանավորվածությունների համաձայն առաջիկա հանդիպման ժամանակ պետք է քննարկենք հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի նախագիծը»,-ժից դուրս գալու ժամանակ լրագրողներին հայտնեց...
21:37 17/01/2024Ֆրանսիայի Սենատը Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու բանաձև է ընդունել:Ֆրանսիայի Սենատը 336 կողմ և մեկ դեմ ձայնով ընդունել է Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու բանաձևը: Այդ մասին հայտնում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանատունը: Ֆրանսիայի Սենատն այսօր քննարկում էր 2023 թվականի...
18:10 17/01/2024Թուրքիան և Ադրբեջանը քննարկել են համատեղ ռազմարդյունաբերական հարցերՀունվարի 17-ին Թուրքիայի պաշտպանության փոխնախարար Ջելալ Սամի Թյուֆեքջիի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ադրբեջան: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այցի ընթացքում հանդիպում է տեղի ունեցել Թյուֆեքչիի և...
15:00 17/01/2024Թեհրանից հայտնում են, որ Իրանը կպատասխանի ցանկացած կողմից եկող սպառնալիքներինԹեհրանը վճռական և կոշտ պատասխան կտա ցանկացած կողմից եկող սպառնալիքներին։ ՏԱՍՍ-ը հայտնել է, որ այդ մասին կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Իրանի պաշտպանության...
10:18 17/01/2024Պակիստանն Իրանին զգուշացրել է ծանր հետևանքների մասինՊակիստանը խստորեն դատապարտել է Իրանի մահացու հրթիռային հարվածներն իր տարածքում՝ այն որակելով որպես «չպատճառաբանված խախտում»։ Հիշեցնենք, որ հարվածների հետևանքով երկու երեխա է զոհվել։ Իրանական ԶԼՄ-ների...
23:33 16/01/2024Ադրբեջանը վանդալիզմի է ենթարկել Արցախի Հաթերք գյուղի եղբայրական գերեզմանատունըԱհազանգում է monumentwatch.org կայքը
23:04 16/01/2024Իրանը հարվածներ է հասցնում Պակիստանում գտնվող թիրախներինԻրանի զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Պակիստանում տեղակայված «Ջեյշ ալ Զոլմ» ահաբեկչական խմբավորման երկու շտաբներիին։ Այս մասին հայտնում է իրանական Tasnim գործակալությունը։ Տեղեկատվության համաձայն՝...
22:50 16/01/2024Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է դոկտոր Ալի Ալ-Նուայիմիի գլխավորած պատվիրակությանըՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄԷ Դաշնային ազգային խորհրդի պաշտպանության, ներքին գործերի և արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ և Միջազգային խորհրդարանական միության փոխնախագահ...
21:45 16/01/2024Sputnik ռադիոյի գլխավոր խմբագիրը նամակ է հղել Հայաստանի հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահինԼրագրողներն ու հասարակական գործիչները Ռուսաստանում և Հայաստանում կրում են երկու երկրների միջև բարեկամության և դաշնակցային հարաբերությունների մթնոլորտի պահպանման պատասխանատվությունը։ Այս մասին ասված է...
20:45 16/01/2024Թուրքիան նոր ավիահարվածներ է հասցրել Սիրիայի քրդական ուժերի ենթակառուցվածքներինԹուրքիայի օդային ուժերը դարձյալ մի շարք հարվածներ են է հասցրել Սիրիայի հյուսիս-արևելքում քրդական ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող էներգետիկ և նավթային ենթակառուցվածքներին։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝...
20:26 16/01/2024Բաքվում պայթյունի հետևանքով Վրաստանի քաղաքացի է զոհվելԲաքվում կահույքի արտադրամասում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով Վրաստանի քաղաքացի է զոհվել: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբԱյս տեղեկությունը interpressnews.ge լրատվականին հայտնել են Վրաստանի արտաքին...
18:46 16/01/2024Աթաթուրքին «հրեա բիճ» անվանած թուրք մեղադրյալն արդարացվել է«Աթաթուրքին վիրավորելու համար» մեղադրվող Թուրքիայի քաղաքացի Ահմեդ Բոստանջըն կանգնել է դատարանի առաջ։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ դատարանը նրան արդարացրել է։ 2023թ.
15:31 16/01/2024ԵՄ-ն Ադրբեջանին զգուշացնում է ծանր հետևանքների մասին Հայաստանի տարածքային ամբողջականության ցանկացած խախտման դեպքումԵվրոպական Միությունն Ադրբեջանին հստակ ուղերձներ է փոխանցում, որ այդ երկրի կողմից Հայաստանի տարածքային ամբողջականության ցանկացած խախտում անընդունելի է և ծանր հետևանքներ կունենա ԵՄ-Ադրբեջան...

14:54 15/09/2021Toivo Klaar hopes for better climate for negotiations between Armenia, AzerbaijanThe European Union Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, Toivo Klaar, has summed up his visit to Armenia and Azerbaijan.
14:48 15/09/2021Armenian government does not show determination and acts in the status of an observer - Iranian mediaIranian Pars Daily outlet has reflected on the situation occurred on Goris-Kapan roadway in southern Syunik province of Armenia where the Azerbaijani officers have installed a police checkpoint and...
14:23 15/09/2021Pashinyan should not follow Sargsyan’s mistaken policy on relations with Turkey - Harut SassounianHere we go again. Back in 2009, Pres. Serzh Sargsyan engaged in a misguided effort to sign an agreement with Turkey ostensibly to open the mutual border. Even though Armenians around the world...
12:08 15/09/2021CSTO will help Tajikistan in case of aggravation of the situation on the border with Afghanistan – ZasThe member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) are unanimous and will provide assistance to Tajikistan in the event of an aggravation of the situation on the border with...
15:01 14/09/2021Georgia reports 3,221 new cases of coronavirus, 54 deaths in the past dayGeorgia has reported 3,221 new cases of coronavirus, 2,990 recoveries and 54 deaths in the past 24 hours.
14:51 14/09/2021Putin holds meeting with Syria’s Assad at KremlinRussian President Vladimir Putin had a meeting with his Syrian counterpart Bashar al-Assad at the Kremlin where they discussed the political situation in Syria, international terrorism as well as...
14:36 14/09/2021Iranian Foreign Ministry commented on the situation with trucks traveling to ArmeniaSaeed Khatibzadeh, the spokesman at Iran's Foreign Ministry, stated on Tuesday that relations with neighboring countries are priority for Iran, which is reflected in the fundamental approach in the...
13:11 14/09/2021FM Mirzoyan: Efforts needed to deepen relations between Armenia, Slovakia"Relations between Armenia and Slovakia have developed in all directions since the establishment of diplomatic relations between the two states, and today we reiterated that efforts are needed to...
12:40 14/09/2021Tigran Abrahamyan: Authorities will fail the delimitation/demarcation process which may result in new risk of territorial lossesLawmaker from opposition "I have Honour" faction Tigran Abrahamyan commented on Armenian-Azerbaijani border issues.
19:01 13/09/2021Russia will defend the borders of Armenia like its own - Andrey Klimov"Russia will defend the formally recognized borders of Armenia as its own, since the two states are part of the Collective Security Treaty Organisation (CSTO)," Andrei Klimov, chair of the Ad Hoc...
17:04 13/09/2021Azerbaijanis have stoled the vehicle of Armenian villager and refuse to return - PastinfoAzerbaijanis have stolen "UAZ" vehicle belonging of an Armenian resident of Tegh village, the head of community Nerses Shadonts told Pastinfo news agency.
19:06 11/09/2021One more body found in Artsakh search operations on Sept. 11Artsakh rescuers on Saturday found the body of another fallen soldier of the Armenian side as a result of their search operations for the 2020 war casualties in the Azerbaijani-occupied areas.
18:10 11/09/2021The degree of Armenia's and Azerbaijan's sovereignty sharply reduced with the Artsakh war, political scientist says"The degree of sovereignty of both Armenia and Azerbaijan has sharply reduced with the recent Artsakh war, which has in turn impacted the sovereignty of another neighboring state - Georgia, although...
17:47 11/09/2021Turkey, Pakistan, Azerbaijan to hold joint military drillThe Turkish, Azerbaijani and Pakistani militaries will hold joint drills for the first time from Sept.
17:07 11/09/2021Russia sends armored vehicles, military equipment to TajikistanRussia sent Tajikistan 12 armored vehicles and an array of military equipment, its defense ministry said on Saturday, as Moscow looks to shore up its Central Asian ally that neighbors Afghanistan,...
16:00 11/09/2021Commander of Artsakh Defense Army Mikayel Arzumanyan relieved of dutiesArtsakh Republic President Arayik Harutyunyan signed on Saturday a decree to relieved General-Leitenant Mikayel Arzumanyan of duties as Artsakh Defense Minister, Commander of the Defense Army at his...
15:34 11/09/2021US Ambassador comments on the Ombudsman's report on tortures of Armenian prisoners in Azerbaijan"We call on all states, individuals to respect the fundamental human rights," US Ambassador to Armenia Lynn Tracy told reporters in Yerevan on Saturday.
13:28 11/09/2021Artsakh reports 5 fresh Covid-19 casesArtsakh confirmed 5 new coronavirus cases in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Saturday, September 11.
20:35 10/09/2021Two more Armenian soldiers’ remains found in Artsakh search operations on Sept. 10Artsakh rescuers found the remains of two more soldiers of the Armenian side as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties on Friday, September 10.
20:12 10/09/2021Azerbaijani police checkpoint installed on Goris-Kapan roadwayAn Azerbaijani police checkpoint has been installed on interstate road from Goris to Kapan in southern Syunik province of Armenia, reporter Anush Mirzoyan wrote on her Facebook page, sharing photos...