17:39 26/01/2024«Զանգեզուրի միջանցքը»՝ Թուրքիայում Չինաստանի դեսպանի հետ հանդիպման օրակարգումՀունվարի 25-ին Թուրքիայում Չինաստանի դեսպան Լիու Շաոբինն Իգդիրի առևտրի և արդյունաբերության պալատում հանդիպել է Իգդիրի նահանգապետի հետ։ «Էրմենիհաբերի»-ի հաղորդմամբ, հանդպիմանը մտքեր են փոխանակվել...
11:38 26/01/2024Իրանը հերքել է տեղեկությունը, թե ԱՄՆ-ից նախազգուշացրել են Քերմանի ահաբեկչության մասինԻրանի արտաքին գործերի նախարարության IRNA լրատվական գործակալության աղբյուրը հերքել է Wall Street Journal-ի այն պնդումները, թե Վաշինգտոնը Թեհրանին զգուշացրել է Քերմանում մոտալուտ ահաբեկչության մասին։...
22:57 25/01/2024Baku TV հեռուստաընկերությամբ Հառիճավանքը ներկայացված է որպես Ադրբեջանին պատկանող թուրքական-քրիստոնեական վանք. «Թաթոյան» հիմնադրամ«Թաթոյան» հիմնադրամից հայտնում են. «Ադրբեջանը կոնկրետ քայլերով խորացնում է Հայաստանի զավթման իր ծրագիրը։ Երեկ իշխանական Baku TV հեռուստաընկերությամբ՝ ՀՀ Շիրակի մարզում գտնվող Հայոց հինավուրց...
21:55 25/01/2024ԱՄՆ-ն ընդգծել է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները շրջանցելու փորձերը կանխելու Վրաստանի ջանքերըԱՄՆ-ը նշում է Վրաստանի իշխանությունների ջանքերը՝ կանխելու պատժամիջոցները շրջանցելու փորձերը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով...
21:21 25/01/2024Փաշինյանը կարևորել է Նորվեգիայի հետ առևտրատնտեսական կապերի խորացումըՀՀ կառավարությունից հայտնում են. «Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բերգլյոտ Հովլանդին: Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Հովլանդին նոր պաշտոնում...
16:59 25/01/2024Բլոկադան վերապրած 86-ամյա Գալինա Պետուխովան Հայաստանից մեկնում է Ռուսաստան՝ Լենինգրադի բլոկադայի վերացման 80-ամյակի առիթովԼենինգրադի բլոկադան վերապրած Գալինա Պետուխովան Երևանից մեկնում է Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ հունվարի 27-ին նշելու են պաշարման վերացման 80-ամյակը։ ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հետ զրույցում նա պատմել է, որ երբ...
15:47 25/01/2024Հայաստանը հունվարի 4-ին ուղարկած իր առաջարկների շուրջ ադրբեջանական կողմի պատասխանը դեռ չի ստացել. ԱԳՆՊաշտոնական Երևանը խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ վերջին՝ Հայաստանի կողմից հունվարի 4-ին ուղարկված առաջարկների շուրջ ադրբեջանական կողմի պատասխանը դեռ չի ստացել: Այս մասին «Ազատությանը» հայտնեց...
11:50 25/01/2024Բաքվի կողմից գերեվարված Ռուբեն Վարդանյանի կալանքը երկարաձգել է 4 ամսովԱդրբեջանական դատարանը 4 ամսով երկարաձգել է Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի կալանքի ժամկետը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Վարդանյանն ապօրինի...
22:17 24/01/2024Ռուս խաղաղապահների հարցն այլևս չի վերաբերում հայկական կողմին. ԼավրովՄոսկվան և Բաքուն համակարծիք են, որ այս փուլում Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների ներկայությունը դրական դեր է խաղում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ ՄԱԿ-ի հարթակում տված ասուլիսում հայտարարել է ՌԴ...
22:02 24/01/2024ԵԽԽՎ-ն քվեարկությամբ որոշեց չվավերացնել Ադրբեջանի պատվիրակության լիազորություններըՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը գրում է. «Րոպեներ առաջ ԵԽԽՎ-ն քվեարկությամբ որոշեց չվավերացնել Ադրբեջանի պատվիրակության լիազորությունները: Այս որոշմամբ Ադրբեջանի պատվիրակությունն առնվազն մեկ տարով...
23:04 23/01/2024Թուրքական հեռուստաալիքը ցուցադրել է Թուրքիայի 2025 թվականի քարտեզը, որն ընդգրկում է նաև ՀայաստանըPars Today Russian Telegram-ալիքը հայտնում է. «Tretskoye TV-ն ցուցադրել է Թուրքիայի 2025 թվականի քարտեզը։ Նրանք պաշտոնապես իրենց տարածքին միացրին Իրաքի կեսը, Սիրիայի մեծ մասը, Հայաստանը, Կիպրոսը և...
22:08 23/01/2024Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Ղազախստանի «Հայրենիքի պաշտպանների» հուշահամալիրՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են. «Հունվարի 23-ին` Ղազախստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Հայրենիքի պաշտպանների» հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել...
21:02 23/01/2024Ադրբեջանում գործարանի պայթյունը տեղի է ունեցել մուրճով արկին հարվածելու պատճառովԱդրբեջանի Շիրվան քաղաքում «Արազ» ՍՊԸ-ում պայթյունը տեղի է ունեցել մուրճով արկին հարվածելու պատճառով, որի հետևանքով էլ երեք մարդ Է տուժել: Այս մասին հայտում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ վկայակոչելով քաղաքի...
20:18 23/01/2024Պուտին-Էրդողան հանդիպման ժամկետները դեռևս հստակեցված չենՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը տեղեկացրել է, որ Վլադիմիր Պուտինի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջև կայանալիք հանդիպման ժամկետները դեռևս չեն հստակեցված չեն։ «Մենք բազմիցս ասել...
17:41 23/01/2024Թուրքմենստանն Ադրբեջանին կապող գազի խողովակաշար գոյություն չունի.Արմեն ՄանվելյանԹուրքմենստանն ու Ադրբեջանը չեն կարողացել պայմանավորվել 2024 թվականին Իրանի մասնակցությամբ սվոպ գազի մատակարարումների շարունակման շուրջ։ Կողմերը չեն պայմանավորվել գնի շուրջ: Այդ մասին գրել էր...
11:25 23/01/2024Բաքուն Բորելին մեղադրել է Ադրբեջանի դեմ ռազմամոլ և ագրեսիվ քաղաքականություն հրահրելու մեջԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, թե ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը ռազմատենչ և ագրեսիվ քաղաքականություն է հրահրում Բաքվի նկատմամբ։ «Մենք կտրականապես...
10:44 23/01/2024Միյատովիչը կոչ է արել Երևանին և Բաքվին բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրաԵվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչը կոչ է անում Երևանին և Բաքվին խաղաղ բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրա։ Այս մասին Նշված է...
23:00 22/01/2024Մոլդովան պատրաստվում է չեղյալ հայտարարել ԱՊՀ շրջանակներում կնքած ևս 9-ը համաձայնագիրՄոլդովայի կառավարությունը պատրաստել է ռազմական և առողջապահական ոլորտներում ԱՊՀ-ի շրջանակներում ևս ինը համաձայնագրերի չեղարկում՝ դա հիմնավորելով ԵՄ-ին ինտեգրվելու կուրսով։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ...
22:28 22/01/2024Ալիևի տարածքային պնդումները լուրջ մտահոգություն են առաջացնում. Ժոզեպ ԲորելԵվրամիությունը մտահոգված է Հայաստանի տարածքի մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի պնդումներով, Հայաստանի ինքնիշխանության ցանկացած խախտում Բաքվի համար լուրջ հետևանքներ կունենա։ Այդ մասին Բրյուսելում ԵՄ...
21:37 22/01/2024Բաքուն և Մոսկվան ստորագրել են երեք տարվա համագործակցության զարգացման ճանապարհային քարտեզԱդրբեջանը և Ռուսաստանը ստորագրել են 2024-2026 թվականների համագործակցության առանցքային ոլորտների զարգացման ճանապարհային քարտեզ։ Փաստաթուղթը ստորագրել են երկու երկրների փոխվարչապետներ Շահին Մուստաֆաևը...

17:33 11/02/2023На КПП «Верхний Ларс» организуют «зеленый коридор» для турецких большегрузовГрузовые автомобили из Турции смогут без очереди подъезжать к пункту пропуска "Верхний Ларс" в Северной Осетии, сообщил глава республики Сергей Меняйло в субботу.
16:56 11/02/2023В Турции задержали строительного подрядчика еще одного рухнувшего после землетрясений домаПолиция задержала в субботу в Стамбуле строительного подрядчика жилого комплекса в Газиантепе (армянский Айнтап), обрушившегося во время двух землетрясений.
14:29 11/02/2023Сердар Кылыч поблагодарил Рубена Рубиняна и Ваана Костаняна за помощьСпецпредставитель Анкары в процессе нормализации отношений Армения-Турция Сердар Кылыч в своем микроблоге Twitter коснулся направленной Арменией Турции гуманитарной помощи.
15:13 10/02/2023Грузинская участница «Евровидения» – певица-армянка Иру Хечанова – оказалась в центре скандалаПевицу Иру Хечанову, которая будет представить Грузию на конкурсе "Евровидение – 2023", обвиняют в фальсификации голосов в финале проекта The Voice.
11:29 10/02/2023Спасатели из Индии вызволили из-под завалов в Турции шестилетнюю девочкуМать Насрин спасли, но ее отец и два брата числятся пропавшими без вести. Спасатели продолжают работать на месте разрушения дома, где вся семья находилась во время подземных толчков.
11:03 10/02/2023Число погибших в результате землетрясения в Турции достигло 18 342Число погибших в результате произошедших в Турции землетрясений достигло 18 342. Такие данные в пятницу сообщает ТАСС со ссылкой на правительственное Управление по чрезвычайным ситуациям Турции. «По...
20:15 09/02/2023К. Пайлан: Армянские спасатели продолжают свою работуДепутат-армянин парламента Турции Каро Пайлан на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что армянские спасатели продолжают работу.
19:50 09/02/2023Араик Арутюнян поблагодарил Гагика Царукяна за очередную поддержку народа АрцахаПо словам Царукяна, благотворительные инициативы его семьи, связанные с Арцахом, этим не ограничатся.
17:36 09/02/2023После землетрясения в Турции идут поиски детской волейбольной команды из Северного КипраПо ее словам, на соревнования в город Адыяман приехали 39 человек, из которых 23 человека — дети, остальные родители и тренеры.
15:47 09/02/2023При посредничестве МККК из Арцаха в Армению перевезены 7 пациентовВ медицинских учреждениях министерства здравоохранения Республики Арцах, по-прежнему не проводятся плановые операции.
13:50 09/02/2023Землетрясение в Турции: из-под завалов извлекли тела певицы-армянки Зилан Тигрис и ее мужаЧисло армян, погибших при землетрясении в Турции, увеличилось: тела певицы с армянскими корнями Зилан Тигрис и ее супруга Чагдаша Чанкая извлекли из-под завалов в Диарбекире (Тигранакерт).
11:47 09/02/2023Число жертв землетрясения в Турции выросло до 12 873Число погибших при землетрясении в Турции возросло до 12 873, еще 62 937 человек ранены, сообщили в Управлении по чрезвычайным ситуациям Турции (AFAD).
10:45 09/02/2023В Турции спустя 70 часов после землетрясения спасли 7-летнего мальчикаСемилетнего мальчика спасли из-под обломков в турецкой провинции Адыяман спустя 70 часов после землетрясения, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал TRT Haber.
20:41 08/02/2023При посредничестве МККК очередная группа граждан была перевезена из Армении в АрцахС 27 декабря они находятся в Горисе. Сначала часами, потом днями ждали открытия дороги.
20:22 08/02/2023Пайлан: Прибывшая из Армении группа спасателей приступила к работе в ТурцииДепутат-армянин парламента Турции Каро Пайлан пишет: «Армянские спасатели начали работу в Адыямане».
16:35 08/02/202329 армянских спасателей прибыли в АлеппоВ аэропорту Алеппо приземлился самолет, направленный правительством РА для оказания гуманитарной помощи пострадавшим от землетрясения в Сирии.
16:23 08/02/2023Азербайджан вновь перекрыл единственный питающий Арцах из Армении газопроводАзербайджан вновь перекрыл единственный газопровод, питающий Республику Арцах из Армении. На данный момент газоснабжение на всей территории Арцаха прекращено. Об этом сообщают из Информационного...
15:25 08/02/2023Тойво Клаар: Роль Грузии, как моста между Арменией и Азербайджаном, очень важна«На встрече с премьер-министром Ираклием Гарибашвили мы говорили о его личном участии и взаимодействии с президентом Азербайджана и премьер-министром Армении, а также о его желании выступить...
15:17 08/02/2023Число погибших при землетрясении в Турции превысило 8,5 тысяч человекПри землетрясении в Турции погибло более 8,5 тысячи человек, число пострадавших почти достигло 50 тысяч, заявил президент Реджеп Тайип Эрдоган.
15:14 08/02/2023Направленные Арменией спасательный отряд и помощь уже прибыли в Турцию – Каро ПайланАрмения направила 27 спасателей в Турцию и 29 в Сирию для оказания помощи пострадавшим от землетрясения, сообщили СМИ в пресс-службе МВД Армении.