17:39 26/01/2024«Զանգեզուրի միջանցքը»՝ Թուրքիայում Չինաստանի դեսպանի հետ հանդիպման օրակարգումՀունվարի 25-ին Թուրքիայում Չինաստանի դեսպան Լիու Շաոբինն Իգդիրի առևտրի և արդյունաբերության պալատում հանդիպել է Իգդիրի նահանգապետի հետ։ «Էրմենիհաբերի»-ի հաղորդմամբ, հանդպիմանը մտքեր են փոխանակվել...
11:38 26/01/2024Իրանը հերքել է տեղեկությունը, թե ԱՄՆ-ից նախազգուշացրել են Քերմանի ահաբեկչության մասինԻրանի արտաքին գործերի նախարարության IRNA լրատվական գործակալության աղբյուրը հերքել է Wall Street Journal-ի այն պնդումները, թե Վաշինգտոնը Թեհրանին զգուշացրել է Քերմանում մոտալուտ ահաբեկչության մասին։...
22:57 25/01/2024Baku TV հեռուստաընկերությամբ Հառիճավանքը ներկայացված է որպես Ադրբեջանին պատկանող թուրքական-քրիստոնեական վանք. «Թաթոյան» հիմնադրամ«Թաթոյան» հիմնադրամից հայտնում են. «Ադրբեջանը կոնկրետ քայլերով խորացնում է Հայաստանի զավթման իր ծրագիրը։ Երեկ իշխանական Baku TV հեռուստաընկերությամբ՝ ՀՀ Շիրակի մարզում գտնվող Հայոց հինավուրց...
21:55 25/01/2024ԱՄՆ-ն ընդգծել է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցները շրջանցելու փորձերը կանխելու Վրաստանի ջանքերըԱՄՆ-ը նշում է Վրաստանի իշխանությունների ջանքերը՝ կանխելու պատժամիջոցները շրջանցելու փորձերը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով...
21:21 25/01/2024Փաշինյանը կարևորել է Նորվեգիայի հետ առևտրատնտեսական կապերի խորացումըՀՀ կառավարությունից հայտնում են. «Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բերգլյոտ Հովլանդին: Վարչապետը շնորհավորել է տիկին Հովլանդին նոր պաշտոնում...
16:59 25/01/2024Բլոկադան վերապրած 86-ամյա Գալինա Պետուխովան Հայաստանից մեկնում է Ռուսաստան՝ Լենինգրադի բլոկադայի վերացման 80-ամյակի առիթովԼենինգրադի բլոկադան վերապրած Գալինա Պետուխովան Երևանից մեկնում է Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ հունվարի 27-ին նշելու են պաշարման վերացման 80-ամյակը։ ՏԱՍՍ-ի թղթակցի հետ զրույցում նա պատմել է, որ երբ...
15:47 25/01/2024Հայաստանը հունվարի 4-ին ուղարկած իր առաջարկների շուրջ ադրբեջանական կողմի պատասխանը դեռ չի ստացել. ԱԳՆՊաշտոնական Երևանը խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ վերջին՝ Հայաստանի կողմից հունվարի 4-ին ուղարկված առաջարկների շուրջ ադրբեջանական կողմի պատասխանը դեռ չի ստացել: Այս մասին «Ազատությանը» հայտնեց...
11:50 25/01/2024Բաքվի կողմից գերեվարված Ռուբեն Վարդանյանի կալանքը երկարաձգել է 4 ամսովԱդրբեջանական դատարանը 4 ամսով երկարաձգել է Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի կալանքի ժամկետը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Վարդանյանն ապօրինի...
22:17 24/01/2024Ռուս խաղաղապահների հարցն այլևս չի վերաբերում հայկական կողմին. ԼավրովՄոսկվան և Բաքուն համակարծիք են, որ այս փուլում Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների ներկայությունը դրական դեր է խաղում։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ ՄԱԿ-ի հարթակում տված ասուլիսում հայտարարել է ՌԴ...
22:02 24/01/2024ԵԽԽՎ-ն քվեարկությամբ որոշեց չվավերացնել Ադրբեջանի պատվիրակության լիազորություններըՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը գրում է. «Րոպեներ առաջ ԵԽԽՎ-ն քվեարկությամբ որոշեց չվավերացնել Ադրբեջանի պատվիրակության լիազորությունները: Այս որոշմամբ Ադրբեջանի պատվիրակությունն առնվազն մեկ տարով...
23:04 23/01/2024Թուրքական հեռուստաալիքը ցուցադրել է Թուրքիայի 2025 թվականի քարտեզը, որն ընդգրկում է նաև ՀայաստանըPars Today Russian Telegram-ալիքը հայտնում է. «Tretskoye TV-ն ցուցադրել է Թուրքիայի 2025 թվականի քարտեզը։ Նրանք պաշտոնապես իրենց տարածքին միացրին Իրաքի կեսը, Սիրիայի մեծ մասը, Հայաստանը, Կիպրոսը և...
22:08 23/01/2024Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Ղազախստանի «Հայրենիքի պաշտպանների» հուշահամալիրՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են. «Հունվարի 23-ին` Ղազախստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Հայրենիքի պաշտպանների» հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել...
21:02 23/01/2024Ադրբեջանում գործարանի պայթյունը տեղի է ունեցել մուրճով արկին հարվածելու պատճառովԱդրբեջանի Շիրվան քաղաքում «Արազ» ՍՊԸ-ում պայթյունը տեղի է ունեցել մուրճով արկին հարվածելու պատճառով, որի հետևանքով էլ երեք մարդ Է տուժել: Այս մասին հայտում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ վկայակոչելով քաղաքի...
20:18 23/01/2024Պուտին-Էրդողան հանդիպման ժամկետները դեռևս հստակեցված չենՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը տեղեկացրել է, որ Վլադիմիր Պուտինի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի միջև կայանալիք հանդիպման ժամկետները դեռևս չեն հստակեցված չեն։ «Մենք բազմիցս ասել...
17:41 23/01/2024Թուրքմենստանն Ադրբեջանին կապող գազի խողովակաշար գոյություն չունի.Արմեն ՄանվելյանԹուրքմենստանն ու Ադրբեջանը չեն կարողացել պայմանավորվել 2024 թվականին Իրանի մասնակցությամբ սվոպ գազի մատակարարումների շարունակման շուրջ։ Կողմերը չեն պայմանավորվել գնի շուրջ: Այդ մասին գրել էր...
11:25 23/01/2024Բաքուն Բորելին մեղադրել է Ադրբեջանի դեմ ռազմամոլ և ագրեսիվ քաղաքականություն հրահրելու մեջԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, թե ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը ռազմատենչ և ագրեսիվ քաղաքականություն է հրահրում Բաքվի նկատմամբ։ «Մենք կտրականապես...
10:44 23/01/2024Միյատովիչը կոչ է արել Երևանին և Բաքվին բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրաԵվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դունյա Միյատովիչը կոչ է անում Երևանին և Բաքվին խաղաղ բանակցությունների ընթացքում կենտրոնանալ մարդու իրավունքների պաշտպանության վրա։ Այս մասին Նշված է...
23:00 22/01/2024Մոլդովան պատրաստվում է չեղյալ հայտարարել ԱՊՀ շրջանակներում կնքած ևս 9-ը համաձայնագիրՄոլդովայի կառավարությունը պատրաստել է ռազմական և առողջապահական ոլորտներում ԱՊՀ-ի շրջանակներում ևս ինը համաձայնագրերի չեղարկում՝ դա հիմնավորելով ԵՄ-ին ինտեգրվելու կուրսով։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ...
22:28 22/01/2024Ալիևի տարածքային պնդումները լուրջ մտահոգություն են առաջացնում. Ժոզեպ ԲորելԵվրամիությունը մտահոգված է Հայաստանի տարածքի մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի պնդումներով, Հայաստանի ինքնիշխանության ցանկացած խախտում Բաքվի համար լուրջ հետևանքներ կունենա։ Այդ մասին Բրյուսելում ԵՄ...
21:37 22/01/2024Բաքուն և Մոսկվան ստորագրել են երեք տարվա համագործակցության զարգացման ճանապարհային քարտեզԱդրբեջանը և Ռուսաստանը ստորագրել են 2024-2026 թվականների համագործակցության առանցքային ոլորտների զարգացման ճանապարհային քարտեզ։ Փաստաթուղթը ստորագրել են երկու երկրների փոխվարչապետներ Շահին Մուստաֆաևը...

15:07 24/09/2021Russian, French FMs express readiness to continue stabilizing situation in Nagorno-KarabakhRussian Foreign Minister Sergey Lavrov on Thursday had a conversation with French Minister for Europe and Foreign Affairs Jean-Yves Le Drian on the sidelines of the 76th session of the UN General...
12:53 24/09/2021Azerbaijan files case against Armenia at UN courtAzerbaijan on Thursday instituted proceedings against Armenia before the International Court of Justice, the principal judicial organ of the United Nations, concerning the interpretation and...
20:04 23/09/2021Prosecutors General of Armenia, Azerbaijan, Russia met in Nur-SultanA trilateral meeting between the RA Prosecutor General Artur Davtyan, the Prosecutor General of Azerbaijan Kyamran Aliyev, and the Prosecutor General of the Russian Federation Igor Krasnov was held...
17:07 23/09/2021Azerbaijani FM discussed implementation of NK trilateral statements with OSCE Chairperson-in-OfficeAzerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov held a meeting with Swedish Foreign Minister, OSCE Chairperson-in-Office Ann Linde within the framework of the 76 session of the UN General Assembly,...
15:13 23/09/2021Artur Vanetsyan: It’s extremely important to strengthen multilateral ties with Armenia's friendly countriesMP Artur Vanetsyan, the leader of the opposition I’m Honored faction, has condemned Azerbaijan’s “unacceptable and provocative” statements on Iran in recent days.
14:15 23/09/2021Armenian expert: IRGC deploys mostly offensive military equipment and manpower to border with AzerbaijanThe Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) has deployed mostly offensive military equipment and manpower to the Iran-Azerbaijan border area, Armenian expert on Iran Garik Misakyan said late on...
13:15 23/09/2021UK foreign minister urges Iran to return to nuclear deal negotiations in ViennaBritish foreign minister Liz Truss held her first meeting with Iran’s foreign minister and urged Iran to return rapidly to the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA) negotiations in Vienna with a...
15:00 22/09/2021Red Wings to operate flights to Yerevan from Krasnodar, Rostov-on-Don and SamaraFrom beginning of October, Red Wings air carrier will start operating flights on the route of Rostov-on-Don -Yerevan-Rostov-on-Don, Krasnodar -Yerevan - Krasnodar, Samara-Yerevan-Samra.
14:06 22/09/2021State Department: U.S. has tried to be helpful in supporting a peace and reconciliation between Armenia, Azerbaijan"In the wake of the Armenia-Azerbaijan war earlier this spring, the U.S. has tried to be helpful in supporting a peace and reconciliation conversation between the two of them," senior State...
12:59 22/09/2021Blinken, Cavusoglu had a 'relatively long conversation' about the CaucasusU.S. Secretary of State Antony Blinken and Turkish Foreign Minister Mevlüt Cavusoglu have had a "relatively long conversation about the Caucasus," senior State Department officials told a briefing on...
12:09 22/09/2021The airport in occupied Varanda a potential target of Iranian missiles, expert saysExpert in Iran Vardan Voskanyan has reflected on number of publications in Iranian media about war scenarios and Iran's possible actions in case of confrontation with Baku supported by Turkey and...
11:41 22/09/2021Israel says Iran is a 'clear danger to Middle East' after Raisi speech at UNGATehran finances terrorism, poses a global threat and must never be allowed to obtain nuclear weapons, Israeli the Foreign Ministry said in response to the speech of new Iranian President Ebrahim...
14:22 21/09/2021Armenian FM to meet OSCE Minsk Group Co-chairs in New YorkArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will travel to New York on September 21 to attend the 76th session of the United Nations General Assembly (UNGA), press service at the Foreign Ministry...
12:12 21/09/2021Russian peacekeepers in Artsakh worked out the evacuation of a conditionally injured person using a helicopter with a medical moduleRussian peacekeepers conducted a training on the evacuation of a conditionally injured person in the mountains of Artsakh (Nagorno-Karabakh) using a Mi-8 AMTSh Ter minator helicopter equipped with a...
11:45 21/09/2021Russian elections in Crimea have no 'legal validity' for Turkey - foreign ministryTurkey on Monday rejected the parliamentary elections held in Crimea, Anadolu agency reported. In a statement, Tanju Bilgic, spokesman for the Turkish Foreign Ministry, said: “Turkey maintains its...
20:05 20/09/2021No bodies found in search for Artsakh war casualties on September 20Continued search efforts to find casualties of the 2020 Artsakh war were unsuccessful on Monday, September 20 the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
17:25 20/09/2021Turkey and Azerbaijan in the process of relocating Afghan terrorists into Nagorno-Karabakh- ICCReports indicate that Turkey and Azerbaijan may be in the process of relocating Afghan terrorists into the Nagorno-Karabakh (Artsakh), International's Christian Concern (ICC) reported.
17:19 20/09/2021Erdogan’s visit to Russia being prepared - PeskovA visit by Turkish President Recep Tayyip Erdogan to Russia for talks with Russian President Vladimir Putin is being prepared, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said on Monday, according to TASS report.