23:57 11/01/2024Թուրքմենստանը դադարեցրել է գազի մատակարարումն ԱդրբեջանԹուրքմենստանն ու Ադրբեջանը չեն կարողացել պայմանավորվել 2024 թվականին Իրանի մասնակցությամբ սվոպ գազի մատակարարումների շարունակման շուրջ։ Կողմերը չեն պայմանավորվել գնի շուրջ: Ըստ turkmen.news-ի...
23:29 11/01/2024Վրաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԱյսօր Վրաստանում 19:12-ին երկրաշարժ է գրանցվել։ Սեյսմիկ մոնիթորինգի ազգային կենտրոնի տվյալներով՝ էպիկենտրոնը գտնվել է Սամեբա գյուղի մոտակայքում։ Վրաստանի առաջին ալիքի հաղորդմամբ՝ երկրաշարժի...
23:11 11/01/2024ԱՄՆ-ն Իրանին հորդորում է բաց թողնել Օմանի ծոցում առգրավված տանկերըԱՄՆ-ը Իրանի կառավարությանը կոչ է անում անհապաղ ազատ արձակել Օմանի ծոցի ջրերում առգրավված տանկերը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասել է Պետդեպարտամենտի խոսնակի տեղակալ Վեդանտ Պատելը։ Հինգշաբթի...
18:09 11/01/20242023-ին Ադրբեջանը Թուրքիա է արտահանել 9.5 մլրդ խմ բնական գազ2023 թվականին Ադրբեջանում նավթի և կոնդենսատի արդյունահանման ծավալը կազմել է 30.2 մլն տոննա, իսկ արտահանման ծավալներ՝ 25.2 մլն տոննա։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին «X» սոցիալական ցանցի իր էջում...
17:06 11/01/2024Իրանի ռազմածովային ուժերը Օմանի ծոցում ամերիկյան տանկեր են առգրավելԻրանը Օմանի ծոցում առգրավել է Մարշալյան կղզիների դրոշով լցանավը, երբ այն գտնվել է միջազգային ջրերում։ RBC-ն գրում է, որ այդ մասին Twitter-ում հայտնել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի 5-րդ նավատորմը։...
16:19 11/01/2024Այն, ինչը Հայաստանի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության խախտում կլինի, մեզ համար ընդունելի չէ. Մեհդի Սոհբանին«Մենք միշտ աջակցել ենք Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությանը»,-այս մասին ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց Իրանի դեսպան Մեհդի Սոհբանին: «Այն, ինչը պատճառ կդառնա, որպեսզի Հայաստանի ինքնիշխանությունը...
15:55 11/01/2024Թբիլիսիում Դանիայի դեսպանը կանչվել է Վրաստանի ԱԳՆՎրաստանի ԱԳՆ-ն կանչել է Թբիլիսիում Դանիայի դեսպան Անն Տորֆ Սորենսենին՝ դանիական «Jyllands-Posten» հրատարակության մեջ իր հոդվածի համար, որտեղ դիվանագետը իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական...
11:00 11/01/2024Ծխախոտի կոնտրաբանդա Վրաստանի՝ Հայաստանի, Թուրքիայի, Ռուսաստանի հետ սահմաններին2023 թվականի դեկտեմբերին Վրաստանի ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայության մաքսային ծառայողները երկրի հինգ մաքսային անցակետերում առգրավել են 2.299 տուփ չհայտարարագրված ծխախոտ և կանխել են...
22:24 10/01/2024Իլհամ Ալիևը Հայաստանին տարածքային պահանջներ է ներկայացրել` խոսելով 8 գյուղերի մասին8 գյուղերի «վերադարձի» հարցը մշտապես օրակարգում է։ Այդ հարցը քննարկվում է Հայաստանի վարչապետի հետ իմ շփումների ժամանակ, այդ թվում՝ Սանկտ-Պետերբուրգում «ոտքի վրա» անցկացրած մեր զրույցի ժամանակ եմ ես...
21:47 10/01/2024Ալիևը կրկին խոսել է իր պատկերացրած «միջանցքի» մասին«Մարդիկ և բեռները Ադրբեջանից Ադրբեջան պետք է անցնեն առանց ստուգումների», «Եթե Հայաստանը չբացի «Զանգեզուրի միջանցքը», մենք էլ չենք բացի Հայաստանի հետ սահմանը՝ որևէ այլ վայրում»,-ադրբեջանական...
18:09 10/01/2024Արդյո՞ք Իրանին կհաջողվի այս բարդ փուլում հակահարված հասցնել հակառակորդներին․ Արմեն ՊետրոսյանԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «Արդյո՞ք Իրանին կհաջողվի այս բարդ փուլում հակահարված հասցնել հակառակորդներին և պահպանել իր դիրքերը տարածաշրջանում, Արմեն Պետրոսյանի գնահատմամբ՝ բավականաչափ բարդ...
15:25 10/01/2024Վրաստանի բնակչուհին իր հղիության մասին իմացել է ծննդաբերությունից անմիջապես առաջՎրաստանի Գորի քաղաքի բնակչուհին երեխա է լույս աշխարհ բերել՝ 9 ամիս չիմանալով իր հղիության մասին։ Sputnik Գրուզիայի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է բժիշկը։ «Երեխայի մայրը մեզ մոտ եկավ որովայնի ցավով.
08:30 10/01/2024Սմբատյանն ընդգծել է Փարաջանովի կամրջող դերը հայ և վրաց ժողովուրդների հազարամյա բարեկամության ամրապնդման գործումՀունվարի 9-ին` մեծանուն կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան օրը, Թբիլիսիի սակրեբուլոյում տեղի է ունեցել Փարաջանովին նվիրված ավանդական ստեղծարար մրցույթի մրցանակաբաշխության արարողությունը։ Այս մասին...
00:01 10/01/2024Փարաջանովը ծննդյան 100-ամյակին արդարացվել էԴատվելուց 50 տարի անց Ուկրաինայում վերականգնման ազգային հանձնաժողովը արդարացրել է կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովին (1924-1990), որը դատապարտվել է ԽՍՀՄ-ում համասեռականության հոդվածով: Այս մասին...
23:01 09/01/2024Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Յորղոս Գերապետրիտիսը ժամանեց ԵրևանՀունաստանի արտաքին գործերի նախարար Յորղոս Գերապետրիտիսը պաշտոնական այցով ժամանեց Երևան։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Հունաստանի ԱԳ նախարարի օդանավը քիչ առաջ վայրէջք կատարեց «Զվարթնոց»...
22:21 09/01/2024Արամ Ա կաթողիկոսը ժամանել է ԴոհաՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա կաթողիկոսը ժամանել է Դոհա: Կիլիկայի կաթողիկոսությունից հայտնում են. «Երեքշաբթի, 9 Յունուար 2024-ին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը, պետական յատուկ հրաւէրով ժամանեց Տոհա...
21:06 09/01/2024Վրաստանի ՆԳՆ-ն գործ է հարուցել Ստալինին պատկերող սրբապատկերը պղծելու փաստովՎրաստանի ՆԳՆ-ն խուլիգանության հոդվածով գործ է հարուցել այն բանից հետո, երբ անհայտ անձինք ներկ են լցրել Թբիլիսիի Սուրբ Երրորդություն Սամեբա տաճարում կախված Մոսկովյան Մատրոնայի սրբապատկերի վրա, որտեղ...
18:11 09/01/2024Էրդողան-Պուտին հանդիպման վայրը ու ժամկետը առաջիկայում կհստակեցվիՌուսաստանի և Թուրքիայի նախագահների միջև կայանալիք հանդիպումը մշակվում է դիվանագիտական խողովակների կողմից, սակայն ժամկետն ու վայրը դեռևս հայտնի չեն։ Այս մասին Թուրքիայի նախագահականից հայտնել են...
17:31 09/01/2024Կարելի է ենթադրել, որ ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի պատկերացումները հայ-ադրբեջանական հարցում իրար չեն հակասում. Ստեփան ԴանիելյանՀՀ ԱԽ քարտուղար Ամեն Գրիգորյանը հարցազրույցում անդրադարձավ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, ինչմպես նաև ՀԱՊԿ-ի հետ Հայաստանի գործակցության հարցերին։ Panorama.am-ը...
16:36 09/01/2024Բիձինա Իվանիշվիլին հնարավար է դառնա Վրաստանի նախագահՄիլիարդատեր և բարերար Բիձինա Իվանիշվիլին, ով դարձել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության պատվավոր նախագահը, 2024 թվականի վերջին կարող է դառնալ Վրաստանի նախագահ։ Այս մասին հաղորդում է «Վզգլյադ»...

16:05 31/01/2023Стало известно о переводе Саакашвили в реанимацию: он в критическом состоянииЧлены семьи Саакашвили ежедневно сообщают о тяжелом состоянии политика.
15:11 31/01/2023Дорога через КПП «Верхний Ларс» закрыта для грузовиковНа данный момент автодорога Степанцминда-Ларс – единственная функционирующая сухопутная дорога, связывающая Армению и Россию, – закрыта для грузовиков.
12:26 31/01/2023В сопровождении МККК из Арцаха в Армению перевезены 3 пациентаВ связи с блокадой Арцаха, трое больных из ЗАО «Республиканский медицинский Центр» министерства здравоохранения Республики Арцах сегодня, 31-го января при посредничестве и сопровождении...
17:25 30/01/2023Осуществлена эвакуация на территорию Армении 44 граждан Российской Федерации, прибывших на новогодние праздники в АрцахTelegram-канал Peacekeeper, освещающий деятельность российских миротворцев в Нагорном Карабахе, сообщает: «В рамках достигнутых договоренностей с азербайджанской стороной вчера осуществлена...
16:43 30/01/2023Число пострадавших при землетрясении на северо-западе Ирана выросло до 1167 человекЧисло пострадавших в землетрясении, произошедшем в субботу вечером в северо-западной провинции Ирана Западный Азербайджан, выросло до 1167 человек, заявил губернатора провинции Мохаммад Садек...
11:33 30/01/2023Посольство Азербайджана в Тегеране приостановило деятельность«Мы полностью приостановили дипломатическую деятельность посольства», – сказал замглавы МИД.
10:18 30/01/2023Рубен Варданян: В сложившихся чрезвычайных условиях эффективная обратная связь и прямой диалог с жителями крайне важныПредставил работу Оперативного штаба по преодолению создавшейся ситуации и услышал, что думают люди.
17:31 29/01/2023Посольство Армении в Тегеране выразило соболезнования семьям погибших при землетрясении в городе ХойПосольство Армении в Тегеране выразило соболезнования семьям погибших в результате землетрясения в городе Хой и пожелало скорейшего выздоровления пострадавшим.
16:05 29/01/2023Иран начал расследование обстоятельств атаки беспилотников на объект Минобороны в ИсфаханеИран начал расследование обстоятельств атаки беспилотников на объект Минобороны в Исфахане, пишет агентство ИРНА.
18:30 28/01/2023В Турции два туристических автобуса попали в ДТПДва ДТП с участием туристических автобусов произошли в субботу в провинции Нигде в центре Турции, пострадали не менее 12 иностранцев, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство DHA.
18:51 27/01/2023В Тегеране состоялся многочисленный митинг в поддержку Республики АрцахВ Тегеране сегодня состоялся многочисленный митинг в поддержку Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
15:06 27/01/2023В Арцахе вследствие взрыва газобаллона автомобиля скончался 36-летний водительПредварительное следствие продолжается.
14:23 27/01/2023После вооруженного нападения МИД Азербайджана решил эвакуировать сотрудников посольства в ТегеранеВ результате были ранены двое охранников диппредставительства, один из них скончался.
13:48 27/01/2023Начальник полиции Тегерана представил подробности нападения на посольство Азербайджана«В результате оперативных действий полиции нападающий был задержан непосредственно после инцидента, сейчас его допрашивают», – сказал начальник полиции.
12:31 27/01/2023Москва выражает соболезнования и поддержку азербайджанским коллегамВ результате нападения погиб один человек, ранено двое.
10:55 27/01/2023Штаб: Свыше 250 тонн гуманитарного груза для населения Арцаха продолжают оставаться в ГорисеСообщаем также, что продолжаются переговоры с командованием российского миротворческого контингента по доставке гуманитарного груза в Республику Арцах в сложившейся кризисной ситуации.
20:04 26/01/202382-летняя жительница Арцаха одна преодолевает трудности блокады…Время близится к семи часам вечера. В восемь отключат свет. Ромела уже успела выпить чаю, постелить постель и немного обогреть спальню…
19:40 26/01/2023Акоп Акопян: Арцах борется, армяне будут житьОказавшиеся в блокаде 120 тысяч армян сегодня создают новую историю спасения армянской государственности.
18:48 26/01/2023Арцах: Невозможно полностью контролировать механизмы ценообразованияГосударственная комиссия по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР), отвечая на звучащие многочисленные жалобы от населения...
18:03 26/01/2023Рубен Варданян: Сегодня женщины Арцаха обратились с открытым письмом к председателю Европейской комиссииОни имеют право на нормальную жизнь, как и все дети мира. Перекрывая газопровод и отключая электричество зимой, Азербайджан и его лидеры лишают 30 000 арцахских детей этого права.