22:55 16/10/2023«Կիրթ» Ալիևի հերթական քայլըԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն օկուպացված Ստեփանակերտում քայլելով անցել է Արցախի Հանրապետության դրոշի վրայով, որն իր արարողակարգի աշխատակիցները հատուկ փռել էին Արցախի կառավարության շքամուտքի դռների...
20:38 16/10/2023Իրանը մտադիր չէ հակամարտության մեջ մտնել, քանի դեռ Իսրայելը չի հարձակվել նրա վրաԻրանը մտադիր չէ ռազմական հակամարտության մեջ մտնել Իսրայելի հետ՝ կապված Մերձավոր Արևելքում լարվածության աճի հետ, քանի դեռ հրեական պետությունը չի հարձակվել իսլամական հանրապետության վրա: ТАСС-ի...
18:33 16/10/2023Բաքուն Սյունիքը ճանաչում է որպես Հայաստանի ինքնիշխան տարածք. ԱմիրբեկովԲաքուն Սյունիքը ճանաչում է որպես Հայաստանի ինքնիշխան տարածք։ Այս մասին BBC-ի ռուսական ծառայությանը տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի նախագահի ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը։ Ի պատասխան BBC-ի...
18:09 16/10/2023Ինչո՞ւ են աջակցում միմյանց Իսրայելն ու ԱդրբեջանըԱդրբեջան-Իսրայել միջխորհրդարանական հարաբերությունների աշխատանքային խումբը դատապարտել է Իսրայելի դեմ իրականացված հարձակումը և իր աջակցությունը հայտնել Իսրայելին՝ նշելով, որ այս դժվարին ժամանակներում...
17:59 16/10/2023Վրաստանի խորհրդարանը օրինագիծ է գրանցել ատելության խոսքի համար հեռուստաընկերություններին տուգանելու մասինՎրաստանի խորհրդարանի բյուրոն գրանցել է օրինագիծ, որը թույլ է տալիս հեռարձակողներին տուգանել հեռուստատեսային հաղորդումներում ատելության խոսք օգտագործելու և ահաբեկչության կոչերի համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում...
16:22 16/10/2023Վրաստանի Սահմանադրական դատարանը բավարարել է Զուրաբիշվիլիին իմփիչմենթի ենթարկելու դիմումըՎրաստանի Սահմանադրական դատարանը (ՍԴ) բավարարել է իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության սահմանադրական հայցը և գտել, որ հանրապետության նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին խախտել է...
16:05 16/10/2023Իրանից պատասխանել են Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հարավային հատված հնարավոր մոտալուտ ներխուժման մասին հարցինԻրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Նասեր Քանանին երկուշաբթի օրը մեկնաբանել է Politico հանդեսում լույս տեսած «Բլինքենը զգուշացրել է օրենսդիրներին, որ Ադրբեջանը կարող է ներխուժել Հայաստան...
10:40 16/10/2023Իրանցի հայտնի ռեժիսոր Դարիուշ Մեհրջուին և նրա կնոջը սպանված են գտել սեփական տանըԻրանցի ռեժիսոր, սցենարիստ և պրոդյուսեր Դարիուշ Մեհրջուին և նրա կնոջը մահացած են գտել Ալբորզ նահանգի սեփական տանը։ Այս մասին հայտնել է IRNA գործակալությունը։ Նրանց հայտնաբերել է ռեժիսորի դուստրը։ Նա...
08:40 16/10/2023Իրանը մտադիր չէ հակամարտության մեջ մտնել, եթե Իսրայելը չհարձակվի նրա վրա․ ՄԱԿԻրանը մտադիր չէ ռազմական հակամարտության մեջ մտնել Իսրայելի հետ՝ կապված Մերձավոր Արևելքում լարվածության սրման հետ, քանի դեռ հրեական պետությունը հարձակում չի գործել Իրանի Իսլամական Հանրապետության վրա:...
22:12 14/10/2023Իրանը Իսրայելին սպառնում է երկրաշարժով, եթե Հեզբոլլահը հարձակվիԻրանի արտաքին գործերի նախարարության ղեկավար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հայտարարել է, որ լիբանանյան «Հեզբոլլահ» խմբավորումը Իսրայելի հետ հակամարտությունում կարող է անցնել պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման...
15:10 14/10/2023ՌԴ փոխվարչապետ. Ադրբեջանը պատրաստ է մասնակցել Թուրքիայում գազային հանգույցի իրականացմանըԱդրբեջանը պատրաստակամություն է հայտնել մասնակցել Թուրքիայում «գազային հանգույց» նախագծի իրականացմանը։ Այս մասին թուրքական պետական «Անադոլու» գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխվարչապետ...
14:57 14/10/2023Վրաստանը գնահատել է ԵՄ-ին անդամակցելու համար թեկնածուի կարգավիճակ ստանալու հնարավորությունըԻշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության պատգամավոր Իրակլի Չիկովանին կարծում է, որ իր երկիրն ամեն ինչ ունի հոկտեմբերի վերջին Եվրամիությանն անդամակցելու թեկնածուի կարգավիճակ...
13:59 14/10/2023Բեգլարյան. Արցախի 40 քաղաքացի շարունակում է մնալ ադրբեջանական օկուպացիայի տակ, նրանցից ոմանք ազգությամբ հայեր չենԱրցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար, Արցախի նախկին ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը X սոցիալական ցանցում (նախկինում՝ Twitter) գրում է.
12:24 14/10/2023Արցախի ՄԻՊ. Միջազգային հանրությունը պետք է ապահովի Վագիֆ Խաչատրյանի անհապաղ և անվտանգ վերադարձը ՀայաստանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը «X» սոցիալական ցանցում (նախկին Twitter) գրառմամբ անդրադարձել է Արցախի քաղաքացի Վագիֆ Խաչատրյանի դեմ «դատավարությանը», ով առևանգվել...
11:20 14/10/2023Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է ԵԽԽՎ-ի բանաձևին ու հանձնարարականինԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն չի ընդունել Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) բանաձևն ու հանձնարարականը։ Այդ մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը Տարածված հայտարարության մեջ ասվում է, որ ԵԽԽՎ-ն հերթական...
18:02 13/10/2023Չկան խնդիրներ, որոնք կարող են խանգարել Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղ համաձայնագրի ստորագրմանը.ՊուտինՌԴ-ն պատրաստ է խթանել Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցությունների վերսկսմանը, Փաշինյանը և Ալիևն այդ մասին գիտեն: Բիշքեքում կայացած ԱՊՀ գագաթնաժողովից հետո տված ասուլիսում այդ մասին հայտարարել է ՌԴ...
18:00 13/10/2023ԵԽԽՎ-ն Ադրբեջանին սպառնացել է՝ կվիճարկի հավատարմագրերըԵԽԽՎ-ն Ադրբեջանին կոչ է արել «ստեղծել վստահության մթնոլորտ և նյութական պայմաններ», որպեսզի Լեռնային Ղարաբաղի հայերը կարողանան վերադառնալ իրենց հայրենիք, այդ թվում ձեռնարկել ակտիվ քայլեր նրանց...
17:50 13/10/2023Ադրբեջանի կողմից մարդկային վերաբերմունք ակնկալել առևանգված մեր քաղաքացիների նկատմամբ, բացառված է. Թաթոյան«Հայաստանի քաղաքացին, հայը պետք է զգա Հայաստանի պետության պաշտպանությունը»:
17:21 13/10/2023Երևանը դեռ ամբողջապես չի կողմնորոշվել, մենք սպասում ենք նրա արձագանքին. ՊեսկովՄոսկվան դեռևս կարևոր միջնորդ է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության կարգավորման վերջնական գործընթացի համար, տրամաբանական կլիներ, եթե դա տեղի ունենար ռուսական հարթակում: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
14:13 13/10/2023Մոսկվան պատրաստ է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններ կազմակերպել և նպաստել խաղաղության պայմանագրի կնքմանը. ՊուտինՄոսկվան պատրաստ է նպաստել Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը, և երկրների միջև համապատասխան բանակցությունները կարող են կազմակերպվել Ռուսաստանի մայրաքաղաքում։ Այդ մասին հայտարարել է...

16:19 26/09/2022В Джавахке километровая очередь грузовиков мешает уборке урожаяВот уже несколько месяцев не заканчивается километровая очередь грузовиков от села Вачиан до таможенного поста Карцах.
14:55 26/09/2022На заседании правительства Турции будет обсужден вопрос урегулирования армяно-турецких отношенийСегодня состоится заседание правительства Турции, в ходе которого будет обсуждена сложившаяся в Эгейском море ситуация с Грецией, российско-украинская война, осуществляемые внутри и за пределами...
11:44 26/09/2022В Арцахе 27 сентября будет объявлена минута молчания«Обращаемся к водителям, ко всем гражданам, остановиться на минуту и почтить память героев», – говорится в сообщении.
19:22 25/09/2022Протяженность пробки на границе России с Грузией – 15 кмМногокилометровая очередь из легковых автомобилей образовалась на въезде к КПП "Верхний Ларс" со стороны России, сообщает корреспондент Sputnik Грузия с места событий.
19:45 24/09/2022Что сейчас происходит на КПП «Верхний Ларс»Рекордная для 2022 года очередь из легковых автомобилей на выезд из РФ наблюдается на КПП «Верхний Ларс» на границе с Грузией — 2 тысячи, пиешт «Новости-Грузия»..
21:06 23/09/2022Армении переданы тела армянских военнослужащих – Зара АматуниАзербайджанская сторона при посредничестве Международного комитета Красного Креста (МККК) передала тела армянских военнослужащих.
16:05 23/09/2022Поcле мобилизации в РФ в Грузию из России за сутки въехало 1511 автомобилейНа контрольно-пропускном пункте (КПП) Верхний Ларс на границе с Грузией по состоянию на 6:00 утра 22 сентября на выезд из России за сутки было оформлено 1511 легковых автомобилей.
14:11 23/09/2022Томас де Ваал: Над Арменией и Азербайджаном сгущаются более темные тучиБританский аналитик, старший научный сотрудник Центра Карнеги Томас де Ваал в опубликованной последней статье обратился к последней агрессии Азербайджана в отношении Армении, подчеркнув, что военные...
13:05 23/09/2022В аэропорту Антальи произошла драка с участием российских туристовВсе участники происшествия, которые не смогли улететь в Россию, были возвращены в отель.
15:50 22/09/2022«Проблем не наблюдается»: КПП «Казбеги – Верхний Ларс» работает в штатном режимеПользователи соцсетей со среды публикуют информацию якобы о том, что на грузино-российской границе образовались заторы из автомобилей.
14:49 22/09/2022Иран и Азербайджан начали строительство моста через реку АраксИран и Азербайджан официально начали строительство автомобильного моста через реку Аракс, пишет iran.ru.
12:17 22/09/2022Иран не потерпит каких-либо изменений границ в регионе – БагериИран не допустит каких-либо изменений границ в регионе. Об этом заявил начальник Генштаба ВС Ирана генерал-майор Мохаммад Хоссейн Багери, выступая на парадe, приуроченном к «Неделе священной...
10:21 22/09/2022Минобороны Азербайджана опровергает сообщения об обстреле собственных позицийМинистерство обороны Азербайджана опровергло распространявшиеся в социальных сетях сообщения о произошедшем обстреле позиций ВС страны.
18:22 21/09/2022«Вместо молчания»: В Степанакерте состоялась презентация книги поэта Айасера ОвсепянаТрудно говорить об Айасере в прошлом. Наша дружба была основана на идеологической почве.
12:13 21/09/2022Бегларян: Причина безнаказанности Азербайджана – бессилие международного сообществаГосударственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Артак Бегларян в своем микроблоге в Twitter поделился записью Защитника прав человека о преступлениях Азербайджана и написал:...
14:38 20/09/2022Вертолет, деньги, удочка: требования грабителя «Банка Грузии» в Кутаиси, где остаются 12 заложниковГрабитель из «Банка Грузии» в городе Кутаиси (регион Имерети) назвал новые требования – теперь помимо 2 миллионов долларов он хочет вертолет, удочку и флаг России.
12:38 20/09/2022Грузия по-прежнему готова выступить площадкой для переговоров Еревана и Баку – Илья ДарчиашвилиГрузия по-прежнему готова выступить посредником для урегулирования конфликта между Арменией и Азербайджаном и предлагает Тбилиси в качестве площадки для переговоров.
15:21 19/09/2022Тина Кароль отменила концерт в Баку в знак поддержки АрменииПевица, концерт которой был запланирован на 15 ноября в Баку, накануне выразила поддержку Армении.
22:47 17/09/2022«Азербайджан завершил военную операцию на границе с Арменией» – ЭрдоганПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что получил от азербайджанского коллеги Ильхама Алиева информацию о завершении «военной операции» на границе с Арменией.