16:26 14/09/2023ԵԽ. «Եթե Թուրքիան չփոխի իր կառավարման ձևը, ԵՄ անդամ չի դառնա»Սեպտեմբերի 13-ին Եվրախորհրդարանի (ԵԽ) գլխավոր ասամբլեայում անցկացված քվեարկության արդյունքում հաստատվել է ԵԽ-ի արտաքին հարաբերությունների հանձանաժողովում ընդունված Թուրքիայի մասին 2022-ի զեկույցը:...
22:33 13/09/2023Ադրբեջանական ռազմական ուղղաթիռի կործանման արդյունքում կա երեք զոհԱդրբեջանում ռազմական ուղղաթիռ է կործանվել, որի արդյունքում դրբեջանական զինուժի երեք զինծառայող է մահացել։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական էլեկտրոնային ռեսուրսները՝ հղում անելով Ադրբեջանի ՊՆ-ին։...
20:03 13/09/2023Կտրոնների տրամադրման առաջին փուլից չօգտված արցախցիները վաղը կարող են հաց ձեռք բերելԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ այն անձինք, ովքեր չեն կարողացել օգտվել կտրոնների տրամադրման առաջին փուլի ընթացքում տրված 1-8 կտրոններից, ս.թ.
17:44 13/09/2023Ռուսական Կարմիր խաչի միջոցով Արցախ տեղափոխված սննդամթերքը կբաշխվի առաջիկա օրերինԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից հայտնում են. «Հարգելի՛ քաղաքացիներ Ռուսական Կարմիր խաչի միջոցով Արցախ տեղափոխված առաջին անհրաժեշտության սննդամթերքը նախատեսվում է առաջիկա...
17:40 13/09/2023Սամվել Շահրամանյանն այցելել է ԱԱԾԱրցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը սեպտեմբերի 13-ին այցելել է ազգային անվտանգության ծառայություն, հանդիպել գերատեսչության ղեկավար կազմի և կենտրոնական ապարատի պատասխանատուների հետ: ԱՀ...
16:27 13/09/2023Երևանի հետ խաղաղության պայմանագրի մշակման գործընթացում լճացում կա.ԲայրամովՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման շուրջ բանակցությունները ներկայումս կանգնած են: «Ռիա նովոստի»-ն գրել է, որ նման հայտարարություն է արել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն...
15:47 13/09/2023Մոտ ապագայում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պատերազմ չի լինի. Իրանի պաշտպանության նախարարԻրանը կարծում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմական առճակատում մոտ ապագայում չի լինի։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, նման կարծիք է հայտնել Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության նախարար Մոհամմադ Ռեզա...
15:03 13/09/2023Իրանի պաշտպանության նախարարը բացառել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նոր պատերազմի հավանականությունըԻրանի պաշտպանության նախարար Մոհամադ Ռեզա Աշտիանին բացառել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նոր պատերազմի հավանականությունը։ «Մենք հավատում ենք, որ տարածաշրջանում ոչ մի պատերազմ չի սկսվի», -...
14:08 13/09/2023Դեռ ողջ եմ. Վագիֆ Խաչատրյանի նամակը՝ ԲաքվիցԱդրբեջանի կողմից հուլիսի 29-ին առևանգված 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանը օգոստոսի 30-ին նամակ է ուղարկել ընտանիքին: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում պատմեց նրա դուստրերից Ծովինար Խաչատրյանը: «Գրել էր՝ ձեր...
13:26 13/09/2023Թուրքիայում 2 երկրաշարժ է գրանցվելԹուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների նախարարության (AFAD) տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ սեպտեմբերի 13-ին գրանցվել է երկու երկրաշարժ։ Նշվում է, որ վաղ առավոտյան 3․3 մագնիտուդ ուժգնությամբ...
13:23 13/09/2023Sputnik Մոլդովայի ղեկավարին արտաքսել են Մոլդովայից և 10 տարի արգելել մուտքը հանրապետությունSputnik Մոլդովայի ղեկավար Վիտալի Դենիսովը «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է, որ 10 տարի ժամկետով արգելել են մուտք գործել հանրապետություն, քանի որ իբր վտանգ է ներկայացնում ազգային անվտանգության համար։...
12:47 13/09/2023Մոսկվան Երևանի գործողությունները համարում է ոչ բարեկամական.Զախարովան՝ Հռոմի ստատուտի մասինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան սեպտեմբերի 13-ի ճեպազրույցում պատասխանել է այն հարցին, թե արդյո՞ք կազդեն Հայաստանի «ոչ բարեկամական» գործողություններն ու հայտարարությունները ղարաբաղյան...
11:47 13/09/2023Բաքվում պետք է ՌԴ-ի տարածքային ամբողջականությանը վերաբերվեն այնպիսի հարգանքով, որին հավակնում են՝ արդեն մեր կողմից. Զախարովա«Մենք ելնում ենք նրանից, որ Բաքվում պետք է ՌԴ-ի տարածքային ամբողջականությանը վերաբերվեն այնպիսի հարգանքով, որին մեր գործընկերները հավակնում են՝ արդեն մեր կողմից, երբ խոսքը գնում է Ադրբեջանի...
19:27 12/09/2023Սամվել Շահրամանյանը ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացրել Արցախի ուժային կառույցների ղեկավար կազմի հետՍեպտեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այցելել է պաշտպանության նախարարություն և ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացրել հանրապետության ուժային կառույցների ղեկավար կազմի...
16:55 12/09/2023Ֆյոդոր Վոյտոլովսկի. ՌԴ-ն կարող է կորցնել իր ազդեցությունը Հարավային Կովկասի տարածաշրջանումՌուսաստանը կարող է կորցնել իր ազդեցությունը Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում, բայց ես Մոսկվայի ակտիվ դիրքորոշման և գործողությունների հույս ունեմ: Այդ մասին «Հայաստան-ՆԱՏՕ.
16:22 12/09/2023Էդգար Էլբակյան Ռուսաստանը չունի երկարաժամկետ ռազմավարություն, թե ի՞նչ է անում, ի՞նչ շահեր է հետապնդում Հարավային ԿովկասումՄենք ունենք մի քանի մտավոր կոնստրուկցիա, որոնց վրա հաճախ հիմնում ենք մեր վերլուծությունը: Ըստ իս, այս կոնստրուկցիաները մեզ հեռացնում են իրականությունից և չեն տանում դեպի ավելի լավ հասկանալուն: Այդ...
14:54 12/09/2023Ակնա-Ասկերան ճանապարհը Ադրբեջանից ուղարկող «հումանիտար օգնության» համար շարունակում է փակ մնալԱդրբեջանի կողմից Կարմիր մահիկի բեռնատարներով Արցախի ժողովրդին ուղարկված «հումանիտար» բեռի մուտքն Արցախ արգելելու համար Ակնա-Ասկերան ճանապարհը շարունակվում է փակ մնալ արցախցիների կողմից։ Ակցիայի...
14:41 12/09/2023Սերգեյ Մելքոնյան. Ռուսաստանը փորձում է իր նպատակներին և խնդիրներին հասնել արցախյան ուղղությամբ՝ թույլ կողմի զիջումների միջոցով«Այսօր մենք ականատես եղանք, թե ինչպես է Ռուսաստանի Կարմիր խաչով ուղարկված մարդասիրական բեռները Արցախի Հանրապետություն հասցվում Ակնա -Ստեփանակերտ ճանապարհով»,- «Հայաստան-ՆԱՏՕ.
14:25 12/09/2023Ատրպատականի մաքսատներից 560 մլն դոլարի արտահանում է իրականացվել դեպի 90 երկիր, այդ թվում՝ ՀայաստանԻրանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Արևելյան Ատրպատական նահանգի նահանգի մաքսատներով վերջին հինգ ամսում դեպի աշխարհի 90 երկրներ, այդ թվում՝ Հայաստան 560 միլիոն դոլարի ապրանք է արտահանվել։ ParsToday-ի...
13:58 12/09/2023Ստամբուլում անցկացվել են թուրք-վրացական քաղաքական խորհրդակցություններԹուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հայտարարության համաձայն` սեպտեմբերի 12-ին քաղաքական խորհրդակցություններ են տեղի ունեցել Թուրքիայի փոխարտգործնախարար Բուրաք Աքչափարի և Վրաստանի արտաքին...

13:10 16/02/2022На юге Грузии вновь зафиксировано землетрясениеЗемлетрясение магнитудой 3,3 произошло в 9 километрах от села Самеба (регион Квемо-Картли) – это около 60 километров от Тбилиси, свидетельствуют данные Национального сейсмологического центра страны.
16:36 15/02/2022В Грузии ремонтируют 15 км ведущей в Армению дорогиВ активном режиме проводится ремонт дороги международного значения Поничала-Марнеули-Гугути, ведущей к грузино-армянской границе.
12:39 14/02/2022Почему мужчины чаще болеют COVID-19?Наблюдения показывают, что мужчины чаще и тяжелее болеют COVID-19, чем женщины, отметил в интервью радио Sputnik врач-уролог, директор клиники МНОЦ МГУ имени М.В.
12:04 14/02/2022В Грузии за сутки число выявленных случаев коронавируса увеличилось на 4 028, скончался 21 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 028, скончался 21 человек.
11:32 14/02/2022Грузию трясло всю ночь: в эпицентре землетрясения есть разрушенияПосле землетрясения магнитудой 6,2 в Грузии было зафиксировано еще шесть толчков магнитудой свыше 3,1, свидетельствуют данные Национального сейсмологического центра страны.
16:04 12/02/2022COVID-статистика в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 20 326Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 20 326, скончались 57 человек.
13:22 12/02/2022Пожарные тушат пожар на Большом базаре в ТегеранеВ Тегеране локализовали пожар, который с утра вспыхнул на Большом столичном базаре 12 февраля, сообщает иранская телерадиовещательная корпорация IRIB.
16:35 10/02/2022Грузинская телекомпания «Имеди» официально принесла извинения – посольство Армении в ГрузииПосольство Армении в Грузии распространило заявление, в котором говорится: «На использованной в одном из показанных 9 февраля телекомпанией "Имеди" новостных сюжетов (выпуск программы "Хроника" на...
17:16 09/02/2022Блинкен и Чавушоглу обсудили отношения Анкары и ЕреванаГоссекретарь США Энтони Блинкен обсудил с главой МИД Турции Мевлютом Чавушоглу координацию двух стран в ситуации вокруг Украины и перспективы нормализации турецко-армянских отношений, сообщило...
13:20 09/02/2022Саакашвили спел на суде в Тбилиси гимн УкраиныЭкс-президент Грузии Михаил Саакашвили в зале Тбилисского городского суда, где проходит слушание по делу о растрате госсредств до 9 млн лари (около $3 млн), спел гимн Украины.
11:26 09/02/2022Баку проводит четкую программную политику искоренения армянского культурно-исторического следа на территории Арцаха - monumentwatch.orgОсуществляющий постоянный мониторинг культурного наследия Арцаха сайт monumentwatch.org пишет: «3 февраля 2022 года на азербайджанском информационном портале Report news agency была опубликована...
12:37 07/02/2022Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 11 235Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 11 235. Скончались 34 человека. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с...
12:35 07/02/2022В горнолыжном центре в турецкой Анталье рухнул навес: 8 пострадавшихНавес рухнул в горнолыжном центре "Саклыкент" в турецкой Анталье из-за сильного снегопада, восемь человек пострадали, передает РИА Новости со ссылкой на агентство "Анадолу".
12:32 07/02/2022Эрдоган выдвинет свою кандидатуру на выборах президента Турции в 2023 годуНынешний президент Турции Тайип Эрдоган будет кандидатом от "Альянса народа" на президентских выборах в 2023 году, заявил глава входящей в альянс Партии Национального движения Девлет Бахчели.
12:50 05/02/2022Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 23 134Количество выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 23 134, скончались 33 человека, согласно данным официального сайта StopCov.
13:34 04/02/2022COVID-статистика в Грузии: за сутки выявлено 22 263 случая зараженияЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 22 263. Скончались 39 человек. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с...
16:30 03/02/2022Коронавирус в Грузии: отмена «зеленых паспортов» и резкий рост зараженийЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 23 664. Скончались 42 человека.Об этом пишет Sputnik Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
13:19 02/02/2022Очередной антирекорд в Грузии: число инфицированных коронавирусом за сутки увеличилось на 26 320Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 26 320 – это абсолютный антирекорд с начала пандемии в стране.
12:20 02/02/2022Помощники Байдена и Эрдогана обсудили усилия по диалогу между Арменией и ТурциейПомощник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан обсудил по телефону с официальным представителем турецкого лидера Ибрагимом Калыном тему нормализации армяно-турецких отношенийКак...
17:23 01/02/2022В мэрии Сочи объяснили информацию о праздновании победы Азербайджана в войне против Арцаха взломом сайтаВ администрации города-курорта Сочи Краснодарского края РФ объяснили информацию о праздновании победы Азербайджана в развязанной осенью 2020 года войне против Республики Арцах (НКР) взломом сайта.