16:26 14/09/2023ԵԽ. «Եթե Թուրքիան չփոխի իր կառավարման ձևը, ԵՄ անդամ չի դառնա»Սեպտեմբերի 13-ին Եվրախորհրդարանի (ԵԽ) գլխավոր ասամբլեայում անցկացված քվեարկության արդյունքում հաստատվել է ԵԽ-ի արտաքին հարաբերությունների հանձանաժողովում ընդունված Թուրքիայի մասին 2022-ի զեկույցը:...
22:33 13/09/2023Ադրբեջանական ռազմական ուղղաթիռի կործանման արդյունքում կա երեք զոհԱդրբեջանում ռազմական ուղղաթիռ է կործանվել, որի արդյունքում դրբեջանական զինուժի երեք զինծառայող է մահացել։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական էլեկտրոնային ռեսուրսները՝ հղում անելով Ադրբեջանի ՊՆ-ին։...
20:03 13/09/2023Կտրոնների տրամադրման առաջին փուլից չօգտված արցախցիները վաղը կարող են հաց ձեռք բերելԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ այն անձինք, ովքեր չեն կարողացել օգտվել կտրոնների տրամադրման առաջին փուլի ընթացքում տրված 1-8 կտրոններից, ս.թ.
17:44 13/09/2023Ռուսական Կարմիր խաչի միջոցով Արցախ տեղափոխված սննդամթերքը կբաշխվի առաջիկա օրերինԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից հայտնում են. «Հարգելի՛ քաղաքացիներ Ռուսական Կարմիր խաչի միջոցով Արցախ տեղափոխված առաջին անհրաժեշտության սննդամթերքը նախատեսվում է առաջիկա...
17:40 13/09/2023Սամվել Շահրամանյանն այցելել է ԱԱԾԱրցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը սեպտեմբերի 13-ին այցելել է ազգային անվտանգության ծառայություն, հանդիպել գերատեսչության ղեկավար կազմի և կենտրոնական ապարատի պատասխանատուների հետ: ԱՀ...
16:27 13/09/2023Երևանի հետ խաղաղության պայմանագրի մշակման գործընթացում լճացում կա.ԲայրամովՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման շուրջ բանակցությունները ներկայումս կանգնած են: «Ռիա նովոստի»-ն գրել է, որ նման հայտարարություն է արել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն...
15:47 13/09/2023Մոտ ապագայում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պատերազմ չի լինի. Իրանի պաշտպանության նախարարԻրանը կարծում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմական առճակատում մոտ ապագայում չի լինի։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, նման կարծիք է հայտնել Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության նախարար Մոհամմադ Ռեզա...
15:03 13/09/2023Իրանի պաշտպանության նախարարը բացառել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նոր պատերազմի հավանականությունըԻրանի պաշտպանության նախարար Մոհամադ Ռեզա Աշտիանին բացառել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նոր պատերազմի հավանականությունը։ «Մենք հավատում ենք, որ տարածաշրջանում ոչ մի պատերազմ չի սկսվի», -...
14:08 13/09/2023Դեռ ողջ եմ. Վագիֆ Խաչատրյանի նամակը՝ ԲաքվիցԱդրբեջանի կողմից հուլիսի 29-ին առևանգված 68-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանը օգոստոսի 30-ին նամակ է ուղարկել ընտանիքին: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում պատմեց նրա դուստրերից Ծովինար Խաչատրյանը: «Գրել էր՝ ձեր...
13:26 13/09/2023Թուրքիայում 2 երկրաշարժ է գրանցվելԹուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների նախարարության (AFAD) տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ սեպտեմբերի 13-ին գրանցվել է երկու երկրաշարժ։ Նշվում է, որ վաղ առավոտյան 3․3 մագնիտուդ ուժգնությամբ...
13:23 13/09/2023Sputnik Մոլդովայի ղեկավարին արտաքսել են Մոլդովայից և 10 տարի արգելել մուտքը հանրապետությունSputnik Մոլդովայի ղեկավար Վիտալի Դենիսովը «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է, որ 10 տարի ժամկետով արգելել են մուտք գործել հանրապետություն, քանի որ իբր վտանգ է ներկայացնում ազգային անվտանգության համար։...
12:47 13/09/2023Մոսկվան Երևանի գործողությունները համարում է ոչ բարեկամական.Զախարովան՝ Հռոմի ստատուտի մասինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան սեպտեմբերի 13-ի ճեպազրույցում պատասխանել է այն հարցին, թե արդյո՞ք կազդեն Հայաստանի «ոչ բարեկամական» գործողություններն ու հայտարարությունները ղարաբաղյան...
11:47 13/09/2023Բաքվում պետք է ՌԴ-ի տարածքային ամբողջականությանը վերաբերվեն այնպիսի հարգանքով, որին հավակնում են՝ արդեն մեր կողմից. Զախարովա«Մենք ելնում ենք նրանից, որ Բաքվում պետք է ՌԴ-ի տարածքային ամբողջականությանը վերաբերվեն այնպիսի հարգանքով, որին մեր գործընկերները հավակնում են՝ արդեն մեր կողմից, երբ խոսքը գնում է Ադրբեջանի...
19:27 12/09/2023Սամվել Շահրամանյանը ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացրել Արցախի ուժային կառույցների ղեկավար կազմի հետՍեպտեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այցելել է պաշտպանության նախարարություն և ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացրել հանրապետության ուժային կառույցների ղեկավար կազմի...
16:55 12/09/2023Ֆյոդոր Վոյտոլովսկի. ՌԴ-ն կարող է կորցնել իր ազդեցությունը Հարավային Կովկասի տարածաշրջանումՌուսաստանը կարող է կորցնել իր ազդեցությունը Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում, բայց ես Մոսկվայի ակտիվ դիրքորոշման և գործողությունների հույս ունեմ: Այդ մասին «Հայաստան-ՆԱՏՕ.
16:22 12/09/2023Էդգար Էլբակյան Ռուսաստանը չունի երկարաժամկետ ռազմավարություն, թե ի՞նչ է անում, ի՞նչ շահեր է հետապնդում Հարավային ԿովկասումՄենք ունենք մի քանի մտավոր կոնստրուկցիա, որոնց վրա հաճախ հիմնում ենք մեր վերլուծությունը: Ըստ իս, այս կոնստրուկցիաները մեզ հեռացնում են իրականությունից և չեն տանում դեպի ավելի լավ հասկանալուն: Այդ...
14:54 12/09/2023Ակնա-Ասկերան ճանապարհը Ադրբեջանից ուղարկող «հումանիտար օգնության» համար շարունակում է փակ մնալԱդրբեջանի կողմից Կարմիր մահիկի բեռնատարներով Արցախի ժողովրդին ուղարկված «հումանիտար» բեռի մուտքն Արցախ արգելելու համար Ակնա-Ասկերան ճանապարհը շարունակվում է փակ մնալ արցախցիների կողմից։ Ակցիայի...
14:41 12/09/2023Սերգեյ Մելքոնյան. Ռուսաստանը փորձում է իր նպատակներին և խնդիրներին հասնել արցախյան ուղղությամբ՝ թույլ կողմի զիջումների միջոցով«Այսօր մենք ականատես եղանք, թե ինչպես է Ռուսաստանի Կարմիր խաչով ուղարկված մարդասիրական բեռները Արցախի Հանրապետություն հասցվում Ակնա -Ստեփանակերտ ճանապարհով»,- «Հայաստան-ՆԱՏՕ.
14:25 12/09/2023Ատրպատականի մաքսատներից 560 մլն դոլարի արտահանում է իրականացվել դեպի 90 երկիր, այդ թվում՝ ՀայաստանԻրանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Արևելյան Ատրպատական նահանգի նահանգի մաքսատներով վերջին հինգ ամսում դեպի աշխարհի 90 երկրներ, այդ թվում՝ Հայաստան 560 միլիոն դոլարի ապրանք է արտահանվել։ ParsToday-ի...
13:58 12/09/2023Ստամբուլում անցկացվել են թուրք-վրացական քաղաքական խորհրդակցություններԹուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հայտարարության համաձայն` սեպտեմբերի 12-ին քաղաքական խորհրդակցություններ են տեղի ունեցել Թուրքիայի փոխարտգործնախարար Բուրաք Աքչափարի և Վրաստանի արտաքին...

19:12 18/02/2021Georgia's former PM Irakli Garibashvili nominated for premiershipThe Georgian Dream ruling party has nominated Defense Minister Irakli Garibashvili, 39, for the premiership earlier today, following the resignation of Giorgi Gakharia, Agenda.ge reported.
18:50 18/02/2021Maria Zakharova: No ceasefire violations recorded in the Nagorno-Karabakh conflict zoneThe situation in the Artsakh conflict zone remains stable, Spokesperson at Russian Foreign Ministry Maria Zakharova told reporters at the press briefing on Thursday, adding no ceasefire violation...
17:41 18/02/2021The Nagono-Karabakh conflict can not be considered solved unless the issue of status is regulated - Ararat MirzoyanArmenia observes Iran as a friendly country and a reliable partner, Speaker of Armenian parliament Ararat Mirzoyan stated on Thursday at the meeting with Ambassador of the Islamic Republic of Iran...
13:00 18/02/2021Georgia's prime minister steps downGeorgian Prime Minister Giorgi Gakharia announced his resignation on Thursday, as a political crisis continues in the country following October's parliamentary elections, Deutsche Welle reported.
11:40 18/02/2021Rouhani: Lifting 'inhuman' US sanctions only way to maintain JCPOAIran's President Hassan Rouhani said on Wednesday that the only way to maintain the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA) is to lift "inhuman" US sanctions, IRNA reported.
15:11 17/02/2021The trilateral summit of Azerbaijani-Georgian-Turkish foreign ministers to be held in BakuTurkey's Foreign Minister Mevlüt Çavuşoglu will pay an official visit to Azerbaijan on Feb. 18-19 to attend the ninth meeting of the trilateral mechanism between Turkey, Azerbaijan and Georgia, the...
12:23 17/02/2021The consequences of the use of force cannot be considered as a resolution to the Nagorno-Karabakh conflict - FM AivazianArmenia's Foreign Minister Ara Aivazian held a video conference with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Stephane Visconti (France), Andrew Schofer (USA) and the Personal...
12:06 17/02/2021Turkey and Azerbaijan continue shameful whitewashing campaign - Armenian Assembly of AmericaAs Turkey and Azerbaijan continue their duplicitous public relations campaign to influence US policy to whitewash their abysmal human rights record and cover up the financing of terrorists during...
11:08 17/02/2021Warning to Armenia’s leaders: Don’t fall in the Turkish trap again - Harut SassounianNeither Armenia’s previous nor current leaders have had the adequate experience to run a country. This is true in both domestic and foreign policies. In order to rectify this undesirable situation,...
10:29 17/02/2021Minsk Group Co-Chairs held separate calls by video conference with Armenian, Azerbaijani FMsThe Co-Chairs of the OSCE Minsk Group Igor Popov, Stephane Visconti and Andrew Schofer spoke separately by video conference on 16 February with Armenian FM Ara Aivazian and Azerbaijani FM Jeyhun...
14:53 16/02/2021Russia delivered around 185 tons of cargo to Karvachar districtRussian peacekeepers continue to ensure the transit of goods between the territories that came under the control of Azerbaijan in November 2020,the country's Defense Ministry reported on Tuesday.
13:57 16/02/2021OSCE Chairperson-in-Office to visit GeorgiaOSCE Chairperson-in-Office, Sweden’s Minister for Foreign Affairs, Ann Linde, will visit Georgia on 16 February to meet high-ranking officials, OSCE’s official website reads, according to Georgia's...
13:15 16/02/2021Certain issues in Syunik require urgent solutions - Tigran AbrahamyanThe Head of "Henaket" analytical center Tigran Abrahamyan commented on Facebook the border situation in Armenia's southern Syunik province.
12:11 16/02/2021490 trucks accumulated on the Russian side of Lars checkpointSome roads are closed in the territory of Armenia, the Ministry of Emergency Situations reported on Monday.
10:15 16/02/2021Japan to send nearly $5 mln in aid to Armenia and AzerbaijanJapan’s government has decided to provide humanitarian assistance worth $4.8 mln to Armenia and Azerbaijan for reconstruction after the conflict over Nagorno-Karabakh, the Japanese Foreign Ministry...
18:55 15/02/2021Armenian FM to pay a working visit to RussiaForeign Minister of Armenia Ara Ayvazian is set to pay a working visit to Russia on February 17, the press department at the foreign ministry reported on Monday.
17:39 15/02/2021Defense ministry reports sporadic shots in certain areas of the Armenian-Azerbaijani borderThe operational situation remained stable along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on February 14 and 15.
16:57 15/02/2021Georgia reports 357 new cases of coronavirusGeorgia has reported 357 new cases of Covid-19 after conducting 7,172 PCR tests and 12,173 rapid tests, according to Agenda.ge report.
15:38 15/02/2021Turkish lira strengthens past 7 per dollar to six-month highTurkey’s lira strengthened through 7 per dollar to its highest level since early August, benefitting from a surge in investor interest in emerging markets, Ahval news outlet reported.
20:25 13/02/2021Georgia receives new military equipment with US supportThe Georgian Ministry of Defense said on February 11 that with the US support it received M2 large-caliber and M249 light machine guns, as well as Mk 19 automatic grenade launchers, Civil.ge reported.