17:30 08/09/2023ԱՊՀ ղեկավարները նախատեսում են հայտարարություն ընդունել ռուսաց լեզվի աջակցության և խթանման վերաբերյալԱնկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) պետությունների ղեկավարները հաջորդ հանդիպման ժամանակ ծրագրում են հայտարարություն ընդունել ռուսաց լեզվի` որպես ազգամիջյան հաղորդակցության լեզվի աջակցության...
13:41 08/09/2023Արցախի ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցությունը նախագահի թեկնածու է առաջադրել Սամվել Բաբայանին, սակայն փաստաթղթերը հետ են վերադարձվելՍեպտեմբերի 9-ին կգումարվի Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հատուկ նիստ՝ Հանրապետության նախագահի ընտրության հարցով։
12:13 08/09/2023Արցախի «Արևիկ» բուժմիավորումում 5 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում10 բուժառուներ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
11:25 08/09/2023Վրաստանում հորդառաջ անձրևներն ու սողանքները լուրջ խնդիրներ են առաջացրելՀորդառատ անձրևը խնդիրներ է ստեղծել Վրաստանի Գուրիայի մարզում: Մի քանի գյուղերում ջուրը լցվել է տների առաջին հարկեր, բակեր, գյուղատնտեսական տարածքներ, գրում է վրցական «Առաջին ալիք»-ը։ Նշվում է, որ...
10:20 08/09/2023Գևորգյանի կալանավորումը նպատակ ունի մթագնել Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև կապերը.ԶախարովաՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ասել է, որ Sputnik Արմենիայի սյունակագիր Գևորգյանի և բլոգեր Բադալյանի կալանավորման հետ կապված սադրանքը նպատակ ունի մթագնել Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև...
08:28 08/09/2023Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է իրականացնել հերթական սադրանքի տեղեկատվական նախապատրաստություն․ ԱՀ ՊՆԱդրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 8֊ին , ժամը 00:25֊ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ է կատարել Ասկերանի շրջանում, որոնք իբր թե...
20:58 07/09/2023Բորել.Եվրամիության դռները բաց են Վրաստանի համարԵվրամիության դռները բաց են Վրաստանի համար, սակայն երկիրը պետք է ստանա ասոցիացիայի անդամի թեկնածուի կարգավիճակ։ Այս մասին Թբիլիսիում կայացած ճեպազրույցում հայտարարել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության...
18:58 07/09/2023Կախեթիում ուժեղ քամին և կարկուտը մեծ վնասներ է հասցրելՈւժեղ քամին և կարկուտը Վրաստանի Կախեթիի մարզի Լագոդեխիի մունիցիպալիտետի երեք գյուղերի վնաս է պատճառել: Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ Ըստ առկա տեղեկությունների՝ տուժել է Կաբալիի, Գուրգենիանիի և Բաիսուբանիի...
18:21 07/09/2023Սեպտեմբերի 8-ին Ստեփանակերտ քաղաքում հացի վաճառքը կիրականացվի համար 4 կտրոնովԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից հայտնում են․ «Հարգելի՛ քաղաքացիներ Ս.թ. սեպտեմբերի 8-ին Ստեփանակերտ քաղաքում հացի վաճառքը կիրականացվի համար 4 կտրոնով: Այն քաղաքացիները, ովքեր...
18:12 07/09/2023Ճապոնական ընկերությունները մեծացնում են իրենց ներկայությունը ԹուրքիայումՃապոնիայի տնտեսության, տեխնոլոգիայի և արդյունաբերության նախարար Յասուտոշի Նիշիմուրան զրուցել է թուրքական «Անադոլու» պետական լրատվական գործակալության հետ։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Ճապոնացի...
17:56 07/09/2023Ադրբեջանի կողմից առևանգված արցախցի ուսանողները վերադարձվել են, տեղափոխվել ՀայաստանՏղաների փոխանցումը հայկական կողմին տեղի է ունեցել ռուս խաղաղապահների մասնակցությամբ Հակարիի կամրջի մոտ։
17:51 07/09/2023Վրաստանում իշխող կուսակցությունը 80 ստորագրություն է հավաքել Զուրաբիշվիլու իմպիչմենտը սկսելու համարԻշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը պատգամավորներից 80 ստորագրություն է հավաքել՝ նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին իմփիչմենթի ենթարկելու ընթացակարգ սկսելու համար դրանք...
17:28 07/09/2023Ստեփանակերտում տիկին Նաիրան հողից աղ է ստանումՈլոռից, ցորենից ու կաղինից այսպես ասած՝ սուրճ, դոշաբից քաղցրավենիք, օճառից լվացքի հեղուկ, այժմ էլ հողից աղ է ստանում արցախցին: Բայց ինչպես է հնարավոր հողից աղ ստանալ: Որոշել են օգտագործել ձմռանը...
16:23 07/09/2023Արցախի ՄԻՊ. Տղաների ազատ արձակման մասին ինֆորմացիա չունեմՀայաստանն Արցախին կապող միակ ճանապարհին ադրբեջանցիների կողմից ապօրինի կերպով տեղադրված անցակետից առևանգված արցախցի երեք երիտասարդներին ազատ արձակելու վերաբերյալ ԱՀ ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը...
16:03 07/09/2023Ադրբեջանի ՊՆ-ն կեղծ լուրեր տարածելուն զուգահեռ իրականացնում է անձնակազմի, ռազմական տեխնիկայի տեղաշարժեր և կուտակումներ. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 7֊ին , ժամը 12:35֊ից ժամը 14։00֊ն ընկած...
15:47 07/09/2023ԵՄ-ի և Թուրքիայի միջև ստորագրվել է 781 մլն եվրոյի պայմանագիրԵվրոպական միության (ԵՄ) հարևանության և ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Վարհեյլիի` Անկարա կատարած այցի ընթացքում ԵՄ-ի և Թուրքիայի միջև ստորագրվել է պայմանագիր։ Ըստ որի` ԵՄ-ն Թուրքիային կտրամադրի...
14:36 07/09/2023Մոսկվան կշարունակի կառուցողական աշխատանքը Երևանի և Բաքվի հետ․ ՊեսկովՌուսաստանը շարունակում է մանրակրկիտ և հետևողական կառուցողական աշխատանքը ինչպես Երևանի, այնպես էլ Բաքվի հետ: Այս մասին հայտնել Է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «Ռիա...
11:50 07/09/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց ԹուրքիաՀայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Թուրքիա։ Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 5-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կհյուրընկալվի Թուրքիային։ Հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերի 8-ին...
10:15 07/09/2023Վրաստանի իշխող կուսակցության ղեկավարն անիրատեսական է համարում նախագահի իմպիչմենտի հասնելըՎրաստանի խորհրդարանում նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին իմփիչմենթի ենթարկելու համար անհրաժեշտ 100 ձայնի հասնելն իրատեսական չէ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք-...
22:30 06/09/2023Գալուզին. Հայ ժողովուրդը բավականին իմաստուն է ՆԱՏՕ-ի ազդեցությանը «չտրվելու» համարՀայ ժողովուրդը բավականին իմաստուն է, որպեսզի չտրվի ՆԱՏՕ-ի` հանրապետությունը դաշինքի ազդեցության գոտի ներքաշելու փորձերին: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Մենք...

13:05 09/02/2021Greek PM in Nicosia: There will be no two-state solution to CyprusGreek Prime Minister Kyriakos Mitsotakis and Cypriot President Nikos Anastasiades in their meeting in Nicosia on Monday took a joint position on the Cyprus issue.
17:36 08/02/2021New protest demanding government in Georgia to open borders with Armenia, Russia to take place in JavakhetiPeople in Georgia's Samtskhe - Javakheti region will hold a new protest on February 10, to demand the government to open the borders with Armenia and Russia.
16:02 08/02/2021Lithuanian lawmakers call on Azerbaijan to speed up the exchange of bodies of the killed as well as the war prisoners and hostagesThe members of the inter-parliamentary group with Armenia in the Seimas (Lithuanian Parliament) adopted a statement calling on Azerbaijan to speed up the exchange of bodies and prisoners of war and...
15:31 08/02/2021Biden extends ban on Turkey buying F-35 stealth fighterThe Biden administration will not lift the Trump administration’s ban on Turkey buying F-35 stealth fighters, a punishment for Ankara’s 2019 purchase of a Russian air-defense system, a senior...
15:09 08/02/2021Russia, Turkey in talks on joint production of Sputnik V vaccineThe Russian Direct Investment Fund (RDIF) is in talks with Turkey on the joint production of the Sputnik V coronavirus vaccine, Russian Ambassador to Ankara, Alexei Yerkhov told Sputnik in an...
14:35 08/02/2021Russian peacekeepers ensure delivery of 150 tons of humanitarian aid to Karvachar regionThe Russian peacekeeping contingent continues to ensure the transit of humanitarian goods between the Nagorno-Karabakh (Artsakh) territories that have fallen under Azerbaijan’s control, the Russian...
10:36 08/02/2021Biden says he won't lift sanctions to get Iran back to negotiating tableJoe Biden has said the United States will not lift its economic sanctions on Iran in order to get Tehran back to the negotiating table to discuss how to revive the Iran nuclear deal, The Guardian...
15:51 06/02/2021Armen Petrosyan: Azerbaijan had no specialists to operate Turkish combat dronesPolitical scientist Armen Petrosyan wrote on Facebook: "Selcuk Bayraktar, the son-in-law of Turkey's President Erdogan and the technical director at Baykar Savunma, the manufacturer of Turkish...
20:24 05/02/2021Earthquake recorded in Azerbaijan, tremors felt in ArmeniaA 4.6-magnitude earthquake struck 75 km west of Ganja town of Azerbaijan, the Mediterranean Seismological Centre reported on Friday.
18:55 05/02/2021Russia lifts ban on tomato, pepper imports from ArmeniaThe Russian Federal Service for Veterinary and Phytosanitary Surveillance (Rosselkhoznadzor) has lifted ban on imports of tomatoes and peppers from Armenia’s Armavir Province to Russia.
18:17 05/02/2021Defense Ministry: No incidents reported on Armenian-Azerbaijani borderThe operational situation remained stable along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on February 4 and 5.
17:44 05/02/2021Number of Armenian citizens living in Turkey drops by 30% in 2020The recent figures released by Turkish Statistical Institute (TurkStat) show that the number of foreigners who immigrated to Turkey in 2020 shrank by 13%.
13:24 05/02/2021Russia expects UNESCO mission to visit Artsakh soonRussia expects UNESCO’s preliminary mission to visit Artsakh (Nagorno-Karabakh) and the adjacent areas of Azerbaijan in the near future, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said...
12:03 05/02/2021Polish politician sends letter to Biden over Armenian POWs, Azeri war crimesPolish politician Tomasz Lech Buczek has sent a letter to U.S. President Joe Biden regarding the Armenian prisoners of war (POWs) held in Azerbaijani captivity and Azerbaijani war crimes against the...
19:20 04/02/2021Imagine what Pashinyan may concede to satisfy Aliyev's appetite - Larisa Alaverdyan"The ruling regime in Armenia is well trained and instructed in line with the most primitive formulas," Armenia's former Human Rights Defender Larisa Alaverdyan told a press conference on Thursday.
17:09 04/02/2021Requests on interim measures under ECHR Rule 39 concerned 228 Armenians and 13 AzerbaijanisThe European Court of Human Rights (ECHR) received the complete applications in the inter-State cases Azerbaijan v.
15:32 04/02/2021UAV crews of the Russian-Turkish Centre exercise control over the observance of the ceasefire in Nagorno-KarabakhThe personnel of the Joint Russian-Turkish Centre continues to fulfill the tasks of monitoring compliance with the ceasefire and military operations in the zone of the Nagorno-Karabakh conflict, the...
10:57 04/02/2021Rep. Sherman demands answers for U.S. ambassador to Baku congratulatory statements on Azerbaijani aggression against ArtsakhSenior House Foreign Affairs Committee member Brad Sherman (D-CA) demanded answers from U.S. Ambassador to Azerbaijan Lee Litzenberger following reports that the U.S. envoy congratulated the Aliyev...
19:32 03/02/2021Deputy ministers of Russia, Armenia and Azerbaijan to hold another meeting on Karabakh in FebruaryThe trilateral working group on Nagorno-Karabakh will gather again in February, TASS news agency reports, referring to the press service of the Office of the Deputy Minister of Armenia.
18:15 03/02/2021Defense Ministry: No incidents reported on Vorotan-Davit Bek road sectionThe operational situation remained stable along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on February 2 and 3.