13:10 17/09/2023Թուրքիայում հրդեհները մարող ուղղաթիռն ընկել է ջրամբարըԹուրքիայի Իզմիր նահանգում հրդեհները մարող ուղղաթիռն ընկել է ջրամբարը, անձնակազմի մեկ անդամ փրկվել է, երեք հոգու փնտրում են: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, սյս մասին հայտնել է Թուրքիայի գյուղատնտեսության...
20:20 16/09/2023Իրանում զինյալ է ձերբակալվել, որը ծրագրում էր Թեհրանում դիվերսիա իրականացնելԻրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) հատուկ ստորաբաժանումը շաբաթ օրը ձերբակալել է մի տղամարդու, որը ծրագրել էր մի շարք դիվերսիաներ իրականացնել Իրանի մայրաքաղաքում, հաղորդում է...
16:55 16/09/2023ՌԴ ԿԸՀ-ն հայտնել է, թե ովքեր են դիտորդական առաքելություն իրականացնելու Երևանի ավագանու ընտրություններումՌուսաստանի Դաշնության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ ՌԴ) անդամ Ալեքսանդր Կուրդյումովը կմասնակցի Երևանի ավագանու ընտրությունների դիտարկմանը։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ՌԴ ԿԸՀ...
16:12 16/09/2023Լուի Բոնոն Բայրամովի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացըՊետդեպարտամենտի Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Լուի Բոնոյն Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Բայրամովը հետ քննարկել է Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև...
14:41 16/09/2023Ադրբեջանը արբիտրաժային գործընթաց է սկսել Հայաստանի դեմԱդրբեջանը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային գործընթաց է սկսել՝ Բեռնի կոնվենցիայի դրույթներին համապատասխան։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին հայտարարել է ԱՀ Գերագույն դատարանի փոխնախագահ Չինգիզ...
11:25 16/09/2023Ալիևի խորհրդականը պատասխանել է Ադրբեջանի կողմից հնարավոր ռազմական ագրեսիայի մասին հարցինՄենք չենք քննարկելու հարցեր, որոնք կասկածի տակ են դնում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը ոչ Հայաստանի, ոչ էլ որևէ երրորդ երկրի հետ»: Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում...
10:10 16/09/2023Ադրբեջանից հույս են հայտնել, որ մինչև տարեվերջ Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կկնքենԱդրբեջանը դեռևս հույս ունի մինչև տարեվերջ Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքել։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը։ «Մենք դեռ հույս...
09:45 16/09/2023ԱՄՆ-ը մտադիր է ընդլայնել Իրանի դեմ պատժամիջոցները՝ ՌԴ-ի հետ համագործակցության համարԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը մտադիր է ընդլայնել Իրանի դեմ պատժամիջոցների ցանկը՝ Ռուսաստանի հետ Թեհրանի ռազմատեխնիկական համագործակցության համար։ Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ ղեկավարի...
17:00 15/09/2023Ախալքալաքի շրջանում առաջին դասարան է հաճախել 563 երեխաԱյսօր առաջին զանգը հնչել է Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի 64 դպրոցներում, առաջին դասարան է հաճախել 563 երեխա: Առաջին դասարան չի բացվել միայն Ափնիա գյուղի դպրուցում։ Jnews-ից հայտնում են, որ ուսումնական...
16:42 15/09/2023Իրանի պատգամավորը նախազգուշացրել է Իլհամ ԱլիևինԻրանի Իսլամական խորհրդարանի Ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի անդամ Յաղուբ Ռեզազադեն, «Ջամարան» կայքին տված հարցազրույցում, անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի նկատմամբ...
15:35 15/09/2023Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ. ՌԴ ԱԳՆՄոսկվան պատրաստ է շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Մենք միշտ պատրաստ ենք երկխոսության...
13:04 15/09/2023Ադրբեջանը պահանջում է Հելեն Դադայանի մարմնի տեղափոխման վայր նշել ոչ թե Արցախ, այլ ԱդրբեջանԱդրբեջանը երկրորդ անգամ է թույլատրել Հելեն Դադայանի մարմինը տեղափոխել Արցախ, ապա կրկին արգելել։
12:20 15/09/2023Թուրքիան Ռուսաստանին առաջարկել է նվազեցնել գազի գինըԹուրքիան ակնկալում է Ռուսաստանից գազի «ավելի խելամիտ գներ» ստանալ և «Գազպրոմի» հետ փոխըմբռնման հույս ունի։ Այս առաջարկը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց հանրապետության էներգետիկայի և բնական...
11:35 15/09/2023ԱՄՆ ԶՈւ ԳՇ պետը հերքել է Թրամփի այն պնդումները, թե նրան խորհուրդ է տվել հարձակվել Իրանի վրաԱՄՆ Զինված ուժերի շտաբի պետերի միացյալ շտաբի (CHS) նախագահ, գեներալ Մարկ Միլին պնդում է, որ ի հերքումն ԱՄՆ նախկին առաջնորդ Դոնալդ Թրամփի և նրա շրջապատի հայտարարությունների, նա երբեք չի առաջարկել...
11:24 15/09/2023Ադրբեջանը կեղծիք է տարածելԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 15֊ին` ժամը 09:30-ի սահմաններում...
10:37 15/09/2023Հիքմեթ Հաջիևը գրել է, թե Ադրբեջանը մի օր նույնիսկ կարող է բարեկամանալ Հայաստանի հետԱդրբեջանը խաղաղություն է ուզում, և նույնիս կարող է բարեկամանալ Հայաստանի հետ։ Այդ մասին Politico թերթում հրապարակված հոդվածում ասել է Ադրբեջանի նախագահի միջազգային հարցերով խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը,...
10:20 15/09/2023278 օր պաշարման մեջ գտնվող Արցախը՝ Դավիթ Ղահրամանյանի լուսանկարներումԱրցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամյանը նոր լուսանկարներ է հրապարակել արդեն 278 օր թշնամու կողմից պաշարված Արցախի փողոցներից, շուկայից։ Փողոցները դատարկ են, երթևեկություն չկա, շուկայում էլ հատ ու կենտ...
19:59 14/09/2023Արցախում հացը կվաճառվի համար 9 կտրոնովԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունից տեղեկացնում են, որ այս ընթացքում իրականացվել են ալյուրի մատակարարման և ընթացիկ մի շարք այլ աշխատանքներ։ «այսօր կեսգիշերից (ժամը 24:00-ից հետո)...
17:16 14/09/2023ԱՀ ՊՆ. Ադրբեջանը Ճանկաթաղի ուղղությամբ կիրառել է հրաձգային զենքՍեպտեմբերի 14- ին ժամը 15 ։10֊ից ժամը 16։20֊ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը Ճանկաթաղի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում...

13:46 03/03/2022Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 3 115Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 115, скончались 43 человека.
13:45 28/02/2022Ираклий Гарибашвили объяснил, почему Грузия не вводит санкции против РоссииПремьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили считает, что введение санкций в отношении России противоречит национальным интересам страны и не может остановить боевые действия в Украине.
11:27 28/02/2022Выставка в Тбилиси – посвященная теме погромов армян в Сумгаите, Баку и МарагеВ Тбилиси состоялась выставка фотографий, посвященная теме погромов армян в Сумгаите, Баку и Мараге, сообщает посольство Армении в Грузии.
19:28 27/02/2022К 34-й годовщине погромов армян в Сумгаите26-29 февраля 1988 года в условиях фактического пособничества местных властей и бездействия руководства СССР в городе Сумгаит Азербайджанской ССР были совершены массовые погромы, сопровождавшиеся...
14:21 25/02/2022Сокращение числа безработных и рост реальной зарплаты в странах ЕАЭС. Михаил Мясникович представил статистикуПредседатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаил Мясникович рассказал журналистам об итогах заседания Евразийского межправительственного совета, которое прошло 24-25 февраля в очном...
14:08 24/02/2022В Баку рухнул строящийся дом, под завалами находятся людиВ бакинском поселке Кешля рухнул строящийся дом. Инцидент произошел на территории строительной зоны «City Garden». Предположительно, под завалами находятся люди, сообщают азербайджанские СМИ.
11:54 24/02/2022Ответ посольства Ирана в Армении на заявления азербайджанских депутатовПосольство на армянском, персидском и английском языках в Twitter представило комментарий, сопроводив его фото исторических надписей мечети, выполненных на персидском языке.
11:37 24/02/2022Президент Турции Эрдоган созвал заседание СовбезаПрезидент Турции Тайип Эрдоган созывает заседание Совбеза в связи с событиями на Украине, сообщает газета "Сабах".
14:41 23/02/2022Азербайджанские депутаты присвоили персидскую Голубую мечеть ЕреванаПрибывшие в Армению для участия в заседаниях Бюро и комитетов ПА «Евронест» депутаты парламента Азербайджана посетили в Ереване персидскую Голубую мечеть.
14:31 23/02/2022После войны 85 азербайджанцев подорвались на минах на оккупированных Баку территориях АрцахаПосле развязанной Азербайджаном 27 сентября 2020 года при непосредственном участии своих союзников – Турции и иностранных боевиков-террористов и джихадистов – широкомасштабной войны против Арцаха на...
11:48 23/02/2022Татоян: Публикации азербайджанской прессы об омбудсмене Армении содержат глубинную ненависть к армянамЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян бьет тревогу: азербайджанские СМИ тиражируют экстремистскую ненависть и оскорбления в адрес Защитника прав человека Республики Армения.
12:16 22/02/2022Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 12 101, скончались 45 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 12 101, скончались 45 человек.
13:45 21/02/2022В Иране потерпел крушение военный самолетСамолет иранских Вооруженных сил упал в городе Тебриз, расположенном на северо-западе страны, передает агентство Tasnim.
13:06 21/02/2022В Азербайджане арестован полковник – глава управления закупок МинобороныЗадержан глава отдела закупок и снабжения Минобороны Азербайджана, полковник Меликмаммед Гурбанов. Как сообщают азербайджанские СМИ, военная прокуратура возбудила уголовное дело. Высокопоставленного...
11:31 21/02/2022Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 4 775, скончались 32 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 775, скончались 32 человека.
11:23 21/02/2022Известны имена азербайджанских депутатов, которые едут в Ереван21-22 февраля в Ереване состоятся заседания бюро и комитетов ПА Евронест. Как сообщила ранее пресс-служба Национального Собрания Армении, в заседаниях примут участие депутаты парламентов стран...
13:29 19/02/2022В Турции автобус с туристами попал в ДТП, погибли 5 человекАвтобус с туристами попал в тяжелое ДТП в турецкой Конье, сообщает РИА Новости. Как передает агентство Анадолу, тяжелое ДТП с участием туристического автобуса произошло в субботу в Турции. Автобус...
12:08 19/02/2022Карасин намерен обсудить со спецпредставителем премьера Грузии формат «3+3»Глава комитета Совета Федерации по международным делам Григорий Карасин заявил в пятницу журналистам, что намерен встретиться со спецпредставителем премьер-министра Грузии по вопросам урегулирования...
12:58 18/02/2022Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 14 405, скончались 42 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 14 405,скончались 42 человека.
13:14 16/02/2022Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 15 315Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 15 315, скончались 55 человек.