10:35 29/08/2023Ադրբեջանն Արցախ «հումանիտար բեռ է ուղարկել»«Ադրբեջանի Կարմիր մահիկի ընկերությունը մարդասիրական օգնություն է ուղարկում Ղարաբաղում բնակվող ազգությամբ հայերին»,- այս մասին գրել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Ընկերության նախագահը հայտնել է, որ...
10:11 29/08/2023Թուրքիայում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայում 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել: Լուրը հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի (EMSC) կայքը։ Երկրաշարժը գրանցվել է UTC ժամը 04.58-ին, էպիկենտրոնը...
21:51 28/08/2023Բաքվի որոշումն առևանգված երեք արցախցիների վերաբերյալ՝ 10 օր կալանք, ապա «Ադրբեջանի տարածքից արտաքսում»Այսօր Լաչինի միջանցքում՝ Հակարի կամրջի մոտ տեղակայված ադրբեջանական անօրինական անցակետում ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Արցախի Հանրապետության երեք քաղաքացիների՝ Ալեն Սարգսյանի, Վահե Հովսեփյանի և...
21:04 28/08/2023Ռուսաստանը դեռ առաջարկում է ՀԱՊԿ առաքելություն տեղակայել հայ-ադրբեջանական սահմանին. Ալեքսեյ ՇևցովՌուսաստանը դեռ առաջարկում է ՀԱՊԿ դիտորդական առաքելություն տեղակայել հայ-ադրբեջանական սահմանին: Այդ մասին ասել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Ալեքսեյ Շևցովը։ «Հարավային Կովկասում...
20:41 28/08/2023Ըստ Բաքվի՝ Մակրոնի «Լաչինի մարդասիրական միջանցք» ձևակերպումն անարգում է իր տարածքային ամբողջականությունըԱդրբեջանն արձագանքել է օգոստոսի 28-ին դեսպանների հետ հանդիպման ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի արած հայտարարությանը։ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար...
18:47 28/08/2023Միշելը պատմել է, թե երբ է քննարկվելու ԵՄ-ին Վրաստանի, Ուկրաինայի 7 Մոլդովայի անդամակցության հարցըԵՄ երկրների ղեկավարներն առաջիկա գագաթնաժողովներում կքննարկեն ինչպես Ուկրաինայի և Մոլդովայի Եվրամիությանն անդամակցության շուրջ բանակցությունների բացումը, այնպես էլ Բալկանյան երկրների ու Վրաստանի...
17:24 28/08/2023Արցախի ՄԻՊ. Նախօրոք համաձայնեցված ցուցակներում առկա անձանցից ևս երկու հոգի չեն հատել անցակետը, չի հաջողվում նրանց հետ կապ հաստատելԱրցախից ՀՀ տեղափոխվող անձանցից ևս հինգ հոգու Ադրբեջանի սահմանապահ և այլ ծառայությունների ներկայացուցիչները տարել են անցակետի մոտ տեղադրված հատուկ սենյակ՝ հարցաքննելու։
17:22 28/08/2023Մակրոնը հանդես կգա ԼՂ հակամարտության կարգավորման նոր դիվանագիտական նախաձեռնությամբՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է,որ այս շաբաթ բանակցություններ կվարի Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ և հանդես կգա Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման նոր դիվանագիտական...
15:03 28/08/2023Ադրբեջանը մանրամասներ է հայտնում առևանգված արցախցի երիտասարդների մասինՀայաստանն Արցախին կապող միակ ճանապարհին՝ Լաչինի միջանցքում ապօրինի տեղադրված անցակետում ադրբեջանական կողմը երեք հայ երիտասարդների է առևանգել։ Թշնամի երկիրը նրանց մեղադրում է 2021 թ.
14:40 28/08/2023ՀԱՊԿ-ը ռուսական միջուկային զենքը համարում է կազմակերպության երկրների անվտանգության երաշխիքՌուսաստանը ոչ մեկին չի սպառնում միջուկային զենքով, նա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ բոլոր երկրների անվտանգության երաշխիքն է։ Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է...
14:22 28/08/2023Լենցովը որ գնաց, ուրեմն պատճառ կար. Տ. ՊետրոսյանԱդրբեջանցիներն առևանգել են 22-ամյա ուսանող տղայի, ևս մեկին հարցաքննում են։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահին առընթեր հակաճգնաժամային խորհրդի ղեկավար Տիգրան Պետրոսյանը։ «Սա արդեն վերջն է։ Լենցովը որ...
14:15 28/08/2023Ադրբեջանցիներն անցակետում առևանգել են ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Հայաստան գնացող ուսանողի. ՇտաբԱրցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Ադրբեջանական կողմը Լաչինի միջանցքում գտնվող ապօրինի անցակետում առևանգել է ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան գնացող Ալեն Նելսոնի Սարգսյանին՝...
13:50 28/08/2023Ադրբեջանցիներն առգրավվել են «Տատիկ-պապիկ» հուշարձանի փորագրությամբ նարդինՀայաստանն Արցախին կապող միակ ճանապարհին՝ Լաչինի միջանցքում ադրբեջանցիների կողմից ապօրինի կերպով տեղադրված անցակետում ադրբեջանցիներն այս անգամ առգրավվել են Արցախի խորհրդանիշ հանդիսացող «Մենք ենք մեր...
13:22 28/08/2023Արցախի նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել. ոստիկանությունՆախնական համաձայնությամբ և ոգելից խմիչքների ազդեցությամբ՝ երկու քաղաքացի ներկայացել են նախագահի նստավայր և կրակոցներ արձակել շենքի ուղղությամբ:
12:49 28/08/2023Կրակոցներ Արայիկ Հարությունյանի նստավայրի մոտՏելագրամյան ալիքներում արագորեն տարածվում է տեսանյութ, որտեղ երևում է, որ երեկոյան ժամի՝ աշխատանքային օրվա ավարտից հետո անհայտ անձը կրակոցներ է արձակում Արցախի նախագահի նսավայրի մոտ։ Արցախի ՆԳ...
12:16 28/08/2023Արցախից հիվանդներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 6 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
11:52 28/08/2023Հայ գործարարները ցանկություն են հայտնել Իրանի Շալամչեի սահմանից Իրաք ապրանք արտահանել«Արվանդ» ազատ գոտու կազմակերպության ներդրումների և բիզնեսի զարգացման գծով փոխտնօրենը հայտարարել է, որ հայ գործարարների հետ համաձայնագիր է ստորագրվել Շալամչեի սահմանով Իրաք ապրանք արտահանելու մասին։...
10:20 28/08/2023Հրաձգություն թուրքական հանգստավայրի հյուրանոցում, կա զոհԹուրքիայի Բոդրում առողջարանային նահանգի հյուրանոցներից մեկում փոխհրաձգության հետևանքով զոհվել է մեկ մարդ, վիրավորվել՝ երեքը:«ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի գրում է Yeni Şafak...
19:14 27/08/2023Ադրբեջանը բողոքի նոտա է հղել ՌԴ-ինՌուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանատունը բողոքի նոտա է հղել ՌԴ ԱԳՆ-ինԱյդ մասին հայտնում է news.ru՝ հղում անելով ադրբեջանական դիվանագիտական ներկայացուցչությանը։ Բաքվի այս որոշման պատճառ է հանդիսացել...
17:05 26/08/2023Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է արցախցի լրագրողների հետԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն օգոստոսի 26-ին հանդիպել է հանրապետության լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ: Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ...

17:00 22/12/2021Биржа Стамбула вновь приостановила работу из-за падения главного фондового индексаБиржа Стамбула объявила о приостановке работы из-за резкого падения главного фондового индекса. Как сообщает РИА Новости, на бирже сработала система автоматической приостановки торгов из-за падения...
16:55 22/12/2021В Грузии уже 24 зараженных «омикроном», новый штамм коронавируса распространяется молниеносноКоличество инфицированных новым штаммом коронавируса "омикрон" увеличилось до 24, данные озвучила замминистра здравоохранения Грузии Тамар Габуния на брифинге после заседания Межведомственного...
16:39 22/12/2021Турция: более 60 человек погибли от отравления контрафактным алкоголемВ Турции от отравления контрафактным алкоголем погиб 61 человек. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на телеканал Habertürk. По последним данным, случаи отравления поддельным алкоголем были...
17:05 21/12/2021Путин наградил посла Армении в России Орденом ДружбыПосол Армении в РФ Вардан Тоганян награжден Орденом Дружбы за большой вклад в укрепление союзнических российско-армянских отношений.
16:24 21/12/2021Путин: Благодаря присутствию миротворцев РФ в Нагорном Карабахе улучшилась гуманитарная ситуацияБлагодаря присутствию российских миротворцев в Нагорном Карабахе улучшилась гуманитарная ситуация, заявил президент России Владимир Путин.
14:46 21/12/2021Как обвал турецкой лиры отразился на жизни в Стамбуле. Материал ВВСТурецкая лира продолжает падение против доллара, побивая новые рекорды. Как это отражается на жизни простых людей? Журналист и публицист Ибрагим Набиоглу специально для Русской службы Би-би-си...
17:19 20/12/2021В Грузии зафиксировали первые два случая омикрон-штаммаПервые два случая нового штамма коронавируса "омикрон" зафиксированы в Грузии, проверяются 26 человек, с которыми они контактировали, сообщил глава национального центра по контролю за заболеваниями...
17:06 20/12/2021Никол Пашинян находится с визитом в ГрузииНикол Пашинян в рамках визита в Тбилиси провел беседу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
16:22 20/12/2021SOCAR открыла автозаправочную станцию на участке дороги Горис-Капан в Сюникской области АрменииНа административной территории села Воротан Сюникской области Армении Государственная нефтяная компания Азербайджана SOCAR установила автозаправочную станцию (АЗС).
15:55 20/12/2021Опубликовано видео пленения азербайджанских военнослужащихСайт Politik.аm опубликовал видео, на котором запечатлен момент пленения азербайджанских военнослужащих.
15:32 20/12/2021Чавушоглу: Встреча спецпредставителей Турции и Армении может состояться в ближайшее времяСпециальные представители Турции и Армении по вопросам нормализации отношений между двумя странами могут провести встречу в ближайшее время.
14:02 20/12/2021Госдеп США призывает Азербайджан к гуманному обращению с пленнымиСоединенные Штаты приветствуют освобождение 10 армянских военных после переговоров президента Азербайджана Ильхама Алиева и Никола Пашиняна в Брюсселе, прошедших на минувшей неделе, написал в...
13:41 20/12/2021Иран: системы ПВО были задействованы в учениях в районе АЭС «Бушер»Иранские системы ПВО в районе АЭС "Бушер" на юге страны, о стрельбе которых ранее поступали сообщения, были задействованы утром в понедельник в местных учениях, сообщил телеканал Al Arabiya.
12:33 20/12/2021Турецкая лира продолжает обновлять антирекордыТурецкая валюта продолжает падение, она подешевела в понедельник еще на 6%, до 17,38 лиры за доллар после снижения ставки Центробанком, передает РИА Новости со ссылкой на данные торгов.
12:18 20/12/2021Тигран Абрамян: Если нет безопасности, никогда не будет благополучияДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Самая опасная часть полусекретного...
11:30 20/12/2021Следующее заседание платформы «3+3» по Южному Кавказу может пройти в ТурцииСледующее заседание консультативной региональной платформы "3+3" по Южному Кавказу может пройти в Турции, Анкара рассчитывает на участие Грузии, заявил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу.
11:19 20/12/2021Роспотребнадзор из-за пестицидов ограничил ввоз перца, гранатов и винограда из ТурцииРоспотребнадзор с 17 ноября приостановил ввоз перца и гранатов из Турции, с 10 декабря - ввоз турецкого винограда, сообщается на сайте ведомства.
17:49 19/12/2021МИД Армении: 10 военнопленных вернулись на РодинуПри посредничестве председателя Совета Европейского Союза Шарля Мишеля 10 военнопленных вернулись на Родину, сообщил пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян и обнародовал их имена.
17:12 18/12/2021Грузия: после 2-летнего перерыва открываются ночные клубыНочные клубы в Грузии возобновляют работу с 17 декабря после почти двухгодичной паузы из-за пандемии коронавируса, сообщают администрации заведений.
15:38 18/12/2021Из-за обвала лиры в Турции онлайн-магазин Apple вновь повысил цену на гаджеты на 25%Apple на фоне падения турецкой лиры вновь повысила в субботу цены на свою продукцию, продаваемую в Турции, убедился корреспондент ТАСС.