10:35 29/08/2023Ադրբեջանն Արցախ «հումանիտար բեռ է ուղարկել»«Ադրբեջանի Կարմիր մահիկի ընկերությունը մարդասիրական օգնություն է ուղարկում Ղարաբաղում բնակվող ազգությամբ հայերին»,- այս մասին գրել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Ընկերության նախագահը հայտնել է, որ...
10:11 29/08/2023Թուրքիայում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայում 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել: Լուրը հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի (EMSC) կայքը։ Երկրաշարժը գրանցվել է UTC ժամը 04.58-ին, էպիկենտրոնը...
21:51 28/08/2023Բաքվի որոշումն առևանգված երեք արցախցիների վերաբերյալ՝ 10 օր կալանք, ապա «Ադրբեջանի տարածքից արտաքսում»Այսօր Լաչինի միջանցքում՝ Հակարի կամրջի մոտ տեղակայված ադրբեջանական անօրինական անցակետում ադրբեջանցիների կողմից առևանգված Արցախի Հանրապետության երեք քաղաքացիների՝ Ալեն Սարգսյանի, Վահե Հովսեփյանի և...
21:04 28/08/2023Ռուսաստանը դեռ առաջարկում է ՀԱՊԿ առաքելություն տեղակայել հայ-ադրբեջանական սահմանին. Ալեքսեյ ՇևցովՌուսաստանը դեռ առաջարկում է ՀԱՊԿ դիտորդական առաքելություն տեղակայել հայ-ադրբեջանական սահմանին: Այդ մասին ասել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Ալեքսեյ Շևցովը։ «Հարավային Կովկասում...
20:41 28/08/2023Ըստ Բաքվի՝ Մակրոնի «Լաչինի մարդասիրական միջանցք» ձևակերպումն անարգում է իր տարածքային ամբողջականությունըԱդրբեջանն արձագանքել է օգոստոսի 28-ին դեսպանների հետ հանդիպման ժամանակ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի արած հայտարարությանը։ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար...
18:47 28/08/2023Միշելը պատմել է, թե երբ է քննարկվելու ԵՄ-ին Վրաստանի, Ուկրաինայի 7 Մոլդովայի անդամակցության հարցըԵՄ երկրների ղեկավարներն առաջիկա գագաթնաժողովներում կքննարկեն ինչպես Ուկրաինայի և Մոլդովայի Եվրամիությանն անդամակցության շուրջ բանակցությունների բացումը, այնպես էլ Բալկանյան երկրների ու Վրաստանի...
17:24 28/08/2023Արցախի ՄԻՊ. Նախօրոք համաձայնեցված ցուցակներում առկա անձանցից ևս երկու հոգի չեն հատել անցակետը, չի հաջողվում նրանց հետ կապ հաստատելԱրցախից ՀՀ տեղափոխվող անձանցից ևս հինգ հոգու Ադրբեջանի սահմանապահ և այլ ծառայությունների ներկայացուցիչները տարել են անցակետի մոտ տեղադրված հատուկ սենյակ՝ հարցաքննելու։
17:22 28/08/2023Մակրոնը հանդես կգա ԼՂ հակամարտության կարգավորման նոր դիվանագիտական նախաձեռնությամբՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է,որ այս շաբաթ բանակցություններ կվարի Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ և հանդես կգա Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման նոր դիվանագիտական...
15:03 28/08/2023Ադրբեջանը մանրամասներ է հայտնում առևանգված արցախցի երիտասարդների մասինՀայաստանն Արցախին կապող միակ ճանապարհին՝ Լաչինի միջանցքում ապօրինի տեղադրված անցակետում ադրբեջանական կողմը երեք հայ երիտասարդների է առևանգել։ Թշնամի երկիրը նրանց մեղադրում է 2021 թ.
14:40 28/08/2023ՀԱՊԿ-ը ռուսական միջուկային զենքը համարում է կազմակերպության երկրների անվտանգության երաշխիքՌուսաստանը ոչ մեկին չի սպառնում միջուկային զենքով, նա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ բոլոր երկրների անվտանգության երաշխիքն է։ Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է...
14:22 28/08/2023Լենցովը որ գնաց, ուրեմն պատճառ կար. Տ. ՊետրոսյանԱդրբեջանցիներն առևանգել են 22-ամյա ուսանող տղայի, ևս մեկին հարցաքննում են։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահին առընթեր հակաճգնաժամային խորհրդի ղեկավար Տիգրան Պետրոսյանը։ «Սա արդեն վերջն է։ Լենցովը որ...
14:15 28/08/2023Ադրբեջանցիներն անցակետում առևանգել են ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Հայաստան գնացող ուսանողի. ՇտաբԱրցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Ադրբեջանական կողմը Լաչինի միջանցքում գտնվող ապօրինի անցակետում առևանգել է ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան գնացող Ալեն Նելսոնի Սարգսյանին՝...
13:50 28/08/2023Ադրբեջանցիներն առգրավվել են «Տատիկ-պապիկ» հուշարձանի փորագրությամբ նարդինՀայաստանն Արցախին կապող միակ ճանապարհին՝ Լաչինի միջանցքում ադրբեջանցիների կողմից ապօրինի կերպով տեղադրված անցակետում ադրբեջանցիներն այս անգամ առգրավվել են Արցախի խորհրդանիշ հանդիսացող «Մենք ենք մեր...
13:22 28/08/2023Արցախի նախագահի նստավայրի ուղղությամբ զինված հարձակում է տեղի ունեցել. ոստիկանությունՆախնական համաձայնությամբ և ոգելից խմիչքների ազդեցությամբ՝ երկու քաղաքացի ներկայացել են նախագահի նստավայր և կրակոցներ արձակել շենքի ուղղությամբ:
12:49 28/08/2023Կրակոցներ Արայիկ Հարությունյանի նստավայրի մոտՏելագրամյան ալիքներում արագորեն տարածվում է տեսանյութ, որտեղ երևում է, որ երեկոյան ժամի՝ աշխատանքային օրվա ավարտից հետո անհայտ անձը կրակոցներ է արձակում Արցախի նախագահի նսավայրի մոտ։ Արցախի ՆԳ...
12:16 28/08/2023Արցախից հիվանդներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 6 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
11:52 28/08/2023Հայ գործարարները ցանկություն են հայտնել Իրանի Շալամչեի սահմանից Իրաք ապրանք արտահանել«Արվանդ» ազատ գոտու կազմակերպության ներդրումների և բիզնեսի զարգացման գծով փոխտնօրենը հայտարարել է, որ հայ գործարարների հետ համաձայնագիր է ստորագրվել Շալամչեի սահմանով Իրաք ապրանք արտահանելու մասին։...
10:20 28/08/2023Հրաձգություն թուրքական հանգստավայրի հյուրանոցում, կա զոհԹուրքիայի Բոդրում առողջարանային նահանգի հյուրանոցներից մեկում փոխհրաձգության հետևանքով զոհվել է մեկ մարդ, վիրավորվել՝ երեքը:«ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի գրում է Yeni Şafak...
19:14 27/08/2023Ադրբեջանը բողոքի նոտա է հղել ՌԴ-ինՌուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանատունը բողոքի նոտա է հղել ՌԴ ԱԳՆ-ինԱյդ մասին հայտնում է news.ru՝ հղում անելով ադրբեջանական դիվանագիտական ներկայացուցչությանը։ Բաքվի այս որոշման պատճառ է հանդիսացել...
17:05 26/08/2023Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է արցախցի լրագրողների հետԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն օգոստոսի 26-ին հանդիպել է հանրապետության լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ: Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ...

15:46 19/01/2021Bodies of seven more servicemen found in search operations in ArtsakhEight more bodies of killed were found during the search operations in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Monday, Hunan Tadevosyan, the head of the press service of Artsakh’s State Service of Emergency...
14:19 19/01/2021Peacekeepers ensure the safety of transport links and the return of residents to their homes in Nagorno-Karabakh - Russian MoDRussian peacekeepers accompany convoys with local residents and refugees to Nagorno Karabakh, Russian Defense Ministry reported.
13:45 19/01/2021Turkey ratifies free trade deal with AzerbaijanTurkey ratified the free trade agreement with Azerbaijan on Tuesday, according to a notice issued in the Official Gazette, Anadolu news agency reported.
13:20 19/01/2021Iran affirmed willingness to implement Armenia-Iran economic projectsArmenian Ambassador to the Islamic Republic of Iran Artashes Toumanian was received on Tuesday by Seyed Rasool Mohajer, Deputy Foreign Minister on Economic Diplomacy, the Embassy reported in a press...
12:17 19/01/2021Protesters block Azerbaijani convoy on Martakert roadway in ArtsakhThe residents of Artsakh's Martakert town have blocked in a protest an Azerbaijani convoy heading towards Qarvachar region escorted by Russian peacekeepers.
11:11 19/01/2021Vardan Voskanyan: Cultural nations are respected in our region only in one case"After the barbaric attack of our holy Cathedral in the town of Shushi, cello played in the damaged church.Most may recall the exciting scene.
10:16 19/01/2021450 trucks accumulated on Russian side of Lars checkpointAccording to the information provided by the Ministry of Internal Affairs of Georgia, Stepantsminda-Larsi highway is closed for all types of vehicles, and there are 450 trucks accumulated on the...
22:43 18/01/2021More than 49,000 refugees return to Nagorno-Karabakh - Russia’s MoDRussian peacekeepers escorted another convoy of refugees who came back home in Artsakh (Nagorno-Karabakh) from Armenia, the Russian Defense Ministry said in a statement on Monday.
19:03 18/01/2021Lavrov: No reason to hinder the contacts of Armenian officials with Nagorno-KarabakhRussian Foreign Minister Sergey Lavrov believes there is no reason to hinder the contacts of Armenian officials with Nagorno-Karabakh.
18:50 18/01/2021Russia sends a new group of pyrotechnicians for demining works in Aghdam regionAn IL-76 aircraft of the Russian Emergencies Ministry with pyrotechnicians on board flew to Ganja, the ministry reported on Monday.
17:35 18/01/2021Russia’s FM says now not the best time to discuss Nagorno Karabakh statusThe discussion of the status of Nagorno Karabakh will become possible in future, Russia’s foreign minister Sergey Lavrov said at a news conference today, according to TASS news agency.
10:54 18/01/2021Stepantsminda-Larsi highway closed amid avalanche riskSome roads are closed in Armenia as of Monday morning due to adverse weather conditions, the Ministry of Emergency Situations reports.
18:45 16/01/2021Georgia confirms 23 coronavirus fatalities over the past dayGeorgia has reported 1,236 new cases of coronavirus after conducting 15,152 tests over the last 24 hours, Agenda.ge reported.
16:14 16/01/2021British company stops export of parts for Turkish Bayraktar dronesA British company Andair that supplies parts to Turkish drone company Baykar Makina has halted exports to Turkey after their components were found to have been used in the Nagorno-Karabakh conflict,...
10:35 16/01/2021Anna Naghdalyan: The Nagorno-Karabakh conflict is still far from being resolved,Armenian Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan on Friday reacted to the statement made by the representative of the Foreign Ministry of Russia who stated that the Russian side has always...
20:34 15/01/2021Armenian FM, UK Minister discussed situation around the Nagorno-Karabakh conflict in phone callAra Aivazian held a phone conversation with Wendy Morton, Parliamentary Undersecretary of State for European Neighbourhood and the Americas, the press department at the foreign ministry reported.
20:28 15/01/2021Turkey to discuss supply of second S-400 regiment with Russia in late JanuaryTurkish President Recep Tayyip Erdogan announced on Friday Ankara’s plans to discuss with Moscow supplies of the second set of S-400 anti-aircraft missile systems at the end of January, TASS news...
18:03 15/01/2021Lars road closed for all types of vehicles due to snowfall hazardSome roads are closed in the territory of Armenia, according to thread updates by the Ministry of Emergency Situations.
17:36 15/01/2021Putin discussed the outcome of the Karabakh trilateral summit with permanent members of Russia's Security CouncilRussian President Vladimir Putin informed the permanent members of the Russian Security Council about the outcome of the January 11 trilateral talks on the Nagorno-Karabakh settlement with...
16:59 15/01/2021Annika Soder named Special Representative of OSCE Chairperson-in-Office for the South CaucasusThe OSCE Chairperson-in-Office, Minister for Foreign Affairs of Sweden Ann Linde, announced on Friday the appointments of her Special Representatives for 2021.