15:31 26/08/2023Տրվել են որոշակի հանձնարարականներ՝ Արցախում բուժաշխատողների սոցիալական խնդիրները մեղմելու համար․ պետնախարարԱրցախում գործող բուժհաստատությունները Արցախի հանցավոր շրջափակման ողջ ընթացքում և հիմա բավականին մեծ աշխատանք են կատարել և շարունակում են կատարել մեր ժողովրդին բժշկական օգնություն ցուցաբերելու համար:...
15:11 26/08/2023Մարդկության դեմ հանցագործություն է․ Ամերիկացի սենատորը՝ Ադրբեջանի կողմից ԼՂ շրջափակման մասինԱմերիկացի սենատոր Բիլ Քեսիդին Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակումը մարդկության դեմ հանցագործություն է որակել: Նա X սոցցանցում (նախկին՝ Թվիթեր) գրել է․ «Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար...
14:33 26/08/2023Ստեփանակերտում սոցիալական որոշ խմբերի մսամթերք, կարտոֆիլ և ձավարեղեն կտրամադրվիՇաբաթ և կիրակի օրերին կավարտվեն Ստեփանակերտում սոցիալական որոշ խմբերի մսամթերքի, ձավարեղենի և կարտոֆիլի հավասարաչափ իրացման նախապատրաստական աշխատանքները, այն կմեկնարկի երկուշաբթիից։ Այս մասին...
10:15 26/08/2023Ճարտար բնակիչները դոշաբ ու կորկոտ են ուղարկել ՍտեփանակերտԱրցախի Ճարտար քաղաքի բնակիչները դոշաբի և կորկոտի 3-րդ խմբաքանակն են ուղարկել Ստեփանակերտ։Այս մասին տեղեկանում են Ճարտարի քաղաքապետարանի ֆեյսբուքյան էջից։ «Ճարտարի արևի ջերմությունն ու ճարտարցիների...
21:07 25/08/2023ՌԴ-ի և Ադրբեջանի արտգործնախարարությունները քննարկել են Երևանի և Բաքվի հարաբերություններըԱդրբեջանի փոխարտգործնախարար Էլնուր Մամեդովը Ռուսաստան կատարած այցի ընթացքում իր ռուս գործընկեր Միխայիլ Գալուզինի հետ քննարկել է Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը: «ՌԻԱ...
18:27 25/08/2023Թուրք զինվորները օկուպացրել են Կիպրոսի Հանրապետության 36%-ը․ ՄենենդեսԱՄՆ սենատի անդամ Բոբ Մենենդեսն օգոստոսի 24-ին անդրադարձել է վերջերս Կիպրոս կղզում տեղի ունեցած միջադեպին: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ «Մինչ այսօր (նկատի է ունեցել 1974-ի օկուպացումը-խմբ) 40.000...
15:43 25/08/2023«Ձեր խիղճը հանգի՞ստ է»: Դավութօղլուն Էրդողանին մեղադրել է երկրի տնտեսության վատթարացման մեջԹուրքիայի ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության (Gelecek Parti) հիմնադիր-առաջնորդ Ահմեդ Դավութօղլուն Twitter-ում տարածած հայտարարության մեջ քննադատել է երկրի իշխանություններին: «Հարգարժան Էրդողա՛ն, 2 տարի...
15:39 25/08/2023Բաքուն համաձայնություն չի տվել Կասպրչիկի այցին ԱդրբեջանԵԱՀԿ գործող նախագահի՝ Լաչինի միջանցք այցելելու և առկա իրավիճակի մասին զեկուցելու հանձնարարականի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկն այսօր այցելել է Կոռնիձորի...
15:00 25/08/2023Ադրբեջանցիները ԿԽՄԿ մեքենայի վրայից պոկել են տալիս «Արցախի Հանրապետություն» պարունակող պաստառըՀայաստանն Արցախին կապող միակ ճանապարհին ապօրինի կերպով տեղադրած անցակետում ադրբեջանցիների գործողություններն օր օրի ավելի սանձարձակ են դառնում։ Այս անգամ նրանք պահանջել են պոկել Կարմիր Խաչի մեքենայի...
13:23 25/08/2023Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հաստատել է՝ ստացել է հայկական կողմի առաջարկներըԱռայժմ որևէ հստակ տեղեկատվություն չկա Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ ղեկավարների հնարավոր հանդիպման վերաբերյալ։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով այդ երկրի ԱԳ նախարարության մամուլի...
12:55 25/08/2023Ռուբլու և դրամի կուրսերը դրամատիկորեն հեռացել են միմյանցից. Մաքսիմ Ռեշետնիկով«Երկրների միջև կապերը, ապրանքաշրջանառությունը աճում է, աճում է նաև փոխադարձ հետաքրքրությունները և ներդրումները: Բիզնեսն ավելի լավ է հասկանում այն հնարավորությունները, որոնք բացվել են՝ հաշվի առնելով...
12:19 25/08/2023Արցախից 10 բուժառուներ տեղափոխվել են ՀայաստանՕօգոստոսի 25-ին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն...
12:00 25/08/2023Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 26-27-ը ԲիշքեկումՀոկտեմբերի 26-27-ը Բիշքեկում տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը։ Այս մասին ասվում է Ղրղզստանի կառավարության կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։ «Արտահերթ նիստի...
10:13 25/08/2023Թուրքիայի նախագահի գրասենյակը արձագանքել է Էրդողանի ու Պուտինի ապագա հանդիպման մասին հարցինԹուրքիայի և Ռուսաստանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման հնարավոր ամսաթվի մասին հստակություն չկա։ ԱյԴ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Թուրքիայի ղեկավարի գրասենյակում։ «Սպասվում է,...
09:38 25/08/2023Շովիում՝ աղետի գոտում, հայտնաբերել են ևս երկու մարդու դիՓրկարարները Շովիում՝ աղետի գոտում, հայտնաբերել են ևս երկու մարդու դի։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, լրագրողներին հայտնել է արտակարգ իրավիճակների կառավարման ծառայության ղեկավար Թեմուր...
20:37 24/08/2023Այսօր Վրաստանում նշում են Սահմանադրության օրըՕգոստոսի 24-ին Վրաստանում նշում են Սահմանադրության օրը։Jnews-ի փոխանցմամբ՝ օրվա առթիվ երկրի քաղաքացիներին շնորհավորել է վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին։ Ինչպես նշվում է վարչապետի հայտարարության մեջ, այս...
19:10 24/08/2023Մալաթիայում երկրաշարժը բնակչության շրջանում խուճապի առաջացման պատճառ են դարձելԹուրքիայի Մալաթիա նահանգի Յեշիլյուրթ շրջանում 5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրացնվել: Էրմեբիհաբերի փոխանցմամբ՝ Թուրքայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչության (AFAD) հաղորդմամբ՝...
18:22 24/08/2023Թուրքական ԱԹՍ-ն հարվածել է Սիրիայի քրդերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքինՍիրիայի հյուսիս-արևելքում քրդական ուժերի մամուլի գրասենյակը երեկ ուշ երեկոյան հայտնել է, որ թուրքական անօդաչու թռչող սարքը թիրախավորել է լրագրողներին տեղափոխող մեքենային։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝...
18:05 24/08/2023Շրջափակումից հետո Արցախում սպորտի ոլորտը կանգնել է մեծ խնդիրների առջևՈլորտի խնդիրների մասին բարձրաձայնել է Արցախի ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը
17:38 24/08/2023Միշուստին. ՌԴ-ն կողմ է Հարավային Կովկասում տրանսպորտային և հաղորդակցական կապերի ապաշրջափակմանըՌուսաստանը կողմ է Հարավային Կովկասում տրանսպորտային և հաղորդակցական կապերի ապաշրջափակմանը՝ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների պայմանավորվածություններին համապատասխան։ Այս մասին վարչապետ...

12:50 18/12/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2 784, скончались 53 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 784. Скончались 53 человека. Об этом пишет Sputnik Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
11:25 16/12/2021Известно имя спецпредставителя Турции для нормализации отношений с АрмениейБывший посол Турции в США Сердар Кылыч будет назначен на должность спецпредставителя республики для нормализации отношений с Арменией.
11:17 16/12/2021Турция рассматривает заявки авиакомпаний на рейсы из Стамбула в Ереван и обратноАнкара рассматривает заявки турецких и армянских авиакомпаний на авиарейсы Стамбул - Ереван - Стамбул, решение может быть принято в ближайшие дни, заявил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу.
17:27 15/12/2021Мхитар Закарян: Бердзорский коридор и дорога через Мегри – находящиеся в разных плоскостях величины«Это не подлежащие сравнению и находящиеся в разных плоскостях величины, и я считаю демагогией их увязывание друг с другом», – заявил бывший мэр Мегри, депутат парламента от фракции «Армения» Мхитар...
15:20 15/12/2021Омбудсмен Арцаха: Азербайджан не предоставляет возможности жителям Тагаварда посещать могилы своих близкихЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян на своей странице в социальной сети Facebook сообщает: «За последний год жители общины...
13:43 14/12/2021В Стамбуле образовались очереди за дешевым хлебом на фоне обвала лирыОппозиционный мэр Стамбула Экрем Имамоглу заявил, что граждане Турции стали более бедными из-за резкого падения курса лиры и инфляции, однако он не приветствует публикацию видео с очередями за...
12:58 14/12/202114.12.2021. В Арцахе выявлено 35 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человекВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 13 декабря проведено 313 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 35 новых случаев заражения коронавирусом.
12:52 14/12/2021Тигран Абрамян: Разоблачен очередной закрытый и секретный процессДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Министр иностранных дел Турции...
11:50 14/12/2021Пресс-секретарь МИД Армении: Ереван положительно оценивает заявление главы МИД ТурцииПресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян на своей странице в социальной сети Facebook прокомментировал заявление главы МИД Турции Мевлюта Чавушоглу.
11:46 14/12/2021Турция и Армения назначат спецпредставителей для нормализации отношений – ЧавушоглуТурция и Армения назначат спецпредставителей для нормализации отношений, заявил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу.
11:38 14/12/2021В долине Амараса обстрелянный азербайджанцами трактор эвакуирован при посредничестве миротворцев РФПри посредничестве российских миротворцев 13 декабря в Амарасе был эвакуирован трактор, который остался на поле 10 декабря, продолжились и сельскохозяйственные работы.
11:32 14/12/2021Чавушоглу: Анкара и Ереван откроют авиасообщениеТурция и Армения откроют чартерное авиасообщение, заявил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу. Его сообщение приводит РИА Новости. "Для налаживание отношений между турцией и Армений будет открыто...
11:17 14/12/2021Никол Пашинян с рабочим визитом отбыл в БрюссельНикол Пашинян с двухдневным рабочим визитом отбыл в Брюссель. Никол Пашинян в Брюсселе примет участие в шестом саммите Восточного партнерства. В рамках мероприятия запланированы двусторонние встречи...
15:12 13/12/2021В Арцахе обезвредили авиабомбуВ Арцахе в течение недели были обнаружены и обезврежены 24 кассетные бомбы, 1 авиабомба и 94 других малокалиберных боеприпасов.
12:54 13/12/2021В Грузии число инфицированных COVID-19 увеличилось за сутки на 1 527, скончались 46 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 527, скончались 46 человек.
16:50 11/12/2021В Грузии зажгли главную елкуВ Грузии зажгли огни на главной елке. По традиции новогоднее дерево установили на проспекте Руставели перед зданием парламента. Посмотреть на красочную церемонию пришли тысячи туристов и жителей...
15:45 11/12/2021Вахтанг Кикабидзе навестил экс-президента Грузии Саакашвили в госпиталеИзвестный грузинский артист Вахтанг Кикабидзе встретился с заключенным бывшим президентом Грузии Михаилом Саакашвили и сообщил, что политик не чувствует себя хорошо, однако он не сломан духом.
14:15 11/12/2021Число инфицированных COVID-19 в Грузии увеличилось за сутки на 3 542, скончались 64 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 542, скончались 64 человека.Об этом пишет Sputnik Грузия.
14:00 11/12/2021Арцах: обработано более 20 га земель сельскохозяйственного назначения в Аскеранском районеВоеннослужащие российского миротворческого контингента обеспечили безопасность рабочим при обработке 20 га земель сельскохозяйственного назначения вблизи линии разграничения сторон в Аскеранском...
11:22 11/12/2021МИД Армении: Баку не ответил на предложение Еревана о зеркальном отводе войскМинистерство иностранных дел Республики Армения выступило с заявлением относительно действий Азербайджана, в котором говорится: «Вооруженные провокации со стороны вооруженных сил Азербайджана вдоль...