12:57 08/07/2023Վրաստանում անցկացվել են միջգերատեսչական վարժանքներ՝ ԱՄՆ-ի և Լիտվայի զինվորականների մասնակցությամբՎրաստանում տեղի է ունեցել «Գործընկեր-2023» միջգերատեսչական զորավարժությունը, որին միացել են ԱՄՆ-ի և Լիտվայի զինվորականները։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի...
10:20 08/07/2023Արդարադատության միջազգային դատարանը հաստատեց, որ Ադրբեջանը չի կատարել իր որոշումը և պարտավոր է կատարել այն. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի նախկին ՄԻՊ, պետախարար Արտակ Բեգլարյանը Թվիթերի իր էջում գրել է. Ի՞նչ է նշանակում Արդարադատության միջազգային դատարանի հուլիսի 6-ի որոշումը Քաշաթաղի (Լաչին) միջանցքում ադրբեջանական անցակետ...
09:11 08/07/2023Մոլդովայում ձերբակալել են կիբերհանցագործության մեջ կասկածվող Ադրբեջանի քաղաքացունՄոլդովայի սահմանապահները Ուկրաինայի հետ սահմանին ձերբակալել են Ադրբեջանի քաղաքացու, որը Ինտերպոլի կողմից հետախուզվում է կիբերհարձակումներ կատարելու կասկածանքով։ «Ադրբեջանական իշխանությունների կողմից...
21:36 07/07/2023Փաշինյանը և Ղարիբաշվիլին պայմանավորվել են ռազմավարական հարցերի շուրջ երկխոսություն սկսելԻրակլի Ղարիբաշվիլին և Նիկոլ Փաշինյանը Բաթումիում կայացած հանդիպմանը պայմանավորվել են բարձր մակարդակով երկխոսություն սկսել ռազմավարական հարցերի շուրջ։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարության...
18:11 07/07/2023Պարսից ծոցի երկրներ կատարելիք այցից Էրդողանն ակնկալում է շուրջ 10 մլրդ դոլարի ուղղակի ներդրումԱմերիկյան «Reuters» լրատվական գործակալության հետ հարցազրույցում թուրք պաշտոնյան, ում անունը գաղտնի է պահվում, տեղեկացրել է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Պարսից ծոցի երկրներ կատարելիք...
17:52 07/07/2023ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը մտադիր է առգրավել Իրանից Եմեն առաքված զենքի մեծ խմբաքանակըԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը մտադիր է առգրավել զենքի մեծ խմբաքանակը, այդ թվում՝ գնդացիրներ, հակատանկային միջոցներ և զինամթերք, որոնք Իրանը, իբր, առաքել է Եմենի հութիներին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ...
15:53 07/07/2023Փաշինյան-Ղարիբաշվիլի հանդիպումը կկայանա ԲաթումիումՆիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 7-8-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան: Փաշինյանի խոսնակի փոխանցմամբ, Բաթումիում նախատեսվում է Փաշինյանի և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հանդիպումը: Ավելի ուշ...
15:40 07/07/2023Իմ անձնական կյանքն այժմ և ապագայում ամբողջովին կապված է Սոփոյի հետ․ՍաակաշվիլիՄիխեիլ Սաակաշվիլին ֆեյսբուքյան իր էջում անձնական գրառում է արել. «Ի պատասխան բոլոր ստահոդ լուրերի՝ իմ անձնական կյանքն այժմ և ապագայում ամբողջովին կապված է Սոփոյի և այն մեծ սիրո հետ, որը կապում է ինձ,...
14:47 07/07/2023Արցախից 17 բուժառու տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր՝ հուլիսի 7-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 17 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
12:55 07/07/2023Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում է ՎրաստանՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան։ Այս մասին գրում են վրացական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Վրաստանի կառավարության աշխատակազմի տարածած...
12:37 07/07/2023Մոլդովայի իշխող կուսակցությունը մերժել է ԱՊՀ-ի հետ համաձայնագրերը չեղարկելուց հրաժարվելու ընդդիմադիրների առաջարկըՄոլդովայում իշխող «Գործողության և համերաշխության» կուսակցության պատգամավորները մերժել են ընդդիմադիր Կոմունիստների և սոցիալիստների դաշինքի առաջարկը՝ խորհրդարանի օրակարգից բացառել ԱՊՀ-ի հետ...
11:53 07/07/2023Սյունիքից առևանգված զինծառայողներն Ադրբեջանում դատապարտվեցին 11.5 տարվա ազատազրկմանՍյունիքի մարզից մայիսի 26-ին ադրբեջանցիների կողմից առևանգված զինծառայողներ Հարություն Հովագիմյանն ու Կարեն Ղազարյանը դատապարտվեցին 11 տարի և վեց ամիս ազատազրկման։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական...
11:52 07/07/2023ՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավարը ցանկություն է հայտնել բարձրացնել Իրանի հետ համագործակցության մակարդակըՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսին կցանկանար Իրանի հետ համագործակցությունն ավելի բարձր մակարդակի վրա տեսնել։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին նա հայտարարել է ուրբաթ օրը՝ Ճապոնիա կատարած այցի...
08:37 07/07/2023Ուկրաինան լքած Վրաստանի դեսպանն իր հեռանալն անվանել է դիվանագիտական հարաբերությունների մակարդակի իջեցումՎրաստանի դեսպանին հայրենիք ուղարկելու Ուկրաինայի ղեկավարության որոշումը վկայում է երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների մակարդակի իջեցման մասին։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
20:27 06/07/2023Վրաստանում կատալիզատորների արտահանումն արգելվեցՎրաստանից ավտոմեքենաների կատալիզային չեզոքարարների (կատալիզատորների) արտահանումը երեք տարով արգելվել է: Արգելքն ուժի մեջ կլինի մինչև 2026 թվականի մայիսի 1-ը, համապատասխան հրամանն արդեն հրապարակվել է...
18:27 06/07/2023Վարկաբեկում, ավելին՝ ապականում են հզոր Վահագն Վիշապաքաղ Աստծո անունը․ Ավետիք ԻշխանյանՀրապարակախոս Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «ՎԱՀԱԳՆ ՎԻՇԱՊԱՔԱՂԻՑ ․․․ ՄԻՆՉԵՎ․․․ Վահագն Վիշապաքաղը ռազմի քաջության, հաղթանակի ու ամպրոպի գերագույն աստվածն է հին հայկական դիցաբանության մեջ։ Եղել է ամենասիրելի...
18:14 06/07/2023Փլուզման եզրին գտնվող Սուրբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին անտեսված է Թուրքիայի իշխանությունների կողմիցԹուրքիայի կենտրոնական հատվածում գտնվող Կայսերի նահանգի Թոմարզա շրջանում կառուցված Հայկական Սուրբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին շարուկվում է փլուզման եզրին մնալ: «Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ՝ մասնավորապես...
16:48 06/07/2023Այդ ցուցադրական քայլերն ուղղված են Ռուսաստանին կարգավորման գործընթացից հեռացնելուն.Զախարովան՝ Մակրոնի հայտարարության մասին«Նման հայտարարություններից հետո զգացվում է, որ նախագահ Մակրոնի համեստությունը զիջում է միայն նրա առնականությանը»,-ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով...
16:35 06/07/2023Թուրքիան հավանություն չի տա Շվեդիայի անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին. ԶԼՄ-ներԹուրքիան հուլիսի 6-ին Բրյուսելում կայացած կարևորագույն հանդիպումից առաջ հստակ հասկացրել է, որ հավանություն չի տա ՆԱՏՕ-ին Շվեդիայի անդամակցությանը, եթե Ստոկհոլմը քայլեր չձեռնարկի Անկարայի հետ...
15:59 06/07/2023Ուկրաինայում Վրաստանի դեսպանը լքել է ԿիևըՈւկրաինայում Վրաստանի դեսպան Գեորգի Զաքարաշվիլին արդեն լքել է Կիևը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հինգշաբթի հաղորդել է Interpressnews-ը՝ Վրաստանի ԱԳՆ-ին հղումով։ Երկուշաբթի օրը Վրաստանի...

13:51 09/11/2020The enemy's offensive attempts in the direction of Martuni, Martakert, and Taghavard ended in failure - MoD representativeApart from Shushi, military operations in other directions across the frontline are important, the official representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan reported.
11:37 09/11/2020Erdogan's son-in-law resigns as finance ministerBerat Albayrak, the son-in-law of Turkish President Recep Tayyip Erdogan, stepped down as Turkey's finance minister on Sunday citing health reasons, Deutsche Welle reported.
11:32 09/11/2020Armenian forces deprive the adversary from proactiveness near Shushi - MoD representativeThe official representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan reports that the battles in the vicinity of Shushi continue.
11:18 09/11/2020The enemy forces suffered heavy losses in manpower near Shushi-Qarin Tak area and retreated - Defense ArmyThe Defense Army units conducted defensive battles in the southeastern, southern, and southwestern directions of the Artsakh frontline during the night of November 8-9, the Defense Army reported.
10:52 09/11/2020Tbilisi police fire water cannon at demonstrators rejecting the election resultsPolice Tbilisi have fired water cannons at crowds protesting against the results of last week's parliamentary election, the BBC reported.
10:22 09/11/2020The Azeri forces target residential areas, objects of public and economic importance in StepanakertAzerbaijani-Turkish forces continue to commit war crimes, in particular, keeping peaceful settlements and the population of Artsakh under fire, the Artsakh State Service of Emergency Situations...
21:09 08/11/2020Two more enemy drones shot down northwest of StepanakertAt around 19:30, the air defense units of the Artsakh Army have shot down two enemy UAVs northwest of Stepanakert, Spokeswoman at the Ministry of Defense Shushan Stepanyan reported.
21:01 08/11/2020Situation in Stepanakert remained calm until 18:30 - State Service of Emergency SituationsThe situation in the settlements across Artsakh remained stable if tense throughout the day, The State Service of Emergency Situations reported, adding relative calm has been observed in Stepanakert...
18:58 08/11/2020MoD representative reports ongoing fights in the direction of MartuniThe official representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan reports about ongoing battles in Martuni direction.
17:50 08/11/2020Stepanakert shelled from Turkish artillery-rocket launchers - Russian reporterRussian military journalist Semen Pegov, the author of the WarGonzo project, shared a new reportage from Artsakh capital city Stepanakert, showing the aftermath of the fresh Azerbaijani bombardment.
16:58 08/11/2020Azerbaijan has lost 7,630 troops since military aggression against ArtsakhAzerbaijan has suffered 7,630 losses in manpower since the launch of military aggression against Artsakh on September 27, the Armenian Unified Infocenter reported on Sunday.
16:00 08/11/2020Artsakh Army downs another Turkish Bayraktar droneAt around 13:40 , Air Defense units of the Defense Army shot down another enemy Bayraktar TB2 in the southeastern direction, Defense Ministry Spokeswoman Shushan Stepanyan reported.
13:50 08/11/2020Artsakh Air Defense units shot down 2 enemy UAVsAt around 9:30 on Sunday, the Air Defense units of the Artsakh Army shot down 2 enemy UAVs in the eastern direction, Spokeswoman at the Ministry of Defense Shushan Stepanyan reported.
12:32 08/11/2020Heavy and decisive battles underway for Shushi - MoD representativeArmenia's Defense Ministry Representative Artsrun Hovhannisyan wrote on Facebook about heavy battles underway near Shushi.
12:30 08/11/2020Artifacts of Tigranakert archeological museum moved to a secure place, head of excavations saysArtifacts of the the archaeological camp of the ancient Armenian city of Tigranakert in Artsakh have been moved to a secure place, the Head of the YSU Chair of Culturology, Doctor of History,...
11:22 08/11/2020Accumulation of enemy equipment and personnel observed in different sections of the frontline - Defense ArmyBattles of varying intensity continued in all directions of the Artsakh frontline on the night of November 7–8, the country's Defense Army reported.
11:20 08/11/2020The life-and-death battle continues - Arayik HarutyunyanArtsakh President Arayik Harutyunyan has shared a photo of himself standing outside of Stepanakert central square.
11:19 08/11/2020Putin, Erdogan confirm readiness to seek peace for Nagorno-KarabakhRussian President Vladimir Putin informed Turkish President Recep Tayyip Erdogan in a phone call about phone talks with the leaders of Azerbaijan and Armenia aimed at looking for a solution to the...
11:15 08/11/2020Azerbaijani forces launched 8 long-range missile strikes at Stepanakert residential areasThe situation in the Nagorno Karabakh has been strained and unquiet overnight, especially in Stepanakert, the State Service for Emergency Situations reported.
20:01 07/11/2020Defense Ministry official: No loss, no retreat is defeat yetNo loss, no retreat is defeat yet, Defense Ministry official Artsrun Hovhannisyan said on Saturday. “Everything is not lost if your consciousness is struggling. Fighting continues near Shushi. Stop...