12:57 08/07/2023Վրաստանում անցկացվել են միջգերատեսչական վարժանքներ՝ ԱՄՆ-ի և Լիտվայի զինվորականների մասնակցությամբՎրաստանում տեղի է ունեցել «Գործընկեր-2023» միջգերատեսչական զորավարժությունը, որին միացել են ԱՄՆ-ի և Լիտվայի զինվորականները։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի...
10:20 08/07/2023Արդարադատության միջազգային դատարանը հաստատեց, որ Ադրբեջանը չի կատարել իր որոշումը և պարտավոր է կատարել այն. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի նախկին ՄԻՊ, պետախարար Արտակ Բեգլարյանը Թվիթերի իր էջում գրել է. Ի՞նչ է նշանակում Արդարադատության միջազգային դատարանի հուլիսի 6-ի որոշումը Քաշաթաղի (Լաչին) միջանցքում ադրբեջանական անցակետ...
09:11 08/07/2023Մոլդովայում ձերբակալել են կիբերհանցագործության մեջ կասկածվող Ադրբեջանի քաղաքացունՄոլդովայի սահմանապահները Ուկրաինայի հետ սահմանին ձերբակալել են Ադրբեջանի քաղաքացու, որը Ինտերպոլի կողմից հետախուզվում է կիբերհարձակումներ կատարելու կասկածանքով։ «Ադրբեջանական իշխանությունների կողմից...
21:36 07/07/2023Փաշինյանը և Ղարիբաշվիլին պայմանավորվել են ռազմավարական հարցերի շուրջ երկխոսություն սկսելԻրակլի Ղարիբաշվիլին և Նիկոլ Փաշինյանը Բաթումիում կայացած հանդիպմանը պայմանավորվել են բարձր մակարդակով երկխոսություն սկսել ռազմավարական հարցերի շուրջ։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարության...
18:11 07/07/2023Պարսից ծոցի երկրներ կատարելիք այցից Էրդողանն ակնկալում է շուրջ 10 մլրդ դոլարի ուղղակի ներդրումԱմերիկյան «Reuters» լրատվական գործակալության հետ հարցազրույցում թուրք պաշտոնյան, ում անունը գաղտնի է պահվում, տեղեկացրել է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Պարսից ծոցի երկրներ կատարելիք...
17:52 07/07/2023ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը մտադիր է առգրավել Իրանից Եմեն առաքված զենքի մեծ խմբաքանակըԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը մտադիր է առգրավել զենքի մեծ խմբաքանակը, այդ թվում՝ գնդացիրներ, հակատանկային միջոցներ և զինամթերք, որոնք Իրանը, իբր, առաքել է Եմենի հութիներին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ...
15:53 07/07/2023Փաշինյան-Ղարիբաշվիլի հանդիպումը կկայանա ԲաթումիումՆիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 7-8-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան: Փաշինյանի խոսնակի փոխանցմամբ, Բաթումիում նախատեսվում է Փաշինյանի և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հանդիպումը: Ավելի ուշ...
15:40 07/07/2023Իմ անձնական կյանքն այժմ և ապագայում ամբողջովին կապված է Սոփոյի հետ․ՍաակաշվիլիՄիխեիլ Սաակաշվիլին ֆեյսբուքյան իր էջում անձնական գրառում է արել. «Ի պատասխան բոլոր ստահոդ լուրերի՝ իմ անձնական կյանքն այժմ և ապագայում ամբողջովին կապված է Սոփոյի և այն մեծ սիրո հետ, որը կապում է ինձ,...
14:47 07/07/2023Արցախից 17 բուժառու տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր՝ հուլիսի 7-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 17 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ...
12:55 07/07/2023Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում է ՎրաստանՀայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան։ Այս մասին գրում են վրացական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Վրաստանի կառավարության աշխատակազմի տարածած...
12:37 07/07/2023Մոլդովայի իշխող կուսակցությունը մերժել է ԱՊՀ-ի հետ համաձայնագրերը չեղարկելուց հրաժարվելու ընդդիմադիրների առաջարկըՄոլդովայում իշխող «Գործողության և համերաշխության» կուսակցության պատգամավորները մերժել են ընդդիմադիր Կոմունիստների և սոցիալիստների դաշինքի առաջարկը՝ խորհրդարանի օրակարգից բացառել ԱՊՀ-ի հետ...
11:53 07/07/2023Սյունիքից առևանգված զինծառայողներն Ադրբեջանում դատապարտվեցին 11.5 տարվա ազատազրկմանՍյունիքի մարզից մայիսի 26-ին ադրբեջանցիների կողմից առևանգված զինծառայողներ Հարություն Հովագիմյանն ու Կարեն Ղազարյանը դատապարտվեցին 11 տարի և վեց ամիս ազատազրկման։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական...
11:52 07/07/2023ՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավարը ցանկություն է հայտնել բարձրացնել Իրանի հետ համագործակցության մակարդակըՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավար Ռաֆայել Գրոսսին կցանկանար Իրանի հետ համագործակցությունն ավելի բարձր մակարդակի վրա տեսնել։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին նա հայտարարել է ուրբաթ օրը՝ Ճապոնիա կատարած այցի...
08:37 07/07/2023Ուկրաինան լքած Վրաստանի դեսպանն իր հեռանալն անվանել է դիվանագիտական հարաբերությունների մակարդակի իջեցումՎրաստանի դեսպանին հայրենիք ուղարկելու Ուկրաինայի ղեկավարության որոշումը վկայում է երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների մակարդակի իջեցման մասին։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
20:27 06/07/2023Վրաստանում կատալիզատորների արտահանումն արգելվեցՎրաստանից ավտոմեքենաների կատալիզային չեզոքարարների (կատալիզատորների) արտահանումը երեք տարով արգելվել է: Արգելքն ուժի մեջ կլինի մինչև 2026 թվականի մայիսի 1-ը, համապատասխան հրամանն արդեն հրապարակվել է...
18:27 06/07/2023Վարկաբեկում, ավելին՝ ապականում են հզոր Վահագն Վիշապաքաղ Աստծո անունը․ Ավետիք ԻշխանյանՀրապարակախոս Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «ՎԱՀԱԳՆ ՎԻՇԱՊԱՔԱՂԻՑ ․․․ ՄԻՆՉԵՎ․․․ Վահագն Վիշապաքաղը ռազմի քաջության, հաղթանակի ու ամպրոպի գերագույն աստվածն է հին հայկական դիցաբանության մեջ։ Եղել է ամենասիրելի...
18:14 06/07/2023Փլուզման եզրին գտնվող Սուրբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին անտեսված է Թուրքիայի իշխանությունների կողմիցԹուրքիայի կենտրոնական հատվածում գտնվող Կայսերի նահանգի Թոմարզա շրջանում կառուցված Հայկական Սուրբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին շարուկվում է փլուզման եզրին մնալ: «Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ՝ մասնավորապես...
16:48 06/07/2023Այդ ցուցադրական քայլերն ուղղված են Ռուսաստանին կարգավորման գործընթացից հեռացնելուն.Զախարովան՝ Մակրոնի հայտարարության մասին«Նման հայտարարություններից հետո զգացվում է, որ նախագահ Մակրոնի համեստությունը զիջում է միայն նրա առնականությանը»,-ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով...
16:35 06/07/2023Թուրքիան հավանություն չի տա Շվեդիայի անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին. ԶԼՄ-ներԹուրքիան հուլիսի 6-ին Բրյուսելում կայացած կարևորագույն հանդիպումից առաջ հստակ հասկացրել է, որ հավանություն չի տա ՆԱՏՕ-ին Շվեդիայի անդամակցությանը, եթե Ստոկհոլմը քայլեր չձեռնարկի Անկարայի հետ...
15:59 06/07/2023Ուկրաինայում Վրաստանի դեսպանը լքել է ԿիևըՈւկրաինայում Վրաստանի դեսպան Գեորգի Զաքարաշվիլին արդեն լքել է Կիևը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հինգշաբթի հաղորդել է Interpressnews-ը՝ Վրաստանի ԱԳՆ-ին հղումով։ Երկուշաբթի օրը Վրաստանի...

18:17 20/10/2021После 2-летнего перерыва Армения примет участие в «Евровидении-2022»После двухлетнего перерыва Армения примет участие в песенном конкурсе «Евровидении-2022». Об этом сообщает страница «Armenia in Eurovision» в Instagram. В этот раз конкурс состоится в Турине. Армения...
17:36 20/10/2021На оккупированных Азербайджаном армянских территориях есть 167 месторождений металловНа оккупированных азербайджанскими вооруженными силами в третьей карабахской войне армянских территориях есть 167 месторождений драгоценных металлов.
13:54 20/10/2021Турция занижает смертность от COVID-19, в 2020 году не зарегистрировано 55 000 случаев смертиВ 2020 году Турция не зарегистрировала, как минимум, 55 000 случаев смерти от последствий COVID-19. Об этом, как пишет Ahval News, сообщили из Турецкой медицинской ассоциации (TTB) Согласно...
12:05 20/10/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных за сутки увеличилось на 5 219, скончались 42 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 5 219, скончались 42 человека.
20:11 19/10/2021ЕСПЧ призвал Турцию пересмотреть закон об оскорблении президента страныЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ) призвал Турцию пересмотреть национальное законодательство, на основании которого в последние годы тысячи турецких жителей были привлечены к уголовной...
18:30 19/10/2021Экс-президента Грузии Михаила Саакашвили могут накормить принудительноПремьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили назвал объявившего голодовку в тюрьме экс-президента страны Михаила Саакашвили профессиональным аферистом, который своими действиями лишь хочет привлечь к...
17:44 19/10/2021ВС Азербайджана проводят учения в оккупированном БердзореВ оккупированном Азербайджаном Бердзоре ВС этой страны с 19 октября, в соответствии с планом подготовки Сухопутных войск, проводят командно-штабные учения.
16:53 19/10/2021Тойво Клаар: ЕС готов внести свой вклад в укрепление стабильности и мира в регионеПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев во вторник принял спецпредставителя Евросоюза по Южному Кавказу Тойво Клаара, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Алиева.
15:56 19/10/202119.10.2021. В Арцахе выявлен 31 новый случай заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 18 октября проведено 142 тестирования, в результате чего выявлен 31 новый случай заражения коронавирусом, среди инфицированных – 2 детей.
09:40 19/10/2021Азербайджан передал армянской стороне останки одного военнослужащегоВ результате проведенных в Шуши переговоров Азербайджан передал армянской стороне останки одного военнослужащего.
17:50 18/10/2021Военнослужащие ВС РА участвуют в военных учениях ОДКБНа одном из полигонов Республики Таджикистан 18 октября стартовали учения Сил оперативного реагирования ОДКБ «Поиск-2021», «Колонна-2021» и «Взаимодействие-2021».
17:37 18/10/2021Спецпредставители ЕС и НАТО посетят АрмениюСпециальный представитель НАТО на Южном Кавказе Хавьер Коломина в ближайшую неделю посетит Южный Кавказ.
17:17 18/10/2021Скончался создатель турецких беспилотников «Байрактар»В Стамбуле в возрасте 71 года скончался председатель правления турецкой компании Baykar, автор проекта ударных беспилотников Оздемир Байрактар.
16:30 18/10/2021Министр обороны США в Грузии коснулся формата «3+3»Министр обороны США Ллойд Остин, находящийся с визитом в Грузии, на совместной пресс-конференции со своим грузинским коллегой Джуаншером Бурчуладзе коснулся формата «3+3».
14:39 18/10/2021В Турции назвали условие для закупки российских истребителей Су-35 и Су-57Турция может закупить российские истребители Cу-35 и Су-57, если США заморозят продажу F-16 вслед за F-35, заявил глава управления оборонной промышленности Турции Исмаил Демир.
13:15 18/10/2021Баку как транзитный центр на черном рынке оружия – в плане поставок оружия террористическим группировкамИранские телеграмм-каналы опубликовали важные документы, касающиеся центральной роли Азербайджана в деле обеспечения террористов оружием на черном рынке оружия.
12:29 18/10/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2 479, скончались 42 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 479, скончались 42 человека.
18:59 16/10/2021КСИР: Иран разрабатывает противокорабельные ракеты с дальностью полета до 2000 кмКомандующий Корпусом стражей исламской революции (КСИР) Ирана генерал-майор Хосейн Салами сообщил, что военно-промышленный комплекс страны в ближайшем будущем разработает противокорабельную ракету с...
17:19 16/10/2021Артур Ванецян: Альтернативы осуществлению права народа Республики Арцах на самоопределение нетРуководитель фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Артур Ванецян, депутат от данной фракции Тигран Абрамян 15 октября в Ереване встретились с главами фракций «Демократическая партия...