18:10 13/07/2023Մարկեդոնով. Ռուսաստանը կորցնում է իր բացառիկությունը հայ-ադրբեջանական կարգավորման հարցումՌԴ ԱԳՆ ՄՊՀ-ի Միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտի Եվրատլանտյան անվտանգության կենտրոնի առաջատար գիտաշխատող Սերգեյ Մարկեդոնովը Telegram-ի իր ալիքում գրում է.
10:28 13/07/2023«Սա է պատճառը, թե ինչու են Ադրբեջանում գոյություն չունեցող ՀԿ-ները թիրախավորել Հայաստանի տնտեսության ամենակենսունակ ճյուղը»Հայաստանի հանքագործների և մետալուրգների միությունը տարածել է հայտարարություն
18:12 12/07/2023Հայաստանի գերբին նմանվող լոգոյով ֆուտբոլային ակումբն արդեն իսկ գրանցվել է ԹՖՖ-ի կողմիցՀուլիսի 12-ին թուրքական ընդդիմադիր ազգայնական «Լավ» (Iyi Parti) կուսակցության անդամ Լյութֆու Թյուրքանը խորհրդարանում բարձրաձայնել է «Diyarbekirspor» ֆուտբոլային ակումբի անվան և էմբլեմի փոփոխության...
13:10 12/07/2023Մոլդովան չեղարկել է ԱՊՀ -ի հետ ունեցած իր ևս երեք համաձայնագիրըՄոլդովայի կառավարությունը չեղարկել է փոքր բիզնեսի աջակցության և զարգացման, միասնական կրթական տարածքի ձևավորման, ինչպես նաև սահմանապահ զորքերին հատուկ տեխնիկայի արտոնյալ մատակարարման մասին...
08:30 12/07/2023Ախալքալաքի որոշ ֆերմերների մոտ կարտոֆիլը չի աճումԱխալքալաքի մունիցիպալիտետում որոշ ֆերմերների թանկարժեք կարտոֆիլի սերմերը ծիլեր չեն տվել։ Հողագործներն այլևս որևէ բերք ստանալու հույս չունեն: Սրա ստույգ պատճառները հայտնի չեն, սակայն ֆերմերները...
22:36 11/07/2023Ալիևը հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բարձր մակարդակով բանակցություններ կանցկացվենԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բարձր մակարդակով բանակցություններ կանցկացվեն: Այդ մասին հայտնում է news.ru-ն՝ հղում անելով...
18:13 11/07/2023Շվեդիան կողմ է Թուրքիայի և Եվրամիության (ԵՄ) միջև սերտ կապեր հաստատվելուն․ Ուլֆ ՔրիսթերսոնՀուլիսի 11-12-ին Վիլնյուսում ընթացող ՆԱՏՕ գագաթնաժողովի շրջանակներում Շվեդիայի վարչապետ Ուլֆ Քրիսթերսոնն անդրադարձել է տեղի ունեցած բանակցություններին Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ի անդամակցության վերաբերյալ։...
14:58 11/07/2023Թուրք լրագրողը Կլաարին մեղադրել է Ադրբեջանի բռնապետության դեմ անգործության մեջԹուրք լրագրող Ուզայ Բուլութը Twitter-ի իր միկրոբլոգում անրդադարձել է հուլիսի 9-ի առավոտյան Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի Twitter-յան գրառմանը:...
10:32 11/07/2023Հայաստանի հրաձգության հավաքականը կմասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի առաջնությանըՀայաստանի հրաձգության հավաքականը կմասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը: «Մենք մի շարք...
09:50 11/07/2023Ադրբեջանը «Լաչինի անցակետի» աշխատանքը դադարեցրել էԱդրբեջանի քարոզչությանը հետևող արցախցի օգտատեր Ալեն Ղուլյանը գրում է, որ, ըստ Ադրբեջանի պետական անվտագության ծառայության, Լաչինի միջանցքի անցակետի աշխատանքները դադարեցված են.
20:10 10/07/2023Իրանի նավթավերամշակման գործարանում հրդեհ է բռնկվել․ կա 4 տուժածԻրանի Բանդար-Աբբաս քաղաքում «Aftab» նավթավերամշակման գործարանում ցիստեռնի բռնկման հետևանքով չորս մարդ տուժել է։ Sputnik Արմենիայի փոխանցմամբ այս մասին հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։...
19:58 10/07/2023Օրբելի կենտրոն․ «Հայաստանի արխիվները բաց են բոլոր հետազոտողների համար․ Թուրքական կողմի պնդումներն անհիմն են»Հայաստանի պաշտոնյաները և գիտական հանրությունը բազմիցս հայտարարել են, որ հայկական արխիվները բաց և հասանելի են բոլոր հետազոտողների համար: Ermenihaber.am-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշվել է «Օրբելի»...
18:09 10/07/2023Թուրքիայի որոշ շրջաններում անտառային հրդեհներ են, ծագման պատճառները հայտնի չենԹուրքիայի Իզմիր նահանգի Ալիաղա և Մենենդես շրջաններում անտառային հրդեհներ են։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ հրդեհները մարելու համար 6 ուղղաթիռ, 4 ինքնաթիռ, 18 բեռնատար, 4 ջրամատակարարման մեքենա և 5...
14:44 10/07/2023Նորվեգական Բերգենում ադրբեջանցին ուկրաինացի փախստական կնոջ է սպանելԲերգենի հյուրանոցներից մեկում 30-ամյա ուկրաինացի փախստական կին է սպանվել: Այդ մասին հայտնում է Nettavisen հրատարակությունը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանությանը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ միջադեպը տեղի է...
14:28 10/07/2023Նախիջևանում ադրբեջանցի սահմանապահը է ինքնասպան եղելՆախիջևանում ադրբեջանցի սահմանապահ Քանան Բակիևը կրակել է իր վրա: Գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Ինչպես նշվում է, միջադեպի մասին տեղեկությունը փոխանցվել է ինքնավար հանրապետության զինվորական...
09:00 10/07/2023Տոլմայի փառատոն՝ Թբիլիսիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու բակումԹբիլիսիում շարունակվում է պահպանվել տոլմայի փառատոն անցկացնելու ավանդույթը, որը դարձել է ժողովրդի կողմից սիրված և սպասելի տոն: Այդ օրը Թբիլիսիի բնակիչներն ու ոչ միայն նրանք, հնարավորություն ունեն...
17:35 08/07/2023Թբիլիսիում փառատոնի ժամանակ ԼԳԲՏ-ի հակառակորդները ճեղքել են ոստիկանական շղթանԼԳԲՏ-ի հակառակորդները ճեղքել են ոստիկանական շղթան Թբիլիսիի Լիսի լճում, որտեղ պետք է անցկացվեր Հպարտության շաբաթ փառատոնը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որմիջադեպի կադրերը հեռարձակում են վրացական...
16:33 08/07/2023Մայրը երեխաներին սնունդ բերելու նպատակով էր ոտքով գնացել Մարտակերտ. մանրամասներ 3 և 6 տարեկան երեխաների մահվան դեպքիցԱրցախի Մարտակերտի շրջանի Աղաբեկալանջ գյուղում 2 անչափահաս երեխաներին մայրը տանն էր թողել, ոտքով մեկնել Մարտակերտ, նրանց համար սնունդ բերելու համար: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Մարտակերտի վարչական...
14:18 08/07/2023Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ-ն բանաձև է ընդունել՝ ի պաշտպանություն Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանՖրանկոֆոնիայի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԽՎ) նստաշրջանի մասնակիցները Թբիլիսիում կայացած նիստում բանաձև են ընդունել Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանն աջակցելու մասին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
13:55 08/07/2023Հայկական աշխարհը ոչ լիովին է հասկանում իրավիճակը և փորձում օգնել Արցախին. Ռուբեն Վարդանյան«Մենք ուենք շատ լուրջ խնդիր, որ հայկական աշխարհը ոչ լիովին է հասկանում իրավիճակը և փորձում օգնել Արցախին՝ ոչ թե նրա համար, որ այնտեղ ապրում են 120 հազար հայրենակիցներ, այլ որովհետև Արցախն մեր...

11:16 25/10/2021В Грузии выявлено 1942 новых случая коронавируса, скончались 46 пациентовВ Грузии выявлено 1942 новых случая коронавируса. Информация об этом была обновлена на специальном сайте правительства stopcov.ge, передает грузинский Первый канал. За последние 24 часа в стране...
10:57 25/10/2021Премьер Грузии: «Я не допущу обязательной вакцинации»«Я как председатель Координационного совета и премьер-министр не допущу обязательной вакцинации», — заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, передает 1tv.ge.
19:31 23/10/2021Восканян: Внушительная группа угрожающих диктатору Баку иранских деятелей состоит именно из атропатенцевЗаведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян пишет: «Эрдоган заявил, что официальный Тегеран не включит в перечень своих...
18:25 23/10/2021Власти Сирии впервые заявили о намерении импортировать хлопок из-за засухиЗасуха и сохраняющийся конфликт в Сирии привели к рекордному сокращению урожая хлопка, экспорт которого раньше играл важную роль в национальной экономике.
18:03 23/10/2021Или лгут, что ополченцы сбежали, или сбежавшим дали деньги – депутат НС Арцаха«Мы видим акции протеста арцахцев у здания правительства РА и в то же время видим, как в Арцахе растрачиваются суммы по их содействию»,- в ходе пресс-конференции заявил депутат парламентской фракции...
17:03 23/10/2021МИД РА: Есть предложения о разных встречах в разных форматах, которые находятся на этапе обсужденияНа данный момент никаких встреч между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым не планируется, заявил в субботу пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян.
14:48 23/10/2021Песков – о возможной втрече Путина, Пашиняна и АлиеваЕсли договорённость о проведении саммита РФ-Армения-Азербайджан будет достигнута, Кремль своевременно сообщит, заявил РИА Новости пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
13:52 23/10/202123.10.2021. В Арцахе выявлено 46 новых случаев COVID-19В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 22 октября проведено 140 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 46 новых случаев заражения коронавирусом.
13:30 23/10/2021Путин, Пашинян и Алиев встретятся, возможно, в первой декаде ноября в МосквеВстреча президента РФ Владимира Путина, Никола Пашиняна и Ильхама Алиева может пройти в Москве в первой декаде ноября, сообщил источник РИА Новости.
20:02 22/10/2021Около 20 рейсов задержаны или отменены в аэропортах Москвы из-за сильного ветраПочти 20 рейсов задержаны или отменены в трех московских аэропортах - "Внуково", "Домодедово" и "Шереметьево" - в пятницу днем на фоне сильного ветра, следует из данных сервиса "Яндекс.
14:56 22/10/2021Отец экс-президента Грузии М.Саакашвили перенес сердечный приступ и госпитализированОтец 53-летнего бывшего президента Грузии Михаила Саакашвили, известный врач Николоз Саакашвили после сердечного приступа помещен в тбилисскую клинику Чапидзе, сообщают грузинские СМИ.
14:18 22/10/2021Армен Петросян: «Источником вдохновения» бескомпромиссной риторики Алиева против Ирана является ЭрдоганОбращение накануне президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом к напряженности между Ираном и Азербайджаном раскрывает единое турецко-азербайджанское позиционирование в антииранской «игре»,...
13:15 22/10/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 4 155, скончались 40 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 155, скончались 40 человек, пишет sputnik-georgia.
12:29 22/10/2021Турция попала в «серый список» FATF – за провал борьбы с отмыванием денег и финансированием терроризмаМеждународная рабочая группа по борьбе с отмыванием денег (FATF) включила Турцию в список стран, за которыми нужно «следить внимательнее», пишет Deutsche Welle.
10:00 22/10/2021Путин представил подробности проведения работ по решению проблемы границы Армении и АзербайджанаРоссия может сыграть ключевую роль в решении проблемы границы Армении и Азербайджана, заявил президент РФ Владимир Путин.
16:28 21/10/2021Премьер Грузии: Саакашвили госпитализируют только в тюремную больницуЭкс-президент Грузии Михаил Саакашвили, в случае необходимости, будут переведен в тюремную больницу – другие варианты исключены, заявил премьер Ираклий Гарибашвили журналистам.
13:07 21/10/2021Баку вернул Тегерану двух иранских водителей грузовиковАзербайджан вернул Ирану двух водителей большегрузных автомобилей, задержанных при попытке проехать в Карабах из Армении.
11:12 21/10/2021Вардан Восканян: Теперь диктатор Баку несет бред на нашей же древней землеЗаведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян пишет: «На Южном Кавказе есть всего один неиранский язык, в котором нет...
20:56 20/10/2021Ильхам не будет Ильхамом, если проглотит этот позор – востоковедВостоковед Армен Петросян пишет: «В контексте риторики перестрелки Иран-Азербайджан иранская сторона перешла к ударам «ниже пояса»: вспомнили и напоминают об узкоспециальных приключениях пресловутого...
19:09 20/10/2021В Турции курдская активистка приговорена к 30 годам лишения свободыСпикер действующего в Турции курдского движения «Свободные женщины» (Tevgera Jinên Azad-TJA) Айше Гёккан приговорена к 30 годам лишения свободы, пишет ermenihaber.