12:06 20/06/2023Մինսկում մեկնարկել է ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստըՄինսկում մեկնարկել է ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստը, որին մասնակցում է նաև Արարատ Միրզոյանը։ Հիշեցնենք, որ ՀԱՊԿ անդամներն են Հայաստանը, Բելառուսը, որն այս տարի նախագահում է...
10:33 20/06/2023ԵԱՏՄ-ն շատ մոտ է Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը․ ՌԴ փոխվարչապետՌուսաստանի փոխվարչապետը հայտարարել է, որ «ԵԱՏՄ-ն շատ մոտ է Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը»: Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում Ալեքսեյ Օվերչուկը ՏԱՍՍ լրատվական...
23:35 19/06/2023Եթե այս գործարքը կայանա, դա կլինի Երուսաղեմում մեր համայնքի վերջի սկիզբը: 1600 տարվա պատմությունը կավարտվի. Բեդիգ ԳիրագոսյանԵրուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի կողմից գաղտնի կնքված անշարժ գույքի պայմանագրով Իսրայելի հայկական թաղամասի մոտ 25 տոկոսն օտարվել է: Այժմ Սուրբ քաղաքի բնակիչները պայքարում են իրենց պատմական հողը պահելու...
15:30 19/06/2023Զանգեզուրի միջանցքի գործարկման դեպքում Հայաստանը կկորցնի հարավի հետ կապը․ իրանցի փորձագետԶգուշացնելով Հայաստանի հարավից Ադրբեջանի և Նախիջևանի միջև Զանգեզուրի միջանցքի ստեղծման մասին, Կովկասի հարցերով փորձագետ Մոհամմադ Իսմայիլ Ալիխանին նշել է, որ «միջանցքի գործարկման դեպքում Հայաստանը...
12:27 19/06/2023Վրաստանի իշխող կուսակցությունը մեղադրել է McDonald’s-ը ԼԳԲՏ քարոզչության մեջՎրաստանի իշխող՝ Վրացական երազանք» կուսակցությունը McDonald’s-ին մեղադրել է ԼԳԲՏ քարոզչության մեջ։ Կուսակցության նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն՝ մեկնաբանելով McDonald’s մանկական Happy Meal նվերների գրքում...
09:45 19/06/2023Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտունու և Մարտակերտի ուղղությամբ խախտել է հրադադարըՀունիսի 18-ի ժամը 09:30-ից հունիսի 19-ի ժամը 01։08-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտունու և Մարտակերտի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։ Արցախի Հանրապետության...
08:40 19/06/2023Իրանը Շրի-Լանկայում 120 մեգավատ հզորության էլեկտրակայան է կառուցումԻրանի հիդրոէլեկտրակայանների հզորությունը գերազանցում է 13 000 մեգավատը, հայտարարել է Իրանի էներգետիկայի նախարար Ալի Աքբար Մեհրաբյանը, նշելով Շրի-Լանկայում իրանցի մասնագետների կողմից 120 մեգավատ...
17:41 17/06/2023Սաուդյան Արաբիայի արտգործնախարարը առաջին անգամ ժամանում է ԻրանՍաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարար արքայազն Ֆեյսալ բեն Ֆարհան Ալ Սաուդը թագավորության և իսլամական հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումից հետո առաջին անգամ...
17:32 17/06/2023Բաքուն Ֆրանսիային մեղադրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման համար խոչընդոտներ ստեղծելու մեջԱդրբեջանը Ֆրանսիային մեղադրել է տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ կողմնակալ վերաբերմունքի մեջ։ Համապատասխան հայտարարությունն արել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն՝...
16:32 17/06/2023Ադրբեջանի ՊՆ-ն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ ապատեղեկատվություն է տարածելՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ ապատեղեկատվություն է տարածել: Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե...
15:22 17/06/2023Վրաստանում ծեծի են ենթարկել ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Զուրաբ ՋափարիձեինՎրաստանի խորհրդարանի նախկին պատգամավոր, ընդդիմադիր «Գիրչի-ավելի շատ ազատություն» կուսակցության առաջնորդ Զուրաբ Ջափարիձեն Գորի քաղաքի մոտ հարձակման զոհ է դարձել։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
09:22 17/06/2023Բլինքենն հայտնել է, որ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնություն չկաԻրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև պայմանավորվածություններ չկան, կալանավորների թեմայի շուրջ քննարկումներն ընթանում են առանձին։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ուրբաթ օրը հայտարարել է...
20:45 16/06/2023Վան քաղաքում 4.2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվելԹուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչությունը (AFAD) հայտնել է նոր երկրաշարժի մասին: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Մասնավորապես հունիսի 16-ին, 12:54-ի սահմաններում երկրաշարժ է գրանցվել...
20:11 16/06/2023Հումանիտար բնույթի հարցերն Ադրբեջանի կողմից օգտագործվում են որպես գործիք Արցախի ժողովրդի նկատմամբ ․ ԱՀ ՄԻՊԱՀ ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը գրում է․ «Արդեն երկրորդ օրն է Ադրբեջանի կողմից արգելափակվել է դեպի Արցախ բոլոր տեսակի հումանիտար փոխադրումները, որոնք շրջափակման ընթացքում իրականացվում էին Կարմիր խաչի...
19:30 16/06/2023Ռուսաստանում Թուրքիայի դեսպան է նշանակվել Թուրքիայի արգործնախարարության խոսնակ Թանժու ԲիլգիչըՀունիսի 16-ին Թուրքիայի նորանշանակ արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը մի շարք երկրներում նոր դեսպաններ նշանակելու որոշում է կայացրել: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ այդմ՝ Ռուսաստանում Թուրքիայի դեսպան...
17:52 16/06/2023Տասմագամբետովը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի հետ քննարկել է խաղաղապահ առաքելություններին ՀԱՊԿ-ի մասնակցության հեռանկարներըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոզմարի Դի Կարլոյի հետ հանդիպմանը քննարկել է ՀԱՊԿ խաղաղապահ...
17:43 16/06/2023Հանքափորը կարել է բերանըՎրաստանի Իմերեթիի մարզի Ճիաթուրայի մունիցիպալիտետում գործող «Ջորջիան Մանգանեզ» ընկերության հանքափորներից մեկն ի նշան բողոքի կարել է բերանը: Ըստ մյուս հանքափորների՝ վերջինս դիմել է բողոքի ծայրահեղ այս...
15:50 16/06/2023Երգիծական ամսագիրը ծաղրել է Էրդողանի ղեկավարած երկրի «արդարությունը»Թուրքիայի Մերսին քաղաքում անչափահաս 16-ամյա տղան Էրդողանի նախընտրական պաստառի վրա նկարել էր Հիտլերի բեղերը և հայհոյանքներ գրել, որից հետո ձերբակալվել և ուղարկվել էր Տարսուսի անչափահասների գաղութ։...
15:42 16/06/2023Թուրքիայի ԱԳՆ խոսնակը նշանակվել է Ռուսաստանում դեսպանԹուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Թանջու Բիլգիչը նշանակվել է Ռուսաստանում դեսպան: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ այդ մասին հայտնում է Anadolu պետական լրատվական գործակալությունը՝ հղում...
11:17 16/06/2023Վրաստանի պաշտպանության ուժերի գումարտակի հրամանատարը զորավարժարանում կայծակահարվել էՎրաստանի պաշտպանական ուժերի հրետանային գումարտակի հրամանատար, փոխգնդապետ Գոդերձի Ապրասիձեն կայծակահարվել է «Օրֆոլո» զորավարժարանում։ «Sputnik-Georgia»-ի փոխանցմամբ, նրա վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ...

18:15 29/10/2020Bodies of 25 Turkish-backed Syrian mercenaries arrive in northern Aleppo - SOHRThe activists of Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) have monitored the arrival of the bodies of 25 Turkish-backed Syrian mercenaries killed in the raging battles in Nagorno-Karabakh.
17:07 29/10/2020Civilians injured in Azerbaijani missile attacks on StepanakertThe Armenian Unified Infocenter has shared a new video, showing destructions in Artsakh capital city Stepanakert.
16:24 29/10/2020Partner organizations of CoE Platform: Attacks intentionally targeting journalists, as civilians, constitute war crimesThe partner organizations of the Council of Europe (CoE) Platform for the promotion of journalism and the safety of journalists express urgent and deep concern about the ongoing risks of injury and...
15:13 29/10/2020Azerbaijan hands over bodies of 29 soldiers to Armenian sideDue to the exceptional mediation efforts of Russia and with the participation of the field team of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, and the...
15:07 29/10/2020Azerbaijan's military death toll rises to 6,854Azerbaijan has suffered 6,854 losses in manpower since the launch of military aggression against Artsakh on September 27, the Armenian Unified Infocenter reports.
14:42 29/10/2020Lion-hearted soldiers: New photos from Artsakh frontline releasedThe Artsakh Defense Army has released new photos of brave Armenian soldiers fighting on the Artsakh frontline.
13:50 29/10/2020Photos show aftermath of fresh Azerbaijani missile attack on ShushiThe Artsakh Infocenter has released photos showing the aftermath of today’s Azerbaijani missile attack on the Artsakh town of Shushi.
13:41 29/10/2020Artsakh Defense Army releases list of legitimate military targets in Azerbaijan’s Ganja, BardaThe Artsakh Defense Army on Thursday released a list of legitimate military targets located in the Azerbaijani cities of Ganja and Barda.
13:11 29/10/2020Armenian government releases new photos of frontline soldiersThe Armenian government has released new photos of Armenian soldiers fighting on the Artsakh frontline.
12:39 29/10/2020Azerbaijani forces use military aircraft against Artsakh’s MartakertThe Azerbaijani forces have carried out strikes on Stepanakert, the capital of Artsakh, from Smerch multiple rocket launchers during an air raid that lasted for more than one hour, according to the...
12:21 29/10/2020Azerbaijan launches renewed strikes on Artsakh civilian areasThe Azerbaijani forces are carrying out fresh strikes on Artsakh’s capital city of Stepanakert, as well as Shushi and Martakert towns from Smercհ multiple launch rocket systems, the Artsakh Defense...
11:54 29/10/2020Artsakh Defense Army releases 51 more fallen soldiers' namesThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army on Thursday, October 29, released the names of 51 more servicemen killed repelling Azerbaijani attacks.
11:25 29/10/2020Heavy fighting reported in Artsakh’s Askeran regionIntense fighting continues in different directions of the Artsakh frontline, Artsakh president’s spokesman Vahram Poghosyan said on Thursday morning.
11:15 29/10/2020Azerbaijan ready to undertake even most heinous crimes to achieve its goals – Artsakh Foreign MinistryThe Artsakh Foreign Ministry on Wednesday issued a statement on Azerbaijan’s deliberate attacks on medical facilities in Stepanakert.
10:45 29/10/2020Two civilians wounded in Azerbaijani missile strikes on Artsakh capitalTwo civilians were wounded in Azerbaijani missile attacks on Artsakh’s capital Stepanakert early on Thursday morning.
10:22 29/10/2020Artsakh forces down another Bayraktar combat droneThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone was stable but tense overnight, with no essential changes in the operational situation recorded, the Artsakh Defense Ministry said in a statement...
10:04 29/10/2020EU says violations of ceasefire agreements in Nagorno-Karabakh ‘unacceptable’The European Union finds it unacceptable that after three agreements brokered by Russia, France and the United States on a ceasefire, the fighting in and around Nagorno Karabakh still continues and...
22:08 28/10/202090-year-old Artsakh man’s injuries sustained in Azeri attack not life-threatening90-year-old Sergey Hakobyan, who was wounded at his home in the town of Shushi as a result of the Azerbaijani missile attack, is now under medical care at the hospital and his injuries are not...
21:25 28/10/2020Azerbaijani military diligently establishing bases for terrorist groupsThe Azerbaijani forces are diligently establishing bases for terrorist groups in certain areas where the Armenian servicemen have retreated for tactical purposes, the Artsakh Defense Ministry’s press...
21:08 28/10/2020Azerbaijani firing positions silenced after appropriate operations of Artsakh armyAs a result of appropriate operations of the Artsakh forces, the Azerbaijani firing positions deployed in depth were silenced, the Artsakh Defense Army said in a statement on Wednesday.