18:12 13/06/2023Պուտինի հրամանով ինձ «գերեվարող» ու խոշտանգողներն անպայման ամաչելու են․ ՍաակաշվիլիՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է` Պուտինն անպայման կպարտվի, իսկ Պուտինի հրամանով իրեն «գերեվարող» ու խոշտանգողներն անպայման...
18:00 13/06/2023Էրդողանը մեղադրել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբինԹուրքիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրված Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պաշտոնական այցով հունիսի 12-ին մեկնել է Ադրբեջանի Հանրապետություն: Վերջինիս նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումից հետո երկու երկրների...
14:00 13/06/2023Թուրքիան Հայաստանի հավաքականին կընդունի սեպտեմբերի 8-ինՖուտբոլի Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության ընտրական մրցաշարի D խմբում Թուրքիան Հայաստանի հետ պատասխան հանդիպումը կանցկացնի սեփական հարկի տակ սեպտեմբերի 8-ին։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբեր»-ը։...
09:45 13/06/2023Մինչև 2013 թվականն արտադրված մեքենաների ներմուծումը Վրաստան կարգելվիՄինչև 2013 թվականն արտադրված մեքենաների ներմուծումը Վրաստան կարգելվի, որոշումն ուժի մեջ կմտնի 2024 թվականի հունվարի 1-ից։ Վրաստանի վարչապետ Իրակլ Ղարիբաշվիլին այս որոշումը կապել է օդի աղտոտվածության...
19:38 12/06/2023Վրաստանը պատրաստվում է ձմեռային օլիմպիական փառատոնին2025 թվականի Եվրոպայի ձմեռային օլիմպիական փառատոնի կազմակերպման համար Վրաստանը կծախսի 100 մլն լարի։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Վրաստանում կառավարության նիստից առաջ հայտարարել է Վրաստանի...
17:25 12/06/2023Էրդողանը մեկնում է ԲաքուԱդրբեջանում Թուրքիայի դեսպանը հայտարարել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ այսօր Բաքու ժամանելու մասին։ «Մենք սպասում ենք մեր հարգարժան նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին։ Այսօր մեծ հանդիպում և եղբայրների...
17:00 12/06/2023Ստամբուլում ծեծկռտուքի ժամանակ ռուս զբոսաշրջիկ է սպանվելՍտամբուլի Թաքսիմում ռուս զբոսաշրջիկը է սպանվել ծեծկռտուքի ժամանակ, իրավապահ մարմինները հետաքննություն են անցկացնում։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Habertürk-ը։ Պարբերականի...
16:05 12/06/2023Հայաստանի, Վրաստանի, Ադրբեջանի և Մոլդովայի փրկարարները կմասնակցեն անտառային հրդեհների մարման վարժանքներինՀայաստանի, Վրաստանի, Ադրբեջանի և Մոլդովայի հրշեջները կմասնակցեն անտառային հրդեհների մարմանը նվիրված լայնածավալ դաշտային վարժանքներին, որոնք տեղի կունենան Վրաստանում հունիսի 12-ից 16-ը: Այդ մասին...
13:42 12/06/2023Իրանը հայտնում է ԱՄՆ-ի հետ գերիների փոխանակման հնրավորության մասինԻրանի իշխանությունները շուտով կարող են գերիների փոխանակում իրականացնել Վաշինգտոնի հետ։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանաանին, երի խոսքերը...
13:20 12/06/2023Կարմիր խաչի միկրոավտոբուսով բուժառուներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱրցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը իրազեկում է, որ հունիսի 10-ին ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ և իրենց կողմից...
09:11 12/06/2023Ադրբեջանը բունկերներ է փորել հայկական Գյավուրկալա բնակատեղիի վաղքրիստոնեական դամբարանադաշտում. monumentwatch.orgԱրցախի մշակութային ժառանգության մշտադիտարկում իրականացնող monumentwatch.org կայքը գրում է. «Ինչպես հստակ երևում է «Կովկասի ժառանգության մշտադիտարկում» (“Caucasus Heritage Watch” ) կայքի հրապարակած...
17:40 10/06/2023Ադրբեջանցի զինծառայողն ինքնասպան է եղելԱդրբեջանի Սահմանային պետական ծառայության զինծառայյող Ռահիլ Ահմեդովն ինքնասպան է եղել։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։ 2000 թ.
17:32 10/06/2023«Հայաստանն ի վիճակի է կամրջի դերակատարութուն ունենալ Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև»Հայաստանի Կապան քաղաքում Իրանի գլխավոր հյուպատոսի ներկայությամբ կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Իրանի Ղազվին և Հայաստանի Սյունիք նահանգների միջև առևտրային հարաբերությունների զարգացման...
15:48 10/06/2023Առաջիկայում կհաստատվի ՇՀԿ-ին Իրանի մշտական անդամակցությունըԱռաջիկա մեկ ամսում ՇՀԿ անդամ երկրների ղեկավարներն օնլայն հանդիպում կանցկացնեն Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մուդիի նախագահությամբ։ Օրերս ԻԻՀ ԱԳ նախարար Ամիր Աբդոլլահյանը հայտարարել էր, որ ՇՀԿ-ին Իրանի...
14:39 10/06/2023Արցախի ՊՆ. ադրբեջանական կողմը 3 ական է արձակել ՊԲ դիրքերից մեկի ուղղությամբՀունիսի 10-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հարավարևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, ժամը 12։20-ի սահմաններում...
13:45 10/06/2023Ո՞րն է եղել Անկարայի հրթիռների գործարանում պայթյունի պատճառըԱնկարայի նահանգապետ Վասիպ Շահինը հայտարարել է, որ հրթիռների գործարանում պայթյունի պատճառ կարող է լինել պայթուցիկների արտադրության ժամանակ անվերահսկելի քիմիական ռեակցիան։ ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, նա...
12:42 10/06/2023«Գիշեր, որին այդքան սպասել ենք»Այսօր Ստամբուլի՝ Աթաթուրքի անվան մարզադաշտում կկայանա Չեմպիոների լիգայի եզրափակիչ խաղը, որտեղ միմյանց հետ կմրցեն իտալական «Ինտեր»-ն ու անգլիական «Մանչեսթեր Սիթի»-ն։ Թիմերն արդեն մեկնել են Թուրքիա։...
12:02 10/06/2023Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է խեղաթյուրել իրականությունըԱդրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 10- ին պարբերաբար կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի և Ասկերանի շրջանների օկուպացված տարածքներում...
11:10 10/06/2023ԻԻՀ ՆԳ նախարարն այցելել է Իրան-Ադրբեջան սահմանԻԻՀ նախագահի նահանգային երկօրյա այցի շրջանակում, նրան ուղեկցող պատվիրակության անդամներից ՆԳ նախարար Ահմադ Վահիդին այցելել է Իրան-Ադրբեջան սահմանին տեղակայված Խոդաաֆարին և Ղիզղզալեսի ամբարտակներ,...
09:36 10/06/2023ԱՄՆ Սենատում ներկայացվել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը դատապարտող բանաձևԿալիֆոռնիան ներկայացնող դեմոկրատ սենատոր Ալեքս Փադիլլան և Ֆլորիդայից նրա հանրապետական գործընկեր Մարկո Ռուբիոն ԱՄՆ Սենատ են ներկայացրել երկկուսակցական բանաձև, որը կոչ է անում Միացյալ Նահանգներին...

12:11 27/09/2021Алиев: Баку готов признать любое образование под названием «Нагорный Карабах» на территории любого другого государства, но не в АзербайджанеСегодня утром президент Азербайджана Ильхам Алиев выступил с обращением к народу и сделал ряд заявлений в связи с годовщиной развязанной Азербайджаном 27 сентября 2020 года при помощи Турции и...
11:55 27/09/2021Российские миротворцы обеспечили безопасность сбора винограда в АрцахеВоеннослужащие российского миротворческого контингента обеспечили безопасный сбор более 500 тонн винограда на 5-ти плантациях с площади 27 га, расположенных вблизи линии разграничения в Арцахе.
10:28 27/09/2021«Арцах живет» - Факельное шествие в Степанакерте26 сентября в память о сынах армянского народа, павших в ходе 44-дневной войны, в Степанакерте состоялось факельное шествие под названием «Арцах живет».
18:21 25/09/2021МИД Армении: Сопредседатели МГ ОБСЕ подтвердили свою приверженностьМинистр иностранных дел Арарат Мирзоян, участвующий в 76-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН 23 сентября в Нью-Йорке, встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Стефаном Висконти (Франция),...
16:47 25/09/2021Открылся хачкар-монумент, воздвигнутый в память о погибших в Арцахской войне жителях БеркадзораПрезидент Республики Арцах (НКР) Араик Арутюнян 25 сентября посетил общину Беркадзор Аскеранского района и принял участие в церемонии открытия хачкара-монумента, воздвигнутого в память о жителях...
16:31 25/09/2021Максимум заражений с августа: в России зафиксировали 22 041 случай COVID-19 за суткиЗа минувшие сутки в России коронавирус обнаружили еще у 22 041 человека, следует из данных оперативного штаба.
14:41 25/09/2021Геннадий Анашкин сменил Михаила Кособокова во главе миротворческой миссии РФ в АрцахеМинистр обороны Республики Армения Аршак Карапетян 25 сентября принял генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, генерал-лейтенанта Геннадия Анашкина и генерал-майора Михаила Кособокова.
12:34 25/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1 597, скончались 38 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 597, скончались 38 человек.
18:03 24/09/2021Азербайджан передал останки погибшего военнослужащего армянской стороныНакануне, 23 сентября, в оккупированном им Шуши Азербайджан передал армянской стороне останки еще одного военнослужащего, погибшего во время военных действий.
14:56 24/09/2021Новый антирекорд: турецкая лира обвалилась до минимумаКурс лиры обновил рекордный минимум по отношению к доллару после решения Центробанка Турции понизить ключевую ставку.
14:49 24/09/2021В учебные заведения Республики Арцах доставлены емкости для питьевой водыРоссийские миротворцы совместно с ассоциацией благотворительных организаций в рамках гуманитарной акции по обеспечению школьных и дошкольных учреждений в Республике Арцах (НКР) передали 14...
13:22 24/09/2021Грузия: состояние трех инфицированных дельта-штаммом беременных женщин тяжелоеСостояние трех беременных женщин в тбилисской клинике Бокерия, заразившихся "дельта"- штаммом коронавируса, тяжелое.
13:15 24/09/2021Иранский депутат – Азербайджану: Возраст вашей маленькой страны меньше возраста самого молодого члена нашего парламента, не позорьтесь зряДепутат парламента Ирана Мохаммадреза Ахмади Сангари написал в своем микроблоге в Twitter: «Похоже, руководство Баку впало в заблуждение от побед, достигнутых под турецким допингом.
12:04 24/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1 698, скончались 38 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 698, скончались 38 человек.
11:57 24/09/2021Азербайджан сделал новые заявки на закупку оружия в РоссииАзербайджан уже подал заявки России на приобретение новых образов оружия и военной техники, сообщил азербайджанский президент Ильхам Алиев в интервью журналу "Национальная оборона", сентябрьский...
11:07 24/09/2021Сергей Лавров и Жан-Ив Ле Дриан выразили готовность к дальнейшей работе по стабилизации ситуации в Нагорном Карабахе23 сентября в Нью-Йорке «на полях» 76-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН состоялась беседа Министра иностранных дел Российской Федерации С.В.Лаврова с Министром Европы и иностранных дел Французской...
18:52 23/09/2021Встретились генпрокуроры Армении, РФ и АзербайджанаВ столице Казахстана Нур-Султане состоялась трехсторонняя встреча генерального прокурора Армении Артура Давтяна, генерального прокурора Российской Федерации Игоря Краснова и генерального прокурора...
18:25 23/09/202123․09․2021. С района Варанда эвакуированы останки еще одного военнослужащего с армянской стороныПоисковые работы одним спасательным отрядом сегодня проведены в оккупированном Азербайджаном районе Варанда (Физули).
17:52 23/09/2021Байрамов проинформировал действующего председателя ОБСЕ о вопросах, связанных с выполнением трехстороннего заявленияМинистр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на «полях» 76-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН в Нью-Йорке встретился с главой МИД Швеции, действующим председателем ОБСЕ Анн Линде.
14:32 23/09/2021Артур Ванецян: Считаю чрезвычайно важным укрепление многосторонних связей с дружественными Армении странамиРуководитель фракции Национального Собрания Армении «Честь имею», экс-директор СНБ Артур Ванецян, коснувшись последних региональных событий, пишет: «В последние дни в адрес дружественного Армении...