08:12 11/04/2023Լարսը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
19:56 10/04/2023Ինչպե՞ս ստանալ Վրաստանում կացության կարգավիճակԿան բազմաթիվ հիմքեր Վրաստանում կացության կարգավիճակ ստանալու համար, սակայն Ջավախքի բնակիչների համար հաճախ ավելի հեշտ է ստանալ քաղաքացիություն, քան մշտական կամ ժամանակավոր կացության կարգավիճակ:...
18:14 10/04/2023Թուրքիայում գործազրկությունն աճում էԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտը հրապարակել է հետազոտություն, որն առընչվում է երկրում աճող գործազրկությանը։ Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Ըստ այդմ՝ Թուրքիայում գործազրկության մակարդակը փետրվարին,...
17:59 10/04/2023Թուրքիայի ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկությունների ընդհանուր բյուջեն կաճի մինչև 75 մլրդ դոլար. ԷրդողանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ կառավարությունը մտադիր է երկրի ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկությունների ընդհանուր բյուջեն հասցնել 75 միլիարդ դոլարի։ Նրա խոսքերին...
17:10 10/04/2023Վարդան Ոսկանյան. Իրանի հետ սահմանի մոտակայքում բարբարոսների նման ագրեսիվ վարքագիծը ուղիղ սպառնալիք է Թեհրանի համարԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի բաշիբոզուկները հրետանային զորավարժություններ են անցկացնում Արցախի Հանրապետությունից ժամանակավորապես բռնազավթված Ջրականի տարածքում։...
17:05 10/04/2023Ալիևը Տոկաևին հրավիրել է այցելել օկուպացված ՎարանդաԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը իր ղազախ գործընկեր Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին հրավիրել է այցելել օկուպացված Վարանդա քաղաք: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է ադրբեջանական պետական AzTV...
16:32 10/04/2023Վրաստանի վարչապետն անընդունելի է համարել այլ պետության միջամտությունը իր երկրի դատական գործերինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին երկուշաբթի օրը հայտարարել է հանրապետության ներքին դատական գործերին օտար պետության միջամտության անթույլատրելիության մասին։ Այդ մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: «Ուզում...
16:22 10/04/2023«Ադրբեջանը կդժվարանար վերցնել Ղարաբաղը, եթե մենք ԱԹՍ-ներ չարտադրեինք». Չավուշօղլու.Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (AKP-ԱԶԿ) Աֆյոնքարահիսարի ընտրական համակարգման կենտրոնի բացման ժամանակ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն, խոսելով հարվածային...
12:18 10/04/2023ՀՀ տարածքում հայտնված ադրբեջանցին իրավապահների մոտ է. Aravot.amԱդրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով երկրի ՊՆ-ին, հայտնում են երկու ադրբեջանցի զինծառայողներ անհետ կորելու մասին։ Նշվում է, որ նրանք մոլորվել են Նախիջևանի ուղղությամբ անբարենպաստ եղանակի...
10:50 10/04/2023ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի Հայաստան, Վրաստան և ԱդրբեջանԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան: Նա հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ...
09:13 10/04/2023Իրանի, Ռուսաստանի,Սիրիայի և Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումը հետաձգվել էԴամասկոսում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսանդր Եֆիմովը տեղեկացրել է, որ Իրանի, Սիրիայի, Ռուսաստանի և Թուրքիայի, արտգործնախարարների մակարդակով քառակողմ հանդիպումը տեղափոխվել է մայիսի սկիզբ։ Այն պետք է...
16:36 08/04/2023Ադրբեջանը հուզական է գնահատել Թեհրանի արձագանքը Բաքվից չորս դիվանագետների արտաքսմանըԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն կանխակալ և զգացմունքային արձագանքը է համարել Բաքվում Իրանի դեսպանատան չորս աշխատակիցների պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու վերաբերյալ Իրանի արտաքին գործերի նախարարության...
16:21 08/04/2023Վրաստանի խորհրդարանը ԱՄՆ-ին կոչ է անում ժողովրդին բացատրել դատավորների դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու պատճառըՎրաց-ամերիկյան հարաբերությունների շահերը պահանջում են վրացի մի քանի դատավորների նկատմամբ ԱՄՆ պատժամիջոցների հետ կապված հարցերի պատասխանները: «Գազետա ռու»-ն հայտնել է, որ այդ մասին հայտարարել է երկրի...
16:08 08/04/2023Աբխազիայի զինված ուժերը լայնամասշտաբ զորավարժություններ են սկսելԱբխազիայում մեկնարկել են հանրապետության և Ռուսաստանի զինված ուժերի համատեղ զորավարժությունները։ Այս մասին հայտնում է Աբխազիայի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը, որին անդրադարձել է...
13:21 08/04/2023Խաչապուրին 6-րդն է պանիրային 50 լավագույն ուտեստների համաշխարհային ցանկումTasteAtlas խոհարարական ուղեցույցը հրապարակել է պանրով 50 լավագույն ուտեստները, որոնցում խաչապուրին զբաղեցրել է միանգամից վեց դիրք։ «Սպուտնիկ գրուզիայի» հաղորդմամբ, TasteAtlas-ը յոթերորդ տեղում է...
13:13 08/04/2023Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարություն. «Աքքույու» ԱԷԿ-ում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը կսկսվի 2024 թվականինԹուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Ֆաթիհ Դոնմեզը CNN Turk-ին ասել է, որ, «Աքքույու» ատոմակայանում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը կսկսվի մինչև 2024 թվականի ապրիլի վերջը։ Լուրը...
12:28 08/04/202314 հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ...
09:14 08/04/2023ԱՄՆ դեսպանը վստահեցնում է, որ Վաշինգտոնը չի ցանկանում «Երկրորդ ճակատը» բացել ՎրաստանումԱՄՆ-ը չի ցանկանում, որ Վրաստանում «երկրորդ ճակատ» բացվի: «ՌԻԱ նաովստի»-ի փոխանցմամբ ասել է Թբիլիսիում ԱՄՆ դեսպան Քելի Դեգնանը։ «Ինչ վերաբերում է «երկրորդ ճակատին», ինչպես նախկինում, մենք բազմիցս...
09:00 08/04/2023Թեհրանը Բաքվից իրանցի դիվանագետների արտաքսումն անվանել է բարիդրացիության սկզբունքների խախտումԻրանը կարծում է, որ ադրբեջանական կողմի գործողությունները պերսոնա նոն գրատա հայտարարված իրանցի դիվանագետների նկատմամբ հակասում են բարիդրացիության սկզբունքներին։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին ուրբաթ...
18:12 07/04/2023Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգությունն ապահովում են Վրաստանն ու Ադրբեջանը․ ԱլիևԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարել է, որ Վրաստանը և Ադրբեջանը չափազանց կարևոր դեր են խաղում Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգության...

15:29 01/10/2020Defense Army shoots down 3 warplanes, 2 helicopters, 6 UAVs within hours - Artsrun HovhannisyanAir defense units of the Artsakh Army shot down 2 combat helicopters, 3 warplanes and 6 UAVs by midday, Artsrun Hovhannisyan, official representative of the Defense Ministry reported.
15:07 01/10/2020Destruction of Azerbaijani forces continuesThe destruction of the Azerbaijani armed forces continues, spokeswoman for the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan said on Facebook, sharing a video of the latest operation of the Artsakh...
14:48 01/10/2020CoE chief warns of humanitarian crisis in Nagorno-KarabakhThe Secretary General of the Council of Europe (CoE), Marija Pejčinović Burić, made the following statement today: “As the armed conflict around Nagorno-Karabakh escalates with a growing number of...
14:44 01/10/2020Armenia TV cameraman injured in Azerbaijani shellingAram Grigoryan, a cameraman of the Armenia TV company, was injured in the Azerbaijani shelling on Thursday.
14:09 01/10/2020Two Le Monde reporters injured in Azerbaijani bombardment of Artsakh’s MartuniAzerbaijani bombardment has just injured two reporters from Le Monde French daily in the Martuni region of Artsakh.
13:49 01/10/2020Civilian house badly damaged in Artsakh’s Martakert after Azerbaijani airstrikesThe Artsakh InfoCenter has published photos of a civilian house in the Artsakh town of Martakert badly damaged as a result of Azerbaijani shelling on Wednesday.
13:33 01/10/2020Azerbaijan suffers 350-360 more losses in manpower, says Armenian military rep.No heavy battles took place in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone overnight, with only some small combat actions reported in separate directions of the contact line, the Armenian Defense Ministry...
12:47 01/10/2020At least three Syrian fighters killed in Nagorno-Karabakh – The GuardianAt least three Syrian opposition fighters have been killed in skirmishes in Nagorno-Karabakh (Artsakh), The Guardian has learned.
10:31 01/10/2020Spokesman: Iran won’t allow deployment of terrorists in areas adjacent to its northern bordersIranian Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh on Wednesday reacted to the reports of the transfer of PKK fighters, as well as PJAK (the Kurdistan Free Life Party) and Syrian Wahhabi...
09:50 01/10/2020Putin, Macron discuss Nagorno-Karabakh in phone callRussian and French Presidents Vladimir Putin and Emmanuel Macron have discussed escalation in Nagorno-Karabakh (Artsakh), the leaders have called on the parties to the conflict to exercise maximum...
23:56 30/09/2020An 18-year-old soldier managed to destroy 9 armored vehicles of the adversary - Arayik Harutyunyan"There has been no considerable changes of the military positions, and the fighting continued in the same areas - in Omar and Mrav mountain chain in the northern direction, less actively in eastern...
19:39 30/09/2020Footage of Artsakh forces taking over Azerbaijani military post releasedArmenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan has today posted a video on Facebook showing how the Artsakh army is capturing an Azerbaijani military position.
18:42 30/09/2020Azerbaijani forces lose Smerch, Uragan rocket launchers, tanks – Artsakh MoDDuring the day fighting has continued in all directions of the Artsakh-Azerbaijan line of contact, the Artsakh Ministry of Defense (MoD) reported.
17:49 30/09/2020Artsakh ombudsman strongly condemns deliberate targeting of civilians by AzerbaijanOn September 30, Artak Beglaryan, Human Rights Defender (Ombudsman) of the Republic of Artsakh, was informed that 3 civilians, 2 women and a man, had been killed and another wounded as a result of...
15:59 30/09/2020Human Rights Watch: Attacks targeting civilians are serious violations of international humanitarian lawAll armed forces fighting over Nagorno-Karabakh must at all times distinguish between combatants and civilians under international humanitarian law, Human Rights Watch (HRW) said in a statement on...
15:43 30/09/2020Three more Artsakh civilians killed as Azerbaijan bombards Martakert townThree more civilians have been killed in the Artsakh town of Martakert as a result of the Azerbaijani air attack, Artsakh presidential spokesman Vahram Poghosyan said on Wednesday.
15:09 30/09/2020Artsakh army has significant achievements in several directions – Defense MinistryThe Azerbaijani troops on Wednesday employed Turkish F-16 multifunctional aircrafts in the northeastern and then southern directions of the Artsakh Defense Army, the county’s Defense Ministry...
14:56 30/09/2020Photos of wreckage of the Armenian SU-25 downed by Turkish F-16 releasedThe Armenian Unified Infocenter shared the images of the SU-15 jet shot down by F-16 fighter jet of Turkey's army forces.
14:28 30/09/2020Defense Army destroys Azeri TOS-1A heavy flamethrower system"The subdivisions of the Artsakh Defense Army are carrying out punitive counter retaliatory actions in specific areas," Artsakh Defense Army reported, adding the fighting continues.
13:57 30/09/2020Macron criticizes Turkey's "warlike" rhetoric on Nagorno KarabakhFrench President Emmanuel Macron said on Wednesday Turkey’s “warlike” rhetoric was encouraging Azerbaijan to reconquer Nagorno-Karabakh and that was unacceptable, Reuters reported.