08:12 11/04/2023Լարսը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
19:56 10/04/2023Ինչպե՞ս ստանալ Վրաստանում կացության կարգավիճակԿան բազմաթիվ հիմքեր Վրաստանում կացության կարգավիճակ ստանալու համար, սակայն Ջավախքի բնակիչների համար հաճախ ավելի հեշտ է ստանալ քաղաքացիություն, քան մշտական կամ ժամանակավոր կացության կարգավիճակ:...
18:14 10/04/2023Թուրքիայում գործազրկությունն աճում էԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտը հրապարակել է հետազոտություն, որն առընչվում է երկրում աճող գործազրկությանը։ Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Ըստ այդմ՝ Թուրքիայում գործազրկության մակարդակը փետրվարին,...
17:59 10/04/2023Թուրքիայի ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկությունների ընդհանուր բյուջեն կաճի մինչև 75 մլրդ դոլար. ԷրդողանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ կառավարությունը մտադիր է երկրի ռազմական արդյունաբերության ձեռնարկությունների ընդհանուր բյուջեն հասցնել 75 միլիարդ դոլարի։ Նրա խոսքերին...
17:10 10/04/2023Վարդան Ոսկանյան. Իրանի հետ սահմանի մոտակայքում բարբարոսների նման ագրեսիվ վարքագիծը ուղիղ սպառնալիք է Թեհրանի համարԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի բաշիբոզուկները հրետանային զորավարժություններ են անցկացնում Արցախի Հանրապետությունից ժամանակավորապես բռնազավթված Ջրականի տարածքում։...
17:05 10/04/2023Ալիևը Տոկաևին հրավիրել է այցելել օկուպացված ՎարանդաԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը իր ղազախ գործընկեր Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին հրավիրել է այցելել օկուպացված Վարանդա քաղաք: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է ադրբեջանական պետական AzTV...
16:32 10/04/2023Վրաստանի վարչապետն անընդունելի է համարել այլ պետության միջամտությունը իր երկրի դատական գործերինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին երկուշաբթի օրը հայտարարել է հանրապետության ներքին դատական գործերին օտար պետության միջամտության անթույլատրելիության մասին։ Այդ մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: «Ուզում...
16:22 10/04/2023«Ադրբեջանը կդժվարանար վերցնել Ղարաբաղը, եթե մենք ԱԹՍ-ներ չարտադրեինք». Չավուշօղլու.Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (AKP-ԱԶԿ) Աֆյոնքարահիսարի ընտրական համակարգման կենտրոնի բացման ժամանակ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն, խոսելով հարվածային...
12:18 10/04/2023ՀՀ տարածքում հայտնված ադրբեջանցին իրավապահների մոտ է. Aravot.amԱդրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում անելով երկրի ՊՆ-ին, հայտնում են երկու ադրբեջանցի զինծառայողներ անհետ կորելու մասին։ Նշվում է, որ նրանք մոլորվել են Նախիջևանի ուղղությամբ անբարենպաստ եղանակի...
10:50 10/04/2023ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի Հայաստան, Վրաստան և ԱդրբեջանԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան: Նա հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ...
09:13 10/04/2023Իրանի, Ռուսաստանի,Սիրիայի և Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումը հետաձգվել էԴամասկոսում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսանդր Եֆիմովը տեղեկացրել է, որ Իրանի, Սիրիայի, Ռուսաստանի և Թուրքիայի, արտգործնախարարների մակարդակով քառակողմ հանդիպումը տեղափոխվել է մայիսի սկիզբ։ Այն պետք է...
16:36 08/04/2023Ադրբեջանը հուզական է գնահատել Թեհրանի արձագանքը Բաքվից չորս դիվանագետների արտաքսմանըԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն կանխակալ և զգացմունքային արձագանքը է համարել Բաքվում Իրանի դեսպանատան չորս աշխատակիցների պերսոնա նոն գրատա հայտարարելու վերաբերյալ Իրանի արտաքին գործերի նախարարության...
16:21 08/04/2023Վրաստանի խորհրդարանը ԱՄՆ-ին կոչ է անում ժողովրդին բացատրել դատավորների դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու պատճառըՎրաց-ամերիկյան հարաբերությունների շահերը պահանջում են վրացի մի քանի դատավորների նկատմամբ ԱՄՆ պատժամիջոցների հետ կապված հարցերի պատասխանները: «Գազետա ռու»-ն հայտնել է, որ այդ մասին հայտարարել է երկրի...
16:08 08/04/2023Աբխազիայի զինված ուժերը լայնամասշտաբ զորավարժություններ են սկսելԱբխազիայում մեկնարկել են հանրապետության և Ռուսաստանի զինված ուժերի համատեղ զորավարժությունները։ Այս մասին հայտնում է Աբխազիայի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը, որին անդրադարձել է...
13:21 08/04/2023Խաչապուրին 6-րդն է պանիրային 50 լավագույն ուտեստների համաշխարհային ցանկումTasteAtlas խոհարարական ուղեցույցը հրապարակել է պանրով 50 լավագույն ուտեստները, որոնցում խաչապուրին զբաղեցրել է միանգամից վեց դիրք։ «Սպուտնիկ գրուզիայի» հաղորդմամբ, TasteAtlas-ը յոթերորդ տեղում է...
13:13 08/04/2023Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարություն. «Աքքույու» ԱԷԿ-ում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը կսկսվի 2024 թվականինԹուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Ֆաթիհ Դոնմեզը CNN Turk-ին ասել է, որ, «Աքքույու» ատոմակայանում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը կսկսվի մինչև 2024 թվականի ապրիլի վերջը։ Լուրը...
12:28 08/04/202314 հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ...
09:14 08/04/2023ԱՄՆ դեսպանը վստահեցնում է, որ Վաշինգտոնը չի ցանկանում «Երկրորդ ճակատը» բացել ՎրաստանումԱՄՆ-ը չի ցանկանում, որ Վրաստանում «երկրորդ ճակատ» բացվի: «ՌԻԱ նաովստի»-ի փոխանցմամբ ասել է Թբիլիսիում ԱՄՆ դեսպան Քելի Դեգնանը։ «Ինչ վերաբերում է «երկրորդ ճակատին», ինչպես նախկինում, մենք բազմիցս...
09:00 08/04/2023Թեհրանը Բաքվից իրանցի դիվանագետների արտաքսումն անվանել է բարիդրացիության սկզբունքների խախտումԻրանը կարծում է, որ ադրբեջանական կողմի գործողությունները պերսոնա նոն գրատա հայտարարված իրանցի դիվանագետների նկատմամբ հակասում են բարիդրացիության սկզբունքներին։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին ուրբաթ...
18:12 07/04/2023Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգությունն ապահովում են Վրաստանն ու Ադրբեջանը․ ԱլիևԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարել է, որ Վրաստանը և Ադրբեջանը չափազանց կարևոր դեր են խաղում Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգության...

12:57 09/07/2021Азербайджан заявил о создании новых воинских частей на границе с АрмениейГоспогранслужба Азербайджана сообщила об открытии двух новых воинских частей на границе с Арменией - в Воротанском (Кубатлу) и Лачинском районах.
12:44 09/07/2021Турция после Ливии и Арцаха собирается отправить сирийских наемников в АфганистанПосле отправки многотысячных наемников и бойцов в Ливию, а затем в Азербайджан турецкие власти сегодня планируют перебросить новых боевиков из Сирии в Афганистан даже по официальным договорам.
12:16 09/07/2021Комиссия США по международной религиозной свободе глубоко обеспокоена доказательствами причинения вреда религиозным местам АрцахаКомиссия США по международной религиозной свободе (USCIRF) глубоко обеспокоена доказательствами причинения вреда религиозным местам Арцаха после войны.
18:50 08/07/2021Лаврентьев: Россия надеется на скорый вывод турецких и американских войск из СирииРоссия надеется, что в скором времени по мере стабилизации ситуации турецкие и американские войска будут выведены из Сирии, сообщает РИА Новости со ссылкой на спецпредставителя президента РФ по САР...
14:56 08/07/2021Немецкие политики осуществляли лоббистскую деятельность для Азербайджана в МИД ФРГ по вопросу Арцаха – SWRНемецкая телерадиокомпания SWR представляет новые разоблачения – о том, как немецкие политические деятели осуществляли лоббистскую деятельность для Азербайджана.
12:51 08/07/2021Коронавирус в Грузии: за сутки скончались 20 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 043. Скончались 20 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
10:19 08/07/2021Российские миротворцы провели интерактивный урок в школьном лагере Аскеранского района АрцахаАдминистрация населенного пункта Хндзристан Аскеранского района Республики Арцах (НКР) пригласила военнослужащих миротворческого контингента Российской Федерации в лагерь, при средней школе, для...
19:02 07/07/2021МО Армении: ВС РА в случае необходимости оказывают только противодействие ВС АзербайджанаМинистерство обороны Азербайджана в очередной раз распространяет дезинформацию, сообщая, будто 7 июля около 13:40 подразделения армянских ВС обстреляли азербайджанские позиции на...
17:30 07/07/2021Баку включил Кашатагский и Карвачарский районы в экономический район под красноречивым названием «Восточный Зангезур» – Варужан ГегамянТюрколог Варужан Гегамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Сегодня указом президента Азербайджана изменено административно-территориальное деление этой страны – по экономическим районам.
17:15 07/07/2021Турция: прогулочная яхта с 35 туристами затонула в 15 метрах от берегаВ Турции яхта, которая совершала однодневную экскурсию в Фетхие, затонула в 15 метрах от берега, неподалеку от поселка Олюдениз.
15:52 07/07/2021Europa Nostra и Европейская ассоциация археологов призвали защитить мультикультурное наследие АрцахаПредставители Europa Nostra и Европейской ассоциации археологов (European Association of Archaeologists) – двух крупных европейских неправительственных организаций, приверженных продвижению и защите...
14:50 07/07/2021Кремль - о повестке предстоящей встречи Путин-ПашинянПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков подчеркнул важность визита исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Россию, отметив, что его встреча с российским лидером...
13:56 07/07/2021ПА ОДКБ учредит институт государств-партнеров, Азербайджан и Пакистан проявили интересПарламентская ассамблея Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ) планирует учредить институт государств - партнеров ПА ОДКБ, которые получат право совещательного голоса, заявил в...
12:52 07/07/2021Задержаны более 100 человек на митингах в Тбилиси против ЛГБТ-сообществаГрузинские правоохранители задержали более 100 человек на митингах в Тбилиси против ЛГБТ-сообщества и в поддержку избитых ранее журналистов.
17:02 06/07/2021В Москве состоится встреча Путин-ПашинянНикол Пашинян 7-го июля отправится в Россию с рабочим визитом. В Москве состоится встреча Пашиняна и президента РФ Владимира Путина. Как сообщает пресс-служба армянского правительства, Никол Пашинян...
16:24 06/07/2021МИД Киргизии вручил ноту послу Турции в связи с операцией турецких спецслужбМИД Киргизии вручил ноту послу Турции по задержанию и вывозу из страны основателя сети учебных заведений Орхана Инанды, сообщили РИА Новости во вторник в пресс-службе киргизского внешнеполитического...
15:49 06/07/2021Москва не исключила участия США в урегулировании на УкраинеМосква не исключает подключения США к урегулированию на Украине, в том числе это зависит от того, кто будет назначен главным координатором усилий на этом направлении, но пока о какой-то вовлеченности...
14:08 06/07/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1407Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 407. Скончались десять человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
14:04 06/07/2021В Грузии прошли акции солидарности с пострадавшими в Тбилиси журналистами"Солидарность журналистам, солидарность нашим коллегам", "Нет насилию, дайте работать" – акции в поддержку пострадавших во время беспорядков на проспекте Руставели в Тбилиси представителей СМИ прошли...
12:33 06/07/2021Париж приветствует освобождение Баку 15 армянских пленныхФранция приветствует освобождение Азербайджаном 15 армянских пленных в обмен на предоставление карт минных полей.