12:29 18/03/2023Թուրքիայի ընդդիմությունը Ռուսաստանին կհիշեցնի ՆԱՏՕ-ին իր անդամակցության մասին. Քըլըչդարօղլուի խորհրդականԹուրքական ընդդիմությունն ընտրություններում հաղթելու դեպքում մտադիր է Ռուսաստանին հիշեցնել ՆԱՏՕ-ին իր անդամակցության մասին։ «Life.ru»-ի փոխանցմամբ, նման հանդուգն հայտարարություն է արել Ունալ Չևիքեզը՝...
11:40 18/03/2023Թուրքիայում նոր երկրաշարժ է գրանցվելԹուրքիայում ցնցումները չեն դադարում։ Մի քանի ժամ առաջ այդ երկրի հարավ-արևելյան մասում գտնվող Կահրամանմարաշ նահանգում 4.8 մագնիտուդ ուժգնությամբ նոր երկրաշարժ է եղել։ Այս մասին հայտնում է...
10:37 18/03/2023Հարևան երկրների միջև դրական փոխգործակցությունը հիմքեր կստեղծի տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման. Աբդոլլահյանը՝ ՉավուշօղլուինԻրանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույցում քննարկել են երկկողմ, միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք հարցեր: Այս մասին փոխանցում է ParsToday-ը։ Մևլութ Չավուշօղլուի հետ հեռախոսազրույցում, Ամիր...
19:25 17/03/2023Վրաստանի կառավարությունը որոշումները կայացնում է ոչ թափանցիկ ընթացակարգով«Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ-Վրաստան»-ի (TI) փոխանցմամբ՝ Վրաստանի կառավարությունը որոշումները կայացնում է ոչ թափանցիկ ընթացակարգով։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ, ըստ TI-ի՝ 2022 թվականին Վրաստանի կառավարությունը...
18:48 17/03/2023Չավուշօղլուն կմեկնի ԵգիպտոսԹուրքիայի ԱԳ նախարար Մեվլութ Չավուշօղլուն պաշտոնական այցով կմեկնի Եգիպտոս և կհանդիպի իր պաշտնակից Սամեհ Շուքրիի հետ: Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Հանդիպմանը նախատեսվում է քննարկել թուրք-եգիպտական...
17:55 17/03/2023Պետդուման հետաձգել է Ռուսաստանում Հայաստանի վարորդական իրավունքը ճանաչելու մասին նախագծի քննարկումըՊետդուման, երկրորդ ընթերցմամբ քննարկելիս, մինչև մարտի 21-ը հետաձգեց օրինագծի քննարկումը, որը նախատեսում է Ռուսաստանում Հայաստանի քաղաքացիների վարորդական վկայականների ճանաչումը ձեռնարկատիրական և...
17:28 17/03/2023Իրանի ԱԳ նախարարը հայտարարել է Ուկրաինայում խաղաղության հասնելուն աջակցելու պատրաստակամության մասինԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը մարտին Մոսկվա կատարելիք այցից առաջ հայտարարել է Իրանի պատրաստակամությունը՝ օգնելու Ուկրաինայի հակամարտությունում խաղաղություն հաստատել հարցում։...
17:02 17/03/2023Թուրքիայի երկրաշարժերի նյութական վնասը կազմել է ավելի քան 105 միլիարդ դոլարԹուրքիայի հարավ-արևելքում տեղի ունեցած երկրաշարժերի նյութական վնասը կազմում է 2 տրիլիոն թուրքական լիրա (ավելի քան 105 միլիարդ դոլար): «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է TRT Haber...
16:52 17/03/2023Տարեց բնակչության թվաքանակով աշխարհի 184 երկրների մեջ Թուրքիան 66-րդն էՄարտի 16-ին ՄԱԿ-ը 2022թ-ի երկիր մոլորակի բնակչության թվաքանակի վերաբերյալ ներկայացրել է իր հաշվարկները, գրում է Էրմենիհաբերը։ Վերջիններիս համաձայն, երկիր մոլորակի բնակչության ընդհանուր թիվը կազմել...
15:44 17/03/2023Ռուսաստանի և Իրանի միջև զբոսաշրջիկների համար առանց վիզայի ռեժիմը կգործի 2023 թ-ինՌուսաստանի և Իրանի միջև առանց վիզայի զբոսաշրջային ուղևորությունների մասին համաձայնագիրը կգործի 2023 թվականին, տուրօպերատորների ցանկը, որոնք կկարողանան խմբեր կազմել, արդեն համաձայնեցվել է։...
15:35 17/03/2023Թբիլիսում 12-ամյա աղջկան մահացած են գտելԹբիլիսիում՝ Դիդի Դիղոմիում, 12-ամյա աղջիկ են մահացած գտել: 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս պահին առկա տեղեկությունների համաձայն՝ անչափահասը կորել է երեկ երեկոյան։ Ժամը 23:00-ից նրան որոնում էին...
12:49 17/03/2023Արցախից ծանր հիվանդություններով 12 անձ տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային և սիրտ-անոթային համակարգի ծանր...
11:15 17/03/2023Ներկայացվել է «Եվրատեսիլում» Վրաստանի ներկայացուցիչ Իրու Խեչանովի տեսահոլովակըՆերկայացվել է «Եվրատեսիլ 2023»-ում Վրաստանի ներկայացուցիչ հայազգի Իրու Խեչանովի մրցութային երգի և տեսահոլովակի պրեմիերան։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, մրցութային երգի՝ «Echo» հեղինակը Գիգա Կուխիանիձեն է։...
08:00 17/03/2023Պուտինն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցելՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանինախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։ «Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգության և...
19:47 16/03/2023Իրան-Հայաստան-Վրաստան երթուղին կարող է դրական հեռանկար ունենալ, վրացի տնտեսագետԻրան-Հայաստան-Վրաստան երթուղու զարգացումը կնպաստի Կովկասի տարածաշրջանը ավելի գրավիչ, կայուն և բազմազան միջավայր դարձնելուն, «Ալիք Մեդիայի» հետ զրույցում նշել է վրացի տնտեսագետ, Business Media...
18:24 16/03/2023Թուրքիան շարունակում է ցնցվել, նոր երկրաշարժԹուրքիայի Բոլքու քաղաքում մարտի 16-ին երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել է Թուրքիայի արտակարգ իրավիճակների և աղետի վարչությունը (AFAD): Ըստ տեղեկության՝...
16:04 16/03/20235․1 մագնիտուդով երկրաշարժ Իրանի Խոյ քաղաքից 41 կմ հարավ-արևմուտքԵրկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի մարզում՝ 3-4 բալ, Վայոց Ձորի և Արարատի մարզերում՝ 3 բալ, Երևանում 2-3 բալ ուժգնությամբ։
15:01 16/03/2023ԵԽ պատգամավոր. Հայաստանի տարածքով դեպի Թուրքիա միջանցք ստեղծելու Ադրբեջանի ցանկությունը սպառնալիք է Եվրոպայի համար«Մենք պետք է ուժեղացնենք աջակցությունը Հայաստանին, որտեղ հարյուր հազարավոր հայեր վախենում են իրենց կյանքի համար և վտանգված են»,-ԵԽ-ում հայտարարել է ֆրանսիացի եվրախորհրդարանական, Եվրախորհրդարանի...
14:32 16/03/2023Daily Mail. Էրդողանը կարող է պարտվել ընտրություններումԲրիտանական մամուլում խոսվում է գալիք համապետական ընտրություններում Թուրքիայի նախագահ և իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսացկության (ԱԶԿ-AKP) առաջնորդ Ռեջեփ Թայիփ Էդրողանի հնարավոր պարտության...
12:07 16/03/2023Թուրքիայի առաջին պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Կարպիս Զաքարյանի մասին ֆիլմ կցուցադրվիԹուրքիայում վավերագրական ֆիլմ կցուցադրվի պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում Թուրքիայի Հանրապետությունն առաջին անգամ ներկայացրած հայ մարզիկ Կարպիս Զաքարյանի մասին: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, ֆիլմի...

14:11 04/08/2020Ukrainian top model claims she was beaten by security guards in TurkeyA leading Ukrainian model claims she was beaten by security guards at a Turkish resort. Daria Kyryliuk, 24, posted a horrific picture with a bloodied face to social media, saying she suffered a panic...
13:53 04/08/2020Georgia reports 3 new COVID-19 casesGeorgia confirmed three new COVID-19 cases on Tuesday, bringing its total to 1,182, Xinhua reported.
12:48 04/08/2020Femicide still rising in Turkey as at least 36 women killed in JulyAt least 36 women were killed by men in Turkey in July, Ahval said, citing a report released on Saturday by the campaign group We Will Stop Femicide.
17:35 03/08/2020Iran’s coronavirus death toll nearly triple than claimed – BBCThe number of deaths from coronavirus in Iran is nearly triple what Iran's government claims, BBC reports, citing its Persian service investigation.
13:24 03/08/2020Georgia reports 2 new cases of coronavirusGeorgia has reported only two new cases of the novel coronavirus, bringing the national tally to 1,179 on Monday, August 3.
11:27 03/08/2020S&D group: Aliyev is using COVID-19, recent border clashes with Armenia to wipe out political oppositionThe Progressive Alliance of Socialists and Democrats (S&D), the second largest group in the European Parliament, has called on the European Union to impose sanctions on Azerbaijani officials...
15:03 01/08/2020Artsakh reports one new coronavirus case in 24 hoursArtsakh has reported one new coronavirus infection in a 24-hour period, bringing the national tally to 237 as of Saturday, August 1.
14:43 01/08/2020Artsakh reports over 170 ceasefire violations by Azerbaijan in one weekThe Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact more than 170 times in the past week.
13:13 01/08/2020President: Artsakh ready to regain its territories occupied by AzerbaijanThe Artsakh Defense Army, having the unconditional support of the people, is ready not only to defend the territorial integrity of the country and the security of the Artsakh people, but also to give...
15:39 31/07/2020Greece denies plans to purchase drones from TurkeyGreece denied claims by a Turkish defence company that said the country decided to purchase 50 of its miniature tactical drones, the Greek City Times reported on Friday, citing the Greek Defence...
11:04 31/07/2020U.S. State Department urges Azerbaijan to avoid using the pandemic to silence opposition voicesThe U.S. State Department urged Azerbaijan on July 20 to avoid using the pandemic to silence “civil society advocacy. The statement came in the Fact Sheet released by the State Department assessing...
11:59 30/07/2020Syria to build new Hagia Sophia with Russian assistance to protest against TurkeyThe Syrian government has announced that it will build a replica of the Hagia Sophia, in opposition to the Turkish regime’s conversion of the building from a museum into a mosque, Greek City Times...
15:36 29/07/2020FM: France will make ‘every effort’ to find political solution to Karabakh conflictFrance will make every effort to reach a political solution to the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict, French Minister of Europe and Foreign Affairs Jean-Yves Le Drian said in a parliament address...
13:34 29/07/2020Famous Turkish actress marries Armenian businessmanFamous Turkish actress Songul Oden, 41, has married ethnic Armenian businessman Arman Bichakchian (Arman Bicakci), Arevelk newspaper reports.
12:31 29/07/2020Meeting of Armenian, Azerbaijani FMs with Minsk Group mediators may take place in autumn – reportA meeting of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers with the co-chairs of the OSCE Minsk Group on the situation along the Armenian-Azerbaijani state border may be held in early autumn, RIA...
11:39 29/07/2020Turkish parliament approves social media law with new powersTurkey’s parliament approved a law early Wednesday that gives authorities greater power to regulate social media despite concerns of growing censorship, according to AP.
11:17 29/07/2020Turkish intellectuals acknowledge the Armenian Genocide on TV program (Part III and end)By Harut Sassounian Publisher, The California Courier This is the third and final article on a lengthy video in which two Turkish Intellectuals are advocating the recognition of the Armenian Genocide...
19:26 28/07/202015 Azeris detained in Iran after anti-Armenian demonstrationsNumber of anti-Armenian demonstrations organised by Azeris were suppressed by Iranian authorities, Ermenihaber reports.
14:52 28/07/2020IRGC launches military drills in southern IranIran's Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) on Tuesday launched a large-scale military exercise in southern Iran, Xinhua reported, citing Tasnim news agency.
13:52 28/07/2020Turkish-Azerbaijani military drills aimed at terrorizing Armenia – Turkish mediaTurkey and Azerbaijan will start joint large-scale military exercises on Wednesday. The exercises will involve military personnel, armored vehicles, artillery mounts and mortars, as well as military...