15:55 13/03/2023Թուրքիայում երկրաշարժերի հետևանքով զոհվել է ավելի քան 6,6 հազար օտարերկրացիԹուրքիայում երկրաշարժերի հետևանքով ավելի քան 6,6 հազար օտարերկրացի է զոհվել։ Այս մասին հայտարարել է երկրի ՆԳ նախարար Սուլեյման Սոյլուն, փոխանցում է «Իզվեստիա»-ն։ «Այս պահին հայտնի է.
15:07 13/03/2023Բաթումում երեխա է մահացել քամուց քշված բատուտի պատճառովԲաթումիի բուլվարում վնասվածք ստացած 10-ամյա երեխան կլինիկայում մահացել է։ Եվս մեկ երեխա է վնասվածք ստացել: Նա Բաթումիի Մոր և մանկան բժշկական կենտրոնում է։ Jnews-ի հաղորդմամբ, ըստ տեղեկությունների,...
14:29 13/03/2023Երկրաշարժից հետո Թուրքիայի միակ հայկական գյուղում մնացել են միայն տղամարդիկ, տները լրջորեն վնասվել ենԻնչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Թուրքիայում վերջերս տեղի ունեցած երկրաշարժերի հետևանքով տուժել է նաև այդ երկրի միակ հայկական գյուղ Վաքըֆլըն: Լուրջ նյութական վնասների պատճառով բնակչությունը տեղահանվել...
09:40 13/03/2023Վրաստանի վարչապետ Ղարիբաշվիլին Զելենսկուն կոչ է արել չմիջամտել իր երկրի քաղաքական կյանքինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն կոչ է արել նախ զբաղվել իր երկրում առկա խնդիրներով, որից հետո նոր միջամտել Վրաստանի քաղաքական կյանքին: «Գազետա.ռու»-ի...
17:51 11/03/2023Թուրքիայում չեն բացառել Քըլըչդարօղլուի հաղթանակը Թուրքիայի ընտրությունների առաջին փուլումԹուրքական ընդդիմությունը ակնկալում է, որ ընդդիմադիր Ժողովրդական դաշինքի միասնական թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կարող է հաղթել նախագահական ընտրությունների առաջին փուլում, եթե աջակցություն ստանա...
17:32 11/03/2023Ղրղզստանը հայտարարել է ՀԱՊԿ ներուժի և հեղինակության ամրապնդմանը աջակցելու իր պատրաստակամության մասինՂրղզստանը մտադիր է շարունակել աշխատանքը՝ ուղղված Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հեղինակության և նրա ներուժի ամրապնդման ուղղությամբ։ Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ այդ մասին հայտարարել է...
17:05 11/03/2023Բաքուն բողոքել է ներկայացրել Թեհրանին՝ պետական սահմանի վրայով իրանական ռազմական ինքնաթիռի թռիչքի պատճառովԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն Բաքվում Իրանի դեսպանին բողոքի նոտա է հանձնել՝ կապված երկու երկրների պետական սահմանի վրայով իրանական ռազմական ինքնաթիռի թռիչքների հետ։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է շաբաթ...
15:40 11/03/2023Թուրքիայում մայիսի 14-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին 36 կուսակցության է թույլատրվել մասնակցելԹուրքիայի բարձրագույն ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է, որ թույլատրել է 36 կուսակցության մասնակցել մայիսի 14-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:...
15:17 11/03/2023Թբիլիսիում բողոքի ակցիայի վերջին ձերբակալվածն ազատ է արձակվելԹբիլիսիում բողոքի ակցիայի վերջին ձերբակալվածը գրավի դիմաց ազատ է արձակվել: «Sputnik-Գրուզիա»-ի տարածած լուրին անդրադարձել է «Գազետա ռու»-ն։ Դատարանը մեղադրյալին ազատ է արձակել 3000 լարիի (ավելի քան...
14:10 11/03/2023Վերին Լարսում մարտի 11-ից կրկին դադարեցվել է բեռնատար մեքենաների երթևեկությունըՀյուսիսային Օսիայում արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն արգելել է ծանր բեռնատարների տեղաշարժը վրացական ռազմական մայրուղով դեպի Վրաստանի հետ սահման՝ եղանակի վատթարացման պատճառով։ «Գազետա ռու»-ն...
10:27 11/03/2023Սալիվան. Վրաստանը չպետք է օգնի Ռուսաստանին շրջանցել արևմտյան պատժամիջոցներըԹբիլիսին չպետք է Մոսկվային հնարավորություն տա շրջանցել արևմտյան պատժամիջոցները, հայտարարել է ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ...
10:10 11/03/2023Թուրքիայում երկրաշարժերից հետո ավելի քան 820 հազար շենք որակվել է ապրելու համար ոչ պիտանիԹուրքիայի քաղաքաշինության նախարար Մուրադ Քուրումը հայտնել է, որ երկրի հարավ-արևելքում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժից հետո ավելի քան 820 հազար շենք է դուրս բերվել շահագործումից: Այս մասին...
19:30 10/03/2023Թուրքիայում երկրաշարժներից հետո վարձակության տրվող բնկարանների գները սկսել են աճելErmenihaber-ը գրում է , որ վերջերս Թուրքիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժնեից հետո վարձակության տրվող բնկարանների գները սկսել են աճել: Թուրքական «T24»-ի տեղեկացմամբ Ստամբուլում վարձակալության...
17:34 10/03/2023Վրաստանի խորհրդարանի դիմաց ակցիան ավարտվել էՎրաստանի խորհրդարանի դիմաց ակցիան ավարտվել է: Օրենսդիր մարմնի շենքի դիմաց ապամոնտաժվում են բեմն ու տեխնիկական հագեցվածությունը, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ինչպես նշում են հանրահավաքի...
17:23 10/03/2023Իրանն ու Սաուդյան Արաբիան պայմանավորվել են կարգավորել հարաբերություններըԻրանի և Սաուդյան Արաբիայի իշխանությունները պայմանավորվել են կարգավորել հարաբերությունները երկու երկրների միջև, նրանք նախատեսում են երկու ամսվա ընթացքում դեսպանատներ բացել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ...
17:12 10/03/2023Էրդողանն ասում է, որ քարոզարշավն անցկացնելու է առանց երաժշտությանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ որոշել է նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավն իրականացնել առանց երաժշտության՝ հարգելով փետրվարի 6-ի երկրաշարժի...
16:49 10/03/2023Իրանին հարվածներ հասցնելու համար Ադրբեջանն Իսրայելին չի օգնում. Իսրայելական թերթին հակադարձում է Ադրբեջանի դեսպանըԹել Ավիվում Ադրբեջանի դեսպան Մուխթար Մամեդովը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, որ իր երկիրը Իսրայելին օդանավակայաններ է տրամադրել Իրանի տարածքում օդային հարվածներ հասցնելու համար։ The Jerusalem...
13:31 10/03/2023Վրաստանի խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ տապալել է օտարերկրյա գործակալների մասին օրինագիծըՕտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրենքի նախագիծը պաշտոնապես հետ է կանչվել։ Օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ձախողվել է Վրաստանի խորհրդարանում։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, խորհրդարանի 112...
12:37 10/03/2023Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանն այցելել է Լաչինի միջանցքի սկզբնամասՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը Քվինն այցելել է Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս, որը շուրջ երեք ամիս փակ է բնականոն երթևեկության համար։ Դեսպանության հաղորդմամբ, Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը դեսպան Քվինին...
12:26 10/03/2023Արցախի շրջափակումը ցույց տվեց՝ սուտ է, որ հայը միայն մտածում է՝ ինչպես լցնի իր փորը. Վարդանյան«Արցախի շրջափակումը կարևոր մի բան ցույց տվեց՝ սուտ է, որ հայը միայն մտածում է՝ ինչպես լցնի իր փորը։ Հայն ունի մեծ պահանջ՝ գաղափարների շուրջ ունենալ քննարկումներ»,- Երևանում ընթացող առաջին...

13:26 17/07/2020US envoy to OSCE says Minsk Group co-chairs should be ‘transparent and active’U.S. Permanent Representative to the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE), James S. Gilmore delivered remarks on the armed incident along the Armenian-Azerbaijan international...
12:16 17/07/2020Iran ready to mediate between Armenia, Azerbaijan – Foreign MinistryForeign Ministry spokesman Abbas Mousavi said on Thursday that Iran is ready to mediate between Armenia and Azerbaijan to help resolve the conflict over Nagorno-Karabakh.
20:30 16/07/2020Turkish court orders opposition leader to pay Erdogan compensation over offshore claimsA Turkish court has ordered main opposition leader Kemal Kılıcdaroglu to pay President Recep Tayyip Erdogan, his relatives and one of his friends a total of TL 197,000 ($29,000) in damages for his...
18:30 16/07/2020Azerbaijan threatens to strike Metsamor nuclear power plant in ArmeniaThe head of the press service at the Azerbaijani defense ministry Vagif Dargahli has threatened to attack the Metsamor nuclear power plant in Armenia.
13:44 16/07/2020Armenia refutes Azerbaijani reports on downing Armenian droneAzerbaijan’s Ministry of Defense has spread false information alleging the Azerbaijani forces shot down an X-55 UAV belonging to the Armenian army on Thursday, Armenian Defense Ministry spokeswoman...
12:50 16/07/2020Artsakh parliament denounces Azerbaijan’s attack on ArmeniaThe Artsakh National Assembly factions, Free Motherland-UCA, United Motherland, Justice, Armenian Revolutionary Federation and Democratic Party of Artsakh, issued a joint statement on Thursday,...
12:25 16/07/2020Armenia releases footage of Azerbaijani attack on Aygepar villageSpokeswoman for the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan has released a video and photos of the Azerbaijani attack on the border village of Aygepar on Thursday.
12:02 16/07/2020Azerbaijan's political and military leadership at an impasse, Armenia saysThe Armenian Foreign Ministry issued a statement on the resumption of military operations by Azerbaijan towards Tavush Province.
11:20 16/07/2020Armenian forces hit Azerbaijani tank, firing positionsUnits of the Armenian Armed Forces have hit an Azerbaijani tank, Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said on Facebook on Thursday.
11:02 16/07/2020No Armenian casualties after Azerbaijan’s failed infiltration attempt – Defense MinistryThere are no casualties among Armenian servicemen as a result of operations carried out on Thursday in the northeastern section of the Armenian-Azerbaijani state border, Defense Ministry spokeswoman...
10:47 16/07/2020OSCE Minsk Group urges Armenia, Azerbaijan to refrain from inflammatory rhetoricAfter a meeting of the OSCE Minsk Group on Wednesday, its Co-Chairs (Igor Popov of the Russian Federation, Stéphane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States of America) and...
10:33 16/07/2020Armenian defense chief briefs OSCE official on border situationArmenia’s Defense Minister Davit Tonoyan phoned Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, Ministry of Defense spokeswoman Shushan Stepanyan said on...
10:11 16/07/2020Azerbaijan attempts subversive attack, shells Armenian border villagesAt around 3:40am at night, the Armenian troops spotted movement of the Azerbaijani forces. Switching to all-around defense, Armenian forces foiled the adversary’s attempted incursion, Ministry of...
20:53 15/07/2020Turkey is a security threat for Armenia and the region - foreign ministryOn July 12, following the attack by the Azerbaijani armed forces in the direction of the Tavush region of the Republic of Armenia, the leadership of Turkey, including the President, the Foreign...
16:02 15/07/2020Turkey, Russia resuming flights on WednesdayAir travel between Turkey and Russia will resume on Wednesday, July 15, Turkey’s transport and infrastructure minister has announced.
14:07 15/07/2020U.S. House to consider measures blocking transfer of defense articles to AzerbaijanIn the wake of the worst Azerbaijani cross-border attacks against Armenia in years, the U.S. House of Representatives is set to consider a number of pro-peace amendments to a major Pentagon...
13:26 15/07/2020US lawmakers condemn Azerbaijan's aggression against ArmeniaSeveral members of the US Congress have condemned Azerbaijan’s military aggression against Armenia. Congressman Brad Sherman took to Twitter to express deep concerns over Azerbaijan’s provocations...
15:23 14/07/2020Two Armenian servicemen killed in Azerbaijani shootingTwo Armenian servicemen were killed in Azerbaijan's cross-border shooting in the northeastern section of the Armenian-Azerbaijani border on Tuesday, Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan...
12:22 14/07/2020EU condemns Turkish decision to convert Hagia Sophia into mosqueForeign ministers of the European Union on Monday condemned the Turkish decision to convert Istanbul's iconic Hagia Sophia back to a mosque, saying that "will inevitably fuel mistrust, promote...
12:09 14/07/2020UN urges immediate end to fighting on Armenia-Azerbaijan borderStéphane Dujarric, the spokesman for Secretary-General of the United Nations António Guterres, on Monday issued a statement on exchanges of fire along the Armenia-Azerbaijan border.