15:55 13/03/2023Թուրքիայում երկրաշարժերի հետևանքով զոհվել է ավելի քան 6,6 հազար օտարերկրացիԹուրքիայում երկրաշարժերի հետևանքով ավելի քան 6,6 հազար օտարերկրացի է զոհվել։ Այս մասին հայտարարել է երկրի ՆԳ նախարար Սուլեյման Սոյլուն, փոխանցում է «Իզվեստիա»-ն։ «Այս պահին հայտնի է.
15:07 13/03/2023Բաթումում երեխա է մահացել քամուց քշված բատուտի պատճառովԲաթումիի բուլվարում վնասվածք ստացած 10-ամյա երեխան կլինիկայում մահացել է։ Եվս մեկ երեխա է վնասվածք ստացել: Նա Բաթումիի Մոր և մանկան բժշկական կենտրոնում է։ Jnews-ի հաղորդմամբ, ըստ տեղեկությունների,...
14:29 13/03/2023Երկրաշարժից հետո Թուրքիայի միակ հայկական գյուղում մնացել են միայն տղամարդիկ, տները լրջորեն վնասվել ենԻնչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Թուրքիայում վերջերս տեղի ունեցած երկրաշարժերի հետևանքով տուժել է նաև այդ երկրի միակ հայկական գյուղ Վաքըֆլըն: Լուրջ նյութական վնասների պատճառով բնակչությունը տեղահանվել...
09:40 13/03/2023Վրաստանի վարչապետ Ղարիբաշվիլին Զելենսկուն կոչ է արել չմիջամտել իր երկրի քաղաքական կյանքինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն կոչ է արել նախ զբաղվել իր երկրում առկա խնդիրներով, որից հետո նոր միջամտել Վրաստանի քաղաքական կյանքին: «Գազետա.ռու»-ի...
17:51 11/03/2023Թուրքիայում չեն բացառել Քըլըչդարօղլուի հաղթանակը Թուրքիայի ընտրությունների առաջին փուլումԹուրքական ընդդիմությունը ակնկալում է, որ ընդդիմադիր Ժողովրդական դաշինքի միասնական թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կարող է հաղթել նախագահական ընտրությունների առաջին փուլում, եթե աջակցություն ստանա...
17:32 11/03/2023Ղրղզստանը հայտարարել է ՀԱՊԿ ներուժի և հեղինակության ամրապնդմանը աջակցելու իր պատրաստակամության մասինՂրղզստանը մտադիր է շարունակել աշխատանքը՝ ուղղված Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հեղինակության և նրա ներուժի ամրապնդման ուղղությամբ։ Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ այդ մասին հայտարարել է...
17:05 11/03/2023Բաքուն բողոքել է ներկայացրել Թեհրանին՝ պետական սահմանի վրայով իրանական ռազմական ինքնաթիռի թռիչքի պատճառովԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն Բաքվում Իրանի դեսպանին բողոքի նոտա է հանձնել՝ կապված երկու երկրների պետական սահմանի վրայով իրանական ռազմական ինքնաթիռի թռիչքների հետ։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է շաբաթ...
15:40 11/03/2023Թուրքիայում մայիսի 14-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին 36 կուսակցության է թույլատրվել մասնակցելԹուրքիայի բարձրագույն ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է, որ թույլատրել է 36 կուսակցության մասնակցել մայիսի 14-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:...
15:17 11/03/2023Թբիլիսիում բողոքի ակցիայի վերջին ձերբակալվածն ազատ է արձակվելԹբիլիսիում բողոքի ակցիայի վերջին ձերբակալվածը գրավի դիմաց ազատ է արձակվել: «Sputnik-Գրուզիա»-ի տարածած լուրին անդրադարձել է «Գազետա ռու»-ն։ Դատարանը մեղադրյալին ազատ է արձակել 3000 լարիի (ավելի քան...
14:10 11/03/2023Վերին Լարսում մարտի 11-ից կրկին դադարեցվել է բեռնատար մեքենաների երթևեկությունըՀյուսիսային Օսիայում արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն արգելել է ծանր բեռնատարների տեղաշարժը վրացական ռազմական մայրուղով դեպի Վրաստանի հետ սահման՝ եղանակի վատթարացման պատճառով։ «Գազետա ռու»-ն...
10:27 11/03/2023Սալիվան. Վրաստանը չպետք է օգնի Ռուսաստանին շրջանցել արևմտյան պատժամիջոցներըԹբիլիսին չպետք է Մոսկվային հնարավորություն տա շրջանցել արևմտյան պատժամիջոցները, հայտարարել է ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ...
10:10 11/03/2023Թուրքիայում երկրաշարժերից հետո ավելի քան 820 հազար շենք որակվել է ապրելու համար ոչ պիտանիԹուրքիայի քաղաքաշինության նախարար Մուրադ Քուրումը հայտնել է, որ երկրի հարավ-արևելքում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժից հետո ավելի քան 820 հազար շենք է դուրս բերվել շահագործումից: Այս մասին...
19:30 10/03/2023Թուրքիայում երկրաշարժներից հետո վարձակության տրվող բնկարանների գները սկսել են աճելErmenihaber-ը գրում է , որ վերջերս Թուրքիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժնեից հետո վարձակության տրվող բնկարանների գները սկսել են աճել: Թուրքական «T24»-ի տեղեկացմամբ Ստամբուլում վարձակալության...
17:34 10/03/2023Վրաստանի խորհրդարանի դիմաց ակցիան ավարտվել էՎրաստանի խորհրդարանի դիմաց ակցիան ավարտվել է: Օրենսդիր մարմնի շենքի դիմաց ապամոնտաժվում են բեմն ու տեխնիկական հագեցվածությունը, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ինչպես նշում են հանրահավաքի...
17:23 10/03/2023Իրանն ու Սաուդյան Արաբիան պայմանավորվել են կարգավորել հարաբերություններըԻրանի և Սաուդյան Արաբիայի իշխանությունները պայմանավորվել են կարգավորել հարաբերությունները երկու երկրների միջև, նրանք նախատեսում են երկու ամսվա ընթացքում դեսպանատներ բացել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ...
17:12 10/03/2023Էրդողանն ասում է, որ քարոզարշավն անցկացնելու է առանց երաժշտությանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ուրբաթ օրը հայտարարել է, որ որոշել է նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավն իրականացնել առանց երաժշտության՝ հարգելով փետրվարի 6-ի երկրաշարժի...
16:49 10/03/2023Իրանին հարվածներ հասցնելու համար Ադրբեջանն Իսրայելին չի օգնում. Իսրայելական թերթին հակադարձում է Ադրբեջանի դեսպանըԹել Ավիվում Ադրբեջանի դեսպան Մուխթար Մամեդովը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, որ իր երկիրը Իսրայելին օդանավակայաններ է տրամադրել Իրանի տարածքում օդային հարվածներ հասցնելու համար։ The Jerusalem...
13:31 10/03/2023Վրաստանի խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ տապալել է օտարերկրյա գործակալների մասին օրինագիծըՕտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրենքի նախագիծը պաշտոնապես հետ է կանչվել։ Օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ձախողվել է Վրաստանի խորհրդարանում։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, խորհրդարանի 112...
12:37 10/03/2023Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանն այցելել է Լաչինի միջանցքի սկզբնամասՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանը Քվինն այցելել է Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս, որը շուրջ երեք ամիս փակ է բնականոն երթևեկության համար։ Դեսպանության հաղորդմամբ, Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը դեսպան Քվինին...
12:26 10/03/2023Արցախի շրջափակումը ցույց տվեց՝ սուտ է, որ հայը միայն մտածում է՝ ինչպես լցնի իր փորը. Վարդանյան«Արցախի շրջափակումը կարևոր մի բան ցույց տվեց՝ սուտ է, որ հայը միայն մտածում է՝ ինչպես լցնի իր փորը։ Հայն ունի մեծ պահանջ՝ գաղափարների շուրջ ունենալ քննարկումներ»,- Երևանում ընթացող առաջին...

13:20 28/05/2021Эрдоган: Заявление Байдена о событиях 1915 года наложило дополнительное бремя на наши связиПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган обратился к нескольким руководителям американских корпораций с просьбой наладить отношения его страны с Соединенными Штатами, передает parstoday.
12:51 28/05/2021Парламент Бельгии призывает Азербайджан немедленно освободить всех армянских пленныхПалата представителей Парламента Бельгии накануне единогласно приняла резолюцию, в которой содержится призыв к Азербайджану «немедленно освободить всех оставшихся армянских пленных, включая и...
11:57 28/05/2021Действующий председатель ОБСЕ обеспокоена инцидентами на границе Армении и АзербайджанаДействующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линде выразила обеспокоенность в связи с ситуацией, сложившейся на границе Армении и Азербайджана.
20:12 27/05/2021Зариф: Иран приветствует готовность лидеров Армении и Азербайджана ослабить напряженностьИран приветствует готовность руководства Армении и Азербайджана ослабить напряженность и урегулировать свои разногласия.
14:49 27/05/2021Армения обратилась в ЕСПЧ с требованием обеспечения основополагающих прав 6 армянских военнослужащихРеспублика Армения обратилась в Европейский суд по правам человека с требованием обеспечения основополагающих прав взятых в плен шестерых армянских военнослужащих.
14:36 27/05/2021Эрдоган посетит Баку и Шуши в июнеПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган посетит с визитом Баку 15 июня, на следующий день ожидается его визит в город Шуша в Карабахе, пишет РИА Новости со ссылкой на дипломатический источник в...
12:20 27/05/2021Байрамов призывает Армению «отказаться от политической истерии» и перейти к делимитации границГлава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов призвал Армению избегать политической истерии при обсуждении вопросов делимитации границы и применять прагматичный подход в этом процессе, пишет Interfax.az.
11:57 27/05/2021МИД РА: Пленные армянские военнослужащие должны быть немедленно и безоговорочно возвращеныАзербайджанские воинские формирования, с 12 мая проникнувшие на суверенную территорию РА, продолжают проводить провокационные действия по ряду направлений.
11:53 27/05/2021Путин поздравил АлиеваПрезидент России Владимир Путин поздравил азербайджанского коллегу Ильхама Алиева с национальным праздником - Днем Республики, выразив уверенность в дальнейшем укреплении стратегического партнерства...
11:35 27/05/2021Минобороны РА обнародовало имена взятых в плен армянских военнослужащихМинобороны Армении распространило в четверг утром заявление о том, что ранним утром 27-го мая шесть военнослужащих Вооруженных сил Армении были окружены и взяты в плен военнослужащими ВС Азербайджана...
09:48 27/05/2021МО РА подтверждает: Азербайджан взял в плен 6 военнослужащихРанним утром 27-го мая шесть военнослужащих Вооруженных сил Армении были окружены и взяты в плен военнослужащими ВС Азербайджана при проведении инженерных работ в приграничной зоне в Гегаркуникской...
20:55 26/05/2021ОДКБ отреагировала на критику Пашиняна в адрес организацииЗаявления и.о. премьера Армении Никола Пашиняна относительно ОДКБ, озвученные на парламентском часе республики, приняты к сведению, работа по проведению консультаций продолжается, заявил РИА Новости...
20:42 26/05/2021Иран для нас - очень важный сосед, важный партнер – Ара АйвазянИсполняющий обязанности министра иностранных дел РА Ара Айвазян провел брифинг для СМИ. Об этом сообщает Министерство иностранных дел РА, представив небольшой отрывок. IRIB TV. Г-н министр, учитывая...
15:27 26/05/2021Минобороны Армении ответило на сообщение Минобороны АзербайджанаМинистерство обороны Азербайджана распространило сообщение, в котором обвиняет вооруженные силы Республики Армения в обстреле боевых позиций вооруженных сил Азербайджанской Республики с 24 по 26 мая.
14:32 26/05/2021Рейтинг президента Турции Эрдогана продолжает стремительно падатьПоддержка правящей Партии справедливости и развития (ПСР) президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в прошлом месяце достигла рекордно низкого уровня, поскольку общественность теряет веру в то, что...
12:40 26/05/2021Грузия из-за пандемии коронавируса отмечает День независимости без помпезных мероприятийГрузия отмечает в среду День независимости – из-за пандемии коронавируса правительство страны решило не устраивать помпезные мероприятия.Sputnik Грузия представляет подробности.
12:34 26/05/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных за сутки увеличилось на 1015Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 015. Скончались 28 человек, передает Sputnik Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
15:21 25/05/2021Грузия с 1 июня откроет сухопутные границыГрузия с 1 июня открывает сухопутные границы, закрытые ранее из-за пандемии коронавируса, заявил глава оперативного штаба координационного совета по борьбе с заболеванием Георгий Гибрадзе на брифинге.
14:53 25/05/2021Алиев и Зариф обсудили напряженность на армяно-азербайджанской границеПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев и глава МИД Ирана Мохаммед Джавад Зариф на переговорах во вторник в Баку обсудили напряженность на азербайджано-армянской границе, сообщает посольство Ирана в...
12:58 25/05/2021Некоторые должностные лица и общественные деятели делают крайне опасные заявления о границах РА - ЗПЧ«Некоторые чиновники и общественные деятели в последние дни делают крайне опасные заявления относительно границ РА, оперируют механическими подходами, просто ссылаясь на какие-то карты или просто...