19:45 28/02/2023Վրաստանում Թուրքիային սահմանակից հայկական Խավեթ գյուղը տարեցտարի դատարկվում էJnews-ը գրում է․ «Վրաստանում Թուրքիային սահմանակից հայկական Խավեթ գյուղը տարեցտարի դատարկվում է: Մարդիկ ընտրում են գնալու տարբերակը, և ամեն մեկը գյուղից հեռանալու իր պատճառներն ունի: Մնացողներն էլ...
18:14 28/02/2023Թուրքիայում փլուզված շենք-շինությունների թիվը հասել է 202.000-իԹուրքիայում շարունակվող երկրաշարժների պատճառով փլուզված և փլուզվելու եզրին գտնվող շենք-շինությունների թիվը հասել է 202 հազարի։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի շրջակա միջավայրի...
17:21 28/02/2023Արցախում Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրվելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ փետրվարի 28-ին տեղի է ունեցել ԱՀ Անվտանգության խորհրդի նիստ: ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են՝ քննարկվել են Լաչինի միջանցքի...
16:44 28/02/2023Վաղաժամկետ դադարել են Արցախի գլխավոր դատախազի լիազորություններըԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը փետրվարի 28-ին պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է.
16:21 28/02/2023Անճարն է կերել բանջարը՝ բանջարանոց արցախյան բազմաբնակարանումԱդրբեջանի կողմից Արցախի միջանցքի՝ հնարած պատճառաբանությամբ արգելափակումը Հանրապետությանը 70 օրից ավելի է թշնամու կողմից տոտալ շրջափակման մեջ է դրել։ 70 օր արցախցիները փորձում են հաղթահարել տարբեր...
08:22 28/02/2023Երկրաշարժ ԹուրքիայումԹուրքիայի արևելյան Մալաթիա նահանգում 4,1 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել, հայտնել է տարերային աղետների հետևանքների վերացման վարչությունը (AFAD): Նշվում է, որ 05.18-ին (Երևանի ժամանակով 06.18-ին)...
20:06 27/02/2023Վրաստանում բանտերը 81,9 տոկոսով լցված են, կառուցվել է նորըՎրաստանի արդարադատության նախարարությունը հայտարարել է, որ Վրաստանի արևմուտքում՝ Օզուրգեթիի մունիցիպալիտետի Լաիթուրի քաղաքատիպ ավանում այս տարի կսկսի գործել եվրոպական չափանիշներին համապատասխանող նոր...
18:11 27/02/2023Հունաստանում անհանգստանում են թուրք միգրանտների հնարավոր հոսքիցԹուրքիայում շարունակվող երկրաշարժների համատեքստում Հունաստանը ձեռնարկում է անվտանգության լրացուցիչ միջոցներ՝ կապված ներգաղթյալների հնարավոր հոսքի հետ։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ մասնավորապես միջոցներ...
16:39 27/02/2023ՄԱԳԱՏԷ-ի գլխավոր տնօրենը Իրան կայցելիԱտոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսսին առաջիկայում կայցելի Իրան։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակերպության...
16:13 27/02/2023Իրանի ԱԳՆ. Մեր սկզբունքային քաղաքականությունն է հակազդել տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքական ցանկացած փոփոխությանԺնևում հանդիպել են Հայաստանի ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանն ու Իրանի ԱԳ նախարար Հոսսեյն Ամիր Աբդոլլահիանին։ IRNA-ի փոխանցմամբ, իրանցի պաշտոնյան նշել է, երկու երկրների միջև...
15:56 27/02/2023Թուրքերը տրիբունաներից պահանջել են Էրդողանի ու կառավարության հրաժարականըԹուրքիայում մեծ աղմուկ է հանել ֆուտբոլային առաջնության «Ֆեներբահչե-Անթալիասփոր» և «Ֆեներբահչե-Քոնյասփոր» հանդիպումների ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպը: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, հանդիպումներից առաջ...
13:52 27/02/2023Իրանի սահմանները վերահսկելու են ԱԹՍ-ներովԻրանի ոստիկանության ուժերի հրամանատարը հայտարարել է, որ «առաջիկայում Իրանի արևելյան սահմանները կհսկվեն ԱԹՍ-ներով: Այս պահին համապատասխան տեխնիկան Սիստան և Բալուչեստան նահանգի ճանապարհին է», գրում է...
12:42 27/02/2023Հայերին ցեղասպանելու թուրքական վաղեմի քաղաքականությունը շարունակվում է նաև հիմա. Բեգլարյան«35 տարի առաջ այս օրը Ադրբեջանի Սումգայիթ քաղաքում մեկնարկեց ադրբեջանահայության ցեղասպանությունը, որին տարբեր վայրերում ու ժամանակահատվածներում զոհ գնացին հազարավոր հայեր»։
09:36 27/02/2023Իրանը հակաօդային պաշտպանության զորավարժություններ է անցկացնում Սիրիայի վրա իսրայելական հարձակումից հետոԻրանի բանակը և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հակաօդային պաշտպանության համատեղ զորավարժություններ են անցկացրել երկրի առանձին շրջաններում։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին...
18:30 25/02/2023Թուրքիայում ձերբակալվել է երկրաշարժից գրեթե ամբողջությամբ ավերված Նուրդաղի քաղաքապետըՓետրվարի 25-ին ձերբակալվել է Թուրքիայի Գազիանթեփ նահանգի Նուրդաղ քաղաքի քաղաքապետ Օքքեշ Քավաքին։ Սա այն քաղաքն է, որտեղ փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժերից հետո գրեթե շենքեր չեն մնացել, գրում է...
17:01 25/02/2023Ստամբուլում տեղի է ունեցել Էրդողանի և Ալիևի դռնփակ հանդիպումըՍտամբուլում այսօր տեղի է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Էրդողանի և Ալիևի հանդիպումը տեղի է ունեցել Վահդեթին պալատում»,-...
14:23 25/02/2023Ներկայացվել է 1650 կմ հեռահարությամբ Իրանի նոր թևավոր հրթիռըԻՀՊԿ ավիատիեզերական ուժերը ներկայացրել են 1650 կմ հեռահարությամբ նոր՝ «Փավե» թևավոր հրթիռը: ParsToday-ի փոխանցմամբ, ԻՀՊԿ ավիատիեզերական ուժերի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Ամիր Ալի Հաջիզադեն, ԻԻՀ...
10:09 25/02/2023Այս պահին թուրքական պետությունների միավորմանը խանգարող մեկ լիարժեք գործոն կա` անկախ Հայաստանը. Գեղամյան...որն էլ ոչնչացնելու են ուղղված Թուրքիայի և Ադրբեջանի ջանքերը։
09:09 25/02/2023Հաագայի դատարանի որոշումները պարտադիր են կատարման համար. ԳուտերեշՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարն ի գիտություն է ընդունել Հայաստանի և Ադրբեջանի հայցերի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի Միջազգային դատարանի որոշումը և հիշեցրել, որ դրանք պարտադիր են կատարման համար: Այս մասին ասվում է...
09:00 25/02/2023Իրավիճակը Լաչինի միջանցքում պահանջում է անհապաղ գործողություններ. ԵԽԽՎ համազեկուցողներԼաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված և հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը գնահատելու նպատակով փետրվարի 17-19-ը Հայաստան կատարած այցից հետո Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) Հայաստանի...

19:46 30/05/2020Defense ministry spokesperson reacts to Azerbaijani minister’s threats“Azerbaijani Defense Minister Zakir Hasanov held a consultation today and came up with new threats, admitting, in fact, that the initiator of the April 2016 military actions was the Azerbaijani side...
14:50 30/05/2020Azerbaijani forces fired 600 shots toward Armenian positions over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 100 times in the past week.
18:29 29/05/2020Countries failing to stop harmful marketing of breast-milk substitutes, warn WHO and UNICEFA new report by WHO, UNICEF, and the International Baby Food Action Network (IBFAN) reveals that despite efforts to stop the harmful promotion of breast-milk substitutes, countries are still falling...
14:27 29/05/2020Artsakh president reveals reason for dismissal of Kashatagh head"One of our most important issues in Artsakh will be fire prevention measures. A natural disaster that occurs during the harvest season every year not only causes crop losses, but also damages the...
13:28 29/05/2020Samvel Babayan named new Artsakh Security Council chiefArtsakh President Arayik Harutyunyan has appointed Samvel Babayan, the head of the United Homeland Party, Secretary of the National Security Council.
12:49 29/05/2020Artsakh president to Aliyev: Don’t ever try to speak to us in the language of force"We are trying to create an atmosphere of solidarity in Artsakh, which is crucial for us,” Artsakh Republic President-elect Arayik Harutyunyan said in a video livestreamed on Facebook on Friday,...
11:35 29/05/2020Artsakh foreign minister reappointedBy the decree of Artsakh Republic President-elect Arayik Harutyunyan, Masis Mayilyan has been reappointed as Artsakh Foreign Minister, the president himself revealed at an online news conference on...
16:08 28/05/2020Georgian Foreign Ministry congratulates Armenia on Republic DayThe Georgian Foreign Ministry has extended congratulations to Armenia on Republic Day marking the 102nd anniversary of the First Republic of Armenia.
14:03 28/05/2020Cross of Armenian church in Istanbul ripped offThe Surp Krikor Lusavorich (St. Gregory the Illuminator) Armenian Church in the Turkish capital of Istanbul has come under attack, Ermenihaber reports. On May 23, an unidentified man brutally ripped...
18:26 26/05/2020Davit Babayan replaced by Vahram PoghosyanArtsakh Republic President Arayik Harutyunyan signed a decree, according to which Vahram Poghosyan was appointed Head of Information department at the President’s office.
16:21 26/05/2020New Artsakh police chief awards his predecessorArtsakh President-elect Arayik Harutyunyan introduced on Tuesday new Chief of Police Ashot Hakobjanyan to the people.
11:58 25/05/2020Artsakh reports one new COVID-19 caseArtsakh has confirmed one new coronavirus infection, bringing the national tally to 34, the Artsakh Information Headquarters reports, citing the Ministry of Health.
20:00 23/05/2020Artsakh defense army fully controls the situation on the frontlineAzerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 180 times in the past week.
12:14 22/05/2020Artsakh president meets with Armenian PMArtsakh Republic President Arayik Harutyunyan met on Friday with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
11:10 22/05/2020Coronavirus: Georgia reports 2 new cases, 10 recoveriesAs of May 22, the number of coronavirus cases in Georgia has increased by 2, bringing the total number of confirmed cases to 723.
19:21 21/05/2020Inauguration of the Artsakh president underway in ShushiThe inauguration ceremony of the President-elect of the Republic of Artsakh (NKR) Arayik Harutyunyan started at Shushi Youth and Culture Center.
11:15 21/05/2020Truck driver tests positive for coronavirus in Georgia after arriving from ArmeniaA truck driver visiting Georgia from Armenia has tested positive for the novel coronavirus in Zestafoni municipality.