20:19 03/02/2023Թուրքիա եկած ամեն ամերիկացի դեսպան մտածում է՝ ինչպես հեղաշրջում իրականացնի․ Թուրքիայի ՆԳ նախարարԹուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն մարզային միգրացիոն ղեկավարների գնահատման ժողովի ժամանակ հանդես է եկել ելույթով, որտեղ անդրադարձել է մի շարք ներքաղաքական թեմաների, ահաբեկիչների դեմ...
18:13 03/02/2023Վրաստանում ՀՀ դեսպանը Թբիլիսիի պետական կոնսերվատորիայի ռեկտորի հետ քննարկել են մշակութային հարցերՓետրվարի 3-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը հանդիպում ունեցավ Թբիլիսիի պետական կոնսերվատորիայի ռեկտոր Նանա Շարիկաձեի հետ։ Այս մասին հայտնում են Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունից։...
13:38 03/02/2023Չավուշօղլու. «Հայաստան-Ադրբեջան պատերազմից հետո խաղաղության և կայունության համար կարևոր շանս է ստեղծվել»Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն Արգենտինայի իր պաշտոնակցի հետ Ստամբուլում համատեղ մամուլի ասուլիս է տվել, որի ժամանակ անդրադարձել է ներքոնշյալ հարցին։ «Կովկասում Հայաստան-Ադրբեջան...
12:39 03/02/2023Արցախի արտգործնախարարը նամակներ է ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպաններիԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը նամակներ է ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպանների: Նախարարությունից մանրամասնում են՝ նամակներում ներկայացվել են...
10:45 03/02/2023Փաշինյան. «Ճանապարհորդել առանց COVID-19-ի» հավելվածը հիմք է ապահովում թվային բժշկության զարգացման համարԵվրասիական զարգացման բանկի (ԵԶԲ) թվային նախաձեռնությունների հիմնադրամի «Ճանապարհորդել առանց COVID-19-ի» բջջային հավելվածը, որն համաճարակի սկսվելուց հետո օգնեց վերականգնել քաղաքացիների տեղաշարժը ԵԱՏՄ...
09:55 03/02/2023Հայազգի երգչուհի Իրու Խեչանովը կներկայացնի Վրաստանը ԵվրատեսիլումՀայազգի երգչուհի Իրու Խեչանովը հաղթել է «The Voice» երաժշտական նախագծում: Հաղթողը որոշվել է հանդիսատեսի ձայների քանակով։ Jnews.ge-ի հաղորդմամբ, նախապես որոշված էր, որպես «The Voice» շոուի հաղթող...
20:00 02/02/2023Թուրքիայի ԱԳՆ-ն կանչել է ինը երկրների դեսպաններիԻնը երկրների, այդ թվում՝ Ստամբուլում իրենց հյուպատոսությունները փակած դեսպանները կանչվել են Թուրքիայի ԱԳՆ։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է TRT Haber պետական հեռուստաալիքը։ Ավելի վաղ...
18:52 02/02/2023Բաթումիում շարունակվում է բռնցքամարտի առաջնությունըԲաթումիում այսօր՝ մրցութային երրորդ օրը, մեծահասակների կատեգորիայում ելույթ կունենան Արմեն Գրիգորյանը, Արտյուշ Գոմցյանը, Նաիր Մելիքյանը և Արշակ Էլիզբարյանը։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ մենամարտերը ուղիղ...
18:36 02/02/2023Եթե Անկարան չհաստատի Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի ՆԱՏՕ անդամակցությունը, ապա պատժամիջոցներ կկիրառվեն Թուրքիայի նկատմամբ․ Ամերիկացի սենատորԱմերիկացի սենատոր Քրիս վան Հոլենն անդրադարձել է Թուրքիայի՝ ԱՄՆ-ից «F-16» կործանիչների գնման հարցին։ Նշյալ թեմայով Դեմոկրատական կուսակցության և արտաքին հարաբերությունների կոմիտեի անդամ Հոլենը զրուցել...
18:13 02/02/2023Վիճակը կրիտիկական է խոզաբուծության և թռչնաբուծության ուղղություններում․ Արցախի Գյուղատնտեսության նախարարի առաջին տեղակալԱդրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտում բազմաթիվ խնդիրներ են ստեղծվել, այդ թվում՝ կերային բազայի համալրման հետ կապված:Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի...
17:24 02/02/2023Վրաստանի ընդդիմությունը ցանկանում է կրճատել Երկրում ռուսաստանցիների առանց վիզայի ռեժիմի ժամկետըԸնդդիմադիր «Հանուն Վրաստանի» կուսակցությունը խորհրդարան է ներկայացրել երկրում Ռուսաստանի քաղաքացիների առանց վիզայի գտնվելու ժամկետը կրճատելու անհրաժեշտության մասին նախագիծ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ...
17:03 02/02/2023Ռուբեն Վարդանյան. Կարող ենք ապրել կողք-կողքի, բայց ոչ երբեք մեկ պետության կազմումՆա մասնակցել է Կոլումբիայի համալսարանի առցանց քննարկմանը։
16:56 02/02/2023Իրանի թվայնացման նախարարը նշել է ողջ երկրով ինտերնետի ժամանակավոր անջատման պատճառըԻրանում նախորդ շաբաթվա չորեքշաբթի օրը ինտերնետի խափանումը տեղի է ունեցել խոշոր կիբերհարձակման պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է երկրի տեղեկատվական և հաղորդակցության...
16:27 02/02/2023EADaily. «UNIAN-ի հոդվածը Հայաստանի և Ադրբեջանի մասին. Բաքուն «կերակրում է» անորակ քարոզչությամբ»Որտե՞ղ է ավարտվում լրագրությունը և սկսվում քարոզչությունը: Ինչո՞վ է մեդիան տարբերվում սոցիալական ցանցից կամ ցանկապատից: Ի՞նչ է ցածր մակարդակի քարոզչությունը: Ուկրաինական UNIAN խոշոր լրատվական...
16:16 02/02/2023Արցախի ՄԻՊ-ը կոչ է անում հարգել մարդկանց անձնական կյանքի և արժանապատվության իրավունքըԱդրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման պատճառով երկրում ստեղծված հումանիտար իրավիճակով պայմանավորված մի շարք խոչընդոտներ են առաջացել բնակչության բնականոն կյանքի կազմակերպման համար՝ այդ թվում տարբեր...
16:13 02/02/2023Հուլուսի Աքարն անդրադարձել է հայ-թուրքական հարաբերություններինԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը «Ձմեռ-2023» զորավարժությունների շրջանակներում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ անդրադարձել է Թուրքիա-Ադրբեջան համագործակցությանը, հայ-թուրքական...
15:06 02/02/2023Լավրովն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ը կկարողանա զորք ուղարկել առանց ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի սանկցիայիՀԱՊԿ-ն կկարողանա զորքեր ուղարկել առանց ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի սանկցիայի, նախապատրաստվում է համապատասխան ուղղումը կազմակերպության կանոնադրության: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
13:16 02/02/2023Լավրով. ՌԴ-ն խնդրանքով չի դիմել ՀԱՊԿ երկրներին աջակցության համար«Մենք ոչ մեկին խնդրանքով չենք դիմել։ Ելնում ենք այն բանից, որ ունենք անհրաժեշտ ամեն ինչ հատուկ ռազմական գործողության խնդիրները լուծելու համար»,-հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը «Россия...
09:45 02/02/202376-ամյա լողորդ Հենրի Կուպրաշվիլին նվաճել է վեց ոսկե և մեկ արծաթե մեդալԼեգենդար վրացի լողորդ, 76-ամյա Հենրի Կուպրաշվիլին կրկին զարմացրել է աշխարհին։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, Սլովենիայում ընթացող լողի ձմեռային աշխարհի 13-րդ առաջնությունում 76-ամյա մարզիկը...
08:26 02/02/2023Սենատոր Մենենդեսն ընդդեմ ԱՄՆ առևտրի նախարարության՝ դեպի Ադրբեջան մահաբեր զենքի արտահանման արտոնությանԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ հանձնաժողովի նախագահ, ԱՄՆ սենատոր Բոբ Մենենդեսը այսօր նամակ է հղել առևտրի նախարար Ջինա Ռայմոնդոյին, ուր կտրուկ դեմ է հանդես եկել...

17:50 26/10/2019Artsakh president visited honey processing and packaging plant in Martakert regionArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited on Saturday the honey processing and packaging plant in the village of Vank in Martakert region and got acquainted with the ongoing activities, the...
16:15 25/10/2019Shura Ohanyan named Honored Lawyer of ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Friday signed a decree on conferring the title of the Artsakh Honored Lawyer to the member of the Council of the Chamber of Advocates, Shura Ohanyan, the...
20:26 24/10/2019Artsakh president hosted a solemn awarding ceremonyA solemn ceremony of awarding a group of people who had taken an active part in the organization and holding of the 7th Pan-Armenian Summer Games took place in the Artsakh Republic President's...
19:28 23/10/2019Armenian Assembly of America is an important link in strengthening the Motherland-Diaspora ties – Artsakh presidentArtsakh Republic President Bako Sahakyan met on Wednesday with President of the Board of Trustees of the Armenian Assembly of America (AAA) Carolyn Mugar, co-chair Anthony Barsamian and regional...
20:08 21/10/2019Magnitude 5.6 earthquake strikes southern Iran - Fars newsA magnitude 5.6 earthquake struck in southern Iran on Monday, Fars news agency reported. According to the source, the earthquake was focused near the town of Kukherd in the southern province of...
13:10 21/10/2019Next OSCE monitoring of Artsakh-Azerbaijan contact line slated for TuesdayIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh, the OSCE mission will conduct on Tuesday, October 22, a planned monitoring of the ceasefire regime on the...
14:12 18/10/2019Gravestones with Armenian, Georgian inscriptions discovered in TbilisiGravestones with Armenian and Georgian inscriptions were found during the restoration of the Dry Bridge in Tbilisi last week, Jnews reported.
20:17 16/10/2019Turkey arrests 24 over criticism of Syria offensiveTurkish authorities have arrested 24 people for spreading “black propaganda” on social media about Ankara’s military operation in Syria, Reuters reported citing Anadolu news agency said on Wednesday.
13:42 14/10/2019Artsakh president holds working consultationArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday convened a working consultation with senior staff of the Foreign Ministry’s central apparatus and permanent representatives of the country abroad.
17:36 12/10/2019The Armenian Patriarchate concerned with ongoing wars and chaos in the Middle EastThe Armenian Patriarchate of Constantinople has issued a statement about the ongoing military operation launched by Turkey in Northern Syria.
16:02 12/10/2019Konstantin Zatulin handed “Grigor Lusavorich” orderArtsakh Republic President Bako Sahakyan met on Saturday with the Russian Federation State Duma member and director of the CIS Countries Institute Konstantin Zatulin.
14:14 12/10/2019Artsakh reports over 90 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 90 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
13:03 12/10/2019Mining among the branches ensuring Artsakh's dynamic development – presidentArtsakh Republic President Bako Sahakyan partook on Saturday in the opening of the "Corporate Social Responsibility in the Mining Industry" scientific-practical conference.
13:21 11/10/2019Artsakh FM: Isolation is the continuation of war"Today's event will serve as a signal to the international community that isolating [Artsakh] and depriving its citizens of international cooperation opportunities is inadmissible,” Artsakh Republic...
12:18 11/10/2019President: Artsakh’s fate cannot be decided without its participation“Building an independent, sovereign and strong state has always been the backbone of our state-building, our trinity with Armenia and the Diaspora, our commitment to democratic values and principles...
15:15 28/09/2019Azerbaijan fired more than 1,600 shots toward Artsakh defense positions over the past weekAzerbaijani military violated the ceasefire regime along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 150 times in the past week, the country’s Defense Ministry said in an official statement on...
11:42 27/09/2019President: Cyprus holds special place on Artsakh foreign policy agendaArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Thursday received a delegation of the Cypriote Strovolos Municipality at the head of its Mayor Andreas Papacharalambous.
11:35 27/09/2019Artsakh official: Azerbaijan suffered two losses during attempted subversive attackAnother Azerbaijani serviceman was seriously wounded during a failed incursion on the Artsakh frontline positions on Sunday, September 22, Artsakh presidential advisor Tigran Abrahamyan wrote on...
19:00 26/09/2019Turkey launches anti-terror operation near the border with ArmeniaTurkey launched anti-terror operation against PKK in the country’s northeast, the country’s Interior Ministry said on Thursday in a statement, according to Anadolu news agency report.
17:58 24/09/2019Artsakh president held consultation at the Defense Army’s mobilization control pointArtsakh President Bako Sahakyan had on Tuesday number of meetings with participants of the mobilization being held in the republic.