20:19 03/02/2023Թուրքիա եկած ամեն ամերիկացի դեսպան մտածում է՝ ինչպես հեղաշրջում իրականացնի․ Թուրքիայի ՆԳ նախարարԹուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն մարզային միգրացիոն ղեկավարների գնահատման ժողովի ժամանակ հանդես է եկել ելույթով, որտեղ անդրադարձել է մի շարք ներքաղաքական թեմաների, ահաբեկիչների դեմ...
18:13 03/02/2023Վրաստանում ՀՀ դեսպանը Թբիլիսիի պետական կոնսերվատորիայի ռեկտորի հետ քննարկել են մշակութային հարցերՓետրվարի 3-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը հանդիպում ունեցավ Թբիլիսիի պետական կոնսերվատորիայի ռեկտոր Նանա Շարիկաձեի հետ։ Այս մասին հայտնում են Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունից։...
13:38 03/02/2023Չավուշօղլու. «Հայաստան-Ադրբեջան պատերազմից հետո խաղաղության և կայունության համար կարևոր շանս է ստեղծվել»Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն Արգենտինայի իր պաշտոնակցի հետ Ստամբուլում համատեղ մամուլի ասուլիս է տվել, որի ժամանակ անդրադարձել է ներքոնշյալ հարցին։ «Կովկասում Հայաստան-Ադրբեջան...
12:39 03/02/2023Արցախի արտգործնախարարը նամակներ է ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպաններիԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը նամակներ է ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպանների: Նախարարությունից մանրամասնում են՝ նամակներում ներկայացվել են...
10:45 03/02/2023Փաշինյան. «Ճանապարհորդել առանց COVID-19-ի» հավելվածը հիմք է ապահովում թվային բժշկության զարգացման համարԵվրասիական զարգացման բանկի (ԵԶԲ) թվային նախաձեռնությունների հիմնադրամի «Ճանապարհորդել առանց COVID-19-ի» բջջային հավելվածը, որն համաճարակի սկսվելուց հետո օգնեց վերականգնել քաղաքացիների տեղաշարժը ԵԱՏՄ...
09:55 03/02/2023Հայազգի երգչուհի Իրու Խեչանովը կներկայացնի Վրաստանը ԵվրատեսիլումՀայազգի երգչուհի Իրու Խեչանովը հաղթել է «The Voice» երաժշտական նախագծում: Հաղթողը որոշվել է հանդիսատեսի ձայների քանակով։ Jnews.ge-ի հաղորդմամբ, նախապես որոշված էր, որպես «The Voice» շոուի հաղթող...
20:00 02/02/2023Թուրքիայի ԱԳՆ-ն կանչել է ինը երկրների դեսպաններիԻնը երկրների, այդ թվում՝ Ստամբուլում իրենց հյուպատոսությունները փակած դեսպանները կանչվել են Թուրքիայի ԱԳՆ։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է TRT Haber պետական հեռուստաալիքը։ Ավելի վաղ...
18:52 02/02/2023Բաթումիում շարունակվում է բռնցքամարտի առաջնությունըԲաթումիում այսօր՝ մրցութային երրորդ օրը, մեծահասակների կատեգորիայում ելույթ կունենան Արմեն Գրիգորյանը, Արտյուշ Գոմցյանը, Նաիր Մելիքյանը և Արշակ Էլիզբարյանը։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ մենամարտերը ուղիղ...
18:36 02/02/2023Եթե Անկարան չհաստատի Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի ՆԱՏՕ անդամակցությունը, ապա պատժամիջոցներ կկիրառվեն Թուրքիայի նկատմամբ․ Ամերիկացի սենատորԱմերիկացի սենատոր Քրիս վան Հոլենն անդրադարձել է Թուրքիայի՝ ԱՄՆ-ից «F-16» կործանիչների գնման հարցին։ Նշյալ թեմայով Դեմոկրատական կուսակցության և արտաքին հարաբերությունների կոմիտեի անդամ Հոլենը զրուցել...
18:13 02/02/2023Վիճակը կրիտիկական է խոզաբուծության և թռչնաբուծության ուղղություններում․ Արցախի Գյուղատնտեսության նախարարի առաջին տեղակալԱդրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտում բազմաթիվ խնդիրներ են ստեղծվել, այդ թվում՝ կերային բազայի համալրման հետ կապված:Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի...
17:24 02/02/2023Վրաստանի ընդդիմությունը ցանկանում է կրճատել Երկրում ռուսաստանցիների առանց վիզայի ռեժիմի ժամկետըԸնդդիմադիր «Հանուն Վրաստանի» կուսակցությունը խորհրդարան է ներկայացրել երկրում Ռուսաստանի քաղաքացիների առանց վիզայի գտնվելու ժամկետը կրճատելու անհրաժեշտության մասին նախագիծ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ...
17:03 02/02/2023Ռուբեն Վարդանյան. Կարող ենք ապրել կողք-կողքի, բայց ոչ երբեք մեկ պետության կազմումՆա մասնակցել է Կոլումբիայի համալսարանի առցանց քննարկմանը։
16:56 02/02/2023Իրանի թվայնացման նախարարը նշել է ողջ երկրով ինտերնետի ժամանակավոր անջատման պատճառըԻրանում նախորդ շաբաթվա չորեքշաբթի օրը ինտերնետի խափանումը տեղի է ունեցել խոշոր կիբերհարձակման պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է երկրի տեղեկատվական և հաղորդակցության...
16:27 02/02/2023EADaily. «UNIAN-ի հոդվածը Հայաստանի և Ադրբեջանի մասին. Բաքուն «կերակրում է» անորակ քարոզչությամբ»Որտե՞ղ է ավարտվում լրագրությունը և սկսվում քարոզչությունը: Ինչո՞վ է մեդիան տարբերվում սոցիալական ցանցից կամ ցանկապատից: Ի՞նչ է ցածր մակարդակի քարոզչությունը: Ուկրաինական UNIAN խոշոր լրատվական...
16:16 02/02/2023Արցախի ՄԻՊ-ը կոչ է անում հարգել մարդկանց անձնական կյանքի և արժանապատվության իրավունքըԱդրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման պատճառով երկրում ստեղծված հումանիտար իրավիճակով պայմանավորված մի շարք խոչընդոտներ են առաջացել բնակչության բնականոն կյանքի կազմակերպման համար՝ այդ թվում տարբեր...
16:13 02/02/2023Հուլուսի Աքարն անդրադարձել է հայ-թուրքական հարաբերություններինԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը «Ձմեռ-2023» զորավարժությունների շրջանակներում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ անդրադարձել է Թուրքիա-Ադրբեջան համագործակցությանը, հայ-թուրքական...
15:06 02/02/2023Լավրովն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ը կկարողանա զորք ուղարկել առանց ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի սանկցիայիՀԱՊԿ-ն կկարողանա զորքեր ուղարկել առանց ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի սանկցիայի, նախապատրաստվում է համապատասխան ուղղումը կազմակերպության կանոնադրության: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
13:16 02/02/2023Լավրով. ՌԴ-ն խնդրանքով չի դիմել ՀԱՊԿ երկրներին աջակցության համար«Մենք ոչ մեկին խնդրանքով չենք դիմել։ Ելնում ենք այն բանից, որ ունենք անհրաժեշտ ամեն ինչ հատուկ ռազմական գործողության խնդիրները լուծելու համար»,-հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը «Россия...
09:45 02/02/202376-ամյա լողորդ Հենրի Կուպրաշվիլին նվաճել է վեց ոսկե և մեկ արծաթե մեդալԼեգենդար վրացի լողորդ, 76-ամյա Հենրի Կուպրաշվիլին կրկին զարմացրել է աշխարհին։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, Սլովենիայում ընթացող լողի ձմեռային աշխարհի 13-րդ առաջնությունում 76-ամյա մարզիկը...
08:26 02/02/2023Սենատոր Մենենդեսն ընդդեմ ԱՄՆ առևտրի նախարարության՝ դեպի Ադրբեջան մահաբեր զենքի արտահանման արտոնությանԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ հանձնաժողովի նախագահ, ԱՄՆ սենատոր Բոբ Մենենդեսը այսօր նամակ է հղել առևտրի նախարար Ջինա Ռայմոնդոյին, ուր կտրուկ դեմ է հանդես եկել...

10:49 06/04/2021В Арцахе российские миротворцы инициировали акцию «История семьи – история Победы»Военнослужащие российского миротворческого контингента в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) инициировали акцию, посвященную 76-й годовщине Победы в Великой Отечественной войне...
20:13 05/04/2021МО Армении: На участке Воротан-Давид Бек также не было зафиксировано пограничных происшествий4 и 5 апреля по всей протяженности линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы стабильная оперативная тактическая обстановка не изменилась, пограничных происшествий не было...
19:07 05/04/2021В Грузии прогнозируют начало всеобщего распространения COVID-19В Грузии ожидается начало всеобщего распространения коронавируса, что послужит началом для третьей волны, заявил глава Национального центра по контролю заболеваний Амиран Гамкрелидзе.
18:28 05/04/2021Азербайджанские деятели распространяют ненависть и оскорбительные заявления в адрес омбудсмена АрменииАзербайджанские депутаты и другие деятели распространяют ненависть и крайне оскорбительные заявления в адрес Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна в связи с его деятельностью по...
16:42 05/04/2021Около 300 паломников и жителей Арцаха побывали на праздничном пасхальном богослужении в монастыре АмарасВ рамках реализации трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года российские миротворцы продолжают оказывать содействие в восстановлении мирной жизни в Арцахе.
16:32 05/04/2021Ара Айвазян провел встречу с депутатом Европейского парламентаАра Айвазян 5 апреля принял французского депутата Европейского парламента Франсуа-Кцавье Белами. Об этом сообщили в МИД Армении. Стороны выразили удовлетворение особым характером армяно-французских...
16:23 05/04/2021В Кремле сообщили, какие вопросы обсудят 7 апреля в Москве Путин и ПашинянВ Москве 7 апреля пройдут переговоры Владимира Путина с Николом Пашиняном, который будет находиться в России с рабочим визитом.
15:37 05/04/2021На оккупированных Баку территориях Арцаха в результате подрыва на минах скончались 20 азербайджанцевНа оккупированных Азербайджаном в этой войне территориях Арцаха (НКР) с 10 ноября в результате подрыва на минах погибли 20 гражданских лиц и военных Азербайджана, еще 85 человек получили различные...
10:21 05/04/2021Азербайджан и Турция проведут очередные совместные военные ученияВо вторник, 6 апреля, начнутся совместные тактико-специальные учения войск связи с участием азербайджанских и турецких военнослужащих.
16:27 03/04/2021МИД Арцаха: Уже видны также экспансионистские устремления Азербайджана в отношении некоторых территорий Армении, в частности, СюникаМинистерство иностранных дел Республики Арцах (НКР) выступило с заявлением в ответ на недавнее выступление президента Азербайджана на саммите Совета сотрудничества тюркоязычных государств.
15:43 03/04/2021Хасан Роухани: В Иране началась четвертая волна коронавирусаЧетвертая волна распространения коронавируса началась в двух провинциях Ирана. Как передает ТАСС, об этом заявил в субботу президент исламской республики Хасан Роухани. "К сожалению, в двух...
11:54 03/04/2021У Турции новый посол в АзербайджанеТурция назначила Джахита Бахчы послом в Азербайджане, соответствующий указ подписал президент Турции Тайип Эрдоган, сообщил РИА Новости дипломатический источник в Баку.
10:23 03/04/2021«Кавказские пленники»: на КПП «Верхний Ларс» со стороны России застряли более 500 грузовиковМинистерство по чрезвычайным ситуациям сообщает, что на территории Армении в субботу, 3 апреля, есть закрытые автодороги․ Так, закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеостанции «Амберд» к...
19:33 02/04/2021Омбудсмен Армении: Безнаказанность порождает новые, более жестокие преступленияЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян выступил с заявлением по случаю пятой годовщины военной агрессии Азербайджана против Арцаха в апреле 2016 года: «Ровно пять лет...
18:36 02/04/2021В Баку показали обломки «примененных Арменией» в Арцахе ракет «Искандер»Представители Агентства по разминированию Азербайджана на территории ОАО «Азерландшафт» в Баку показали обломки ракет «Искандер», которые, как утверждает азербайджанская сторона, Армения применила...
16:50 02/04/2021Омбудсмен Арцаха: Совершенные Баку в апреле 2016 года зверства не удостоились должного осуждения международного сообществаОфис Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступил с заявлением по случаю 5-й годовщины военной агрессии Азербайджана против Арцаха в апреле...
16:43 02/04/2021В Арцахе экономические потери составляют миллиарды долларов – Григорий Мартиросян«В Арцахе экономические потери – огромные. Они сопоставимы с показателями нашего ВВП за несколько лет и составляют миллиарды долларов», – заявил сегодня в беседе с журналистами в воинском пантеоне...
16:22 02/04/2021МИД Армении: Только определение статуса Арцаха может стать основой для прочного мира и стабильности в регионеМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением по случаю пятой годовщины военной агрессии Азербайджана против Арцаха в апреле 2016 года.
16:19 02/04/2021МИД РФ: Финансовая помощь пострадавшим в Карабахе составляет около $15 млнРоссия на сегодняшний день направила около $15 млн на содействие пострадавшим во время конфликта в Нагорном Карабахе.
15:37 02/04/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 499Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 499. Скончались семь человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...