22:35 01/02/2023Բլինկենն Անդրկովկասում բանակցությունների գծով նոր ավագ խորհրդական է նշանակել Լուիս ԲոնոյինԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը կադրային դիվանագետ Լուիս Բոնոյին նշանակել է Կովկասում բանակցությունների գծով նոր ավագ խորհրդական։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Ես Լուիս Բոնոյին նշանակում եմ Կովկասում...
18:47 01/02/2023Սաակաշվիլիին վերակենդանացման բաժանմունք տեղափոխելու կարիք չկա. կլինիկայի տնօրեն«Վիվամեդ» կլինիկայի տնօրեն Զուրաբ Չխաիձեի խոսքով, Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին վերակենդանացման բաժանմունք տեղափոխելու կարիք չկա, թեև կլինիկան չի առարկի, եթե երրորդ նախագահը նման...
18:21 01/02/2023Իրաքում թուրքական ռազմաբազան հրթիռային հարձակման է ենթարկվելԹուրքական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Իրաքի Բաշիք շրջանի մոտ՝ Մոսուլից 12 կմ հյուսիս, առավոտյան հրթիռ է արձակվել թուրքական Զիլքան ռազմաբազայի ուղղությամբ։ Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Ըստ...
17:43 01/02/2023Շրջափակման պատճառով Արցախում 550 քաղաքացի զրկվել է վիրահատվելու հնարավորությունիցՍտեղծված տնտեսական բարդ իրավիճակի պատճառով նախնականորեն առնվազն 5,103 մարդ կորցրել է աշխատանքը և եկամտի աղբյուրը։
17:34 01/02/2023«Ադրբեջանի և Իրանի հարաբերություններում ստեղծված լարվածության ալիքը դժվար թե արագ մարի»Ադրբեջանի հարցերով փորձագետ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Տաթև Հայրապետյանը գրում է. «Այսօր Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տնօրեն Էլչին Գուլիևը հեռախոսազրույց է ունեցել Իսրայելի պաշտպանության...
15:50 01/02/2023Սաակաշվիլին կտակել է իրեն թաղել ՈւկրաինայումՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին չորեքշաբթի օրը կայացած դատական նիստի ժամանակ հայտարարել է, որ ցանկանում է իր մահից հետո հուղարկավորվել Ուկրաինայում։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Ես...
15:35 01/02/2023Անվտանգության նկատառումներով Ստամբուլում փակվել են Գերմանիայի և Շվեդիայի հյուպատոսություններըՍտամբուլում Գերմանիայի հյուպատոսությունը չորեքշաբթի դադարեցրել է աշխատանքը անվտանգության սպառնալիքների պատճառով: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել են դիվանագիտական ներկայացուցչությունից։...
13:25 01/02/2023Հունաստանի վարչապետը Թուրքիային մեղադրել է «երկակի խաղի» մեջԹուրք-հունական լարված հարաբերությունների համատեքստում Հունաստանի վարչապետ Կիրիկակոս Միցոտակիսի հերթական հայտարարությունները հայտնվել են թուրքական մամուլի ուշադրության կենտրոնում: Էրմենիհաբերի...
11:17 01/02/2023Նեթանյահուն հրաժարվել է պատասխանել Իրանի վրա հարձակմանը Իսրայելի մասնակցության հարցինԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հրաժարվել է պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք հրեական պետությունը ներգրավված է եղել հունվարի 28-ին Իրանի վրա հարձակման մեջ, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ես չեմ պատրաստվում...
09:51 01/02/2023Իրանի խորհրդարանականը խոստացել է պատասխանել Սպահանի վրա անօդաչու թռչող սարքերով հարձակմանըԻրանական կողմն անպատասխան չի թողնի Սպահանում պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա հարձակումը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է Իրանի խորհրդարանի արտաքին քաղաքականության և ազգային...
19:39 31/01/2023Թուրքիան մեծացնում է ռազմական ներկայությունը Հյուսիսային ԻրաքումԹուրքիան ավելացնում է Իրաքյան Քուրդիստանի հետ սահմանին գտնվող իր կողմից վերահսկվող անցակետերի թիվը: Երկու տարվա ընթացքում 50-ից ավելի անցակետ է կառուցել: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ ամենը նպաստել է...
18:57 31/01/2023Բռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունում Ախալքալաքից հանդես է գալիս 11 բռնցքամարտիկՀունվարի 30-ից փետրվարի 4-ը Վրաստանում անցկացվում է բռնցքամարտի առաջնություն, որին մասնակցում են նաեւ ախալքալաքցի մարզիկներ։ Այսօր՝ հունվարի 31-ին, տեղի կունենան առաջին մարտերը։ Ախալքալաքցի 11...
18:09 31/01/2023Իրանի անվտանգության ուժերը բացահայտել են Սպահանում գտնվող օբյեկտի վրա հարձակված անօդաչու թռչող սարքի ստեղծողինԻրանի անվտանգության ուժերը հայտնաբերել են անօդաչու թռչող սարք արտադրողի ինքնությունը, որը հարձակվել է Սպահան քաղաքում պաշտպանության նախարարության շենքի վրա: ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել...
17:44 31/01/2023Արցախում առկա է բենզինի և դիզվառելիքի պաշարների սղությունԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շարունակվող շրջափակման պայմաններում...
15:50 31/01/2023Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանն աշխատանքային այցով Թեհրանում էրԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանի հետ միասին, Հայ առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի Թեմական...
15:28 31/01/2023Սաակաշվիլուն տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունքՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլուն ծանր վիճակում տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունք:«ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնել է «Միացյալ ազգային շարժում» ընդդիմադիր կուսակցության...
15:15 31/01/2023Թուրքերին զայրացրել են ԱՄՆ-ի զգուշացումները՝ Թուրքիա չմեկնելու վերաբերյալԹուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը (ՆԳՆ) դատապարտել է մի շարք երկրների, մասնավորապես ԱՄՆ-ի զգուշացումները՝ կապված իրենց քաղաքացիներիԹուրքիա չայցելելու հորդորի հետ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Օրերս...
14:37 31/01/2023Լարսը բեռնատարների համար փակ էՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։ Այս մասին...
12:29 31/01/2023Ղազախստանի ընտրություններում ԱՊՀ դիտորդների առաքելությունը կգլխավորի գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալըՂազախստանի ընտրություններում Անկախ Պետությունների Համագործակցության դիտորդների առաքելությունը, որը, ինչպես սպասվում է, կգլխավորի ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալ Լեոնիդ Անֆիմովը, պլանավորում է...
11:55 31/01/2023Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ ևս 3 հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից երեք հիվանդներ, որոնցից երկուսը ուռուցքային...

14:43 02/04/2021Кремль опровергает распространяемые Азербайджаном слухи о применении «Искандера» в АрцахеКремль заявил, что ракетные комплексы "Искандер" не применялись в ходе обострения ситуации в Арцахе, и это было подтверждено, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, передает РИА...
13:13 02/04/2021Алиев наградил зятя Эрдогана орденом «Карабах»Президент Азербайджана Ильхам Алиев наградил зятя Эрдогана, технического директора турецкой компании-производителя БПЛА «Baykar Savunma» Сельчука Байрактара, орденом «Карабах».
12:04 02/04/2021Лавров и Байрамов обсудили гуманитарные и экономические вопросы КарабахаМинистр иностранных дел России Сергей Лавров обсудил в четверг с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым на полях Совета министров иностранных дел (СМИД) СНГ в Москве процесс разблокирования...
16:37 01/04/2021Азербайджан обратится в ФИФА из-за флага Арцаха во время матча Армения-РумынияАссоциация футбольных федераций Азербайджана (АФФА) обратится в Международную федерацию футбола (ФИФА) из-за флага Нагорного Карабаха на матче Армения — Румыния в рамках отборочного турнира...
14:35 01/04/2021Путин обсудил с Алиевым ситуацию вокруг Нагорного КарабахаСостоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
14:26 01/04/2021Т.Абрамян: Турция и Азербайджан делают все, чтобы уменьшить российский фактор и продвигать турецкую повестку в регионеУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Россия в результате интенсивной работы завершает мероприятия по...
14:06 01/04/2021ГСЧС Арцаха: Поиск тел погибших военных ведется в направлении села Аветараноц и в районе МартуниДва отряда ГСЧС МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республки) продолжают поиск тел погибших военнослужащих в верхнем подрайоне Аскерана в направлении села Аветараноц и в районе Мартуни.
13:52 01/04/2021Российские миротворцы получили более 3,5 тыс. обращений за помощью в Пункте приема граждан в АрцахеВ Центре гуманитарного реагирования российского миротворческого контингента (РМК) в г. Степанакерте продолжает работу Пункт приема граждан.Об этом сообщает пресс-служба МО РФ. В нем же функционирует...
12:13 01/04/2021Премьер Грузии обвинил партию Саакашвили в провокации против ПознераПремьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили на заседании правительства раскритиковал партию экс-президента Михаила Саакашвили "Единое национальное движение" за провокацию при визите телеведущего...
10:58 01/04/2021Телеведущий Владимир Познер покинул Грузию, где прошли акции протеста в связи с его визитомТелеведущий Владимир Познер покинул Грузию, где прошли акции протеста в связи с его визитом, сообщает грузинский Первый канал.
19:43 31/03/2021ГСЧС Республики Арцах: Еще два тела были обнаружены сегодня на территориях АрцахаКак сообщает ГСЧС Арцаха, сегодня на территориях Арцаха, перешедших под контроль Азербайджана, были обнаружены еще два тела.
18:05 31/03/2021Эрдоган: После рамадана мы посетим ШушиПрезидент Турции Тайип Эрдоган заявил в среду о намерениях посетить город Шуши, перешедший под контроль Азербайджана в результате боевых действий в Нагорном Карабахе осенью прошлого года, передает...
12:27 31/03/2021В грузинском Батуми сняли с повестки дня вопрос об отчуждении части пляжа турецкой компанииБатумский Городской Совет [Сакребуло] снял с повестки дня вопрос об отчуждении части пляжа, прилегающего к территории Батумского бульвара.
12:13 31/03/2021Энес Кантер: Эрдоган угрожает всей Европе, я бы плюнул ему в лицоЦентровой «Портленд Трэйл Блэйзерс» Энес Кантер в очередной раз раскритиковал президента Турции Реджепа Эрдогана.
11:47 31/03/2021Азербайджан: очередной случай публикации секс-видео – против лидера оппозицииВ Азербайджане в социальных сетях была опубликована личная видеозапись, на которой, предположительно, заснята дочь лидера азербайджанской оппозиции Джамиля Гасанли.
11:43 31/03/2021В Грузии заморожен проект строительства турецкой компанией ГЭССтроительство Намахванской ГЭС очень важно для энергобезопасности Грузии, но на фоне акций протеста местных жителей и экоактивистов, строительство ее плотины будет приостановлено на 9−12 месяцев.
10:40 31/03/2021Азербайджанский прапорщик Гейдар Алиев утонул в озере недалеко от ГадрутаАзербайджанский военнослужащий утонул в озере недалеко от оккупированного Азербайджаном в ходе этой войны арцахского Гадрута, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на Минобороны республики.
15:16 30/03/2021Глава Евросовета и председатель Еврокомиссии проведут встречу с президентом ТурцииГлава Европейского совета Шарль Мишель и председатель Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен 6 апреля посетят Турцию.
14:02 30/03/2021Наира Зограбян: И поскольку правящие волкодавы не внушают особого доверия, я обратилась к Рустаму МурадовуДепутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян сообщила на своей странице в Facebook: «Хлев для скота жителя Шурнуха Гавруша Акопяна находится в 500 метрах от Шурнуха, по дороге...
12:07 30/03/2021В Кремле перечислили друзей России«Друзей у России гораздо больше, чем недругов», – заявил в интервью «АиФ» пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.