22:35 01/02/2023Բլինկենն Անդրկովկասում բանակցությունների գծով նոր ավագ խորհրդական է նշանակել Լուիս ԲոնոյինԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենը կադրային դիվանագետ Լուիս Բոնոյին նշանակել է Կովկասում բանակցությունների գծով նոր ավագ խորհրդական։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Ես Լուիս Բոնոյին նշանակում եմ Կովկասում...
18:47 01/02/2023Սաակաշվիլիին վերակենդանացման բաժանմունք տեղափոխելու կարիք չկա. կլինիկայի տնօրեն«Վիվամեդ» կլինիկայի տնօրեն Զուրաբ Չխաիձեի խոսքով, Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին վերակենդանացման բաժանմունք տեղափոխելու կարիք չկա, թեև կլինիկան չի առարկի, եթե երրորդ նախագահը նման...
18:21 01/02/2023Իրաքում թուրքական ռազմաբազան հրթիռային հարձակման է ենթարկվելԹուրքական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Իրաքի Բաշիք շրջանի մոտ՝ Մոսուլից 12 կմ հյուսիս, առավոտյան հրթիռ է արձակվել թուրքական Զիլքան ռազմաբազայի ուղղությամբ։ Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Ըստ...
17:43 01/02/2023Շրջափակման պատճառով Արցախում 550 քաղաքացի զրկվել է վիրահատվելու հնարավորությունիցՍտեղծված տնտեսական բարդ իրավիճակի պատճառով նախնականորեն առնվազն 5,103 մարդ կորցրել է աշխատանքը և եկամտի աղբյուրը։
17:34 01/02/2023«Ադրբեջանի և Իրանի հարաբերություններում ստեղծված լարվածության ալիքը դժվար թե արագ մարի»Ադրբեջանի հարցերով փորձագետ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Տաթև Հայրապետյանը գրում է. «Այսօր Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության տնօրեն Էլչին Գուլիևը հեռախոսազրույց է ունեցել Իսրայելի պաշտպանության...
15:50 01/02/2023Սաակաշվիլին կտակել է իրեն թաղել ՈւկրաինայումՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին չորեքշաբթի օրը կայացած դատական նիստի ժամանակ հայտարարել է, որ ցանկանում է իր մահից հետո հուղարկավորվել Ուկրաինայում։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Ես...
15:35 01/02/2023Անվտանգության նկատառումներով Ստամբուլում փակվել են Գերմանիայի և Շվեդիայի հյուպատոսություններըՍտամբուլում Գերմանիայի հյուպատոսությունը չորեքշաբթի դադարեցրել է աշխատանքը անվտանգության սպառնալիքների պատճառով: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել են դիվանագիտական ներկայացուցչությունից։...
13:25 01/02/2023Հունաստանի վարչապետը Թուրքիային մեղադրել է «երկակի խաղի» մեջԹուրք-հունական լարված հարաբերությունների համատեքստում Հունաստանի վարչապետ Կիրիկակոս Միցոտակիսի հերթական հայտարարությունները հայտնվել են թուրքական մամուլի ուշադրության կենտրոնում: Էրմենիհաբերի...
11:17 01/02/2023Նեթանյահուն հրաժարվել է պատասխանել Իրանի վրա հարձակմանը Իսրայելի մասնակցության հարցինԻսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հրաժարվել է պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք հրեական պետությունը ներգրավված է եղել հունվարի 28-ին Իրանի վրա հարձակման մեջ, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ես չեմ պատրաստվում...
09:51 01/02/2023Իրանի խորհրդարանականը խոստացել է պատասխանել Սպահանի վրա անօդաչու թռչող սարքերով հարձակմանըԻրանական կողմն անպատասխան չի թողնի Սպահանում պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա հարձակումը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է Իրանի խորհրդարանի արտաքին քաղաքականության և ազգային...
19:39 31/01/2023Թուրքիան մեծացնում է ռազմական ներկայությունը Հյուսիսային ԻրաքումԹուրքիան ավելացնում է Իրաքյան Քուրդիստանի հետ սահմանին գտնվող իր կողմից վերահսկվող անցակետերի թիվը: Երկու տարվա ընթացքում 50-ից ավելի անցակետ է կառուցել: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ ամենը նպաստել է...
18:57 31/01/2023Բռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունում Ախալքալաքից հանդես է գալիս 11 բռնցքամարտիկՀունվարի 30-ից փետրվարի 4-ը Վրաստանում անցկացվում է բռնցքամարտի առաջնություն, որին մասնակցում են նաեւ ախալքալաքցի մարզիկներ։ Այսօր՝ հունվարի 31-ին, տեղի կունենան առաջին մարտերը։ Ախալքալաքցի 11...
18:09 31/01/2023Իրանի անվտանգության ուժերը բացահայտել են Սպահանում գտնվող օբյեկտի վրա հարձակված անօդաչու թռչող սարքի ստեղծողինԻրանի անվտանգության ուժերը հայտնաբերել են անօդաչու թռչող սարք արտադրողի ինքնությունը, որը հարձակվել է Սպահան քաղաքում պաշտպանության նախարարության շենքի վրա: ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել...
17:44 31/01/2023Արցախում առկա է բենզինի և դիզվառելիքի պաշարների սղությունԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շարունակվող շրջափակման պայմաններում...
15:50 31/01/2023Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանն աշխատանքային այցով Թեհրանում էրԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանի հետ միասին, Հայ առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի Թեմական...
15:28 31/01/2023Սաակաշվիլուն տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունքՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլուն ծանր վիճակում տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունք:«ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնել է «Միացյալ ազգային շարժում» ընդդիմադիր կուսակցության...
15:15 31/01/2023Թուրքերին զայրացրել են ԱՄՆ-ի զգուշացումները՝ Թուրքիա չմեկնելու վերաբերյալԹուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը (ՆԳՆ) դատապարտել է մի շարք երկրների, մասնավորապես ԱՄՆ-ի զգուշացումները՝ կապված իրենց քաղաքացիներիԹուրքիա չայցելելու հորդորի հետ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Օրերս...
14:37 31/01/2023Լարսը բեռնատարների համար փակ էՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։ Այս մասին...
12:29 31/01/2023Ղազախստանի ընտրություններում ԱՊՀ դիտորդների առաքելությունը կգլխավորի գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալըՂազախստանի ընտրություններում Անկախ Պետությունների Համագործակցության դիտորդների առաքելությունը, որը, ինչպես սպասվում է, կգլխավորի ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալ Լեոնիդ Անֆիմովը, պլանավորում է...
11:55 31/01/2023Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ ևս 3 հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից երեք հիվանդներ, որոնցից երկուսը ուռուցքային...

14:51 23/09/2019Ministry: Armenian soldier wounded in Artsakh due to violation of firearm safety rulesAccording to preliminary data, Artsakh Defense Army soldier Hayk Khachatryan suffered a gunshot wound as a result of violation of the rules of firearm safety, the country’s Defense Ministry said in a...
10:56 23/09/2019Azerbaijan attempts subversive attack against ArtsakhAzerbaijani military attempted a subversive attack on the contact line with Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Sunday, 22 September, at around 4:15pm.
20:17 18/09/2019Artsakh president holds consultation on conducting strategic military maneuversArtsakh Republic President Bako Sahakyan convened on Wednesday a working consultation on the issues of conducting strategic military maneuvers in the republic.
13:22 16/09/2019Artsakh president offers condolences to Aram I on his mother’s demiseArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday sent a message of condolences to His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, on the passing of his mother.
14:37 14/09/2019Over 95 ceasefire violations reported at Artsakh borderline during the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 95 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
17:39 13/09/2019Artsakh president holds working consultation on state mid-term expenditureArtsakh Republic President Bako Sahakyan convened on Friday a working consultation on the 2020-2022 state mid-term expenditure program.
20:19 11/09/2019Artsakh president receives French parliamentariansArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today a group of the French National Assembly deputies.
20:30 10/09/2019Artsakh president congratulates Abkhaz leaderArtsakh President Bako Sahakyan sent today congratulatory address to President of Abkhazia Raul Khadjimba on his victory at the presidential elections and reelection to the post of the President.
19:35 09/09/2019Artsakh president: Recent Elections marked significant step on people's path to build a free, independent and democratic countryArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent on Monday congratulations to all on the local self-administration bodies' elections held in the republic.
11:23 09/09/2019Georgia's parliament approves new PM, cabinetGeorgia's parliament on Sunday voted to approve a new cabinet led by Prime Minister Giorgi Gakharia, Xinhua reported.
10:56 09/09/2019Davit Sargsyan wins Stepanakert mayoral raceDavit Sargsyan has been elected Mayor of Stepanakert, the capital city of Artsakh, in Sunday’s local self-government elections, the preliminary results show.
18:25 07/09/2019Iran seizes ship with Filipino crew for alleged fuel smuggling in GulfIran’s coast guard has seized a foreign tugboat suspected of smuggling fuel in the Gulf and detained its 12 Filipino crew members, Reuters reported.
17:44 07/09/2019Artsakh observes pre-election silence ahead of local electionsThe Republic of Artsakh is observing pre-election silence on Saturday ahead of the local elections slated for Sunday, September 8.
16:06 07/09/2019Over 110 ceasefire violations reported at Artsakh borderline during the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 110 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
16:07 06/09/2019Artsakh president hosts Armenian Security Council chiefArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Friday received Secretary of Armenia's Security Council Armen Grigoryan.
12:16 03/09/2019Georgia's interior minister nominated for PMGeorgia's ruling party, Georgian Dream, has nominated Interior Minister Giorgi Gakharia as its candidate for prime minister, RFE/RL reports.
15:10 02/09/2019Artsakh president hosts executive staff of Armenian MFA's central apparatus, diplomatic corpsArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday received executive staff of the central apparatus, diplomatic corps and consular missions of Armenia’s Foreign Ministry led by Foreign Minister...
12:39 02/09/2019Artsakh president, Armenian parliament speaker meet in StepanakertArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday hosted Speaker of the Armenian National Assembly Ararat Mirzoyan, who is in Stepanakert to take part in the festivities marking the 28th anniversary...
12:08 02/09/2019Serzh Sargsyan: Artsakh will never be part of AzerbaijanArmenia’s third President Serzh Sargsyan issued a congratulatory message on the 28th anniversary of the proclamation of the Republic of Artsakh celebrated on 2 September.
11:48 02/09/2019Artsakh celebrates 28th anniversary of independenceToday, September 2, marks the 28th anniversary of the proclamation of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic, NKR).