10:27 31/01/2023Թեհրան. ԱՄՆ-ի ցանկացած ռազմական գործողություն Իրանի դեմ կհանգեցնի պատերազմիԻրանի դեմ ԱՄՆ-ի ցանկացած ռազմական գործողություն կհանգեցնի լայնածավալ հակամարտության՝ հետևանքներով ողջ Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանի համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
18:12 30/01/2023Թուրքական ամսագիրը հրապարակել է «ընտրություններում պարտված» Էրդողանի ծաղրանկարըԹուրքական «LeMan» երգիծական հանդեսը Twitter-ում հրապարակել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի ծաղրանկարը։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ Բարբարոս Ալթուղի հեղինակած ծաղրանկարը վերաբերում է...
17:37 30/01/2023Ավստրիայի կանցլերն օգնություն է առաջարկում Վրաստանին ԵՄ-ի թեկնածուի կարգավիճակ ստանալու հարցումԱվստրիայի դաշնային կանցլեր Կարլ Նեհամմերը վրացական կողմին առաջարկել է աջակցել այն առաջարկությունների իրագործման հարցում, որոնք հանրապետությանը թույլ կտան ստանալ ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ։ Լուրը...
17:07 30/01/2023ԵՄ-ն չգիտի, թե ով է կանգնած Իրանի Սպահան քաղաքի վրա հարձակման հետևում. Պիտեր ՍտանոնԵՄ-ն չգիտի, թե ով է կանգնած Իրանի Սպահան քաղաքի վրա հարձակման հետևում և հանդես է գալիս լարվածության լիցքաթափման օգտին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ Բրյուսելում կայացած ճեպազրույցում այդ մասին ասել...
16:40 30/01/2023Իրանում երկրաշարժից տուժածների թիվը հասել է 1167-իՇաբաթ երեկոյան Իրանի հյուսիս-արևմուտքում Արևմտյան Ատրպատական նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժից տուժածների թիվը հասել է 1167-ի: Ըստ «ՌԻԱ նովոստի»-ի՝ այդ մասին հայտնել է նահանգապետ Մոհամմադ Սադեկ...
16:09 30/01/2023«Ալ Ջազիրա». Հետաքննության նախնական տվյալներով՝ Իսրայելը մասնակցություն ուն իրանական գործարանի վրա հարձակմանըՀետաքննության նախնական տվյալները վկայում են այն մասին, որ Իսրայելը մասնակցություն ունի իրանական Սպահանում գտնվող ռազմական գործարանի վրա անօդաչու թռչող սարքերի հարվածներին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ...
12:44 30/01/2023Defense Express. ԱԹՍ-ի հարձակման ժամանակ Իրանի պաշտպանական օբյեկտները չեն տուժելՇաբաթ երեկոյան, Defense Express կայքը գրել է, որ արբանյակային պատկերների համաձայն՝ Սպահանում Իրանի ՊՆ արտադրամասերից մեկի վրա ԱԹՍ-ով իրականացված հարձակման ժամանակ, որևէ օբյեկտ չի տուժել, փոխանցում է...
10:59 30/01/2023Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատունը դադարեցնում է աշխատանքըԹեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատունը դադարեցրել է դիվանագիտական գործունեությունը: ՏԱՍՍ-ը հայտնել է, որ այդ մասին կիրակի օրը լրագրողներին հայտարարեց հանրապետության արտաքին գործերի փոխնախարար Խալաֆ...
10:41 30/01/2023Թուրքիան վերջնաժամկետ է սահմանել նաև ՌԴ-ից մատակարարվող գազից կախվածությունը վերացնելու համարԹուրքիան մտադիր է մինչև 2030 թվականը վերացնել գազի մատակարարումներից կախվածությունը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Turkish Petroleum Corporation (TPAO) գործադիր տնօրեն Մելիհ...
10:00 30/01/2023ԱՄՆ-ը կապ չունի Իրանին հասցված հարվածների հետ. Պենտագոնի խոսնակԱմերիկացի զինվորականները չեն մասնակցել Իրանին հասցված հարվածներին։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Պենտագոնի մամուլի քարտուղար Պատրիկ Ռայդերն` անդրադառնալով իրանական Սպահանի ՊՆ արհեստանոցային...
08:39 30/01/2023Իրանը կսկսի ավտոպահեստամասեր արտահանել Բելառուս և ՌուսաստանԻրանում Բելառուսի դեսպանի, ԻԻՀ արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության և առևտրի փոխնախարարի, իրանական Saipa և բելառուսական LCC ընկերությունների գործադիր տնօրենների ներկայությամբ, ստորագրվել է...
08:23 30/01/2023Ֆինլանդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու որոշումը կցնցի Շվեդիային. ԷրդողանԹուրքիան կարող է որոշում կայացնել Ֆինլանդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու վերաբերյալ, ինչը ցնցելու է Շվեդիային։ Այս մասին հայտարարել Է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, փոխանցում է «Իզվեստիա»-ն։...
12:53 29/01/2023Թեհրանում ՀՀ դեսպանությունը ցավակցել է Խոյում երկրաշարժի զոհերի ընտանիքներիՆախօրեին Իրան՝ Խոյ քաղաքից 34 կմ հարավ-արևելք 5.9 մագնիտուդով երկրաշարժի հետևանքով վերջին տվյալներով տուժել է 816 մարդ, երեք մարդ զոհվել է։ Այս մասին հայտնել է ԻՌՆԱ գործակալությունը։ newizv.ru-ի...
09:50 29/01/2023Սպահանի ՊՆ արհեստանոցային համալիրներից մեկը հարձակման է ենթարկվել փոքր ԱԹՍ-ներով. Իրանի ՊՆԻրանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ շաբաթ երեկոյան, 23:30-ի սահմաններում, Սպահանի ՊՆ արհեստանոցային համալիրներից մեկը հարձակման է ենթարկվել փոքր ԱԹՍ-ներով, որոնցից մեկը խոցվել է...
09:22 29/01/2023Գիշերը հարվածային անօդաչուներով գրոհ է եղել հարևան Իրանի վրա. Վարուժան Գեղամյան«Մեր տարածաշրջանում հասունանում է մեծ պատերազմ, որը անխուսափելիորեն ազդելու է կամ գուցե ընթանալու է մեր տարածքում։ Այս հարձակումը այդ պատերազմի ազդանշաններից հերթականն է»։
20:00 28/01/2023Վրաստանը և Ռումինիան Սև ծովի հատակով կմիանան 1,2 հազար կմ երկարությամբ թվային մալուխովՎրաստանը Սև ծովի հատակով գրեթե 1,2 հազար կմ երկարությամբ մալուխ կանցկացնի, որը հանրապետությունը կմիացնի Ռումինիայի հետ և կհեշտացնի թվային տվյալների փոխանակումը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին շաբաթ օրը...
18:15 28/01/2023Թուրքիայում երկու տուրիստական ավտոբուս է վթարի ենթարկվել, կա մեկ զոհՇաբաթ օրը Թուրքիայի կենտրոնական Նիգդե նահանգում զբոսաշրջային ավտոբուսների մասնակցությամբ երկու վթար է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով առնվազն 12 օտարերկրացի է տուժել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ...
17:20 28/01/2023Թուրքիան ակնկալում է, որ Իրանը կհետաքննի Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակման հանգամանքներըԹուրքիան ակնկալում է, որ Թեհրանը կհամագործակցի Բաքվի հետ Ադրբեջանի դեսպանատան վրա զինված հարձակման հարցում և կպարզաբանի միջադեպի պատճառները: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է...
17:05 28/01/2023Թբիլիսիում հայ երիտասարդները բողոքում են Արցախի շրջափակման վերաբերյալ ԶԼՄ-ների լռության դեմՀունվարի 27-ին «Վրաստանի երիտասարդական միության» անդամները բողոքի ակցիա են իրականացրել Վրաստանի հանրային հեռարձակողի մոտ՝ իրենց դժգոհությունը հայտնելով Վրաստանում գործող հիմնական լրատվականների...
16:56 28/01/2023Վրաստանի և Հայաստանի քաղաքացիները դեռևս չեն կարող սահմանը հատել նույնականացման քարտերովՎրաստանում ՀՀ դեսպանությունը հայտնում է. «Հունվարի 27-ին ԶԼՄ-ներում տեղեկատվություն է տարածվել Վրաստանի կողմից «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև երկու պետությունների քաղաքացիների համար...

10:58 02/09/2019Artsakh leader: Today we eliminate all the impediments along the path we committed ourselves 28 years agoArtsakh President Bako Sahakyan issued a congratulatory message on the Day of the Artsakh Republic celebrated on 2 September, his office reported.
15:13 31/08/2019Azerbaijan makes 70 ceasefire violations over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan nearly 70 times from August 25-31, firing over 650 shots towards the...
14:14 31/08/2019Commanders Leonid Azgaldyan, Vladimir Balayan posthumously awarded with Artsakh Hero titlesArtsakh Republic President Bako Sahakyan signed decrees on posthumously awarding Artsakh Hero, the highest title of the republic, to commanders Leonid Azgaldyan and Vladimir Balayan in connection...
11:47 31/08/2019Artsakh president extends congratulations on anniversary of ex-president Robert KocharyanAugust Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to first President of the Artsakh Republic and second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan.
10:45 31/08/2019A tourist minibus en route Yerevan Batumi crashes, leaving 2 killed, 19 injuredA tourist minibus en route Yerevan Batumi crashes, leaving 2 killed, 19 injured A tragic road accident left two killed 19 injured on the 4km of Guguti-Marneuli highway in Georgia, the country’s...
15:00 28/08/2019Georgia, Turkey, Azerbaijan conduct joint military drillsThe Eternity-2019 command and staff exercises with the participation of the military personnel of Azerbaijan, Turkey and Georgia will be held in Baku, local sources reported, adding the drill will...
14:27 28/08/2019New appointment at Artsakh Defense ArmyPresident Bako Sahakyan signed a decree on Wednesday relieving major general Vyacheslav Danielyan of duty of the Artsakh Republic Defense Army deputy commander for armament- armament chief and...
11:01 07/08/2019President: Decision to hold Pan-Armenian Games in Artsakh made after 2016 April WarArtsakh Republic President Bako Sahakyan delivered a welcoming speech at the solemn opening ceremony of the 7th Pan-Armenian Summer Games in the country’s capital Stepanaket on Monday.
18:30 06/08/2019Istanbul-Armenian singer says it’s hard to preserve Armenian culture in a foreign countryIstanbul-Armenian singer Maral Ayvaz, who released her first album “Maral Gibi” and her first music video, “Kuşagi Yerki” (The Song of the Fortune Teller) in June, is set to arrive in Armenia in the...
10:57 06/08/2019Artsakh leader: Armenia-Artsakh-Diaspora trinity a lifestyleArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday addressed thousands of people at a pan-Armenian rally in Stepanakert’s Revival Square ahead of the 7th Pan-Armenian Summer Games to kick off in the...
16:39 05/08/2019Artsakh president welcomes Armenian PM in StepanakertArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday welcomed Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia at the Stepanakert airport, the presidential press sevice said.
13:59 05/08/2019Artsakh parliament speaker: Armenia-Artsakh-Diaspora trinity neutralizes both internal and external challengesArtsakh National Assembly Speaker Ashot Ghulyan has hailed the initiative to hold the 7th Pan-Armenian Games in the country.
17:47 03/08/2019Delegation led by Artsakh FM hosted by authorities of the City of Ryde in AustraliaThe establishment and development of decentralized cooperation between Artsakh and foreign cities is among the priorities of the authorities of Artsakh, the country’s Foreign Minister Masis Mayilian...
15:22 03/08/2019Artsakh to beef up security during Pan-Armenian summer games in StepanakertSecurity measures will be tightened in capital Stepanakert of the Artsakh Republic during the 7th Pan-Armenian Summer Games.
14:36 03/08/2019Azerbaijan violates the ceasefire regime for 900 times over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 900 times in the past week, the Artsakh Republic defense ministry reported on Saturday.
10:43 02/08/2019Australia establishes Circle of Friendship with ArtsakhMembers of the Artsakh delegation on Thursday met with representatives of the Armenian community structures in Sydney, Australia.
17:59 01/08/2019Research indicates increase of land arrivals to Georgia from RussianTBC Research has published a review on the economic impact of Russian flight ban to Georgia. . According to it, Georgian tourism sector is capable to grow despite the economic sanctions, Georgia...
16:00 30/07/2019Ex-Tehran mayor sentenced to death for killing wifeFormer Tehran Mayor Mohammad Ali Najafi was sentenced to death after being convicted of murdering his second wife earlier this year, RFE/RL reported.
14:40 11/07/2019Tusk: Collapse of Soviet Union was a ‘blessing’President of the European Council Donald Tusk, who is in Tbilisi to attend a conference marking the 10th anniversary of the Eastern Partnership, took to Twitter to call the collapse of the Soviet...
19:25 09/07/2019No military solution to NK conflict, Donald Tusk says in BakuPresident of the European Council Donald Tusk stated on Tuesday there is no military solution to the Nagorno Karabakh conflict but only a political settlement in accordance with international law and...