16:35 28/01/2023Կլինիկայի տնօրենը Սաակաշվիլին հորդորել է լիարժեք վերսկսել բուժման կուրսը՝ մահացու ելքից խուսափելու համարԹբիլիսիի «Վիվամեդ» մասնավոր կլինիկայի տնօրենը Զուրաբ Չխաիձեն, որտեղ այժմ գտնվում է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, քաղաքական գործչին կոչ է արել վերադառնալ բժիշկների կողմից նշանակված...
13:06 28/01/2023Լուկաշենկոն նշել է ԱՊՀ-ի կարևորությունը տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման հարցումԱնկախ Պետությունների Համագործակցության գործունեությունը առանձնահատուկ նշանակություն ունի հանուն տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման ջանքերի համախմբման համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ...
10:11 28/01/2023Ալ-Հադաթ. Բայդենը չի բացառի Իրանի հետ խնդիրների ռազմական լուծումըԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը չի բացառի Իրանի հետ հարաբերություններում խնդիրների լուծման ռազմական ճանապարհը։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Al-Hadath-ը՝ հղում անելով Սպիտակ տան...
09:18 28/01/2023Բունդեսթագում կոչ է արել դադարեցնել համագործակցությունը Իրանի խորհրդարանի հետԲունդեսթագի (Գերմանիայի խորհրդարան) պատգամավորները հանդես են գալիս գերմանա-իրանական խորհրդարանական խմբի աշխատանքի դադարեցման օգտին՝ Իրանի իշխանությունների կողմից մարդու իրավունքների ենթադրյալ...
20:27 27/01/2023ԵԽԽՎ-ն կոչ է անում Վրաստանի իշխանություններին իրականացնել 12 հանձնարարականներըԵվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողով (ԵԽԽՎ) կոչ է անում Վրաստանի իշխանություններին իրականացնել 12 հանձնարարականները, որպեսզի նա ստանա ԵՄ անդամակցության թեկնածու երկրի կարգավիճակ։ «Ալիք մեդիա»-ի...
18:23 27/01/2023Շվեդ ակտիվիստ Պալուդանը մտադիր է նորից Ղուրան այրելՇվեդ ակտիվիստ ու աջ ծայրահեղական Ռասմուս Պալուդանն օրեր առաջ Ստոկհոլմում Թուրքիայի դեսպանատան առաջ Ղուրան էր այրել, որը մեծ արձագանք էր գտել ոչ միայն թուրք պաշտոնյաների, այլև տարբեր երկրների...
18:00 27/01/2023Վրաստանում ապրիլից ռազմական ԱԹՍ-ներ կարտադրենՎրաստանն ապրիլից սկսում է սեփական ռազմական անօդաչու սարքերի զանգվածային արտադրություն: Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեն։ Լեհական WB Electronics...
17:30 27/01/2023Թեհրանում բազմամարդ հանրահավաք է տեղի ունեցել` ի աջակցություն ԱրցախիԱյսօր Թեհրանում, ի պաշտպանություն Արցախi, բազմամարդ ցույց է տեղի ունեցել: Ցուցարարները դատապարտել են Լաչինի միջանցքի փակումը և Արցախի ժողովրդի իրավունքների ոտնահարումը: Այս մասին հայտնում է Azariha...
14:25 27/01/2023Արցախում ավտոմեքենայի գազաբալոնի պայթյունի հետևանքով 36-ամյա վարորդը մահացել է2023թ. հունվարի 26-ին՝ ժամը 18։15-ի սահմաններում, ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Վաղուհաս համայնքի 1987թ. ծնված բնակիչ Ա.Մ-ն, վարելով «ՈՒազ Խանտեր» ավտոմեքենան, Գետավան-Խնկավան ավտոճանապարհի 2-րդ կիլոմետրում...
12:19 27/01/2023Թեհրանի ոստիկանապետը մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակումիցՆախաքննության ցույց է տալիս, որ հարձակվողի շարժառիթն անձնական և ընտանեկան խնդիրներն են եղել։
11:40 27/01/2023ՌԴ ԱԳՆ. Մոսկվան ցնցված է Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակման դեպքիցՄոսկվան ցնցված է Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հերթական հարձակումից, ցավակցություն և զորակցություն է հայտնում գործընկերներին: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
10:55 27/01/2023Լոնդոնը խոստանում է աջակցել Թբիլիսիին ՌԴ-ից հնարավոր հիբրիդային սպառնալիքների դեմ պայքարումՄեծ Բրիտանիայի կառավարությունը կշարունակի աջակցել Վրաստանին՝ Ռուսաստանից եկող հնարավոր հիբրիդային սպառնալիքներին դիմակայելու հարցում։ Այդ մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ թագավորության արտաքին գործերի...
10:44 27/01/2023Զինված հարձակում է տեղի ունեցել Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրաՄեկ մարդ սպանվել է, կան վիրավորներ
10:25 27/01/2023Արցախի ժողովրդին նվիրաբերած 250 տ. հումանիտար բեռը շարունակում է մնալ Գորիսում. ՇտաբԱրցախի Հանրապետության տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Ադրբեջանի կողմից Արցախն արտաքին աշխարհի հետ կապող միակ ճանապարհի շրջափակման հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամը մեղմելու նպատակով «Հայաստան»...
19:39 26/01/202382-ամյա Ռոմելա Աղաջանյանը միայնակ է հաղթահարում շրջափակումը«Հետք»-ը գրում է․ Ռոմելա Աղաջանյանը խոհանոցից բերում է սալորի մուրաբան ու թեյը։ Էլեկտրաէներգիայի պարբերական անջատումների պատճառով բնակարանում ցուրտ է։ Տեղավորվում է էլեկտրական վառարանի կողքին,...
19:04 26/01/2023Արցախը պայքարում է, հայը՝ ապրելու․ Հակոբ ՀակոբյանԱՀ ԱԺ պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը գրում է․ ««Թավշյա հեղափոխություն - 2018» հատուկ օպերացիան Հայաստանում կարծես թե մոտենում է իր ավարտին։ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը գալիս է ազդարարելու այդ մասին:...
18:39 26/01/2023Վրաստանի և Հայաստանի խորհրդարանները դեռևս չեն ընդունել (ID) քարտով սահմանահատման օրենքըՎրաստանի և Հայաստանի խորհրդարանները դեռևս չեն հաստատել այն օրենքը, որից հետո քաղաքացիները կկարողանան սահմանը հատել կենսաչափական նույնականացման (ID) քարտով: Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»։ Նշվում է,...
18:27 26/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Արցախի կանայք այսօր բաց նամակով դիմել են Եվրահանձնաժողովի նախագահինԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանը Telegram-ի իր ալիքում գրում է.
18:00 26/01/2023Արցախ. Հնարավոր չէ լիարժեք վերահսկել գնագոյացման մեխանիզմներըԱրձագանքելով որոշ ապրանքատեսակների բարձր գներով իրացման վերաբերյալ հանրության կողմից հնչեցվող բազմաթիվ բողոքներին՝ Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը...
15:13 26/01/2023Ստեփանակերտի բնակչության համար գազի մատակարարումը կվերականգնվի. Տեղեկատվական շտաբԱյսօր՝ ժամը 15-ից, Ստեփանակերտի բնակչության համար գազի մատակարարումը կվերականգնվի: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության տեղեկատվական շտաբը։ «Սակայն, հաշվի առնելով մասնակի գազամատակարարման...

12:31 26/03/2021Обращение к BBC: «В освобожденном Арцахе могилы азербайджанцев не разрушались»«В освобожденном Арцахе могилы азербайджанцев не разрушались», - написала Нарине Арзуманян на своей странице в соцсети Facebook со ссылкой на отрывок из репортаж BBC News «Нагорный Карабах: Тайна...
20:21 25/03/2021Иран нанес удар по израильскому грузовому суднуИран нанес удар по грузовому судну израильской компании XT Management, со ссылкой на "12 канал" телевидения Израиля передает РИА НОВОСТИ.
18:39 25/03/2021С момента подписания Парижского соглашения по климату банки вложили 3,8 трлн долларов в добычу топливаЗа пять лет с момента подписания Парижского соглашения по климату 60 крупнейших мировых банков инвестировали в отрасль ископаемого топлива $3,8 трлн.
14:34 25/03/2021В Грузию доставлена первая партия вакцины PfizerБорт из США с первой партией вакцины Pfizer прибыл в Тбилисский международный аэропорт ночью в четверг.
13:37 25/03/2021Арман Татоян: Необходимо извлечь уроки и не допустить нарушений прав жителей приграничных населенных пунктов АрменииЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Азербайджанские власти в 1920-х годах в невыгодной им в пограничных вопросах ситуации на местах постоянно провоцировали напряженность,...
13:08 25/03/2021Национальная комиссия по ЮНЕСКО: Азербайджан уничтожает армянские памятники в стиле «Исламского государства»Национальная комиссия Армении по ЮНЕСКО решительно осуждает очередной акт культурного преступления со стороны Азербайджана, говорится в сообщении комиссии в микроблоге в Twitter.
11:59 25/03/2021ВВС: Азербайджан полностью разрушил армянскую церковьКорреспондент BBC Джона Фишер рассказал о разрушении Азербайджаном армянской церкви, перешедшей из рук в руки в ходе недавней войны в Арцахе.
20:17 24/03/2021Азербайджанский блогер: Если Алиев пытается обезглавить гражданина своей страны во Франции, как он может гарантировать безопасность армян в Карабахе?Проживающий во Франции азербайджанский оппозиционный блогер Мухаммед Мирзали, который недавно подвергся нападению, в своем микроблоге в Twitter написал: «Если президент Азербайджана Ильхам Алиев...
19:29 24/03/2021Глава МИД Армении: Предпринимается попытка стереть тысячелетнее культурное наследие Арцаха«20 марта состоялось первое заседание комиссии по культуре, в которой приняли участие видные армянские деятели искусства.
17:41 24/03/2021Обсуждается вопрос восстановления существующей в советские годы инфраструктуры железных и автомобильных дорог – М.Григорян«Функционирует рабочая группа на уровне вице-премьеров правительств Армении, России и Азербайджана, мы провели несколько заседаний, сформированы также 2 подгруппы, одна из которых проводит...
17:09 24/03/2021Макрон выразил обеспокоенность, что Турция, возможно, попытается повлиять на выборы во ФранцииПрезидент Франции Эммануэль Макрон выразил обеспокоенность тем, что Турция, возможно, попытается повлиять на предстоящие выборы.
16:48 24/03/2021МИД Армении: Информация о том, что турецкий водитель убил армянского, не соответствует действительностиРаспространенная в СМИ информация о том, что турецкий водитель убил армянского на границе России и Грузии, не соответствует действительности.
15:37 24/03/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 450Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 450. Скончались восемь человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
15:17 24/03/2021В ЕС назвали возможные санкции против ТурцииСписок возможных направлений сотрудничества с Турцией и возможных санкций против нее предоставил представитель ЕС по внешней политике Жозеп Боррель 22 марта, сообщает греческий телеканал Skai.
13:36 24/03/2021На российско-грузинской границе водитель грузовика-турок убил водителя-армянина«На российско-грузинской границе между водителями грузовиков произошла драка, вследствие которой один из водителей убил другого», - пишет 360tv.
10:00 24/03/2021Европарламентарии: Азербайджан должен немедленно освободить армянских пленныхГлава делегации Европарламента по связям с Южным Кавказом Марина Кальюранд, генеральный докладчик по вопросам Армении Андрей Ковачев и генеральный докладчик по вопросам Азербайджана Желяна Зовко...
14:08 23/03/2021Замдиректора Human Rights Watch: Международные партнеры Азербайджана должны оказывать на него давление по вопросу армянских пленныхМеждународные партнеры Азербайджана должны оказать давление на Азербайджан, чтобы привлечь к ответственности тех, кто жестоко обращался и пытал армянских военнослужащих и мирных жителей, захваченных...
14:01 23/03/2021Межпарламентская Ассамблея Православия заявила о необходимости защиты христианских памятников АрцахаГенеральный секретарь Межпарламентской Ассамблеи Православия (МАП), член парламента Греции доктор Максимос Харакопулос, уполномоченный Международным Секретариатом МАП, заседание которого состоялось в...
13:06 23/03/2021Еще одно землетрясение в Грузии – на этот раз на востоке страныЕще одно землетрясение в Грузии – на этот раз эпицентр располагался в четырех километрах от государственной границы с Азербайджаном на глубине 20 километров, пишет sputnik-georgia.
13:04 23/03/2021Из-за строительства водохранилищ в Турции водные ресурсы реки Аракс сократились на 30-40% – Левон АзизянС точки зрения водных ресурсов есть проблемы на участке Аракс-Ахурян, они обусловлены строительством водохранилищ в Турции.