18:18 18/01/2023ՀՀ-ին և ՌԴ-ին կոչ ենք անում հրատապ միջոցներ ձեռնարկել՝ Արցախը ապաշրջափակելու և հումանիտար աղետը կանխելու համար․ ԱՀ ԱԺ խմբակցություններԱՀ ԱԺ խմբակցությունները հայտարարություն են տարածել՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի հանրապետության շրջափակման և հումանիտար աղետի խորացման մասին։ Հայտարարության մեջ ասվում է․ «Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական...
17:11 18/01/2023Ինչպես են դիմավորում ընտանիքի անդամներն ավելի քան մեկ ամիս հետո տուն հասած արցախցի աղջկանԱրցախցի օգտատեր Սոսե Բալասանյանը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ երևում է, թե ինչպես են ընտանիքի անդամները դիմավորում թշնամու կողմից Արցախի պաշարման հետևանքով ավելի քան մեկ ամիս Հայաստանում մնացած...
16:55 18/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Ես հստակ ասում եմ, որ մեր նպատակն է ունենալ անկախ Արցախ«Սա ակնհայտ ոտնձգություն է, և մեծ սթրես է եղել երեխաների համար»
15:35 18/01/2023Առաջիկայում Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական բուժմիավորման կարիքների համար Արաբկիր բժշկական համալիրը 2․500․000 դրամ գումար կհատկացնիԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ընդունել է Արցախի մարդասիրական աջակցության նախաձեռնության աշխատանքային խմբի անդամներ՝ բժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արա...
15:23 18/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Ղարաբաղում իրավիճակը չափազանց բարդ է նոր խաղաղապահների ներգրավման համարԽաղաղապահների նոր կոնտինգենտի հայտնվելը չի օգնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում (ԼՂՀ) իրավիճակին, փոխարենը արժե ուժեղացնել ռուսական ներկայությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նման կարծիք է հայտնել ԼՂՀ...
12:29 18/01/2023Անկարայում հանդիպել են Իրանի և Թուրքիայի արտգործնախարարներըԻրանի Իսլամական Հանրապետության արտգործնախարար Աբդոլլահյանն Անկարայում հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուի հետ։ Այնուհետև տեղի է ունեցել նախարարների համատեղ մամուլի...
10:36 18/01/2023Կարմիր խաչի միջնորդությամբ վեց հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից վեց հիվանդներ՝ «OU- Անհասների ռետինոպաթիա IV-V...
10:25 18/01/2023Հարութ Սասունյան. Ինչպես նախագահ Ալիևը դարձավ Ադրբեջանի կոռումպացված բռնապետԼրագրող Ֆին Դեպանսյեն Սան Ֆրանցիսկոյում լույս տեսնող «Պալադիում» եռամսյայում ծավալուն բացահայտում է հրապարակել՝ «Իլհամ Ալիևը և Ադրբեջանի ստեղծումը» վերնագրով։ Հոդվածը սկսվում է Իլհամ Ալիևի մոսկովյան...
20:14 17/01/2023Դավիթ Բաբայանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդականԱցախի նախկին ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը հայտնում է, որ նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական - Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ։ «Թանկագի՛ն...
19:16 17/01/2023Վերականգնվել է Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարումըՎերականգնվել է Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարումը, որը խափանվել էր Ադրբեջանի կողմից այսօր՝ ժամը 13.00-ին:Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ հղում անելով Արցախգազ ՓԲԸ-ին։...
18:54 17/01/2023Քաղաքացին ուկրաինական կողմի կոնտակտային անձին փորձել է փոխանցել ՌԴ զինված ուժերի զինտեխնիկայի գտնվելու վայրի մասին տեղեկությունՌուս-վրացական սահմանին «Անկախ պետությունների համագործակցություն» (ԱՊՀ) անդամ երկրներից մեկի 28-ամյա քաղաքացի է ձերբակալվել: Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Ըստ Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային...
18:21 17/01/2023Արցախում կտրոնների տրամադրման գործընթացը կմեկնարկի հունվարի 18-իցԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կտրոնների տրամադրման գործընթացը կմեկնարկի հունվարի 18-ից, ժամը 9:00-ից: «Ավելորդ հերթերից խուսափելու համար հորդորում ենք...
17:45 17/01/2023Ադրբեջանը շարունակում է օգտագործել Արցախի ենթակառուցվածքային խոցելիությունը խաղաղ բնակչությանը ահաբեկելու համար. ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը գրում է. «Ադրբեջանը շարունակում է օգտագործել Արցախի ենթակառուցվածքային խոցելիությունը խաղաղ բնակչությանը ահաբեկելու համար։ Հունվարի...
15:09 17/01/2023Երկրում ատելության խոսքը տեղ չունի. Գերմանիայի զգուշացումը ԹուրքիայինԲեռլինում Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է Գերմանիայի արտգործնախարարություն և զգուշացվել: Պատճառը, ինչպես փոխանցում է Էրմենիհաբերը, Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունից (ԱԶԿ-AKP)...
10:27 17/01/2023Դեռ հնարավոր չէ ID քարտով հայ-վրացական սահմանը հատելՀունվարի 12-ին Վրաստան-Հայաստան միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի նիստի ավարտին երկու երկրների վարչապետները փաստաթուղթ են ստորագրել, ըստ որի` երկու երկրների միջև առանց վիզայի ռեժիմը պարզեցվում...
19:48 16/01/2023Հնդկական արտադրության դեղամիջոցը հանվել է վրացական շուկայիցՎրաստանի բժշկական և դեղագործական գործունեությունը կարգավորող գործակալությունը շուկայից հանել է հնդկական Marion Biotech ընկերության Nolgrip Junior (NOLGRIPP Junior) տեսակի դեղամիջոցը։ Ալիք մեդիայի...
19:08 16/01/2023Թուրքիայում հայտնաբերվել է ուրարտական շրջանի գերեզմանոցՎանի թանգարանի տնօրեն Ֆաթիհ Արաբը և տեղի համալսարանի գրականության ֆակուլտետի հնէաբանության բաժնի ղեկավար, պրոֆեսոր Ռաֆեթ Չավուշօղլուն տարածաշրջանի պատմական կառույցների ամրապնդմանն ուղղված...
18:00 16/01/2023Վրաստանում 8 ամսում անշարժ գույք է ձեռք բերել Ռուսաստանի ավելի քան 12 000 քաղաքացիՎրաստանում 2022 թվականի հունվարի 1-ից սեպտեմբերի 9-ը գրանցվել է Ռուսաստանի Դաշնության 12 335 քաղաքացու շենքերի և շինությունների 15 164 սեփականություն, որոնցից 13 262-ը՝ բնակարաններ են։ Բացի այդ,...
15:25 16/01/2023Վրաստանում 2022 թ-ին թռիչքներն աճել են 88%-ով, ուղևորահոսքը՝ 85%-ովՎրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության ամփոփած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականին Վրաստանի օդանավակայանները սպասարկել են ընդհանուր առմամբ 4 441 316...
11:58 16/01/2023Արցախում ազատել են ԱԱԾ տնօրենին, ԱԽ քարտուղար փոխելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 16-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր։ ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, համաձայն հրամանագրերի՝ Գեներալ-մայոր Աշոտ Հակոբջանյանն...

20:30 10/03/2021Минобороны Армении: Оперативная обстановка не претерпела изменений9 и 10 марта по всей протяженности линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы сохранилась стабильная оперативная обстановка.
16:43 10/03/2021В Баку загорелось судноНа судне в Сураханском районе Баку возник пожар, его тушат подразделения Госслужбы противопожарной охраны, рассказали РИА Новости в среду в МЧС страны.
13:35 10/03/2021Очередная сессия Совета коллективной безопасности ОДКБ состоится в конце года в ТаджикистанеОчередная сессия Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) пройдет в четвертом квартале нынешнего года в Таджикистане.
12:35 10/03/2021Турецкие «Байрактары» атаковали российский «Панцирь-С1»Беспилотные аппараты Турции Bayraktar одновременно атаковали российский ракетно-пушечный комплекс «Панцирь-С1», находящийся на вооружении армии Сирии.
12:14 10/03/2021Путин и Эрдоган примут участие в церемонии открытия строительства АЭС «Аккую»Президент России Владимир Путин вместе с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом по видео-конференц-связи примет в среду участие в торжественной церемонии по случаю начала сооружения...
13:44 09/03/2021Армения – на втором месте среди популярных у российских путешественников весенних направленийРоссийские путешественники массово решили улететь из страны весной по трем заграничным маршрутам. Об этом сообщается в исследовании онлайн-сервиса OneTwoTrip, поступившем в редакцию «Ленты.ру». Так,...
10:36 09/03/2021Автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для движения грузовиковАвтодорога Степанцминда-Ларс – единственная связывающая Армению с Россией сухопутная дорога – закрыта для грузовых автомобилей: со стороны России скопилось около 270 грузовиков.
20:19 08/03/2021США заблокировали поставку турецких вертолетов ПакистануСША помешали поставкам 30 ударных вертолетов ATAK турецкого производства в Пакистан, теперь этот тендер, вероятно, получит Китай, заявил пресс-секретарь президента Турции Ибрагим Калын, комментируя...
17:48 08/03/2021Грузия: оппозиция анонсировала митинг 20 марта, если власти не назначат новые выборыОппозиция в Грузии требует освобождения депутата, главы партии "Единое национальное движение" Ники Мелии и назначения досрочных парламентских выборов, иначе 20 марта противники правительства проведут...
14:46 08/03/2021Французско-армянский депутат: В этот Международный день защиты прав женщин мои мысли с Марал Наджарян«В этот Международный день защиты прав женщин мои мысли с иранской правозащитницей Насрин Сутуде, которая находится в заключении с 2018 года.
11:51 08/03/2021Фрэнк Паллоне: Азербайджан допустил грубые нарушения прав человекаОснователь и сопредседатель армянской группы поддержки Конгресса США, конгрессмен-демократ из Нью-Джерси Фрэнк Паллоне коснулся в Твиттере вопроса армянских военнопленных, заложников и поиска тел...
11:36 08/03/2021Турция предупреждает США о последствиях давления на нее из-за С-400Попытки США давить на Турцию в вопросе применения российских зенитных ракетных систем С-400 могут привести к обратным последствиям.
12:51 06/03/2021Госслужба по ЧС Арцаха: Поиски тел погибших и пропавших без вести военнослужащих 5 марта не дали результатаПроведенные накануне, 5 марта, поисковые работы на неподконтрольных Арцаху (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) районах – Гадруте и Варанде (Физули) – не дали результатов.
12:05 06/03/2021В Иране предотвратили угон пассажирского самолетаСотрудники Корпуса стражей исламской революции Ирана предотвратили угон пассажирского самолета авиакомпании Iran Air, вылетевшего из Ахваза на западе страны в Мешхед.
20:28 05/03/2021Турцию исключили из списка стран, пользующихся тарифными льготами ЕАЭС5 марта в дистанционном формате состоялось заседание Совета Евразийской экономической комиссии, в котором участие принял и вице-премьер Армении Мгер Григорян.
18:50 05/03/2021Грузия: «британский» штамм COVID-19 в подтвержден у 31 человекаВ Грузии у 31 человека подтвержден так называемый британский штамм коронавируса COVID-19, сообщил в пятницу заместитель генерального директора Национального центра по контролю за заболеваниями страны...
15:17 05/03/2021COVID-статистика – в Грузии увеличилось количество инфицированныхВ Грузии за минувшие сутки проведено 22 022 теста на коронавирус, 13 350 – на антиген и 8 672 ПЦР-теста, в результате выявлено 390 новых случаев инфицирования, сообщается на правительственном сайте...
13:17 05/03/2021Израиль готов в одностороннем порядке помешать Ирану реализовать свою ядерную программуИзраиль в случае необходимости готов будет в одностороннем порядке помешать реализации ядерной программы Ирана.
13:22 04/03/2021Роберт Кочарян: Есть основания полагать, что поражение в Карабахе было запланированнымВторой президент Армении Роберт Кочарян не исключил, что поражение в войне было запланированным. Об этом он заявил на пресс-конференции для российских СМИ в четверг. Его слова приводит Sputnik...
11:43 03/03/2021Баку удерживает более ста граждан АрменииАзербайджан удерживает более ста граждан Армении, и затягивание решения этого вопроса отодвигает запуск диалога между Ереваном и Баку, заявил в интервью РИА Новости главный уполномоченный Армении по...