18:18 18/01/2023ՀՀ-ին և ՌԴ-ին կոչ ենք անում հրատապ միջոցներ ձեռնարկել՝ Արցախը ապաշրջափակելու և հումանիտար աղետը կանխելու համար․ ԱՀ ԱԺ խմբակցություններԱՀ ԱԺ խմբակցությունները հայտարարություն են տարածել՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի հանրապետության շրջափակման և հումանիտար աղետի խորացման մասին։ Հայտարարության մեջ ասվում է․ «Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական...
17:11 18/01/2023Ինչպես են դիմավորում ընտանիքի անդամներն ավելի քան մեկ ամիս հետո տուն հասած արցախցի աղջկանԱրցախցի օգտատեր Սոսե Բալասանյանը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ երևում է, թե ինչպես են ընտանիքի անդամները դիմավորում թշնամու կողմից Արցախի պաշարման հետևանքով ավելի քան մեկ ամիս Հայաստանում մնացած...
16:55 18/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Ես հստակ ասում եմ, որ մեր նպատակն է ունենալ անկախ Արցախ«Սա ակնհայտ ոտնձգություն է, և մեծ սթրես է եղել երեխաների համար»
15:35 18/01/2023Առաջիկայում Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական բուժմիավորման կարիքների համար Արաբկիր բժշկական համալիրը 2․500․000 դրամ գումար կհատկացնիԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանն ընդունել է Արցախի մարդասիրական աջակցության նախաձեռնության աշխատանքային խմբի անդամներ՝ բժշկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արա...
15:23 18/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Ղարաբաղում իրավիճակը չափազանց բարդ է նոր խաղաղապահների ներգրավման համարԽաղաղապահների նոր կոնտինգենտի հայտնվելը չի օգնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում (ԼՂՀ) իրավիճակին, փոխարենը արժե ուժեղացնել ռուսական ներկայությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ նման կարծիք է հայտնել ԼՂՀ...
12:29 18/01/2023Անկարայում հանդիպել են Իրանի և Թուրքիայի արտգործնախարարներըԻրանի Իսլամական Հանրապետության արտգործնախարար Աբդոլլահյանն Անկարայում հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուի հետ։ Այնուհետև տեղի է ունեցել նախարարների համատեղ մամուլի...
10:36 18/01/2023Կարմիր խաչի միջնորդությամբ վեց հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից վեց հիվանդներ՝ «OU- Անհասների ռետինոպաթիա IV-V...
10:25 18/01/2023Հարութ Սասունյան. Ինչպես նախագահ Ալիևը դարձավ Ադրբեջանի կոռումպացված բռնապետԼրագրող Ֆին Դեպանսյեն Սան Ֆրանցիսկոյում լույս տեսնող «Պալադիում» եռամսյայում ծավալուն բացահայտում է հրապարակել՝ «Իլհամ Ալիևը և Ադրբեջանի ստեղծումը» վերնագրով։ Հոդվածը սկսվում է Իլհամ Ալիևի մոսկովյան...
20:14 17/01/2023Դավիթ Բաբայանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդականԱցախի նախկին ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը հայտնում է, որ նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական - Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ։ «Թանկագի՛ն...
19:16 17/01/2023Վերականգնվել է Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարումըՎերականգնվել է Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարումը, որը խափանվել էր Ադրբեջանի կողմից այսօր՝ ժամը 13.00-ին:Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ հղում անելով Արցախգազ ՓԲԸ-ին։...
18:54 17/01/2023Քաղաքացին ուկրաինական կողմի կոնտակտային անձին փորձել է փոխանցել ՌԴ զինված ուժերի զինտեխնիկայի գտնվելու վայրի մասին տեղեկությունՌուս-վրացական սահմանին «Անկախ պետությունների համագործակցություն» (ԱՊՀ) անդամ երկրներից մեկի 28-ամյա քաղաքացի է ձերբակալվել: Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Ըստ Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային...
18:21 17/01/2023Արցախում կտրոնների տրամադրման գործընթացը կմեկնարկի հունվարի 18-իցԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կտրոնների տրամադրման գործընթացը կմեկնարկի հունվարի 18-ից, ժամը 9:00-ից: «Ավելորդ հերթերից խուսափելու համար հորդորում ենք...
17:45 17/01/2023Ադրբեջանը շարունակում է օգտագործել Արցախի ենթակառուցվածքային խոցելիությունը խաղաղ բնակչությանը ահաբեկելու համար. ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը գրում է. «Ադրբեջանը շարունակում է օգտագործել Արցախի ենթակառուցվածքային խոցելիությունը խաղաղ բնակչությանը ահաբեկելու համար։ Հունվարի...
15:09 17/01/2023Երկրում ատելության խոսքը տեղ չունի. Գերմանիայի զգուշացումը ԹուրքիայինԲեռլինում Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է Գերմանիայի արտգործնախարարություն և զգուշացվել: Պատճառը, ինչպես փոխանցում է Էրմենիհաբերը, Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունից (ԱԶԿ-AKP)...
10:27 17/01/2023Դեռ հնարավոր չէ ID քարտով հայ-վրացական սահմանը հատելՀունվարի 12-ին Վրաստան-Հայաստան միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի նիստի ավարտին երկու երկրների վարչապետները փաստաթուղթ են ստորագրել, ըստ որի` երկու երկրների միջև առանց վիզայի ռեժիմը պարզեցվում...
19:48 16/01/2023Հնդկական արտադրության դեղամիջոցը հանվել է վրացական շուկայիցՎրաստանի բժշկական և դեղագործական գործունեությունը կարգավորող գործակալությունը շուկայից հանել է հնդկական Marion Biotech ընկերության Nolgrip Junior (NOLGRIPP Junior) տեսակի դեղամիջոցը։ Ալիք մեդիայի...
19:08 16/01/2023Թուրքիայում հայտնաբերվել է ուրարտական շրջանի գերեզմանոցՎանի թանգարանի տնօրեն Ֆաթիհ Արաբը և տեղի համալսարանի գրականության ֆակուլտետի հնէաբանության բաժնի ղեկավար, պրոֆեսոր Ռաֆեթ Չավուշօղլուն տարածաշրջանի պատմական կառույցների ամրապնդմանն ուղղված...
18:00 16/01/2023Վրաստանում 8 ամսում անշարժ գույք է ձեռք բերել Ռուսաստանի ավելի քան 12 000 քաղաքացիՎրաստանում 2022 թվականի հունվարի 1-ից սեպտեմբերի 9-ը գրանցվել է Ռուսաստանի Դաշնության 12 335 քաղաքացու շենքերի և շինությունների 15 164 սեփականություն, որոնցից 13 262-ը՝ բնակարաններ են։ Բացի այդ,...
15:25 16/01/2023Վրաստանում 2022 թ-ին թռիչքներն աճել են 88%-ով, ուղևորահոսքը՝ 85%-ովՎրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության ամփոփած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականին Վրաստանի օդանավակայանները սպասարկել են ընդհանուր առմամբ 4 441 316...
11:58 16/01/2023Արցախում ազատել են ԱԱԾ տնօրենին, ԱԽ քարտուղար փոխելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 16-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր։ ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, համաձայն հրամանագրերի՝ Գեներալ-մայոր Աշոտ Հակոբջանյանն...

13:12 04/02/2019Official: Any careless statement on Artsakh may lead to drastic shifts in frontline situationIn an interview to Panorama.am, Tigran Abrahamyan, an advisor to the Artsakh Republic president, commented on the Artsakh peace process, the calm reigning over the Artsakh-Azerbaijan contact line and...
11:32 28/01/2019Artsakh president: ‘The victorious Armenian Army is the main guarantor of our security’Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory message to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the Army Day celebrated on 28 January.
15:08 26/01/2019Artsakh reports over 2500 shots fired toward Armenian positionsThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week.
10:33 26/01/2019Ashotsk Ski Centre to be inaugurated in Shirak regionA two days cross-country skiing event entitled "Ashotsk Cross-Country Mass Races" will be held on 26-27 January at Ashotsk Cross-Country skiing center.
12:43 25/01/2019Artsakh president hopes ARF-D party will further keep country in the spotlightArtsakh Republic President Bako Sahakyan hosted today Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsoutyun (ARF-D) Bureau’s newly-elected representative Hagob Der-Khatchadourian and Bureau member Armen...
11:10 21/01/20193 dead, 1 wounded in Artsakh car crashThree Armenian citizens have been killed and another wounded in a tragic road traffic accident in Artsakh, the country’s emergencies service said.
15:58 15/01/2019Rouhani congratulates Pashinyan on re-appointmentPresident Hassan Rouhani of Iran has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his re-appointment as Prime Minister of Armenia, the PM’s office said.
16:26 14/01/2019Next OSCE monitoring of Artsakh-Azerbaijan contact line set for TuesdayIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic), the OSCE Mission will conduct on Tuesday, January 15, a planned monitoring of...
10:55 14/01/2019Boeing 707 cargo plane crashes in IranA Boeing 707 cargo plane with nine people on board crashed on Monday near Iran’s Fath airport, west of the capital, Tehran, the semi-official Fars news agency reported, adding that there was no...
16:35 12/01/2019Azerbaijan makes 170 ceasefire violations over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan nearly 170 times from January 6 - 12, firing over 1,100 shots from...
16:06 09/01/2019Three family members die of carbon monoxide poisoning in ArtsakhThree members of the same family have died as a result of carbon monoxide poisoning in Shushi, Artsakh, the country’s State Service on Emergency Situations said.
19:36 05/01/2019Artsakh reports over 125 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijani Line of Contact over 125 times in the past week.
18:48 26/12/2018Artsakh Defense Army reports about intensive ceasefire violationsAzerbaijani forces continue intensive ceasefire violations across the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan despite the reached verbal arrangements to preserve the ceasefire.
17:28 26/12/2018Turkish parliament receives petition seeking to strip Garo Paylan of parliamentary immunityThe Turkish parliament has received a petition seeking to strip eight deputies, including Turkish lawmaker of Armenian descent Garo Paylan of parliamentary immunity.
16:37 26/12/2018Artsakh official recalls Azerbaijani poor record of treating ethnic minorities in AzerbaijanAzerbaijani foreign minister Elmar Mammadyarov has stated that Baku is ready to grant the Armenians living in Nagorno Karabakh a high-level autonomy and ensure their security.
19:09 22/12/2018Rally in support of Armenia’s ex-President Kocharyan held in ArtsakhA rally demanding the release of Armenia’s former President Robert Kocharyan currently placed in detention was held on December 22 in the capital city Stepanakert of the Artsakh Republic.
17:41 22/12/2018Artsakh president meets with Armenia’s NSS ChiefArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today director of the National Security Service of the Republic of Armenia Arthur Vanetsyan.
15:12 22/12/2018Artsakh reports over 200 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 200 times in the past week.
12:59 21/12/2018Artsakh president awards ex-ombudsman for efficient workArtsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on Friday to award the country’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Ruben Melikyan with the “Mkhitar Gosh” medal for efficient work and...