11:20 24/01/2023Սոչիի նավահանգիստը 2023 թվականին նախատեսում է կապ հաստատել Վրաստանի և Աբխազիայի հետՍոչիի ծովային նավահանգստում քննարկվում է Սև ծովով դեպի Աբխազիա և Վրաստան ուղևորափոխադրումներ սկսելու հարցը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է «Սոչիի ծովային նավահանգիստ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Յուրի...
19:56 23/01/2023Վրաստանում պատգամավոր Սամվել Մանուկյանը վթարի է ենթարկվելՎրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության անդամ, Ախալքալաք-Նինոծմինդայից ընտրված մեծամասնական պատգամավոր Սամվել Մանուկյանը վթարի է ենթարկվել:Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Ըստ...
18:36 23/01/2023Թուրքիայում իսլամիստները փորձել են ներխուժել Շվեդիայի հյուպատոսարանԹուրքիայում շարունակվում են բողոքի ակցիաները` ուղղված Շվեդիայում մահմեդականների սուրբ գրքի՝ Ղուրանի հրկիզման դեմ։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի Բեյօղլու Ասմալըմեսջիթ թաղամասում մի խումբ...
16:45 23/01/2023ԵԱՏՄ կառավարությունների ղեկավարները փետրվարի 2-3-ին կմասնակցեն Ալմաթիում կայանալիք միջկառավարական խորհրդի նիստինԵվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) բոլոր հինգ երկրների նախարարների կաբինետների ղեկավարները կմասնակցեն Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հանդիպմանը, որը տեղի կունենա փետրվարի 2-3-ը Ալմա-Աթայում:...
16:20 23/01/2023Թուրքիայի տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ Մեքսիկայի սահմանով անցել են ԱՄՆԱՄՆ Մաքսային և սահմանային պաշտպանության գրասենյակի տվյալների համաձայն՝ վերջին 3 տարում Մեքսիկայի սահմանից փախստականի կարգավիճակով Ամերիայի Միացյալ Նահանգներ են անցել Թուրքիայի տասնյակ հազարավոր...
14:45 23/01/2023Եվրամիությունն ընդունեց Իրանի դեմ պատժամիջոցների չորրորդ փաթեթըԵրկուշաբթի, ԵՄ Արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարները համաձայնեցրել են Իրանի դեմ պատժամիջոցների չորրորդ փաթեթիը: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին զեկուցվել է ԵՄ-ում Շվեդիայի նախագահության...
13:39 23/01/2023«Էրդողանն ասում է մի գիշեր հանկարծակի կգանք, մենք պատրաստ ենք». Հունաստանի արտգործնախարարԹուրքիայի վերաբերյալ Հունաստանի արտգործնախարար Նիկոս Դենդիասի կոշտ հայտարարությունները հայտնվել են թուրքական լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, լրագրողների հետ...
11:26 23/01/2023Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել հիվանդներԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից չորս հիվանդներ՝ «Միելոմային հիվանդություն»,...
10:00 23/01/2023Էրդողանը Թուրքիայի կառավարության հետ կքննարկի ՆԱՏՕ-ին Շվեդիայի անդամակցության հարցըԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը երկուշաբթի նախարարների կաբինետի հետ կքննարկի Ստոկհոլմում հակաթուրքական գործողությունները և Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու գործընթացը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
00:09 23/01/2023Վստահ եղեք, որ մենք իսկապես գնահատում և զգում ենք ձեր աջակցությունն այստեղ՝ Արցախում. Ռուբեն Վարդանյան«Այսօր հերթական անգամ համոզվեցինք, թե որքան արժեքավոր է յուրաքանչյուր հայի ձայնը, որն ապրում է հայրենիքից հեռու, բայց անտարբեր չէ Արցախի ճակատագրի նկատմամբ»,- այս մասին իր ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
19:00 21/01/2023Ի՞նչն է խավեթցիներին ստիպում հեռանալ հարազատ բնակավայրիցՔաղաքից հեռու լինելը, գազաֆիկացման բացակայությունը, անբարեկարգ ճանապարհը, աշխատատեղերի և երիտասարդների զբաղվածությունն ապահովող հաստատություների բացակայությունը, Թուրքիային շատ մոտ լինելը, այն...
17:42 21/01/2023Արցախի ՄԻՊ. Արժանապատիվ արցախցու համար առնվազն նվաստացուցիչ է ընկալվում տրամադրվող օգնությունը շահարկելըԱրցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը գրում է. «Ողջունելի է, որ ստեղծված հումանիտար ծանրագույն պայմաններում տարբեր կառույցներ, այդ թվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները, օգնություն են տրամադրում...
16:34 21/01/2023Շրջափակման ընթացքում տեղափոխության անհնարինության պատճառով Արցախում մեկ հիվանդ մահացել էԱՀ ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել է քննարկում՝ շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի շուրջ։
12:48 21/01/2023Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս վեց հիվանդԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ վեց հիվանդները տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված...
12:29 21/01/2023Այլևս իմաստ չկա. Չեղարկվել է Շվեդիայի պաշտպանության նախարարի այցը ԹուրքիաԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը հայտարարել է, որ հունվարի 27-ին իր շվեդ գործընկերոջ այցը երկիր չեղյալ է հայտարարվել, քանի որ «դա այլևս իմաստ չունի», փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
11:30 21/01/2023Վրացական գինու գլխավոր շուկան մնում է ՌուսաստանըՌուսաստանը շարունակում է մնալ վրացական խաղողի գինու արտահանման հիմնական շուկան։ «Sputnik-Georgia»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է Վրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած...
10:00 21/01/2023Կյանքը հոսանքազրկված ԱրցախումԴեկտեմբերի 12-ից Արցախը պաշարված է թշնամի Ադրբեջանի կողմից։ Սնունդը կտրոնով է, դեղորայքը՝ սակավ, հոսանքը՝ հովհարանային անջատումներով, գազը՝ ցածր ճնշումով։ Արցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը...
20:02 20/01/2023Վրաստանից Ռուսաստան աճել է ավտոմեքենաների վերաարտահանումըՎրաստանն անցյալ տարի ավելի քան 50%-ով ընդլայնել է առևտրատնտեսական համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ: Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Չնայած, որ 2008 թվականի օգոստոսյան պատերազմից հետո երկրու երկրների...
18:36 20/01/2023Թուրքիայի որոշ քաղաքական գործիչներ Հրանտ Դինքին էլ «չեն հիշում»16 տարի առաջ «Ակոս» թերթի նախկին շենքի դիմաց սպանված հայ լրագրող, գրող, հրապարակախոս Հրանտ Դինքի համար հիշատակի արարողություն է կազմակերպվել։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ դրան մասնակցել են տարբեր...

17:18 04/05/2019Artsakh reports over 250 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
13:20 03/05/2019Azerbaijani military opens fire on Armenian bread truck in ArtsakhAzerbaijani troops have recently opened fire on a bread truck of one of the Artsakh military units, damaging the body of the vehicle.
15:02 29/04/2019Construction of new military facilities grows strongly in Artsakh – presidential spoxThe construction of new barracks and new military facilities in general grew strongly in Artsakh over the past five days, a spokesperson for the Artsakh president, Tigran Abrahamyan said in a...
11:10 26/04/2019President hails successful performance of Artsakh athletes at European Sambo ChampionshipArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Thursday met with Artsakh champions and prize-winners of the European Sambo Championship among Youth and Juniors.
18:52 25/04/2019Artsakh refutes Azerbaijani media reports on targeting civiliansThe Artsakh defense ministry reacted on Thursday to Azerbaijani reports suggesting the Armenian Armed Forces had opened fire at the Chiragli village of Aghdam on April 24 and 25 at a time when...
16:03 25/04/2019Artsakh president holds working consultationArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Thursday convened in Askeran town a working consultation devoted to the process of implementation and results of the Artsakh president’s program of 2018...
11:00 22/04/2019Protesters punch Turkish opposition leader at funeralProtesters assaulted the leader of Turkey’s main opposition party during a funeral held Sunday for a soldier who was slain during clashes with Kurdish rebels.
14:36 20/04/2019Artsakh reports 250 ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week.
20:14 17/04/2019Artsakh president says ensuring the security of the country and people among crucial priorities of the stateArtsakh president Bako Sahakyan delivered his annual address in the National Assembly on Wednesday, introducing the performance of the Artsakh Republic President's program in 2018 and the programs...
14:52 12/04/2019Georgia is trying to convince NASA to make wine on MarsGeorgia has a decorated ancient wine-making tradition and now wants to be the first nation to make wine on Mars, The Daily Mail reports.
13:36 12/04/2019Paylan calls for putting Armenian Genocide issue on Turkish parliament’s agendaTurkish-Armenian MP Garo Paylan, representing the pro-Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP) took to Twitter on Thursday to comment on Wednesday’s recognition of the Armenian Genocide by the Italian...
11:34 12/04/2019Azerbaijani Foreign Ministry responds to Armenian PM’s proposalThe Azerbaijani Foreign Ministry has commented on the recent statement of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan proposing the country to stop “the use of force, threats and bellicose rhetoric”.
17:36 11/04/2019Turkey condemns France, Italy over Armenian genocideTurkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said on Thursday that a decree signed by the French president designating April 24 as the day of commemoration for the Armenian genocide violated the rulings...
10:36 08/04/2019Artsakh president meets with Armenian church leaderArtsakh Republic President Bako Sahakyan held today a meeting with Catholicos of All Armenians Karekin II.
14:07 06/04/2019Artsakh reports over 250 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
10:45 06/04/2019Artsakh president receives the chief of the General Staff of the Armenian Armed ForcesArtsakh Republic President Bako Sahakyan received on April 5 the head of the General Staff of the Republic of Armenia Armed Forces Artak Davtyan, information department at the President’s Office...
11:02 01/04/2019Erdogan loses hold over Turkish capital, Istanbul disputedTurkey’s Tayyip Erdogan suffered a severe setback as his ruling AK Party lost control of the capital Ankara for the first time in a local election and he appeared to concede defeat in the country’s...
17:31 26/03/2019Artsakh president congratulates Gladys Berejiklian on being elected as Premier of New South Wales of AustraliaArtsakh Republic President Bako Sahakyan addressed on Tuesday a congratulatory message to Gladys Berejiklian, Premier of New South Wales of Australia.
14:48 25/03/2019Hagia Sophia might be reverted to a mosque, Erdogan saysTurkish President Recep Tayyip Erdogan on Sunday voiced the possibility of reverting the Hagia Sophia, which has been used as a museum since 1935 and is considered one of the world's wonders, to a...