11:20 24/01/2023Սոչիի նավահանգիստը 2023 թվականին նախատեսում է կապ հաստատել Վրաստանի և Աբխազիայի հետՍոչիի ծովային նավահանգստում քննարկվում է Սև ծովով դեպի Աբխազիա և Վրաստան ուղևորափոխադրումներ սկսելու հարցը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է «Սոչիի ծովային նավահանգիստ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Յուրի...
19:56 23/01/2023Վրաստանում պատգամավոր Սամվել Մանուկյանը վթարի է ենթարկվելՎրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության անդամ, Ախալքալաք-Նինոծմինդայից ընտրված մեծամասնական պատգամավոր Սամվել Մանուկյանը վթարի է ենթարկվել:Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Ըստ...
18:36 23/01/2023Թուրքիայում իսլամիստները փորձել են ներխուժել Շվեդիայի հյուպատոսարանԹուրքիայում շարունակվում են բողոքի ակցիաները` ուղղված Շվեդիայում մահմեդականների սուրբ գրքի՝ Ղուրանի հրկիզման դեմ։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ Ստամբուլի Բեյօղլու Ասմալըմեսջիթ թաղամասում մի խումբ...
16:45 23/01/2023ԵԱՏՄ կառավարությունների ղեկավարները փետրվարի 2-3-ին կմասնակցեն Ալմաթիում կայանալիք միջկառավարական խորհրդի նիստինԵվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) բոլոր հինգ երկրների նախարարների կաբինետների ղեկավարները կմասնակցեն Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հանդիպմանը, որը տեղի կունենա փետրվարի 2-3-ը Ալմա-Աթայում:...
16:20 23/01/2023Թուրքիայի տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ Մեքսիկայի սահմանով անցել են ԱՄՆԱՄՆ Մաքսային և սահմանային պաշտպանության գրասենյակի տվյալների համաձայն՝ վերջին 3 տարում Մեքսիկայի սահմանից փախստականի կարգավիճակով Ամերիայի Միացյալ Նահանգներ են անցել Թուրքիայի տասնյակ հազարավոր...
14:45 23/01/2023Եվրամիությունն ընդունեց Իրանի դեմ պատժամիջոցների չորրորդ փաթեթըԵրկուշաբթի, ԵՄ Արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարները համաձայնեցրել են Իրանի դեմ պատժամիջոցների չորրորդ փաթեթիը: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին զեկուցվել է ԵՄ-ում Շվեդիայի նախագահության...
13:39 23/01/2023«Էրդողանն ասում է մի գիշեր հանկարծակի կգանք, մենք պատրաստ ենք». Հունաստանի արտգործնախարարԹուրքիայի վերաբերյալ Հունաստանի արտգործնախարար Նիկոս Դենդիասի կոշտ հայտարարությունները հայտնվել են թուրքական լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, լրագրողների հետ...
11:26 23/01/2023Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան են տեղափոխվել հիվանդներԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից չորս հիվանդներ՝ «Միելոմային հիվանդություն»,...
10:00 23/01/2023Էրդողանը Թուրքիայի կառավարության հետ կքննարկի ՆԱՏՕ-ին Շվեդիայի անդամակցության հարցըԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը երկուշաբթի նախարարների կաբինետի հետ կքննարկի Ստոկհոլմում հակաթուրքական գործողությունները և Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու գործընթացը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
00:09 23/01/2023Վստահ եղեք, որ մենք իսկապես գնահատում և զգում ենք ձեր աջակցությունն այստեղ՝ Արցախում. Ռուբեն Վարդանյան«Այսօր հերթական անգամ համոզվեցինք, թե որքան արժեքավոր է յուրաքանչյուր հայի ձայնը, որն ապրում է հայրենիքից հեռու, բայց անտարբեր չէ Արցախի ճակատագրի նկատմամբ»,- այս մասին իր ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
19:00 21/01/2023Ի՞նչն է խավեթցիներին ստիպում հեռանալ հարազատ բնակավայրիցՔաղաքից հեռու լինելը, գազաֆիկացման բացակայությունը, անբարեկարգ ճանապարհը, աշխատատեղերի և երիտասարդների զբաղվածությունն ապահովող հաստատություների բացակայությունը, Թուրքիային շատ մոտ լինելը, այն...
17:42 21/01/2023Արցախի ՄԻՊ. Արժանապատիվ արցախցու համար առնվազն նվաստացուցիչ է ընկալվում տրամադրվող օգնությունը շահարկելըԱրցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը գրում է. «Ողջունելի է, որ ստեղծված հումանիտար ծանրագույն պայմաններում տարբեր կառույցներ, այդ թվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները, օգնություն են տրամադրում...
16:34 21/01/2023Շրջափակման ընթացքում տեղափոխության անհնարինության պատճառով Արցախում մեկ հիվանդ մահացել էԱՀ ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել է քննարկում՝ շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի շուրջ։
12:48 21/01/2023Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս վեց հիվանդԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով այսօր Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ վեց հիվանդները տեղափոխվել են ՀՀ տարբեր մասնագիտացված...
12:29 21/01/2023Այլևս իմաստ չկա. Չեղարկվել է Շվեդիայի պաշտպանության նախարարի այցը ԹուրքիաԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը հայտարարել է, որ հունվարի 27-ին իր շվեդ գործընկերոջ այցը երկիր չեղյալ է հայտարարվել, քանի որ «դա այլևս իմաստ չունի», փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
11:30 21/01/2023Վրացական գինու գլխավոր շուկան մնում է ՌուսաստանըՌուսաստանը շարունակում է մնալ վրացական խաղողի գինու արտահանման հիմնական շուկան։ «Sputnik-Georgia»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է Վրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած...
10:00 21/01/2023Կյանքը հոսանքազրկված ԱրցախումԴեկտեմբերի 12-ից Արցախը պաշարված է թշնամի Ադրբեջանի կողմից։ Սնունդը կտրոնով է, դեղորայքը՝ սակավ, հոսանքը՝ հովհարանային անջատումներով, գազը՝ ցածր ճնշումով։ Արցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանը...
20:02 20/01/2023Վրաստանից Ռուսաստան աճել է ավտոմեքենաների վերաարտահանումըՎրաստանն անցյալ տարի ավելի քան 50%-ով ընդլայնել է առևտրատնտեսական համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ: Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Չնայած, որ 2008 թվականի օգոստոսյան պատերազմից հետո երկրու երկրների...
18:36 20/01/2023Թուրքիայի որոշ քաղաքական գործիչներ Հրանտ Դինքին էլ «չեն հիշում»16 տարի առաջ «Ակոս» թերթի նախկին շենքի դիմաց սպանված հայ լրագրող, գրող, հրապարակախոս Հրանտ Դինքի համար հիշատակի արարողություն է կազմակերպվել։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ դրան մասնակցել են տարբեր...

14:49 18/03/2021Президент Грузии вакцинировалась препаратом AstraZenecaКак заявила президент Грузии Саломе Зурабишвили, вакцинация от коронавируса важна для того, чтобы защитить общество и страну от существующего кризиса.
14:47 18/03/2021В Турции заявили, что с начала года предотвратили 26 терактовГлава МВД Турции Сулейман Сойлу заявил в четверг, 18 марта, что силам безопасности страны удалось предотвратить не менее 26 терактов за первые месяцы текущего года.
11:35 18/03/2021«Газпром» будет временно поставлять газ в Армению через АзербайджанПоставки российского газа в Армению будут временно вестись через Азербайджан из-за ремонта газопровода Северный Кавказ—Закавказье, сообщил «Газпром экспорт».
10:12 18/03/2021Аргам Егиазарян: Азербайджан уже начал переименовывать улицы сданного ШушиОб антиармянском символизме в сданной Азербайджану культурной столице Арцаха (НКР) – городе Шуши пишет Аргам Егиазарян на своей странице в фейсбук.
18:24 17/03/2021Посол: Президент Азербайджана лично распорядился стереть следы армян на оккупированных территориях АрцахаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев лично отдает распоряжения стереть все армянские надписи с памятников на оккупированных территориях Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
17:58 17/03/2021Минобороны Армении: Приграничных инцидентов не зарегистрировано16 и 17 марта по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА приграничных инцидентов не зарегистрировано, сохранялась стабильная оперативная обстановка.
16:25 17/03/2021Во время традиционного праздника огня в Иране погибли 9 человекПо меньшей мере девять человек погибли и еще более 1,8 тыс. получили ранения различной степени тяжести в ходе Чаршанб-е Сури - традиционного праздника огня в Иране. Об этом сообщил в среду...
15:56 17/03/2021В Исфахане установлен бюст известного ирано-армянского художника Есаи ШахиджанянаНа улице «Чарбаг-бала» в городе Исфахан в Иране установлен бюст известного ирано-армянского художника Есаи Шахиджаняна (1939 – 1987 гг.).
15:18 17/03/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 382Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 382. Скончались семь человек. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
18:01 16/03/2021МИД России заявляет о готовности наращивать взаимодействие с ТурциейРоссия подтверждает готовность к наращиванию конструктивного взаимодействия с Турцией по всем направлениям, говорится в комментарии официального представителя МИД РФ Марии Захаровой в связи со...
16:24 16/03/2021ЕСПЧ уведомил комитет министров о военнопленных в Азербайджане, за непредоставление последним информации9 марта 2021 г. Европейский суд по правам человека (Палата семи судей) постановил уведомить Комитет министров о промежуточных мерах, примененных к Азербайджану в отношении пленных армян. В заявлении...
14:30 16/03/2021Ара Айвазян: Трехстороннее заявление не затрагивает ключевые элементы урегулирования, в частности вопрос статуса Арцаха«В эти трудные для европейской безопасности времена именно Ваша страна – Швеция, вклад которой в дело международного мира известен всем нам, приняла председательство в ОБСЕ», – заявил сегодня министр...
12:10 16/03/2021Генсек НАТО Столтенберг: Действия Анкары вызывают у альянса серьезную озабоченностьГенеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг не видит "непосредственной угрозы военной атаки" ни на одну из стран - членов альянса.
12:06 16/03/2021В Азербайджане арестован генералГенпрокуратура Азербайджана подтвердила сообщения о заключении под стражу генерал-лейтенанта запаса Ровшана Акперова.
11:35 16/03/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 537Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 537. Скончались восемь человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:16 16/03/2021Анн Линде обсудит в Ереване усилия ОБСЕ в процессе карабахского урегулированияГлава МИД Швеции, действующий председатель ОБСЕ Анн Линде сегодня в Армении проведет встречи с высокопоставленными должностными лицами.
10:59 16/03/2021Арман Татоян: Освобождение пленных – обязательное международное требование, а не «добрая воля» или «одолжение» БакуОсвобождение и возвращение пленных является обязательным международным требованием, а не «доброй волей» или «одолжением» властей Азербайджана, подчеркнул защитник прав человека (омбудсмен) Армении...
19:48 15/03/2021Представители интеллигенции Франции призвали Париж приложить усилия для освобождения удерживаемых Баку армянских пленныхСпустя четыре месяца после подписанного Арменией, Азербайджаном и Россией заявления о прекращении огня от 9 ноября 2020 года официальный Баку отказывается выполнять одну из гуманитарных пунктов...
17:51 15/03/2021Четыре корабля НАТО совершили заход в порт БатумиЧетыре корабля НАТО совершили в понедельник заход в порт Батуми, сообщила пресс-служба МВД Грузии.Как передает ТАСС, отряд покинет Грузию 18 марта.