16:29 20/01/2023Վրաստանի նախագահը դեմ է արտահայտվել Ռուսաստանի հետ օդային կապի վերականգնմանըՎրաստանի նախագահը Սալոմե Զուրաբիշվին դեմ է Ռուսաստանի Դաշնության հետ օդային հաղորդակցության վերականգնմանը: Այդ մասին լուր է տարածել ՏԱՍՍ-ը: Ըստ ռուսական լրատվական գործակալության՝ Զուրաբիշվիլին կոչ է...
14:40 20/01/2023Ադրբեջանական կողմը մասամբ բացել է Հայաստանից Արցախ մտնող միակ գազատար խողովակը. ԱՀ օպերատիվ շտաբԱրցախի Հանրապետության օպերատիվ շտաբը հայտնում է. «Ադրբեջանական կողմը մասամբ բացել է Հայաստանից Արցախ մտնող միակ գազատար խողովակը, սակայն թույլ ճնշման պատճառով գազամատակարարումը Հանրապետությունում...
14:30 20/01/2023Քուրդ գործիչը չի հավատում հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանըԹուրքիայում գործող ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-HDP) նախկին համանախագահ, այժմ բանտարկված Սելահաթթին Դեմիրթաշը Հրանտ Դինքի սպանության տարելիցին հարցազրույց է տվել...
13:24 20/01/2023«Հուսով ենք՝ Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար աղետը կանխելու նպատակով Եվրախորհրդարանի ընդունած բանաձևին կհետևեն գործնական քայլեր»Եվրախորհրդարանի հետ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի բարեկամական խումբը երախտագիտություն է հայտնել ԵԽ գործընկերներին։ Տարածած հայտարարության մեջ ասված է.
12:13 20/01/2023Թաթոյան. Առանց ադրբեջանական իշխանությունների հատուկ թույլտվության «էկոակտիվիստները» չէին կարող հասնել Լաչինի միջանցքՀիմնադրամը նոր փաստեր է վերլուծել
12:06 20/01/2023Արցախի ԱԳ ղեկավարը նամակ է ուղարկել ԵԽ Գլխավոր քարտուղարին՝ Արցախի շրջափակման կապակցությամբՀունվարի 19-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը նամակն է ուղարկել Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչին՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման...
11:41 20/01/2023Հրաձգություն Վրաստանի արևելքում. զոհվել է հինգ մարդ, ևս հինգը գտնվում են հիվանդանոցումՎրաստանի Սագարեջոյի շրջան բնակելի շենքի բնակարաններից մեկի պատշգամբից հնչած կրակոցների հետևանքով վիրավորների վիճակը կայուն ծանր է։ «Sputnik-Georgia»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասել է «Geo Hospitals»...
10:03 20/01/2023Արցախում այսօրվանից գնումներ են կատարում կտրոններովՄակարոնեղեն, բրինձ, շաքարավազ, հնդկաձավար, ձեթ
09:56 20/01/2023Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել ԵԽ պատգամավորներինԱրցախի Հանրապետության պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական խորհրդարանի բոլոր պատգամավորներին Արցախի հայերին նրանց աջակցության համար։ «Սա կարևոր քայլ է՝ ստիպելու...
08:14 20/01/2023Առավելագույն ճնշում գործադրել Ադրբեջանի նախագահի վրա. ԱՄՆ կոնգրեսականներԿոնգրեսի հայկական հանձնախմբի համանախագահները Բայդենի վարչակազմին կոչ են անում քննարկել արտակարգ իրավիճակում օդային փոխադրումը Լեռնային Ղարաբաղ և պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի իշխանությունների...
23:12 19/01/2023Արցախում Ադրբեջանի կողմից ստեղծված հումանիտար աղետն օրեցօր ավելի է խորանում. Ռուբեն ՎարդանյանԱրցախը շարունակում է դիմակայել Ադրբեջանի կողմից ստեղծված հումանիտար աղետին, որն օրեցօր ավելի է խորանում։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։ «Արցախը և արցախցին...
19:35 19/01/2023The New York Times․ Վրաստանը դարձել է հարմար լոգիստիկ խողովակ Ռուսաստանի և արտաքին աշխարհի միջևԱմերիկյան The New York Times թերթը նյութեր է հրապարակում Ռուսաստան ներկրվող արևմտյան ապրանքների մասին։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ ըստ այդ լրատվամիջոցի հեղինակ Իվան Նեչեպուրենկոյի՝ ռուս-ուկրաինական...
19:18 19/01/2023Իրանի ԳՇ-ն Եվրախորհրդարանին նախազգուշացրել է ԻՀՊԿ-ին Ահաբեկչական կազմակերպություն ճանաչելու հետևանքների մասինԻրանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը Եվրախորհրդարանին նախազգուշացրել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսին (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի էլիտար ստորաբաժանումները) ահաբեկչական կազմակերպությունների...
18:37 19/01/2023Թուրքիայում զինված հարձակում է տեղի ունեցել, կան զոհերԹուրքիայի Մարդին նահանգի Արթուկլու շրջանում իրաքյան պետհամարանիշով մեքենայի ուղղությամբ կրակ են բացել, որը եղել է ընթացքի մեջ։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ զինված հարձակման հետևանքով մահացել են...
16:30 19/01/2023Արցախում հիմա պետք է կտրականապես դադարեցնել որևէ քաղաքական պրոցես. Էդգար ՂազարյանՍոցիալական ցանցերում շրջանառվում է մի ցուցակ, որում ընդգրկված են այն քաղաքական գործիչների անունները, որոնք, ըստ ցուցակի հեղինակների, անվերապահորեն աջակցում են Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին:...
16:15 19/01/2023Չավուշօղլուն վերահաստատել է, որ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև կարգավորման գործընթաց կաՎաշինգտոնում գտնվող Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Թուրքիա-ԱՄՆ ռազմավարական մեխանիզմի 2-րդ նախարարական ժողովից հետո մամուլի ասուլիս է տվել։ Հայտնել է, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի...
20:41 18/01/2023Վրաստանով Եվրոպա է տեղափոխվել 19,5 միլիարդ խորանարդ մետր գազԱնդրանատոլիական բնական գազատարը (TANAP), որը Հարավային գազային միջանցքի հիմնական մասն է, 2022 թվականին Թուրքիա է մատակարարել 5,8 միլիարդ խորանարդ մետր բնական գազ, իսկ Եվրոպա՝ 11,3 միլիարդ խորանարդ...
20:19 18/01/2023Արժեքավոր զրույց ունեցանք հայ հոգևորականների հետ․ Թուրքիայի ՆԳ նախարարԹուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն ընդունել է այդ երկրում հայ կաթոլիկ համայնքի հոգևոր առաջնորդ Պողոս Լևոն Զեքիյանին և հայ կաթոլիկ եկեղեցու արքեպիսկոպոս Աբրահամ Ֆըրաթին։ Ermenihaber-ի...
19:46 18/01/2023Ադրբեջանը փորձում է վերջնականապես փակել Արցախի ժողովրդի անհատական և հավաքական իրավունքների հարցը․ ԱՀ ԱԳՆԱրցախում գազամատակարարման հերթական խափանման կապակցությամբ Արցախի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ «Հունվարի 18-ին՝ Արցախի շրջափակման 38-րդ օրը, Ադրբեջանը կրկին խափանել է իր...
18:41 18/01/2023Արայիկ Հարությունյանը ԱԽ նիստին տեղեկացրել է՝ ռուսական կողմի միջնորդությամբ կազմակերպվել է հաղորդակցություն ադրբեջանական կողմի հետԱրայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ հունվարի 18-ին անց է կացվել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ, որին մասնակցել են նաև Ազգային ժողովի քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները: Այս մասին ասվում է ԱՀ...

14:09 20/03/2019Turkey’s Erdogan says removing death penalty was ‘wrong’Turkish President Recep Tayyip Erdogan has once again brought up the issue of restoring the death penalty, vowing to approve such legislation if parliament passes it, Hurriyet Daily News reports.
14:45 11/03/2019Artsakh president welcomes Armenian PM at Stepanakert airportArtsakh Republic President Bako Sahakyan together with his spouse Anahit Sahakyan welcomed Monday Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia and his wife Anna Hakobyan at the Stepanakert airport.
14:33 11/03/2019Georgian president to arrive in Armenia on 13 MarchGeorgian President Salome Zourabichvili will arrive in Armenia on Wednesday, 13 March, on a two-day official visit at the invitation of President Armen Sarkissian, the presidential office said on...
14:42 09/03/2019Artsakh reports increase in ceasefire violationsThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 300 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
13:25 05/03/2019Artsakh president, Armenia’s third president pay tribute to Sparapet Vazgen SargsyanArtsakh Republic President Bako Sahakyan and Armenia’s third President Serzh Sargsyan were present today at the solemn event commemorating the 60th birth anniversary of National Hero of Armenia and...
20:22 27/02/2019Nikol Pashinyan meets with Iran’s Majlis Speaker Ali LarijaniArmenian PM Nikol Pashinyan, who is in Tehran on a working visit met with Majlis Speaker Ali Larijani.
20:00 23/02/2019Artsakh reports over 150 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 150 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
16:09 23/02/2019New deputy director of the Artsakh Republic NSS appointedPresident Bako Sahakyan signed a decree on appointing major-general Armen Abrahamyan deputy of the director of the Artsakh Republic National Security Service, press department at the President’s...
12:37 22/02/2019Artsakh refutes Azerbaijani reports on downing Armenian droneArtsakh dismisses Azerbaijani Defense Ministry’s report on downing a drone belonging to the Artsakh army in the area of Aghdam on 21 February.
12:10 22/02/2019‘Mother tongue is your honor’: Paylan tweets in ArmenianTurkish-Armenian MP Garo Paylan, representing the pro-Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP), took to Twitter to make a post in Armenian on the International Mother Language Day marked on 21...
15:59 20/02/2019Tumanyan’s bronze statue unveiled in his Tbilisi houseA bronze statue of Armenian poet and publicist Hovhannes Tumanyan was installed yesterday in the balcony of Tumanyan scientific and cultural center in Tbilisi.
13:43 20/02/2019Artsakh president: All her life Louise Manoogian Simone stood by her own peopleArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a condolence message to the family of Louise Manoogian Simone on the prominent American Armenian philanthropist's demise.
10:58 20/02/2019President Sahakyan extends congratulations on Artsakh Revival DayArtsakh Republic President Bako Sahakyan issued a congratulatory message on the Artsakh Revival Day celebrated on 20 February.
19:04 19/02/2019World and European champion Nazik Avdalyan inspires Artsakh weightlifters with masterclassArmenian weightlifter, World and European champion Nazik Avdalyan has arrived in Artsakh to hold master trainings with local athletes.
18:44 15/02/2019Garo Paylan sends a message of support to Leyla GuvenTurkish-Armenian MP Garo Paylan, representing the pro-Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP), took to Twitter to conveys a message of solidarity and support to Leyla Guven who has been on hunger...
20:42 14/02/2019Escalation in Azerbaijani rhetoric predicts dangerous processes - Tigran AbrahamyanArtsakh President Bako Sahakyan visited this week the military units across several sections on the southern area of the Artsakh-Azerbaijan borderline.
19:30 09/02/2019Iranian Ambassador expects quick ratification of free trade deal with EAEUIranian Ambassador to Russia Mehdi Sanaei told Sputnik on Friday he expects the Iranian parliament to ratify the free trade agreement between the Eurasian Economic Union (EAEU) and Iran in the near...
17:31 09/02/2019Mutual concessions needed for Karabakh settlement, Levon Zurabyan says to Azerbaijani Turan agency"We must be prepared for concessions, mutual concessions. Azerbaijan must realize that without this nothing is possible," Levon Zurabyan, member of the Armenian National Congress (ANC) headed by...
14:55 09/02/2019Artsakh reports over 300 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 2\300 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
19:08 05/02/2019Artsakh president visits eastern border sectionsArtsakh Republic President Bako Sahakyan accompanied by Defense Minister Karen Abrahamyan and other officials visited today various sections of the country’s eastern borderline and got acquainted on...