09:20 16/01/2023Կիկաբիձեին կհուղարկավորեն հունվարի 19-ին ԹբիլիսիումՎրացի հայտնի երգիչ, դերասան, ԽՍՀՄ պետական մրցանակի դափնեկիր Վախթանգ Կիկաբիձեին կհուղարկավորեն հունվարի 19-ին Թբիլիսիի Վերայի գերեզմանատանը՝ մոր կողքին։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել է նրա...
09:00 16/01/2023Արցախում նախադպրոցական հաստատությունների և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների աշխատանքը կշարունակվի մնալ կասեցվածԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակվելու հետևանքով Արցախի Հանրապետության նախադպրոցական հաստատություններում և հանրակրթական դպրոցներում ուսումնական գործընթացը...
14:44 15/01/2023Մահացել է Վախթանգ ԿիկաբիձենՎրաստանում 84 տարեկան հասակում մահացել է վրացի դերասան, երգիչ, ժողովրդական արտիստ, ԽՍՀՄ պետական մրցանակի դափնեկիր Վախթանգ Կիկաբիձեն: sputnik-georgia.ru-ի հաղորդմամբ, երգչի պրոդյուսերը Առաջին ալիքին...
23:53 14/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Ես չեմ պատրաստվում հրաժարական տալԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը գրում է. «Ես չեմ պատրաստվում հրաժարական տալ, առավել ևս՝ ստեղծված իրավիճակում։ Միևնույն ժամանակ, անընդունելի է երկրի նախագահի, հետևաբար՝ նաև...
18:02 14/01/2023Ասադը հանդիպել է Իրանի արտգործնախարարի հետՍիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը շաբաթ օրը Դամասկոսում ընդունել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլաիանին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է Al-Ikhbariya հեռուստաալիքը։ հաղորդման...
13:37 14/01/2023Արցախից 5 հիվանդ Կարմիր Խաչի միջոցով տեղափոխվել է ԵրևանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից հինգ հիվանդներ՝ « Վիճակ երիկամի փոխպատվաստումից...
11:53 14/01/2023Ստամբուլի կենտրոնում զինված հարձակում է իրականացվել մեքենայի վրա, կա մեկ զոհԱնհայտ անձինք Ստամբուլի կենտրոնում գտնվող «Ոսկե եղջյուր» կամրջի վրա զինված հարձակում են իրականացրել ավտոմեքենայի վրա, ինչի հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել: IHA գործակալության տարածած լուրին անդրադարձել է...
11:41 14/01/2023Իրանում մահապատժի են ենթարկել նախկին պաշտոնյային, որը նաև բրիտանական քաղաքացիություն ուներԻրանի արդարադատությունը մահապատժի է ենթարկել Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության նախկին նախարար Ալի Շամխանիի նախկին խորհրդական Ալիռեզա Աքբարիին, որը պաշտոնավարել է 1997 թվականից մինչև 2005...
10:50 14/01/2023Թուրքիան պարգև է սահմանել Էրդողանին քննադատող բասկետբոլիստ Ֆրիդոմի մասին տեղեկությունների համարԹուրքական իշխանությունները 10 միլիոն թուրքական լիրա (մոտ 500 հազար դոլար) պարգև են առաջարկել Բասկետբոլի ազգային լիգայի (NBA) նախկին խաղացող Էնես Կանտեր Ֆրիդոմի ձերբակալությանը նպաստող տեղեկություններ...
09:09 14/01/2023Ջո Բայդենի վարչակազմը կդիմի Կոնգրեսին Թուրքիային F-16 կործանիչներ վաճառելու համարԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը մտադիր է ստանալ Կոնգրեսի հավանությունը Թուրքիային F-16 կործանիչներ վաճառելու համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է The Wall Street Journal-ը՝ վկայակոչելով...
20:40 13/01/2023Կայացել է Սերգեյ Փարաջանովին նվիրված մրցույթի հաղթողների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունըՎրաստանի ազգային գրադարանում կայացել է Սերգեյ Փարաջանովին նվիրված մրցույթի հաղթողների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը։ Այս մասին գրում է Ալիք մեդիան։ Մրցույթը կազմակերպել էր «Վիրահայերի...
20:30 13/01/2023Չորրորդ հանդիպումից հետո Թուրքիայի և Հայաստանի միջև սահմանին անցկացված հանդիպումներն անցել են անկեղծ մթնոլորտումԹուրքիայի ԱԳՆ-ի դիվանագիտական աղբյուրները Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման համար իրականացվող հանդիպումների և գործընթացի վերջին իրավիճակի վերաբերյալ գնահատականներ են տվել այդ երկրի...
19:30 13/01/20232022 թվականին Հայաստանը Վրաստանին ավելի շատ էլեկտրաէներգիա է վաճառել, քան վերջին 10 տարում միասինՀայաստանի Հանրապետության ենթակառուցվածքների փոխնախարար Հակոբ Վարդանյանը հայտարարել է, որ 2022 թվականին Հայաստանը Վրաստանին ավելի շատ էլեկտրաէներգիա է վաճառել, քան վերջին 10 տարում միասին: «Ալիք...
18:12 13/01/2023Էրդողանին «թիրախավորելու» համար Թուրքիայի ԱԳՆ-ն իր վրդովմունքն է արտահայտել, Շվեդիայի արտակարգ ու լիազոր դեսպանը կանչվել է ԱԳՆԻնչպես հայտնում են դիվանագիտական աղբյուրները, Թուրքիայում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանը կանչվել է երկրի արտգործնախարարություն։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայում ահաբեկչական համարվող...
17:09 13/01/2023Վրացի պատգամավորի կարծիքով՝ երկրում ՌԴ-ի դեմ «երկրորդ ճակատ» բացելու նախաձեռնությունը գալիս է ԱՄՆ-իցՎրաստանում «երկրորդ ճակատ» բացելու նախաձեռնությունը գալիս է Վաշինգտոնից։ Նման կարծիք է հայտնել Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Գուրամ Մաչարաշվիլին: Այդ մասին ասվում է «Sputnik Գրուզիա»-ի Telegram...
10:20 13/01/2023Իրանը պատրաստակամություն է հայտնել վերականգնել Լիբանանի տնտեսությունըԻրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը, որն այցով ժամանել է Բեյրութ, ասել է, որ Իրանը պատրաստ է օգնել Լիբանանին հաղթահարելու տնտեսական ճգնաժամը: Al Mayadeen...
19:19 12/01/2023Վրաց-հայկական սահմանին գտնվող Չանախչի գյուղում 180 մետր խորությամբ ջրհոր կկառուցվիՔվեմո Քարթլիի մարզի Մառնեուլիի շրջանում՝ վրաց-հայկական սահմանին գտնվող Չանախչի գյուղում խմելու ջրի մատակարարման համակարգ անցկացնելու համար Մառնեուլիի քաղաքապետարանը մրցույթ է հայտարարել: Չանախչի...
18:49 12/01/2023Շվեդիայի ու Ֆինլանդիայի ՆԱՏՕ անդամակցությունը ձգձգվում էՆԱՏՕ անդամակցության համար Թուրքիայի կողմից Շվեդիային ու Ֆինլանդիային ներկայացվող պահանջները շարունակվում են։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ օրեր առաջ Շվեդիայի վարչապետ Ուլֆ Կրիստերսոնը հայտարարել էր․...
17:11 12/01/2023Մենք կողմ ենք Ադրբեջանի հետ քաղաքական երկխոսությանը, ոչ թե՝ տեխնիկական. Ռուբեն Վարդանյան«Երկխոսությունը պետք է բխի այն բազայից, որի վրա հիմնվում են և ամրագրված է 2020թ.-ի նոյեմբերի 9-ի հայտարարությամբ։ Մենք ասել ենք, որ պատրաստ ենք երկխոսության, բայց ոչ այն ամենի քայլ առ քայլ տալու...
16:37 12/01/202330 հազար երեխա Արցախում զրկված է Երեխաների իրավունքների կոնվենցիայով սահմանված իրավունքներից. Գեղամ Ստեփանյան«Կարող ենք ասել, որ գործ ունենք մարդու իրավունքների լայնածավալ, հետևողականորեն իրականացվող և համակարգային խախտումների հետ, ինչը միջազգային իրավունքի լեզվով կոչվում է հանցագործություն մարդկության...

16:48 02/03/2021Очередная атака Алиева в Twitter на Армению и АрцахПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев, который считает нагорно-карабахский конфликт решенным, а вопрос закрытым, написал в своем Twitter: «Азербайджанский язык - единственный официальный язык в...
14:28 02/03/2021В Грузии за минувшие сутки выявили 461 новый случай коронавирусаВ Грузии за минувшие сутки выявили 461 новый случай коронавируса – из них 250 зафиксировали в Тбилиси, сообщает администрация правительства.
14:24 02/03/2021Госслужба по ЧС Арцаха: Поиски тел погибших и пропавших без вести военнослужащих возобновленыГосударственная служба по чрезвычайным ситуациям министерства внутренних дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает, что сегодня, 2 марта, 4 спасательных отряда возобновили...
11:28 02/03/2021Автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для грузовиков: со стороны России скопилось более 430 автомобилейАвтодорога Степанцминда-Ларс – единственная связывающая Армению с Россией сухопутная дорога – закрыта для движения грузовых автомобилей.
11:01 02/03/2021Эрдоган и Макрон впервые за полгода проведут прямые переговорыПрезидент Франции Эмманюэль Макрон проведет во вторник вечером переговоры со своим турецким коллегой Тайипом Эрдоганом в формате видеоконференции.
15:47 01/03/2021Польский политик предлагает Алиеву обменять его на удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленныхПольский политический деятель Томаш Лех Бучек (Tomasz Lech Buczek), который с первых дней развязанного Азербайджаном против Арцаха в сентябре 2020 года войны ведет активную борьбу в направлении...
14:35 01/03/2021Через неделю после заявления о «неэффективности» «Искандера» Пашинян пришел к выводу, что ему неправильно было доложеноПремьер-министр Республики Армения и Президент Российской Федерации во время недавно состоявшейся телефонной беседы в числе прочих вопросов обсудили также заявление Премьер-министра Армении...
11:24 01/03/2021Четвертая встреча вице-премьер-министров Армении, России и Азербайджана по Карабаху состоится сегодня в видеоформатеНовое заседание трехсторонней (Россия, Азербайджан, Армения) рабочей группы по Нагорному Карабаху на уровне вице-премьеров состоится 1 марта в видеоформате.
11:11 01/03/2021Омбудсмен: «Определение» границ в Сюнике и Гегаркунике противоречит основам международного праваЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян пишет: «Тот факт, что процесс «определения» границ с Азербайджаном в Сюникской и Гегаркуникской областях Республики Армения не вытекает из...
09:00 01/03/2021В Турции заявили о неэффективности российских средств радиоэлектронной борьбы против беспилотников BayraktarГенеральный директор компании Baykar Халук Байрактар заявил о "неспособности" российских средств радиоэлектронной борьбы противостоять турецким ударным беспилотникам Bayraktar TB2.
20:00 27/02/2021Минобороны Армении: Приграничных инцидентов не зарегистрировано26 и 27 февраля по всей протяженности линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы сохранилась стабильная оперативная обстановка.
15:37 27/02/2021Министры обороны России и Армении обсудили обстановку в АрцахеМинистр обороны РФ генерал армии Сергей Шойгу обсудил обстановку в регионе и районах выполнения задач российскими миротворцами в Нагорном Карабахе в телефонном разговоре с главой военного ведомства...
14:23 27/02/2021Ара Айвазян – о развитии отношений Армении с РФ, позиции Еревана по статусу АрцахаГлава МИД Армении Ара Айвазян рассказал в интервью РИА Новости о развитии российско-армянских отношений, позиции Еревана по статусу Карабаха, а также о том, готова ли Армения к переговорам с...
13:10 27/02/2021Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 373Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 373, скончались 14 человек.
12:30 27/02/2021Тегеран считает удар США по Сирии агрессией и нарушением международного праваТегеран считает удар США по Сирии агрессией и нарушением международного права, заявил официальный представитель министерства иностранных дел Ирана Саид Хатибзаде.
10:47 27/02/2021Автодорога Степанцминда-Ларс открылась для движенияАвтодорога Степанцминда-Ларс – единственная связывающая Армению с Россией сухопутная дорога – открылась для движения всех видов транспортных средств.
19:16 26/02/2021Алиев в трудный момент спешит на помощь своему армянскому коллеге. Комментарий офиса третьего президента АрменииОфис третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна отреагировал на ложь, озвученную президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым сегодня на пресс-конференции.
19:06 26/02/2021Минобороны Армении: Приграничных инцидентов не зарегистрировано25 и 26 февраля по всей протяженности линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы сохранилась стабильная оперативная обстановка.
18:21 26/02/2021Известна дата третьей встречи вице-премьеров Армении, России и АзербайджанаАрмянская сторона намерена принять участие в третьем заседании трехсторонней рабочей группы по Нагорному Карабаху на уровне вице-премьеров.
17:52 26/02/2021Михаил Тимошенко: Есть корыто и у товарища Пашиняна, а также у остальных «соросят»Военный эксперт Михаил Тимошенко в интервью для канала Царьград прокомментировал призыв Генштаба ВС Армении к правительству страны с требованием уйти в отставку.