11:37 05/01/2023Թուրքիայում ուսանողական ավտոբուս է վթարի ենթարկվել, կան վիրավորներ և մեկ զոհԹուրքիայի Գազիանթեփ քաղաքում ուսանողական ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել, ինչի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, 12-ը՝ վիրավորվել։ Ռիա Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս հայտնել է Habertürk հեռուստաալիքը։ «Գազիանթեփից...
09:52 05/01/2023Արցախի Լուսաձոր համայնքի փոքրիկ խանութը գրեթե դատարկվել է․ պատգամավորները հանդիպել են բնակիչներինԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի և կառավարության ներկայացուցիչները այսօր՝ հունվարի 4-ին, հանդիպել են Ասկերանի շրջանի Խնածախ և Այգեստանի համայնքների բնակիչների հետ: Այս մասին գրում է Արցախպրեսը՝...
09:40 05/01/2023Ռուսաստանից Վրաստան ալյուրի ներմուծումն աճել էրաստանը ռուսական ցորենի ալյուրի հիմնական ներկրողներից է։ IKAR գյուղատնտեսական շուկայի հետազոտությունների ինստիտուտի տվյալներով, ռուսական ցորենի գրեթե 1/5-ն արտահանվում է Վրաստան: Aliq.ge-ի...
20:00 04/01/2023Իրանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է «Charlie Hebdo»-ի հրապարակած ծաղրանկարըԻրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը քննադատել և դատապարտել է Իսլամական Հանրապետության իշխանությունների ծաղրանկարը, որը հրապարակվել է ֆրանսիական «Charlie Hebdo» ամսագրում, գրում է «Ռիա...
15:25 04/01/2023Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածամոր Հովանու մայր տաճարի բակում տեղի կունենա Սուրբ Ծննդյան միջոցառումՀունվարի 6-ին Հայ առաքելական սուրբ եկեղեցին տոնում է Սուրբ Ծնունդը։ Արցախցիների համար այս կարևորագույն ժամանակաշրջանում՝ «Երազանք» զարգացման հիմնադրամը՝ Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի և...
13:00 04/01/2023ԱՄՆ-ը կշարունակի համագործակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ վերջնական կարգավորման հասնելու համար. Նեդ ՓրայսԱՄՆ-ն իր գործընկերների հետ շարունակում է ներգրավված մնալ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ուղիղ երկխոսությանը։ Հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Նեդ Փրայսն այս տարվա իր առաջին ճեպազրույցում։...
12:15 04/01/20232022 թվականին Թուրքիայում տղամարդկանց կողմից սպանվել է 334 կին«Մենք կդադարեցնենք կանանց սպանությունները» պլատֆորմի հրապարակած զեկույցի համաձայն՝ 2022 թվականին Թուրքիայում տղամարդկանց կողմից սպանվել է 334 իգական սեռի ներկայացուցիչ, ընդ որւմ նրանցից 154-ը սպանվել...
10:38 04/01/2023Տեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի ռազմավարության արմատական վերանայում. Դավիթ ԲաբայանՏեղի ունեցածը պահանջում է Արցախի պետականաշինության ողջ փիլիսոփայության և ռազմավարության արմատական վերանայում։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել էԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի...
19:05 03/01/2023Թուրքիան դուրս է գալիս Ստամբուլի կոնվենցիայիցԹուրքիայի Գերագույն վարչական դատարանը (Պետական խորհուրդը) երկուշաբթի օրը օրինական է համարել և հաստատել է Կանանց իրավունքների պաշտպանության Ստամբուլի կոնվենցիայից Թուրքիայի դուրս գալը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է,...
17:15 03/01/2023Իրանը հայտարարում է ՄԱԳԱՏԷ-ի հետ միջուկային համաձայնագրի շուրջ համագործակցության շարունակման մասինԻրանական կողմը կշարունակի համագործակցել Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) հետ, մասնավորապես՝ միջուկային համաձայնագրի շուրջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին երկուշաբթի...
16:26 03/01/2023Ստամբուլում օտարերկրացու են ձերբակալել զբոսաշրջիկների վրա հարձակումներ նախապատրաստելու համարՍտամբուլում ձերբակալվել է ԻՊ-ի մեջ ներգրավված օտարերկրացի, որը հարձակումներ էր ծրագրել զբոսաշրջիկների շրջանում հայտնի վայրերում: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ երեքշաբթի հաղորդել է Anadolu լրատվական...
15:31 03/01/2023Իրանը մտադիր է միջուկային գործարքի շուրջ Վիեննայում կայանալիք բանակցություններում վերացնել բոլոր պատժամիջոցներըԻրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Վիեննայում կայանալիք բանակցություններում Թեհրանի հետապնդած հիմնական նպատակը Դոնալդ Թրամփի գլխավորած ԱՄՆ նախկին վարչակազմի կողմից սահմանած բոլոր պատժամիջոցների վերացումն...
20:33 30/12/2022Թուրքիայում տեղի ունեցած պայթյունի հետ կապված ձերբակալվածների թիվը հասել է հինգիԹուրքիայի Այդըն քաղաքի ռեստորանում տեղի ունեցած պայթյունի հետ կապված ձերբակալվածների թիվը հասել է հինգի։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է TRT Haber պետական հեռուստաալիքը։ «Թուրքիայի...
19:44 30/12/2022Թբիլիսիում հունվարի 1-ին և 7-ին հասարակական տրանսպորտն անվճար կլինիԹբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն հայտարարել է, որ Ամանորի գիշերը՝ հունվարի 1-ին, և Սուրբ Ծննդյան գիշերը՝ հունվարի 7-ին, Թբիլիսիում քաղաքային տրանսպորտը մինչև ժամը 03:00-ն անվճար կսպասարկի ուղևորներին։...
18:31 30/12/2022ԱՄՆ-ն անհանգստացած է Ռուսաստան-Սիրիա-Թուրքիա եռակողմ հանդիպումիցԱՄՆ Պետդեպարտամենտից մի պաշտոնյա, ով ցանկացել է անանուն մնալ, գրավոր պատասխանել է «Ամերիկայի ձայնի» թուրքական բաժնի հարցերին: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ նա նշել է, որ ԱՄՆ-ի դիրքորոշումը սիրիական...
14:13 30/12/2022ՌԴ ԱԳՆ-ն ծանուցել է ԱՊՀ քաղաքացիների կենսաթոշակային իրավունքների մասին համաձայնագրի դադարեցման մասինԿենսաթոշակային ապահովման ոլորտում ԱՊՀ անդամ պետությունների քաղաքացիների իրավունքների երաշխիքների մասին համաձայնագիրը դադարում է գործել 2023 թվականի հունվարի 1-ից: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին ուրբաթ...
13:03 30/12/2022Բողկենի ծննդկանին՝ շրջափակված ԱրցախումԱրցախի Հանրապետության Մ. Խանդամիրյանի անվան պետական թատրոնի դերասան Աշխեն Հարությունյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Բլոկադայի օր 19 Ծննդատնից երեխա պիտի դուրս գրեն, ծաղիկ չեն գտել (շրջափակման...
11:18 30/12/2022Շրջափակված Արցախում 10 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներումԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ...
10:21 30/12/2022Սա իրականում ոչ թե բնապահպանական շարժում է, այլ Ադրբեջանի կողմից կազմակերպված շոու. Ռուբեն Վարդանյանը՝ France 24 -ինԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն (Ruben Vardanyan) այսօր հեղինակավոր France 24 հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով...
20:08 29/12/2022Արցախում արձանագրվում են որոշ գյուղմթերքների անհիմն բարձր գներՔաղաքացիների ահազանգերի ու Արցախի Հանրապետության Հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի աշխատակազմի տնտեսական մրցակցության պաշտպանության վարչության...

15:06 28/08/2018OSCE holds monitoring at Artsakh-Azerbaijan contact lineIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE Mission on Tuesday, 28 August, conducted a planned monitoring of the...
10:47 27/08/2018Next OSCE monitoring of Artsakh-Azerbaijan contact line slated for Aug 28In accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE Mission on Tuesday, August 28, will conduct a planned monitoring of...
17:17 25/08/2018Azerbaijan makes around 200 ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani forces breached the ceasefire nearly 200 times, firing more than 2,500 shots towards the Armenian defense positions from firearms from August 19-25, the press service of the Artsakh...
17:14 24/08/2018Artsakh president holds meeting with Dashnaktsutyun Party BureauArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today representative of the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun) Party Bureau Hrant Margaryan and Dashnaktsoutyun Party Bureau member...
18:22 23/08/2018Azerbaijani blacklisting of foreign citizens is a gross violation of the rights to free movement - Artsakh MFAAzerbaijani foreign ministry’s blacklisting of foreign citizens visiting Artsakh is a gross violation of the rights to free movement, Artsakh Republic foreign ministry said in a statement on...
13:20 22/08/20181057 babies born in Artsakh in first half of 2018In the first half of 2018, 1057 babies were born in the Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR), 552 of whom were boys and 505 – girls.
16:17 18/08/2018Azerbaijani forces fired more than 1500 shots toward the Armenian positions – Defense ArmyAzerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan around 170 times for the period of August 12-18), firing more than 1,50 Saturday0 shots towards the...
13:55 18/08/2018Artsakh President received the Head of the RA Armed Forces General StaffArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today the head of the General Staff of the Republic of Armenia Armed Forces Artak Davtyan.
18:37 17/08/2018Azerbaijan periodically testing our vigilance – Davit BabayanAzerbaijani forces have tried this night to infiltrate Armenian positions in northern section of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan.
11:07 16/08/2018Artsakh MFA: Body of Azerbaijani citizen taken from neutral zoneA body of an Azerbaijani citizen was discovered on 12 August in the neutral zone between the troops of the Republic of Artsakh and Azerbaijan, near the settlement of Akna, the Artsakh Foreign...
17:57 15/08/2018Artsakh president held consultation in MartouniArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the town of Martouni and convened a working consultation with the regional administration authorities on issues related to the region’s...
17:51 14/08/2018Artsakh president convoked a meeting of the Security CouncilArtsakh Republic Bako Sahakyan convoked today a meeting of the Security Council to discuss issues related to the current situation along the Artsakh-Azerbaijani border, measures undertaken and to be...
16:35 11/08/2018Armenian citizen detained after illegally crossing Artsakh border from IranAn Armenian citizen was detained on 5 August, at around 10:35pm, after illegally crossing the Artsakh state border through Araks River, the Artsakh police told Panorama.am.
15:41 11/08/2018Armenian Akhtamar Church eyes UNESCO World Heritage listAkhtamar Church (the Church of the Holy Cross), a medieval Armenian church in Turkey's eastern Van province draws the interest of foreign and domestic visitors, Anadolu Agency said in an article...
13:07 11/08/2018Artsakh reports around 200 Azerbaijani ceasefire violations on frontlineThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact nearly 200 times over the past week.
17:18 09/08/2018Artsakh leader appoints commanders of military unitsArtsakh Republic President Bako Sahakyan signed today a decree on appointing Colonel Samvel Poghosyan first deputy commander of the Artsakh Defense Army military unit N, his office reported.
19:00 08/08/2018Four bridges collapse, roads closed off after heavy rains hit northern TurkeyAfter flash flooding and heavy rainfall, roads were closed off in both directions across Turkey’s Black Sea region on Wednesday, Yeni Safak reports.
17:44 08/08/2018Artsakh MoD reports about ‘major blast, uproar’ in Azeri military postA major explosion hit on Wednesday one of the Azerbaijani military positions in the south-eastern direction (Kuropatkino) of the Artsakh-Azerbaijan contact line.
16:15 06/08/2018‘Bearded man with skirt’ behind Turkey’s absence in Eurovision, TRT head saysThe Eurovision 2014 winner, Conchita Wurst, and the current voting system are the main reasons behind Turkey’s five-year absence in the Eurovision song contest, Ahval news reports, citing Turkey’s...
18:24 02/08/2018Heavy rain causes flood in western Georgian town of PotiHeavy rain has caused the flooding of yards and ground floors of several streets in the coastal town of Poti in western Georgia, Agenda.ge reported.