08:29 11/01/2023Թուրքիան Ուկրաինային կասետային զինամթերք է մատակարարումԹուրքիան 2022 թվականի նոյեմբերից Ուկրաինային կասետային զինամթերք է մատակարարում, հայտնում է Foreign Policy պարբերականը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի ներկայացուցիչներին, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
20:14 10/01/2023Թուրքիայից Բուլղարիա արտահանումը 1 տարում աճել է 21%-ով2022-ին Թուրքիայից Բուլղարիա կատարված արտահանումը 2021-ի հետ համեմատությամբ աճել է 21.4%-ով՝ հասնելով 4 մլրդ 420 մլն դոլարի:Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այս ցուցանիշը ամենաբարձրն է մինչ այս Թուրքիայից...
20:00 10/01/2023Արցախի դեղատներում իրավիճակը ճգնաժամային է. «Արցախպրես»Ստեփանակերտ-Գորիս միջպետական մայրուղու` ադրբեջանցիների կողմից փակման պատճառով Արցախի դեղատներում որոշ տեսակի դեղամիջոցների եւ մանկական կերերի անհրաժեշտությունն ավելի է զգացվում։ «Արցախպրես»-ի...
19:45 10/01/2023Արցախի տեղեկատվական շտաբն հրապարակել է քառալեզու պաշտոնական տեղեկագիրԱրցախի տեղեկատվական շտաբը այսօր հրապարակել է քառալեզու պաշտոնական տեղեկագիր՝ շրջափակման ընթացքի ու հետևանքների վերաբերյալ: Շտաբից հայտնում են ՝տեղեկագիրը թարմացվելու է ամենօրյա ռեժիմով՝ ներկայացնելով...
19:23 10/01/2023Վերին Լարսն այսօր. բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը վերականգնվել էՌուսաստանի հետ սահման տանող ճանապարհին վերականգնվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժը: Գուդաուրի-Կոբի հատվածում երթևեկությունն իրականացվում է առանց կանգառի՝ ձնահոսքից պաշտպանող...
18:02 10/01/2023Արցախի սահմանային համայքների մի խումբ երեխաների համար ամանորյա միջոցառումներ են կազմակերպվելՌուս-հայկական հումանիտար նախաձեռնությունների աջակցման և զարգացման «Ժառանգություն և առաջընթաց» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի աջակցությամբ հունվարի 3-8-ը...
17:45 10/01/2023Ադրբեջանական հերթական կեղծիքըԹշնամին Արցախի Հանրապետության դեմ պատերազմում ակտիվ կիրառում է նաև մեդիագործիքները: Արցախի Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդմամբ, այս դեպքում ավելի բնութագրական կլիներ ասել՝ մեդիատեռորը: Դրանց...
17:04 10/01/2023Թուրքիայի խորհրդարանի ղեկավարը վերահաստատել է իրենց աջակցությունը ԱդրբեջանինԹուրքիայի խորհրդարանի նախագահ Մուստաֆա Շենթոփն Անթալիայում անցկացվող Ասիայի խորհրդարանական վեհաժողովի 13-րդ նիստի շրջանակներում զրուցել է լրագրողների հետ։ Ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման հարցում ՄԱԿ-ի...
16:30 10/01/2023ՀԱՊԿ նոր գլխավոր քարտուղարը կազմակերպությունը համարում է այլընտրանք չունեցողՀԱՊԿ-ի առջև բարդ խնդիրներ են ծառացել մեծ աշխարհաքաղաքական մարտահրավերների ֆոնին, սակայն այն այլընտրանք չունի: Այս մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ նոր գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովը, որին մեջբերել...
16:23 10/01/2023Սաակաշվիլի. Յուշչենկոն 2007 թվականին օգնել է Վրաստանին ցածր գնով գնել «Բուկ» ՀՕՊ համակարգը2007 թվականին Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յուշչենկոյի ջանքերով Վրաստանը Կիևից ամենացածր գնով ձեռք բերեց «Բուկ» զենիթահրթիռային համալիրներ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երեքշաբթի օրը հայտարարել է...
16:08 10/01/2023Արայիկ Հարությունյան. Վիտալի Բալասանյանը շարունակելու է ծառայությունը հայրենիքինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 10-ին ԱՀ նախագահին կից Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմին է ներկայացրել ԱՀ ԱԽ նոր քարտուղար Արարատ Մելքումյանին: ԱՀ նախագահի աշխատակազմի...
15:14 10/01/2023Կրեմլից արձագանքել են ՀԱՊԿ զորավարժությունները Հայաստանում չանցկացնելու հայտարարությանըՀԱՊԿ-ը կհստակեցնի Հայաստանի դիրքորոշման մանրամասները, որը չի պատրաստվում հյուրընկալել կազմակերպության զորավարժությունները 2023 թվականին։ Այսօր այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար...
14:50 10/01/2023Կարմիր խաչի միջնորդությամբ Արցախից երեք հիվանդներ տեղափոխվել են ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից երեք հիվանդներ՝ «Վիճակ հիպոֆիզի մակրոադենոմայի...
11:23 10/01/2023Դիարբեքիրի Սուրբ Կիրակոս եկեղեցում 8 տարվա դադարից հետո սուրբծննդյան պատարագ է մատուցվելԴիարբեքիրի (Տիգրանակերտ) Սուրբ Կիրակոս եկեղեցում 8 տարվա դադարից հետո առաջին անգամ սուրբծննդյան պատարագ է մատուցվել։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբերը»։ 2015-ին Սուրում սկսված բախումների հետևանքով...
10:15 10/01/2023Իրանի նախկին նախագահի դուստրը դատապարտվել է հինգ տարվա ազատազրկմանԻրանի Մեջլիսի (խորհրդարանի) նախկին պատգամավոր, կանանց իրավունքների հայտնի ակտիվիստ Ֆաեզեհ Հաշեմի-Ռաֆսանջանին երկուշաբթի օրը դատապարտվել է հինգ տարվա ազատազրկման՝ հակակառավարական ցույցեր հրահրելու...
18:51 09/01/2023Դիարբեքիրի Սուրբ Կիրակոս եկեղեցում սուրբծննդյան պատարագ է մատուցվելԴիարբեքիրի (Տիգրանակերտ) Սուրբ Կիրակոս եկեղեցում 8 տարվա դադարից հետո առաջին անգամ սուրբծննդյան պատարագ է մատուցվել։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ 2015-ին Սուրում սկսված բախումների հետևանքով եկեղեցուն...
18:11 09/01/2023Ադրբեջանցի «էկոակտիվիստների» պատճառով Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղու մի հատվածում ձնամաքրման աշխատանքներ չեն իրականացվելԱրցախի Հանրապետությունում ներկա պահին ավտոճանապարհները բաց են, տեղ-տեղ՝ դժվարանցանելի։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարության աշխատակազմի...
17:43 09/01/2023Ստամբուլը ջրի սակավության է բախվում անոմալ շոգ ձմռան պատճառովՏեղումների բացակայությունը հանգեցրել է Ստամբուլի ջրամբարներում ջրի մակարդակի աղետալի անկման, կար երաշտի և սպառողներին ջրի մատակարարման սահմանափակումների վտանգ։ «Ստամբուլը մատակարարող ջրամբարները...
14:55 09/01/2023Վրաստանը Ուկրաինային չի վերադարձնի առաքված «Բուկ» ՀՕՊ համալիրներըԿիևը Թբիլիսիին խնդրել է վերադարձնել 2008 թվականին իրեն հանձնված «Բուկ» համալիրները, սակայն վրացական իշխանությունները մերժել են:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է Վրաստանում Ուկրաինայի...
14:35 09/01/2023Իրանի նախագահը մտադիր է այցելել Թուրքիա և ՍիրիաԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին ծրագրում է այցելել Թուրքիա և Սիրիա։ Այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Կանանի...

18:08 18/10/2018Erdogan fell asleep during the speech of the President of MoldovaTurkish President Recep Tayyip Erdogan fell asleep at a press conference during the speech of the President of Moldova Igor Dodon.
18:59 16/10/2018Artsakh president appoints new head of Kashatagh regional administrationArtsakh Republic President Bako Sahakyan approved on Tuesday the government’s decision on dismissing Suren Khachatryan from the position of the head of the Kashatagh regional administration upon his...
15:53 13/10/2018Foreign Minister of Artsakh received member of the European Parliament Jaromir StetinaArtsakh Republic Foreign Minister Masis Mayilian received Member of the European Parliament Jaromir Stetina in Saturday During the meeting, the sides discussed a range of issues related to the...
23:25 10/10/2018Artsakh confirms reduced tensions across the borderline following Aliyev, Pashinyan agreementFollowing the oral agreement between Armenian PM and Azerbaijani president in Dushanbe the number of ceasefire violation incidents decreased across the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan,...
19:28 10/10/2018Bako Sahakyan discussed cooperation prospects in the healthcare sphere with a group of physicians from FresnoArtsakh President Bako Sahakyan received today a group of physicians who had arrived from the Fresno city to provide charity medical treatment to our citizens.
17:01 09/10/2018Artsakh president visited the southern section of the Artsakh-Azerbaijani borderlineArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the southern section of the Artsakh-Azerbaijani borderline, got acquainted on site with the service of the servicemen and current situation.
12:47 08/10/2018Artsakh president offers condolences to Montserrat Caballé’s familyArtsakh Republic President Bako Sahakyan has extended condolences to the family of Montserrat Caballé on the demise of renowned opera singer, his office said.
13:12 05/10/2018Artsakh leader orders national flag at half-mast on Aznavour’s funeral dayArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Friday decreed a national day of mourning on October 6, the funeral day of great French-Armenian singer Charles Aznavour, who died on Monday at 94,...
15:59 02/10/2018Artsakh leader chairs all-army command staff mustersArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Tuesday chaired the planned all-army command staff musters, his office said.
13:30 01/10/2018Chess Olympiad: Armenian women’s team shares leadBoth the Armenian men’s and women’s teams have claimed victories at Round 6 of the 43rd World Chess Olympiad taking place in Batumi, Georgia.
17:38 29/09/2018Artsakh president holds consultation in Shahumyan regionArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the Shahumyan region and held a working consultation in regional center Karvachar with the regional administration on issues related to social...
15:35 29/09/2018Azerbaijan says international community should exert pressure on ArmeniaAzerbaijani FM Elmar Mammadyarov called on international community “to send a strong message and exert pressure on Armenia” with regard to the settlement of the Nagornro Karabakh conflict.
10:28 29/09/2018Artsakh president congratulates his Abkhaz counterpartArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President of the Republic of Abkhazia Raul Khadjimba on the Day of Liberation and Victory in the Patriotic War.
11:41 28/09/2018Artsakh’s new oncology center to be put into operation in OctoberThe new building of the oncological center in the Artsakh capital of Stepanakert is ready to serve its purpose, Artsakhpress reports.
23:32 27/09/2018Cypriot parliamentarians ready to present the real situation around Karabakh conflict in different European structuresArtsakh Republic Masis Mayilian received today the delegation from the Cyprus Parliament headed by MEP Eleni Theocharous (Cyprus).
20:28 27/09/2018Davit Babayan comments on Azerbaijani refusal to withdraw military equipment from Artsakh borderAzerbaijan held large-scale military drills near the border of Artsakh Republic last week. One third of the military equipment is stills deployed near the border area, although the drills, involving...
16:08 27/09/2018President: Artsakh interested in establishing relations with Poland, its entitiesPresident Bako Sahakyan of the Artsakh Republic hosted on Thursday the delegation of the Polish Wolomin County led by head of the county administration Kazimierz Rakowski.
13:06 27/09/2018Russia's Putin arrives in Azerbaijan on brief visitRussian President Vladimir Putin has arrived in Baku on a short working visit, where he will meet with Azerbaijani President Ilham Aliyev, TASS reports.
11:05 27/09/2018U.S. indicts Turkish-American businessman arrested in Armenia for 2013 Congress tripU.S. authorities have unsealed an indictment against a Turkish-American businessman charged with lying to congressional investigators regarding a trip by U.S. lawmakers to Azerbaijan five years ago,...
20:17 25/09/2018Delegation of the French town Alfortville visiting ArtsakhArtsakh Republic President Sahakyan received today the delegation of the French town of Alfortville headed by its mayor Michel Gerchinovitz.