19:28 29/12/2022Թուրքիայի 51. 9%-ը երբեք չի քվեարկի Էրդողանի օգտին․ ՀարցումԹուրքական «Yöneylem» վիճակագրական-հետազոտական ընկերությունը 2022-ի տարեվերջյան սոցհարցում է անցկացրել գալիք տարվա ընտրությունների վերաբերյալ: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ ուսումնասիրությունն արվել է...
19:05 29/12/2022Վրաստանում պատգամավորների աշխատավարձից 80 հազար լարի է պահվել՝ բացակայելու պատճառովՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի խոսքով, 2022 թվականին երկրի խորհրդարանի պատգամավորների աշխատավարձից նիստերից ու միջոցառումներից անհարգելի բացակայության պատճառով պահված գումարը կազմել...
18:18 29/12/2022Չնայած շրջափակմանը՝ մեր նպատակներն ու առաջնահերթությունները մնում են նույնը.ՎարդանյանԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր Գյուղատնտեսության ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածների նախարարությունների աշխատակազմերին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարներին:...
17:26 29/12/2022Թևան Պողոսյան. Արցախն այս ու այն կողմ նետելու իր կամ առուծախի առարկա չէ«Հանուն մարդկային կայուն զարգացման» ՀԿ կենտրոնի ղեկավար Թևան Պողոսյանը գրում է. «18 օր շրջափակման մեջ է Արցախի Հանրապետությունը: Արցախն այս ու այն կողմ նետելու իր կամ առուծախի առարկա չէ: Արցախն անգին...
16:59 29/12/2022Դավիթ Բաբայան. Պետք է հնարավորինս զերծ մնալ հիմարությունիցԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախաարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Աշխարհաքաղաքական ֆորմատավորման նոր փուլ է սկսվել մի շարք առանցքային աշխարհաքաղաքական տարածքներում։ Այս գործընթացը օբյեկտիվ է,...
15:35 29/12/2022Շրջափակված Արցախ. երկու գազար ու կես կաղամբ, առանց մանկական ջերմիջեցնողների ու մանկական սնունդի«Խանութը յուրաքանչյուրին տալիս է երկու գազար ու կես կաղամբ։ Ավելին չի կարելի՝ մյուսները սոված կմնան։ Դեղատներում վերջացել են մանկական ջերմիջեցնողներն ու մանկական սնունդը»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է...
20:27 28/12/2022Արցախում հումանիտար իրավիճակն օրեցօր վատանում է․ ԱՀ ՄԻՊԱրցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը գրել է․ «Արցախի շրջափակման 17-րդ օրը. վտանգված են 120 հազար մարդու կյանքի, առողջության, տեղաշարժի ազատության, կրթության և այլ հիմնարար...
20:06 28/12/2022Սաակաշվիլիի բանտից ազատմանը պատասխան կտրվի, երբ անհրաժեշտ լինի․ ԶուրաբիշվիլիՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին լրագրողի հարցին՝ նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին ներում շնորհելու մասին, պատասխանել է «այս հարցին պատասխան կտրվի, երբ անհրաժեշտ լինի»: «Ալիք մեդիա»-ի...
19:23 28/12/2022«Բեյզ Մեթըլս»-ի հետ որոշվել է ժամանակավորապես դադարեցնել հանքավայրի շահագործումը. Արցախի կառավարությունԱրցախի Հանրապետության կառավարությունը, մեկ անգամ ևս վերահաստատում է, որ Արցախում հանքարդյունաբերությունը իրականացվում է միջազգային ամենաբարձր չափանիշներով, որին համապատասխանեցված են նաև ոլորտի...
18:30 28/12/2022Ռուբինյանի հետ նաև որպես բարեկամ հարաբերություններ ունենք․ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչԴեկտեմբերի 27-ին Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Սերդար Քըլըչը ելույթ է ունեցել Անկարայի համալսարանի լեզվաբանական և պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի կողմից կազմակերպված «Դիվանագիտությանը նվիրված...
16:36 28/12/2022Արցախում հանրային սննդի ծառայությունների մատուցման սահմանափակումներ կկիրառվենԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած օպերատիվ շտաբի նիստում քննարկվել և հավանություն է տրվել հանրային սննդի ծառայությունների...
15:44 28/12/2022Ադրբեջանը Ռուբեն Վարդանյանի Արցախում բնակվելն ապօրինի է համարումԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը 2022 թվականի արդյունքներն անփոփող մամուլի ասուլիսում ևս մեկ անգամ անդրադարձել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանի...
15:05 28/12/2022Էրդողանին առաջադրել են Նոբելյան մրցանակիԹուրքիայի Խորհրդարանի նախագահ Մուստաֆա Շենթոփը հայտարարել է, որ նախագահ Թայիփ Էրդողանին առաջադրել է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորմանն ուղղված ջանքերի համար։ «Ես նախագահ...
14:50 28/12/2022Ախալքալաքի «Պույ-Պույ» տիկնիկային թատրոնն արժանացել է մրցանակներիԲակուրիանիում անցկացվել է «Արևոտ Վրաստան» ամենամյա փառատոնը, որին մասնակցել է նաև Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի Մշակույթի տան «Պույ-Պույ» տիկնիկային թատրոնը Սամվել Խոդիկյանի ղեկավարությամբ, որն...
13:15 28/12/2022Ղազախստանի անսպասելի հարվածը ՌԴ-ի թիկունքինdonnov.ru կայքի մեկնաբան Դմիտրի Ռադիոնովն անդրադարձել է Ճապոնիայի հեռուստատեսությամբ Ղազախստանի ԱԳ նախարար Մուխտա Տլեուբերդու այն հայտարարությանը, որ Ղազախստանն արևմտյան երկրների նման ՌԴ-ի դեմ...
12:25 28/12/2022Սև ծովի գազը 33 տարիկարող է ծածկել Թուրքիայի բնակչության պահանջարկըՍև ծովում գազի պաշարները բավարար են 33 տարվա ընթացքում Թուրքիայի բնակչության պահանջարկը հոգալու համար։ Բաց հանքավայրում բնական վառելիքի ծավալը գնահատվում է մոտ 58 միլիարդ խորանարդ մետր, ինչը կօգնի...
19:29 27/12/2022Արցախցիների պատվիրակը հանդիպել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչի հետՔիչ առաջ ռուս խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչը համաձայնել է և հանդիպել Ստեփանակերտի օդանավակայանի տարածքում ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակին՝ Տիգրան Պետրոսյանին:«Արցախպրես»-ի թղթակցի...
18:30 27/12/2022Թուրքիայում բարկացած են քրդերի կազմակերպած ակցիայից ՖինլանդիայումՖինլանդիայի մայրաքաղաք Հելսինկիում մի խումբ ցուցարարներ բողոքի ակցիա են կազմակերպել քրդերի նկատմամբ Թուրքիայում իրականացվող վայրագ քաղաքականության դեմ:Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Թուրքական...
18:05 27/12/2022Վրաստանը նախատեսում է մի քանի ամսից թողարկել առաջին անօդաչու թռչող սարքըՎրաստանը Լեհաստանի հետ միասին նախատեսում է մի քանի ամսից արտադրել առաջին անօդաչու թռչող սարքը (ԱԹՍ): Այս մասին երեքշաբթի հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին՝ ելույթ ունենալով...
16:51 27/12/2022Մինչև չհանդիպենք Վոլկովին, չենք գնա այստեղից. Արցախցիները սպասում են խաղաղապահների հրամանատարինՄի խումբ արցախցիներ «Մենք ենք Մեր սարերը» հուշակոթողի տարածքից քայլերթով արդեն հասել են Ստեփանակերտի օդանավակայան: «Վաղվա Արցախ» կուսակցության նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը դիմեց ռուս խաղաղապահներին.

14:17 02/08/2018OSCE holds ceasefire monitoring on Artsakh-Azerbaijan borderIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE Mission conducted on Thursday, August 2, a planned monitoring of the...
18:08 28/07/2018Azerbaijan makes around 300 ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Azerbaijan nearly 300 times over the past week (from 21 to 28 July), firing more...
18:55 26/07/2018Further development of solar energy discussed in StepanakertThe Artsakh Republic authorities are ready to continue the development of solar energy with private partners, Artsakh State Minister Grigory Martirosyan stated today ata ameeting with the...
17:58 24/07/2018Azerbaijani DJ detained for 10 days for playing Armenian musicAzeri DJ Abdul Naliyev has been arrested in Azerbaijan for playing Armenian music, Lenta.ru reported, citing report of the local Yenicag news outlet.
15:02 21/07/2018Paylan on Andrew Brunson: ‘Disgrace that Turkey uses a pastor in its dirty deals’Garo Paylan, an Armenian member of the Turkish parliament representing the opposition People's Democratic Party (HDP), has slammed the decision of the Turkish court to extend the detention of U.S.
11:03 20/07/2018Armenian delegate to Azerbaijan: ‘Instead of spending millions to bribe European politicians, try to build a genuine democratic state’“Since I was deprived of the right to reply to some accusations made against Armenia yesterday by the representative of Azerbaijan, I take this opportunity to respond and to set the record straight.
13:54 16/07/2018Artsakh leader attends opening of new community center in AskeranArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday attended a solemn ceremony of opening the newly built community center in Krasni village of Askeran region.
14:22 14/07/2018Artsakh president continues consultations with political partiesOn July 14, Artsakh Republic President Bako Sahakyan had a meeting today with the representatives of the Artsakh Republican Party at the head of party's leader Karen Ohanjanyan.
18:00 10/07/2018Artsakh’s Sahakyan visits frontlineArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited today several sections of the Artsakh-Azerbaijan borderline and familiarized himself with the activities carried out to reinforce the border, improve...
15:11 09/07/2018Artsakh FM hosts Lebanese Gardenia Grain D'Or founderMinister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Masis Mayilian on Monday received renowned Lebanese businessman Nicolas Abou Fayssal.
14:54 07/07/2018Artsakh president meets with ARF Dashnaktsutyun membersArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today representative of the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun) Party Bureau Hrant Margaryan and Dashnaktsutyun Party Bureau political...
19:40 06/07/2018Vehicles accumulated at Upper Lars checkpoint on both sides of the borderDeputy Minister at Armenia’s Ministry of Transport and Communication Armen Pambukhchyan explains the accumulation of vehicles at Lars checkpoint at the Georgian-Russian border with summer season and...
20:25 05/07/2018Artsakh’s Sahakyan appoints new nature protection ministerPresident Bako Sahakyan signed today a decree on appointing Felix Gabrielyan as Artsakh Republic Minister of Nature Protection and Natural Resources.
16:42 05/07/2018All Azerbaijani provocations prevented on contact line, Artsakh official saysThe Artsakh Defense Army has taken appropriate measures to prevent all the provocations coming from Azerbaijan on the contact line to escape further military escalations, Tigran Abrahamyan, an...
13:04 05/07/2018Open-air festival dedicated to Javakhk organized in Nor JughaAn annual open-air festival dedicated to Javakhk and Javakhk Armenians [Samtskhe-Javakheti, mostly Armenian-populated region in southern Georgia] was organized at the initiative of “Hayuhyats”...
20:28 04/07/2018We always take pride in having patriotic, literate and progressive young people - Artsakh PresidentA solemn ceremony of handing in diplomas to students having graduated with honors the Artsakh State University and Shushi University of Technology was held on Tuesday at the Artsakh Republic...
18:02 30/06/2018Azerbaijan makes 150 ceasefire violations over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan nearly 150 times from June 24-30, firing over 1,500 shots towards the...
20:20 28/06/2018Tbilisi court sentences Georgian ex-president Saakashvili in absentia to 6 yearsTbilisi City Court has sentenced former President of Georgia Mikheil Saakashvili to six years in prison in absentia for exceeding official powers, violence and deliberate damage to heath over the...
20:02 18/05/2018Artsakh’s Kovsakan, Lebanon’s Anjar sign memorandum of cooperationA Memorandum of Cooperation was signed on Friday between Kovsakan town of the Republic of Artsakh and Anjar town of the Republic of Lebanon, with the signing ceremony held at the City Hall of Anjar,...
12:07 12/05/2018Turkish parliament rejects Armenian Genocide recognition billA draft law submitted by Garo Paylan, an Armenian member of the Turkish Parliament representing the Peoples’ Democratic Party, to the Grand National Assembly of Turkey for the “Recognition of...