19:28 29/12/2022Թուրքիայի 51. 9%-ը երբեք չի քվեարկի Էրդողանի օգտին․ ՀարցումԹուրքական «Yöneylem» վիճակագրական-հետազոտական ընկերությունը 2022-ի տարեվերջյան սոցհարցում է անցկացրել գալիք տարվա ընտրությունների վերաբերյալ: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ ուսումնասիրությունն արվել է...
19:05 29/12/2022Վրաստանում պատգամավորների աշխատավարձից 80 հազար լարի է պահվել՝ բացակայելու պատճառովՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի խոսքով, 2022 թվականին երկրի խորհրդարանի պատգամավորների աշխատավարձից նիստերից ու միջոցառումներից անհարգելի բացակայության պատճառով պահված գումարը կազմել...
18:18 29/12/2022Չնայած շրջափակմանը՝ մեր նպատակներն ու առաջնահերթությունները մնում են նույնը.ՎարդանյանԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր Գյուղատնտեսության ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածների նախարարությունների աշխատակազմերին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարներին:...
17:26 29/12/2022Թևան Պողոսյան. Արցախն այս ու այն կողմ նետելու իր կամ առուծախի առարկա չէ«Հանուն մարդկային կայուն զարգացման» ՀԿ կենտրոնի ղեկավար Թևան Պողոսյանը գրում է. «18 օր շրջափակման մեջ է Արցախի Հանրապետությունը: Արցախն այս ու այն կողմ նետելու իր կամ առուծախի առարկա չէ: Արցախն անգին...
16:59 29/12/2022Դավիթ Բաբայան. Պետք է հնարավորինս զերծ մնալ հիմարությունիցԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախաարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Աշխարհաքաղաքական ֆորմատավորման նոր փուլ է սկսվել մի շարք առանցքային աշխարհաքաղաքական տարածքներում։ Այս գործընթացը օբյեկտիվ է,...
15:35 29/12/2022Շրջափակված Արցախ. երկու գազար ու կես կաղամբ, առանց մանկական ջերմիջեցնողների ու մանկական սնունդի«Խանութը յուրաքանչյուրին տալիս է երկու գազար ու կես կաղամբ։ Ավելին չի կարելի՝ մյուսները սոված կմնան։ Դեղատներում վերջացել են մանկական ջերմիջեցնողներն ու մանկական սնունդը»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է...
20:27 28/12/2022Արցախում հումանիտար իրավիճակն օրեցօր վատանում է․ ԱՀ ՄԻՊԱրցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը գրել է․ «Արցախի շրջափակման 17-րդ օրը. վտանգված են 120 հազար մարդու կյանքի, առողջության, տեղաշարժի ազատության, կրթության և այլ հիմնարար...
20:06 28/12/2022Սաակաշվիլիի բանտից ազատմանը պատասխան կտրվի, երբ անհրաժեշտ լինի․ ԶուրաբիշվիլիՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին լրագրողի հարցին՝ նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին ներում շնորհելու մասին, պատասխանել է «այս հարցին պատասխան կտրվի, երբ անհրաժեշտ լինի»: «Ալիք մեդիա»-ի...
19:23 28/12/2022«Բեյզ Մեթըլս»-ի հետ որոշվել է ժամանակավորապես դադարեցնել հանքավայրի շահագործումը. Արցախի կառավարությունԱրցախի Հանրապետության կառավարությունը, մեկ անգամ ևս վերահաստատում է, որ Արցախում հանքարդյունաբերությունը իրականացվում է միջազգային ամենաբարձր չափանիշներով, որին համապատասխանեցված են նաև ոլորտի...
18:30 28/12/2022Ռուբինյանի հետ նաև որպես բարեկամ հարաբերություններ ունենք․ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչԴեկտեմբերի 27-ին Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Սերդար Քըլըչը ելույթ է ունեցել Անկարայի համալսարանի լեզվաբանական և պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի կողմից կազմակերպված «Դիվանագիտությանը նվիրված...
16:36 28/12/2022Արցախում հանրային սննդի ծառայությունների մատուցման սահմանափակումներ կկիրառվենԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած օպերատիվ շտաբի նիստում քննարկվել և հավանություն է տրվել հանրային սննդի ծառայությունների...
15:44 28/12/2022Ադրբեջանը Ռուբեն Վարդանյանի Արցախում բնակվելն ապօրինի է համարումԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը 2022 թվականի արդյունքներն անփոփող մամուլի ասուլիսում ևս մեկ անգամ անդրադարձել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանի...
15:05 28/12/2022Էրդողանին առաջադրել են Նոբելյան մրցանակիԹուրքիայի Խորհրդարանի նախագահ Մուստաֆա Շենթոփը հայտարարել է, որ նախագահ Թայիփ Էրդողանին առաջադրել է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորմանն ուղղված ջանքերի համար։ «Ես նախագահ...
14:50 28/12/2022Ախալքալաքի «Պույ-Պույ» տիկնիկային թատրոնն արժանացել է մրցանակներիԲակուրիանիում անցկացվել է «Արևոտ Վրաստան» ամենամյա փառատոնը, որին մասնակցել է նաև Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի Մշակույթի տան «Պույ-Պույ» տիկնիկային թատրոնը Սամվել Խոդիկյանի ղեկավարությամբ, որն...
13:15 28/12/2022Ղազախստանի անսպասելի հարվածը ՌԴ-ի թիկունքինdonnov.ru կայքի մեկնաբան Դմիտրի Ռադիոնովն անդրադարձել է Ճապոնիայի հեռուստատեսությամբ Ղազախստանի ԱԳ նախարար Մուխտա Տլեուբերդու այն հայտարարությանը, որ Ղազախստանն արևմտյան երկրների նման ՌԴ-ի դեմ...
12:25 28/12/2022Սև ծովի գազը 33 տարիկարող է ծածկել Թուրքիայի բնակչության պահանջարկըՍև ծովում գազի պաշարները բավարար են 33 տարվա ընթացքում Թուրքիայի բնակչության պահանջարկը հոգալու համար։ Բաց հանքավայրում բնական վառելիքի ծավալը գնահատվում է մոտ 58 միլիարդ խորանարդ մետր, ինչը կօգնի...
19:29 27/12/2022Արցախցիների պատվիրակը հանդիպել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչի հետՔիչ առաջ ռուս խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչը համաձայնել է և հանդիպել Ստեփանակերտի օդանավակայանի տարածքում ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակին՝ Տիգրան Պետրոսյանին:«Արցախպրես»-ի թղթակցի...
18:30 27/12/2022Թուրքիայում բարկացած են քրդերի կազմակերպած ակցիայից ՖինլանդիայումՖինլանդիայի մայրաքաղաք Հելսինկիում մի խումբ ցուցարարներ բողոքի ակցիա են կազմակերպել քրդերի նկատմամբ Թուրքիայում իրականացվող վայրագ քաղաքականության դեմ:Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Թուրքական...
18:05 27/12/2022Վրաստանը նախատեսում է մի քանի ամսից թողարկել առաջին անօդաչու թռչող սարքըՎրաստանը Լեհաստանի հետ միասին նախատեսում է մի քանի ամսից արտադրել առաջին անօդաչու թռչող սարքը (ԱԹՍ): Այս մասին երեքշաբթի հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին՝ ելույթ ունենալով...
16:51 27/12/2022Մինչև չհանդիպենք Վոլկովին, չենք գնա այստեղից. Արցախցիները սպասում են խաղաղապահների հրամանատարինՄի խումբ արցախցիներ «Մենք ենք Մեր սարերը» հուշակոթողի տարածքից քայլերթով արդեն հասել են Ստեփանակերտի օդանավակայան: «Վաղվա Արցախ» կուսակցության նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը դիմեց ռուս խաղաղապահներին.

13:56 09/02/2021В Матагисе на мине подорвались 5 военных, в том числе полковник-лейтенантВ оккупированном Азербайджаном в ходе этой войны арцахском Матагисе подорвались на мине 5 военных, сообщают азербайджанские СМИ.
13:42 09/02/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 829Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 829. Скончались восемь человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
18:17 08/02/2021В Азербайджане родные пропавших в ходе войны военных пытались провести акцию протеста перед МинобороныРодственники военных, пропавших без вести в ходе 44-дневной карабахской войны, пытались провести в понедельник акцию протеста перед Минобороны Азербайджана, сообщают азербайджанские СМИ.
16:39 08/02/2021Парламент Литвы призывает Баку ускорить обмен останками погибших, военнопленными и удерживаемыми лицами и их возвращение в АрмениюЧлены межпарламентской группы дружбы Сейма (парламента) Литвы с Арменией выступили с заявлением, которым призвали Азербайджан ускорить обмен останками погибших, военнопленными и удерживаемыми лицами...
16:15 08/02/2021Автомобиль с азербайджанцами подорвался на мине в Нагорном КарабахеАвтомобиль под управлением 33-летнего азербайджанца подорвался на противотанковой мине в оккупированном Баку на этой войне Джебраильском районе.
11:57 08/02/2021Иран направил России ноту протестаТегеран направил Москве ноту протеста из-за публикации российским МИД с указанием «Арабского залива», передает РИА Новости со ссылкой на агентство IRNA.
11:00 08/02/2021Российские миротворцы обеспечили доставку 150 тонн азербайджанских грузов в Карвачарский районМиротворческий контингент продолжает обеспечивать транзит гуманитарных грузов между перешедшими под контроль Азербайджанской Республики территориями.
15:05 06/02/2021«В вооруженных силах Азербайджана не было специалистов, управляющих турецкими ударными БПЛА «Байрактар»Политолог Армен Петросян пишет: «5 февраля технический директор турецкой компании «Baykar Savunma», производящей ударные БПЛА «Байрактар», зять президента Турции Р.Т.
12:16 06/02/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 602Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 602. Скончались 11 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по сегодняшний...
20:26 05/02/2021Землетрясение в Азербайджане ощущалось и в АрменииЗемлетрясение, зарегистрированное в Азербайджане, ощущалось в Армении. Как сообщает сайт Средиземноморского сейсмологического центра, в 19:36 по ереванскому времени в 75 км к западу от...
18:25 05/02/2021Россия отменила временные ограничения на ввоз помидоров и перца из АрменииВ начале текущего года Россия обнаружила в помидорах и перце, импортируемых 13 компаниями из Армавирской области, признаки, характерные для вируса мозаики пепино (Pepino mosaic virus).
18:03 05/02/2021МО Армении: Стабильная оперативная обстановка – по всей протяженности линии соприкосновения4 и 5 февраля по всей протяженности линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы не было зафиксировано пограничных проишествий, сохранялась стабильная оперативная обстановка.
13:01 05/02/2021МИД РФ: Москва ожидает скорого визита миссии ЮНЕСКО в АрцахРоссия рассчитывает, что поездка предварительной миссии ЮНЕСКО в Нагорный Карабах и прилегающие районы Азербайджана состоится в ближайшее время.
12:18 05/02/2021Лех Бучек направил письмо Джо Байдену по вопросу армянских военнопленныхПольский политический деятель Томаш Лех Бучек, написавший буклет «Военные преступления Азербайджана,совершенные против армян», написал письмо президенту США Джо Байдену.
17:58 04/02/2021На данный момент в ЕСПЧ поступил запрос на 241 пленного - 228 армян и 13 азербайджанцевЕвропейский суд по правам человека сообщает, что 15 января и 1 февраля 2021 года в суд поступили полные тексты заявлений по межгосударственным делам «Азербайджан против Армении» (№ 47319/20) и...
15:03 04/02/2021Российско-Турецкий центр осуществляет контроль за соблюдением режима прекращения огня с помощью БПЛАЛичный состав Совместного Российско-Турецкого центра продолжает выполнять задачи по контролю за соблюдением режима прекращения огня и военных действий в зоне нагорно-карабахского конфликта.
13:57 04/02/2021Власти Грузии анонсировали досрочную отмену карантинаВ столице Грузии, а также в Кутаиси и в Рустави досрочно снимут ограничения общественной жизни. Об этом сообщает портал "Новости-Грузия" со ссылкой на премьер-министра республики Георгия Гахария....
12:55 04/02/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 583Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 583. Скончались 19 человек. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
20:33 03/02/2021Протестующие жители Джавахка вошли в мэрию АхалкалакиЖители Джавахка сегодня опять собрались в центре Ахалкалаки, чтобы выразить свой протест против закрытых границ, против того, что не имеют возможности зарабатывать, пишет jnews.
19:47 03/02/2021Вице-премьеры Армении, России и Азербайджана проведут вторую встречу в течение февраляВторая встреча вице-премьеров Армении, Азербайджана и РФ Мгера Григоряна, Шахина Мустафаева и Алексея Оверчука по разблокировке коммуникаций в регионе пройдет в течение февраля.