13:52 09/01/2023Արցախում օպերատիվ շտաբի նիստում քննարկվել են կտրոնային համակարգի ներդրման մեխանիզմներըԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շարունակվող շրջափակման պայմաններում...
13:09 09/01/2023ԱՀ ԱԺ նախագահ. Ցավոք, հրաշք չեղավ արցախցի այս երեխաների համարԱյսօր Արցախի շրջափակման 29-րդ օրն է: ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն անդրադարձել է շարունակվող շրջափակմանը.
11:32 09/01/2023Էրդողանը կրկին խոսել է նախագահական ընտրությունները հետաձգելու հավանականության մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Անթալիայում կայացած հանդիպմանը հերթական անգամ հնարավոր է համարել երկրում նախագահական ընտրությունների ժամկետի հետաձգումը։ Երկրում հաջորդ ընտրությունները՝ և՛...
10:09 09/01/2023Հարցման ենթարկված Թուրքիայի քաղաքացիների 90 %-ը ԱՄՆ-ին թշնամի է համարումԹուրքերի ավելի քան 62 %-ը Ռուսաստանը համարում է բարեկամ երկիր, մինչդեռ 90 %-ը ԱՄՆ-ին համարում է թշնամի:«ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Ulusal TV-ին՝ հիմնվելով «Գեզիչի» կենտրոնի...
09:54 09/01/2023Ասկերանում գործող խանութներին ձեթը կառաքվի այսօրԱՀ ԳԳԱ հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ Ստեփանակերտի և շրջանների մթերային առևտրի կետերում առկա են հետևյալ ապրանքատեսակները.
16:02 07/01/2023Արցախում վեց հիվանդի վիճակ գնահատվում է ծայրահեղ ծանրԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ...
15:51 07/01/2023Ռուբեն Վարդանյան. Պահանջում ենք, որ միջազգային հանրությունը մեզ համար մարդասիրական օդային միջանցքի հնարավորություն ապահովիԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը հարցազրույցներ է տվել միջազգային լրատվամիջոցներին՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը: Շվեդական...
15:06 07/01/2023Թուրքիան Հայաստանի հետ սահմանին ռազմաբազա է կառուցումԹուրքիան Հայաստանի հետ սահմանին՝ Արարատ լեռան վրա մոդուլային ռազմաբազա է կառուցում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները։ Ծովի մակերևույթից 2100 մետր բարձրության...
14:10 07/01/2023Ադրբեջանին զգուշացրել ենք Իսրայելի ներկայության հետևանքների մասին. Բաքվում Իրանի դեսպանԹեհրանին դուր չի գալիս, որ հարևան երկրները Իսրայելի հետ մարտի դաշտ են դառնում։ News.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ԻԻՀ դեսպան Սեյեդ Աբաս Մուսավին իրանական ԶԼՄ-ների...
12:45 07/01/2023Արցախից երեք հիվանդներ տեղափոխվել են ՀայաստանԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով երեք հիվանդներ, ովքեր օրեր շարունակ գտնվում էին բժիշկների հսկողության տակ, այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի...
12:25 07/01/2023Վիտալի Բալասանյանն ազատվել է պաշտոնիցԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 7-ին ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր։ ԱՀ նախագահի աշխատակազմի փոխանցմամբ, համաձայն հրամանագրերի՝ Վիտալի Բալասանյանն ազատվել է ԱՀ...
11:11 07/01/2023ԱՄՆ-ն Ռուսաստանին ու Ադրբեջանին կոչ է անում անհապաղ բացել Լաչինի միջանցքըԱՄՆ-ն Ռուսաստանին ու Ադրբեջանին կոչ է անում բացել դեկտեմբերի 12-ից փակված Լաչինի միջանցքը, որը Հայաստանն Արցախին Կապող միակ ճանապարհն է։ «Միացյալ Նահանգները շարունակում են մտահոգված մնալ Լաչինի...
17:25 06/01/2023Թուրքիայում ընդդիմությունը կառաջադրի նախագահի միասնական թեկնածու. ԴավութօղուԹուրքիայի նախագահական ընտրություններում վեց կուսակցություններից բաղկացած ընդդիմադիր դաշինքը միասնական թեկնածու կառաջադրի։ Այս մասին ուրբաթ օրը հայտարարել է Ապագայի կուսակցության առաջնորդ, նախկին...
14:01 06/01/2023Իրանը փակում է Թեհրանում գտնվող ֆրանսիական ինստիտուտը՝ ի պատասխան Charlie Hebdo-ի ծաղրանկարներիԻրանի արտաքին գործերի նախարարությունը դադարեցնում է Իրանում ֆրանսիական հետազոտական ինստիտուտի (IFRI) գործունեությունը ի պատասխան Charlie Hebdo ամսագրում Իսլամական հանրապետությունների գերագույն...
12:30 06/01/2023Ուրախ եմ, որ այս հարաբերություններն ավելի են խորանում. Վրաստանի վարչապետը շնորհավորել է հայերին«յսօր ուզում եմ շնորհավորել մեր հայ հայրենակիցներին և եղբայրական հայ ժողովրդին, բոլոր նրանց, ովքեր առանձնահատուկ ուրախությամբ և մեծ շուքով են նշում Փրկչի Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնը»,-...
12:21 06/01/2023Ադրբեջանի բանակը 2022-ին ունեցել է 149 կորուստ, որից առնվազն 81-ը սպանվել է սեպտեմբերին ՀՀ վրա հարձակման ժամանակ. Razm.info2022թ․ հունվարի 1-ից դեկտեմբերի 31-ը Razm.info մասնագիտացված կայքին հայտնի է դարձել Ադրբեջանի զինված ուժերի և հարակից ուժային կառույցների առնվազն 149 կորստի մասին, որոնցից առնվազն 81-ը սպանվել է...
11:56 06/01/2023Վրաստանի նախագահը շնորհավորել է հայերին Սուրբ Ծնունդի առթիվՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին շնորհավորել է Հայ առաքելական եկեղեցուն և Վրաստանում ու աշխարհում բնակվող հայերին Սուրբ Ծննդյան տոնի առթիվ։ «Թող բարության և առաքինության այս մեծ տոնը, որը դուք...
15:13 05/01/2023Ադրբեջանը սկսել է Վրաստանի տարածքով գազ մատակարարել ՌումինիայինՎրաստանի տարածքով Ադրբեջանը սկսել է գազ մատակարարել Ռումինիային։Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ BM.ge-ի փոխանցմամբ՝ SOCAR-ի և ռումինական Romgas S.A.-ի միջև կնքված պայմանագրի համաձայն, ներմուծումը...
13:12 05/01/2023Կոչ ենք անում քաղաքակիրթ աշխարհին՝ կոնկրետ գործողություններ կիրառել Ստեփանակերտի օդանավակայանի գործարկման ուղղությամբ․ ԱՀ ԱԺ նախագահԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի կոչը տարածել է ԱՀ ԱԺ-ի հանրային կապերի վարչությունը։ Կոչում, մասնավորապես, ասվում է․ «Դիմում ենք ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների առաջնորդներ ՌԴ նախագահ...

13:04 24/09/2018Georgia improves position in crime and safety indexResearch portal Numbeo, the world’s largest database of user-contributed data about cities and countries worldwide, reports that Georgia improved its position in the crime and safety ranking in 2018.
12:43 24/09/2018Russian gas supplies to Armenia to be suspended for two daysSupplies of Russian natural gas to Armenia will be suspended on Monday, 24 September, due to repairs on a pipeline in Georgia, Gazprom Armenia’s press service told Panorama.am.
12:18 21/09/2018The development and strengthening of Armenia is the task of all Armenians - Artsakh presidentArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a congratulatory letter to Prime Minister of of Armenia Nikol Pashinyan in connection with the Independence Day.
13:49 18/09/2018Syria accidentally downs Russian military planeA Russian maritime patrol aircraft with multiple personnel on board was inadvertently shot down by Syrian regime anti-aircraft artillery on Monday after the Syrians came under attack by Israeli...
11:57 18/09/2018Turkish-American man jailed over DC brawl arrives in TurkeyA Turkish-American man, who served an 11-month prison sentence in the United States for attacking demonstrators protesting Turkish President Recep Tayyip Erdoğan during his visit to Washington last...
12:14 17/09/2018Artsakh president, Armenian FM discuss foreign policy issuesArtsakh Republic President Bako Sahakyan hosted on Monday, 17 September, Armenia Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan.
10:32 17/09/2018Armenian, Artsakh FMs meet in StepanakertForeign Ministers of Armenia and Artsakh Zohrab Mnatsakanyan and Masis Mailyan held a meeting in the Artsakh capital of Stepanakert on Monday morning, Panorama.am reports, citing the Armenian Foreign...
20:00 15/09/2018Artsakh president attends the traditional Artsakh Wine FestivalArtsakh Republic President Bako Sahakyan partook today at the traditional Artsakh Wine Festival in the Togh village of the Hadrout region.
20:21 14/09/2018Artsakh president holds consultation at Martuni regionArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited ttoday he Berdashen village of the Martuni region and met with the community residents to discuss existing issues and ways of their solution.
20:21 11/09/2018Artsakh FM received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in OfficeThe Minister of the Artsakh republic FM Masis Mayilian received today the Personal Representative of the OSCE Chairperson in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
13:14 07/09/2018Russia’s Putin to visit Azerbaijan in late SeptemberRussian President Vladimir Putin is visiting Azerbaijan, Tajikistan and Uzbekistan in September and October this year, an aide to the Russian leader, Yury Ushakov told Izvestiya.
20:31 04/09/2018A tour throughout Polis neighborhoods“You will never go to Istanbul with a light heart,” I thought, drinking ghahva (Turkish coffee) brought from Polis (Istanbul, used by Armenians and derived from the ending of the historical name of...
18:03 03/09/2018Without Artsakh participation, the settlement process will be continuously delayed – Artsakh parliament speakerThe mediators are not able to ensure the resumption of the negotiations over the Nagorno Karabakh peace settlement, which is indicative of the fact the existing format does not provide efficient...
18:30 01/09/2018Artsakh leader hosts Armenia’s parliamentary delegationArtsakh President Bako Sahakyan received on Saturday the delegation of the Armenian National Assembly led by Vice Speaker Eduard Sharmazanov.
15:48 01/09/2018Artsakh reports over 150 Azerbaijani ceasefire violations over past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 150 times in the past week.
14:04 01/09/2018Azerbaijani group attempts to cross Artsakh border – defense ministryA group of Azerbaijanis attempted to cross the Artsakh border on Saturday, a spokesman of the Artsakh Defense Ministry, Senor Hasratyan said in a Facebook post.
10:37 01/09/2018President Sahakyan issues congratulations on Artsakh Republic DayPresident Bako Sahakyan on Saturday issued a congratulatory message on the Artsakh Republic Day. The message, released by the Artsakh presidential office, reads: Dear compatriots, On behalf of the...
18:24 28/08/2018Dan Bilzerian needs defense ministry’s permission to visit Artsakh frontline – officialFamous American-Armenian millionaire, the King of Poker Dan Bilzerian’s visit to Artsakh is private and no official meeting with President Bako Sahakyan is planned during his trip, David Babayan, the...
17:06 28/08/2018Poker King Dan Bilzerian visits ArtsakhFamous Armenian-American billionaire Dan Bilzerian, known as the King of Poker, has paid a visit to Artsakh.