11:11 10/12/2022ՌԴ ԱԳՆ. «3+3» ձևաչափով երկրորդ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ առաջիկա ամիսներինՏարածաշրջանային համագործակցության հարթակի երկրորդ հանդիպումը «3+3» ձևաչափով (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան – Ռուսաստան, Թուրքիա, Իրան) կարող է կայանալ առաջիկա ամիսներին։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված...
10:52 10/12/2022Թուրքմենստանի նախագահը հայտարարել է ԱՊՀ-ի հետ համագործակցությունը զարգացնելու ծրագրերի մասինԹուրքմենստանը կշարունակի ակտիվ համագործակցությունը ԱՊՀ-ի հետ:ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է երկրի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովը՝ ելույթ ունենալով կառավարության ընդլայնված կազմով...
09:00 10/12/2022Փորձաքննության արդյունքներն անառարկելի վկայությունն են այն բանի, որ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանը գործել է պատերազմական հանցագործություններԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանի հայտարարությունը
19:23 09/12/2022Վրաստանում մեքենայի կրկնակի տեխզննումը, հավանաբար, վճարովի կդառնաՎրաստանի տեխնիկական զննման կենտրոնների միության նախագահ Գիորգի Շիոլաշվիլին հայտնել է, որ մեքենայի կրկնակի տեխզննում անցկացնելը հավանաբար վճարովի կդառնա 2023 թվականի փետրվարից: «Ալիք մեդիա»-ի...
18:10 09/12/2022Էրդողան․Մենք Եվրոպայի հետ ընդհանուր ապագա ունենալ չենք կարողTRT World forum-ի ժամանակ Էրդողանն անդրադարձել Եվրոպայի հետ Թուրքիայի ունեցած հարաբերություններին և F-16 կործանիչներին։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ նա մասնավորապես նշել է, որ Եվրոպան լքել է իրենց...
12:43 09/12/2022Վարդան Ոսկանյան. Ոչ Ադրբեջանը, ոչ էլ ադրբեջանա-թուրքական դաշինքը չեն համարձակվի անցնել ԱրաքսըԱդրբեջան-Թուրքիա համատեղ զորավարժությունների, դրանք ուղեկցող հայտարարությունների, ուղերձների, պաշտոնական Թեհրանի արձագանքի ու հնարավոր գործողությունների վերաբերյալ Panorama.am-ը զրուցել է իրանագետ...
20:36 08/12/2022Ի՞նչ անել, եթե հնարավորություն չունեք մարել վարկը․Խորհուրդներ փաստաբանիցՇատերը վարկեր ունեն Վրաստանի տարբեր բանկերում։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ ոմանք ֆինանսական դժվարությունների պատճառով չեն կարողանում ժամանակին մարել իրենց վարկերը և հաճախ դրա պատճառով նույնիսկ կորցնում են...
19:06 08/12/2022Մառնեուլիի շրջանի հայաբնակ Շահումյան գյուղում մարզական համալիր կկառուցվիՄառնեուլիի շրջանի հայաբնակ Շահումյան գյուղում մարզական համալիր կկառուցվի, «Ալիք Մեդիայի» ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել է Մառնեուլիի սակրեբուլոյի պատգամավոր Արսեն Հախվերդյանը: Հախվերդյանի...
18:53 08/12/2022Արցախի Հանրապետությունում զբոսաշրջության ոլորտը կարիք է զգում մշտական ուշադրության․ Լեռնիկ ՀովհաննիսյանԴեկտեմբերի 8-ին Վահրամ Բալայանի նախագահությամբ հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ-ից։ «Օրակարգում ««Զբոսաշրջության և...
18:08 08/12/2022Սաակաշվիլին մտադիր է մասնակցել ուրբաթ օրը կայանալիք դատավարությանը՝ չնայած առողջական ծանր վիճակինՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին նամակ է գրել կլինիկայից, որում ցանկություն է հայտնել ուրբաթ օրը ներկա գտնվել դատական նիստին, որտեղ կքննարկեն նրա առողջական ծանր վիճակի պատճառով ազատ...
17:54 08/12/2022Թուրքիան պատրաստվում է Ռուսաստանից գազի զեղչ խնդրել. BloombergԹուրքական կողմը մտադիր է գազի գնի ավելի քան 25 %-ի զեղչի շուրջ բանակցել ռուսական պատվիրակության հետ, որը Անկարա կժամանի դեկտեմբերի 9-ին: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Bloomberg-ին հայտնել են...
12:16 08/12/2022Մինչև տարեվերջ Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև կսկսվեն օդային բեռնափոխադրումներ. «Hurrriyet»Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև ուղիղ չվերթների վերսկսումից հետո այժմ աշխատանքներ են իրականացվում օդային բեռնափոխադրումներ սկսելու ուղղությամբ: էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին գրել է թուրքական...
19:36 07/12/2022Սիրիայում Թուրքիայի հնարավոր ռազմագործողության ֆոնին Ստամբուլ է մեկնում Սերգեյ ՎերշինինըՌուսաստանի փոխարտգործնախարար Սերգեյ Վերշինինը մեկնում է Թուրքիա։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ օրակարգում ընդգրկված են Սիրիայում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները՝ Թուրքիայի կողմից Սիրիայի հյուսիսում...
19:12 07/12/2022Վրացական խաճապուրին շարունակում է թանկանալISET հետազոտական ինստիտուտի մշակած «Խաճապուրի ինդեքս»-ի համաձայն, 2022 թվականի նոյեմբերին խաճապուրիի ինդեքսի աճի միտումը շարունակվել է, և մեկ ստանդարտ իմերեթական խաճապուրիի պատրաստման արժեքը կազմել...
19:00 07/12/2022Հարությունյանը Փարիզում հանդիպել է ՀՅԴ Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետԱրայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Փարիզում հանդիպել է ՀՅԴ Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի գրասենյակից։ «Աշխատանքային այցով...
16:14 07/12/2022ԱՀ ՊՆ. Հերթական ապատեղեկատվությունն էԱդրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները դեկտեմբերի 7-ին, ժամը 12:45 կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է: Այս մասին...
13:52 07/12/2022Ռուս խաղաղապահներն արգելել են ադրբեջանցի լրագրողների մուտքն ԱրցախԱյսօր ադրբեջանցի մի քանի լրագրողների մուտքը ռուս խաղաղապահների կողմից Արցախ արգելվել է։ Նրանք, ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, ցանկացել են լուսաբանել ռուս խաղաղապահ զորախմբի ու ադրբեջանական կառավարության...
13:12 07/12/2022ԱՄՆ-ի կոնգրեսը հանել է Թուրքիային F-16 կործանիչներ վաճառելու նախապայմաններըԱՄՆ-ի կոնգրեսում շարունակվում են Թուրքիային 40 միավոր ամերիկյան F-16 կործանիչների վաճառքի ու 80 միավոր արդեն առկա կործանիչների արդիականացման գործընթացի հետ կապված զարգացումները: Էրմենիհաբերի...
10:07 07/12/2022Պենտագոնը հայտնել է, որ իրանական պարեկային նավը վտանգավոր հեռավորության վրա մոտեցել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի նավերինԱՄՆ Զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM) պնդում է, որ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի պարեկային նավը Հորմուզի նեղուցում մոտեցել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի նավերին...

16:56 13/01/2021Путин рассказал Эрдогану об итогах трехсторонней встречи лидеров России, Армении и АзербайджанаПрезидент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом, сообщает официальный сайт Кремля.
16:18 13/01/2021В Турции по делу об убийстве Гранта Динка задержали еще одного офицера жандармерииВ рамках уголовного дела об убийстве в 2007 году турецкого журналиста армянского происхождения, главного редактора армяно-турецкой газеты «Акос» Гранта Динка задержан подозреваемый Окан Шимшек,...
15:15 13/01/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1618Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 618. Скончались 26 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
15:11 13/01/2021Артак Бегларян: Азербайджан продолжает грубо нарушать международное гуманитарное правоАзербайджан продолжает грубо нарушать международное гуманитарное право, написал в своем микроблоге в Twitter экс-защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики...
15:05 13/01/2021«Обыкновенный геноцид»: исполняется 31-я годовщина погромов армян в Баку31 год назад в этот день международное сообщество стало свидетелем очередного злодеяния против армянского народа в Азербайджане.
14:52 13/01/2021«Азербайджан не готовится к мирному сосуществованию, а готовится навязать нам свои правила игры»Эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова пишет: «Если бы Азербайджан был готов к мирному сосуществованию, он не совершал бы военных преступлений во время войны, в том числе против...
11:15 13/01/2021Коммерсантъ представил карту транспортной разблокировки – согласно договоренности Путин-Пашинян-Алиев«В Баку и Ереване результаты трехсторонних переговоров лидеров России, Армении и Азербайджана, состоявшихся в Москве 11 января, получили диаметрально противоположную оценку.
13:32 12/01/2021Зафиксирован очередной случай осквернения азербайджанцами армянских памятников на территории АрцахаЗафиксирован очередной случай осквернения азербайджанцами армянских памятников на территории Арцаха.
12:21 12/01/2021COVID-19 в Грузии: случаи заражения вновь увеличиваютсяВ Грузии за минувшие сутки сделано 17 795 тестов на коронавирус, в результате которых было выявлено 1 857 новых случаев заражения, 754 из которых в Тбилиси, сообщил на брифинге замглавы операционного...
11:46 12/01/2021Слуцкий: Договоренности Путина, Пашиняна и Алиева позволят наладить жизнь мирных граждан в КарабахеДоговоренности по итогам встречи лидеров России, Азербайджана и Армении Владимира Путина и Ильхама Алиева и Никола Пашиняна позволят восстановить всю инфраструктуру в Нагорном Карабахе и наладить...
10:15 12/01/2021Тигран Абрамян: Азербайджан и Россия получили от московской встречи то, что хотели, а вопросы Армении остались нерешеннымиУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян, на своей странице в соцсети Facebook коснувшись состоявшихся 11 января в...
19:57 11/01/2021Пашинян по итогам встречи в Москве: «К сожалению, сегодня нам не удалось решить вопрос военнопленных»Премьер-министр Армении Никол Пашинян в понедельник по итогам прошедших в Москве переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и российским лидером Владимиром Путиным поблагодарил...
13:48 11/01/2021Горбачев: Необходимо найти решение арцахской проблемы без победителей и побежденныхЭкс-президент СССР Михаил Горбачев надеется, что Россия сможет помочь в урегулировании проблемы Нагорного Карабаха, при этом ведущая роль здесь остается за Арменией и Азербайджаном, необходимо найти...
10:09 11/01/2021Состоялся телефонный разговор Путина и Макрона по поводу сегодняшней встречи Пашинян-АлиевСегодня, в преддверии сегодняшней встречи в Москве Пашинян-Алиев при посредничестве президента России Владимира Путина, в рамках координации действий сопредседателей Минской группы ОБСЕ Владимир...
12:32 09/01/2021Грузия: за сутки выявили 2 058 случаев заражения коронавирусомЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 058. Скончались 22 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
12:22 09/01/2021В Грузии произошло землетрясение магнитудой 3,9В Грузии произошло землетрясение магнитудой 3,9, сообщает Национальный центр сейсмического мониторинга.
20:54 08/01/2021Азербайджанцы разрушили одну из виноделен АрцахаПолитолог, преподаватель Ширакского государственного университета Гагик Амбарян на своей странице в Facebook сообщает, что азербайджанцы разрушили одну из винодельческих предприятий на оккупированной...
20:39 08/01/2021Азербайджан сообщил о взятии 62 армянских пленных в Гадрутском районе после подписания заявления 9 ноябряАзербайджан после после подписания трехстороннего заявления Еревана, Москвы и Баку о прекращении военных действий от 9 ноября захватил в плен 62 граждан Республики Армения.
19:57 08/01/2021Азербайджан опроверг сообщения о создании турецких баз в трех городах республикиМинобороны Азербайджана опровергло сообщения о создании Турцией авиабаз в трех городах республики. Об этом пишет РИА Новости. В пятницу ряд местных СМИ, которые в свою очередь ссылались на турецкие...
16:37 08/01/2021«Справедливость восторжествовала»: Кадыров нашел сходства с ТрампомГлава Чечни Рамзан Кадыров в своем Telegram-канале написал, что он и действующий президент США Дональд Трамп отныне похожи.