11:11 10/12/2022ՌԴ ԱԳՆ. «3+3» ձևաչափով երկրորդ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ առաջիկա ամիսներինՏարածաշրջանային համագործակցության հարթակի երկրորդ հանդիպումը «3+3» ձևաչափով (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան – Ռուսաստան, Թուրքիա, Իրան) կարող է կայանալ առաջիկա ամիսներին։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված...
10:52 10/12/2022Թուրքմենստանի նախագահը հայտարարել է ԱՊՀ-ի հետ համագործակցությունը զարգացնելու ծրագրերի մասինԹուրքմենստանը կշարունակի ակտիվ համագործակցությունը ԱՊՀ-ի հետ:ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է երկրի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովը՝ ելույթ ունենալով կառավարության ընդլայնված կազմով...
09:00 10/12/2022Փորձաքննության արդյունքներն անառարկելի վկայությունն են այն բանի, որ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանը գործել է պատերազմական հանցագործություններԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանի հայտարարությունը
19:23 09/12/2022Վրաստանում մեքենայի կրկնակի տեխզննումը, հավանաբար, վճարովի կդառնաՎրաստանի տեխնիկական զննման կենտրոնների միության նախագահ Գիորգի Շիոլաշվիլին հայտնել է, որ մեքենայի կրկնակի տեխզննում անցկացնելը հավանաբար վճարովի կդառնա 2023 թվականի փետրվարից: «Ալիք մեդիա»-ի...
18:10 09/12/2022Էրդողան․Մենք Եվրոպայի հետ ընդհանուր ապագա ունենալ չենք կարողTRT World forum-ի ժամանակ Էրդողանն անդրադարձել Եվրոպայի հետ Թուրքիայի ունեցած հարաբերություններին և F-16 կործանիչներին։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ նա մասնավորապես նշել է, որ Եվրոպան լքել է իրենց...
12:43 09/12/2022Վարդան Ոսկանյան. Ոչ Ադրբեջանը, ոչ էլ ադրբեջանա-թուրքական դաշինքը չեն համարձակվի անցնել ԱրաքսըԱդրբեջան-Թուրքիա համատեղ զորավարժությունների, դրանք ուղեկցող հայտարարությունների, ուղերձների, պաշտոնական Թեհրանի արձագանքի ու հնարավոր գործողությունների վերաբերյալ Panorama.am-ը զրուցել է իրանագետ...
20:36 08/12/2022Ի՞նչ անել, եթե հնարավորություն չունեք մարել վարկը․Խորհուրդներ փաստաբանիցՇատերը վարկեր ունեն Վրաստանի տարբեր բանկերում։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ ոմանք ֆինանսական դժվարությունների պատճառով չեն կարողանում ժամանակին մարել իրենց վարկերը և հաճախ դրա պատճառով նույնիսկ կորցնում են...
19:06 08/12/2022Մառնեուլիի շրջանի հայաբնակ Շահումյան գյուղում մարզական համալիր կկառուցվիՄառնեուլիի շրջանի հայաբնակ Շահումյան գյուղում մարզական համալիր կկառուցվի, «Ալիք Մեդիայի» ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարել է Մառնեուլիի սակրեբուլոյի պատգամավոր Արսեն Հախվերդյանը: Հախվերդյանի...
18:53 08/12/2022Արցախի Հանրապետությունում զբոսաշրջության ոլորտը կարիք է զգում մշտական ուշադրության․ Լեռնիկ ՀովհաննիսյանԴեկտեմբերի 8-ին Վահրամ Բալայանի նախագահությամբ հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ-ից։ «Օրակարգում ««Զբոսաշրջության և...
18:08 08/12/2022Սաակաշվիլին մտադիր է մասնակցել ուրբաթ օրը կայանալիք դատավարությանը՝ չնայած առողջական ծանր վիճակինՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին նամակ է գրել կլինիկայից, որում ցանկություն է հայտնել ուրբաթ օրը ներկա գտնվել դատական նիստին, որտեղ կքննարկեն նրա առողջական ծանր վիճակի պատճառով ազատ...
17:54 08/12/2022Թուրքիան պատրաստվում է Ռուսաստանից գազի զեղչ խնդրել. BloombergԹուրքական կողմը մտադիր է գազի գնի ավելի քան 25 %-ի զեղչի շուրջ բանակցել ռուսական պատվիրակության հետ, որը Անկարա կժամանի դեկտեմբերի 9-ին: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Bloomberg-ին հայտնել են...
12:16 08/12/2022Մինչև տարեվերջ Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև կսկսվեն օդային բեռնափոխադրումներ. «Hurrriyet»Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև ուղիղ չվերթների վերսկսումից հետո այժմ աշխատանքներ են իրականացվում օդային բեռնափոխադրումներ սկսելու ուղղությամբ: էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին գրել է թուրքական...
19:36 07/12/2022Սիրիայում Թուրքիայի հնարավոր ռազմագործողության ֆոնին Ստամբուլ է մեկնում Սերգեյ ՎերշինինըՌուսաստանի փոխարտգործնախարար Սերգեյ Վերշինինը մեկնում է Թուրքիա։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ օրակարգում ընդգրկված են Սիրիայում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները՝ Թուրքիայի կողմից Սիրիայի հյուսիսում...
19:12 07/12/2022Վրացական խաճապուրին շարունակում է թանկանալISET հետազոտական ինստիտուտի մշակած «Խաճապուրի ինդեքս»-ի համաձայն, 2022 թվականի նոյեմբերին խաճապուրիի ինդեքսի աճի միտումը շարունակվել է, և մեկ ստանդարտ իմերեթական խաճապուրիի պատրաստման արժեքը կազմել...
19:00 07/12/2022Հարությունյանը Փարիզում հանդիպել է ՀՅԴ Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետԱրայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Փարիզում հանդիպել է ՀՅԴ Ֆրանսիայի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի գրասենյակից։ «Աշխատանքային այցով...
16:14 07/12/2022ԱՀ ՊՆ. Հերթական ապատեղեկատվությունն էԱդրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները դեկտեմբերի 7-ին, ժամը 12:45 կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է: Այս մասին...
13:52 07/12/2022Ռուս խաղաղապահներն արգելել են ադրբեջանցի լրագրողների մուտքն ԱրցախԱյսօր ադրբեջանցի մի քանի լրագրողների մուտքը ռուս խաղաղապահների կողմից Արցախ արգելվել է։ Նրանք, ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, ցանկացել են լուսաբանել ռուս խաղաղապահ զորախմբի ու ադրբեջանական կառավարության...
13:12 07/12/2022ԱՄՆ-ի կոնգրեսը հանել է Թուրքիային F-16 կործանիչներ վաճառելու նախապայմաններըԱՄՆ-ի կոնգրեսում շարունակվում են Թուրքիային 40 միավոր ամերիկյան F-16 կործանիչների վաճառքի ու 80 միավոր արդեն առկա կործանիչների արդիականացման գործընթացի հետ կապված զարգացումները: Էրմենիհաբերի...
10:07 07/12/2022Պենտագոնը հայտնել է, որ իրանական պարեկային նավը վտանգավոր հեռավորության վրա մոտեցել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի նավերինԱՄՆ Զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM) պնդում է, որ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի պարեկային նավը Հորմուզի նեղուցում մոտեցել է ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի նավերին...

15:07 02/12/2017Turkey following Azerbaijan’s faulty behavior – analystThe persecutions against the four Turkish intellectuals who visited Artsakh in September come to show that Turkey is unable to tolerate the independent intelligence and supports Azerbaijan, which has...
11:38 02/12/2017Turkey’s opposition party reveals documents on Erdogan family’s offshore transfersBulent Tezcan, the spokesperson for Turkey’s main opposition party CHP (the Republican People's Party), has presented documents to media representatives, which come to prove the offshore allegations...
20:12 29/11/2017Artsakh president takes part in solemn event marking Monte Melkonian’s 60th birth anniversaryPresident of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Bako Sahakyan on Wednesday participated in the solemn event marking the 60th birthday anniversary of Artsakh Hero, the Republic of Armenia...
17:21 29/11/2017Expert: Azerbaijan concerned over Iranian FM’s statement made in YerevanIranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif’s statement made during his Yerevan visit has caused anxiety in Azerbaijan, Armenian expert on Iranian studies told a news conference on Wednesday.
10:15 29/11/2017Armenia has always abided by a frank and open dialogue with neighboring Iran – President SargsyanOver the past 25 years since the establishment of Armenia-Iran diplomatic relations, the two countries have built on the bonds of friendship based on mutual respect and understanding, Armenia’s...
13:59 28/11/2017Expert: Azerbaijan fails to disrupt Artsakh artists’ exhibition in TbilisiAn exhibition titled “Revival” featuring the works by seven young artists from Artsakh has opened at the “Hayartun” Center of Tbilisi, an Armenian expert on Georgian studies wrote on Facebook.
13:51 18/11/2017Artsakh attaches importance to Russian FM’s regional visit, expects positive outcome – spoxThe official Stepanakert attaches special importance to the regional visits of the foreign ministers of the OSCE Minsk Group Co-Chairs, in this case, Russian FM Sergey Lavrov’s upcoming visit to the...
18:42 17/11/2017New quake recorded in Azerbaijan, felt in ArtsakhA 4.5 magnitude earthquake has hit Azerbaijan, some 26 kilometers northwest of the town of Aghjaberd at a depth of 10 kilometers, Armenia’s National Service for Seismic Protection at Ministry of...
10:22 15/11/2017Artsakh president visited Talish, familiarized with reconstruction activitiesArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited on Tuesday the Talish village and got acquainted on site with the carried out construction activities, Information department at the Artsakh...
14:34 11/11/2017Karabakh reports relative calm on frontline over past weekThe situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan is reported to have remained relatively calm over the past week.
17:53 10/11/2017Iranian commission resumes discussions on Armenian-Iranian joint hydropower plant – analystThe Iranian Parliament's Energy Commission resumed discussions on a draft law on the construction of a hydropower plant at Arax River near the town of Meghri in southern Armenia in participation of...
17:30 10/11/2017Artsakh president chairs meeting on 2018 draft state budgetArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Friday chaired a meeting of the Cabinet of Ministers to discuss the 2018 Draft State Budget.
14:27 08/11/2017Azerbaijan does not lead OSCE mission to its frontlineThe OSCE Mission conducted on Wednesday a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan, to the north from Martakert town in accordance with the...
14:22 07/11/2017The New Eastern Europe: Azerbaijan’s civil society exiled from a captured stateThe Azerbaijani opposition has survived, even though the civil society has been significantly repressed, writes independent researcher and College of Europe alumnus Valentin Luntumbue in The New...
16:29 04/11/2017Turkish media attack the noted journalist for a photo near the Armenian Genocide MemorialTurkish journalist Amberin Zaman has posted a photo on Twitter, posing near the Armenian Genocide Memorial in Boston, United States.
15:53 04/11/2017Socio-economic condition of Hadrut region of Artsakh discusssed with president SahakyanSocio-economic condition of Hadrut region of Artsakh discussed with President Sahakyan Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the Hadrout region and convened there a working...
19:00 03/11/2017Karabakh president visits Kashatagh regionArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Friday visited the Kashatagh region and got acquainted with the course of a number of projects being carried out in the hydro-power...
19:38 02/11/2017Iran to never sell ballistic missiles to Azerbaijan, Ara Papyan insistsAzerbaijan has repeatedly voiced the intent to buy ballistic missiles from Iran, yet the latter has consistently avoided the possibility of such a deal, predicting possible threats, Ara Papyan, the...
13:13 02/11/2017EurasiaNet: For Iran, selling weapons to Azerbaijan carries a significant security riskFor Azerbaijan, the most attractive Iran military product would be ballistic missiles, which Baku has sought since September 2016, when it emerged that Armenia had acquired advanced Russian...
19:45 01/11/2017The name of Armenian-Kurdish musician erased on a park sing in TurkeyAn unidentified person has erased the name of Armenian-Kurdish musician Aram Tigran by a splash of white paint on the information board of the park in Turkey’s Batman town, Ermenihaber reported.