13:17 03/12/2022Իրանի հարավ-արևմուտքում նոր ատոմակայան է կառուցվումԻրանի Խուզեստան նահանգի Դարխովեյն քաղաքում մեկնարկել է 300 ՄՎտ հզորությամբ «Քարուն» էլեկտրակայանի շինարարությունը: ParsToday-ի փոխանցմամբ՝ Խուզեստան նահանգի Դարխոյն քաղաքում շաբաթ օրը մեկնարկել են...
13:06 03/12/2022Մի խումբ ադրբեջանցիներ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղինՔիչ առաջ Շուշի-Քարին տակ խաչմերուկի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Այս մասին հայտնում են Արցախի...
12:21 03/12/2022Չեխիայի դեսպանին մեղադրել են Վրաստանի համբավին վնաս հասցնելու համարՎրաստանի ԱԳՆ է կանչվել այդ երկում Չեխիայի դեսպան Պետր Միկիսկը։ Վրացական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, դիվանագետը պետք է բացատրություն տար իր արած հայտարարություններից մեկի վերաբերյալ, ըստ որի որ...
09:28 03/12/2022Վրաստանում մանդարինի բերքն այս տարի ավելի քիչ է. կանխատեսումը՝ 40-45 հազար տոննաՎրաստանում շարունակվում է 2022 թ. մանդարինի սեզոնը: Ֆերմերները համեմատաբար ուշ են սկսել բերքահավաքը՝ անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով։ Jnews-ի փոխանցմամբ, մանդարինի բերքն այս տարի ավելի քիչ...
19:56 02/12/2022ԵՄ դեսպանը հետևում է Սաակաշվիլիի առողջական վիճակինՎրաստանում Եվրամիության դեսպան Պավել Հերչինսկին հայտարարել է, որ ԵՄ ներկայացուցիչներն ուշադիր հետևում են Վրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլիի առողջական վիճակին։Այս...
18:21 02/12/2022Էրդողանի վարկանիշը շարունակում է ընկնելԹուրքական «MetroPOLL» վիճակագրական-հետազոտական կազմակերպությունը գալիք 2023 թվականի նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններից առաջ հերթական անգամ սոցհարցում է իրականացրել։Այս մասին գրում է...
17:59 02/12/2022ԵԱՀԿ ԽՎ-ն պատրաստակամություն է հայտնել նպաստել Երևանի և Բաքվի միջև միջխորհրդարանական երկխոսությանըԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովը պատրաստ է խթանել միջխորհրդարանական երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև՝ տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու համար: «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասի ասել...
16:55 02/12/2022Իրանի խորհրդարանը կքննարկի հիջաբի պարտադիր կրելու հարցըԻրանի խորհրդարանը կձևավորի հանրային մշակույթի խորհուրդ, որի պարտականությունները կներառեն հիջաբի պարտադիր կրման հարցի մշակումը: «Ռիա նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի...
16:02 02/12/2022Թուրքիան հրաժարվում է Ռուսաստանի հետ պարեկային ծառայություն իրականացնել ՍիրիայումՍիրիայում պատերազմող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի ղեկավարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Օլեգ Եգորովը հայտարարել է, որ վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիան հրաժարվել է Ռուսաստանի հետ Սիրիայում...
15:00 02/12/2022Իրանը ցանկանում է մեծացնել Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտումԻրանը ցանկանում է մեծացնել Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտում: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի նավթի փոխնախարարը: Քաղաքական գործիչն ընդգծել...
13:41 02/12/2022Արցախի ԱԺ նախագահ. Ադրբեջանը լուրջ սպառնալիք է հայկական պետականության համարԱրցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ողջունել է Ֆրանսիայի Ստորին պալատի՝ Ազգային ժողովի նոյեմբերի 30-ին ընդունած բանաձևը։ ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ,...
19:45 01/12/2022Գործազրկության պատկերը՝ ՎրաստանումՎրաստանում 2022 թվականի երեք եռամսյակում, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, ստեղծվել է ավելի քան 100 հազար աշխատատեղ, իսկ գործազրկության մակարդակը նվազել է 4 տոկոսով, հայտնում են Վրաստանի...
19:33 01/12/2022«Ապրելու ենք»․ կայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի համերգըԿայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի «Ապրելու ենք» խորագրով համերգը, որին ներկա է եղել ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Միջոցառումը տեղի է ունեցել Հայաստանի...
18:09 01/12/2022Վրաստանը կշարունակի աջակցել Սև ծովում ՆԱՏՕ-ի գործողություններինՎրաստանը կշարունակի աջակցել ՆԱՏՕ-ի անվտանգության գործունեությանը սևծովյան տարածաշրջանում։ Այս մասին հինգշաբթի օրը հայտարարել են հանրապետության կառավարության մամուլի ծառայությունից՝ վարչապետ Իրակլի...
17:33 01/12/2022Թուրքիայի Բուրսա նահանգում ուղղաթիռ է կործանվելԹուրքիայի արևմուտքում՝ Բուրսա նահանգում, հինգշաբթի Ուղղաթիռը է կործանվել: CNN Turk-ի տարածած լուրին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Ուղղաթիռը կործանվել է ՋԷԿ-ի մոտ, Բուրսա քաղաքից հյուսիս գտնվող...
14:04 01/12/2022Թուրքիայում բանկերին պարտքեր ունեցող քաղաքացիների թիվը 1 տարում ավելացել է 2 մլն ովԹուրքիայում վերջին 1 տարում անհատական վարկեր վերցրած քաղաքացիների թիվն ավելացել է 2 մլն.-ով՝ հասնելով 36 մլն 671 հազարի: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է խորհրդարանի ընդդիմադիր...
10:17 01/12/2022Սաակաշվիլիի եղբայրը խոսել է քաղաքական գործչի առողջական ծայրահեղ ծանր վիճակի մասինԹբիլիսիի կլինիկայում գտնվող նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է, նա չի կարող շարժվել: Palitranews հեռուստաընկերության եթերում նրա եղբոր Գիորգի Սաակաշվիլիի այդ...
20:22 30/11/2022«Լուկօյլ»-ին արգելվել է Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհանով նավթ արտահանելՌուսական «Լուկօյլ» նավթամթերք արտադրող ընկերությունը արևմտյան պատժամիջոցների պատճառով դեկտեմբերից կդադարեցնի Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան խողովակաշարով արտահանումը Կասպից ծովի նավթահանքերից: Aliq.ge-ի...
19:43 30/11/2022Օջալանը դատի է տվել ՀունաստանինՔուրդիստանի բանվորական կուսակցության (ՔԲԿ-PKK) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը Հունաստանին դատի տալու նպատակով դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան (ՄԻԵԴ)։ Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Բանն...
18:45 30/11/2022ՆԱՏՕ-ի «բաց դռների» քաղաքականությունը Վրասատնի հանդեպ շարունակվում էԲուխարեստում կայացած հանդիպումից հետո ՆԱՏՕ-ի ԱԳ նախարարները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որում խոսում են նաև Վրաստանին աջակցելու մասին։Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Ինչպես նշվում է...

11:58 30/12/2020Один убит, трое ранены в результате ракетного обстрела израильского пригорода ДамаскаОдин человек погиб и трое военнослужащих пострадали в результате обстрела Израилем пригорода Дамаска, сообщило государственное телевидение Сирии со ссылкой на военный источник, передает РИА НОВОСТИ.
16:50 29/12/2020Чавушоглу: Алиев, несмотря на все трудности, проявил добрую волю«Наше сотрудничество в регионе дает конкретные результаты. Мы видим, что в Карабахе установлен режим прекращения огня, и в самое ближайшее время будет создан совместный центр по мониторингу за...
16:24 29/12/2020Лавров: Ситуация в Карабахе не должна использоваться для проникновения наемников в регионРоссийская Федерация и Турция единогласны с тем, что ситуация в Нагорном Карабахе не должна использоваться для проникновения иностранных наемников в этот регион.
14:07 29/12/2020Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 2012Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 012. Скончались 25 человек. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
19:29 28/12/2020Эксперт предупреждает: У этой «страусиной политики» будут тяжелые последствияУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) Тигран Абрамян пишет: «Азербайджанские колонны осуществляют беспрепятственные передвижения...
17:32 28/12/2020Поисково-спасательные отряды Госслужбы по ЧС Арцаха не пустили в ГадрутПоисково-спасательным группам Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) не разрешили выехать в Гадрут.
15:44 28/12/2020Главы МИД Армении и Ирана обсудили вопросы региональной безопасности28 декабря состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Ара Айвазяна с министром иностранных дел Ирана Мохаммадом Джавадом Зарифом.
15:09 28/12/2020Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 538Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 538. Скончался 41 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по сегодняшний...
14:55 28/12/2020Песков рассказал, что помогло заключить мирные соглашения по АрцахуПоддержание президентом России Владимиром Путиным дружественных отношений с Баку и Ереваном помогло достичь мирных договоренностей по Нагорному Карабаху.
13:53 28/12/2020Армия обороны Арцаха: Ни один военнослужащий не принимал участия в каких-либо действияхПресс-служба Министерства обороны Республики Арцах распространила заявление, в котором говорится: «Азербайджанская сторона продолжает распространять дезинформацию, якобы о нападении «армянской...
11:27 28/12/2020Состоялся телефонный разговор между Робертом Кочаряном и Владимиром ПутинымКак передают московские источники 168.am, 18 декабря, когда второй президент Армении Роберт Кочарян находился в Москве для участия в заседании совета директоров АФК «Система», у него состоялся...
18:38 26/12/2020Российско-турецкий центр по Нагорному Карабаху начнет свою работу в январеВоеннослужащие ВС Турции под командованием бригадного генерала отправились в Азербайджан, утверждает в субботу телеканал NTV, передает ТАСС.
12:55 26/12/2020Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за сутки увеличилось на 1 784Число выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 784, скончались 39 пациентов.
10:36 26/12/2020Грузия: проводится изучение нескольких подозрительных случаев заражения COVID-19, может быть выявлен новый штаммВ Национальном центре по контролю за заболеваниями Минздрава Грузии заявляют, что изучают несколько подозрительных случаев заражения COVID-19, где, возможно, может выявиться новый штамм.
16:43 25/12/2020Эрдоган подтвердил запрет на новогодние программы в отелях ТурцииПрезидент Турции Тайип Эрдоган подтвердил полный запрет в Турции на новогодние развлекательные программы в отелях и на виллах, за соблюдением циркуляра МВД будут следить полиция и разведка.
15:23 25/12/2020Коронавирус в Грузии: число случаев заражения за сутки выросло на 1881Число выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 881, скончались 37 пациентов.
13:28 25/12/2020Правительство России выделило Минобороны дополнительные средства на миротворческую миссию в КарабахеПравительство России выделило из бюджета дополнительные средства для Минобороны на миротворческую операцию в Нагорном Карабахе.
13:05 25/12/2020Алиев объявил о демобилизацииПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев объявил с 25 декабря 2020 года по 15 апреля 2021 года поэтапную демобилизацию военнослужащих, призванных в связи с военными действиями в Карабахе, передает ТАСС.
20:03 24/12/2020Алиев планирует увеличить военные расходы Азербайджана в 2021 годуПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что инициировал увеличение военных расходов в бюджете на следующий год, передает РИА НОВОСТИ.