13:17 03/12/2022Իրանի հարավ-արևմուտքում նոր ատոմակայան է կառուցվումԻրանի Խուզեստան նահանգի Դարխովեյն քաղաքում մեկնարկել է 300 ՄՎտ հզորությամբ «Քարուն» էլեկտրակայանի շինարարությունը: ParsToday-ի փոխանցմամբ՝ Խուզեստան նահանգի Դարխոյն քաղաքում շաբաթ օրը մեկնարկել են...
13:06 03/12/2022Մի խումբ ադրբեջանցիներ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղինՔիչ առաջ Շուշի-Քարին տակ խաչմերուկի հատվածում քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Այս մասին հայտնում են Արցախի...
12:21 03/12/2022Չեխիայի դեսպանին մեղադրել են Վրաստանի համբավին վնաս հասցնելու համարՎրաստանի ԱԳՆ է կանչվել այդ երկում Չեխիայի դեսպան Պետր Միկիսկը։ Վրացական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, դիվանագետը պետք է բացատրություն տար իր արած հայտարարություններից մեկի վերաբերյալ, ըստ որի որ...
09:28 03/12/2022Վրաստանում մանդարինի բերքն այս տարի ավելի քիչ է. կանխատեսումը՝ 40-45 հազար տոննաՎրաստանում շարունակվում է 2022 թ. մանդարինի սեզոնը: Ֆերմերները համեմատաբար ուշ են սկսել բերքահավաքը՝ անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով։ Jnews-ի փոխանցմամբ, մանդարինի բերքն այս տարի ավելի քիչ...
19:56 02/12/2022ԵՄ դեսպանը հետևում է Սաակաշվիլիի առողջական վիճակինՎրաստանում Եվրամիության դեսպան Պավել Հերչինսկին հայտարարել է, որ ԵՄ ներկայացուցիչներն ուշադիր հետևում են Վրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլիի առողջական վիճակին։Այս...
18:21 02/12/2022Էրդողանի վարկանիշը շարունակում է ընկնելԹուրքական «MetroPOLL» վիճակագրական-հետազոտական կազմակերպությունը գալիք 2023 թվականի նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններից առաջ հերթական անգամ սոցհարցում է իրականացրել։Այս մասին գրում է...
17:59 02/12/2022ԵԱՀԿ ԽՎ-ն պատրաստակամություն է հայտնել նպաստել Երևանի և Բաքվի միջև միջխորհրդարանական երկխոսությանըԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովը պատրաստ է խթանել միջխորհրդարանական երկխոսությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև՝ տարածաշրջանում խաղաղություն ապահովելու համար: «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասի ասել...
16:55 02/12/2022Իրանի խորհրդարանը կքննարկի հիջաբի պարտադիր կրելու հարցըԻրանի խորհրդարանը կձևավորի հանրային մշակույթի խորհուրդ, որի պարտականությունները կներառեն հիջաբի պարտադիր կրման հարցի մշակումը: «Ռիա նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի...
16:02 02/12/2022Թուրքիան հրաժարվում է Ռուսաստանի հետ պարեկային ծառայություն իրականացնել ՍիրիայումՍիրիայում պատերազմող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի ղեկավարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Օլեգ Եգորովը հայտարարել է, որ վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիան հրաժարվել է Ռուսաստանի հետ Սիրիայում...
15:00 02/12/2022Իրանը ցանկանում է մեծացնել Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտումԻրանը ցանկանում է մեծացնել Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների զարգացման ոլորտում: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի նավթի փոխնախարարը: Քաղաքական գործիչն ընդգծել...
13:41 02/12/2022Արցախի ԱԺ նախագահ. Ադրբեջանը լուրջ սպառնալիք է հայկական պետականության համարԱրցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ողջունել է Ֆրանսիայի Ստորին պալատի՝ Ազգային ժողովի նոյեմբերի 30-ին ընդունած բանաձևը։ ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ,...
19:45 01/12/2022Գործազրկության պատկերը՝ ՎրաստանումՎրաստանում 2022 թվականի երեք եռամսյակում, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, ստեղծվել է ավելի քան 100 հազար աշխատատեղ, իսկ գործազրկության մակարդակը նվազել է 4 տոկոսով, հայտնում են Վրաստանի...
19:33 01/12/2022«Ապրելու ենք»․ կայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի համերգըԿայացել է Արցախի պետական ջազ նվագախմբի «Ապրելու ենք» խորագրով համերգը, որին ներկա է եղել ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Միջոցառումը տեղի է ունեցել Հայաստանի...
18:09 01/12/2022Վրաստանը կշարունակի աջակցել Սև ծովում ՆԱՏՕ-ի գործողություններինՎրաստանը կշարունակի աջակցել ՆԱՏՕ-ի անվտանգության գործունեությանը սևծովյան տարածաշրջանում։ Այս մասին հինգշաբթի օրը հայտարարել են հանրապետության կառավարության մամուլի ծառայությունից՝ վարչապետ Իրակլի...
17:33 01/12/2022Թուրքիայի Բուրսա նահանգում ուղղաթիռ է կործանվելԹուրքիայի արևմուտքում՝ Բուրսա նահանգում, հինգշաբթի Ուղղաթիռը է կործանվել: CNN Turk-ի տարածած լուրին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Ուղղաթիռը կործանվել է ՋԷԿ-ի մոտ, Բուրսա քաղաքից հյուսիս գտնվող...
14:04 01/12/2022Թուրքիայում բանկերին պարտքեր ունեցող քաղաքացիների թիվը 1 տարում ավելացել է 2 մլն ովԹուրքիայում վերջին 1 տարում անհատական վարկեր վերցրած քաղաքացիների թիվն ավելացել է 2 մլն.-ով՝ հասնելով 36 մլն 671 հազարի: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է խորհրդարանի ընդդիմադիր...
10:17 01/12/2022Սաակաշվիլիի եղբայրը խոսել է քաղաքական գործչի առողջական ծայրահեղ ծանր վիճակի մասինԹբիլիսիի կլինիկայում գտնվող նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է, նա չի կարող շարժվել: Palitranews հեռուստաընկերության եթերում նրա եղբոր Գիորգի Սաակաշվիլիի այդ...
20:22 30/11/2022«Լուկօյլ»-ին արգելվել է Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհանով նավթ արտահանելՌուսական «Լուկօյլ» նավթամթերք արտադրող ընկերությունը արևմտյան պատժամիջոցների պատճառով դեկտեմբերից կդադարեցնի Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան խողովակաշարով արտահանումը Կասպից ծովի նավթահանքերից: Aliq.ge-ի...
19:43 30/11/2022Օջալանը դատի է տվել ՀունաստանինՔուրդիստանի բանվորական կուսակցության (ՔԲԿ-PKK) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը Հունաստանին դատի տալու նպատակով դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան (ՄԻԵԴ)։ Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։ Բանն...
18:45 30/11/2022ՆԱՏՕ-ի «բաց դռների» քաղաքականությունը Վրասատնի հանդեպ շարունակվում էԲուխարեստում կայացած հանդիպումից հետո ՆԱՏՕ-ի ԱԳ նախարարները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որում խոսում են նաև Վրաստանին աջակցելու մասին։Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Ինչպես նշվում է...

15:08 29/09/2017'Azerbaijan has a very dire human rights situation' – CoE human rights chiefThe Council of Europe's human rights chief has touched upon the human rights situation in Azerbaijan in an interview with Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL).
14:23 29/09/2017Erdogan: Barzani has thrown himself into the fireIraqi Kurdistan Regional Government (KRG) President Massoud Barzani threw himself into the fire by not calling off the Sept.
19:11 28/09/2017Artsakh soldier killed in Azerbaijani fireOn September 28, at around 15:00, Artsakh Defense Army soldier identified as Seyran Manvel Sargsyan (b.
19:55 27/09/2017President of Artsakh receives members of “Support to Karabakh” UnionArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday received a group of members of the “Support to Karabakh” Union led by head of the organization Maral Asadourian.
18:33 26/09/2017Georgia’s PM highlights the need to increase the existing volumes of trade turnover between Armenia, Georgia‘Armenia and Georgia have chosen different ways of integration, however it will not be an obstacle for the development of cooperation of our countries: it can have a positive influence not only on...
20:22 25/09/2017Declaration of Friendship signed between Chartar City of Artsakh and Décines-Charpieu City of FranceA Declaration of Friendship was signed between Chartar city of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) and Décines-Charpieu city of France on 25 September.
18:38 25/09/2017Parliament official: Giving religious nuance to Karabakh conflict by Azerbaijan should be condemned by CSTO PADeputy Speaker of Armenia’s National Assembly (NA) Eduard Sharmazanov, who is in Saint Petersburg on a working visit, on Monday held a meeting with Piotr Ryabukhin, Secretary-in-Charge of the...
17:07 25/09/2017Armenia, Iran sign cinema cooperation agreementThe National Cinema Centre of Armenia (NCCA) and Iran’s Farabi Cinema Foundation on Monday signed a cooperation agreement on cinema sphere at the Ministry of Culture in capital city Yerevan.
16:08 25/09/2017Armenian Parliament Speaker’s delegation is in Georgia on official visitSpeaker of the Armenian National Assembly (NA) Ara Babloyan arrived in Georgia on an official visit on 25 September, the press office of the Parliament reports.
18:31 23/09/2017Artsakh President meets with members of the Union of freedom FightersSeptember President Bako Sahakyan visited today the Artsakh Union of Freedom Fighters and met with its leadership and a group of members at the head of the organization’s chairman Samvel Karapetyan.
17:08 23/09/2017Armenian lawmakers unable to enter the Armenian Church in BakuMember of the Armenian parliament Armen Ashotyan and Mane Tandilyan, who are on a visit to Baku, Azerbaijani to attend Euronest Parliamentary Assembly conference, toured the city and visited the...
14:08 23/09/2017Azerbaijani forces fire more than 4000 shots towards Armenian positions over past weekThe Azerbaijani forces broke the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan mainly from weapons of different calibers from 17 to 23 September,...
13:28 23/09/2017Artsakh President attends event dedicated to Day of StepanakertArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Saturday participated at the solemn event dedicated to the Day of Stepanakert, the Central Information Department of the Artsakh...
11:53 23/09/2017Armenian parliament speaker to depart for Georgia on official visitSpeaker of the Armenian National Assembly Ara Babloyan will depart for Georgia on an official visit on September 25-26, the press service of the parliament told Panorama.am.
11:07 23/09/2017Iran successfully test-fires new ballistic missile: videoIran has released footage of the successful test-launch of its new ballistic missile, Khorramshahr, a few hours after it was unveiled during a military parade in the capital city of Tehran, Press TV...
20:36 22/09/2017Artsakh FM received intellectuals from TurkeyMinister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Karen Mirzoyan received today a group of intellectuals who had arrived in Stepanakert from Turkey on an acquaintance...
18:30 22/09/2017Armenian MP opposes to anti-Armenian propaganda of Azerbaijan at Euronest PA session in BakuThe head of the Armenian parliamentary delegation to Euronest Parliamentary Assembly (PA), the chairman of the National Assembly (NA) Standing Committee on Foreign Relations, Armen Ashotyan on Friday...
13:03 22/09/2017Efforts needed to open door for dialogue between Turkey, Armenia, Garo Paylan says“The stalled relations between Turkey and Armenia hamper the democratization process of the both countries,” Turkish lawmaker of Armenia descent Garo Paylan told a press conference on Friday in...
16:49 20/09/2017EU not keen on quitting the Iranian nuclear deal, expert in Iran saysDespite certain internal issues and external challenges Iran face, the country’s leverage has notable grown both in the region and in the international arena, expert in Iran Armen Israyelyan wrote on...
20:13 19/09/2017“Gratitude” medal awarded to Zaven Khanjian for services rendered to the Artsakh RepublicArtsakh Republic President Bako Sahakyan met in Yerevan at the NKR Permanent Representation to Armenia the delegation of the Armenian Missionary Association of America headed by its executive...