19:28 06/12/2022Վերջին սոցհարցումներում Էրդողանը զիջում է ընդդիմադիր մրցակիցներին«Yöneylem» հետազոտական կենտրոնը հերթական սոցհարցման արդյունքներն է հրապարակել։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այն իրականացվել է սույն տարվա նոյեմբերի 23-ից 27-ը։ Հարցմանը մասնակցել է 2400 քաղաքացի 27...
18:38 06/12/2022Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթ Վրաստանում«Վիրահայերի Միությունը» հրավիրում է բոլորին մասնակցելու աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթին, որը տեղի կունենա հունվարի 9-ին՝ նրա ծննդյան օրը։ «Մրցույթին մասնակցելու համար...
18:00 06/12/2022Վրաստանում մեքենաների գները կբարձրանան 10-15%-ովՎրաստանի ավտոներմուծողների ասոցիացիան ակնկալում է, որ 2023 թվականի սկզբից ինչպես հին, այնպես էլ նոր մեքենաների գները կբարձրանան լրացուցիչ 10-15 տոկոսով, իսկ ապագայում գնաճի միտումը կշարունակվի։...
17:53 06/12/2022Բաքվում հրդեհ էԲաքվում հրդեհ է բռնկվել Սահմանյաին ծառայության ակադեմիայի շենքում։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հրդեհը բռնկվել է շենքի տանիքում։ Ահազանգից հետո դեպքի վայր են ժամանել հրշեջները՝ փորձելով հանգցնել...
17:47 06/12/2022Ծեծկռտուք՝ Թուրքիայի խորհրդարանումԹուրքիայի Ազգային մեծ ժողովում բյուջետային քննարկումների ժամանակ պատգամավորների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, պատգամավորներից մեկը գլխի վնասվածքով հոսպիտալացվել է։ Այս մասին փոխանցում է «Ռիա...
17:04 06/12/2022Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններում ներգրավված են ամերիկյան F-16 կործանիչներԹուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը Twitter-ում տեսանյութ է հրապարակել այն մասին, որ Ադրբեջանում ընթացող թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժություններում ներգրավված են նաև ամերիկյան արտադրության...
16:02 06/12/2022Թուրքիայում F-5 ինքնաթիռ է կործանվելԹուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-5 կործանիչը կործանվել է Կոնիա քաղաքում, օդաչուն կատապուլտվել է։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «F-5 մարտական ուսումնական ինքնաթիռը կործանվել է...
13:56 06/12/2022Չավուշօղլուն հերթական անգամ հաստատել է հայ-թուրքական գործընթացի կախվածությունը հայ-ադրբեջանականիցԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն Անկարայում կայացած «Թուրքիայի նախաձեռնողական և մարդասիրական արտաքին քաղաքականությունը» խորագրով կոնֆերանսին ելույթի ժամանակ հերթական անգամ անդրադարձել...
20:32 05/12/2022Թբիլիսիի Վանքի Մայր Տաճարի կամ Հարանց վանքի պատմությունը14-րդ դարում կառուցած հսկայական «Վանք» եկեղեցական համալիրը, որն ավելի հայտնի է Հարանց վանք անվամբ, առաջնորդանիստ եռագմբեթ եկեղեցի է եղել: Բոլորովին վերջերս շինարարական աշխատանքների ժամանակ Վանքի...
18:30 05/12/2022Լարսով երթևեկությունը սահմանափակ էՎրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային վարչության տեղեկատվության համաձայն՝ ձյան և մերկասառույցի պատճառով Գուդաուրի-Կոբի հատվածում արգելվում է կցորդով և...
17:33 05/12/2022Ըստ Իրանի՝ կարևոր է, որ ՀԱՊԿ-ը ճիշտ որոշումներ կայացնի՝ ի պատասխան ԱՄՆ հիբրիդային պատերազմներիՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) պետք է ճիշտ որոշումներ կայացնի՝ ի պատասխան ինքնիշխան պետությունների դեմ ԱՄՆ-ի հիբրիդային պատերազմների։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին...
16:15 05/12/2022Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ ընդդիմությունը վրացի վարձկաններ է ուղարկում ՈւկրաինաՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հայտարարել է, որ ընդդիմության ներկայացուցիչները հավաքագրում և Ուկրաինա կռվելու են ուղարկում հանրապետության քաղաքացիներին։ «Ուզում եմ բոլորին հիշեցնել, որ այդ...
15:38 05/12/2022Թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժություն է անցկացվումԹուրքական և ադրբեջանական զինված ուժերը համատեղ զորավարժություն են անցկացնում Ադրբեջանում։ Երկու երկրների ուժային գերատեսչությունների տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի բանակային...
14:39 05/12/2022ՌԴ-ն շահագրգռված է Երևանի ու Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագիր ստորագրմամբ. ԼավրովՌուսաստանը շահագրգռված է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրմամբ։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Մոսկվայում Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի...
14:31 05/12/2022Ստամբուլում տրամվայի վթարի հետևանքով վիրավորների թիվը հասել է 33-իՍտամբուլում տրամվայի և ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժել է 33 մարդ: «ՌԱԻ նովոստի»-ն գրել է, որ այդ մասին հայտնել է քաղաքապետ Ալի Երլիկայան։ Ստամբուլի հյուսիսում գտնվող Ալիբեյքոյ թաղամասում տրամվայը...
13:59 05/12/2022Այսօր Մոսկվայում տեղի կունենա ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նիստըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և ՀԱՊԿ ԽՎ XV լիագումար նիստը տեղի կունենա երկուշաբթի օրը Միությունների պալատի սյունազարդ սրահում: Լուրը հայտնույմ...
10:47 05/12/2022Թեհրանն աջակցում է ՇՀԿ-ին միանալու Մինսկի մտադրությանըԻրանն աջակցում է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) լիիրավ անդամ դառնալու Բելառուսի մտադրությանը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ այդ մասին հայտարարել է Մինսկում Իրանի դեսպան Սաիդ Յարին։...
08:28 05/12/2022Իրանը բողոքի ցույցերի ֆոնին կվերանայի հիջաբի մասին օրենքըԻրանի իշխանությունները մտադիր են փոփոխել երկրի գործող օրենսդրությունը, որը վերաբերում է կանանց կողմից պարտադիր հիջաբ կրելուն։ Այս հայտարարել է Իրանի գլխավոր դատախազ Մոհամմադ Ջաֆար Մոնթազերին, գրում է...
17:13 03/12/2022Իրանում վերջին անկարգությունների ժամանակ զոհվել է 200 մարդԻրանում տեղի ունեցած վերջին անկարգությունների հետևանքով առնվազն 200 մարդ Է զոհվել, պետական, հասարակական և մասնավոր կազմակերպություններն էլ կրել են ավելի քան 200 միլիոն դոլարի վնաս։ «Ռիա Նովոստի»-ի...
15:56 03/12/2022Նեդ Փրայս. ԱՄՆ-ն ակտիվորեն համագործակցում է կողմերի հետ Հարավային Կովկասի խաղաղ ապագան ապահովելու համարՈւրբաթ օրը կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է այն հարցին, թե արդյոք ղարաբաղյան հակամարտությունը շոշափվել է ԵՄ-ԱՄՆ երկխոսության...

15:07 08/01/2021Вторая волна коронавируса в Грузии: за сутки выявили 537 случаев зараженияЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 537. Скончались 34 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
14:55 08/01/2021Защитник прав человека: Пленные военнослужащие должны быть возвращены в Армению немедленно и без предварительных условийЗащитник прав человека (Омбудсмен) Ра Арман Татоян пишет: «1. Все армянские военнослужащие, захваченные в плен азербайджанскими военными, должны быть освобождены и возвращены в Армению. Это нужно...
11:23 08/01/2021«Эрмени тил»: В Азербайджане вышел в свет учебник армянского языкаВ Азербайджане издан учебник для тех, кто хочет изучать армянский язык. Он предназначен как для студентов курсов армянского языка, организованных Центром анализа международных отношений, так и для...
13:34 07/01/2021В Турции арестовали двух бывших госслужащих в связи с убийством Гранта ДинкаСуд в турецком Стамбуле постановил арестовать двух бывших офицеров разведки в связи с убийством в 2007 году турецкого журналиста армянского происхождения, главного редактора армяно-турецкой газеты...
12:27 07/01/2021COVID-19 в Грузии: за сутки выявили 1612 случаев зараженияЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 612. Скончались 28 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
13:40 06/01/2021Тигран Абраамян: Пока в Армении будет править этот премьер, у нас будут новые потери«Если сначала создавалось впечатление, что совместное соглашение от 9 ноября было последней точкой, где отразились наши полные потери, то через некоторое время стало ясно, что наши потери еще больше,...
11:21 06/01/2021Вардан Восканян: В этот момент даже сам Алиев не может добраться до «своей столицы»Заведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ), кандидат наук Вардан Восканян пишет: Нет, я понимаю, что бакинский диктатор может объявить Шуши не только «культурной...
19:44 05/01/2021Минобороны РФ обновило карту миротворческой операции в АрцахеНа сайте министерства обороны России появилась обновленная карта миротворческой операции в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)).
19:15 05/01/2021В Иране проходят масштабные учения с массовым применением боевых беспилотниковСегодня утром в районе Семнана, на северо-востоке Ирана, начались первые крупные боевые учения с использованием сотен беспилотных летательных аппаратов Армии Исламской Республики Иран.
17:34 05/01/2021Алиев объявил оккупированную культурную столицу Арцаха – город Шуши – культурной столицей АзербайджанаПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев объявил оккупированный в ходе 44-дневной войны являющийся культурной столицей Арцаха (НКР) город Шуши культурной столицей Азербайджана.
13:24 05/01/2021Иран сообщил, что обогатил уран до 20 процентов на ядерном объекте в ФордоИран обогатил уран до 20 процентов на ядерном объекте в Фордо, сообщил официальный представитель Организации атомной энергии Ирана (ОАЭИ) Бехруз Камальванди.
12:00 05/01/2021Грузия: за сутки выявлено 2 316 новых случаев коронавирусаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 316, скончались 18 человек.
20:26 04/01/2021Министерство обороны: Новость о похищении армянского солдата из Давид Бека является дезинформациейМинистерство обороны Республики Армения опровергает распространенную по одному из телеграм-каналов информацию о том, что азербайджанская сторона похитила армянского военнослужащего на пограничном...
19:48 04/01/2021Иран приступает к обогащению уранаИран в понедельник возобновил обогащение урана до уровня 20%, что считается оружием, сообщил иранским государственным СМИ официальный представитель правительства Али Рабии, передает Интерфакс.
12:30 31/12/2020Коронавирус в Грузии: за сутки выявлено 1 527 новых случаев зараженияЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 527, скончались 24 пациента.
20:13 30/12/2020Герман Куликовский: «Игра Пашиняна. Зачем армянский премьер обвиняет Россию в предательстве»Сайт life.ru представляет статью автора телеграм-канала "Старше Эдды" Германа Куликовского о Николе Пашиняне.
18:35 30/12/2020Главы МИД Армении и Грузии обсудили вопросы регионального мира и безопасности30 декабря состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Ара Айвазяна с главой МИД Грузии Давидом Залкалиани.
15:22 30/12/2020COVID-статистика Грузии: число инфицированных превышает число выздоровевшихВ Грузии за минувшие сутки сделано 14 192 теста на коронавирус, из них 7 074 – на антиген и 7 118 – ПЦР, в результате чего выявлено 1 738 новых случаев инфицирования, заявил на брифинге замглавы...
13:09 30/12/2020Подконтрольная Турции группировка взяла на себя ответственность за атаку на российскую бронетехнику в СирииПодконтрольная Турции запрещенная в России террористическая группировка "Хайят Тахрир аш-Шам" взяла на себя ответственность за атаку на российских военнослужащих в провинции Идлиб.