19:28 06/12/2022Վերջին սոցհարցումներում Էրդողանը զիջում է ընդդիմադիր մրցակիցներին«Yöneylem» հետազոտական կենտրոնը հերթական սոցհարցման արդյունքներն է հրապարակել։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այն իրականացվել է սույն տարվա նոյեմբերի 23-ից 27-ը։ Հարցմանը մասնակցել է 2400 քաղաքացի 27...
18:38 06/12/2022Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթ Վրաստանում«Վիրահայերի Միությունը» հրավիրում է բոլորին մասնակցելու աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթին, որը տեղի կունենա հունվարի 9-ին՝ նրա ծննդյան օրը։ «Մրցույթին մասնակցելու համար...
18:00 06/12/2022Վրաստանում մեքենաների գները կբարձրանան 10-15%-ովՎրաստանի ավտոներմուծողների ասոցիացիան ակնկալում է, որ 2023 թվականի սկզբից ինչպես հին, այնպես էլ նոր մեքենաների գները կբարձրանան լրացուցիչ 10-15 տոկոսով, իսկ ապագայում գնաճի միտումը կշարունակվի։...
17:53 06/12/2022Բաքվում հրդեհ էԲաքվում հրդեհ է բռնկվել Սահմանյաին ծառայության ակադեմիայի շենքում։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հրդեհը բռնկվել է շենքի տանիքում։ Ահազանգից հետո դեպքի վայր են ժամանել հրշեջները՝ փորձելով հանգցնել...
17:47 06/12/2022Ծեծկռտուք՝ Թուրքիայի խորհրդարանումԹուրքիայի Ազգային մեծ ժողովում բյուջետային քննարկումների ժամանակ պատգամավորների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, պատգամավորներից մեկը գլխի վնասվածքով հոսպիտալացվել է։ Այս մասին փոխանցում է «Ռիա...
17:04 06/12/2022Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններում ներգրավված են ամերիկյան F-16 կործանիչներԹուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը Twitter-ում տեսանյութ է հրապարակել այն մասին, որ Ադրբեջանում ընթացող թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժություններում ներգրավված են նաև ամերիկյան արտադրության...
16:02 06/12/2022Թուրքիայում F-5 ինքնաթիռ է կործանվելԹուրքիայի ռազմաօդային ուժերի F-5 կործանիչը կործանվել է Կոնիա քաղաքում, օդաչուն կատապուլտվել է։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ «F-5 մարտական ուսումնական ինքնաթիռը կործանվել է...
13:56 06/12/2022Չավուշօղլուն հերթական անգամ հաստատել է հայ-թուրքական գործընթացի կախվածությունը հայ-ադրբեջանականիցԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն Անկարայում կայացած «Թուրքիայի նախաձեռնողական և մարդասիրական արտաքին քաղաքականությունը» խորագրով կոնֆերանսին ելույթի ժամանակ հերթական անգամ անդրադարձել...
20:32 05/12/2022Թբիլիսիի Վանքի Մայր Տաճարի կամ Հարանց վանքի պատմությունը14-րդ դարում կառուցած հսկայական «Վանք» եկեղեցական համալիրը, որն ավելի հայտնի է Հարանց վանք անվամբ, առաջնորդանիստ եռագմբեթ եկեղեցի է եղել: Բոլորովին վերջերս շինարարական աշխատանքների ժամանակ Վանքի...
18:30 05/12/2022Լարսով երթևեկությունը սահմանափակ էՎրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային վարչության տեղեկատվության համաձայն՝ ձյան և մերկասառույցի պատճառով Գուդաուրի-Կոբի հատվածում արգելվում է կցորդով և...
17:33 05/12/2022Ըստ Իրանի՝ կարևոր է, որ ՀԱՊԿ-ը ճիշտ որոշումներ կայացնի՝ ի պատասխան ԱՄՆ հիբրիդային պատերազմներիՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) պետք է ճիշտ որոշումներ կայացնի՝ ի պատասխան ինքնիշխան պետությունների դեմ ԱՄՆ-ի հիբրիդային պատերազմների։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին...
16:15 05/12/2022Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ ընդդիմությունը վրացի վարձկաններ է ուղարկում ՈւկրաինաՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հայտարարել է, որ ընդդիմության ներկայացուցիչները հավաքագրում և Ուկրաինա կռվելու են ուղարկում հանրապետության քաղաքացիներին։ «Ուզում եմ բոլորին հիշեցնել, որ այդ...
15:38 05/12/2022Թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժություն է անցկացվումԹուրքական և ադրբեջանական զինված ուժերը համատեղ զորավարժություն են անցկացնում Ադրբեջանում։ Երկու երկրների ուժային գերատեսչությունների տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի բանակային...
14:39 05/12/2022ՌԴ-ն շահագրգռված է Երևանի ու Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագիր ստորագրմամբ. ԼավրովՌուսաստանը շահագրգռված է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրմամբ։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Մոսկվայում Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի...
14:31 05/12/2022Ստամբուլում տրամվայի վթարի հետևանքով վիրավորների թիվը հասել է 33-իՍտամբուլում տրամվայի և ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժել է 33 մարդ: «ՌԱԻ նովոստի»-ն գրել է, որ այդ մասին հայտնել է քաղաքապետ Ալի Երլիկայան։ Ստամբուլի հյուսիսում գտնվող Ալիբեյքոյ թաղամասում տրամվայը...
13:59 05/12/2022Այսօր Մոսկվայում տեղի կունենա ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նիստըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և ՀԱՊԿ ԽՎ XV լիագումար նիստը տեղի կունենա երկուշաբթի օրը Միությունների պալատի սյունազարդ սրահում: Լուրը հայտնույմ...
10:47 05/12/2022Թեհրանն աջակցում է ՇՀԿ-ին միանալու Մինսկի մտադրությանըԻրանն աջակցում է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) լիիրավ անդամ դառնալու Բելառուսի մտադրությանը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ այդ մասին հայտարարել է Մինսկում Իրանի դեսպան Սաիդ Յարին։...
08:28 05/12/2022Իրանը բողոքի ցույցերի ֆոնին կվերանայի հիջաբի մասին օրենքըԻրանի իշխանությունները մտադիր են փոփոխել երկրի գործող օրենսդրությունը, որը վերաբերում է կանանց կողմից պարտադիր հիջաբ կրելուն։ Այս հայտարարել է Իրանի գլխավոր դատախազ Մոհամմադ Ջաֆար Մոնթազերին, գրում է...
17:13 03/12/2022Իրանում վերջին անկարգությունների ժամանակ զոհվել է 200 մարդԻրանում տեղի ունեցած վերջին անկարգությունների հետևանքով առնվազն 200 մարդ Է զոհվել, պետական, հասարակական և մասնավոր կազմակերպություններն էլ կրել են ավելի քան 200 միլիոն դոլարի վնաս։ «Ռիա Նովոստի»-ի...
15:56 03/12/2022Նեդ Փրայս. ԱՄՆ-ն ակտիվորեն համագործակցում է կողմերի հետ Հարավային Կովկասի խաղաղ ապագան ապահովելու համարՈւրբաթ օրը կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է այն հարցին, թե արդյոք ղարաբաղյան հակամարտությունը շոշափվել է ԵՄ-ԱՄՆ երկխոսության...

15:00 31/10/2017Historic Armenian houses turned into hotels in TurkeyThe historic Armenian houses have turned into hotels in Gaziantep (Aintab), Turkey. The centuries long Armenian houses built of special stones which keep them warm in winter and cool in summer, are...
12:20 31/10/2017Upgraded information center of Defense Army opened in KarabakhThe inauguration of an upgraded information center of the Defense Army was held in Stepanakert, Nagorno-Karabakh on 24 October.
18:19 30/10/2017Official: Karabakh issue is a bleeding wound for Turkey, what about the Armenian Genocide issue?When Turkey’s President Recep Tayyip Erdogan announces that the Nagorno-Karabakh issue is a bleeding wound for Turkey as for Azerbaijan, he must understand Turkey has no legal or moral right to...
16:56 30/10/2017Artsakh president awards workers of State Service of Emergency SituationsArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Monday took part in a solemn event devoted to the Day of Workers of the State Service of Emergency Situations.
17:32 28/10/2017Artsakh MFA defends “the undeniable right” of the people of Catalonia to determine their political statusThe right of the people of Catalonia to independently determine their political status through a democratic expression of will is undeniable, Artsakh (Nagorno Karabakh) foreign ministry said in a...
14:34 28/10/2017Turkey detains 49 foreigners over suspected Islamic State linksAnti-terror police squads have detained 49 foreign nationals with suspected links to the Islamic State (Daesh) terror group in Turkey's capital Ankara early Saturday.
19:40 25/10/2017Karabakh president hosts Ambassador Andrzej KasprzykArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Wednesday received Ambassador Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
18:54 23/10/2017Karabakh president attends ceremony of donating Armenian style carpets in Gandzasar monasteryArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Monday took part in a solemn ceremony of donating Armenian style carpets to Artsakh churches held in the Gandzasar monastery.
17:12 21/10/2017Davit Babayan says not an easy task to deal with a terrorist stateFollowing the Geneva summit on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the Armenian President Serzh Sargsyan stated that no specific arrangements had been made about the settlement options...
18:03 19/10/2017Artsakh president praises the activities of the European Friends of ArmeniaArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the office of the European Friends of Armenia (EuFoA) organization in Brussels and met a group of the structure's members headed by EuFoA...
17:31 18/10/2017Artsakh president offers condolences on demise of philanthropist Levon HayrapetyanPresident of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Bako Sahakyan on Wednesday sent a condolence letter to Levon Hayrapetyan’s family, the Artsakh President’s Office reported in a press release.
18:59 16/10/2017Artsakh foreign ministry comments on Sargsyan-Aliyev meetingThe Information and Public Relations Department of the Foreign Ministry of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh) has issued its comments on today’s meeting between the Armenian and Azerbaijani...
18:07 16/10/2017Explosion in southeast Turkey kills two soldiers: CNN TurkTwo Turkish soldiers were killed on Monday in the southeastern province of Hakkari after an improvised explosive device detonated, Reuters reports, citing Turkish broadcaster CNN Turk.
14:28 14/10/2017Karabakh reports relative calm on frontline over past weekThe situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan is reported to have remained relatively calm over the past week.
20:08 13/10/2017Azerbaijan in ‘freefall’ at Council of EuropeBeing master of one's moods is the privilege of the larger animals, the hero of Albert Camus’s novel “The Fall” believed.
20:20 06/10/2017Armenia has no territorial problem with Azerbaijan – Speaker of National Assembly“Armenia has no territorial problem with Azerbaijan: the [Nagorno Karabakh] issue relates to the people’s right to self-determination, Speaker of Armenia’s National Assembly (NA) Ara Babloyan stated...
16:26 05/10/2017Erdogan says Turkey, Iran and Iraq will decide on closing Kurdish oil tapsTurkish President Recep Tayyip Erdogan said on Thursday Turkey, Iran and Iraq will jointly decide on closing the flow of oil from the Kurdistan Region, as a retaliatory move after the Kurdish...
20:26 02/10/2017Turkish military officer seeks asylum in CyprusA Turkish military officer has requested political asylum in Cyprus, whose northern third is controlled by troops from Turkey, The Daily Star reports, citing official CNA news.
15:44 02/10/2017President of Artsakh appoints new head of Martakert regional administrationArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday approved the Government’s decision on releasing Vladik Khachatryan from the position of the head of the Martakert regional administration in...