16:32 28/11/2022Թեհրանը կպահանջի 10 խաղով որակազրկել ԱՄՆ ֆուտբոլի հավաքականին Իրանի դրոշը խեղաթյուրելու համարՄիացյալ Նահանգների ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հանցագործություն է կատարել՝ իր սոցիալական ցանցերում տեղադրելով Իրանի փոխված դրոշը և դրա համար պետք է պատժվի։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
16:21 28/11/2022Ռուսաստանն ու Իրանն 300 մլն դոլարի ավտոմեքենաների արտահանման մասին հուշագիր են ստորագրելԻրանը հուշագիր է ստորագրել Ռուսաստանի հետ՝ 300 միլիոն դոլար արժողությամբ իր ավտոմեքենաները արտահանելու համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է Իրանի ավտոպահեստամասեր արտադրողների...
16:10 28/11/2022Թուրքիայում քիմիական գործարան է այրվումԵրկուշաբթի հրդեհ է բռնկվել Թուրքիայի Դենիզլի նահանգի Փամուկքալե շրջանում գտնվող քիմիական գործարանում: NTV-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Հրդեհը բռնկվել է տեղական ժամանակով ժամը...
14:20 28/11/2022Սաակաշվիլիի բժշկական հետազոտությունները ցույց են տվել, որ նրա օրգանիզմում մկնդեղ կաՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի փաստաբան Շալվա Խաչապուրիձեն հայտնել է, որ բանտում գտնվող իր պաշտպանյալի բժշկական հետազոտությունները հաստատել են մարմնում մկնդեղի առկայությունը։ Mtavari-ի...
13:30 28/11/2022Տոյվո Կլաար. Ադրբեջանի նախագահը հավատարիմ է ԵՄ աջակցած ձևաչափինԵՄ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մի քանի դիտարկումներ անցած շաբաթվա վերջին Ադրբեջան այցի արդյունքների մասին. 1. Ադրբեջանի նախագահի...
13:25 28/11/2022ԱՄՆ պետքարտուղարի ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Ռիկերը Ալիևի հետ քննարկել է Երևանի և Բաքվի հարաբերությունների կարգավորման հարցերըԱՄՆ պետքարտուղարի կովկասյան բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիկերը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ երկուշաբթի օրը քննարկել է Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման...
12:32 28/11/2022Զաս. Իրավիճակը բարդ է Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանինՀԱՊԿ երևանյան գագաթնաժողովում հատուկ ուշադրություն է դարձվել իրավիճակին, որը ձևավորվում է ինչպես գլոբալ հարթությունում, այնպես էլ ՀԱՊԿ պատասխանատվության ոլորտում գտնվող հավաքական անվտանգության բոլոր...
08:52 28/11/2022Էրդողանը չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումըԹուրքիան չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մոտ ապագայում, ինչպես սկսվեց...
17:18 26/11/2022ԱՊՀ առաջնորդները ջանքեր են գործադրում Համագործակցության տարածքում հակամարտությունները խաղաղ ճանապարհով լուծելու համարԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարները գործադրում են բոլոր ջանքերը Համագործակցության ներսում հակամարտությունները խաղաղ ճանապարհով լուծելու համար։ Այս մասին շաբաթ օրը «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքին տված...
16:39 26/11/2022Հոկտեմբերին Թբիլիսիում տների վարձակալության գները նախորդ տարվա համեմատ աճել են 120%-ովԹբիլիսիում տեների վարձակալության արժեքը հոկտեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 120%-ով։ Այս մասին վչացական BPN պորտալի հրապարակած տեղեկությանն անդրադարձել է «Գազետա.ռու»-ն։ Այս...
16:00 26/11/2022Խամենեին հայտարարել է, թե Թեհրանի քաղաքականությունը հանգեցրեց Իրաքում, Լիբանանում և Սիրիայում ԱՄՆ-ի պարտությանըԹեհրանի վարած քաղաքականությունը հանգեցրել է ԱՄՆ-ի պարտությանը Իրանին հարակից երեք պետություններում՝ Իրաքում, Լիբանանում և Սիրիայում։ Այսպիսի հայտարարություն է արել շաբաթ օրը Իրանի գերագույն առաջնորդ...
15:10 26/11/2022Ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվություններըԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն այսօր արդեն երկրորդ անգամ է հերքում ադրբեջանական կողմից տարածված տեղեկատվությունը։ «Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել.
15:01 26/11/2022Արտաքին ուժերն օգտվում են ԱՊՀ-ի ներսում առկա տարաձայնություններից, և ակտիվացել են. Սերգեյ ԼեբեդևԱնկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ), Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) և Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) անվտանգության փորձագետները համատեղ...
14:15 26/11/2022Պուտինն Ալիևի հետ քննարկել է տարածաշրջանի հաղորդակցության և տնտեսական կապերի ապաշրջափակման հարցերըՎլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։Այդ մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքէջը: «Դիտարկվել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև եռակողմ...
10:11 26/11/2022ՊԲ-ն չի կրակել Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 25֊ի ժամը...
10:05 26/11/2022Էրդողանն ու Շարիֆը Ստամբուլում թողարկել են թուրքական արտադրության պակիստանյան կորվետըՊակիստանի վարչապետ Շահբահ Շարիֆը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մասնակցել են Պակիստանի ռազմածովային ուժերի պատվերով Ստամբուլում կառուցված MILGEM նախագծի PNS Khyber կորվետի ջուրն իջեցնելու...
09:22 26/11/2022Թուրքիայում ռուսների կացության թույլտվություն կամ քաղաքացիություն ստանալու համար ռուսաստանցիների պահանջարկն աճել է 70,6%-ով.2022 թվականի հոկտեմբերի արդյունքներով՝ Ռուսաստանի քաղաքացիների շրջանում Թուրքիայում անշարժ գույք գնելու պահանջարկը սեպտեմբերի համեմատ աճել է 70,6%-ով։ Ռուսները հետաքրքրված են բնակարաններով՝...
09:09 26/11/2022Շոլցն ասել է, որ Իրանը չպետք է միջուկային զենք կամ դրանց համար հրթիռներ ստեղծիԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը հայտարարել է, որ Իրանը չպետք է միջուկային զենք ստեղծի և չպետք է ունենա այն կրելու միջոցներ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին նա հայտարարել է ուրբաթ օրը Բեռլինում՝ Ֆրանսիայի...
18:38 25/11/2022«Աղջիկ փախցնել»․ Վրաստանում ավանդո՞ւյթ, թե՞ քրեական հանցագործությունՎրաստանի քրեական օրենսգրքով հաստատված` մարդուն առևանգելու դեմ պատիժների պարագայում անգամ, այնուամենայնիվ, լինում են կնոջ կամքին հակառակ կամ կամոք առևանգելու դեպքեր, ինչն ավանդաբար «աղջիկ փախցնելու»...
17:48 25/11/2022Սահակաշվիլիի մարմնի վրա երեք ծանր մետաղի հետքեր են հայտնաբերվել, ասում է բժիշկըՀետազոտությունից պարզվել է, որ Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլիի մարմնի վրա երեք տեսակի ծանր մետաղ կա, ինչը վկայում է այն մասին, որ նա կարող է թունավորված լինել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ,...

10:15 18/12/2020Боррелль не смог организовать трехстороннюю встречу с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана в БрюсселеГлава дипломатии Евросоюза Жозеп Боррель попытался провести трехстороннюю встречу с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана, но это было невозможно.
16:33 17/12/2020Президент РФ Владимир Путин о причине войны в Нагорном КарабахеПрезидент России Владимир Путин на ежегодной большой пресс-конференции разъяснил позицию РФ по Карабаху.
14:03 17/12/2020COVID-статистика в Грузии: за последние сутки выявлен 2 981 новый случайВ Грузии снижаются темпы инфицирования коронавирусом – за последние сутки выявлен 2 981 новый случай, заявил на брифинге замглавы операционного штаба межведомственного коордиационного совета по...
10:59 17/12/2020В Арцахе количество групп по поиску пропавших без вести увеличено с 3 до 5 – Дмитрий ПерепелкинРоссийский миротворческий контингент в соответствии с поставленными задачами продолжает осуществлять контроль за реализацией договоренностей о прекращении боевых действий в Нагорном Карабахе, заявил...
10:33 17/12/2020Госдеп США: Присутствие миротворцев РФ в Карабахе грозит дестабилизациейАмериканские власти считают, что присутствие российских миротворцев в Нагорном Карабахе грозит дестабилизацией ситуации в регионе.
20:43 16/12/2020Минобороны РФ опровергло сообщения об окружении российских миротворцев в КарабахеИнформация об окружении российских миротворцев в Нагорном Карабахе не соответствует действительности, заявили в среду журналистам в Минобороны РФ.
17:55 16/12/2020Мария Захарова: Обмен пленными между Арменией и Азербайджаном продолжаетсяПроцесс обмена военнопленными между армянской и азербайджанской сторонами продолжается. Об этом сообщила в среду на брифинге официальный представитель МИД РФ Мария Захарова. "Процесс обмена пленными...
17:43 16/12/2020Human Rights Watch: Удары Азербайджана по собору в Шуши – возможное военное преступлениеАвторитетная правозащитная организация Human Rights Watch провела расследование атаки ВС Азербайджана 8 октября 2020 года на символ Шуши – Собор Сурб Аменапркич Казанчецоц (Собор Святого Христа...
15:31 16/12/2020Коронавирус в Грузии: число новых случаев увеличилось за сутки на 3487Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 487, скончались 39 человек.
15:17 16/12/2020Генсек НАТО сожалеет, что союзники по альянсу вынуждены вводить санкции друг против другаГенеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг выразил сожаление в связи с тем, что союзники по альянсу "вынуждены вводить санкции друг против друга".
13:44 15/12/2020Будущее формата МГ ОБСЕ – в вопросе карабахского урегулированияАмериканский и французский сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетили Баку и Ереван, после чего выступили с совместным заявлением.
13:22 15/12/2020«Лучше не играть с миротворцами»: в Госдуме прокомментировали нарушение перемирия в Нагорном КарабахеДепутат Госдумы РФ Виктор Водолацкий в беседе с "НСН" прокомментировал нарушение перемирия в Нагорном Карабахе.
11:49 15/12/2020Перед российскими миротворцами на наблюдательном посту в Лачинском коридоре выступил ансамбль песни и пляски ЦВОПеред военнослужащими российского миротворческого контингента, несущими службу на наблюдательных постах, оборудованных фортификационными сооружениями «Блокпост», предназначенными для защиты...
11:46 15/12/2020Коронавирус в Грузии: число новых случаев заражения увеличилось за сутки на 3 837Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 837. Скончались 44 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:04 15/12/2020Заявление сопредседателей МГ ОБСЕ – по итогам визитов в Баку и ЕреванСопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов (Российская Федерация), Стефан Висконти (Франция) и Эндрю Шофер (Соединенные Штаты Америки) – выступили с совместным заявлением по итогам визитов в...
10:05 15/12/2020Рустам Мурадов: Азербайджанским компетентным органам было передано 12 человекРоссийский миротворческий контингент способствует выполнению соглашения об обмене военнопленными между Арменией и Азербайджаном, заявил на ереванском аэродроме Эребуни командующий российским...
09:58 15/12/2020Землетрясение магнитудой 4,7 произошло на востоке ТурцииЗемлетрясение магнитудой 4,7 произошло на востоке Турции, сообщает Европейский средиземноморский сейсмологический центр (EMSC).
18:45 14/12/2020Осужденные в Арцахе азербайджанские диверсанты Шахбаз Гулиев и Дильгам Аскеров переданы БакуОсужденные в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) за совершение ряда тяжких и особо тяжких преступлений, включая похищение и убийство несовершеннолетнего юноши, члены...
15:51 14/12/2020Главный эпидемиолог Грузии прогнозирует рост показателя смертности от COVID-19Уровень смертности среди ковид-инфицированных пациентов в ближайшие две недели возрастет, поскольку в данное время около 400 больных подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких, заявил...
15:43 14/12/2020Кандидатуру Георгия Гахария вновь выдвинули на пост премьера ГрузииПравящая партия "Грузинская мечта – демократическая Грузия" официально представила парламенту кандидатуру Георгия Гахария на пост премьер-министра страны.