16:32 28/11/2022Թեհրանը կպահանջի 10 խաղով որակազրկել ԱՄՆ ֆուտբոլի հավաքականին Իրանի դրոշը խեղաթյուրելու համարՄիացյալ Նահանգների ֆուտբոլի ազգային հավաքականը հանցագործություն է կատարել՝ իր սոցիալական ցանցերում տեղադրելով Իրանի փոխված դրոշը և դրա համար պետք է պատժվի։ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
16:21 28/11/2022Ռուսաստանն ու Իրանն 300 մլն դոլարի ավտոմեքենաների արտահանման մասին հուշագիր են ստորագրելԻրանը հուշագիր է ստորագրել Ռուսաստանի հետ՝ 300 միլիոն դոլար արժողությամբ իր ավտոմեքենաները արտահանելու համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է Իրանի ավտոպահեստամասեր արտադրողների...
16:10 28/11/2022Թուրքիայում քիմիական գործարան է այրվումԵրկուշաբթի հրդեհ է բռնկվել Թուրքիայի Դենիզլի նահանգի Փամուկքալե շրջանում գտնվող քիմիական գործարանում: NTV-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Հրդեհը բռնկվել է տեղական ժամանակով ժամը...
14:20 28/11/2022Սաակաշվիլիի բժշկական հետազոտությունները ցույց են տվել, որ նրա օրգանիզմում մկնդեղ կաՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի փաստաբան Շալվա Խաչապուրիձեն հայտնել է, որ բանտում գտնվող իր պաշտպանյալի բժշկական հետազոտությունները հաստատել են մարմնում մկնդեղի առկայությունը։ Mtavari-ի...
13:30 28/11/2022Տոյվո Կլաար. Ադրբեջանի նախագահը հավատարիմ է ԵՄ աջակցած ձևաչափինԵՄ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մի քանի դիտարկումներ անցած շաբաթվա վերջին Ադրբեջան այցի արդյունքների մասին. 1. Ադրբեջանի նախագահի...
13:25 28/11/2022ԱՄՆ պետքարտուղարի ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Ռիկերը Ալիևի հետ քննարկել է Երևանի և Բաքվի հարաբերությունների կարգավորման հարցերըԱՄՆ պետքարտուղարի կովկասյան բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիկերը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ երկուշաբթի օրը քննարկել է Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման...
12:32 28/11/2022Զաս. Իրավիճակը բարդ է Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանինՀԱՊԿ երևանյան գագաթնաժողովում հատուկ ուշադրություն է դարձվել իրավիճակին, որը ձևավորվում է ինչպես գլոբալ հարթությունում, այնպես էլ ՀԱՊԿ պատասխանատվության ոլորտում գտնվող հավաքական անվտանգության բոլոր...
08:52 28/11/2022Էրդողանը չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումըԹուրքիան չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մոտ ապագայում, ինչպես սկսվեց...
17:18 26/11/2022ԱՊՀ առաջնորդները ջանքեր են գործադրում Համագործակցության տարածքում հակամարտությունները խաղաղ ճանապարհով լուծելու համարԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարները գործադրում են բոլոր ջանքերը Համագործակցության ներսում հակամարտությունները խաղաղ ճանապարհով լուծելու համար։ Այս մասին շաբաթ օրը «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքին տված...
16:39 26/11/2022Հոկտեմբերին Թբիլիսիում տների վարձակալության գները նախորդ տարվա համեմատ աճել են 120%-ովԹբիլիսիում տեների վարձակալության արժեքը հոկտեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 120%-ով։ Այս մասին վչացական BPN պորտալի հրապարակած տեղեկությանն անդրադարձել է «Գազետա.ռու»-ն։ Այս...
16:00 26/11/2022Խամենեին հայտարարել է, թե Թեհրանի քաղաքականությունը հանգեցրեց Իրաքում, Լիբանանում և Սիրիայում ԱՄՆ-ի պարտությանըԹեհրանի վարած քաղաքականությունը հանգեցրել է ԱՄՆ-ի պարտությանը Իրանին հարակից երեք պետություններում՝ Իրաքում, Լիբանանում և Սիրիայում։ Այսպիսի հայտարարություն է արել շաբաթ օրը Իրանի գերագույն առաջնորդ...
15:10 26/11/2022Ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվություններըԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն այսօր արդեն երկրորդ անգամ է հերքում ադրբեջանական կողմից տարածված տեղեկատվությունը։ «Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել.
15:01 26/11/2022Արտաքին ուժերն օգտվում են ԱՊՀ-ի ներսում առկա տարաձայնություններից, և ակտիվացել են. Սերգեյ ԼեբեդևԱնկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ), Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) և Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) անվտանգության փորձագետները համատեղ...
14:15 26/11/2022Պուտինն Ալիևի հետ քննարկել է տարածաշրջանի հաղորդակցության և տնտեսական կապերի ապաշրջափակման հարցերըՎլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։Այդ մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքէջը: «Դիտարկվել են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև եռակողմ...
10:11 26/11/2022ՊԲ-ն չի կրակել Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 25֊ի ժամը...
10:05 26/11/2022Էրդողանն ու Շարիֆը Ստամբուլում թողարկել են թուրքական արտադրության պակիստանյան կորվետըՊակիստանի վարչապետ Շահբահ Շարիֆը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մասնակցել են Պակիստանի ռազմածովային ուժերի պատվերով Ստամբուլում կառուցված MILGEM նախագծի PNS Khyber կորվետի ջուրն իջեցնելու...
09:22 26/11/2022Թուրքիայում ռուսների կացության թույլտվություն կամ քաղաքացիություն ստանալու համար ռուսաստանցիների պահանջարկն աճել է 70,6%-ով.2022 թվականի հոկտեմբերի արդյունքներով՝ Ռուսաստանի քաղաքացիների շրջանում Թուրքիայում անշարժ գույք գնելու պահանջարկը սեպտեմբերի համեմատ աճել է 70,6%-ով։ Ռուսները հետաքրքրված են բնակարաններով՝...
09:09 26/11/2022Շոլցն ասել է, որ Իրանը չպետք է միջուկային զենք կամ դրանց համար հրթիռներ ստեղծիԳերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը հայտարարել է, որ Իրանը չպետք է միջուկային զենք ստեղծի և չպետք է ունենա այն կրելու միջոցներ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին նա հայտարարել է ուրբաթ օրը Բեռլինում՝ Ֆրանսիայի...
18:38 25/11/2022«Աղջիկ փախցնել»․ Վրաստանում ավանդո՞ւյթ, թե՞ քրեական հանցագործությունՎրաստանի քրեական օրենսգրքով հաստատված` մարդուն առևանգելու դեմ պատիժների պարագայում անգամ, այնուամենայնիվ, լինում են կնոջ կամքին հակառակ կամ կամոք առևանգելու դեպքեր, ինչն ավանդաբար «աղջիկ փախցնելու»...
17:48 25/11/2022Սահակաշվիլիի մարմնի վրա երեք ծանր մետաղի հետքեր են հայտնաբերվել, ասում է բժիշկըՀետազոտությունից պարզվել է, որ Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլիի մարմնի վրա երեք տեսակի ծանր մետաղ կա, ինչը վկայում է այն մասին, որ նա կարող է թունավորված լինել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ,...

17:01 02/09/2017Azerbaijani forces made more than 2,200 ceasefire violations over the past week – Artsakh Defense ArmyThe operative situation across the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan was relatively calm from August 27 to September 2.
12:41 02/09/2017Karabakh, Armenian presidents take part in festive events in StepanakertPresidents of the Artsakh Republic and the Republic of Armenia Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan on Saturday took part in the festive events dedicated to the 26th anniversary of the NKR proclamation,...
17:44 01/09/2017Artsakh soldier killed in mine explosionArmenian serviceman Hayk Gagik Khachatryan (b. 1998) was killed in a mine explosion in one of the military outposts on the eastern direction of Artsakh (Nagorno Karabakh) Defense Army at around 11:50...
16:31 01/09/2017President Sargsyan attends opening of Vardenis-Martakert highway in ArtsakhAccompanied by Artsakh Republic President Bako Sahakyan, President of Armenia Serzh Sargsyan, who is on a working visit in Artsakh Republic, attended on Friday the opening of Vardenis-Martakert...
13:06 01/09/2017Armenian Genocide to be discussed at 2nd International Conference on Ottoman Archives in TurkeyThe 2nd International Conference on Ottoman Archives is slated for November in Turkey, with its agenda featuring the topic of the Armenian Genocide.
18:57 31/08/2017Karabakh President grants awards on 26th anniversary of the NKR proclamationA solemn awarding ceremony dedicated to the 26th anniversary of the NKR proclamation took place on 31 August at the Artsakh Republic President's Residence.
15:42 31/08/2017Italian writer and scientist Antonia Arslan visits ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today the delegation of the “Tufenkian” charitable foundation and famous Italian writer and scientist of Armenian origin Antonia Arslan, Information...
14:43 31/08/2017Tigran Balayan: Azerbaijani forces open fire during OSCE monitoringThe Azerbaijani forces opened fire on Thursday during the OSCE monitoring of the Armenian-Azerbaijani state border, foreign ministry spokesperson Tigran Balayan wrote on Twitter.
14:19 31/08/2017The Vardenis-Martakert highway will in a way break the Artsakh blockade – Gagik MinasyanArmenian lawmakers should cooperate with their Artsakh counterparts more closely, Armenian MP Gagik Minasyan stated at a press conference on Thursday, summing up the recent visit of the delegation of...
13:45 31/08/2017Turkey says U.S. indictment against security personnel 'biased'Turkey has complained to the United States over the indictment of Turkish security guards involved in a brawl during President Tayip Erdogan’s visit to Washington this year, Reuters reported.
16:24 30/08/2017Daniel Decker: “If there is an Azerbaijani black list, I am already honored to appear in it”American singer and composer Daniel Decker (Deckeryan) is already paying his 17th visit to Armenia. The singer’s latest visit is linked to the 25th anniversary of Artsakh’s independence and...
13:59 30/08/2017The Armenian parliamentary delegation to attend Euronest PA session in BakuThe Armenian parliamentary delegation to the Euronest Parliamentary Assembly headed by the Chair of the Armenia’s National Assembly (NA) Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan will...
14:51 29/08/2017Film on last Armenian village in Turkey being translated into TurkishThe 2012 film by American writer Caroline Trent-Gurbuz and Turkish photojournalist Sait Serkan Gurbuz telling about the last Armenian village in Turkey is being translated into Turkish.
16:37 26/08/2017Georgian PM thanks Armenia for the help in tackling wildfiresGeorgian Prime Minister Georgi Kvirikashvili who leads the firefighting operations in forest fire in Borjomi Municipality, has expressed gratitude to firefighter-rescuers from Armenia, as he visited...
13:21 26/08/2017The relative calm maintained across the Line of Contact – Artsakh Defense ArmyThe relative calm established across the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan over the past weeks maintained from August 20-26, Defense Army of the Artsakh (Nagorno Karabakh)...
16:15 23/08/2017Georgian Armed Forces join extinguishing activities of forest fire in Borjomi MunicipalityHundreds of firefighters and emergency workers continue efforts to contain forest fire in Borjomi Municipality, which erupted on August 20 near village Daba and quickly spread into the surrounding...
17:48 21/08/2017The issue of recognition of Armenian academic diplomas discussed in IranAmbassador of Armenia to the Islamic Republic of Iran Artashes Toumanian had a meeting with Mohammad Mehdi Zahedi, the Head of the Education and Research Committee of the Islamic Consultative...
17:00 17/08/2017Armenian man drowns in Black SeaThe Georgian rescuers have found the body of an Armenian young man on the Black Sea coast of Georgia's seaside village Tsikhisdziri, Gruzia Online reports.
13:25 16/08/2017Armenia’s PM takes part in groundbreaking ceremony for water factory in ArtsakhPrime Minister of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) Arayik Harutyunyan on Tuesday welcomed Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan, who is in Artsakh on an unofficial visit,...
14:01 15/08/2017Chief of General Staff of Iran's Armed Forces Mohammad Bagheri visits TurkeyThe Chief of General Staff of the Iranian Armed Forces Maj. Gen. Mohammad Hossein Bagheri has paid a visit to Turkey. Apart from a meeting with his Turkish counterpart, the top Iranian official is...