14:46 25/11/2022Առաջիկայում Փաշինյան-Ալիև հանդիպում չի նախատեսվում Ռուսաստանում. ՊեսկովԱռաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում Ռուսաստանում չի նախատեսվում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
14:07 25/11/2022Ադրբեջանական բանակը թիրախավորել է խաղաղ բնակչության ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆՈստիկանության շրջանային բաժինները փաստերը հավաքագրել ու տրամադրել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։
13:40 25/11/2022ԱՀ ՊՆ. Ապատեղեկատվություն էԱրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 25-ի ժամը 09։55-12։10-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի և Մարտունու...
12:38 25/11/2022Փաշինյանի հետ դեկտեմբերի 7-ին նախատեսված հանդիպումը չի կայանա. ԱլիևԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը միջազգային համաժողովի ժամանակ ասել է, որ դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում նախատեսված իր, Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի առաջնորդ Էմանուել Մակրոնի հանդիպումը չի կայանա։ Նրա...
12:19 25/11/2022Ստամբուլում հակաահաբեկչական գործողության շրջանակներում 18 մարդ է ձերբակալվել«Իսլամական պետություն» և «Ալ-Քաիդա» ահաբեկչական խմբավորումների անդամների դեմ հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում Ստամբուլում 18 կասկածյալ է ձերբակալվել: Star թերթի տարածած լուրին անդրադարձել է...
12:09 25/11/2022Դավիթ Բաբայան. Նրանք, ովքեր շահագործում և կողոպտում են հայրենիքը, հակահերոս ենԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Շատ կարևոր է ապրել ու ստեղծագործել հայրենիքում, քո երկրում, հատկապես օրհասական ժամանակաշրջանում։ Հենց այսպիսի իրավիճակում է...
10:43 25/11/2022Լուկաշենկոն կարծում է, որ իր երկիր ներխուժման դեպքում Մինսկը ստիպված չի լինի դիմել ՀԱՊԿ-ինԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կարծում է, որ հանրապետությունը ստիպված չի լինի դիմել ՀԱՊԿ օգնությանը իր երկրի տարածք ներխուժելու դեպքում, բայց Մինսկը չի հրաժարվի օգնությունից։ «Իհարկե, մենք...
10:21 25/11/2022ՌԴ պաշտոնյան խոսել է ուրանի մասնիկների հայտնաբերման պատճառով Իրանին ուղղված Արևմուտքի գործողություններիցԻրանում ուրանի մասնիկների հայտնաբերման շուրջ 20-ամյա խնդիրը անհամապատասխան արժեք է ստացել Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի (ԳՀՀԾ) շուրջ բանակցություններում: «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված...
19:53 24/11/2022Արցախում գոհ են խաղողի և նռան այգիների այս տարվա բերքատվության ցուցանիշներիցԱրցախում նախորդ տարվա համեմատ խաղողի համախառն արտադրանքի ցուցանիշն այս տարի աճել է ավելի քան 16 տոկոսով, իսկ նռանը՝ 47 տոկոսով: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի...
19:41 24/11/2022Հայ և վրացի դաշնակահարները ելույթ կունենան ՓարիզումՎրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Էլիսո Բոլքվաձեն գնահատել է Վրաստանի տարբեր մարզերից և Հայաստանից դաշնակահարների ելույթները՝ անցկացնելով նաև վարպետության դաս։Այս մասին գրում է...
18:11 24/11/2022Թուրքիան Ուկրաինային TRLG-230 հրթիռներ է մատակարարումԱնցած ամիսների ընթացքում Թուրքիան Ուկրաինային 50-ից ավելի լազերային կառավարմամբ «TRLG-230» հրթիռ է վաճառել: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրել է «Middle East Eye» լրատվականը՝ նշելով, որ դրանք...
18:01 24/11/2022Մոլդովան Վրաստանին առաջարկել է ստեղծել առևտրային ծովագետային երթուղի՝ ողջ Հարավային Կովկասի համարՔիշնևը նախատեսում է ընդլայնել առևտրային հարաբերությունները Վրաստանի հետ՝ ստեղծելով ուղիղ ծովային և գետային կապ Կովկասից Եվրոպա ապրանքներ տեղափոխելու համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ հինգշաբթի այդ...
17:42 24/11/2022Վրաստանի արդարադատության նախարարությունը փորձաքննություն է նշանակել Սաակաշվիլիի թունավորման պատճառովՎրաստանի արդարադատության նախարարությունը դատաբժշկական գիտությունների ազգային բյուրոյին հանձնարարել է ուսումնասիրել նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի առողջական վիճակը՝ հնարավոր թունավորման...
17:14 24/11/2022Բաքվում գտնվող Իգոր Խովաևը քննարկում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հարցը. ԶախարովաԽաղաղության պայմանագրի թեման, ինչպես և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման այլ հարցեր, շատ բարդ և զգայուն բնույթ են կրում։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
16:40 24/11/2022Ռուսաստանը կշարունակի աշխատել Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ. ԶախարովաՄոսկվան ելնում է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հայտարարությունների դրույթները խստորեն պահպանելու անհրաժեշտությունից, ներառյալ՝ այս տարվա հոկտեմբերի 31-ին Սոչիի գագաթնաժողովի...
14:37 24/11/2022Իրանն՝ աշխարհի տասներորդ խոշոր ավտոարտադրողըՆերկայացնելով Իրանը որպես 2022 թվականի 9 ամիսների ընթացքում ավտոմեքենաների 10-րդ խոշոր արտադրողն աշխարհում՝ Եվրոպական ավտոարտադրողների ասոցիացիան հայտարարել է, որ Իրանն այս ընթացքում ավելի շատ...
08:08 24/11/2022Հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող. ՊՆՆոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 13:20-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքում հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող Ռ.
20:27 23/11/2022Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղով բեռնափոխադրումներն աճել են 26,2%-ովԲաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային բեռնափոխադրումները հունվարից հոկտեմբեր ամիսներին կազմել է 540 հազար տոննա։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ Trend գործայակությանը հայտնել է Ադրբեջանի երթուղիների խորհրդի...
18:08 23/11/2022ԱՄՆ-ում կարծում են, որ Թուրքիայի ռազմագործողությունները բացասաբար են ազդում ԻՊ-ի դեմ պայքարինԱՄՆ-ն ոչ միանշանակ է արձագանքել Թուրքիայի ռազմագործողություններին Իրաքում ու Սիրիայում։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է Սպիտակ տան ազգային անվտանգության և...
16:59 23/11/2022Իրանի ԱԳ նախարարն հայտնել է, որ երկիրը քանդելու դավադրությունը ձախողվել էԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հայտարարել է, որ դավադրությունը, որը պետք է տաներ երկրի փլուզմանը, ձախողվել է։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «ՌԱԻ նովոստի»-ն: «Ահաբեկչական պատերազմ...

13:19 08/08/2017Turkey’s strategic role and leverage diminished, Ruben Safrastyan saysThe world is living a period of political upheaval given the strained relations between the U.S. and Russia. That poses a danger to the region of the South Caucasus, Turkologist Ruben Safrastyan told...
20:00 04/08/2017Visits to ancient Armenian city of Ani double after being placed on UNESCO listThe archaeological site of Ani, which has been included in the UNESCO World Heritage List, attracts the attention of both the society and the professionals.
15:13 29/07/2017Iran vows to continue missile program ‘with full power’Iran on Saturday condemned new sanctions passed by the United States Congress against its missile program, which President Donald Trump is set to sign into law, and vowed to continue it, according to...
14:49 29/07/2017Three major Iranian cities host Armenian Movie WeekThree major Iranian cities – Tehran, Mashhad and Shiraz – held screenings of Armenian films as part of the Armenian Movie Week, a weeklong program initiated and organized by the Armenian Embassy in...
14:07 29/07/2017Azerbaijani forces make over 180 ceasefire breaches during past weekIn the period from 23 July to 29 July, the situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan was relatively calm.
18:42 28/07/2017Turkish hackers crack Sevan Nişanyan’s Twitter accountThe Turkish group of hackers identified as “Ayyıldız Tim” has cracked the Twiiter account of Turkish-Armenian intellectual, travel writer, entrepreneur, and researcher Sevan Nişanyan, Ermenihaber...
17:40 28/07/2017Iran likely to review policies toward nuclear program, Armenian expert says“The discussions during the [Iranian] election campaign mainly focused on two key issues – the first one referred to its nuclear program, with the second issue related to its ballistic missile...
16:35 24/07/2017Armenian Movie Week kicks off in IranThe Armenian Movie Week officially launched in the House of Artists of Iran on Sunday, in attendance of Ambassador of Armenia to Iran Artashes Tumanyan, the Embassy staff, as well as Armenian...
16:33 18/07/2017Armenian Dolma festival-contest held in Tbilisi, GeorgiaThe “Dolma 2017” Armenian Dolma traditional festival-contest was held on July 16 at the courtyard of Saint George's Church in Georgia’s capital city Tbilisi.
14:40 18/07/2017Turkey’s Erdogan seeks to arrest unwanted people with the stroke of a pen – expertWhen the leadership of Iraqi Kurdistan voiced their intention about holding an independence referendum in September, interestingly enough the first country to react was Turkey, instead of Iraq,...
13:22 18/07/2017Iran’s Rouhani likely to give preference to coalition government, Armenian expert says“On August 5, Hassan Rouhani's inauguration as Iranian President will be held. Until then, the president’s team is handling issues over the formation of the new government,” Armen Israelyan,...
14:45 15/07/2017Turkish Parliament’s new draft law aims to fight against the independence of ethnic minorities, Armenian expert says“The Turkish-Kurdish clashes have further escalated during the recent months, with aggravated moods observed inside the Milli Mejlis.
19:46 10/07/2017Armenian expert says Azerbaijani aggression is also prompted by Turkey’s recent activenessIran’s Ministry of Foreign Affairs (MFA) released a statement over the July 4 military actions on Karabakh-Azerbaijan Line of Contact, with MFA Spokesman Bahram Ghasemi noting the following: “We...
20:25 30/06/2017Lapshin says he visited Karabakh as a touristRussian-Israeli blogger Alexander Lapshin who is in Baku custody, said he had visited Nagorno Karabakh as a tourist.
17:28 28/06/2017Archbishop Aram Ateşyan dismissed from post of General Vicar of Armenian Patriarch of TurkeyThe Spiritual Council of the Armenian Patriarchate of Constantinople (Turkey) adopted a decision today in the morning on relieving Archbishop Aram Ateşyan from the post of the General Vicar of the...
16:29 27/06/2017Turkey building a new wall across Armenia borderTurkey is installing an “Integrated Border Security System” on the Iran and Armenia borders. The system is comprised of prefabricated walls, watch towers on the wall, wire mesh fences and night...
12:27 26/06/2017Artsakh President says state has great expectations from the exploitation of the "Kashen" mining complexArtsakh Republic President Bako Sahakyan partook on Sunday at a festive event celebrating the 15th anniversary of the "Base Metals" company.
15:59 24/06/2017Application on elections of Armenian Patriarch of Constantinople submitted to Istanbul Governor's OfficeArchbishop Garegin Bekchian, locum tenens of the Armenian Patriarchate of Constantinople, has submitted an application on holding elections of the Armenian Patriarch of Constantinople to Istanbul...
14:06 24/06/2017Azerbaijani forces make over 400 ceasefire violations in one week, attempt subversive attackOn 18-24 June, the Azerbaijani forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan over 400 times from weapons of different...