14:46 25/11/2022Առաջիկայում Փաշինյան-Ալիև հանդիպում չի նախատեսվում Ռուսաստանում. ՊեսկովԱռաջիկայում Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում Ռուսաստանում չի նախատեսվում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
14:07 25/11/2022Ադրբեջանական բանակը թիրախավորել է խաղաղ բնակչության ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆՈստիկանության շրջանային բաժինները փաստերը հավաքագրել ու տրամադրել են ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։
13:40 25/11/2022ԱՀ ՊՆ. Ապատեղեկատվություն էԱրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 25-ի ժամը 09։55-12։10-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի և Մարտունու...
12:38 25/11/2022Փաշինյանի հետ դեկտեմբերի 7-ին նախատեսված հանդիպումը չի կայանա. ԱլիևԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը միջազգային համաժողովի ժամանակ ասել է, որ դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում նախատեսված իր, Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի առաջնորդ Էմանուել Մակրոնի հանդիպումը չի կայանա։ Նրա...
12:19 25/11/2022Ստամբուլում հակաահաբեկչական գործողության շրջանակներում 18 մարդ է ձերբակալվել«Իսլամական պետություն» և «Ալ-Քաիդա» ահաբեկչական խմբավորումների անդամների դեմ հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում Ստամբուլում 18 կասկածյալ է ձերբակալվել: Star թերթի տարածած լուրին անդրադարձել է...
12:09 25/11/2022Դավիթ Բաբայան. Նրանք, ովքեր շահագործում և կողոպտում են հայրենիքը, հակահերոս ենԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Շատ կարևոր է ապրել ու ստեղծագործել հայրենիքում, քո երկրում, հատկապես օրհասական ժամանակաշրջանում։ Հենց այսպիսի իրավիճակում է...
10:43 25/11/2022Լուկաշենկոն կարծում է, որ իր երկիր ներխուժման դեպքում Մինսկը ստիպված չի լինի դիմել ՀԱՊԿ-ինԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կարծում է, որ հանրապետությունը ստիպված չի լինի դիմել ՀԱՊԿ օգնությանը իր երկրի տարածք ներխուժելու դեպքում, բայց Մինսկը չի հրաժարվի օգնությունից։ «Իհարկե, մենք...
10:21 25/11/2022ՌԴ պաշտոնյան խոսել է ուրանի մասնիկների հայտնաբերման պատճառով Իրանին ուղղված Արևմուտքի գործողություններիցԻրանում ուրանի մասնիկների հայտնաբերման շուրջ 20-ամյա խնդիրը անհամապատասխան արժեք է ստացել Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի (ԳՀՀԾ) շուրջ բանակցություններում: «ՌԻԱ նովոստի»-ին տված...
19:53 24/11/2022Արցախում գոհ են խաղողի և նռան այգիների այս տարվա բերքատվության ցուցանիշներիցԱրցախում նախորդ տարվա համեմատ խաղողի համախառն արտադրանքի ցուցանիշն այս տարի աճել է ավելի քան 16 տոկոսով, իսկ նռանը՝ 47 տոկոսով: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի...
19:41 24/11/2022Հայ և վրացի դաշնակահարները ելույթ կունենան ՓարիզումՎրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Էլիսո Բոլքվաձեն գնահատել է Վրաստանի տարբեր մարզերից և Հայաստանից դաշնակահարների ելույթները՝ անցկացնելով նաև վարպետության դաս։Այս մասին գրում է...
18:11 24/11/2022Թուրքիան Ուկրաինային TRLG-230 հրթիռներ է մատակարարումԱնցած ամիսների ընթացքում Թուրքիան Ուկրաինային 50-ից ավելի լազերային կառավարմամբ «TRLG-230» հրթիռ է վաճառել: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրել է «Middle East Eye» լրատվականը՝ նշելով, որ դրանք...
18:01 24/11/2022Մոլդովան Վրաստանին առաջարկել է ստեղծել առևտրային ծովագետային երթուղի՝ ողջ Հարավային Կովկասի համարՔիշնևը նախատեսում է ընդլայնել առևտրային հարաբերությունները Վրաստանի հետ՝ ստեղծելով ուղիղ ծովային և գետային կապ Կովկասից Եվրոպա ապրանքներ տեղափոխելու համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ հինգշաբթի այդ...
17:42 24/11/2022Վրաստանի արդարադատության նախարարությունը փորձաքննություն է նշանակել Սաակաշվիլիի թունավորման պատճառովՎրաստանի արդարադատության նախարարությունը դատաբժշկական գիտությունների ազգային բյուրոյին հանձնարարել է ուսումնասիրել նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի առողջական վիճակը՝ հնարավոր թունավորման...
17:14 24/11/2022Բաքվում գտնվող Իգոր Խովաևը քննարկում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հարցը. ԶախարովաԽաղաղության պայմանագրի թեման, ինչպես և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման այլ հարցեր, շատ բարդ և զգայուն բնույթ են կրում։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
16:40 24/11/2022Ռուսաստանը կշարունակի աշխատել Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ. ԶախարովաՄոսկվան ելնում է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հայտարարությունների դրույթները խստորեն պահպանելու անհրաժեշտությունից, ներառյալ՝ այս տարվա հոկտեմբերի 31-ին Սոչիի գագաթնաժողովի...
14:37 24/11/2022Իրանն՝ աշխարհի տասներորդ խոշոր ավտոարտադրողըՆերկայացնելով Իրանը որպես 2022 թվականի 9 ամիսների ընթացքում ավտոմեքենաների 10-րդ խոշոր արտադրողն աշխարհում՝ Եվրոպական ավտոարտադրողների ասոցիացիան հայտարարել է, որ Իրանն այս ընթացքում ավելի շատ...
08:08 24/11/2022Հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող. ՊՆՆոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 13:20-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքում հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող Ռ.
20:27 23/11/2022Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղով բեռնափոխադրումներն աճել են 26,2%-ովԲաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային բեռնափոխադրումները հունվարից հոկտեմբեր ամիսներին կազմել է 540 հազար տոննա։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ Trend գործայակությանը հայտնել է Ադրբեջանի երթուղիների խորհրդի...
18:08 23/11/2022ԱՄՆ-ում կարծում են, որ Թուրքիայի ռազմագործողությունները բացասաբար են ազդում ԻՊ-ի դեմ պայքարինԱՄՆ-ն ոչ միանշանակ է արձագանքել Թուրքիայի ռազմագործողություններին Իրաքում ու Սիրիայում։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է Սպիտակ տան ազգային անվտանգության և...
16:59 23/11/2022Իրանի ԱԳ նախարարն հայտնել է, որ երկիրը քանդելու դավադրությունը ձախողվել էԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հայտարարել է, որ դավադրությունը, որը պետք է տաներ երկրի փլուզմանը, ձախողվել է։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «ՌԱԻ նովոստի»-ն: «Ահաբեկչական պատերազմ...

13:35 14/12/2020Керри Кавано: Военные действия в районе Гадрута подчеркивают сложившуюся на месте опасную ситуациюБывший сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Керри Кавано написал в своем Твиттере: «Боевые действия, развернувшиеся 11 декабря в районе Гадрута (где не дислоцировались российские миротворцы)...
11:28 14/12/2020Четыре страны ЕС не будут участвовать в бизнес-форуме «Европа-Иран» из-за казни журналистаПослы Франции, Германии, Австрии и Италии не будут участвовать в бизнес-форуме "Европа-Иран", запланированном на 14 декабря, в связи с казнью главы информационного портала Amad News Рухоллы Зама,...
20:44 12/12/2020После инцидента в Гадруте Россия потребовала от сторон конфликта соблюдать перемириеМосква потребовала от участников конфликта в Нагорном Карабахе соблюдать режим полного прекращения огня, сообщил журналистам представитель штаба российских миротворческих сил.
20:38 12/12/2020Алиев – сопредседателям МГ ОБСЕ: «Я не приглашал вас с визитом в Баку, если есть что мне сказать – скажите при камерах»Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что не приглашал сопредседателей Минской группы ОБСЕ, занимающихся урегулированием в Карабахе, с визитом в Баку.
18:38 12/12/2020Грузия считает невозможным создание «платформы шести» на Южном КавказеУчастие Грузии в каких-либо совместных с Россией форматах представляется невозможным до тех пор, «пока РФ не выполнит свои международные обязательства», заявил замминистра иностранных дел Грузии Лаша...
18:30 12/12/2020Руководитель новостного портала «Амад Ньюз» Рухолла Зам казнен в ИранеРуководитель новостного портала "Амад Ньюз" Рухолла Зам казнен в субботу в Иране, сообщает агентство Mehr News.
15:36 12/12/2020В Грузии установлен новый антирекорд суточной смертности пациентов от коронавирусаВ Грузии установлен новый антирекорд суточной смертности пациентов от коронавирусной инфекции – за день в стране скончались 50 человек, следует из данных официального сайта StopCov.
15:25 12/12/2020Тигран Абрамян։ Защита линии соприкосновения Арцах-Азербайджан должна получить необходимые регулировкиУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян пишет: «Я несколько раз по разному поводу упоминал, что защита/оборона линии соприкосновения Арцах-Азербайджан, даже...
12:41 12/12/2020Глава МИД РФ Сергей Лавров: Попыток урегулирования в Карабахе за счет Ирана или Турции не было и быть не моглоУрегулирование конфликта в Нагорном Карабахе в формате Азербайджан - Армения - Россия не было достигнуто в обход интересов Ирана.
11:18 12/12/2020МИД Турции вызвал посла ИранаМинистерство иностранных дел Турции вызвало в пятницу посла Ирана в Анкаре, сообщает ТАСС со ссылкой наAnadolu.
20:24 11/12/2020Эдвард Налбандян: В 2016 году Армения собиралась признать Нагорный Карабах«Позиция Армении была следующая: если Азербайджан начнет новую войну, то Армения вынуждена будет признать Нагорный Карабах, поскольку тогда уже практически не будет возможности продолжать...
19:53 11/12/2020Экс-посол Ирана в Азербайджане: Своей дружбой Анкара оказывает Баку медвежью услугуБывший посол Ирана в Азербайджане Мохсен Пакаин посоветовал Баку остерегаться Анкары после слов президента Турции Тайипа Эрдогана.
19:42 11/12/2020Эдвард Налбандян: Окончательный статус должен быть определен населением Арцаха посредством свободного волеизъявленияСегодня, 11 декабря, Международный мультимедийный пресс-центр МИА «Россия сегодня» провел круглый стол на тему: «Урегулирование конфликта в Нагорном Карабахе: взгляд из Москвы».
17:50 11/12/2020МИД Ирана вызвал посла Турции из-за заявлений Эрдогана на параде в БакуИранский МИД вызвал посла Турции в Тегеране в связи с заявлением президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в Баку.
16:44 11/12/2020Президент Грузии Саломе Зурабишвили выступила с идеей создания «Кавказской платформы мира»Мы должны начать новый этап сейчас, он нужен Грузии. Как передает передает Грузия-онлайн, об этом заявила президент Грузии Саломе Зурабишвили в своем выступлении на заседании парламента десятого...
15:36 11/12/2020Грузия: новый парламент проводит первое заседание, оппозиция протестуетПарламент Грузии десятого созыва проводит в пятницу в Тбилиси свое первое заседание, но только в присутствии депутатов от правящей партии "Грузинская мечта".
15:23 11/12/2020Никол Пашинян на заседании Высшего Евразийского экономического совета не коснулся проблемы АрцахаНикол Пашинян принял участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета. Встреча проходила в формате видеоконференции. В заседании также участвовали Президент РФ Владимир Путин, президент...
14:54 11/12/2020Рубен Сафрастян: В рамках Минской группы мы должны суметь внести коррективы в навязанных нам сложных условиях«Россия заявляет о приверженности формату сопредседательства Минской группы ОБСЕ. Остальные сопредседатели - США и Франция – также полны решимости восстановить посредническую миссию Минской группы. Я...
12:25 11/12/2020Бывший министр обороны Австралии, депутат Фитцгиббон призывает к признанию АрцахаБывший министр обороны Австралии Джоэл Фитцгиббон выступил в Парламенте и призвал Федеральное правительство принять меры против несправедливости и нарушения прав человека, которому продолжают...
22:28 10/12/2020Намерение геноцида: омбудсмен Армении о высказываниях президента Турции на параде в БакуОмбудсмен Армении Арман Татоян пишет: "Сегодня, 10 декабря, во время военного мероприятия в столице Азербайджана президент данной страны заявил, что Зангезур, озеро Севан и Ереван [Республики...