18:34 30/11/2022Արցախում փաստաբանության ինստիտուտի կայացումը կարևոր է․ ՀարությունյանՆախագահ Հարությունյանն ընդունել է ԱՀ փաստաբանական պալատի անդամներին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 30-ին ընդունել է ԱՀ փաստաբանական պալատի անդամներին՝ պալատի նախագահ...
17:38 30/11/2022Իրանում մահապատժի են դատապարտել չորս անձի՝ Իսրայելի օգտին լրտեսելու համարԻրանի Գերագույն դատարանը մահապատժի է դատապարտել չորս մարդու՝ Իսրայելի օգտին լրտեսելու և մարդկանց առևանգման համար։ Այս մասին չորեքշաբթի Mehr գործակալության տարածած լուրին անդրադարձել է ՏԱՍՍ-ը։ Ըստ...
16:36 30/11/2022Ըստ իրանցի նախարարի՝ Առողջապահական ցուցանիշներով Իրանը տարածաշրջանում առաջին տեղն է զբաղեցնումԻրանի Առողջապահության, բուժման 7 բժշկական կրթության նախարարն անդրադառնալով Իսլամական հեղափոխության հաղթանակից հետո Իրանի ժողովրդի առողջապահության ոլորտում արձանագրված առաջընթացին, ասել է, որ «Իրանը...
15:35 30/11/2022Ռուսներն ու ուկրաինացիները Անթալիայում մեծ թվով անշարժ գույք են ձեռք բերումԹուրքիայում շարունակվում է օտարերկրացիների կողմից անշարժ գույքի ձեռքբերումը, ինչը հարուցել է թուրքերի անհանգստությունն ու զայրույթը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, սոցցանցում ձևավորված մի խումբ...
14:21 30/11/2022Իրանը մեկ ամսվա ընթացքում կմիանա ԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրինԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրի գոտու կազմակերպման իրավական թղթաբանությունը նախատեսվում է կարգավորել մեկ ամսվա ընթացքում։ ParsToday-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի արդյունաբերության, հանքերի և...
14:00 30/11/2022Սիրիան Թուրքիայից կոնկրետ գործողություններ է ակնկալում, այլ ոչ թե լոկ խոսքեր. ԱսադՍիրիայի նախագահ Բաշար ալ Ասադը մեկնաբանել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությունը, որում վերջինս չէր բացառել Ասադի հետ հանդիպելու հնարավորությունը։ Ինչպես փոխանցում է թուրքական...
12:57 30/11/2022ԱՄՆ-ը շահագրգռված է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրմամբ. Մայքլ ՔարփենթերԱՄՆ-ը շահագրգռված է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքմամբ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Մայքլ Քարփենթերը։ Դեսպան Մայքլ Քարփենթերը,...
11:17 30/11/2022ՌԴ-ն արձագանքել է միջուկային զենքի ստեղծման նպատակով Ռուսաստանից Իրանի օգնություն խնդրելու մասին ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկությանըԼրատվամիջոցների հաղորդագրությունները, թե Իրանն օգնություն է խնդրում Ռուսաստանից միջուկային զենքի ստեղծումն արագացնելու համար, արևմտյան երկրների կողմից խուճապ սերմանելու փորձեր են՝ ուռճացնելով...
08:40 30/11/2022Իրանի խորհրդարանի պատգամավորներն արձագանքում են Ալիևի հակաիրանական հայտարարություններինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին հակաիրանական հայտարարություններից հետո Իրանի իսլամական խորհրդարանի պատգամավորները զգուշացնելով Ալիևին վերջինիս հիշեցրել են որոշ պատմական ճշմարտություններ: Այս...
20:30 29/11/2022Թբիլիսիի մետրոպոլիտենի վարորդները պահանջում են աշխատավարձի 20 տոկոս բարձրացումԹբիլիսիի մետրոպոլիտենի վարորդներն ու Թբիլիսիի տրանսպորտային ընկերության աշխատակիցները պահանջում են աշխատավարձի 20 տոկոս բարձրացում։Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Եթե իրենց պահանջը չկատարվի,...
18:37 29/11/2022Թբիլիսիում բնակարանի վարձակալության գինն աճել է 120 տոկոսովՓետրվարից սկսված ռուս-ուկրաինական պատերազմի և Ռուսաստանում հայտարարված զորահավաքի հետևանքով պատերազմող երկրներից մարդկանց արտահոսքը դեպի Վրաստան աճեց, որը նպաստեց Թբիլիսիում վարձակալության հանձնվող...
14:21 29/11/2022Պարտավոր չենք հաշվետու լինել որևէ մեկին. Էրդողանը՝ Սիրիայում ռազմագործողությունների մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիայի ռազմական գործողությունները Սիրիայի հյուսիսում և Իրաքում չպետք է անհանգստացնեն որևէ մեկին, և Անկարան որևէ մեկին չպիտի հաշվետվություն...
12:15 29/11/2022Ըստ Hürriyet-ի՝ Էրդողանի և Ասադի հանդիպումը կկայանա մոտ ժամանակներսՇուտով կարող է տեղի ունենալ Թուրքիայի և Սիրիայի նախագահներ Թայիփ Էրդողանի և Բաշար Ասադի հանդիպումը, որի կազմակերպման համար ընթանում է «կուլիսային դիվանագիտություն»: Ըստ «ՌԻԱ նովոստի»-ի՝ այդ մասին...
11:47 29/11/2022Գենետիկ թերապիայի միջոցով քաղցկեղի բուժման ոլորտում Իրանը երրորդն է աշխարհումԲջջային հետազոտությունների և գենետիկ թերապիայի մանկական կենտրոնի տվյալներով՝ գենետիկ թերապիայի միջոցով քաղցկեղի բուժման ոլորտում Իրանը երրորդն է աշխարհում: ParsToday-ի փոխանցմամբ, իրանցի...
11:20 29/11/2022Թուրքիայի Բարթին նահանգում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 40 մարդ տուժել էԹուրքիայի հյուսիսում գտնվող Բարթին նահանգում ավտոբուսը է շրջվել է. տուժել է 39 մարդ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին գրել է TRT-ն։ «Ռիզե քաղաքից Զոնգուլդակ ուղևորվող մարդատար ավտոբուսը շրջվել...
20:02 28/11/2022Ադրբեջանը Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու վրացական հատվածում ներդրում կանիԲաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու վրացական հատվածի ընդլայնման նախագծում Ադրբեջանի ներդրումները կգերազանցեն 100 մլն դոլարը։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝...
19:06 28/11/2022Ամերիկացիների՝ Սիրիայի քրդերին օգնություն են տրամադրելը զայրացրել է թուրքերինԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարության (CENTCOM) Twitter-ում գրառում է արել՝ տեղեկացնելով, որ «Սիրիայի դեմոկրատական ուժերին» (SDF) տրամադրվել է օգնություն: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ կառույցը հրապարակել է...
18:34 28/11/2022Հակառակորդի կրակոցներից Արցախում զինծառայողներ են վիրավորվել․ ԱՀ ՊՆՆոյեմբերի 28-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն արևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ և ՀԱՆ-17 նռնականետ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն։ «Հակառակորդի կողմից...
16:41 28/11/2022Զանգվածային ծեծկռտուք թուրքական ֆուտբոլային ակումբների հանդիպման ժամանակԹուրքիայի ֆուտբոլի առաջնության երկրորդ դիվիզիոնի շրջանակներում կայացած «Գոզթեփե»-«Ալթայ» ակումբների միջև կայացած հանդիպման ժամանակ զանգվածային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել: Այս մասին գրում է...

16:07 19/09/2017Garo Paylan says Turkey should recognize the Armenian Genocide, vows to continue his struggle“We believe there is possibility to live in peace and solidarity. The Peoples’ Democratic Party recognizes the Armenian Genocide and knows Turkey will fail to solve the Kurdish issue and become a...
11:02 19/09/2017Construction of Karvachar town water supply system almost completedThe inhabitants of Karvachar town situated in Shahumyan region of Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) will soon be able to use fresh drinking water flowing from the mountains of the country, the...
16:03 18/09/2017Armenophobia in Azerbaijan serves as motive for genocide – Artsakh OmbudsmanAs an ideology, a phenomenon, human rights have been at the cornerstone of the Artsakh liberation movement, and it is no coincidence, it received the international human rights community backing at...
19:13 15/09/2017Minister Karayan to pay working visit to IranArmenia’s minister of economic development and investments Suren Karayan is due to pay a working visit to Iran on September 16, the press service of the ministry told Panorama.am.
18:44 15/09/2017Aronian beats Ivanchuk in first game of quarterfinals of FIDE World Chess CupArmenia GM Levon Aronian defeated his opponent in the first game of the 1/4 round (quarterfinals) of the FIDE World Chess Cup 2017 underway in Tbilisi, Georgia.
20:18 13/09/2017President of Artsakh holds political consultationsPresident of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Bako Sahakyan on Wednesday held political consultations with a group of Artsakh movement activists, representatives of the Artsakh Communist and...
17:32 09/09/2017Newly-built school opened in Sos village of Artsakh Martouni regionSolemn ceremony of the opening of a newly-built school in the Sos village of the Martouni region Artsakh took place today attended by Artsakh Republic President Bako Sahakyan.
19:47 07/09/2017The steps of the two Armenian republics towards strengthening the independent statehood and sovereignty are parallel - Artsakh NA SpeakerThe Russian Federation, along with the other OSCE Minsk Group co-chair countries – France and U.S. - continues to play an important role in the settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict and in...
18:06 07/09/2017Hungary appears to have sold Azeri axe murderer Ramil Safarov for $7 million, new report suggestsThe Hungarian t anti-corruption Átlátszó website has published a report this week suggesting that the Orbán government’s motivation for handing back to Azerbaijan Ramil Safarov, the Azeri axe...
17:29 07/09/2017Artsakh government resigns as the president assumes the office for a new termOn 7 September, in accordance with Article 169 of the Artsakh Republic Constitution, the Cabinet of Ministers tendered resignation to the Head of the State with respect to the President of the...
16:13 07/09/2017The Guardian publishes new details of Azerbaijani money laundering and lobbying schemeThe Guardian’s Azerbaijani Laundromat investigation (UK at heart of $3bn secret payments by Azerbaijan ) has uncovered thousands of covert payments as part of a European lobbying effort.
14:05 07/09/2017Bako Sahakyan sworn in as Karabakh PresidentOn 7 September the solemn inauguration ceremony of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President was held during the special meeting of the Karabakh National Assembly.
13:41 07/09/2017Two Armenians dead, three injured in deadly bus crash in GeorgiaTwo ethnic Armenians have been killed and three citizens of Armenia have sustained injures in a deadly traffic accident in Georgia’s Natakhtari region on Thursday morning.
19:07 06/09/2017‘This is nothing more than a trial against Azerbaijan’ – deputy FM comments on fresh corruption scandal around Azerbaijan“In fact, this is nothing more than a trial against Azerbaijan – of course, figuratively, not in a legal sense,” Armenia’s Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan told reporters at a briefing on...
14:42 06/09/2017Artsakh President highlights the role of the "Sose" kindergartens networkArtsakh Republic President Bako Sahakyan in the city of Stepanakert partook today at the solemn ceremony of opening the new building of the "Sose" kindergarten, Information department at the...
19:53 05/09/2017Artsakh foreign ministry document circulated in the UNOn August 23, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) circulated in the United Nations (UN) a document, presenting its position regarding the...
19:09 05/09/2017Transparency International calls for full investigation into “grand corruption” involving AzerbaijanHuman rights in Azerbaijan are routinely threatened and opposition to the government is crushed yet the elites flourish.
12:00 05/09/2017UK at centre of secret $3bn Azerbaijani money laundering and lobbying scheme – The GuardianAzerbaijan’s ruling elite operated a secret $2.9bn (£2.2bn) scheme to pay prominent Europeans, buy luxury goods and launder money through a network of opaque British companies, an investigation by...
15:31 04/09/2017Armenia’s military-industrial complex showing good results – deputy ministerArmenia’s military-industrial complex is more independent than that of Azerbaijan, Armenia’s Deputy Defense Minister Artak Zakaryan insisted at a briefing on Monday speaking to reporters on the...
13:27 04/09/2017Armenia’s appeals to international community largely remained unanswered – deputy defense ministerAzerbaijan continues the arms race in the region, expanding the types and markets of the purchased weapons, Armenian Deputy Defense Minister Artak Zakaryan stated at a conference titled...