18:34 30/11/2022Արցախում փաստաբանության ինստիտուտի կայացումը կարևոր է․ ՀարությունյանՆախագահ Հարությունյանն ընդունել է ԱՀ փաստաբանական պալատի անդամներին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 30-ին ընդունել է ԱՀ փաստաբանական պալատի անդամներին՝ պալատի նախագահ...
17:38 30/11/2022Իրանում մահապատժի են դատապարտել չորս անձի՝ Իսրայելի օգտին լրտեսելու համարԻրանի Գերագույն դատարանը մահապատժի է դատապարտել չորս մարդու՝ Իսրայելի օգտին լրտեսելու և մարդկանց առևանգման համար։ Այս մասին չորեքշաբթի Mehr գործակալության տարածած լուրին անդրադարձել է ՏԱՍՍ-ը։ Ըստ...
16:36 30/11/2022Ըստ իրանցի նախարարի՝ Առողջապահական ցուցանիշներով Իրանը տարածաշրջանում առաջին տեղն է զբաղեցնումԻրանի Առողջապահության, բուժման 7 բժշկական կրթության նախարարն անդրադառնալով Իսլամական հեղափոխության հաղթանակից հետո Իրանի ժողովրդի առողջապահության ոլորտում արձանագրված առաջընթացին, ասել է, որ «Իրանը...
15:35 30/11/2022Ռուսներն ու ուկրաինացիները Անթալիայում մեծ թվով անշարժ գույք են ձեռք բերումԹուրքիայում շարունակվում է օտարերկրացիների կողմից անշարժ գույքի ձեռքբերումը, ինչը հարուցել է թուրքերի անհանգստությունն ու զայրույթը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, սոցցանցում ձևավորված մի խումբ...
14:21 30/11/2022Իրանը մեկ ամսվա ընթացքում կմիանա ԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրինԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրի գոտու կազմակերպման իրավական թղթաբանությունը նախատեսվում է կարգավորել մեկ ամսվա ընթացքում։ ParsToday-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի արդյունաբերության, հանքերի և...
14:00 30/11/2022Սիրիան Թուրքիայից կոնկրետ գործողություններ է ակնկալում, այլ ոչ թե լոկ խոսքեր. ԱսադՍիրիայի նախագահ Բաշար ալ Ասադը մեկնաբանել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությունը, որում վերջինս չէր բացառել Ասադի հետ հանդիպելու հնարավորությունը։ Ինչպես փոխանցում է թուրքական...
12:57 30/11/2022ԱՄՆ-ը շահագրգռված է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրմամբ. Մայքլ ՔարփենթերԱՄՆ-ը շահագրգռված է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքմամբ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Մայքլ Քարփենթերը։ Դեսպան Մայքլ Քարփենթերը,...
11:17 30/11/2022ՌԴ-ն արձագանքել է միջուկային զենքի ստեղծման նպատակով Ռուսաստանից Իրանի օգնություն խնդրելու մասին ԶԼՄ-ների տարածած տեղեկությանըԼրատվամիջոցների հաղորդագրությունները, թե Իրանն օգնություն է խնդրում Ռուսաստանից միջուկային զենքի ստեղծումն արագացնելու համար, արևմտյան երկրների կողմից խուճապ սերմանելու փորձեր են՝ ուռճացնելով...
08:40 30/11/2022Իրանի խորհրդարանի պատգամավորներն արձագանքում են Ալիևի հակաիրանական հայտարարություններինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վերջին հակաիրանական հայտարարություններից հետո Իրանի իսլամական խորհրդարանի պատգամավորները զգուշացնելով Ալիևին վերջինիս հիշեցրել են որոշ պատմական ճշմարտություններ: Այս...
20:30 29/11/2022Թբիլիսիի մետրոպոլիտենի վարորդները պահանջում են աշխատավարձի 20 տոկոս բարձրացումԹբիլիսիի մետրոպոլիտենի վարորդներն ու Թբիլիսիի տրանսպորտային ընկերության աշխատակիցները պահանջում են աշխատավարձի 20 տոկոս բարձրացում։Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Եթե իրենց պահանջը չկատարվի,...
18:37 29/11/2022Թբիլիսիում բնակարանի վարձակալության գինն աճել է 120 տոկոսովՓետրվարից սկսված ռուս-ուկրաինական պատերազմի և Ռուսաստանում հայտարարված զորահավաքի հետևանքով պատերազմող երկրներից մարդկանց արտահոսքը դեպի Վրաստան աճեց, որը նպաստեց Թբիլիսիում վարձակալության հանձնվող...
14:21 29/11/2022Պարտավոր չենք հաշվետու լինել որևէ մեկին. Էրդողանը՝ Սիրիայում ռազմագործողությունների մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Թուրքիայի ռազմական գործողությունները Սիրիայի հյուսիսում և Իրաքում չպետք է անհանգստացնեն որևէ մեկին, և Անկարան որևէ մեկին չպիտի հաշվետվություն...
12:15 29/11/2022Ըստ Hürriyet-ի՝ Էրդողանի և Ասադի հանդիպումը կկայանա մոտ ժամանակներսՇուտով կարող է տեղի ունենալ Թուրքիայի և Սիրիայի նախագահներ Թայիփ Էրդողանի և Բաշար Ասադի հանդիպումը, որի կազմակերպման համար ընթանում է «կուլիսային դիվանագիտություն»: Ըստ «ՌԻԱ նովոստի»-ի՝ այդ մասին...
11:47 29/11/2022Գենետիկ թերապիայի միջոցով քաղցկեղի բուժման ոլորտում Իրանը երրորդն է աշխարհումԲջջային հետազոտությունների և գենետիկ թերապիայի մանկական կենտրոնի տվյալներով՝ գենետիկ թերապիայի միջոցով քաղցկեղի բուժման ոլորտում Իրանը երրորդն է աշխարհում: ParsToday-ի փոխանցմամբ, իրանցի...
11:20 29/11/2022Թուրքիայի Բարթին նահանգում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 40 մարդ տուժել էԹուրքիայի հյուսիսում գտնվող Բարթին նահանգում ավտոբուսը է շրջվել է. տուժել է 39 մարդ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին գրել է TRT-ն։ «Ռիզե քաղաքից Զոնգուլդակ ուղևորվող մարդատար ավտոբուսը շրջվել...
20:02 28/11/2022Ադրբեջանը Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու վրացական հատվածում ներդրում կանիԲաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու վրացական հատվածի ընդլայնման նախագծում Ադրբեջանի ներդրումները կգերազանցեն 100 մլն դոլարը։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝...
19:06 28/11/2022Ամերիկացիների՝ Սիրիայի քրդերին օգնություն են տրամադրելը զայրացրել է թուրքերինԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարության (CENTCOM) Twitter-ում գրառում է արել՝ տեղեկացնելով, որ «Սիրիայի դեմոկրատական ուժերին» (SDF) տրամադրվել է օգնություն: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ կառույցը հրապարակել է...
18:34 28/11/2022Հակառակորդի կրակոցներից Արցախում զինծառայողներ են վիրավորվել․ ԱՀ ՊՆՆոյեմբերի 28-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն արևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ և ՀԱՆ-17 նռնականետ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն։ «Հակառակորդի կողմից...
16:41 28/11/2022Զանգվածային ծեծկռտուք թուրքական ֆուտբոլային ակումբների հանդիպման ժամանակԹուրքիայի ֆուտբոլի առաջնության երկրորդ դիվիզիոնի շրջանակներում կայացած «Գոզթեփե»-«Ալթայ» ակումբների միջև կայացած հանդիպման ժամանակ զանգվածային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել: Այս մասին գրում է...

12:48 24/12/2020Перед зданием парламента Грузии вновь протестуютВ эти минуты перед зданием парламента Грузии в Тбилиси проходит акция протеста оппозиции и гражданских активистов, передает sputnik-georgia.
12:33 24/12/2020Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 1 972Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 972, скончались 43 человека, сообщил заместитель главы операционного штаба Межведомственного...
10:06 24/12/2020«Тагавард: село, разделённое войной»: репортаж Euronews из АрцахаВ результате войны в Нагорном Карабахе село Тагавард оказалось разделено надвое: армяне остались жить в одной его части, которая называется Неркин Тагавард (Калер), а азербайджанские войска заняли...
20:34 23/12/2020Г. Гахария: В результате недавних событий в Карабахе число игроков в регионе увеличилосьПо словам кандидата в премьер-министры Грузии Гиоргия Гахария, в результате недавних событий в Карабахе число игроков в регионе увеличилось, и в нынешней ситуации в интересах страны усилить...
15:24 23/12/2020COVID-статистика Грузии: за сутки выявили 2 345 новых случаеВ Грузии за минувшие сутки провели 14 457 тестов, из них 8 359 на антиген, 6 098 – ПЦР и выявили 2 345 новых случаев, заявил замглавы операционного штаба межведомственного совета по борьбе с COVID-19...
15:11 23/12/2020Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: движение к границе России для большегрузов закрытоИз-за снега и гололеда движение автотранспорта с прицепом и полуприцепом в направлении границы Грузии с Россией запрещено, сообщается на сайте департамента автомобильных дорог министерства...
12:09 22/12/2020Коронавирус в Грузии: число новых случаев увеличилось за сутки на 3064Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 064. Скончались 42 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:10 22/12/2020Директор национальной разведки представит Конгрессу США оценку касательно статуса Нагорного КарабахаВ Конгрессе США достигли договоренностей по новому пакету мер помощи экономики страны в условиях пандемии объемом почти 900 миллиардов долларов.
18:24 21/12/2020Военкор Котенок: Баку не остановится на достигнутом, следует ожидать новых провокаций в отношении миротворческого контингента РФПровокационные действия азербайджанской стороны в ряде сел на Гадрутском направлении Республики Арцах (НКР) говорят о том, что Азербайджан чувствует себя победителем во Второй Карабахской войне,...
16:12 21/12/2020Путин: Российские миротворцы стали гарантией безопасности в Нагорном КарабахеРоссийские миротворцы стали гарантией безопасности в Нагорном Карабахе, они рискуют своей жизнью для возвращения мирной жизни в этот регион, заявил президент РФ Владимир Путин в понедельник на...
16:09 21/12/2020ЮНЕСКО ожидает ответа Азербайджана без промедления для проведения миссии в Нагорном Карабахе и вокруг его территорииВ своем пресс-релизе от 20 ноября ЮНЕСКО напомнила об обязательстве защищать культурные ценности в соответствии с Конвенцией 1954 года о защите культурных ценностей в случае вооруженного конфликта,...
15:10 21/12/2020COVID-статистика Грузии: зараженных меньше, но смертность остается высокойВ Грузии за последние сутки сделали 4 811 тестов на коронавирус, из них 2 480 на антиген и 2 331 – ПЦР, заявил на брифинге заместитель главы операционного штаба межведомственного совета по борьбе с...
12:08 19/12/2020Число случаев заражения коронавирусом в Грузии за сутки выросло на 2 904Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 904. Скончались 53 человека. Sputnik Грузия представляет подробности. Накануне в стране было выявлено 2...
12:04 19/12/2020Омбудсмены: У Азербайджана было намерение полностью изолировать Арцах от международных информационных потоковЗащитники прав человека (омбудсмены) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР) и Армении – Артак Бегларян и Арман Татоян – опубликовали совместный внеочередной доклад о нападениях...
11:50 19/12/2020В Турции загорелась больница: погибли 8 человекВосемь человек погибли в больнице университета Санко города Газиантеп на юго-востоке Турции при пожаре, который произошел из-за поломки системы подачи кислорода в отделении интенсивной терапии для...
18:47 18/12/2020В посольстве Армении в Иране откроется книга скорбиС 19 по 21 декабря в Армении объявляется траур в память о погибших во время Арцахской войны, продлившейся с 27 сентября по 9 ноября 2020 года.
16:26 18/12/2020Доклад омбудсменов содержит доказательства и анализ, подтверждающие политику Баку по этнической чистке и геноциду в АрцахеЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян сообщает, что с омбудсменом Арцаха (НКР) Артаком Бегларяном завершили 6-й закрытый доклад.
15:32 18/12/2020За сутки в Грузии выявили 2 635 новых случаев коронавирусаВ Грузии продолжается интенсивное тестирование граждан – за минувшие сутки в стране сделано 16 870 тестов, из них 8 011 на антиген и 8 859 – ПЦР, заявил на брифинге замглавы оперативного штаба...
15:12 18/12/2020Грузия получила скидку на азербайджанский газГрузия получит 200 миллионов кубометров социального газа из Азербайджана по сниженным тарифам, заявил и.
11:04 18/12/2020Заявка «Паломничество к монастырю Святого апостола Фаддея» включена в список ЮНЕСКО17 декабря на 15-й сессии Межправительственного комитета ЮНЕСКО по охране нематериального культурного наследия было принято решение включить в Репрезентативный список нематериального культурного...