09:52 12/10/2022Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակել է հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆՍեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00:20-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի...
09:36 12/10/2022Իրանը հայտարարում է, որ թույլ չի տա որևէ երկրի ոտնձգություն կատարել իր ազգային անվտանգության դեմԻրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի արտգործնախարար Քեթրին Կոլոնայի հետ: Կողմերը քննարկել են Իսլամական Հանրապետությունում տիրող ունեցած անկարգությունները։...
20:14 11/10/2022Վրաստանն ու Թուրքիան քննարկել են զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության առաջնահերթություններըԹուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում կայացել է զբոսաշրջության ոլորտում Վրաստան-Թուրքիա համագործակցության երկկողմ աշխատանքային խմբի առաջին հանդիպումը։Այս մասին գրում է Ալիք մեդիան։ Հանդիպմանն շրջանակներում...
17:03 11/10/2022Վրաստանի խորհրդարանը ՌԴ քաղաքացիների վիզաների տրամադրման մասին օրենքի նախագիծ է նախաձեռնելՎրաստանի խորհրդարանում նախաձեռնվել է օրենքի նախագիծ, որը նախատեսում է ՌԴ քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի ներդրում։ Jnews-ը, հղում անելով newsgeorgia.ge-ին, գրում է, որ օրինագիծն առաջարկել են...
16:27 11/10/2022Իռլանդացի պատգամավոր. Տեղորոշվել է, որ դաժան տեսանյութերն արվել են Սև լճի տարածքումԻռլանդացի պատգամավոր, զեկուցող Փոլ Գավան ԵԽԽՎ իր ելույթում անդրադարձել է ադրբեջանցիների կողմից հայ ռազմագերիների սպանությանը։ Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է Հայաստանի տարածքներն...
15:14 11/10/2022Շվեդ պատգամավորը՝ Ադրբեջանի կողմից հայ գերիների սպանությունների մասին. Ինձ հետապնդում են այս տեսարանները«Մի քանի օր առաջ մի տեսանյութ ստացա, որտեղ պատկերված էր հայ ռազմագերի կնոջ սարսափելի մահապատիժը։ Ինձ դեռ հետապնդում են այս դաժան տեսարանները և տեղի ունեցող անմարդկային դաժանությունը: Դա նման չարիքներ...
13:23 11/10/2022Ավստրիացի պատգամավորն ադրբեջանցի պաշտոնյաներին կոչ է արել զինաթափվել նաև մտքերում«Մենք պետք է զգույշ լինենք։ Ունենք կայծնակային զարգացում, այս անգամ բազմաթիվ մարդկանց մահվան պատճառ դարձած ռազմական բախումները ոչ թե Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում են, այլ Հայաստանի՝ Գորիս, Սոթք,...
12:45 11/10/2022Թեհրանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆԻրանի մի քանի պաշտոնյաների և մեկ կազմակերպության նկատմամբ Լոնդոնի կամայական և անհիմն պատժամիջոցների մասին հայտարարությունից հետո, Թեհրանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Սայմոն Շերկլիֆը կանչվել է ԻԻՀ ԱԳՆ,...
12:27 11/10/2022Ֆրանսիացի պատգամավորը՝ ԵԽԽՎ-ում. Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը պետք է հարգվի, Ադրբեջանը պետք է դուրս գա Հայաստանի տարածքից«2020 թվականին ԵԽԽՎ անդամ երկու պետությունների՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև պատերազմից, որի հետևանքով կողմերն ունեցան ավելի քան 6500 զոհ, երկու տարի անց այդ երկրների միջև կրկին խոսեցին զենքերը։...
12:15 11/10/2022Վրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները համատեղ զորավարժություններ են անցկացնումՎրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հատուկ գործողությունների ուժերի ներկայացուցիչները Վրաստանի Կախեթի շրջանում մասնակցում են «Կովկասյան արծիվ - 2022» զորավարժություններին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
10:05 11/10/2022Իրանն ընդլայնում է Նաթանզում ուրանի հարստացման հզորությունները. ՄԱԳԱՏԷԻրանը սկսել է օգտագործել փոփոխված IR-6 ցենտրիֆուգների երրորդ կասկադը Նաթանզի ստորգետնյա օբյեկտում ուրանի հարստացման համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն անդրադաձել է Reuters-ի տարածած լուրին, որը վկայակոչելէ...
08:45 11/10/2022Հարավային Կովկասում ցանկացած փոփոխության դեպքում, տարածաշրջանի սահմանները պետք է հարգվեն. Իրանի ԱԳՆ խոսնակԻրանի ԱԳՆ խոսնակն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պայմանավորվածությունների մասին նշել է, որ «Հարավային Կովկասի հետ կապված Իրանի պաշտոնական դիրքորոշումն այն է, որ ցանկացած զարգացման դեպքում պետք է հարգել...
18:18 10/10/2022«Առաջնորդ Օջալանին՝ ազատություն, Իսկ Քուրդիստանին՝ կարգավիճակ»․Բողոքի ակցիա ՝ ՀունաստանումԱթենքում երթ է իրականացվել «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» (ՔԲԿ-PKK) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանի ցմահ ազատազրկման 24-րդ տարելիցի առնչությամբ:Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ երթն իրականացվել է...
16:03 10/10/2022Չավուշօղլուն Ֆրանսիայի թուրքական համայնքին կոչ է արել գործել հայկական սփյուռքի դեմԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն մեկնել է Ստրասբուրգ՝ մասնակցելու Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) խորհրդարանների նախագահների ժողովին։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այցի...
15:42 10/10/2022Անահիտ Ստելմաշովան մենահամերգով Երևանում էԱյսօր Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա ախալքալաքցի տաղանդավոր դաշնակահարուհի Անահիտ Ստելմաշովայի մենահամերգը՝ ՀՀ վաստակավո արտիստ Կարեն...
14:33 10/10/2022Պեսկովն ասել է, որ Ռուսաստանը և ՀԱՊԿ-ի դաշնակից երկրները տարաձայնություններ չունենՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում (ՀԱՊԿ) դաշնակից երկրները որևէ էական տարաձայնություններ...
12:56 10/10/2022Պայթյուն Ստամբուլի բնակելի շենքերից մեկումՍտամբուլի Քադըքյոյ շրջանի Ֆիքիրթեփե թաղամասի Էրդեմլեր փողոցի եռահարկ շենքերից մեկի երկրորդ հարկում նախօրեին պայթյուն է եղել հրդեհի բռնկումով։ Պատահարի հետևանքով 3 մարդ մահացել է, մեկը՝ վիրավորվել,...
09:49 10/10/2022Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը կգա ԵրևանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ աշխատանքային պատվիրակություն է մեկնելու Երևան՝ ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկելու Արցախի և ՀՀ շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Այս մասին...
09:41 10/10/2022Իրանը Ռուսաստանի օգնությամբ ընդլայնելու է 6 նավթի և 2 գազի հանքավայրերի արդյունահանումըԻրանի նավթի նախարարի առևտրի և միջազգային հարցերով տեղակալն ընդգծել է, որ ռուսական «Գազպրոմ» ընկերությունը համապարփակ նախագիծ է մշակում Իրանի 6 նավթի և 2 գազի խոշոր հանքավայրերի արդյունահանման...

21:34 06/11/2020Компания BERINGER AERO приостанавливает поставки своей продукции турецким компаниям, производящим БПЛААрмянский национальный комитет Америки (ANCA) сообщает, что компания BERINGER AERO приостанавливает все поставки компонентов для турецких беспилотных летательных аппаратов.
21:23 06/11/2020Мэр: Шуши в надежных рукахМэр Шуши заверил, что противник понес и продолжает нести серьезные потери в боях за город.
21:13 06/11/2020Армянский танкист Каджик Аршакян в ходе войны в Арцахе подбил 4 танка АзербайджанаПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в социальной сети Facebook продолжает представлять героические подвиги сражающихся против тройственного союза...
19:02 06/11/2020Потери в живой силе ВС Азербайджана достигли 7405Действующий при правительстве Армении Армянский единый информационный центр представил в пятницу, 6 ноября, обновленные данные о потерях ВС Азербайджана.
18:58 06/11/2020Элбакян: Азербайджанцы загоняют свиней в сельские мечети на временно оккупированных ими территориях в АрцахеПолитолог, научный сотрудник Центра стратегических исследований ЕГУ Эдгар Элбакян в своем микроблоге в Twitter сделал запись на арабском языке и попросил распространить ее среди арабоязычных и...
18:49 06/11/2020Азербайджан продолжает военные преступления в отношении мирных арцахцев – Госслужба по ЧС АрцахаАзербайджан продолжает совершать военные преступления в отношении мирного населения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики).
18:42 06/11/2020Бои в окрестностях Шуши продолжаются – представитель Минобороны АрменииПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «Бои в окрестностях Шуши (Арцах, НКР) продолжаются».
18:24 06/11/2020Посягательства азербайджанских сил в направлении арцахского Тагаварда успешно пресекаютсяАзербайджано-турецкие военные формирования с вовлечением сирийских наемников продолжают наступление в направлении Тагаварда в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)).
16:32 06/11/2020Хранители земли армянской: новый фоторяд с арцахского фронтаМинистерство обороны Армении представляет очередной фоторяд с арцахского фронта. Фото сражающихся против тройственного союза Азербайджана, Турции и террористов армянских военных озаглавлены как...
16:26 06/11/2020Город Сан-Себастьян Страны Басков выражает свою солидарность с Республикой Арцах и армянским народомГородской совет города Сан-Себастьян в Стране Басков (Испания) принял заявление, которым выражает свою солидарность с Республикой Арцах (Нагорно-Карабахской Республикой (НКР)) и армянским народом.
16:20 06/11/2020Давид Бабаян: Две крупные попытки ВС Азербайджана осуществить проникновение провалились благодаря усилиям Армии обороны Арцаха«Этой ночью ситуация в Арцахе была довольно напряженной, но стабильно сложной. Противник подверг мощному артобстрелу арцахскую столицу Степанакерт, за всю войну, наверное, это стало самым сильным...
15:51 06/11/2020Общественное телевидение Арцаха: В результате ракетного обстрела со стороны Азербайджана в Степанакерте погибли братья и их бабушкаВ ночь с 5 на 6 ноября, в результате ракетного обстрела вооруженными силами Азербайджана одного из жилых районов столицы Республики Арцах (НКР) – Степанакерта – был практически полностью разрушен...
15:40 06/11/2020Турецкий телеканал уволил сотрудника, написавшего в титрах «Азербайджан нападает на мирных жителей»Турецкая государственная телекомпания (TRT) при представлении в прямом эфире последних событий войны в Арцахе допустила скандальный промах, отклонившись от турецко-азербайджанской пропагандистской...
15:13 06/11/2020Мгер Григорян: Азербайджан становится плацдармом для просачивания террористов и их идеологии на пространство СНГНа глазах у всех Азербайджан становится плацдармом для просачивания террористов и их идеологии на пространство СНГ, заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян в пятницу на заседании Совета глав...
13:37 06/11/2020Пресс-секретарь МО: Армия обороны Арцаха сбила азербайджанский беспилотникПресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха около 11:30 на юго-восточном направлении сбили БПЛА ВС...
13:07 06/11/2020Госслужба по ЧС Арцаха: Степанакерт подвергся обстрелу кассетными бомбамиГосударственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха сообщает: «Степанакерт подвергся обстрелу кассетными бомбами.
12:59 06/11/2020Представитель МО: Работы по зачистке разбойничьих банд в окрестностях Шуши продолжаютсяПредставитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Работы по зачистке разбойничьих групп близ Шуши продолжаются.
12:19 06/11/2020Степанакерт – после ракетного обстрелаВ течение ночи и на рассвете столица Арцаха Степанакерт периодически подвергалась ракетному обстрелу.
12:06 06/11/2020За сутки в Грузии зафиксировано 2775 новых случаев коронавирусаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 775. Скончались 22 человека, сообщает Sputnik-Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
11:39 06/11/2020АО Арцаха: ВС Азербайджана понесли многочисленные потери на восточном, южном и юго-западном направленияхВ ночь с 5 на 6 ноября по всем основным направлениям фронта продолжались боевые действия. Об этом сообщают из пресс-службы Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики). «Подразделения АО...