09:52 12/10/2022Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակել է հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆՍեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 00:20-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի...
09:36 12/10/2022Իրանը հայտարարում է, որ թույլ չի տա որևէ երկրի ոտնձգություն կատարել իր ազգային անվտանգության դեմԻրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի արտգործնախարար Քեթրին Կոլոնայի հետ: Կողմերը քննարկել են Իսլամական Հանրապետությունում տիրող ունեցած անկարգությունները։...
20:14 11/10/2022Վրաստանն ու Թուրքիան քննարկել են զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության առաջնահերթություններըԹուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում կայացել է զբոսաշրջության ոլորտում Վրաստան-Թուրքիա համագործակցության երկկողմ աշխատանքային խմբի առաջին հանդիպումը։Այս մասին գրում է Ալիք մեդիան։ Հանդիպմանն շրջանակներում...
17:03 11/10/2022Վրաստանի խորհրդարանը ՌԴ քաղաքացիների վիզաների տրամադրման մասին օրենքի նախագիծ է նախաձեռնելՎրաստանի խորհրդարանում նախաձեռնվել է օրենքի նախագիծ, որը նախատեսում է ՌԴ քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի ներդրում։ Jnews-ը, հղում անելով newsgeorgia.ge-ին, գրում է, որ օրինագիծն առաջարկել են...
16:27 11/10/2022Իռլանդացի պատգամավոր. Տեղորոշվել է, որ դաժան տեսանյութերն արվել են Սև լճի տարածքումԻռլանդացի պատգամավոր, զեկուցող Փոլ Գավան ԵԽԽՎ իր ելույթում անդրադարձել է ադրբեջանցիների կողմից հայ ռազմագերիների սպանությանը։ Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է Հայաստանի տարածքներն...
15:14 11/10/2022Շվեդ պատգամավորը՝ Ադրբեջանի կողմից հայ գերիների սպանությունների մասին. Ինձ հետապնդում են այս տեսարանները«Մի քանի օր առաջ մի տեսանյութ ստացա, որտեղ պատկերված էր հայ ռազմագերի կնոջ սարսափելի մահապատիժը։ Ինձ դեռ հետապնդում են այս դաժան տեսարանները և տեղի ունեցող անմարդկային դաժանությունը: Դա նման չարիքներ...
13:23 11/10/2022Ավստրիացի պատգամավորն ադրբեջանցի պաշտոնյաներին կոչ է արել զինաթափվել նաև մտքերում«Մենք պետք է զգույշ լինենք։ Ունենք կայծնակային զարգացում, այս անգամ բազմաթիվ մարդկանց մահվան պատճառ դարձած ռազմական բախումները ոչ թե Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում են, այլ Հայաստանի՝ Գորիս, Սոթք,...
12:45 11/10/2022Թեհրանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆԻրանի մի քանի պաշտոնյաների և մեկ կազմակերպության նկատմամբ Լոնդոնի կամայական և անհիմն պատժամիջոցների մասին հայտարարությունից հետո, Թեհրանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Սայմոն Շերկլիֆը կանչվել է ԻԻՀ ԱԳՆ,...
12:27 11/10/2022Ֆրանսիացի պատգամավորը՝ ԵԽԽՎ-ում. Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը պետք է հարգվի, Ադրբեջանը պետք է դուրս գա Հայաստանի տարածքից«2020 թվականին ԵԽԽՎ անդամ երկու պետությունների՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև պատերազմից, որի հետևանքով կողմերն ունեցան ավելի քան 6500 զոհ, երկու տարի անց այդ երկրների միջև կրկին խոսեցին զենքերը։...
12:15 11/10/2022Վրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները համատեղ զորավարժություններ են անցկացնումՎրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հատուկ գործողությունների ուժերի ներկայացուցիչները Վրաստանի Կախեթի շրջանում մասնակցում են «Կովկասյան արծիվ - 2022» զորավարժություններին։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
10:05 11/10/2022Իրանն ընդլայնում է Նաթանզում ուրանի հարստացման հզորությունները. ՄԱԳԱՏԷԻրանը սկսել է օգտագործել փոփոխված IR-6 ցենտրիֆուգների երրորդ կասկադը Նաթանզի ստորգետնյա օբյեկտում ուրանի հարստացման համար: «ՌԻԱ նովոստի»-ն անդրադաձել է Reuters-ի տարածած լուրին, որը վկայակոչելէ...
08:45 11/10/2022Հարավային Կովկասում ցանկացած փոփոխության դեպքում, տարածաշրջանի սահմանները պետք է հարգվեն. Իրանի ԱԳՆ խոսնակԻրանի ԱԳՆ խոսնակն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև պայմանավորվածությունների մասին նշել է, որ «Հարավային Կովկասի հետ կապված Իրանի պաշտոնական դիրքորոշումն այն է, որ ցանկացած զարգացման դեպքում պետք է հարգել...
18:18 10/10/2022«Առաջնորդ Օջալանին՝ ազատություն, Իսկ Քուրդիստանին՝ կարգավիճակ»․Բողոքի ակցիա ՝ ՀունաստանումԱթենքում երթ է իրականացվել «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» (ՔԲԿ-PKK) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանի ցմահ ազատազրկման 24-րդ տարելիցի առնչությամբ:Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ երթն իրականացվել է...
16:03 10/10/2022Չավուշօղլուն Ֆրանսիայի թուրքական համայնքին կոչ է արել գործել հայկական սփյուռքի դեմԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն մեկնել է Ստրասբուրգ՝ մասնակցելու Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) խորհրդարանների նախագահների ժողովին։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այցի...
15:42 10/10/2022Անահիտ Ստելմաշովան մենահամերգով Երևանում էԱյսօր Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա ախալքալաքցի տաղանդավոր դաշնակահարուհի Անահիտ Ստելմաշովայի մենահամերգը՝ ՀՀ վաստակավո արտիստ Կարեն...
14:33 10/10/2022Պեսկովն ասել է, որ Ռուսաստանը և ՀԱՊԿ-ի դաշնակից երկրները տարաձայնություններ չունենՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում (ՀԱՊԿ) դաշնակից երկրները որևէ էական տարաձայնություններ...
12:56 10/10/2022Պայթյուն Ստամբուլի բնակելի շենքերից մեկումՍտամբուլի Քադըքյոյ շրջանի Ֆիքիրթեփե թաղամասի Էրդեմլեր փողոցի եռահարկ շենքերից մեկի երկրորդ հարկում նախօրեին պայթյուն է եղել հրդեհի բռնկումով։ Պատահարի հետևանքով 3 մարդ մահացել է, մեկը՝ վիրավորվել,...
09:49 10/10/2022Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը կգա ԵրևանԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ աշխատանքային պատվիրակություն է մեկնելու Երևան՝ ՀՀ իշխանությունների հետ քննարկելու Արցախի և ՀՀ շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Այս մասին...
09:41 10/10/2022Իրանը Ռուսաստանի օգնությամբ ընդլայնելու է 6 նավթի և 2 գազի հանքավայրերի արդյունահանումըԻրանի նավթի նախարարի առևտրի և միջազգային հարցերով տեղակալն ընդգծել է, որ ռուսական «Գազպրոմ» ընկերությունը համապարփակ նախագիծ է մշակում Իրանի 6 նավթի և 2 գազի խոշոր հանքավայրերի արդյունահանման...

10:34 21/11/2016Ceasefire violated over 90 times during the weekendDuring the weekend the adversary violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 90 times firing over 1100 shots towards the Armenian frontier...
13:11 19/11/2016Iran and Armenia sign agreement on free movement of vehiclesIran and Armenia have signed an agreement on free movement of vehicles. Iranian MEHR news agency reports. As the Iranian agency informs Head of Iran's Customs Administration Masoud Karbasian has...
15:16 18/11/2016Turkey, more post-coup purges: 103 academics arrestedThis morning the Turkish judiciary issued an arrest warrant against 103 university professors from a university in Istanbul.
13:51 18/11/2016Working group to be set up to study ways of penetrating into Iranian market on a simplified procedureArmenian Prime Minister has tasked number of state institutions to elaborate on the export of Armenian products, namely food and agricultural goods to the Islamic Republic of Iran.
10:41 18/11/2016Azerbaijani forces apply automatic grenade launcherAzerbaijani forces have violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 100 times on the night of November 17-18, firing over 2400 shots towards...
10:22 17/11/2016Over 270 shots fired towards the Armenian positionsOvernight November 16-17, the adversary violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijani more than 35 times, firing over 270 shots towards the Armenian...
16:29 16/11/2016Iranian Supreme Leader Ali Khamenei reacts to Trump-electIran's Supreme Leader Ali Khamenei has reacted to the US presidential elections. Iranian ISNA news agency reports. As the Iranian source reports during today's meeting with the residents of...
14:14 16/11/2016Artsakh people to join one thousand AMD initiative, Artur Aghabekyan says“Authorities of the Nagorno Karabakh Republic have welcomed the legislative initiative in Armenia about the compensation to the families of killed and handicapped servicemen.
10:47 16/11/2016NKR Defense Army: Azerbaijani forces violate the ceasefire 85 timesAzerbaijani forces have violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 85 times on the night of November 15-16, firing over 1100 shots towards the...
10:36 12/11/2016Currently situation on the frontline is relatively calm: NKR Defence MinistryThe escalation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan that initiated since 12:15, 11 November has been preserved on the night of 11-12 November.
18:18 11/11/2016Azerbaijan applies Black Arrow and Istigal type of sniper riflesAzerbaijani forces have continued shelling the northeastern (Yarmja) and northern (Talish) directions of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan with mortars since 12:15 on...
11:10 11/11/2016Azerbaijan: Dashkasan District’s executive damages his fingers trying to break “Armenian flagAn event dedicated to the Flag Day was held in the Dashkasan District, Azerbaijan, on November 9. During the event, the chief executive of the district, AhadAbiyev, known for his extravagant...
10:33 11/11/2016Azerbaijani forces apply anti-tank grenade launcher and mortar across the Line of ContactOn the night of 10-11 November the Azerbaijani forces have violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan over 85 times firing around 1100 shots towards the...
16:04 10/11/2016Shavarsh Kocharyan: We should be ready for any step from the adversaryArmenia’s minister of foreign affairs has already made a statement about the military drills underway in Azerbaijan, Deputy FM Shavarsh Kocharyan told reporters on Thursday at a briefing.
13:56 10/11/2016Monitoring in Talish: Azerbaijan fails to lead OSCE Mission to its frontlineOn November 10, 2016, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between...
10:47 10/11/2016Azerbaijan: Relatives forcibly renounce opposition newspaper’s editor-in-chiefRufatand RovshanZahidovs– imprisoned relatives of the Azerbaijani opposition newspaper Azadliq’s editor-in-chief, political emigrant GanimatZahid – have issued a statement for the media and...
10:53 09/11/2016Azerbaijani forces apply anti-tank grenade launchersOn the night of 8-9 November the Azerbaijani forces have violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for more than 40 times firing around 670 shots towards...
18:28 08/11/2016Armenia, Russia to form joint group of forces in CaucasusRussia and Armenia plan to set up a joint group of forces in the Caucasus collective security region, Interfax Agency reported.
17:00 08/11/2016Edward Nalbandyan: Baku should make a decisionOne of the OSCE Minsk Group Co-chairs has expressed a hope for a meeting between Armenian and Azerbaijani FMs in Hamburg in December.
10:41 07/11/2016Azerbaijani forces applied 60mm mortar at nightDuring the weekend the adversary violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Armenian-Azerbaijani opposing troops for 65 times.