18:16 18/10/2022Արտյոմ Այվազյանի հաղթանակը՝ մաս-ռեստլինգի առաջնությունումՀոկտեմբերի 15-ին Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում կայացել է Մաս-ռեստլինգի բաց առաջնություն 2022 և բազկամարտի առաջնություն, որոնց էլ ախալքալաքցի մարզիկ Արտյոմ Այվազյանը ներկայացրել է Հայաստանը և հաղթանակով...
18:08 18/10/2022Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության հետ համակարգված աշխատանքըԱրայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել ԱՀ կառավարության նիստ, որի ընթացքում նա անդրադարձել է իր գլխավորած պատվիրակության ՀՀ-ում ունեցած աշխատանքային քննարկումների...
17:01 18/10/2022Թուրքիան փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռ է փորձարկելԹուրք զինվորականները երեքշաբթի օրը փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռի փորձարկում են իրականացրել: «Ինտերֆաքս»-ը հայտնում է, որ այդ մասին հաղորդել է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով իրավիճակին ծանոթ երկու...
16:38 18/10/2022ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը գոհունակություն է հայտնել ՄԱԿ-ի հետ համագործակցության զարգացումիցՀԱՊԿ-ը գոհ է ՄԱԿ-ի հակաահաբեկչական կառույցների հետ համագործակցության զարգացման դինամիկայից: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը։...
16:15 18/10/2022Թուրքիայի ռազմական ծախսերը 2023 թվականին կկազմեն ռեկորդային՝ 25,2 միլիարդ դոլարԹուրքիայի պաշտպանական ծախսերը 2023 թվականի համար ծրագրված է 468,7 միլիարդ թուրքական լիրա, որը Կենտրոնական բանկի ներկայիս փոխարժեքով (18,58 լիրա 1 դոլարի դիմաց) կազմում է 25,2 միլիարդ դոլար։ Լուրը...
15:11 18/10/2022Թուրքիան անհանգստացած է Հունաստանի՝ Գերմանիայից 4 մլրդ եվրոյի սպառազինություն ձեռք բերելու փաստովԹուրքական մամուլում լայնորեն քննարկվում է Հունաստանի գործարքը Գերմանիայի հետ, որով վերջինս պատրաստվում է 5 միլիարդ եվրոյի ռազմական տեխնիկա մատակարարել Թուրքիայի հետ բավականին սրված հարաբերություններ...
10:59 18/10/2022Թալիբները և իրանցի սահմանապահները կրակել են միմյանց վրաԱֆղանստանում իշխող «Թալիբան» շարժման ներկայացուցիչները մարտ են վարել իրանցի սահմանապահների հետ։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է 8am.media-ն։ Նշվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել...
19:52 17/10/2022Google Maps-ից անհետացել են Արցախի օկուպացրած բնակավայրերի հայկական տեղանուները․ ԴավթյանԱդրբեջանագետ Գառնիկ Դավթյանը ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է․ «Google Maps-ից անհետացել են Արցախի օկուպացրած բնակավայրերի հայկական տեղանուները… Ակնայից թողնելով Աղդամը, Վարանդայից՝ Ֆիզուլին, Գուբադլի,...
18:21 17/10/2022Սերդարը և Ռուբինյանը շարարունակաբար հեռախոսակապի մեջ են,նրանք կորոշեն՝ երբ Թուրքիայում հանդիպեն, երբ՝ Հայաստանում․ ՉավուշօղլուԹյուրքական պետությունների կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի արտահերթ նիստից հետո Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն մամուլի ասուլիս է տվել։ Այս մասին գրում է...
13:21 17/10/2022Իրանի հյուսիսում մեկնարկել են ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի զորավարժություններըԵրկուշաբթի Իրանի հյուսիսում մեկնարկել են Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի «Հզոր Իրան» կարգախոսով եռօրյա զորավարժությունները: Իսլամական հեղափոխության պահապանների...
12:47 17/10/2022Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ. Արևմուտքը կանգնած չէ Իրանում ընթացող անկարգությունների հետևումՍեպտեմբերից Իրանում շարունակվող անկարգությունների հետևում կանգնած չեն արևմտյան երկրները, բայց մենք կոչ ենք անում Թեհրանին լսել փողոցում գտնվող ժողովրդի ձայնը։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին...
12:22 17/10/2022Թուրքիան Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելիս կարող է դիմել «ֆուտբոլային դիվանագիտությանը»Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի (Խորհրդարանի) արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ակիֆ Չաղաթայ Քըլըչը հայտարարել է, որ Անկարան կարող է կրկին դիմել «ֆուտբոլային դիվանագիտության» Հայաստանի հետ...
19:15 15/10/2022Իրանի նախագահը հայտարարել է Բաքվի և Երևանի միջև միջնորդ դառնալու Թեհրանի պատրաստակամության մասինԻրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին հայտարարել է Բաքվի և Երևանի միջև միջնորդ դառնալու Թեհրանի պատրաստակամության մասին, այս առաջարկը նա հնչեցրել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ...
17:09 15/10/2022Ռումինիան գրեթե 1,5 մլն դոլար է հատկացնում Վրաստանի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի, և Հորդանանի պաշտպանության համարՌումինիան գրեթե 1,5 մլն դոլար կտրամադրի Ուկրաինայի, Մոլդովայի, Վրաստանի և Հորդանանի դիմադրողականությունն ու պաշտպանական կարողությունները ուժեղացնելու համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ լուրը շաբաթ օրը...
16:56 15/10/2022Ախալքալաքում կարտոֆիլի բերքահավաքը մոտենում է ավարտին, բերքատվությունը ցածր էՋավախքի Ախալքալաքի շրջանում կարտոֆիլի բերքահավաքն ավարտման փուլում է: Մունիցիպալիտետում կարտոֆիլի բերքատվությունը միջինից ցածր է։ Ախալքալաքում միջին բերքատվությունը 25 տոննա/հա է, սակայն այս տարի...
16:07 15/10/2022Ռուսաստանի ԶՈւ-երում կհայտնվեն իրանական ԱԹՍ-ներ, որոնք ավելի հզոր են, քան «Geran-2»-ը. ՓորձագետՌուսաստանը Իրանին «Արաշ-2» նոր անօդաչու թռչող սարքեր է պատվիրել: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ ամսին Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել է Ռազմաքաղաքական լրագրության կենտրոնի փորձագետ Բորիս Ռոժինը ՝...
14:16 15/10/2022Վրաստանում երեխաներ են հոսանքահարվել լույսերով շատրվաններիցՎակեի այգում՝ մուտքի մոտ, շատրվանների ավազան մտած երեխաները հոսանքահարվել են: Երեխաներից մեկի վիճակը բարելավվել է։
11:07 15/10/2022Թուրքիայի հանքում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 28-իԹուրքիայի հյուսիսում գտնվող հանքահորում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 28-ի: Լուրը հայտնում է TRT-ն՝ հղում անելով Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջային։ Ավելի վաղ...
11:00 15/10/2022ԱՄՆ-ը հույս ունի վերականգնել միջուկային ծրագիրը, սակայն մտահոգված է Իրանում բողոքի ցույցերի հետ կապված իրավիճակովԱՄՆ վարչակազմը շարունակում է հավատալ, որ դիվանագիտությունը հնարավորություն կտա վերականգնել Իրանի միջուկային ծրագրի վերաբերյալ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագիրը (JCPOA), սակայն մտահոգված է...
09:14 15/10/2022Թուրքիայում հանքահորում պայթյունի հետևանքով 14 հանքափոր է զոհվելԹուրքիայի Բարթին նահանգի հանքահորում պայթյուն է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով 14 մարդ զոհվել է, ևս 20-ը վիրավորվել։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին իր Twitter-ում գրել է երկրի առողջապահության...

17:09 08/11/2020Потери в живой силе ВС Азербайджана достигли 7630Действующий при правительстве Армении Армянский единый информационный центр представил в воскресенье, 8 ноября, обновленные данные о потерях ВС Азербайджана.
16:30 08/11/2020WarGonzo: Азербайджан обстрелял арцахскую столицу Степанакерт в том числе и из турецких РСЗО TR-107Автор проекта WarGonzo Семен Пегов подготовил репортаж из столицы Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) – Степанакерта, а также о ситуации вокруг культурной столицы Арцаха – Шуши.
15:49 08/11/2020Арут Аванесян: Ждите победных вестей из арцахского БердзораПредседатель Бердзорского городского отделения Союза воинов-освободителей (азатамартиков) Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Арут Аванесян на своей странице в социальной сети Facebook...
15:06 08/11/2020МО: Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха сбили очередной «Байрактар»Пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Около 13:40 подразделения ПВО Армии обороны сбили очередной вражеский "Байрактар" на юго-восточном...
13:53 08/11/2020Представитель МО: Бои в арцахском Шуши продолжаютсяПредставитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева, пишет: «Бои в Шуши продолжаются, ждите и верьте нашим войскам».
13:53 08/11/2020Артак Бегларян: У нас должны быть какие-то ожидания от международного сообщества?Защитник прав человека Арцаха Артак Бегларян в своем микроблоге в Twitter пишет: «Прошлой ночью Степанакерт подвергся сильным ударам и артиллерийскому обстрелу со стороны Азербайджана, нанесен...
12:52 08/11/2020За сутки в Грузии зафиксирован 2901 случай: скончались 34 пациентаВ карантине в данное время находятся 2 964 человека, в стационарах – 4 691, в ковид-гостиницах – 2 879.
12:33 08/11/2020Г. Петросян: Имущество археологического лагеря Тигранакерта в Арцахе перенесено в надежное место«В это тяжелое военное время имущество практически не представляет материальной ценности. Но даже поврежденное – оно символизирует Тигранакерт, нашу культуру. Мы победим», – отметил Г. Петросян.
12:16 08/11/2020Представитель МО: Идут тяжелые и решающие бои за ШушиПредставитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Идут тяжелые и решающие бои за Шуши, победы нашим героям».
12:11 08/11/2020Пресс-секретарь МО: Армия обороны Арцаха сбила два БПЛА ВС АзербайджанаПресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян пишет: «Подразделения ПВО Армии обороны Арцаха на восточном направлении около 9:30 сбили два БПЛА ВС Азербайджана».
11:46 08/11/2020Степанакерт – после ночного ракетного обстрелаГосударственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах обнародовала фотографии, представив Степанакерт после ночного ракетного обстрела.
11:16 08/11/2020Шуши продолжает оставаться недосягаемой мечтой для АзербайджанаХотя в городе много разрушений, но город-крепость противостоит ударам ВС Азербайджана.
11:13 08/11/2020Госслужба по ЧС Арцаха: ВС Азербайджана нанесли 8 ударов дальнобойными ракетами в направлении СтепанакертаПо предварительным данным, пострадавших нет.
11:12 08/11/2020Омбудсмен Арцаха: Азербайджан намеренно наносит удары по мирным населенным пунктам СтепанакертаЗащитник прав человека Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Артак Бегларян сообщает, что ВС Азербайджана сегодня нанесли мощные ракетные удары по мирным населенным пунктам Степанакерта,...
11:10 08/11/2020МО: На рассвете наблюдалось скопление техники и личного состава ВС Азербайджана на юго-восточном и северо-восточном участках фронтаПараллельно боевым действиям противник подверг ракетно-артиллерийскому обстрелу Степанакерт и Шуши.
09:54 08/11/2020Лавров и Чавушоглу обсудили ситуацию в Карабахе«Лавров провел переговоры с главой МИД Российской Федерации Сергеем Лавровым, обсуждалась тема Нагорного Карабаха», – отметил собеседник агентства.
09:52 08/11/2020Араик Арутюнян: Борьба не на жизнь, а на смерть продолжаетсяПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян пишет: «Дорогие соотечественники, На Площади Возрождения Степанакерта я встретил один из самых тяжелых рассветов в своей жизни...
20:36 07/11/2020Арцрун Ованнисян: Южнее арцахского Шуши армянские войска добились успеховПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Идут тяжелые бои, на севере, в направлении Мартуни, южнее Шуши (Арцах) наши войска...
19:10 07/11/2020Арцрун Ованнисян: Бои в окрестностях арцахского Шуши продолжаются, прекратите неуместные обсужденияБои с ВС Азербайджана в окрестностях культурной столицы Республики Арцах (НКР) – Шуши – продолжаются.
18:58 07/11/2020Г.Петросян: Сейчас сложно сказать, в каком состоянии древний армянский памятник Тигранакерт в Арцахе после обстрелов АзербайджанаВооруженные силы Азербайджана периодически таргетируют и подвергают ракетному обстрелу археологический лагерь древнейшего армянского города Тигранакерт в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской...