18:16 18/10/2022Արտյոմ Այվազյանի հաղթանակը՝ մաս-ռեստլինգի առաջնությունումՀոկտեմբերի 15-ին Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում կայացել է Մաս-ռեստլինգի բաց առաջնություն 2022 և բազկամարտի առաջնություն, որոնց էլ ախալքալաքցի մարզիկ Արտյոմ Այվազյանը ներկայացրել է Հայաստանը և հաղթանակով...
18:08 18/10/2022Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության հետ համակարգված աշխատանքըԱրայիկ Հարությունյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 18-ին տեղի է ունեցել ԱՀ կառավարության նիստ, որի ընթացքում նա անդրադարձել է իր գլխավորած պատվիրակության ՀՀ-ում ունեցած աշխատանքային քննարկումների...
17:01 18/10/2022Թուրքիան փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռ է փորձարկելԹուրք զինվորականները երեքշաբթի օրը փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռի փորձարկում են իրականացրել: «Ինտերֆաքս»-ը հայտնում է, որ այդ մասին հաղորդել է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով իրավիճակին ծանոթ երկու...
16:38 18/10/2022ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը գոհունակություն է հայտնել ՄԱԿ-ի հետ համագործակցության զարգացումիցՀԱՊԿ-ը գոհ է ՄԱԿ-ի հակաահաբեկչական կառույցների հետ համագործակցության զարգացման դինամիկայից: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը։...
16:15 18/10/2022Թուրքիայի ռազմական ծախսերը 2023 թվականին կկազմեն ռեկորդային՝ 25,2 միլիարդ դոլարԹուրքիայի պաշտպանական ծախսերը 2023 թվականի համար ծրագրված է 468,7 միլիարդ թուրքական լիրա, որը Կենտրոնական բանկի ներկայիս փոխարժեքով (18,58 լիրա 1 դոլարի դիմաց) կազմում է 25,2 միլիարդ դոլար։ Լուրը...
15:11 18/10/2022Թուրքիան անհանգստացած է Հունաստանի՝ Գերմանիայից 4 մլրդ եվրոյի սպառազինություն ձեռք բերելու փաստովԹուրքական մամուլում լայնորեն քննարկվում է Հունաստանի գործարքը Գերմանիայի հետ, որով վերջինս պատրաստվում է 5 միլիարդ եվրոյի ռազմական տեխնիկա մատակարարել Թուրքիայի հետ բավականին սրված հարաբերություններ...
10:59 18/10/2022Թալիբները և իրանցի սահմանապահները կրակել են միմյանց վրաԱֆղանստանում իշխող «Թալիբան» շարժման ներկայացուցիչները մարտ են վարել իրանցի սահմանապահների հետ։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է 8am.media-ն։ Նշվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել...
19:52 17/10/2022Google Maps-ից անհետացել են Արցախի օկուպացրած բնակավայրերի հայկական տեղանուները․ ԴավթյանԱդրբեջանագետ Գառնիկ Դավթյանը ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է․ «Google Maps-ից անհետացել են Արցախի օկուպացրած բնակավայրերի հայկական տեղանուները… Ակնայից թողնելով Աղդամը, Վարանդայից՝ Ֆիզուլին, Գուբադլի,...
18:21 17/10/2022Սերդարը և Ռուբինյանը շարարունակաբար հեռախոսակապի մեջ են,նրանք կորոշեն՝ երբ Թուրքիայում հանդիպեն, երբ՝ Հայաստանում․ ՉավուշօղլուԹյուրքական պետությունների կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի արտահերթ նիստից հետո Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն մամուլի ասուլիս է տվել։ Այս մասին գրում է...
13:21 17/10/2022Իրանի հյուսիսում մեկնարկել են ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի զորավարժություններըԵրկուշաբթի Իրանի հյուսիսում մեկնարկել են Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի «Հզոր Իրան» կարգախոսով եռօրյա զորավարժությունները: Իսլամական հեղափոխության պահապանների...
12:47 17/10/2022Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ. Արևմուտքը կանգնած չէ Իրանում ընթացող անկարգությունների հետևումՍեպտեմբերից Իրանում շարունակվող անկարգությունների հետևում կանգնած չեն արևմտյան երկրները, բայց մենք կոչ ենք անում Թեհրանին լսել փողոցում գտնվող ժողովրդի ձայնը։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին...
12:22 17/10/2022Թուրքիան Հայաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելիս կարող է դիմել «ֆուտբոլային դիվանագիտությանը»Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի (Խորհրդարանի) արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ակիֆ Չաղաթայ Քըլըչը հայտարարել է, որ Անկարան կարող է կրկին դիմել «ֆուտբոլային դիվանագիտության» Հայաստանի հետ...
19:15 15/10/2022Իրանի նախագահը հայտարարել է Բաքվի և Երևանի միջև միջնորդ դառնալու Թեհրանի պատրաստակամության մասինԻրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին հայտարարել է Բաքվի և Երևանի միջև միջնորդ դառնալու Թեհրանի պատրաստակամության մասին, այս առաջարկը նա հնչեցրել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ...
17:09 15/10/2022Ռումինիան գրեթե 1,5 մլն դոլար է հատկացնում Վրաստանի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի, և Հորդանանի պաշտպանության համարՌումինիան գրեթե 1,5 մլն դոլար կտրամադրի Ուկրաինայի, Մոլդովայի, Վրաստանի և Հորդանանի դիմադրողականությունն ու պաշտպանական կարողությունները ուժեղացնելու համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ լուրը շաբաթ օրը...
16:56 15/10/2022Ախալքալաքում կարտոֆիլի բերքահավաքը մոտենում է ավարտին, բերքատվությունը ցածր էՋավախքի Ախալքալաքի շրջանում կարտոֆիլի բերքահավաքն ավարտման փուլում է: Մունիցիպալիտետում կարտոֆիլի բերքատվությունը միջինից ցածր է։ Ախալքալաքում միջին բերքատվությունը 25 տոննա/հա է, սակայն այս տարի...
16:07 15/10/2022Ռուսաստանի ԶՈւ-երում կհայտնվեն իրանական ԱԹՍ-ներ, որոնք ավելի հզոր են, քան «Geran-2»-ը. ՓորձագետՌուսաստանը Իրանին «Արաշ-2» նոր անօդաչու թռչող սարքեր է պատվիրել: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ ամսին Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել է Ռազմաքաղաքական լրագրության կենտրոնի փորձագետ Բորիս Ռոժինը ՝...
14:16 15/10/2022Վրաստանում երեխաներ են հոսանքահարվել լույսերով շատրվաններիցՎակեի այգում՝ մուտքի մոտ, շատրվանների ավազան մտած երեխաները հոսանքահարվել են: Երեխաներից մեկի վիճակը բարելավվել է։
11:07 15/10/2022Թուրքիայի հանքում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 28-իԹուրքիայի հյուսիսում գտնվող հանքահորում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 28-ի: Լուրը հայտնում է TRT-ն՝ հղում անելով Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջային։ Ավելի վաղ...
11:00 15/10/2022ԱՄՆ-ը հույս ունի վերականգնել միջուկային ծրագիրը, սակայն մտահոգված է Իրանում բողոքի ցույցերի հետ կապված իրավիճակովԱՄՆ վարչակազմը շարունակում է հավատալ, որ դիվանագիտությունը հնարավորություն կտա վերականգնել Իրանի միջուկային ծրագրի վերաբերյալ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագիրը (JCPOA), սակայն մտահոգված է...
09:14 15/10/2022Թուրքիայում հանքահորում պայթյունի հետևանքով 14 հանքափոր է զոհվելԹուրքիայի Բարթին նահանգի հանքահորում պայթյուն է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով 14 մարդ զոհվել է, ևս 20-ը վիրավորվել։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին իր Twitter-ում գրել է երկրի առողջապահության...

15:52 23/12/2016Vigen Sargsyan comments on railway operation via AbkhaziaReopening of a railway via Abkhazia should be not only Armenia’s or Russia’s interest but also of Georgia, Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan said in an interview with Georgia Online.
12:00 23/12/2016Deputy Speaker of Turkish Parliament detainedTurkish police detained the deputy speaker of the country’s parliament from the pro-Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP), Sputnik news reports citing the statement released by the party.
20:09 22/12/2016Matenadaran branch to be established at Gandzasar Monastery in ArtsakhThe Cabinet has adopted a decision on establishing a branch of Matenadaran Scientific Research Institute of Ancient Manuscript named after Mesrop Mashtots at Gandzasar Monastery in Artsakh.
14:55 22/12/2016Turkish media covers Hassan Rouhani’s visit to ArmeniaTurkish news outlets have covered the visit paid by Iran’s President Hassan Rouhani to Armenia as well.
16:20 21/12/2016Armenian President: Persian Gulf-Black Sea corridor to considerably boost Armenia’s trade turnover with IranArmenian and Iranian Presidents have exchanged views on the transport corridor project linking the Persian Gulf and the Black Sea during the high-level negotiations held in Yerevan, as the Iranian...
14:56 21/12/2016Iranian President says the Nagorno Karabakh conflict has no military solution“Armenia and Azerbaijan are friendly states to us. We look forward to seeing a stable peace in the region to the benefit of the entire region,” the President of the Islamic Republic of Iran (IRI)...
14:13 21/12/2016There has been no instance that would darken our relations, Serzh Sargsyan tells Hassan RouhaniThe official welcoming ceremony for the President of the Islamic Republic of Iran (IRI) Hassan Rouhani, who has arrived to Armenia on official visit, took place at the Presidential Palace on...
13:55 20/12/2016ESI report on “Caviar diplomacy”: Azerbaijan involves European politicians in corrupt schemesEuropean Stability Initiative issued the second part of the report about Azerbaijan named “Caviar diplomacy: the European Swamp,” in which it describes blatant facts of corrupt schemes organized by...
11:46 20/12/2016Gunman reportedly detained after trying to enter US Embassy in TurkeyA gunman attempting to enter the US embassy in Ankara was stopped by police and has been detained, SPUTNIK news reports citing the Daily Sabah newspaper.
20:09 19/12/2016Sh. Kocharyan: If Azerbaijan rejects the packaged settlement of the NKR conflict, there is another option of step-by-step settlementDeputy Foreign Minister of the RA Shavarsh Kocharyan has commented on the step-by-step settlement option of Nagorno Karabakh conflict regularly put forward by Azerbaijan.
18:01 19/12/2016Azerbaijan should not have approved Israeli Prime Minister’s visit, Iran’s Foreign Ministry Spokesman says“Azerbaijan should not have agreed on the visit of Israeli Prime Minister,” Iranian Foreign Ministry Spokesman Bahram Qassemi noted during today’s press conference, Tasnim Iranian news agency reports.
17:47 15/12/2016Lars road open for passenger vehiclesStepantsminda-Lars highway, connecting Armenia with Georgia through the Lars checkpoint, is open for light passenger vehicles with antiskid chains as of 16։30 am December 15, Armenian Ministry of...
11:06 14/12/2016NKR defense Army: Azerbaijani forces continue violating the ceasefireAzerbaijani forces have violated the ceasefire regime in the southern (Hadrut), eastern (Martuni - Akna) and northeastern (Martakert) directions of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and...
16:34 12/12/2016Azerbaijan can apply Israeli weapons against IranAuthor_Armen Israyelyan, Iranian Studies specialist Special Advisor to the Iranian Majlis Speaker in International Affairs Hossein Amir Abdollahian announced that the upcoming visit of Israeli Prime...
15:15 12/12/2016Reconstructed houses in Talish to have adjacent sheltersPolitical scientist Tigran Abrahamyan has recently returned from Talish village that had been severely attacked by Azerbaijani forces during the four-day war in early April in the northern part of...
10:35 12/12/2016NKR defense Army: over 400 shots fired towards the Armenian positionsOn the night of December 11-12 the Azerbaijani forces shelled the Armenia positions 14 times from 82mm mortars in the southern (Horadiz) direction of the Line of Contact between Azerbaijan and...
19:46 10/12/2016Armenian, Artsakh Presidents visit defense positions located near Mataghis and TalishPresident of Armenia Serzh Sargsyan and Artsakh President Bako Sahakyan visited today the defense positions located near Mataghis and Talish in one of the northern regions of the Nagorno Karabakh...
11:02 10/12/2016NKR President issues congratulatory message on NKR State Independence Referendum and Constitution DayOn 10 December NKR President Bako Sahakyan issued a congratulatory message in connection with the NKR State Independence Referendum and Constitution Day.
10:22 10/12/2016Azerbaijani forces violate ceasefire over 40 timesOvernight December 9-10, the adversary violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 40 times firing over 800 shots towards the Armenian frontier...
18:33 08/12/2016Armenian, Artsakh presidents attend opening ceremony of a new barrackArtsakh Republic President Bako Sahakyan in the Stepanakert airport met President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia, press department at Artsakh President’s Office reported.