20:45 04/10/2022Թբիլիսիում հայերեն գրություններով մարմարե տապանաքարեր են հայտնաբերվելՎրաստանի մշակույթի նախարարության և Թբիլիսիի 104-րդ հայկական դպրոցի կենտրոնում` հողային աշխատանքերի ընթացքում, հայտնաբերվել են բազալտե տապանաքարեր առանց գրությունների։ Այսօր արդեն հայտնաբերվել են...
19:17 04/10/2022Ըստ թուրք պաշտոնյայի՝ Հայաստանը պետք է իր «սանդրանքներից» հրաժարվիԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը մեկնել է Ադրբեջան, որտեղ հանդիպել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հետ: Այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը՝ հղում անելով երկրի ՊՆ...
19:05 04/10/2022Իրանը պետք է պատրաստ լինի ցանկացած իրավիճակի․ Ջավադ ՀեդայաթիԱդրբեջանը ձգտում է Հայաստանի վերահսկողությունից դուրս «միջանցք» ստանալ դեպի Նախիջևան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին իրանական ILNA լրատվական գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է...
18:18 04/10/2022Արցախին մատուցած ծառայությունների համար Վարդան Նազերյանը պարգևատրվել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալովԱրայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է սփյուռքահայ բարերար Վարդան Նազերյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից։ «Հարությունյանը երախտագիտություն է հայտնել...
17:50 04/10/2022Իշխող կուսակցությունը կորցնում է խորհրդարանական մեծամասնությունըՎրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունն այսօր ևս 5 պատգամավոր է լքել: Jnews-ը գրում է, որ «Երազանքից» հեռանում են Զաալ Միքելաձեն, Էկա Սեփաշվիլին, Դավիթ Կաճարավան, Վիկտոր Ջափարիձեն և Դաչի...
17:35 04/10/2022Ադրբեջանը մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի՝ Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր է տարածում. ԱԱԾԱդրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին
13:05 04/10/2022Ադրբեջանը Հայաստանի տարածքը զավթելու նպատակով ռազմական գործողություններ սկսելու մտադրություն չունի. ՀասանովԻրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Բաղերին երկուշաբթի օրը, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար գեներալ Զաքիր Հասանովի հետ հեռախոսազրույցում, անդրադառնալով Բաքվի ու Երևանի միջև...
12:29 04/10/2022Ռեկորդային գնաճ ԹուրքիայումԹուրքիայում սեպտեմբերին գնաճը, ըստ պաշտոնական տվյալների, կազմել է տարեկան 83,45%: Ամենից շատ թանկացել են տրանսպորտային ծառայությունները, ինչպես նաև սննդամթերքն ու ոչ ալկոհոլային խմիչքները։ Այս մասին...
08:45 04/10/2022Թուրքիան խնդրել է Ռուսաստանին գազի վճարումների մի մասը հետաձգել մինչև 2024 թվականըԹուրքիան դիմել է Ռուսաստանին՝ բնական գազի մատակարարման վճարումների մի մասը մինչև 2024 թվականը հետաձգելու խնդրանքով։ Այս մասին հայտնում է «Bloomberg» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։...
20:31 03/10/2022Վրաստանում հացի գինն այս ամիս ամենաշատն է բարձրացելՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը (Geostat) հրապարակել է գնաճի ցուցանիշները 2022 թվականի սեպտեմբերին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Սեպտեմբերին, նախորդ ամսվա համեմատ, Վրաստանում գնաճի...
19:33 03/10/2022Վրաստանը մեքենաների գրանցման և պետհամարանիշների գինն ավելացնում էՎրաստանի Ներքին գործերի նախարարության սպասարկման գործակալությունը հայտնում է, որ նախատեսվում է թանկացնել ՆԳՆ-ի կողմից մատուցվող անհատական ծառայությունների վճարները: Այս մասին գրում է «Ալիք...
17:41 03/10/2022Ինչպես է ՌԴ-ից հասել ԱխալքալաքՌուսաստանում հայտարարված մասնակի զորահավաքից հետո «Վերին Լարսը»-ում կիլոմետրանոց հերթեր են։ «Լարսում շատ մարդ կար, 15 կմ հերթեր էին, ջուրը քիչ է, սնունդը քիչ է: Այնտեղ 15 կմ-ի վրա ընդամենը 2 խանութ...
16:40 03/10/2022Իրանի գերագույն հոգևոր առաջնորդը ԱՄՆ-ին և Իսրայելին մեղադրում է անկարգություններ հրահրելու մեջԻրանում վերջերս տեղի ունեցած անկարգություններն ու բողոքի ցույցերը երիտասարդ աղջկա՝ Մահսա Ամինիի սպանությունից հետո, որին ձերբակալել էր բարքերի ոստիկանությունը, կազմակերպել էին Վաշինգտոնը և Թել...
15:45 03/10/2022Էրդողանը կայցելի ԱդրբեջանԹուրքիայի նախագահը նախատեսում է մասնակցել Կովսականի (Զանգիլան) միջազգային օդանավակայանի բացման արարողությանը։ «Սպասվում է, որ երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կայցելի...
12:45 03/10/2022Դավիթ Բաբայան. Վահանը բեռ համարող ժողովուրդը դատապարտված էԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Արցախն իսկապես շատ ծանր է: Այն վահան է, որը դարեր շարունակ պաշտպանել է Հայաստան/ը և ապահովել հայ ժողովրդի անվտանգությունը։ Իսկ վահանը ծանր է...
11:27 03/10/2022ԵՄ-ն ցանկանում է նոր պատժամիջոցներ սահմանել Իրանի դեմ՝ բողոքի ցույցերը ճնշելու պատճառովԵվրամիության որոշ երկրներ Իրանի դեմ պատժամիջոցների առաջարկներ են պատրաստել՝ ի պատասխան կանանց բողոքի ակցիաների ճնշման: Նախագծով առաջարկվում է 16 անձի և կազմակերպությունների սև ցուցակում ներառել։...
10:15 03/10/2022Որոշվել է հոկտեմբերին անցկացնել Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի նիստըԱդրբեջանական կողմն առաջարկել է նոյեմբերից տեղափոխել Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման երկկողմ հանձնաժողովի հաջորդ նիստը։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է երկուշաբթի օրը Ադրբեջանի արտաքին...
19:48 01/10/2022Հոկտեմբերի 2-ից 9-ը Իրանից Թուրքիա գազատարից հոսքը կդադարեցվի տեխնիկական սպասարկման համարԻրանից Թուրքիա մայրուղային գազատարից հոսքը հոկտեմբերի 2-ից 9-ը կդադարեցվի պլանային կանխարգելիչ սպասարկման համար: «Ինտերֆաքս»-ը գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտարարել է թուրքական Botas...
17:24 01/10/2022Արցախի պետնախարարն անընդունելի է համարել տարբերակված մոտեցումը զոհվածների ընտանիքների փոխհատուցման գործընթացումՓոխհատուցման ծրագրերի իրագործման կարգում նույն մոտեցումը պետք է ցուցաբերվի Արցախյան բոլոր պատերազմներում զոհված զինծառայողների ու ազատամարտիկների ընտանիքներին: «Արցախպրեսի» հաղորդմամբ, այս մասին...

17:47 04/11/2020Путин – об усилиях России по урегулированию карабахского конфликтаОн отметил, что Россия находится в контакте с Арменией и Азербайджаном и надеется, что вскоре удастся добиться результатов, которые устроили бы всех.
16:55 04/11/2020Кадры из арцахского Шуши – после ракетного обстрела со стороны ВС АзербайджанаИнформационный штаб Арцаха обнародовал кадры из арцахского Шуши, который был подвернут ракетному обстрелу со стороны ВС Азербайджана.
14:24 04/11/2020Минобороны Арцаха: К юго-востоку от Бердзора ВС Азербайджана сегодня уже потеряли 5 танков и 2 БМПСегодня, 4 ноября, около 10:30, на участке фронтовой линии к юго-востоку от города Бердзор ВС Азербайджана с привлечением бронетехники предприняли очередное наступление.
13:46 04/11/2020Артак Бегларян: Вследствие обстрелов ВС Азербайджана повреждено 27-28% школ Арцаха«Часть атак азербайджанских вооруженных сил на мирные населенные пункты и жителей Арцаха была осуществлена с применением кассетных боеприпасов», – заявил сегодня на пресс-конференции омбудсмен...
12:19 04/11/2020Очередной антирекорд в Грузии: число случаев заражения коронавирусом за сутки выросло на 2 295За последние сутки в Грузии от коронавирусной инфекции скончались 19 пациентов, сообщил глава операционного штаба при межведомственном координационном совете Александре Ходжеванишвили.
10:37 04/11/2020В направлении арцахского Шуши ВС Азербайджана применили тяжелую артиллериюПосле полуночи азербайджанская сторона, параллельно военным действиям, возобновила свой план по артобстрелу мирных населенных пунктов Арцаха (НКР), сообщает Государственная служба по чрезвычайным...
10:30 04/11/2020Диверсионная группа ВС Азербайджана попыталась достичь успеха в направлении Шуши, но была отброшена назад – МО АрцахаПресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «Относительно стабильная напряженность сохранялась в течение ночи на всех направлениях линии фронта.
09:50 04/11/2020«Это еще одно проявление государственного терроризма»: МИД Армении о ракетном обстреле ВС Азербайджана Степанакерта и ШушиПресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян выступила с комментарием относительно ракетного обстрела вооруженными силами Азербайджана городов Степанакерт и Шуши Республики...
23:57 03/11/2020Как выглядит Степанакерт после ракетного обстрела со стороны ВС Азербайджана?ВС Азербайджана сегодня вновь подвергли ракетному обстрелу столицу Республики Арцах (НКР) – Степанакерт.
23:47 03/11/2020Даже жители Азербайджана вчера и сегодня в Сети высмеивали президента Ильхама Алиева – Арцрун Ованнисян«Да, есть противоречия, которые заметили также жители Азербайджана, которые вчера и сегодня в Сети высмеивали президента своей страны Ильхама Алиева, задавая вопрос: может хватит уже «освобождать»...
23:10 03/11/2020Президент Арцаха – Лаврову: В ходе антитеррористической борьбы нам удалось уничтожить более половины этих террористовПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Дорогие соотечественники, министр иностранных дел РФ Сергей...
22:53 03/11/2020ВС Азербайджана, неся большие потери, были отброшены на исходные рубежи – представитель Минобороны АрменииСегодня рано утром практически на всех направлениях арцахского фронта ВС Азербайджана совместно с бандформированиями, наемниками продолжили наступательные операции.
22:14 03/11/2020Госслужба по ЧС Арцаха: ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу Степанакерт, есть один пострадавшийНемногим ранее ВС Азербайджана подвергли ракетному обстрелу столицу Республики Арцах (НКР) – Степанакерт.
22:07 03/11/2020Кадры из Степанакерта, подвергшегося ракетному обстрелу со стороны ВС АзербайджанаИнформационный штаб Арцаха (НКР) представляет кадры из Степанакерта, несколько минут назад подвергшегося ракетному обстрелу со стороны ВС Азербайджана.
21:14 03/11/2020Землетрясение в Турции: по последним данным, 110 человек погибли и 1027 пострадалиЧисло погибших при землетрясении в Турции достигло 110, из-под завалов извлечены 107 человек, заявил президент страны Реджеп Тайип Эрдоган.
20:37 03/11/2020Последствия сегодняшнего обстрела города-крепости Шуши со стороны ВС АзербайджанаИнформационный штаб Арцаха (НКР) представил фото, на которых запечатлены последствия сегодняшнего обстрела города-крепости Шуши со стороны ВС Азербайджана.
20:13 03/11/2020Би-би-си: Слова Аятоллы Хаменеи можно интерпретировать как предостережение в адрес официального БакуВерховный лидер Исламской Республики Иран – аятолла Али Хаменеи – сегодня выступил с телеобращением, затронув также начавшуюся 27 сентября войну в зоне карабахского конфликта, передает ИРНА.
18:15 03/11/2020Госслужба по ЧС Арцаха: ВС Азербайджана по Шаумянскому району выпустили ракету РСЗОПараллельно с боевыми действиями ВС Азербайджана продолжали держать под огнем и мирные населенные пункты.
17:42 03/11/2020Сурен Сарумян: В «ущелье ада» был сломан хребет элитных спецподразделений ВС АзербайджанаНа южном направлении арцахского фронта есть место, где ВС Азербайджана понесли большие потери, это место для противника, пожалуй, может считаться «ущельем ада».
16:59 03/11/2020Минобороны Армении: Несколько азербайджанских снарядов упали на территорию ИранаПресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян пишет: «Азербайджанская сторона открыла артиллерийский огонь по направлению армянских подразделений.