20:45 04/10/2022Թբիլիսիում հայերեն գրություններով մարմարե տապանաքարեր են հայտնաբերվելՎրաստանի մշակույթի նախարարության և Թբիլիսիի 104-րդ հայկական դպրոցի կենտրոնում` հողային աշխատանքերի ընթացքում, հայտնաբերվել են բազալտե տապանաքարեր առանց գրությունների։ Այսօր արդեն հայտնաբերվել են...
19:17 04/10/2022Ըստ թուրք պաշտոնյայի՝ Հայաստանը պետք է իր «սանդրանքներից» հրաժարվիԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը մեկնել է Ադրբեջան, որտեղ հանդիպել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հետ: Այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը՝ հղում անելով երկրի ՊՆ...
19:05 04/10/2022Իրանը պետք է պատրաստ լինի ցանկացած իրավիճակի․ Ջավադ ՀեդայաթիԱդրբեջանը ձգտում է Հայաստանի վերահսկողությունից դուրս «միջանցք» ստանալ դեպի Նախիջևան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին իրանական ILNA լրատվական գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է...
18:18 04/10/2022Արցախին մատուցած ծառայությունների համար Վարդան Նազերյանը պարգևատրվել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալովԱրայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է սփյուռքահայ բարերար Վարդան Նազերյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից։ «Հարությունյանը երախտագիտություն է հայտնել...
17:50 04/10/2022Իշխող կուսակցությունը կորցնում է խորհրդարանական մեծամասնությունըՎրաստանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունն այսօր ևս 5 պատգամավոր է լքել: Jnews-ը գրում է, որ «Երազանքից» հեռանում են Զաալ Միքելաձեն, Էկա Սեփաշվիլին, Դավիթ Կաճարավան, Վիկտոր Ջափարիձեն և Դաչի...
17:35 04/10/2022Ադրբեջանը մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի՝ Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր է տարածում. ԱԱԾԱդրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին
13:05 04/10/2022Ադրբեջանը Հայաստանի տարածքը զավթելու նպատակով ռազմական գործողություններ սկսելու մտադրություն չունի. ՀասանովԻրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմադ Բաղերին երկուշաբթի օրը, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար գեներալ Զաքիր Հասանովի հետ հեռախոսազրույցում, անդրադառնալով Բաքվի ու Երևանի միջև...
12:29 04/10/2022Ռեկորդային գնաճ ԹուրքիայումԹուրքիայում սեպտեմբերին գնաճը, ըստ պաշտոնական տվյալների, կազմել է տարեկան 83,45%: Ամենից շատ թանկացել են տրանսպորտային ծառայությունները, ինչպես նաև սննդամթերքն ու ոչ ալկոհոլային խմիչքները։ Այս մասին...
08:45 04/10/2022Թուրքիան խնդրել է Ռուսաստանին գազի վճարումների մի մասը հետաձգել մինչև 2024 թվականըԹուրքիան դիմել է Ռուսաստանին՝ բնական գազի մատակարարման վճարումների մի մասը մինչև 2024 թվականը հետաձգելու խնդրանքով։ Այս մասին հայտնում է «Bloomberg» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։...
20:31 03/10/2022Վրաստանում հացի գինն այս ամիս ամենաշատն է բարձրացելՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը (Geostat) հրապարակել է գնաճի ցուցանիշները 2022 թվականի սեպտեմբերին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Սեպտեմբերին, նախորդ ամսվա համեմատ, Վրաստանում գնաճի...
19:33 03/10/2022Վրաստանը մեքենաների գրանցման և պետհամարանիշների գինն ավելացնում էՎրաստանի Ներքին գործերի նախարարության սպասարկման գործակալությունը հայտնում է, որ նախատեսվում է թանկացնել ՆԳՆ-ի կողմից մատուցվող անհատական ծառայությունների վճարները: Այս մասին գրում է «Ալիք...
17:41 03/10/2022Ինչպես է ՌԴ-ից հասել ԱխալքալաքՌուսաստանում հայտարարված մասնակի զորահավաքից հետո «Վերին Լարսը»-ում կիլոմետրանոց հերթեր են։ «Լարսում շատ մարդ կար, 15 կմ հերթեր էին, ջուրը քիչ է, սնունդը քիչ է: Այնտեղ 15 կմ-ի վրա ընդամենը 2 խանութ...
16:40 03/10/2022Իրանի գերագույն հոգևոր առաջնորդը ԱՄՆ-ին և Իսրայելին մեղադրում է անկարգություններ հրահրելու մեջԻրանում վերջերս տեղի ունեցած անկարգություններն ու բողոքի ցույցերը երիտասարդ աղջկա՝ Մահսա Ամինիի սպանությունից հետո, որին ձերբակալել էր բարքերի ոստիկանությունը, կազմակերպել էին Վաշինգտոնը և Թել...
15:45 03/10/2022Էրդողանը կայցելի ԱդրբեջանԹուրքիայի նախագահը նախատեսում է մասնակցել Կովսականի (Զանգիլան) միջազգային օդանավակայանի բացման արարողությանը։ «Սպասվում է, որ երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կայցելի...
12:45 03/10/2022Դավիթ Բաբայան. Վահանը բեռ համարող ժողովուրդը դատապարտված էԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Արցախն իսկապես շատ ծանր է: Այն վահան է, որը դարեր շարունակ պաշտպանել է Հայաստան/ը և ապահովել հայ ժողովրդի անվտանգությունը։ Իսկ վահանը ծանր է...
11:27 03/10/2022ԵՄ-ն ցանկանում է նոր պատժամիջոցներ սահմանել Իրանի դեմ՝ բողոքի ցույցերը ճնշելու պատճառովԵվրամիության որոշ երկրներ Իրանի դեմ պատժամիջոցների առաջարկներ են պատրաստել՝ ի պատասխան կանանց բողոքի ակցիաների ճնշման: Նախագծով առաջարկվում է 16 անձի և կազմակերպությունների սև ցուցակում ներառել։...
10:15 03/10/2022Որոշվել է հոկտեմբերին անցկացնել Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովի նիստըԱդրբեջանական կողմն առաջարկել է նոյեմբերից տեղափոխել Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման երկկողմ հանձնաժողովի հաջորդ նիստը։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է երկուշաբթի օրը Ադրբեջանի արտաքին...
19:48 01/10/2022Հոկտեմբերի 2-ից 9-ը Իրանից Թուրքիա գազատարից հոսքը կդադարեցվի տեխնիկական սպասարկման համարԻրանից Թուրքիա մայրուղային գազատարից հոսքը հոկտեմբերի 2-ից 9-ը կդադարեցվի պլանային կանխարգելիչ սպասարկման համար: «Ինտերֆաքս»-ը գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտարարել է թուրքական Botas...
17:24 01/10/2022Արցախի պետնախարարն անընդունելի է համարել տարբերակված մոտեցումը զոհվածների ընտանիքների փոխհատուցման գործընթացումՓոխհատուցման ծրագրերի իրագործման կարգում նույն մոտեցումը պետք է ցուցաբերվի Արցախյան բոլոր պատերազմներում զոհված զինծառայողների ու ազատամարտիկների ընտանիքներին: «Արցախպրեսի» հաղորդմամբ, այս մասին...

11:04 22/10/2016Around 450 Shots fired towards Armenian Frontier TroopsOn the night of October 21-22 the adversary have violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Armenian-Azerbaijani opposing troops for more than 35 times.
16:39 20/10/2016OSCE monitoring conducted in the Hadrud directionOn October 20, 2016, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between...
11:30 20/10/2016Adversary violated Ceasefire more than 30 timesOn the night of October 19-20 the Azerbaijani forces have violated the ceasefire regime along the Line of Contact between Armenian-Azerbaijani opposing troops for more than 30 times.
12:25 19/10/2016Davit Babayan suggests Ilham Aliyev to grant autonomy to Azerbaijani national minoritiesIf Mr. Aliyev speaks about autonomy, our suggestion is to grant that to numerous national minorities residing in Azerbaijan, including the Avars, the Lezgins, the Tats and the Talish people, Artsakh...
10:32 19/10/2016NKR Defense Army retaliates to suppress the adversary’s aggressive activenessOn the night of October 18-19 the Azerbaijani forces have violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 35 times, firing around 6100 shots toward the...
17:52 17/10/2016Deputy Speaker of the National Assembly: No changes in the format of the OSCE Minsk groupTurkey has nothing to do with the Nagorno Karabakh conflict settlement due to number of reasons. First and foremost, Turkey is not a co-chairing state. Any change to the co-chairing state format may...
13:58 13/10/2016We need to strengthen the CSTO potential, Bordyuzha says at ArmHiTec-2016Whatever we do within the frames of the Collective Security Treaty organization (CSTO) pursues a goal of strengthening the security of the member states, Secretary General of the CSTO Nikolay...
10:58 11/10/2016NKR Defense Army: The adversary violates the ceasefire for 25 timesOn the night of October 10-11 the Azerbaijani forces have violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 25 times, firing more than 210 shots toward the...
12:14 07/10/2016Armenian soldier wounded in Azerbaijani firingArmenian serviceman Hayk Hambardzumyan, 1996, received a gunshot wound in a combat position located in the southern direction of the Defense Army, press department of NKR Defense Army reported in a...
12:06 07/10/2016NKR Defense Army: The adversary applied grenade launcher along the Line of ContactOn the night of October 6-7 the adversary has violated the ceasefire along the Line of Contact for 50 times, firing around 1 800 shots from weapons of different calibres toward the Armenian positions.
20:14 06/10/2016Karabakh Defense Army dismisses Azerbaijani allegationsThe information released today by the Azerbaijani Defense Ministry about an alleged ceasefire violation, resulted in a death of a soldier does not correspond to reality, Defense Army of the Nagorno...
10:33 06/10/2016NKR Defense Army: Adversary applied Istiglal and Black Arrow sniper riflesThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 50 times, firing about 850 shots from weapons of different calibres on the night of...
18:05 05/10/2016Armenia in TehranFirst exhibition of Armenian goods has opened in Tehran, Fars News writes. According to the Iranian source, from October 5 to 8 Armenian tourist, pharmaceutical, food, bank, transport companies will...
11:25 04/10/2016Situation on the frontlineOn the night of October 3-4 the adversary has violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 30 times, firing 300 shots toward the Armenian positions...
10:57 01/10/2016NKR Defense Army: Adversary applied DShK heavy machine gunThe Azerbaijani forces violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan about 20 times firing more than 700 shots from weapons of different calibres on the night...
18:21 30/09/2016Marina Grigoryan: “Artsakh 2016: The Second Day of April” film shows that Azerbaijani AF had carefully planned the crimeCreators of the project “An Ordinary Genocide” will present a film dedicated to one of the most brutal episodes of the Four Day War of April in the Karabakh conflict zone - the murder of a...
10:40 30/09/2016Situation on the frontlineOn the night of September 29-30 the adversary has violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 25 times, firing 450 shots toward the Armenian positions...