16:55 01/10/2022Իրանի հարավ-արևելքում ապստամբների հարձակման հետևանքով 19 մարդ է զոհվելԻրանի հարավ-արևելքում գտնվող Սիստան և Բելուջիստան նահանգում ապստամբների խումբը հարձակվել է ոստիկանական բաժանմունքի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է 19 մարդ: «Ինտերֆաքս»-ը գրել է, որ այդ մասին շաբաթ օրը...
16:22 01/10/2022Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանը մեքենայով հատելը տևում է առնվազն 5 օրՀյուսիսային Օսիայում Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանային անցակետի անցումը հերթում սպասողների համար տևում է առնվազն հինգ օր: Այդ մասին հայտնում է Fontanka հրատարակությունը, որի թղթակիցն այցելել է դեպքի...
16:11 01/10/2022Կորոնավիրուսի համաճարակի սկսվելուց ի վեր առաջին անգամ Թբիլիսիում անցկացվում է Քաղաքի օրըՔաղաքի օրվա կապակցությամբ շաբաթ օրը Թբիլիսիում զանգվածային տոնական միջոցառումներ են անցկացվում, տոնակատարությունները կազմակերպվում են առաջին անգամ՝ կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով առաջացած երկամյա...
14:54 01/10/2022Իրանում բողոքի ցույցերի ժամանակ ինը եվրոպացի է ձերբակալվելԻրանում կանանց իրավունքների համար բողոքի ցույցերի ժամանակ եվրոպական երկրների ինը քաղաքացիներ են բերման ենթարկվել։ Այդ մասին հայտնում է Deutsche Welle-ն՝ հղում անելով Իրանի տեղեկատվության և ազգային...
14:45 01/10/2022Արցախի խորհրդարանական ուժերի կողմից առաջարկվել է հրավիրել անվտանգության խորհրդի նիստԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպել է ԱՀ խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ։ Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից...
13:46 01/10/2022Վրաց քաղաքագետ. Առաջնորդվում ենք վրացական շահերով՝ մնալ չեզոք ու ոչ մեկին չօգնելՎրաց քաղաքագետ Արչիլ Սիխառուլիձեն պատասխանել է hraparak.am-ի հարցերին
13:39 01/10/2022Արցախի օկուպացված տարածքներում ականի պայթյունի հետևանքով երկու ադրբեջանցի է վիրավորվելԱդրբեջանի երկու քաղաքացիներ ծանր վիրավորվել են Վարանդայի մոտ ականի պայթյունի հետևանքով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին շաբաթ օրը հայտնել է Trend լրատվական գործակալությունը։ «Ռաֆայել Բայրամովը և Նիջաթ...
12:21 01/10/2022Պաշտոնական Ստեփանակերտի դիրքորոշումը մնացել է անփոփոխ՝ Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում. ԲաբայանԱՀ ատգործնախարարը կարևորել է նաև բանակցային լիարժեք ձևաչափի վերականգնումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում։
16:27 30/09/2022Վրաստանի հետ սահմանը հատել ցանկացողների թիվը կտրուկ նվազել էՀյուսիսային Օսիայում «Վերին Լարս» անցակետով Վրաստանի հետ սահմանը հատել ցանկացողների թիվը կտրուկ նվազել է սահմանափակող միջոցների սահմանումից հետո, հայտնել է տարածաշրջանի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն,...
14:17 30/09/2022Խաղը գնում է ԱՄՆ սցենարով. քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյան. news.am«44-օրյա պատերազմից հետո հիմնական մոդերատորը Ռուսաստանն էր, այնուհետև բանակցությունները տեղափոխվեցին Բրյուսել, հիմա, ըստ էության, տեղափոխվել են ԱՄՆ և ԱՄՆ-ն է բանակցությունները վարում»,- news.am-ի հետ...
13:36 30/09/2022Թուրքիայում վախենում են՝ «Միր» քարտերի հետ կապված խնդիրների պատճառով ռուս զբոսաշրջիկները չեն այցելի իրենց երկիրԹուրքիայի զբոսաշրջության ոլորտն ակնկալում է, որ երկրի կառավարությունը որքան հնարավոր է շուտ կլուծի ռուսական «Միր» վճարային համակարգի աշխատանքի խնդիրը։ mk.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է...
12:15 30/09/2022Արցախի ԱԳ նախարարն այցելել է Լոս Անջելեսի Սրբոց Նահատակաց Ֆերահեան ազգային վարժարանԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին այցելել է Լոս Անջելեսի Սրբոց Նահատակաց Ֆերահեան ազգային վարժարան և հանդիպել ուսուցիչների ու սաների հետ։ ԱԳ...
10:32 30/09/2022Իրավիճակը Լարսում. պատմում է ականատեսըԼարսի անցակետում օրեցօր մարդկանց հերթն ավելանում է։ Ռուսաստանի քաղաքացիները զորահավաքի մասին հայտարարությունից հետո զանգվածաբար լքում են երկիրը: Ռուսաստանի հետ սահմանային անցակետերում երկար հերթեր...
16:25 29/09/2022ԵՄ-ն դատապարտել է Բելառուսի նախագահի այցն ԱբխազիաԵՄ-ն խստորեն դատապարտում է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի այցը Աբխազիա, այն համարում է միջազգային իրավունքի խախտում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ Բրյուսելում կայացած ճեպազրույցում այդ մասին...
16:14 29/09/2022Ատրպատականում Իրանի ոստիկանությունը ձերբակալել է վերջին անկարգությունների կազմակերպիչներինԻրանի ոստիկանությունը հայտարարել է երկրի հյուսիս-արևմուտքում անկարգությունների «մի շարք գլխավոր հրահրողների» ձերբակալության մասին։ Ուրմիա քաղաքի (Արևմտյան Ատրպատական նահանգ) ոստիկանապետ, գնդապետ...
12:36 29/09/2022Իրանից դեպի հարևան երկրներ գազի արտահանման ծավալներն աճել են 22%-ովԻրանի գազի ազգային ընկերությունը հայտարարել է, որ Իրանից գազի արտահանման ծավալներն աճել են, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի գազի ազգային ընկերության պաշտոնյաներից Մուհամմեդռեզա Ջոլայն ասել է, որ դեպի...
10:29 29/09/2022Իրանի ռմբակոծության հետևանքով Իրաքյան Քրդստանում զոհվել է 13 մարդԻրաքյան Քրդստանի ինքնավար շրջանի տարածքը իրանական ուժերի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել է 13 մարդ, ավելի քան 50-ը վիրավորվել են։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է Shafaq News իրաքյան...
20:29 28/09/2022Վրաստանում ռուսաստանցիներից «օկուպացիոն վճար» են պահանջում՝ յուրաքանչյուրից 1000 լարիի չափով«Միացյալ ազգային շարժում» ընդդիմադիր կուսակցությունը հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ Վրաստան մուտք գործող ՌԴ քաղաքացիներին պարտավորեցնել վճարել «օկուպացիոն վճար»։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխացմամբ՝...
18:10 28/09/2022Թբիլիսիում Բելառուսի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ՝ Լուկաշենկոյի՝ Աբխազիա կատարած այցի պատճառովԹբիլիսիում Բելառուսի դեսպան Անատոլի Լիսը կանչվել է Վրաստանի ԱԳՆ՝ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի՝ Աբխազիա կատարած այցի կապակցությամբ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է...
16:51 28/09/2022Փայլանը՝ Թուրքիայի իշխանություններին․ «Նախ ներողություն խնդրեք հայերից, քրդերից և ասորիներից»Թուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն այցելել է Դիարբեքիր նահանգի Սուր շրջան, որը մի քանի տարի փակ է եղել՝ թուրք-քրդական բախումներից հետևանքով: Հենց...

14:35 29/09/2016Azerbaijan: Constitutional Referendum held in atmosphere of total falsifications and detention of activistsConstitutional Referendum in Azerbaijan was not compatible with the country’s international obligations, AnarMammadli – the head of the Election Monitoring and Democracy Studies Center – told the...
10:21 29/09/2016NKR Defense Army: Adversary fired 500 shotsThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 20 times by firing over 500 shots from weapons of different calibres on the night of...
11:47 27/09/2016150 children will attend a renovated kindergarten in Artsakh150 children in Martuni town of Artsakh will attend a renovated kindergarten, the press department of Artsakh government reports, adding the initiative was realized thanks to the funds by...
18:55 26/09/2016Azerbaijan: Media report on mass violations during Constitutional ReferendumConstitutional referendum in Azerbaijan was marked by opposition protests and unjustified detentions of activists, website of Institute for War and Peace Reporting writes.
16:56 26/09/2016Khamenei advised Ahmadinejad not to run for presidentIran’s Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei advised former President Mahmoud Ahmadinejad to stay out of next year’s presidential elections, saying his participation would “polarize” the country,...
16:26 24/09/2016Tourist destinations of Syunik province presented to Persian-speaking audienceAnother video dedicated to presenting Armenia's tourist destinations to the Persian-speaking audience presents the sights of Syunik province.
10:55 24/09/2016NKR Defense Army: Adversary violated ceasefire 20 timesThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 20 times by firing more than 140 shots from weapons of different calibres on the night of September...
11:06 23/09/2016OSCE Minsk Group pays special attention to implementation of decisions taken at the Vienna and St. Petersburg summitsThe Co-Chairs of the OSCE Minsk Group have summed up the results of the separate meetings with the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan held in New York on the margins of the UN General...
11:04 23/09/2016NKR Defense Army: The adversary fired 200 shots toward the Armenian positionsOn the night of September 22-23 the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 25 times.
10:20 22/09/2016NKR Defense Army: Adversary applied DShK machine gunThe Azerbaijani forces violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan about 70 times by firing more than 700 shots from weapons of different calibres on the...
15:53 21/09/2016Turkey attack: Man shot at Israel embassy in AnkaraA man wielding a knife has been shot and wounded by security officials outside Israel's embassy in the Turkish capital, Ankara, BBC writes.
19:09 20/09/2016Artsakh President: Our struggle and victories are commonOn September 20, a solemn awarding ceremony took place at the Artsakh Republic President's residence in connection with the 25th anniversary of the NKR proclamation, Central Information Department of...
15:36 20/09/2016Azerbaijani opposition holds rallies against anti-democratic Constitutional amendments and povertyOn September 11, a rally under the slogan “No to the monarchy, end to the robbery!” was held in the Azerbaijani capital Baku.
10:17 20/09/2016Situation on the frontlineOn the night of September 19-20 the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 20 times.
16:16 19/09/2016Euronews: NKR army stands ready at any time to face offensive by Azerbaijani forcesAnother edition of the Euronews TV channel’s program Insiders is dedicated to the situation in the Nagorno-Karabakh Republic.
16:44 16/09/2016Artsakh President: Holding international festivals exhilarates contacts with different countriesOn September 16, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan was present at the “ArtsakhEthnoFest” first international festival organized in the Isahaki Axbyur rest zone of the Shoushi region with the...
19:44 15/09/2016Solemn awarding ceremony held on the occasion of 25th anniversary of the NKR proclamationSolemn awarding ceremony took place on September 15 at the Artsakh Republic President's residence in connection with the 25th anniversary of the NKR proclamation, information department of Artsakh...
10:30 15/09/2016NKR Defense Army: Adversary violated ceasefire about 25 timesThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan about 25 times by firing more than 230 shots from weapons of different calibres on the night of...
16:19 14/09/2016Artsakh President sends congratulatory address to newly-appointed PM Karen KarapetyanOn September 14, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the newly-appointed Prime Minister of the Republic of Armenia, Karen Karapetyan, Central Information...
19:55 13/09/2016Bako Sahakyan meets with Personal Representative of the OSCE Chairman-in-OfficeOn 13 September, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan received Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, Central Information Department of the Office...