16:55 01/10/2022Իրանի հարավ-արևելքում ապստամբների հարձակման հետևանքով 19 մարդ է զոհվելԻրանի հարավ-արևելքում գտնվող Սիստան և Բելուջիստան նահանգում ապստամբների խումբը հարձակվել է ոստիկանական բաժանմունքի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է 19 մարդ: «Ինտերֆաքս»-ը գրել է, որ այդ մասին շաբաթ օրը...
16:22 01/10/2022Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանը մեքենայով հատելը տևում է առնվազն 5 օրՀյուսիսային Օսիայում Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանային անցակետի անցումը հերթում սպասողների համար տևում է առնվազն հինգ օր: Այդ մասին հայտնում է Fontanka հրատարակությունը, որի թղթակիցն այցելել է դեպքի...
16:11 01/10/2022Կորոնավիրուսի համաճարակի սկսվելուց ի վեր առաջին անգամ Թբիլիսիում անցկացվում է Քաղաքի օրըՔաղաքի օրվա կապակցությամբ շաբաթ օրը Թբիլիսիում զանգվածային տոնական միջոցառումներ են անցկացվում, տոնակատարությունները կազմակերպվում են առաջին անգամ՝ կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով առաջացած երկամյա...
14:54 01/10/2022Իրանում բողոքի ցույցերի ժամանակ ինը եվրոպացի է ձերբակալվելԻրանում կանանց իրավունքների համար բողոքի ցույցերի ժամանակ եվրոպական երկրների ինը քաղաքացիներ են բերման ենթարկվել։ Այդ մասին հայտնում է Deutsche Welle-ն՝ հղում անելով Իրանի տեղեկատվության և ազգային...
14:45 01/10/2022Արցախի խորհրդարանական ուժերի կողմից առաջարկվել է հրավիրել անվտանգության խորհրդի նիստԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպել է ԱՀ խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ։ Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից...
13:46 01/10/2022Վրաց քաղաքագետ. Առաջնորդվում ենք վրացական շահերով՝ մնալ չեզոք ու ոչ մեկին չօգնելՎրաց քաղաքագետ Արչիլ Սիխառուլիձեն պատասխանել է hraparak.am-ի հարցերին
13:39 01/10/2022Արցախի օկուպացված տարածքներում ականի պայթյունի հետևանքով երկու ադրբեջանցի է վիրավորվելԱդրբեջանի երկու քաղաքացիներ ծանր վիրավորվել են Վարանդայի մոտ ականի պայթյունի հետևանքով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին շաբաթ օրը հայտնել է Trend լրատվական գործակալությունը։ «Ռաֆայել Բայրամովը և Նիջաթ...
12:21 01/10/2022Պաշտոնական Ստեփանակերտի դիրքորոշումը մնացել է անփոփոխ՝ Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում. ԲաբայանԱՀ ատգործնախարարը կարևորել է նաև բանակցային լիարժեք ձևաչափի վերականգնումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում։
16:27 30/09/2022Վրաստանի հետ սահմանը հատել ցանկացողների թիվը կտրուկ նվազել էՀյուսիսային Օսիայում «Վերին Լարս» անցակետով Վրաստանի հետ սահմանը հատել ցանկացողների թիվը կտրուկ նվազել է սահմանափակող միջոցների սահմանումից հետո, հայտնել է տարածաշրջանի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն,...
14:17 30/09/2022Խաղը գնում է ԱՄՆ սցենարով. քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյան. news.am«44-օրյա պատերազմից հետո հիմնական մոդերատորը Ռուսաստանն էր, այնուհետև բանակցությունները տեղափոխվեցին Բրյուսել, հիմա, ըստ էության, տեղափոխվել են ԱՄՆ և ԱՄՆ-ն է բանակցությունները վարում»,- news.am-ի հետ...
13:36 30/09/2022Թուրքիայում վախենում են՝ «Միր» քարտերի հետ կապված խնդիրների պատճառով ռուս զբոսաշրջիկները չեն այցելի իրենց երկիրԹուրքիայի զբոսաշրջության ոլորտն ակնկալում է, որ երկրի կառավարությունը որքան հնարավոր է շուտ կլուծի ռուսական «Միր» վճարային համակարգի աշխատանքի խնդիրը։ mk.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է...
12:15 30/09/2022Արցախի ԱԳ նախարարն այցելել է Լոս Անջելեսի Սրբոց Նահատակաց Ֆերահեան ազգային վարժարանԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 29-ին այցելել է Լոս Անջելեսի Սրբոց Նահատակաց Ֆերահեան ազգային վարժարան և հանդիպել ուսուցիչների ու սաների հետ։ ԱԳ...
10:32 30/09/2022Իրավիճակը Լարսում. պատմում է ականատեսըԼարսի անցակետում օրեցօր մարդկանց հերթն ավելանում է։ Ռուսաստանի քաղաքացիները զորահավաքի մասին հայտարարությունից հետո զանգվածաբար լքում են երկիրը: Ռուսաստանի հետ սահմանային անցակետերում երկար հերթեր...
16:25 29/09/2022ԵՄ-ն դատապարտել է Բելառուսի նախագահի այցն ԱբխազիաԵՄ-ն խստորեն դատապարտում է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի այցը Աբխազիա, այն համարում է միջազգային իրավունքի խախտում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ Բրյուսելում կայացած ճեպազրույցում այդ մասին...
16:14 29/09/2022Ատրպատականում Իրանի ոստիկանությունը ձերբակալել է վերջին անկարգությունների կազմակերպիչներինԻրանի ոստիկանությունը հայտարարել է երկրի հյուսիս-արևմուտքում անկարգությունների «մի շարք գլխավոր հրահրողների» ձերբակալության մասին։ Ուրմիա քաղաքի (Արևմտյան Ատրպատական նահանգ) ոստիկանապետ, գնդապետ...
12:36 29/09/2022Իրանից դեպի հարևան երկրներ գազի արտահանման ծավալներն աճել են 22%-ովԻրանի գազի ազգային ընկերությունը հայտարարել է, որ Իրանից գազի արտահանման ծավալներն աճել են, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի գազի ազգային ընկերության պաշտոնյաներից Մուհամմեդռեզա Ջոլայն ասել է, որ դեպի...
10:29 29/09/2022Իրանի ռմբակոծության հետևանքով Իրաքյան Քրդստանում զոհվել է 13 մարդԻրաքյան Քրդստանի ինքնավար շրջանի տարածքը իրանական ուժերի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել է 13 մարդ, ավելի քան 50-ը վիրավորվել են։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է Shafaq News իրաքյան...
20:29 28/09/2022Վրաստանում ռուսաստանցիներից «օկուպացիոն վճար» են պահանջում՝ յուրաքանչյուրից 1000 լարիի չափով«Միացյալ ազգային շարժում» ընդդիմադիր կուսակցությունը հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ Վրաստան մուտք գործող ՌԴ քաղաքացիներին պարտավորեցնել վճարել «օկուպացիոն վճար»։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխացմամբ՝...
18:10 28/09/2022Թբիլիսիում Բելառուսի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ՝ Լուկաշենկոյի՝ Աբխազիա կատարած այցի պատճառովԹբիլիսիում Բելառուսի դեսպան Անատոլի Լիսը կանչվել է Վրաստանի ԱԳՆ՝ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի՝ Աբխազիա կատարած այցի կապակցությամբ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է...
16:51 28/09/2022Փայլանը՝ Թուրքիայի իշխանություններին․ «Նախ ներողություն խնդրեք հայերից, քրդերից և ասորիներից»Թուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն այցելել է Դիարբեքիր նահանգի Սուր շրջան, որը մի քանի տարի փակ է եղել՝ թուրք-քրդական բախումներից հետևանքով: Հենց...

16:16 03/11/2020Сенор Асратян: Военно-политическое руководство Азербайджана постепенно и последовательно оказывается в безвыходном положенииБывший пресс-секретарь Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) полковник Сенор Асратян пишет: «Не знаю, как современные гамиды турецкого султаната, но военно-политическое...
16:01 03/11/2020У турецкой лиры очередной антирекордУ турецкой лиры очередной антирекорд - 8,5 за доллар, сообщает РИА Новости. Помимо землетрясения в Измире, давят выборы в США, итоги которых могут повлиять на отношения двух стран, указывает РИА...
15:48 03/11/2020Кующие победу защитники Родины: фоторяд с арцахского фронтаМинистерство обороны Армении представило очередной фоторяд с арцахского фронта. Фото сражающихся на передовой армянских военнослужащих озаглавлены как «Защитники Родины».
15:43 03/11/2020В Грузии вводится масочный режимС 4 ноября в Грузии становится обязательным ношение масок не только в закрытых пространствах, но и на улицах, решение принято по итогам заседания межведомственного координационного совета по борьбе с...
15:05 03/11/2020Армия обороны – о действиях по уничтожению азербайджанских террористических группировок и подразделений спецназа«В районе расстановки вражеских сил в данный момент продолжаются действия по дополнительной разведке и огневому поражению», – говорится в сообщении АО.
13:25 03/11/2020Минобороны: С территории Армении в направлении Физули никакого огня не велосьПресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Заявление азербайджанской стороны о том, что Вооруженные силы Армении якобы обстреляли город...
13:22 03/11/2020Представитель МО: Бои на восточном направлении Арцаха продолжаютсяПредставитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Бои в восточном направлении Арцаха продолжаются.
12:44 03/11/2020Число погибших при землетрясении в Турции выросло до 100Число погибших при землетрясении на западе Турции выросло до 100, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство по чрезвычайным ситуациям и стихийным бедствиям республики.
12:07 03/11/2020Число зараженных коронавирусом в Грузии за сутки увеличилось на 1943Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 943. Скончались 20 человек, сообщает Sputnik-Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
11:59 03/11/2020«Жизнь, как она есть»: будни жителей СтепанакертаИнформационный штаб Арцаха обнародовал репортаж, подготовленный Общественным телеканалом Арцаха, где без комментариев представляется будни жителей Степанакерта.
11:48 03/11/2020Четверо военнослужащих АО Арцаха проникли в тыл противника и уничтожили минометный взводВ одном из многочисленных героических эпизодов, имевших место в последние дни на южном направлении линии фронта зоны арцахско-азербайджанского конфликта, свои имена увенчали славой военнослужащие...
10:32 03/11/2020Подразделения АО Арцаха подавили наступательную активность противника на северном направленииВ данный момент противник продолжает попытки развернуть тактическое преимущество в свою сторону.
10:10 03/11/2020ВС Азербайджана открыли огонь из РСЗО «Смерч» в направлении Мартуни и ШушиПострадавших нет.
00:02 03/11/2020Никол Пашинян поздравил Георгия Гахарию с победой правящей партии на парламентских выборахПремьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил своего грузинского коллегу Георгия Гахарию с победой на состоявшихся в субботу парламентских выборах правящей партии "Грузинская мечта -...
23:52 02/11/2020Экс-премьер Турции Ахмет Давутоглу: Эрдоган хуже коронавирусаПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган представляет собой большую угрозу для мира, чем пандемия коронавирусной инфекции Covid-19.
23:19 02/11/2020Масис Маилян: Наиболее оптимальным и действенным выходом из сложившейся ситуации является международное признание Республики Арцах2 ноября министр иностранных дел Республики Арцах (НКР) Масис Маилян встретился с руководителем международной правозащитной организации «Единый свободный мир» (One Free World) Маджедом Эль Шафи и...
22:09 02/11/2020В октябре 2020 года Азербайджан закупил у Турции вооружение на $101 млнВ результате международного давления несколько стран отказались поставлять запасные части Bayraktar в Турцию.
21:44 02/11/2020Госслужба по ЧС: Азербайджан применяет зажигательные ракеты в лесах почти всех районов АрцахаПомимо обстрела мирных населенных пунктов Арцаха, азербайджано-турецкие силы используют зажигательные ракеты в лесах почти всех районов Арцаха.
21:15 02/11/2020Омбудсмен Арцаха: Вследствие обстрелов ВС Азербайджана в Арцахе убиты 46 мирных жителей, ещё 142 ранены«Продолжая нарушать нормы международного гуманитарного права, Азербайджан нанес удар по ряду гражданских населенных пунктов и объектов инфраструктуры в Арцахе», – говорится в заявлении Защитника прав...
19:26 02/11/2020Как предотвращается попытка диверсионного проникновения ВС Азербайджана? ВидеоBanak.info обнародовал видеозапись, на которой видно, как предотвращается попытка диверсионного проникновения противника.